Unicredit banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Saka
Posts: 2586
Joined: 25/02/2011 11:49

#5001 Re: Unicredit banka, all about

Post by Saka »

ReymondReddington wrote: 14/01/2022 09:28 Ovo bi ti trebalo izbaciti samo ako placas na stranicama koje oni oznace kao nesigurne.
Ne nego ako je na stranici placanja implementiran 3DS protokol za dodatnu verifikaciju. Nemaju svi to implementirano.
muki_muky
Posts: 390
Joined: 13/01/2022 18:07

#5002 Re: Unicredit banka, all about

Post by muki_muky »

Pozdrav, šta treba izabrati za plaćanje m-karticom? HCE ili SIM Wallet?Image
ReymondReddington
Posts: 649
Joined: 07/01/2018 22:25

#5003 Re: Unicredit banka, all about

Post by ReymondReddington »

Saka wrote: 14/01/2022 10:02
ReymondReddington wrote: 14/01/2022 09:28 Ovo bi ti trebalo izbaciti samo ako placas na stranicama koje oni oznace kao nesigurne.
Ne nego ako je na stranici placanja implementiran 3DS protokol za dodatnu verifikaciju. Nemaju svi to implementirano.
Na onom slajdu drugi pasus kaze svaka rizicna transakcija.
sabanss
Posts: 4544
Joined: 13/08/2006 11:20

#5004 Re: Unicredit banka, all about

Post by sabanss »

muki_muky wrote: 14/01/2022 10:59 Pozdrav, šta treba izabrati za plaćanje m-karticom? HCE ili SIM Wallet?Image
SIM
User avatar
mc-twin
Posts: 3318
Joined: 18/04/2009 23:47

#5005 Re: Unicredit banka, all about

Post by mc-twin »

Nakon otkazane narudzbe Amazon mi je vratio novac na racun,a banka ga drzi rezevisanim,jer navodno nisu primili storno. Poslao sam im transakcijski id i sifru za verifikaciju koju mi je Amazon poslao,al dzaba. Neko neki savjet?
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1200
Joined: 27/10/2021 22:23

#5006 Re: Unicredit banka, all about

Post by ljubicasti limun »

Korisnicka podrska Unicredit banke je katastrofa. Kako nisam u BiH, trebaju mi bankarski izvodi po racunu. Uveli su opciju da se oni mogu dobiti i putem mob. aplikacije. Vidim, meni ne dolaze na app, napisem im mail, kazu, odabrali ste opciju prilikom instaliranja aplikacije da Vam ne dolaze izvodi putem aplikacije. Rekoh, nema sanse, zasto bih to ucinila jer sam znala da idem van, kaze tako to tu stoji. Ponovo mail, trazim nadredjene, nudim opciju da mi salju preko maila, da ne mogu sad dolaziti u BiH, na sve to kazu, dodjite u najblizu poslovnicu. :-)

Takodjer, promijenila sam mob. i ponovo moram skinuti mob. Aplikaciju na novi telefon. Naveli su opciju da mogu nazvati iz inostranstva radi pristupnih kodova. Nazovem, kazu, zao nam je, moracete u najblizu poslovnicu. :-) a da ne govorim o zaracunavanju nekih stavki gdje mi mjesecno skinu i do 10 KM.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#5007 Re: Unicredit banka, all about

Post by anex »

Sve navedeno nije istina.

Ja sam i jedno i drugo radio telefonom...i to više puta.
User avatar
belafonte
Posts: 1206
Joined: 29/05/2006 17:54

#5008 Re: Unicredit banka, all about

Post by belafonte »

ReymondReddington wrote: 14/01/2022 11:14
Saka wrote: 14/01/2022 10:02
Ne nego ako je na stranici placanja implementiran 3DS protokol za dodatnu verifikaciju. Nemaju svi to implementirano.
Na onom slajdu drugi pasus kaze svaka rizicna transakcija.
Hvala na info..
A sta je fol sa ovim notifikacijama, gdje se može postaviti prag u vidu vrijednosti transakcije i za vrijednosti iznad dolaze obavještenja...
Ovo radi samo za direktne uplate/isplate sa računa, a za pos transakcije, kupovine na netu i slično rezervišu se srestva na računu ali notifikacije ni na mapi...čak i kad se potvrdi transakcija, nema obavijesti.
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1200
Joined: 27/10/2021 22:23

#5009 Re: Unicredit banka, all about

Post by ljubicasti limun »

anex wrote: 14/01/2022 22:38 Sve navedeno nije istina.

Ja sam i jedno i drugo radio telefonom...i to više puta.
Apsolutno jeste istina. Natezem se s njima vec mjesec i pol dana.

