ETF

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply

Koji smjer odabrati na ETF-u:

1. RI - informatika
131
50%
2. EE - elektroenergetika
42
16%
3. TK - telekomunikacije
32
12%
4. AiE - automatika i elektronika.
55
21%
 
Total votes: 260

User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#3526 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by travar »

samoistina123 wrote: 30/01/2020 11:34 Sto se tice ispita iz programiranja na papiru, necu reci da je u opcem slucaju ok, ali da je to nesto sto kvari odrzavanje nastave ili steceno znanje na programerskim predmetima nije. Cak su to zadaci koji su prilicno lagani i koji pokazuju da li zaista znas sta radis ili inace stimas dok ne proradi. OR i TP se rade na papiru, nemam osjecaj da mi je ista uskraceno sto smo tako morali polagati.
To što ne kvari održavanje nastave, ne znači da treba ostati na tome i ne raditi na unaprijeđenju. U ovom desetljeću raditi "programiranje" na papiru je van pameti, ako se uzme u obzir da fakultet ima nekoliko sala s računarima.

Ja se dobro sjećam ispita iz TP-a (prva generacija bolonje, još slušali predavanja na veterini) između ostalog je bilo "isprogramirati" studentsku službu (naravno, pojednostavljena verzija). Ispit je trajao koliko je trajao, ja nisam glavu dizao od onog papira, ne zato što sam nešta razmišljao (uopšteno gledano, zadatak je bio jednostavan, ali je obimom prevazilazio ono što bi trebalo da se daje za ispit koji se piše na papiru) već zato što sam većinu vremena/energije trošio na suhoparno pisanje koda (na papiru bez linija :| ) .

Je li Zikrija napokon kupio onog robota kojeg nam je obećao prije ~10 godina :zzzz:
doc.dr.
Posts: 119
Joined: 27/03/2008 10:41

#3527 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by doc.dr. »

Naravno da bi se trebalo raditi na računarima. Ali samo da kažem, 70% vas koji ste tada radili ne bi položili da ste radili na računarima.
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#3528 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by travar »

doc.dr. wrote: 30/01/2020 12:28 Naravno da bi se trebalo raditi na računarima. Ali samo da kažem, 70% vas koji ste tada radili ne bi položili da ste radili na računarima.
Možda (zašto?), ali to ne bi trebao da bude kriterij pri odlučivanju da li ispit raditi na papiru ili računaru (ako je to slučaj).
Student ETF Sa
Posts: 29
Joined: 27/01/2020 01:45

#3529 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by Student ETF Sa »

travar wrote: 30/01/2020 13:08
doc.dr. wrote: 30/01/2020 12:28 Naravno da bi se trebalo raditi na računarima. Ali samo da kažem, 70% vas koji ste tada radili ne bi položili da ste radili na računarima.
Možda (zašto?), ali to ne bi trebao da bude kriterij pri odlučivanju da li ispit raditi na papiru ili računaru (ako je to slučaj).
Mislim da je ovdje najveći problem prostorni kapaciteti na ETF-u u kombinaciji sa ljudstvom potrebnim da se održi recimo OR/UuP ili TP ispit na računarima u laboratoriji. Puno je studenata na tim predmetima, te bi se trebalo držati u više termina i sala što SKORO zahtijeva da se u jednom danu mogu održavati samo ovi ispiti, zbog broja dežurača koji bi bili zauzeti na njima u toku čitavog dana.

Da ne govorim da bi profesori Vedran i Jurić morali sklapati za svaki termin zaseban ispit da spriječe prepisivanje.

Da naglasim, ne govorim da ne treba niti da je nemoguće napraviti ispit iz programiranja samo na računarima, ali je izuzetno teško i moglo bi stvoriti pravu zbrku u rasporedu ispita na dan kad su ispiti iz OR/UuP i TP, respektivno.
doc.dr.
Posts: 119
Joined: 27/03/2008 10:41

#3530 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by doc.dr. »

Forumaš Student ETF Sa je u potpunosti ispravno detektirao razloge zbog kojih se ispiti iz programiranja za I godini za sada ne mogu držati na računarima (jedne godine je na ispit iz TPa izašlo čak 530 studenata). Na II godini i višim godinama mogu, i na ponekim predmetima se i drže.
doc.dr.
Posts: 119
Joined: 27/03/2008 10:41

#3531 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by doc.dr. »

Forumaš sabanss je očigledno antebolonjac, pa da malo prevedem bolonjskoj omladini:

- Nekadašnja Matematika 2 je neka kombinacija nekih dijelova sadašnje diskretne matematike (pola semestra), sadašnjih automata i formalnih jezika (pola semestra), i zastarjele verzije numeričkih algoritama (cijeli semestar)
- Nekadašnja Matematika 3 je jedan semestar sadašnjih osnova operacionih istraživanja i jedan semestar operacionih istraživanja, s tim što su se radile i neke teme koje se danas ne rade (upravljanje zalihama, teorija redova čekanja, itd.)
- Nekadašnji Digitalni računari raspali su se u današnji logički dizajn i računarske arhitekture
- Nekadašnji PPJ, tzv. programiranje i programski jezici, najsličniji je nekim dijelovima današnjeg uvoda u programiranje i tehnika programiranja
- Nekadašnji PORIOS raspao se na današnje sistemsko programiranje i današnje operativne sisteme
sabanss
Posts: 4578
Joined: 13/08/2006 11:20

#3532 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by sabanss »

E super da i ja pohvatam šta je šta po aktuelnom planu i programu. Hvala :thumbup:
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#3533 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by Bušman »

