SCnet

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
ovo-ono-vako-nako
Posts: 63
Joined: 01/07/2014 11:11

#251 Re: SCnet

Post by ovo-ono-vako-nako »

Genijalnost SCnet sistema - pasivni prihod:

Pasivni prihod podrazumijeva novac koji vam se isplaćuje na osnovu
nekog posla koji ste izgradili nekada u prošlosti, na primjer kada neki
pjevač snimi album, on zarađuje rezidualni prihod sve dok se njegov
album prodaje, primjer su takođe i glumci i pisci koji zarađuju od autorskih
prava sve dok se njihovi filmovi gledaju i knjige prodaju.

Tako neka dobra knjiga ili film mogu obezbjediti doživotni rezidualni
prihod svom autoru.

Mnogostruki prihod jeste vrsta pasivnog prihoda koji susrećemo u
Mrežnom Marketingu. Kada izgradite veliku mrežu saradnika vi dobijate
novčane provizije na njihovu zaradu, uvijek kada vaš saradnik ostvari
prodaju vi dobijate određenu novčanu proviziju, a takođe zarađujete i
od vašeg direktnog rada.

Važno je znati da se svim saradnicima u mreži pružaju potpuno iste mogućnosti, jer
provizije koje dobijate na zaradu vaših saradnika ustvari predstavljaju nagradu za vaš
trud i nastojanje da ih uvedete u posao i naučite kao se radi.

Tek kada vaši saradnici primjene stečeno znanje i počnu zarađivati od svog rada, tek
tada i vi dobijate vašu novčanu proviziju (školarinu) jer ste ih potpuno besplatno uveli
u posao, obučili i prenijeli im svoje znanje, iskustvo.

MREŽNI MARKETING = NAJPOŠTENIJA RASPODJELA ZNANJA

Primjer SCnet pasivnog prihoda:

Sinoć sam dobio keš zaradu koja je obračunata prije i poslije ponoći dok
sam sa porodicom bio u Mostaru. Znači, nisam aktivno radio, uživao sam
sa porodicom, a na moj račun je "legao" moj pasivni prihod kao nagrada
za uloženi trud u proteklom periodu.

Na fotografijama vidite tačan datum, vrijeme i iznos svake provizije:

Image

Image
Last edited by ovo-ono-vako-nako on 05/09/2014 09:29, edited 2 times in total.
User avatar
omega369
Posts: 9437
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#252 Re: SCnet

Post by omega369 »

znaci vi sefovima direktno kes za gorivo oni EP-u vjerovatno mjesecnu ili neku drugu fakturu. mudrooo, nema sta :wink:
ovo-ono-vako-nako
Posts: 63
Joined: 01/07/2014 11:11

#253 Re: SCnet

Post by ovo-ono-vako-nako »

omega369 wrote:znaci vi sefovima direktno kes za gorivo oni EP-u vjerovatno mjesecnu ili neku drugu fakturu. mudrooo, nema sta :wink:
SCnet kod EP-a ima svoj 5-cifreni depozit, tako da naši saradnici,
odmah po uplati mogu napuniti karticu i ići da toče gorivo.

A svoj sistemski povrat novca dobijaju unaprijed, prilikom samog
punjenja kartice, dok još nisu ni otišli da natoče gorivo.

Naši saradnici i korisnici sistema na taj način ne moraju da
brinu hoće li im EP dati ugovoreni popust ili ne, oni ga dobijaju
unaprijed i prije nego što su otišli da natoče gorivo.

Kome se ne sviđa da koristi SCnet sistem, pa neka troši svoj
novac na gorivo kao i do sada.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#254 Re: SCnet

Post by VjecitiStudent »

"Genijalnost" svake piramidalne šeme poput ove se ogleda isključivo u tome što ostvari goleme prihode vlasnicima na vrhu piramide i gubitak novca levatima na dnu.
ovo-ono-vako-nako
Posts: 63
Joined: 01/07/2014 11:11

#255 Re: SCnet

Post by ovo-ono-vako-nako »

VjecitiStudent wrote:"Genijalnost" svake piramidalne šeme poput ove se ogleda isključivo u tome što ostvari goleme prihode vlasnicima na vrhu piramide i gubitak novca levatima na dnu.
Bolje biti glup, nego ćelav. Glupost se ne vidi. :izet:
Vidi se koliko ne znaš.

