Prava pripravnika

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
hare_shegrt
Posts: 15
Joined: 30/08/2010 09:42

#1 Prava pripravnika

Post by hare_shegrt »

Pitanje je sljedece: da li pripravnik u drzavnoj sluzbi, zaposlen na godinu dana, ima pravo ici na seminare i edukacije? Naime, koliko sam ja upoznat u zakonu se kaze da ni jedan drzavni sluzbenik ne moze ici na bilo kakvu vrstu edukacije ukoliko nije zaposlen u sluzbi minimalno 2 godine. E sad pitanje je kako pripravnici u jednom od ministarstava idu na seminare i edukacije vise puta, koji traju i po citavu sedmicu, a pripravnicki staz im istice za mjesec dana? Eto ako neko moze da mi protumaci ili pouzdano zna da pripravnik na ovo ima pravo da mi odgovori.
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#2 Re: Prava pripravnika

Post by Better Man »

Pripravnik ne može ići na seminare, jer su oni isključivo za državne službenike, a vezano za to da mora biti minimalno 2 godine zaposlen kao državni službenik da bi išao na seminare u to nisam siguran.
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#3 Re: Prava pripravnika

Post by addy_sa »

mislim da tu nema nekih posebnih pravila, neujednačena je praksa u mnogim institucijama, mislim da najviše zavisi od neposrednog rukovodioca, na njegovu inicijativu i pripravnik može ići na seminar ili edukaciju ali mora on to posebno odobriti.
hare_shegrt
Posts: 15
Joined: 30/08/2010 09:42

#4 Re: Prava pripravnika

Post by hare_shegrt »

Fazon je sto kada sam ja kao pripravnik trebao otici na seminar nije mi odobreno uz obrazlozenje sto sam pripravnik, a onda se desi da nekoliko pripravnika i volontera ide na cijelosedmicne edukacije i radionice :shock:
Shvatam da institucije tu imaju slobodu da urede tu stavku, ali zar se ne bi onda pravilo trebalo primjenjivati za svakoga isto?
Cafe Camargue
Posts: 1048
Joined: 25/09/2008 22:55

#5 Re: Prava pripravnika

Post by Cafe Camargue »

hare_shegrt wrote:Fazon je sto kada sam ja kao pripravnik trebao otici na seminar nije mi odobreno uz obrazlozenje sto sam pripravnik, a onda se desi da nekoliko pripravnika i volontera ide na cijelosedmicne edukacije i radionice :shock:
Shvatam da institucije tu imaju slobodu da urede tu stavku, ali zar se ne bi onda pravilo trebalo primjenjivati za svakoga isto?
A u kojoj to državnoj instituciji važe za sve ista pravila bogati :D
hare_shegrt
Posts: 15
Joined: 30/08/2010 09:42

#6 Re: Prava pripravnika

Post by hare_shegrt »

I to sto kazes :D
User avatar
Zla polusestra
Posts: 129
Joined: 03/10/2009 20:40
Location: Zemlja snova

#7 Re: Prava pripravnika

Post by Zla polusestra »

Nemoj se nervirati zbog nepravde. Nemaš pojma šta te još čeka. :mrgreen:
Post Reply