Evo i screen shot zadnjeg maila. Dakle, ponavljam, ja pri instaliranju aplikacije NISAM odabrala da mi se izvodi ne salju putem aplikacije. Niti mi je ta opcija taj dan u poslovnici ponudjena. Sto sam im i navela u prepisci.Ne vidim razlog zasto bih odbila, pogotovo jer sam znala da idem van iz zemlje. A u skorije vrijeme sigurno ne mogu ici u BiH.Image


Za pristupne kodove za novo instaliranje aplikacije cu naravno opet pokusati u pon.
Last edited by ljubicasti limun on 15/01/2022 00:47, edited 1 time in total.
ReymondReddington
Posts: 649
Joined: 07/01/2018 22:25

#5010 Re: Unicredit banka, all about

Post by ReymondReddington »

belafonte wrote: 14/01/2022 23:24
ReymondReddington wrote: 14/01/2022 11:14

Na onom slajdu drugi pasus kaze svaka rizicna transakcija.
Hvala na info..
A sta je fol sa ovim notifikacijama, gdje se može postaviti prag u vidu vrijednosti transakcije i za vrijednosti iznad dolaze obavještenja...
Ovo radi samo za direktne uplate/isplate sa računa, a za pos transakcije, kupovine na netu i slično rezervišu se srestva na računu ali notifikacije ni na mapi...čak i kad se potvrdi transakcija, nema obavijesti.
Meni samo radi kad mi legne uplata na racun ili kad ja prebacim pare na drugi racun. Placanje karticom ne prikazuje notifikacije.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#5011 Re: Unicredit banka, all about

Post by -Chesterfield- »

ljubicasti limun wrote: 14/01/2022 20:44 Korisnicka podrska Unicredit banke je katastrofa. Kako nisam u BiH, trebaju mi bankarski izvodi po racunu. Uveli su opciju da se oni mogu dobiti i putem mob. aplikacije. Vidim, meni ne dolaze na app, napisem im mail, kazu, odabrali ste opciju prilikom instaliranja aplikacije da Vam ne dolaze izvodi putem aplikacije. Rekoh, nema sanse, zasto bih to ucinila jer sam znala da idem van, kaze tako to tu stoji. Ponovo mail, trazim nadredjene, nudim opciju da mi salju preko maila, da ne mogu sad dolaziti u BiH, na sve to kazu, dodjite u najblizu poslovnicu. :-)

Takodjer, promijenila sam mob. i ponovo moram skinuti mob. Aplikaciju na novi telefon. Naveli su opciju da mogu nazvati iz inostranstva radi pristupnih kodova. Nazovem, kazu, zao nam je, moracete u najblizu poslovnicu. :-) a da ne govorim o zaracunavanju nekih stavki gdje mi mjesecno skinu i do 10 KM.
A da li si nekada išla u banku da ti izvodi stižu ne email?


Image

Image

Meni dođe i na email i u m-ba.

A nisam imao problema ni kada sam mijenjao mobitel. Nisam morao ići u banku. Nazvao i poslali mi kodove.

Možda je kod tebe problem ako si mijenjala i broj mobitela?
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1200
Joined: 27/10/2021 22:23

#5012 Re: Unicredit banka, all about

Post by ljubicasti limun »

-Chesterfield- wrote: 15/01/2022 09:22
ljubicasti limun wrote: 14/01/2022 20:44 Korisnicka podrska Unicredit banke je katastrofa. Kako nisam u BiH, trebaju mi bankarski izvodi po racunu. Uveli su opciju da se oni mogu dobiti i putem mob. aplikacije. Vidim, meni ne dolaze na app, napisem im mail, kazu, odabrali ste opciju prilikom instaliranja aplikacije da Vam ne dolaze izvodi putem aplikacije. Rekoh, nema sanse, zasto bih to ucinila jer sam znala da idem van, kaze tako to tu stoji. Ponovo mail, trazim nadredjene, nudim opciju da mi salju preko maila, da ne mogu sad dolaziti u BiH, na sve to kazu, dodjite u najblizu poslovnicu. :-)

Takodjer, promijenila sam mob. i ponovo moram skinuti mob. Aplikaciju na novi telefon. Naveli su opciju da mogu nazvati iz inostranstva radi pristupnih kodova. Nazovem, kazu, zao nam je, moracete u najblizu poslovnicu. :-) a da ne govorim o zaracunavanju nekih stavki gdje mi mjesecno skinu i do 10 KM.
A da li si nekada išla u banku da ti izvodi stižu ne email?


