Koji fakultet odabrati za postdiplomski u Sarajevu

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
MA JA
Posts: 4
Joined: 21/06/2011 22:02

#1 Koji fakultet odabrati za postdiplomski u Sarajevu

Post by MA JA »

Ćo svima. Evo tek sam nova, mada sarajevo.x.com pregledam svakodnevno. Prosto sam ovisna o njihovim informacijama. Imam jednu nedoumicu, jer sam htjela upisati postdiplomski u Sarajevu, pa se dvoumim između Filozofskog fakulteta Odsjek za pedagogiju ili Fakultet političkih nauka Odsjek za socijalni rad. Pa ako neko ima nekih informacija o tome gdje je bolje, gdje profesori ne driblaju puno i gdje je više pravde.
Hvala
Čovjek i po'
Posts: 246
Joined: 04/04/2008 00:41

#2 Re: Koji fakultet odabrati za postdiplomski u Sarajevu

Post by Čovjek i po' »

Ako je cilj da sto manje naucis, tj. da profesori driblaju sto manje, a ne sticanje odredjenih kompetenci i vjestina, ma koliko teske ili drugotrajne bile, onda ti predlazem da ne upisujes master studij.

Master studije se studiraju iz razlog sto zelis da prosiris znanje u odredjenom segmentu i tesko da ces na nekom master studiju bez muke ili na fore i fazone poloziti ispite. Pedagogija i socijalni rad su osjetljivi studiji, pa prema tome bi ih trebali studirali likovi koji to zaista i zele i cije su profesinalne aktivnosti i istrazivacke zelje u ovom pravcu. Svi koji izaberu neki drugi razlog, moraju biti svjesni da bacaju pare i vrijeme i zauzimaju mjesto ljudima koji to fakat i zele.

Ako zelis master, samo zbog mastera, onda odaberi ************, zurnalistiku, odbranu i sigurnost ili nesto slicno ;)
Last edited by Čovjek i po' on 23/06/2011 17:04, edited 1 time in total.
User avatar
.Irfan.
Posts: 286
Joined: 29/08/2010 17:10
Location: I reject your reality and substitute my own...

#3 Re: Koji fakultet odabrati za postdiplomski u Sarajevu

Post by .Irfan. »

Čovjek i po' wrote:Ako zelis master, samo zbog mastera, onda odaberi ekonomiju, zurnalistiku, odbranu i sigurnost ili nesto slicno ;)
Elaboriraj boldirani dio molim te.
Čovjek i po'
Posts: 246
Joined: 04/04/2008 00:41

#4 Re: Koji fakultet odabrati za postdiplomski u Sarajevu

Post by Čovjek i po' »

Moje licno izvinjenje. Ne znam otkud mi ekonomija na pomenutom spisku i tu joj sigurno nije mjesto. Vjerovatno me je prenijelo, jer sam citao neke tekstove vezane za studij ekonomije. Ako sam nekoga povrijedio ili izazvao nalagodu, izvinjavam se i ispravljam gresku :roll:
MA JA
Posts: 4
Joined: 21/06/2011 22:02

#5 Re: Koji fakultet odabrati za postdiplomski u Sarajevu

Post by MA JA »

Moje pitanje nije bilo u smislu gdje je "lakše" već gdje je atmosfera prijatnija, gdje se više cijeni znanje, vještine i sposobnosti studenta, koji od njih omogućuju bolje profesionalno i/ili radno angažovanje. Odnosno koji od ovih fakulteta(Fakultet političkih nauka/Odsjek za socijalni rad ili Filozofski fakultet/Odsjek za pedagogiju) nije ukotlovljen u atmosferu "namjernog obaranja" studenta bez obzira na znanje, i to je ono što mislim pod "driblanjem".
Hvala
Čovjek i po'
Posts: 246
Joined: 04/04/2008 00:41

#6 Re: Koji fakultet odabrati za postdiplomski u Sarajevu

Post by Čovjek i po' »

Onda filozofski fakultet. Ima driblanja - ali ne toliko (zavisi jesi li aktivan ili pasivan student), ali je znanje sa kojim izadjes nakon studija je zavidno i sasvim dovoljno da uspijes u poslu i karijeri ;-)
Ukoliko znas, niko te nece driblati!
Post Reply