ETF

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply

Koji smjer odabrati na ETF-u:

1. RI - informatika
131
50%
2. EE - elektroenergetika
42
16%
3. TK - telekomunikacije
32
12%
4. AiE - automatika i elektronika.
55
21%
 
Total votes: 260

User avatar
Tic-tac
Posts: 26
Joined: 04/05/2013 20:26

#826 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by Tic-tac »

Masina :D
Predavao mi OR i IM2 :-D Stvarno zna sve fino da objasni x)
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#827 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by mahalas505 »

bosnianidiot wrote:
Mišo_Kovač wrote:Nije ovo prvi put da misteriozno nestaju "skupi" dijelovi opreme sa faksa... Ista stvar je bila početkom godine sa onim routerima, pa je pojeo vuk magarca... Jedan od cjenjenijih asistenata, neimenovan naravno, je rekao nama da je to najvjerovatnije "inside" job u talu sa nekim u upravi... pa nek konta ko šta hoće... :wink:
Za routere je moguce, ali cisto sumnjam da je ovo "inside job". Realno server koji je ukraden vrijedi par stotina maraka u vrh glave, a steta koja je ovim prouzrokovana je ogromna, vecina studenata na webmailu drzi jako bitne materijale, a tu je i problem licnih podataka svakog studenta.

Da je uprava kriva - naravno da jeste. Serveri stoje u hodnicima fakulteta bez ikakve zastite, svaki hajvan je to mogao uzeti, staviti u torbu i isetati se sa fakulteta bez da ikom bude sumnjiv. Kao da ih je problem staviti negdje pod kljuc. :roll:
Zar je moguce da je moguce da nema backup-a podataka?
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#828 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by Mišo_Kovač »

Alvin je mašina i ponos automatike :D svaka mu čast :D
A da nema backupa, ne znam ima li... Uputi pitanje kolegi Hamzinju, koji je pretpostavljam asistent, i koji ce ti fino objasniti da je sve ovo samo nesretni splet okolnosti :evil: :evil: :evil:
numizmatic
Posts: 533
Joined: 24/12/2011 00:47

#829 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by numizmatic »

Pa logujemo se bez problema, samo je šifra promijenjena.
User avatar
PristavilaVoduZaKafu
Posts: 1278
Joined: 28/06/2013 16:45

#830 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by PristavilaVoduZaKafu »

Nevezano za brucose, da vam uljepsa temu :D

Image
User avatar
Eluveitie
Posts: 2772
Joined: 15/09/2012 00:13
Location: Winterfell

#831 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by Eluveitie »

Dže me nađe. Odoh povratiti. Muka mi od silnog polena. :lol: :roll:
matematicar_teski
Posts: 1199
Joined: 12/03/2012 18:59
Location: Jusuf Nurkic aka Sabonis

#832 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by matematicar_teski »

ETF je preuzet od najlosijeg kadra i najlosijih ljudi sa odsjeka za TK. Ti ljudi nemaju nikakvih referenci i srozavaju ugled prijasnje garniture-a
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#833 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by Mišo_Kovač »

Mojne tako, uvrijedit ces prisutne asistente sa TK :D
A uprava je sposobna itekako, samo na poljima koja nemaju veze sa strukom, već više sa mlaćenjem i uzimanjem para i ulaganjem u krucijalne projekte tipa roze fasade, za čiju se vrijednost moglo kupiti par funkcionalnih osciloskopa ili napojnih jedinica za automatičarski lab na 2. spratu, naprimjer... al koga boli ku*ac za to, jelde :P
User avatar
UltrasNaBaterije
Posts: 580
Joined: 28/08/2009 14:51
Location: Grbavica-zgrade u nizu, u kopu-jedan drugom uvijek blizu

#834 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by UltrasNaBaterije »

malo je reć da ti je razmišljanje na niskom nivou kad tako vrijeđaš osoblje fakulteta. Fasada je i prije roze boje bila žešći odron, a dograđen je i sprat gdje je uloženo u laboratorije malo više od par osciloskopa i napojnih jedinica...