Nemoj se ljutiti, ništa lično. :D
detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#256 Re: SCnet

Post by detroit-mercy »

uspijeh wrote:Ljudi pišu razne gluposti u vezi Scnet-a,jer ne razumiju sistem,BM 33 je jako dobra stvar za ozbiljne ljude koji shvataju odmah ovu ideju i kaparišu svoje buduće kupovine ali i bez ulaganja,pronalaženjem samo 10 "pravih" ljudi tj ljudi koji kao i vi radite po sistemu Scneta,mogu ostvariti velike prihode bez ulaganja,sistemom poluge ili duplikacije..
Na vrlo jednostavnom primjeru zarade iz četri dubine
1-tako što vi u prvoj dubini dubini upišete 10 aktivnih ljudi
2-u drugoj dubini tih 10 ljudi upiše svako po 10 ljudi to je 100 ljudi i svi su u vašoj mreži
3-u trećoj dubini tih 100 ljudi upišu svi po 10 ljudi to je 1000 ljudi u vašoj mreži
4-u četvrtoj dubini tih 1000 ljudi upišu svi po 10 ljudi to je 10000 ljudi i svi su u vašoj mreži

Ako je ovo nemoguće napraviti za 2-5 godina aktivnog rada bez investicija,i rada po sistemu onda stvarno Scnet nije za vas,neka svaki ovaj čovjek potroši 200 marka u merkatoru na hranu i piće što će svakako potrošiti vi ćete od svakoga imati po 1KM i koliko je to u ukupnom zbiru sračunajte sami,bez ikakvih investicija,ulganja ili bilo čega drugoga.I nakon godinu dana će svima njima nakupiti iz kupovina na računu akumulacija po 100 maraka,i svi pa i vi automacki imate pristup binarnoj matrici,i to je 10000 pp-ova što vam donosi visoku karijernu poziciju..
OVO SAM NAPISAO ZA ONE ŠTO GOVORE DA SE NE MOŽE ZARADITI BEZ ULAGANJA,NEKA MISLI KO ŠTA HOĆE,ALI NEMA VEĆEG BIZNISA,JER VIŠE OD SVEGA JEDNOSTAVNO NE MOŽE :-D

Toliko od mene,Lijep pozdrav :D
Problem je naci prave ljude :mrgreen: , kao sto tvoj primjer pokazuje lako je za onih prvih deset (osnivaca kompanije) ali za one koji su nize u lancu je popuslic i to big time :mrgreen: jer ipak skup ljudi je veoma ogranicen skup :mrgreen:
Glede, MLM kompanije, vec je sve receno, lahka para za onih 10 osnivaca kompanije, ostalim kurac od ovce i nada da ce ih jednom sunce ogrijati :mrgreen: .
uspijeh
Posts: 6
Joined: 05/09/2014 00:51

#257 Re: SCnet

Post by uspijeh »

detroit-mercy wrote:
uspijeh wrote:Ljudi pišu razne gluposti u vezi Scnet-a,jer ne razumiju sistem,BM 33 je jako dobra stvar za ozbiljne ljude koji shvataju odmah ovu ideju i kaparišu svoje buduće kupovine ali i bez ulaganja,pronalaženjem samo 10 "pravih" ljudi tj ljudi koji kao i vi radite po sistemu Scneta,mogu ostvariti velike prihode bez ulaganja,sistemom poluge ili duplikacije..
Na vrlo jednostavnom primjeru zarade iz četri dubine
1-tako što vi u prvoj dubini dubini upišete 10 aktivnih ljudi
2-u drugoj dubini tih 10 ljudi upiše svako po 10 ljudi to je 100 ljudi i svi su u vašoj mreži
3-u trećoj dubini tih 100 ljudi upišu svi po 10 ljudi to je 1000 ljudi u vašoj mreži
4-u četvrtoj dubini tih 1000 ljudi upišu svi po 10 ljudi to je 10000 ljudi i svi su u vašoj mreži

Ako je ovo nemoguće napraviti za 2-5 godina aktivnog rada bez investicija,i rada po sistemu onda stvarno Scnet nije za vas,neka svaki ovaj čovjek potroši 200 marka u merkatoru na hranu i piće što će svakako potrošiti vi ćete od svakoga imati po 1KM i koliko je to u ukupnom zbiru sračunajte sami,bez ikakvih investicija,ulganja ili bilo čega drugoga.I nakon godinu dana će svima njima nakupiti iz kupovina na računu akumulacija po 100 maraka,i svi pa i vi automacki imate pristup binarnoj matrici,i to je 10000 pp-ova što vam donosi visoku karijernu poziciju..
OVO SAM NAPISAO ZA ONE ŠTO GOVORE DA SE NE MOŽE ZARADITI BEZ ULAGANJA,NEKA MISLI KO ŠTA HOĆE,ALI NEMA VEĆEG BIZNISA,JER VIŠE OD SVEGA JEDNOSTAVNO NE MOŽE :-D

