ETF

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply

Koji smjer odabrati na ETF-u:

1. RI - informatika
131
50%
2. EE - elektroenergetika
42
16%
3. TK - telekomunikacije
32
12%
4. AiE - automatika i elektronika.
55
21%
 
Total votes: 260

apgang
Posts: 53
Joined: 24/09/2012 20:48

#551 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by apgang »

naučio sam nešto na ETF-u, za te pare sam sebi mogao uzet' fino auto,i benzina možda pola godine.
Asisten sandžo (LAG),odvratan,napuhan,arogantan za onako dosadan predmet bi makar trebao neki zanimljiviji asistent :-)
User avatar
Memica_93
Posts: 34
Joined: 26/09/2011 20:05

#552 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by Memica_93 »

definiraj demonstrator :D
To je nesto kao asistent?
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#553 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by Bušman »

Memica_93 wrote:definiraj demonstrator :D
To je nesto kao asistent?
Mitsko bice - pola student, pola asistent :D
User avatar
zlaataan
Posts: 892
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#554 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by zlaataan »

Bušman wrote:
Memica_93 wrote:definiraj demonstrator :D
To je nesto kao asistent?
Mitsko bice - pola student, pola asistent :D
To je to :mrgreen:
apgang
Posts: 53
Joined: 24/09/2012 20:48

#555 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by apgang »

definicija: osoba koja teško vremena nađe da bi i zrak udisala, posebno kod našeg omiljenog Fatkića :)
User avatar
Memica_93
Posts: 34
Joined: 26/09/2011 20:05

#556 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by Memica_93 »

hahaha XD

Da neces nama slucajno sutra tutorijale predavati onda? :O
User avatar
zlaataan
Posts: 892
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#557 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by zlaataan »

Memica_93 wrote:hahaha XD

Da neces nama slucajno sutra tutorijale predavati onda? :O
Neću. :D
prezimenko
Posts: 301
Joined: 26/12/2009 17:30

#558 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by prezimenko »

Memica_93 wrote:definiraj demonstrator :D
To je nesto kao asistent?
Student(obicno jako dobar iz tog predmeta ali ne i nužno :)) koji umire radeći da bi bio uzet u razmatranje da postane asistent ili da to napiše kao referencu.
Obično je dobro ako ti vježbe drži demonstrator jer je stručan za taj predmet(često stručniji od nekih asistenata koji su onako postavljeni na predmet) i pun želje da što bolje uradi posao tj. bar su to moja iskustva kad su mi držali.
Ako je loš demonstrator samo kažeš profesoru i više ga nećeš vidjeti dok lošeg asistenta moraš trpiti - tako smo mi.
Prednost asistenta često učestvuje u pregledanju ispita(mislim da to nije samo na TP slučaj) i radi taj posao već godinama pa zna šta je važno.
User avatar
Bluesman
Posts: 244
Joined: 13/12/2011 21:51
Location: Searching....

#559 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by Bluesman »

Hocemo li imati vjezbe iz IM1 ove sedmice ? Profesor Fatkic je govorio da necemo ? Zna li neko nesto vise :D
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#560 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by Sunrise00 »

Bluesman wrote:Hocemo li imati vjezbe iz IM1 ove sedmice ? Profesor Fatkic je govorio da necemo ? Zna li neko nesto vise :D
joj kako lik smori danas :shock:
Melo15
Posts: 896
Joined: 13/08/2011 21:36

#561 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by Melo15 »

Koristite malo c2.etf.unsa.ba
Tu pise da grupe 7 i 8 nemaju sutra,a ako ne pise da drugi nemaju to onda implicira da imaju,ako asistent ne zezne :D :D
User avatar
zlaataan
Posts: 892
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#562 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by zlaataan »

Bluesman wrote:Hocemo li imati vjezbe iz IM1 ove sedmice ? Profesor Fatkic je govorio da necemo ? Zna li neko nesto vise :D
Sve zavisi od tutora do tutora. Ko ne održi ove sedmice, mora nadoknaditi to kasnije.
Samo mogu reći sa sigurnošću da će grupa 11 imati tutorijal. Vjerovatno i 1, 5, 9 i 10. Grupe 7 i 8 definitivno neće imati. Za ostale ne znam. :)
User avatar
Bluesman
Posts: 244
Joined: 13/12/2011 21:51
Location: Searching....

#563 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by Bluesman »

Sunrise00 wrote:
Bluesman wrote:Hocemo li imati vjezbe iz IM1 ove sedmice ? Profesor Fatkic je govorio da necemo ? Zna li neko nesto vise :D
joj kako lik smori danas :shock:
samo ne znam koja je poenta ponovo predavati gradivo prve sedmice...
User avatar
Wub
Posts: 21
Joined: 21/03/2010 13:16
Location: Miječni put.