Al' znaš nas, jebo ti nas
nino90
Posts: 1352
Joined: 26/04/2007 19:36

#835 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by nino90 »

kako je meni poznato, na tom spratu ce biti samo kancelarije neke
prezimenko
Posts: 301
Joined: 26/12/2009 17:30

#836 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by prezimenko »

Zelis reci da Enio, Mirze i co. nisu strucne i da nemaju reference ?! Prorovi im onda CV malo. A taj odsjek svakako ima najvise "strucnjaka iz prakse" vecinom telecoma i elektroprivrede :) (ne impliciram da je ovo zadnje pozitivno :))
User avatar
UltrasNaBaterije
Posts: 580
Joined: 28/08/2009 14:51
Location: Grbavica-zgrade u nizu, u kopu-jedan drugom uvijek blizu

#837 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by UltrasNaBaterije »

nino90 wrote:kako je meni poznato, na tom spratu ce biti samo kancelarije neke
Tako je, a sta je sa oslobođenim prostorom dole? :)

Sve se radi za AiE i TK. :wink:
User avatar
Tic-tac
Posts: 26
Joined: 04/05/2013 20:26

#838 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by Tic-tac »

Nista za druge smjerove? :?
User avatar
UltrasNaBaterije
Posts: 580
Joined: 28/08/2009 14:51
Location: Grbavica-zgrade u nizu, u kopu-jedan drugom uvijek blizu

#839 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by UltrasNaBaterije »

Tic-tac wrote:Nista za druge smjerove? :?
Pa EE ima solidnu zgradu tzv. Hacienda, i kojoj su navodno trebale biti i prostorije za laboratorije (čitaj preskupo), kao i MA, S-0, i čitaonica. Taj dio je planiran bio u prošlosti isključivo za EE. Inače odsjek EE, što se tiče laboratorija i testne opreme je najskuplji, a do 1991. imao je najbolje laboratorije na Balkanu, lokacija Lukavica, Energoinvest IRCE ispitne laboratorije, proizvodnja visokonaponske opreme, u blizini TS 110/10 kV, tvornica prekidača, Energoinvest 'Energentska elektronika' Stup itd...

Sad je to pola u RS na ETFu Istočno Sarajevo, pola je privatizirano Enegoinvest SUE, dio je otišao u Mexico xD, sad se tamo proizvodi oprema u SF6 tehnologiji, jebiga spletom loših okolnosti najjači smjer u Sarajevu prije rata je spao na niske grane.

Što se tiče RI, nemam pojma, imaju oni i previše računara. :D
User avatar
bosnianidiot
Posts: 1187
Joined: 23/09/2007 17:57
Contact:

#840 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by bosnianidiot »

Ako cemo realno, TK ima daleko najstrucniji i najsposobniji asistentski kadar na ETF-u. O profesorima ne mogu donijeti realnu ocjenu jer nisam radio sa profesorima sa ostalih smjerova. Tako da je prica o "nesposobnom kadru sa TK" u najmanju ruku smijesna.
Sto se tice tog dodatnog sprata, ne treba suditi dok ne vidimo sta ce tu biti, odnosno sta ce biti u prostorijama koje se oslobode izgradnjom novih. A fasada je vala plakala da se sredi, pa nije vise 95-a godina. Samo je boja kriminalna :roll:
User avatar
Tic-tac
Posts: 26
Joined: 04/05/2013 20:26

#841 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by Tic-tac »

Bas me zanima ko je izabrao boju xD
nino90
Posts: 1352
Joined: 26/04/2007 19:36

#842 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by nino90 »

UltrasNaBaterije wrote:
nino90 wrote:kako je meni poznato, na tom spratu ce biti samo kancelarije neke
Tako je, a sta je sa oslobođenim prostorom dole? :)

Sve se radi za AiE i TK. :wink:
taj dole prostor ce ostati i dalje kancelarije, samo drugim ljudima
Dzovanka_Broz
Posts: 20
Joined: 03/09/2013 17:01

#843 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by Dzovanka_Broz »

PristavilaVoduZaKafu wrote:Nevezano za brucose, da vam uljepsa temu :D

Image
Etf humor, povraca mi se. :cry:
Dzovanka_Broz
Posts: 20
Joined: 03/09/2013 17:01