Toliko od mene,Lijep pozdrav :D
Problem je naci prave ljude :mrgreen: , kao sto tvoj primjer pokazuje lako je za onih prvih deset (osnivaca kompanije) ali za one koji su nize u lancu je popuslic i to big time :mrgreen: jer ipak skup ljudi je veoma ogranicen skup :mrgreen:
Glede, MLM kompanije, vec je sve receno, lahka para za onih 10 osnivaca kompanije, ostalim kurac od ovce i nada da ce ih jednom sunce ogrijati :mrgreen: .
Ovo što si napisao je notorna glupost,i uopšte nije tačno,a statistika kaže da 90 % ljudi nikad nije radilo mlm na balkanu,a veliki dio od toga postotka se žali na finansijsko stanje,pa ko njih pokrade i prevari ?
Ljudi neće da vide,ima ljudi koju su prije par mjeseci ušli u ovaj biznis i imaju već gotovo postignutu ovu brojku,samo ljudi neće da vide,jer ne može se dobiti sve za ništa,SCNET NIJE IGRA NA SREĆU,NEGO OZBILJAN BIZNIS ZA KOJI SE MORA RADITI DA BI SE ZARADILO !
stidljiv
Posts: 2750
Joined: 05/07/2004 15:09
Location: Sarajevo

#258 Re: SCnet

Post by stidljiv »

Piramidalni nacin je zabranjen u mnogim drzavama. Cuj moras da radis, sta bolan da radis osim da nagovaras ljude da ulazu u ove neke gluposti.

Pa sam ti je nadimak na forumu nepismen i ocekujes da ti neko vjeruje i shvata te za ozbiljno.

Svasta...i mislim da su pravilima ovog foruma zabranjena reklamiranja piramidalnih biznisa, ne znam sto je ova tema jos aktivna.
uspijeh
Posts: 6
Joined: 05/09/2014 00:51

#259 Re: SCnet

Post by uspijeh »

stidljiv wrote:Piramidalni nacin je zabranjen u mnogim drzavama. Cuj moras da radis, sta bolan da radis osim da nagovaras ljude da ulazu u ove neke gluposti.

Pa sam ti je nadimak na forumu nepismen i ocekujes da ti neko vjeruje i shvata te za ozbiljno.

Svasta...i mislim da su pravilima ovog foruma zabranjena reklamiranja piramidalnih biznisa, ne znam sto je ova tema jos aktivna.
Kao prvo ja nisam spomenuo nikakva ulaganja,kao drugo poveži mi na koji način piramidalni sistem ima veze sa SCNETOM,i 125 zemalja ima zakom o MLM marketingu pa tako i naša zemlja,jer o ovoj vrsti biznisa u SCNETU bez ulaganja ikakvih ty zarada iz potrošnje,gdje se može ostvariti velika zarada građenjem svoje vlastite mreže,i od tebe zaradu imaju samo ljudi iz četri visine iznad tebe,koji uopšte nemaju veze sa vlasnicima,a radiš ono što si svakako do sada radio,vjerovatno i jedeš i piješ i sipaš gorivo i pričaš na telefon i sve,ovo moj zadnji post na ovoj temi samo sam htio pokazati da se u SCNETU može napraviti veliki biznis i bez ikakvog uloženog kapitala ili kako god vi to nazvali...SCNET ide dalje sa vama i ili bez vas,kao najveća ideja u povijesti svijeta,a vi uživajte i radite 40 godina,40 sati sedmično za 40 % od plate koja vam je svakako mala i gledajte kako ljudi zarađuju u vrijeme slobodnog poduzetništva,divite se i i dalje govorite kako je to piramida,sekta,ubleha,magla itd
Kada ljudi iz Vodafona kao petog brenda u svijetu,nisu rekli da je ovo piramida,prevara itd,ti i takvi kao ti govore,a vjerovatno i nemaju pojma šta je to mlm,Amway koji postoji preko 60 godina,i pravi godišnji promet kao budžet Bosne i Hercegovine jedno 6 puta najmanje,takvi kao ti i dalje govore da je to prevara...

POZDRAV
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#260 Re: SCnet

Post by Chmoljo »

stidljiv wrote:Piramidalni nacin je zabranjen u mnogim drzavama. Cuj moras da radis, sta bolan da radis osim da nagovaras ljude da ulazu u ove neke gluposti.

Pa sam ti je nadimak na forumu nepismen i ocekujes da ti neko vjeruje i shvata te za ozbiljno.

Svasta...i mislim da su pravilima ovog foruma zabranjena reklamiranja piramidalnih biznisa, ne znam sto je ova tema jos aktivna.
bilo bi lijepo pročitati uvodni post...
AntiMLMSrbija
Posts: 11
Joined: 08/07/2014 13:52

#261 Re: SCnet

Post by AntiMLMSrbija »

ovo-ono-vako-nako wrote:SCnet kompanija je obezbijedila svojim clanovima da od sada mogu tociti gorivo koristeci KARTICE
ENERGOPETROL-A (MOL GRUPA), na nacin kako je objasnjeno u ovom tekstu, sa sistemskim povratom od 3%
za sve clanove SCnet-a.