Image

Image

Meni dođe i na email i u m-ba.

A nisam imao problema ni kada sam mijenjao mobitel. Nisam morao ići u banku. Nazvao i poslali mi kodove.

Možda je kod tebe problem ako si mijenjala i broj mobitela?

Moguce, ovo za broj.

A zbog izvoda nisam isla u banku, nije mi dosad trebalo.
akcija007
Posts: 2807
Joined: 17/05/2008 23:50

#5013 Re: Unicredit banka, all about

Post by akcija007 »

Oprez, od 01.01. Je stupila na snagu nova naknada po debitnoj Mastercard po tekucem racunu.
naknada za korištenje kartice, u slučaju manje od 5 terećenja računa (knjiženja na računu) po kome je izdana kartica za bezgotovinska plaćanja karticom u prethodnom kalendarskom tromjesečju (primjenjuje se od 01.01.2022.).
3 KM je kvartalna naknada; ne vrijedi za kotisnike Yes, Modula paketa i Teen racuna
Za Mastercard International po deviznom racunu nrma ove naknade.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#5014 Re: Unicredit banka, all about

Post by -Chesterfield- »

ljubicasti limun wrote: 15/01/2022 09:29
-Chesterfield- wrote: 15/01/2022 09:22

A da li si nekada išla u banku da ti izvodi stižu ne email?


Image

Image

Meni dođe i na email i u m-ba.

A nisam imao problema ni kada sam mijenjao mobitel. Nisam morao ići u banku. Nazvao i poslali mi kodove.

Možda je kod tebe problem ako si mijenjala i broj mobitela?

Moguce, ovo za broj.

A zbog izvoda nisam isla u banku, nije mi dosad trebalo.
Pokušaj ih nazvati sa starog broja, ako ga imaš, da ti pošalju kodove za m-ba.
Ove izvode u m-ba su tek nedavno uveli. Prvo preuzmi najnoviju aplikaciju, pa ih onda nazovi.

Ako ti nikada izvodi nisu dolazili ni poštom, vjerojatno si ih ti nekada obavijestila da ti ne šalju.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15463
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#5015 Re: Unicredit banka, all about

Post by problemnatravunu »

ljubicasti limun wrote: 14/01/2022 20:44 Korisnicka podrska Unicredit banke je katastrofa. Kako nisam u BiH, trebaju mi bankarski izvodi po racunu. Uveli su opciju da se oni mogu dobiti i putem mob. aplikacije. Vidim, meni ne dolaze na app, napisem im mail, kazu, odabrali ste opciju prilikom instaliranja aplikacije da Vam ne dolaze izvodi putem aplikacije. Rekoh, nema sanse, zasto bih to ucinila jer sam znala da idem van, kaze tako to tu stoji. Ponovo mail, trazim nadredjene, nudim opciju da mi salju preko maila, da ne mogu sad dolaziti u BiH, na sve to kazu, dodjite u najblizu poslovnicu. :-)

Takodjer, promijenila sam mob. i ponovo moram skinuti mob. Aplikaciju na novi telefon. Naveli su opciju da mogu nazvati iz inostranstva radi pristupnih kodova. Nazovem, kazu, zao nam je, moracete u najblizu poslovnicu. :-) a da ne govorim o zaracunavanju nekih stavki gdje mi mjesecno skinu i do 10 KM.
Ne znam, ja sam prošle sedmice zvao podršku , uz veoma ljubazno ophođenje operatera, u roku 10 minuta nakon završenog razgovora je sve bilo riješeno!
Zaista ne može bolje!
Saka
Posts: 2586
Joined: 25/02/2011 11:49

#5016 Re: Unicredit banka, all about

Post by Saka »

problemnatravunu wrote: 15/01/2022 10:01
ljubicasti limun wrote: 14/01/2022 20:44 Korisnicka podrska Unicredit banke je katastrofa. Kako nisam u BiH, trebaju mi bankarski izvodi po racunu. Uveli su opciju da se oni mogu dobiti i putem mob. aplikacije. Vidim, meni ne dolaze na app, napisem im mail, kazu, odabrali ste opciju prilikom instaliranja aplikacije da Vam ne dolaze izvodi putem aplikacije. Rekoh, nema sanse, zasto bih to ucinila jer sam znala da idem van, kaze tako to tu stoji. Ponovo mail, trazim nadredjene, nudim opciju da mi salju preko maila, da ne mogu sad dolaziti u BiH, na sve to kazu, dodjite u najblizu poslovnicu. :-)