#844 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by Dzovanka_Broz »

bosnianidiot wrote:Ako cemo realno, TK ima daleko najstrucniji i najsposobniji asistentski kadar na ETF-u. O profesorima ne mogu donijeti realnu ocjenu jer nisam radio sa profesorima sa ostalih smjerova. Tako da je prica o "nesposobnom kadru sa TK" u najmanju ruku smijesna.
Sto se tice tog dodatnog sprata, ne treba suditi dok ne vidimo sta ce tu biti, odnosno sta ce biti u prostorijama koje se oslobode izgradnjom novih. A fasada je vala plakala da se sredi, pa nije vise 95-a godina. Samo je boja kriminalna :roll:
Bra'o ti ga bate, citas li ti svoj post kad napises?
"Ako cemo realno, TK ima daleko najstrucniji i najsposobniji asistentski kadar na ETF-u. O profesorima ne mogu donijeti realnu ocjenu jer nisam radio sa profesorima sa ostalih smjerova."
A radio si sa asistentima sa ostalih smjerova.
Kako su ova naduravanja koji je smjer kakav smijesna, isto ste djeca iz drugog osnovne, moj rođak je veći od tvog rođaka, nja, nja , nja.
User avatar
bosnianidiot
Posts: 1187
Joined: 23/09/2007 17:57
Contact:

#845 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by bosnianidiot »

Dzovanka_Broz wrote:
bosnianidiot wrote:Ako cemo realno, TK ima daleko najstrucniji i najsposobniji asistentski kadar na ETF-u. O profesorima ne mogu donijeti realnu ocjenu jer nisam radio sa profesorima sa ostalih smjerova. Tako da je prica o "nesposobnom kadru sa TK" u najmanju ruku smijesna.
Sto se tice tog dodatnog sprata, ne treba suditi dok ne vidimo sta ce tu biti, odnosno sta ce biti u prostorijama koje se oslobode izgradnjom novih. A fasada je vala plakala da se sredi, pa nije vise 95-a godina. Samo je boja kriminalna :roll:
Bra'o ti ga bate, citas li ti svoj post kad napises?
"Ako cemo realno, TK ima daleko najstrucniji i najsposobniji asistentski kadar na ETF-u. O profesorima ne mogu donijeti realnu ocjenu jer nisam radio sa profesorima sa ostalih smjerova."
A radio si sa asistentima sa ostalih smjerova.
Kako su ova naduravanja koji je smjer kakav smijesna, isto ste djeca iz drugog osnovne, moj rođak je veći od tvog rođaka, nja, nja , nja.
Da, radio sam sa asistentima sa ostalih smjerova na prvoj godini, sa nekima od njih i na drugoj, i na osnovu toga donosim zakljucke.
Ako nisi shvatio/la, dosao si na forum, koji je mjesto na kojem ljudi izrazavaju misljenja. Ako nam se nadurava, naduravat cemo se. Ako nas interesuje ciji je rodjak veci, raspravit cemo. Ako nam se postavljaju glupi ETF vicevi, postavljat cemo. Ako hocemo mjerit velicine spolnih organa, mjerit cemo.
Dok god nikog ne vrijedja i dok je u skladu sa pravilima foruma. Ako neko prekrsi pravila, tu je moderacija.
Dovoljno sam dugo ovdje da sam vidio puno trollova kao sto si ti, koji se ukljuce kako bi sa par infantilnih postova pokusali omalovazavati druge, kako bi valjda podigli vlastiti ego, sta li.
Ako imas sta konstruktivno reci, bujrum...ako nemas, nemoj me vise citirati svega ti.. :roll:
Dzovanka_Broz
Posts: 20
Joined: 03/09/2013 17:01