Ovim je SCnet obezbijedio da jedan od najvecih dijelova potrosnje (gorivo) clanovi/saradnici od sada mogu
kupiti preko sistema SCnet-a i to u jednom od najjacih lanaca u toj oblasti…

Image

Specifičnost ovog partnerstva sa ENERGOPETROL kompanijom ogleda se u tome da se povrati ostvaruju
iskljucivo koristenjem KARTICE ENERGOPETROL-a (GREEN) na nacin da se avansno kartica napuni preko
sistema a onda se na prodajnim mjestima EP-a koristi na uobicajen nacin.

Detaljno objasnjenje na linku:
http://www.klubpotrosaca.com/scnetbh/SCnet&EP.pdf

Spisak prodajnih EP mjesta u BiH:
http://www.klubpotrosaca.com/scnetbh/pmep.pdf
Te kartice može da nabavi svaki pravni subjekat u Bosni. Evo linka za to http://www.energopetrol.ba/green_card.html

MOL Green kartica

Mjesečna zbirna faktura;
Korištenje kartice je potpuno besplatno, bez godišnjih članarina i naknada za transakciju;
Karticu je moguće obustaviti i besplatno zatražiti izdavanje nove;
Mogućnost korištenja više vrsta kartica ovisno o potrebama;
Mogućnost različitih postavki limita za kartice: dnevni, sedmični, mjesečni, kvartalni ili godišnji limit;
Jednom partneru je moguće izdati više kartica;
Za svaku karticu je moguće posebno definisati asortiman proizvoda plativih karticom, odnosno asortiman usluga koje se mogu koristiti na račun kartice;
Prema Vašim potrebama možete odabrati četiri vrste Energopetrol Green kartice.

Po ko zna koji put smisleno se bavite dovođenjem drugih u zabludu.
Kao prvo ja nisam spomenuo nikakva ulaganja,kao drugo poveži mi na koji način piramidalni sistem ima veze sa SCNETOM,i 125 zemalja ima zakom o MLM marketingu pa tako i naša zemlja,jer o ovoj vrsti biznisa u SCNETU bez ulaganja ikakvih ty zarada iz potrošnje,gdje se može ostvariti velika zarada građenjem svoje vlastite mreže,i od tebe zaradu imaju samo ljudi iz četri visine iznad tebe,koji uopšte nemaju veze sa vlasnicima,a radiš ono što si svakako do sada radio,vjerovatno i jedeš i piješ i sipaš gorivo i pričaš na telefon i sve,ovo moj zadnji post na ovoj temi samo sam htio pokazati da se u SCNETU može napraviti veliki biznis i bez ikakvog uloženog kapitala ili kako god vi to nazvali...SCNET ide dalje sa vama i ili bez vas,kao najveća ideja u povijesti svijeta,a vi uživajte i radite 40 godina,40 sati sedmično za 40 % od plate koja vam je svakako mala i gledajte kako ljudi zarađuju u vrijeme slobodnog poduzetništva,divite se i i dalje govorite kako je to piramida,sekta,ubleha,magla itd
Kada ljudi iz Vodafona kao petog brenda u svijetu,nisu rekli da je ovo piramida,prevara itd,ti i takvi kao ti govore,a vjerovatno i nemaju pojma šta je to mlm,Amway koji postoji preko 60 godina,i pravi godišnji promet kao budžet Bosne i Hercegovine jedno 6 puta najmanje,takvi kao ti i dalje govore da je to prevara...
Sam vlasnik ove prevare kaže da im ne trebaju potrošači već oni koji hoće biznis. A takvi ne ulaze u šemu da bi trošili već da bi zaradili. Stoga stoji da to kaparisanje nije ništa drugo nego investiranje jer ljudi su navučeni mogućnošću zarade a ne da troše. Kad se sagleda ko je najviše profitirao u ovom "biznisu" to su jedino vlasnici i organizatori sa po nekom ovcom čisto radi reklame. Kao i gornjem primeru sa karticom, partnerstva su jedna velika laž. Naravno, svako ko kritikuje je moron, kreten, lenjčuga, koji će da crkne u 65 godini, dok će ova "gospoda" živeti od pasivnog prihoda i uživati u svom ogromnom "bogatstvu".
Inače celokupni prihod svih MLM firmi u Americi za godinu 2012. iznosi 32 milijarde dolara. SVIH MLM FIRMI. Amway je tu zaradio nekih 12 milijardi, najviše zbog svojih aktivnosti u Indiji i Kini, mada su u Indiji počeli sa redovnim hapšenjem Amway zvaničnika.

