Noetika

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Locked
User avatar
cat lover
Posts: 10806
Joined: 23/01/2010 00:27
Location: rotirajuća zemaljska kugla

#1 Noetika

Post by cat lover »

Da li nauka zaista mora pozvati religiju u pomoć?

Odlična knjiga za početak:
Image

http://www.soulsofdistortion.nl/croatian/SODA_toc.html
User avatar
cat lover
Posts: 10806
Joined: 23/01/2010 00:27
Location: rotirajuća zemaljska kugla

#2 Re: Noetika

Post by cat lover »

User avatar
cat lover
Posts: 10806
Joined: 23/01/2010 00:27
Location: rotirajuća zemaljska kugla

#3 Re: Noetika

Post by cat lover »

User avatar
cat lover
Posts: 10806
Joined: 23/01/2010 00:27
Location: rotirajuća zemaljska kugla

#4 Re: Noetika

Post by cat lover »

User avatar
cat lover
Posts: 10806
Joined: 23/01/2010 00:27
Location: rotirajuća zemaljska kugla

#5 Re: Noetika

Post by cat lover »

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45610
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#6 Re: Noetika

Post by Chmoljo »

@cat butcher, prvo, morbidan ti je nick :-? nejse

drugo i bitnije, ili napiši u prvom postu nešto o temi, neki uvod od 5 do 10 rečenica ili je zatvaram u roku od 4 dana. ne može tema biti skupina linkova o nečemu što većina korisnika ne zna šta je.
User avatar
cat lover
Posts: 10806
Joined: 23/01/2010 00:27
Location: rotirajuća zemaljska kugla

#7 Re: Noetika

Post by cat lover »

Chmoljo wrote:@cat butcher, prvo, morbidan ti je nick :-? nejse

drugo i bitnije, ili napiši u prvom postu nešto o temi, neki uvod od 5 do 10 rečenica ili je zatvaram u roku od 4 dana. ne može tema biti skupina linkova o nečemu što većina korisnika ne zna šta je.
Preći ću preko ovog u vezi morbidnosti,
a u vezi s temom obećavam da ću se popraviti, ADSL mi nije radio 10 dana,
htio sam zabaciti udicu i okupiti zainteresirane za 'noetiku' ali u Den Brownovoj interpretaciji,
a ne strogoj filozofskoj formi.
User avatar
cat lover
Posts: 10806
Joined: 23/01/2010 00:27
Location: rotirajuća zemaljska kugla

#8 Re: Noetika

Post by cat lover »

Raja pomagajte chmoljo bi da zaključa, vidim da ste temu čitali, javite se,
u stvari čim se spomene 'free energy' stručnjaci bi da zaključaju
User avatar
cat lover
Posts: 10806
Joined: 23/01/2010 00:27
Location: rotirajuća zemaljska kugla

#9 Re: Noetika

Post by cat lover »

U stvari, ako niko nije pročitao fantastičnu besplatnu Wicherinkovu knjigu,
prepuštam temu na milost i nemilost CHMOLJI
zivotinjica13
Posts: 11
Joined: 19/01/2010 19:49

#10 Re: Noetika

Post by zivotinjica13 »

ja nisam citala pomenutu knjigu, ali me zainteresovala noetika nakon citanja Dan Brownove knjige ( koja je btw, ocaj holivudski)
tako da bi bilo stvarno dobro da postavis neki uvod, nesto....
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#11 Re: Noetika

Post by minjonja »

s obzirom da volim zivotinje, gadi mi se tvoj nick, pa sam samo temu preskakala,al haj.

napisi brate dragi u kratko o cemu se radi u toj knjizi. nema svako vremena ni para da kupi knjigu i sad kinder surprise-sta bude,bude.

neki dio izdvoji koji tebi interesantan, nemoj samo linkove. daj svoje misljenje o tome i postavi pitanje. tako ce ti se ljudi javljati na temi.
User avatar
cat lover
Posts: 10806
Joined: 23/01/2010 00:27
Location: rotirajuća zemaljska kugla

#12 Re: Noetika

Post by cat lover »

zivotinjica13 wrote:ja nisam citala pomenutu knjigu, ali me zainteresovala noetika nakon citanja Dan Brownove knjige ( koja je btw, ocaj holivudski)
tako da bi bilo stvarno dobro da postavis neki uvod, nesto....
Jasno je da je očaj, ali knjiga nudi obilje informacija koje su u stvari tačne
pa se, po meni, zbog toga i čita
User avatar
cat lover
Posts: 10806
Joined: 23/01/2010 00:27
Location: rotirajuća zemaljska kugla

#13 Re: Noetika

Post by cat lover »

POGLAVLJE 4 Polja nulte tocke


Nevidljivo polje

Kvantna znanost 20. stoljeća je otkrila postojanje sveprisutnog pozadinskog mora kvantne energije svemira. Dr. Harold Puthoff s Cambridge sveučilišta je među prvima izmjerio energiju svemira. Ta je energija mjerena na temperaturi od nula stupnjeva Kelvina, apsolutno najnižoj mogućoj temperaturi svemira, što odgovara -273 stupnjeva Celzijusa. Na toj temperaturi prema Newton-ijanskoj fizici sva kretanja molekula i atoma bi trebala prestali i ne bi se smjela mjeriti nikakva energija! Umjesto nenalaženja energije, kao što se očekivalo, pronašao je ono što je nazvao "ključajućim loncem" energije, a poslije je dobila ime 'energija nulte točka - zero point energy' (ZPE). Harold Puthoff je dokazao kako fizika vakuma nije uopće lišena energije, jer je vakum, prostor s obiljem (plenumom) energije.(1)