#846 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by Dzovanka_Broz »

bosnianidiot wrote:
Dzovanka_Broz wrote:
bosnianidiot wrote:Ako cemo realno, TK ima daleko najstrucniji i najsposobniji asistentski kadar na ETF-u. O profesorima ne mogu donijeti realnu ocjenu jer nisam radio sa profesorima sa ostalih smjerova. Tako da je prica o "nesposobnom kadru sa TK" u najmanju ruku smijesna.
Sto se tice tog dodatnog sprata, ne treba suditi dok ne vidimo sta ce tu biti, odnosno sta ce biti u prostorijama koje se oslobode izgradnjom novih. A fasada je vala plakala da se sredi, pa nije vise 95-a godina. Samo je boja kriminalna :roll:
Bra'o ti ga bate, citas li ti svoj post kad napises?
"Ako cemo realno, TK ima daleko najstrucniji i najsposobniji asistentski kadar na ETF-u. O profesorima ne mogu donijeti realnu ocjenu jer nisam radio sa profesorima sa ostalih smjerova."
A radio si sa asistentima sa ostalih smjerova.
Kako su ova naduravanja koji je smjer kakav smijesna, isto ste djeca iz drugog osnovne, moj rođak je veći od tvog rođaka, nja, nja , nja.
Da, radio sam sa asistentima sa ostalih smjerova na prvoj godini, sa nekima od njih i na drugoj, i na osnovu toga donosim zakljucke.
Ako nisi shvatio/la, dosao si na forum, koji je mjesto na kojem ljudi izrazavaju misljenja. Ako nam se nadurava, naduravat cemo se. Ako nas interesuje ciji je rodjak veci, raspravit cemo. Ako nam se postavljaju glupi ETF vicevi, postavljat cemo. Ako hocemo mjerit velicine spolnih organa, mjerit cemo.
Dok god nikog ne vrijedja i dok je u skladu sa pravilima foruma. Ako neko prekrsi pravila, tu je moderacija.
Dovoljno sam dugo ovdje da sam vidio puno trollova kao sto si ti, koji se ukljuce kako bi sa par infantilnih postova pokusali omalovazavati druge, kako bi valjda podigli vlastiti ego, sta li.
Ako imas sta konstruktivno reci, bujrum...ako nemas, nemoj me vise citirati svega ti.. :roll:
I posebna vam je karakteristika da na osnovu dva posta lijepite osobine ljudima, ti naravno znas ko je iskompleksiran, ko je troll i tako te neke nebuloze.
Ja sam isto, kao neko ko je 5 godina proveo na etfu izrazila svoje misljenje i o naduravanjima koji je smjer najtezi, i o etf humoru, eh sad sto vi cim vidite da ste nekome bezveze, krecete u kontru nekim vrijedjanjem i naprasnim zakljucivanjem, to je do vas. Mislim na drskost da se na osnovu jednog posta raspravlja o nekome kao osobi, ti ocito ne znas da kritikujes napisano opravdanim argumentima, bez da se dotaknes licnog.
User avatar
bosnianidiot
Posts: 1187
Joined: 23/09/2007 17:57
Contact:

#847 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by bosnianidiot »

Nista sto sam ja napisao nije uvredljivog sadrzaja. Ako ti smatras da jeste, mozes prijaviti post moderaciji i ja cu biti banovan ukoliko sam prekrsio pravila foruma.
Ne da mi se ulaziti u licne rasprave, ali si se obratila licno meni sa: "Bra'o ti ga bate, citas li ti svoj post kad napises?"
Cinjenica da nisi procitala moj post i razmislila o njemu, prije nego sto si krenula u "ofanzivu", pogotovo na takav arogantan nacin, je meni dala za pravo da donesem zakljucak o tebi bas kao sto si i ti o meni.
Iskreno, nisi mi apsolutno nikakav faktor u zivotu da ulazim u neke licne rasprave tako da cu te jos jednom lijepo zamoliti da me preskocis. Osim naravno ako nemas nesto konkretno i konstruktivno reci ;-) Laku noc
nino90
Posts: 1352
Joined: 26/04/2007 19:36

#848 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by nino90 »

je** etf
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#849 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by Sunrise00 »

haj primirite :D
User avatar
Tic-tac
Posts: 26
Joined: 04/05/2013 20:26

#850 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by Tic-tac »

Haters gonna hate :lol:
Post Reply