Kako u najkraćim crtama izgleda scnet biznis:
Naivne ovce uplaćuju te kapare na račun firme. Potpišu papire gde se svesno ili nesvesno odriču svoje kapare (nema povrata para nazad). Gazde dignu pare sa računa, ostave nekoliko stotina hiljada za kupovinu vaučera i sitne troškove, a ostatak properu kroz svoje privatne firme. Stado nema pojma šta se dešava i igra igru sa binarnom matricama, seminarima, treninzima i tome slično. Ko se požali da sistem ne funkcioniše kao što je opisano, skreše mu se u lice da se ne trudi dovoljno, da nešto radi pogrešno, da nije dobro slušao i tome slično. Ovca na kraju ode pokunjenja jer prvenstveno krivi sebe zbog usađenog uticaja samokrivice, a vlasnik i bratija traže novu budalu za šišanje. I tako šišanje ide u krug.
uspijeh
Posts: 6
Joined: 05/09/2014 00:51

#262 Re: SCnet

Post by uspijeh »

AntiMLMSrbija wrote:
ovo-ono-vako-nako wrote:SCnet kompanija je obezbijedila svojim clanovima da od sada mogu tociti gorivo koristeci KARTICE
ENERGOPETROL-A (MOL GRUPA), na nacin kako je objasnjeno u ovom tekstu, sa sistemskim povratom od 3%
za sve clanove SCnet-a.

Ovim je SCnet obezbijedio da jedan od najvecih dijelova potrosnje (gorivo) clanovi/saradnici od sada mogu
kupiti preko sistema SCnet-a i to u jednom od najjacih lanaca u toj oblasti…

Image

Specifičnost ovog partnerstva sa ENERGOPETROL kompanijom ogleda se u tome da se povrati ostvaruju
iskljucivo koristenjem KARTICE ENERGOPETROL-a (GREEN) na nacin da se avansno kartica napuni preko
sistema a onda se na prodajnim mjestima EP-a koristi na uobicajen nacin.

Detaljno objasnjenje na linku:
http://www.klubpotrosaca.com/scnetbh/SCnet&EP.pdf

Spisak prodajnih EP mjesta u BiH:
http://www.klubpotrosaca.com/scnetbh/pmep.pdf
Te kartice može da nabavi svaki pravni subjekat u Bosni. Evo linka za to http://www.energopetrol.ba/green_card.html

MOL Green kartica

Mjesečna zbirna faktura;
Korištenje kartice je potpuno besplatno, bez godišnjih članarina i naknada za transakciju;
Karticu je moguće obustaviti i besplatno zatražiti izdavanje nove;
Mogućnost korištenja više vrsta kartica ovisno o potrebama;
Mogućnost različitih postavki limita za kartice: dnevni, sedmični, mjesečni, kvartalni ili godišnji limit;
Jednom partneru je moguće izdati više kartica;
Za svaku karticu je moguće posebno definisati asortiman proizvoda plativih karticom, odnosno asortiman usluga koje se mogu koristiti na račun kartice;
Prema Vašim potrebama možete odabrati četiri vrste Energopetrol Green kartice.

Po ko zna koji put smisleno se bavite dovođenjem drugih u zabludu.
Kao prvo ja nisam spomenuo nikakva ulaganja,kao drugo poveži mi na koji način piramidalni sistem ima veze sa SCNETOM,i 125 zemalja ima zakom o MLM marketingu pa tako i naša zemlja,jer o ovoj vrsti biznisa u SCNETU bez ulaganja ikakvih ty zarada iz potrošnje,gdje se može ostvariti velika zarada građenjem svoje vlastite mreže,i od tebe zaradu imaju samo ljudi iz četri visine iznad tebe,koji uopšte nemaju veze sa vlasnicima,a radiš ono što si svakako do sada radio,vjerovatno i jedeš i piješ i sipaš gorivo i pričaš na telefon i sve,ovo moj zadnji post na ovoj temi samo sam htio pokazati da se u SCNETU može napraviti veliki biznis i bez ikakvog uloženog kapitala ili kako god vi to nazvali...SCNET ide dalje sa vama i ili bez vas,kao najveća ideja u povijesti svijeta,a vi uživajte i radite 40 godina,40 sati sedmično za 40 % od plate koja vam je svakako mala i gledajte kako ljudi zarađuju u vrijeme slobodnog poduzetništva,divite se i i dalje govorite kako je to piramida,sekta,ubleha,magla itd
Kada ljudi iz Vodafona kao petog brenda u svijetu,nisu rekli da je ovo piramida,prevara itd,ti i takvi kao ti govore,a vjerovatno i nemaju pojma šta je to mlm,Amway koji postoji preko 60 godina,i pravi godišnji promet kao budžet Bosne i Hercegovine jedno 6 puta najmanje,takvi kao ti i dalje govore da je to prevara...
Sam vlasnik ove prevare kaže da im ne trebaju potrošači već oni koji hoće biznis. A takvi ne ulaze u šemu da bi trošili već da bi zaradili. Stoga stoji da to kaparisanje nije ništa drugo nego investiranje jer ljudi su navučeni mogućnošću zarade a ne da troše. Kad se sagleda ko je najviše profitirao u ovom "biznisu" to su jedino vlasnici i organizatori sa po nekom ovcom čisto radi reklame. Kao i gornjem primeru sa karticom, partnerstva su jedna velika laž. Naravno, svako ko kritikuje je moron, kreten, lenjčuga, koji će da crkne u 65 godini, dok će ova "gospoda" živeti od pasivnog prihoda i uživati u svom ogromnom "bogatstvu".
Inače celokupni prihod svih MLM firmi u Americi za godinu 2012. iznosi 32 milijarde dolara. SVIH MLM FIRMI. Amway je tu zaradio nekih 12 milijardi, najviše zbog svojih aktivnosti u Indiji i Kini, mada su u Indiji počeli sa redovnim hapšenjem Amway zvaničnika.