#564 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by Wub »

Bluesman wrote:
Sunrise00 wrote:
Bluesman wrote:Hocemo li imati vjezbe iz IM1 ove sedmice ? Profesor Fatkic je govorio da necemo ? Zna li neko nesto vise :D
joj kako lik smori danas :shock:
samo ne znam koja je poenta ponovo predavati gradivo prve sedmice...
Da dobro utvrdimo. :D :D
User avatar
dottore
Posts: 1349
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#565 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by dottore »

Ja fino kazem, svim profesorima treba ukinuti projektore... Tabla, kreda i izvoli

ni prof ne moze onako objasniti lazerom, a ni student ne moze to upratiti da mu bude jasno..
User avatar
Memica_93
Posts: 34
Joined: 26/09/2011 20:05

#566 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by Memica_93 »

Slazem se :D
numizmatic
Posts: 533
Joined: 24/12/2011 00:47

#567 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by numizmatic »

Biće ankete pa opletite. 8-)
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#568 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by Bušman »

dottore wrote:Ja fino kazem, svim profesorima treba ukinuti projektore... Tabla, kreda i izvoli

ni prof ne moze onako objasniti lazerom, a ni student ne moze to upratiti da mu bude jasno..
E tu dolazi u pomoc elokvencija, mastovitost, poznavanje didaktickih metoda (naravno da u malom prstu cuva ono o cemu prica). Uzasno je malo profesora/predavaca u BIH koji imaju sve tri osobine. Jedna od rijetkih takvih je prof. Lamija Tanovic - ta zena bi studenta mogla zainteresirati i za najdosadnije stvari na svijetu.
Tabla? Kreda? Veoma mastovito, moze se gradivo vrlo dobro objasniti i na projektoru. Inteligentnom i kreativnom covjeku to nije nikakav problem, kreda i tabla mu obicno prestavljaju kocnicu.
User avatar
korijal
Posts: 74
Joined: 12/11/2010 10:49

#569 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by korijal »

Pozdrav budućoj raji. :mrgreen:

Ovako, maturant sam Treće u Sarajevu i pošto planiram upisati ETF, može li me neko pobliže upoznati sa situacijom na ETF-u. Koji su smjerovi najbolji, od kojih da bježim... Govore mi upiši telekomunikacije, a ni sam ne znam šta poslije toga mogu biti. Koji se predmeti imaju na prvoj godini? Koji su najteži, a koji najlakši? Uglavnom, da mi neko kaže ono što moram znati za prvu godinu. I da, šta otprilike bude na prijemnom iz matematike? Valjda prvo moram upast na fax. :D

Nadam se da se nećete ljutiti ako sam fulao temu. Ako jesam, može odgovor u poruci.
User avatar
Bluesman
Posts: 244
Joined: 13/12/2011 21:51
Location: Searching....

#570 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by Bluesman »

Upisaces lako ako ista znas iz matematike...Upisi pripreme koje traju dvije sedmice...Naucice te sve sto je potrebno da bukvalno prekucas prijemni.

U prvom semestru imas elektrotehniku,racunarstvo,fiziku,matematiku i algebru i geometriju.Meni je za sada algebra,fizika i racunarstvo među najlaksima...Elektrotehnika je najteza za gimnazijalce.Meni nije nesto pretesko :D
Ugl. nije zezancija ETF ali itekako je najbolje fakultet u državi :-D
matematicar_teski
Posts: 1199
Joined: 12/03/2012 18:59
Location: Jusuf Nurkic aka Sabonis

#571 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by matematicar_teski »

k
prezimenko
Posts: 301
Joined: 26/12/2009 17:30

#572 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by prezimenko »

Bluesman wrote:Upisaces lako ako ista znas iz matematike...Upisi pripreme koje traju dvije sedmice...Naucice te sve sto je potrebno da bukvalno prekucas prijemni.

U prvom semestru imas elektrotehniku,racunarstvo,fiziku,matematiku i algebru i geometriju.Meni je za sada algebra,fizika i racunarstvo među najlaksima...Elektrotehnika je najteza za gimnazijalce.Meni nije nesto pretesko :D
Ugl. nije zezancija ETF ali itekako je najbolje fakultet u državi :-D
Realno RI je najperspektivniji smijer a najmanje se peglas sa matematikom, a daleko najvise posla ima, sa TK najmanje.
numizmatic
Posts: 533
Joined: 24/12/2011 00:47

#573 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by numizmatic »

Na RI se i najviše studenata upisuje, tako da se može desiti da budeš samofinansirajući dok bi na nekom drugom odsjeku upao na budžet.
User avatar
Bluesman
Posts: 244
Joined: 13/12/2011 21:51
Location: Searching....

#574 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by Bluesman »

Elektroenergetika je zakon :-D Moja preporuka...
NeyTheHa
Posts: 84
Joined: 08/08/2012 10:48

#575 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by NeyTheHa »

Pripreme za prijemni :thumbup: - Radi se slicno gradivo (ponovis iz srednje), preradis to kuci i prijemni ti ne bi trebao biti problem...

Otkako je prijemni jednostavniji, bitna stavka su ti ocjene iz srednje skole, bas zbog boda koji cini razliku da li si redovan, samofinansirajuci ili novi student FPN-a :D

Sto se tice odsjeka, ako imas sklonost necemu biraj smjer koji to potencira - dzaba ti sve kad ti dodjes do trenutka da se zaposlis i skontas da bi radije ovce cuvao nego radio bas to :D
Imam jarana koji ne voli racunare (fakat), ali mu je na energetici super, jaranicu koja je opet zavrsila automatiku, a radi kao programer, pa i ti - ima sigurno nesto sto vise ili manje preferiras...
Ja sam RI zavrsila i ne bih nikad mijenjala, al opet to je sto meni lezi, znam ljude koji ne mogu osmisliti ni P od programa za bilo sta...

Btw ETF - good choice :D

edit - iz svega sto sam navela da napomenem da ne pokusavas ukalkulisati samo da budes redovan, bez obzira na smjer (mislim da je i sad vazeci zakon da ako ti je dobar prosjek prelazis u redovne narednu godinu tako da...) - ako je tebi dosadno to sto radis, hem neces nauciti, hem ti nece biti zanimljivo i nakon X vremena ces se pokajati i zaliti ostatak zivota, eventualno i odustati od ETF-a :)
Post Reply