Stomatoloski fakultet

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
Sherlock_Holmes
Posts: 219
Joined: 30/05/2010 21:19
Location: 221B Baker Street, London, United Kingdom

#1 Stomatoloski fakultet

Post by Sherlock_Holmes »

Pozdrav svima :D
Eh sad imam par pitanja u vezi ovog fakulteta :D

Znam da je prijemni iz fizike,hemije i biologije,pa da pitam koliko je to tesko sad,posebno fizika jer mi nije jaca strana :D ?
Kakva je organizacija faksa opcenito :D
Znam da za svaki faks treba volje,zelje i htjenja pa sad jel stomatologija zaista toliko teska ili se moze naci i nesto slobodnog vremena :roll: :roll: :D
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#2 Re: Stomatoloski fakultet

Post by Dr.medicine »

Kažu da svake godine bude sve teži prijemni ispit. Organizacija:u pocetku si više podstanar na medicini jer ti profe s medicine drže predavanja, takodje i na klinici budeš, a stomatološki predmeti se slušaju na stomatološkoj klinici.

Teško jeste, pogotovo na početku, obavezna predavanja, kolokviji, vježbe. Nekad ostanes na faxu do 15-16h i kad dodjes kuci nije ti do štrebanja. To je najveci razlog sto ljudi obnavljaju godine. Poslije kad možes malo markirati onda imaš više vremena za ucenje i bude super.

I možeš imati vremena za sebe, a sve zavisi kako ucis, koliko ucis, kako kontaš. Sve je to individualno
User avatar
Swan_
Posts: 250
Joined: 06/03/2011 21:00

#3 Re: Stomatoloski fakultet

Post by Swan_ »

...
Last edited by Swan_ on 27/08/2021 22:20, edited 1 time in total.
katarinakosača
Posts: 13
Joined: 29/05/2011 19:20
Location: Travnik,Zagreb

#4 Re: Stomatoloski fakultet

Post by katarinakosača »

Studiram stomatologiju u Zagrebu,neću uspjeti dati fiziku s prve godine(zakomplicirala nešto),a znam da se u Sarajevu može prenijeti!(kod nas je uvjetni).Pa me zanima jel se mogu prebaciti i normalno upisati drugu godinu u Sa? ajde javite :-D fala i živili !
katarinakosača
Posts: 13
Joined: 29/05/2011 19:20
Location: Travnik,Zagreb

#5 Re: Stomatoloski fakultet

Post by katarinakosača »

Il' mi dajte broj telefona od referade,pa ću njih pitati...:)
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#6 Re: Stomatoloski fakultet

Post by MAN-lion's coach »

Ja mislim da je ovo broj centrale (033) 214-249 a studentske službe (033) 262-696
katarinakosača
Posts: 13
Joined: 29/05/2011 19:20
Location: Travnik,Zagreb

#7 Re: Stomatoloski fakultet

Post by katarinakosača »

MAN-lion's coach wrote:Ja mislim da je ovo broj centrale (033) 214-249 a studentske službe (033) 262-696
hvala kolega ! :D
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#8 Re: Stomatoloski fakultet

Post by Dr.medicine »

katarinakosača wrote:Studiram stomatologiju u Zagrebu,neću uspjeti dati fiziku s prve godine(zakomplicirala nešto),a znam da se u Sarajevu može prenijeti!(kod nas je uvjetni).Pa me zanima jel se mogu prebaciti i normalno upisati drugu godinu u Sa? ajde javite :-D fala i živili !
samo ćeš platiti 6000 maraka za godinu kao strani državljanin na stomatologiji. bolje ti je onda kupiti fiziku hahah :lol:
katarinakosača
Posts: 13
Joined: 29/05/2011 19:20
Location: Travnik,Zagreb

#9 Re: Stomatoloski fakultet

Post by katarinakosača »

Dr.medicine wrote:
katarinakosača wrote:Studiram stomatologiju u Zagrebu,neću uspjeti dati fiziku s prve godine(zakomplicirala nešto),a znam da se u Sarajevu može prenijeti!(kod nas je uvjetni).Pa me zanima jel se mogu prebaciti i normalno upisati drugu godinu u Sa? ajde javite :-D fala i živili !
samo ćeš platiti 6000 maraka za godinu kao strani državljanin na stomatologiji. bolje ti je onda kupiti fiziku hahah :lol:
haha tko kaže da sam strani državljanin ? :mrgreen:
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#10 Re: Stomatoloski fakultet

Post by Dr.medicine »

katarinakosača wrote:
Dr.medicine wrote:
katarinakosača wrote:Studiram stomatologiju u Zagrebu,neću uspjeti dati fiziku s prve godine(zakomplicirala nešto),a znam da se u Sarajevu može prenijeti!(kod nas je uvjetni).Pa me zanima jel se mogu prebaciti i normalno upisati drugu godinu u Sa? ajde javite :-D fala i živili !
samo ćeš platiti 6000 maraka za godinu kao strani državljanin na stomatologiji. bolje ti je onda kupiti fiziku hahah :lol:
haha tko kaže da sam strani državljanin ? :mrgreen:
onda si dezerter :lol:
katarinakosača
Posts: 13
Joined: 29/05/2011 19:20
Location: Travnik,Zagreb

#11 Re: Stomatoloski fakultet

Post by katarinakosača »

samo ćeš platiti 6000 maraka za godinu kao strani državljanin na stomatologiji. bolje ti je onda kupiti fiziku hahah :lol:[/quote]

haha tko kaže da sam strani državljanin ? :mrgreen:[/quote]

onda si dezerter :lol:[/quote]
da da da :D
katarinakosača
Posts: 13
Joined: 29/05/2011 19:20
Location: Travnik,Zagreb

#12 Re: Stomatoloski fakultet

Post by katarinakosača »

katarinakosača wrote:
MAN-lion's coach wrote:Ja mislim da je ovo broj centrale (033) 214-249 a studentske službe (033) 262-696
hvala kolega ! :D
dao si mi broj docenta Muhameda :D ovaj broj studentska služba ! nema veze aj snaći ću se :D
Chocolate_
Posts: 2
Joined: 08/04/2011 19:24

#13 Re: Stomatoloski fakultet

Post by Chocolate_ »

Swan_ wrote:Prijemni nije tezak. Najlaksa bude fizika, jer sva pitanja budu iz informatora (barem je mojoj generaciji tako bilo). Hemija bude dijelom iz informatora, a dijelom iz repetitorija prof. Lekic koji se vjerovatno moze nabaviti u kopirnicama u blizini faxa. A biologija bude najteza (mislim, nije ni ona teska, ali u poredjenju s ostala 2 predmeta). Iz biologije bude najmanje pitanja iz informatora, i bude onih zadataka iz genetike :-)
A fakultet jeste tezak, narocito na pocetku, plus te bolonja slomi zivog. Kako se budes rjesavao medicinskih predmeta, tako ce i vremena biti vise. Sve u svemu, ako imas "volje,zelje i htjenja", bujrum :-D

Znas li koliko iznosi skolarina stomatoloskog fakulteta u Sarajevu??
lukan
Posts: 18
Joined: 12/07/2013 10:49

#14 Re: Stomatoloski fakultet

Post by lukan »

kolike su skolarine u sarajevu,banja luci za stomatologiju ako se prijavim kao strani drzavljanin da li se pise prijemni ili te odmah primaju ako placas ?
Post Reply