Kako u najkraćim crtama izgleda scnet biznis:
Naivne ovce uplaćuju te kapare na račun firme. Potpišu papire gde se svesno ili nesvesno odriču svoje kapare (nema povrata para nazad). Gazde dignu pare sa računa, ostave nekoliko stotina hiljada za kupovinu vaučera i sitne troškove, a ostatak properu kroz svoje privatne firme. Stado nema pojma šta se dešava i igra igru sa binarnom matricama, seminarima, treninzima i tome slično. Ko se požali da sistem ne funkcioniše kao što je opisano, skreše mu se u lice da se ne trudi dovoljno, da nešto radi pogrešno, da nije dobro slušao i tome slično. Ovca na kraju ode pokunjenja jer prvenstveno krivi sebe zbog usađenog uticaja samokrivice, a vlasnik i bratija traže novu budalu za šišanje. I tako šišanje ide u krug.
Ti možeš izvadiit karticu ali ne i imati povrat novca sa nje,kao što je slučaj za onog ko je u SCNETU...

A za to da se kapare ne mogu vratiti lažeš,jer sam ja svu svoju kaparu nazad vratio putem kupovina kroz godinu i pol,to što vlasnik firme neće da radi sa nekim ko ne kapariše to je njegova stvar,ja ti kažem da se može napraviti veliki biznis samo od kupovina i znam dosta ljudi koji su to napravili,ko hoće kaparom da ubrza može naravno,ali kapara se može vratiti i ja lično sam svu vratio!
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#263 Re: SCnet

Post by Qler »

Ja vec duze vrijeme koristim neke pogodnosti scneta i jo ne mogu da skontam gdje sam to ja donji.

1. primjer: Telefon - znaci imam eronet broj, 5KM pretplata, pricam sa familijom i prijateljima dzaba, koliko hocu. Znaci 5KM plus PDV a sate provedem na telefonu

2. Mercator - kupim bonove, potrosim u mercatoru, dobijem i one pike, dobijem i te neke popuste, povrate pa se skupi da npr racun od telefona platim...

3. Gorivo - imam karticu, nemam sad love, nazovem, uplate mi ja naspem, sutra-prekosutra odnesem im lovu...

Neki dan kupio masinu za ves, 8% popusta....


E hajde sad neka mi neko objasni kako sam ja tu negdjr popusio pare?
poslano sa moje fax masine koristeci sekretaricu
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#264 Re: SCnet

Post by burekodsira »

jarane, znaju gdje si bio sta si radio :D
El_comadante
Posts: 7949
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#265 Re: SCnet

Post by El_comadante »

negdje sam čuo/čitao da je povrat u scnet od energopetrola 4% a ovde se spominje 3%. šta je sada tačno?
User avatar
Entropio
Posts: 7809
Joined: 21/11/2010 21:49

#266 Re: SCnet

Post by Entropio »

Qler wrote:Ja vec duze vrijeme koristim neke pogodnosti scneta i jo ne mogu da skontam gdje sam to ja donji.

1. primjer: Telefon - znaci imam eronet broj, 5KM pretplata, pricam sa familijom i prijateljima dzaba, koliko hocu. Znaci 5KM plus PDV a sate provedem na telefonu

2. Mercator - kupim bonove, potrosim u mercatoru, dobijem i one pike, dobijem i te neke popuste, povrate pa se skupi da npr racun od telefona platim...

3. Gorivo - imam karticu, nemam sad love, nazovem, uplate mi ja naspem, sutra-prekosutra odnesem im lovu...

Neki dan kupio masinu za ves, 8% popusta....