U kvantnoj elektrodinamici pozadinsko more kvantne energije se sada koristi za objašnjavanje principa neizvjesnosti, koga je otkrila kvantna fizika, nepredvidivog ponašanja subatomskih čestica. Vibracije subatomskih čestica vjerojatno uzrokuje polje nulte točke. Slučajni virtualni fotoni skaču naprijed i natrag između polja nulte točke i našeg fizikalnog svijeta. Sudaraju se sa subatomskim česticama ili ih one apsorbiraju, kada će se pobuditi u više energetsko stanje. Nakon nanosekundi energija se opet otpušta pomoću drugog virtualnog fotona, koji se vraća u polje nulte točke. Foton se naziva virtualnin fotonom jer dolazi i odlazi iz polja nulte točke i ne će ostati u ‘materijalnom’ svijetu. Koristi se samo za razmjenu energije između polja nulte točke i materijalnog svijeta.

Ne dolaze samo fotoni, već i sve vrste elementarnih čestica u naš fizikalni svijet iz niotkuda. Izgleda kako dolaze iz polja nulte točke, pojavljuju se u našoj fizikalnoj realnosti samo tisućinku ili milijuntinku sekunde pa onda opet nestaju u praznini. Te forme mističnih čestica su nazvane virtualnim česticama, jer nisu dovoljno stabilne da bi ostale u našem realitetu. Polje nulte točke je kvantna pjena virtualnih čestica i fotona. Naš svemir nikada ne miruje, čak ni u ‘praznom’ prostoru!

Čak i u totalno tamnoj sobi, gdje ne može prodrijeti nikakvo svijetlo iz vanjskog svijeta, znanstvenici mogu još uvijek mjeriti prisustvo virtualnih fotona.

Postojanje polja nulte točke je bilo već dugo poznato u zajednici kvantne znanosti, no većina je znanstvenika ignorirala njihovu primjerenost. Jednostavno su poništili (nulirali) učinak polja nulte točke u svojim znanstvenim kalkulacijama zbog vjerovanja u beznačajnost učinka!

Međutim mala no rastuća grupa znanstvenika sada vrlo ozbiljno uzima u obzir polja nulte točke, a među njima su mnogi poznati profesori, koji sada zauzimaju radikalno drugačije stajalište o našem realitetu. Njihova znanstvena otkrića i teorije su kontroverzne u očima establishment-a znanstvene zajednice, koja se drži stare paradigme o našem svijetu po kojoj bi on mogao i eventualno će biti potpuno objašnjen mehaničkim modelom svemira.

Polje nulte točke je postalo popularno širokoj publici zahvaljujući znanstvenoj žurnalistici Lyn McTaggart, koja je napisala knjigu "Polje - The Field" (hrvatski prijevod, TELEdisk, d.o.o. 2005.). Stvorila je veću svijesnost o polju nulte točke nego što bi se inače objelodanilo svekolikoj javnosti. Jako preporučujem tu knjigu svakome zainteresiranom za nova otkrića nulte točke i začuđujućoj ulozi, koju ljudska svijest igra u tom polju. Za paranormalne i psihičke fenomene, postoji sada znanstvena osnovica istraživanja.(2)

Među prvim časopisima koji opširno obrađuju polje nulte točke, je Ode koji izlazi u SAD-u i Nizozemskoj. Članak o polju nulte točke se pojavio u studenom 2003., u broju 61.(3)
Jan Wicherink
User avatar
cat lover
Posts: 10806
Joined: 23/01/2010 00:27
Location: rotirajuća zemaljska kugla

#14 Re: Noetika

Post by cat lover »

minjonja wrote:s obzirom da volim zivotinje, gadi mi se tvoj nick, pa sam samo temu preskakala,al haj.

napisi brate dragi u kratko o cemu se radi u toj knjizi. nema svako vremena ni para da kupi knjigu i sad kinder surprise-sta bude,bude.

neki dio izdvoji koji tebi interesantan, nemoj samo linkove. daj svoje misljenje o tome i postavi pitanje. tako ce ti se ljudi javljati na temi.
Knjiga je besplatna za download, nadji malo vremena
User avatar
cat lover
Posts: 10806
Joined: 23/01/2010 00:27
Location: rotirajuća zemaljska kugla

#15 Re: Noetika

Post by cat lover »

Izgleda da moram promjeniti nick, može li se to?
User avatar
cat lover
Posts: 10806
Joined: 23/01/2010 00:27
Location: rotirajuća zemaljska kugla

#16 Re: Noetika

Post by cat lover »

Nevjerojatnu istinu obznanjuju 'LETU ŠTUKE' (slučajno ili namjerno)

Kada posisaš sva vesla, onda Nikola si Tesla...

Nama 'Dobrim Bošnjanima', kokuzima, izopčenicima ostala je samo nauka i Um
sve su nam drugo uzeli

Kako to kokuzi nemaju vremena, kako to forumaši misle u par rečenica savladati lektiru,
sastaviti maturski, kako to misle saznati sve o Tesli, Faradeju, Maxwellu u par rečenica,
dižite g....., hajmo čitati, učiti, raditi, vidiš da materijalisti iz obijesti više ne znaju šta će.
Locked