Takodjer, promijenila sam mob. i ponovo moram skinuti mob. Aplikaciju na novi telefon. Naveli su opciju da mogu nazvati iz inostranstva radi pristupnih kodova. Nazovem, kazu, zao nam je, moracete u najblizu poslovnicu. :-) a da ne govorim o zaracunavanju nekih stavki gdje mi mjesecno skinu i do 10 KM.
Ne znam, ja sam prošle sedmice zvao podršku , uz veoma ljubazno ophođenje operatera, u roku 10 minuta nakon završenog razgovora je sve bilo riješeno!
Zaista ne može bolje!
Može bolje, da sam aktiviraš aplikaciju pomoću brojeva kartice, što su reklamirali unazad godinu ali opcija ne radi (bar meni nije dostupna) već se uvijek mora nazvati. Što je opet bolje nego ići u banku, ali da ne može bolje - može.
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2504
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#5017 Re: Unicredit banka, all about

Post by Del_Boy1 »

Jbt, ja samo jednom instalirao m-ba i evo radi već 2-3 godine, nisam stigao ni isprobat to vezano za aktivaciju pomoću kartice a ono već ne radi. :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 40071
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5018 Re: Unicredit banka, all about

Post by konektovan »

Ova šoping kartica mi važi do aprila,..je li opet moram podnijeti zahtjev za novu ili automatski produze??
Trenutno je čista,..otplatio sve..
User avatar
rida1976
Posts: 1894
Joined: 25/11/2007 19:43

#5019 Re: Unicredit banka, all about

Post by rida1976 »

Del_Boy1 wrote: 15/01/2022 15:49 Jbt, ja samo jednom instalirao m-ba i evo radi već 2-3 godine, nisam stigao ni isprobat to vezano za aktivaciju pomoću kartice a ono već ne radi. :lol:
Kratko je radilo i ukinuli su. Opet se mora zvati banka.
Meni izvod dolazi na mail ali ne i u m-ba. Ima li neko podesavanje u aplikaciji da to ukljucim?
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5020 Re: Unicredit banka, all about

Post by zippoo87 »

akcija007 wrote: 15/01/2022 09:37 Oprez, od 01.01. Je stupila na snagu nova naknada po debitnoj Mastercard po tekucem racunu.
naknada za korištenje kartice, u slučaju manje od 5 terećenja računa (knjiženja na računu) po kome je izdana kartica za bezgotovinska plaćanja karticom u prethodnom kalendarskom tromjesečju (primjenjuje se od 01.01.2022.).
3 KM je kvartalna naknada; ne vrijedi za kotisnike Yes, Modula paketa i Teen racuna
Za Mastercard International po deviznom racunu nrma ove naknade.
Mozes li ovo prevesti na narodski jezik,nista nisam razumio
Imam racun u banci i klasicni debitnu karticu,bez mobilnog bankarstva.
Do sada je naknada bila 2 KM...je li se i meni ovo sada povecava na 3 ili se ne odnosi na ove racune ?
smijesni_ste
Posts: 5967
Joined: 09/10/2009 16:46

#5021 Re: Unicredit banka, all about

Post by smijesni_ste »

Dobro je mislio sam da samo ja nisam skontao ništa :lol: :lol:

I mene zanima dodatno pojašnjenje, imam debitnu po tekućem plus m-ba
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2504
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#5022 Re: Unicredit banka, all about

Post by Del_Boy1 »

Ako imaš samo tekući račun a ne neki od paketa onda ti se naplaćuje naknada od 3KM za nekorištenje kartice ako nisi u 3 mjeseca imao minimalno 5 plaćanja sa njom. Svi koji imaju neki od paketa nemaju tu naknadu. Znači osim onih 2KM naplate ti još dodatno 3KM zbog nekorištenja kartice.
Last edited by Del_Boy1 on 16/01/2022 23:13, edited 1 time in total.
akcija007
Posts: 2807
Joined: 17/05/2008 23:50

#5023 Re: Unicredit banka, all about

Post by akcija007 »

U jednom tromesecju treba se 5 puta placati s karticom po prodavnicama da se ne naplati naknada (3 KM)
Ova naknada nema nikakve veze sa naknadom za vodjenje racuna/paketa.
smijesni_ste
Posts: 5967
Joined: 09/10/2009 16:46

#5024 Re: Unicredit banka, all about

Post by smijesni_ste »

Hvala, baš su šupci... :roll:
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2504
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#5025 Re: Unicredit banka, all about

Post by Del_Boy1 »

Opet bolje nego u većini banaka, kod ostalih se naplaćuje 10-12KM godišnje za članarinu, a kod ovih zavisi do tebe, ako koristiš karticu nećeš ništa platiti.
Post Reply