E hajde sad neka mi neko objasni kako sam ja tu negdjr popusio pare?
poslano sa moje fax masine koristeci sekretaricu
Pa šta ti njima daješ? Jesi li ti platio ovih 2300KM ili koliko već da uđeš u sistem? Ili si samo član i iskorištavaš ove pogodnosti? Zar to može tako?
uspijeh
Posts: 6
Joined: 05/09/2014 00:51

#267 Re: SCnet

Post by uspijeh »

@ entropio

Pa ne daješ ništa,možeš biti besplatno registrovan i koristiti sve pogodnosti bez ikakvih kapara ili uplaćivanja firmi,sistem hrani sam sebe....Kapare rade oni koji su ambiciozniji i koji hoće da grade mlm,samo to neki ovdje hoće da predstave na drugi način,ali nikakva uplata i ništa nije obavezno,dođeš,vidiš i pitaš,evo ovaj čovjek je primjer da može i funkcioniše sve super.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#268 Re: SCnet

Post by Qler »

Vala od mene nisu dobili marke :) mimo racuna :) ali se skupilo tih nekih PP-ova, nisam upratio, pa popunjavam ta binarna stabla, ali to stari vise prati, ja tanko... U glavnom, ja nisam dao nikakve pare, i da hocu, nemam :) ovako meni dobro, skuplja se neka kinta, a nista me ne kosta. Mislim da ovdje neki ljubomorci malo pretjeruju, ali ne bih da se mijesam :) meni dobro.

Samo znam, nikako mi nije gore, u najgorem slucaju, na istom sam. Sipam gorivo, kupujem u mercatoru, ovako imam tu sicu, a telefon mi se debelo isplati... ako neko misli da grijesim, i da me neko dere i uzima mi lovu, ja bih ga molio da mi objasni kako, da ne budem budala...
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#269 Re: SCnet

Post by burekodsira »

Qler wrote:Vala od mene nisu dobili marke :) mimo racuna :) ali se skupilo tih nekih PP-ova, nisam upratio, pa popunjavam ta binarna stabla, ali to stari vise prati, ja tanko... U glavnom, ja nisam dao nikakve pare, i da hocu, nemam :) ovako meni dobro, skuplja se neka kinta, a nista me ne kosta. Mislim da ovdje neki ljubomorci malo pretjeruju, ali ne bih da se mijesam :) meni dobro.

Samo znam, nikako mi nije gore, u najgorem slucaju, na istom sam. Sipam gorivo, kupujem u mercatoru, ovako imam tu sicu, a telefon mi se debelo isplati... ako neko misli da grijesim, i da me neko dere i uzima mi lovu, ja bih ga molio da mi objasni kako, da ne budem budala...
jarane kontas individualno, hocu reci plitko :D
pomjeri malo razmisljanje na globalno pa ces vidjeti da te muzu skupljajuci tvoje podatke i tvoje navike, time im omogucavas da naprave bolji profil o tebi kao potrosacu i da to debelo unovce i naravno da ti na mjestima kojima se kreces ponude ponude na koje se lozis da bi ih ti naravno kupio (iako ti ne trebaju). :thumbup:
uspijeh
Posts: 6
Joined: 05/09/2014 00:51

#270 Re: SCnet

Post by uspijeh »

Pet do trinest wrote:Nista oni tebi ne nude sto nemas inace u merkatoru,jedino ako trosis par hiljada mjesecno u sta sumnjam pa onda mozes koju marku ustekat....
Scnet zivi i opstaje od uplata "naivaca" a nikako od dogovora sa merkatorom,eronetom itd....
Sapran vam je mozak glupostima po tim sastancima a predpostavljam da ste srednja ili niza klasa cim ste tako "zagrizli"...
Zivimo u vremenu kad ti niko nista ne poklanja,kad to shvatite shvatit ce te da je scnet zabluda....
No sretno u svakom slucaju,imate pravo na nadanja.
Neka si ti bogataš i iz visoke klase,i SCnet nikome ništa ne poklanja,samo što ti ne kontaš šta je pravi muli level marketing,i ja i svi moji aktivni saradnici smo vratili kapare i zaradili sigurno 15 x više nego što smo zamišljali da može,a ti i dalje radi klasičan posao,za fiksnu platu i vrijedi onoliko koliko ti neko odredi,ja to neću,radim na proviziju,koliko radim toliko i zaradim,nikad niko iz mlm-a se nije žalio na finansijsko stanje ili nešto protestvovao,ali pričamo o čistom mlm-u a ne o lancima sreće...Imao sam i ja posao,mnogo bolji nego što misliš,ali imam dostojanstvo i neću da gledam energetske vampire 40 godina koji mi ništa ne znače u životu za neku platu od 1000-2000 maraka,koja će me na kraju odvesti u siromaštvo= penziju...
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#271 Re: SCnet

Post by Qler »

Koristis li mobitel? Tu skupljaju sve tvoje podatke, navike, kretanja, sve, i to onda iskoristavaju, prodaju, i to u mnogo vecem obimu nego scnet. Haj ti meni reci gdje sam ja donji, jer meni je bitna moja guzica. Uzmi samo telefon, gdje mogu za 5KM pricati koliko hocu sa zenom, bratom, kumom.... Znaci nisam kupovao kapare, davao hiljade, a prakticno sam tu od osnivanja udruzenja. I bio sam na dva ona seminara, ukupno...
poslano sa moje fax masine koristeci sekretaricu
El_comadante
Posts: 7949
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#272 Re: SCnet

Post by El_comadante »

Entropio wrote:
Qler wrote:Ja vec duze vrijeme koristim neke pogodnosti scneta i jo ne mogu da skontam gdje sam to ja donji.

1. primjer: Telefon - znaci imam eronet broj, 5KM pretplata, pricam sa familijom i prijateljima dzaba, koliko hocu. Znaci 5KM plus PDV a sate provedem na telefonu

2. Mercator - kupim bonove, potrosim u mercatoru, dobijem i one pike, dobijem i te neke popuste, povrate pa se skupi da npr racun od telefona platim...

3. Gorivo - imam karticu, nemam sad love, nazovem, uplate mi ja naspem, sutra-prekosutra odnesem im lovu...

Neki dan kupio masinu za ves, 8% popusta....


E hajde sad neka mi neko objasni kako sam ja tu negdjr popusio pare?
poslano sa moje fax masine koristeci sekretaricu
Pa šta ti njima daješ? Jesi li ti platio ovih 2300KM ili koliko već da uđeš u sistem? Ili si samo član i iskorištavaš ove pogodnosti? Zar to može tako?
nemoraš dati 2300km da bi ovo mogao korisiti što ovaj gore govori. medjutim po tom njihovom nemožeš zaraditi neke pare ako ovo neuplatiš plus ako još neuključiš barem 4 čovjek ispod sebe. hajmo reći ovaj gore ima siču kao povrat novca od vlastite kupovine i ništa više.
El_comadante
Posts: 7949
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#273 Re: SCnet

Post by El_comadante »

Qler wrote:Vala od mene nisu dobili marke :) mimo racuna :) ali se skupilo tih nekih PP-ova, nisam upratio, pa popunjavam ta binarna stabla, ali to stari vise prati, ja tanko... U glavnom, ja nisam dao nikakve pare, i da hocu, nemam :) ovako meni dobro, skuplja se neka kinta, a nista me ne kosta. Mislim da ovdje neki ljubomorci malo pretjeruju, ali ne bih da se mijesam :) meni dobro.

Samo znam, nikako mi nije gore, u najgorem slucaju, na istom sam. Sipam gorivo, kupujem u mercatoru, ovako imam tu sicu, a telefon mi se debelo isplati... ako neko misli da grijesim, i da me neko dere i uzima mi lovu, ja bih ga molio da mi objasni kako, da ne budem budala...
naravno da te nederu... medjutim ono što u 4 "dubine" iznad tebe uzimaju po 0,5% od tvoje potrošnje tj. ono što si ti zaradio i ovi iznad tebe su uzeli pola od te cifre. a koliko sam ja ovde upratio ti bez uplate ovih kapara u iznosu 2400km nemožeš veču lovu zaraditi odnosno možeš na sitno nešto malo.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#274 Re: SCnet

Post by Qler »

Ma neka uplacuje ko hoce i ima, ja nemam :) pa i necu :) meni ovako dobro, a imam nekog ćara :)
El_comadante
Posts: 7949
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#275 Re: SCnet

Post by El_comadante »

Pet do trinest wrote:Nije eronet jedini koji ima besplatne razgovore između svojih brojeva koliko znam ima i onaj halo pa ti za njih nije potreban uopste scnet.Vecina ovih internet operatera ti nudi isto tako besplatne razgovore samo se par feninga naplacuje uspostava poziva.Oni naplacuju seminare oko desetak maraka ,to je isto jedan vid samo "njihove zarade"opet nad sirotinjom....Bez kapare nema nista i onda sve u krug nagovaraj prijatelja da uplati dvicka jer ce uspjet u zivotu... :D
Imaju oni par svojih ljudi koji su dobrostojeci na nasim prostorima pa se na njih vade kao vidis i on je kod nas a covjeku dobro doslo reklamira svoju firmu dzabe na njihovoj stranici i sire....
zato se u ovo i uključuju doktori, profeosri itd. imaju para i kontaju još šta za strane čapiti. a što kažeš imaju i drugi telekom operater koji samo naplačuju uspotavu poziva i možeš besplatno razgovarati unutar mreže. seminari se održavaju jednom mjesečno i to košta 10KM plus imaju neke sastanke jednom sedmičnu ovde u Sarajevu to je Hotel Holywood a neznam na to kolik ose ulaz plača.
Post Reply