Dotični nastavnici su najbolji profesori koje zaslužuje 90% studenata RI-a. Žao mi je jedino onih 10% :roll:
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#3534 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by Euridika »

Bušman wrote: 03/02/2020 09:23 Dotični nastavnici su najbolji profesori koje zaslužuje 90% studenata RI-a. Žao mi je jedino onih 10% :roll:
Ovo je grozna izjava i velika uvreda za studente. Sramota.
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#3535 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by hrasno38 »

Euridika wrote: 03/02/2020 09:40
Bušman wrote: 03/02/2020 09:23 Dotični nastavnici su najbolji profesori koje zaslužuje 90% studenata RI-a. Žao mi je jedino onih 10% :roll:
Ovo je grozna izjava i velika uvreda za studente. Sramota.
Pa upravo to je ono sto ja pricam.......obori se 100% studenata i onda su studenti glupi a profesor ostane neokrznut. Ovo je uprava izjava koja to oslikava!
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#3536 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by hrasno38 »

Bušman wrote: 03/02/2020 09:23 Dotični nastavnici su najbolji profesori koje zaslužuje 90% studenata RI-a. Žao mi je jedino onih 10% :roll:
POla tih profesora moze predavati samo u BiH i nigdje vise na svijetu sa svojim pristupom prema studentima a pogotovo sa svojim nikakvim prenosenjem znanja.
Student ETF Sa
Posts: 29
Joined: 27/01/2020 01:45

#3537 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by Student ETF Sa »

Bušman wrote: 03/02/2020 09:23 Dotični nastavnici su najbolji profesori koje zaslužuje 90% studenata RI-a. Žao mi je jedino onih 10% :roll:
Vjerovatno se možemo složiti (i Bušman i hrasno, a vjerovatno i poneko još) da dosta studenata (ne znam tačan postotak, ali mislim da nije 90%) upiše RI zbog razloga koji nemaju veze sa obrazovanjem niti nekom "ljubavi" prema ovoj struci, već su u pitanju samo "pare koje ovaj faks donosi," to jeste, mogućnost da se neko zaposli u našem IT sektoru.
Ovo dovodi do toga da postoji veći broj studenata RI-a (naspram ostalih odsjeka koji su poslije završetka u BiH manje "profitabilni") koji samo žele da "dođu do diplome."

Naravno, bez obzira na ovu činjenicu, ovakve izjave mi se gade. Niko, ma kakav mu cilj obrazovanja bio, ne zaslužuje ovakve profesore. Da ne govorim što misija fakulteta ne bi trebala da ovisi o bilo kojoj karakternoj osobini koja se pripisuje studentima RI-a, već o viziji kakav RI treba zaista da bude. Ja se nadam da ta vizija RI-a ne uključuje ovakve profesore kakvi su nabrojani, niti profesore koji izvaljuju ovakve gluposti da neko "zaslužuje" nešto jer je nekakav, niti da se RI treba pretvoriti u "polu-naprednu" verziju IT akademije ili FIT-a (uz dužno poštovanje FIT-u, ali ne i IT akademiji).
User avatar
Haris.ba
Posts: 24793
Joined: 08/09/2005 20:08

#3538 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by Haris.ba »

Student ETF Sa wrote: 03/02/2020 10:14 Vjerovatno se možemo složiti (i Bušman i hrasno, a vjerovatno i poneko još) da dosta studenata (ne znam tačan postotak, ali mislim da nije 90%) upiše RI zbog razloga koji nemaju veze sa obrazovanjem niti nekom "ljubavi" prema ovoj struci, već su u pitanju samo "pare koje ovaj faks donosi," to jeste, mogućnost da se neko zaposli u našem IT sektoru.
Ovo dovodi do toga da postoji veći broj studenata RI-a (naspram ostalih odsjeka koji su poslije završetka u BiH manje "profitabilni") koji samo žele da "dođu do diplome."
Čuj studenti žele fakultet koji donosi pare. :D
Student ETF Sa
Posts: 29
Joined: 27/01/2020 01:45

#3539 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by Student ETF Sa »

Haris.ba wrote: 03/02/2020 10:18
Student ETF Sa wrote: 03/02/2020 10:14 Vjerovatno se možemo složiti (i Bušman i hrasno, a vjerovatno i poneko još) da dosta studenata (ne znam tačan postotak, ali mislim da nije 90%) upiše RI zbog razloga koji nemaju veze sa obrazovanjem niti nekom "ljubavi" prema ovoj struci, već su u pitanju samo "pare koje ovaj faks donosi," to jeste, mogućnost da se neko zaposli u našem IT sektoru.
Ovo dovodi do toga da postoji veći broj studenata RI-a (naspram ostalih odsjeka koji su poslije završetka u BiH manje "profitabilni") koji samo žele da "dođu do diplome."
Čuj studenti žele fakultet koji donosi pare. :D
Da naglasim, daleko od toga da je to nešto loše.
User avatar
mk ultra
Posts: 19468
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3540 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by mk ultra »

Euridika wrote: 03/02/2020 09:40
Bušman wrote: 03/02/2020 09:23 Dotični nastavnici su najbolji profesori koje zaslužuje 90% studenata RI-a. Žao mi je jedino onih 10% :roll:
Ovo je grozna izjava i velika uvreda za studente. Sramota.
ne znam kako je na RI, pogotovo ne sad, ali koliko mogu vidjeti, na energetici se razjebalo dobro

ako je adnan mujezinović doktor, a sa njim ubrzo i još neki koji su koliko sam čuo "nisam ja tu da vam objašnjavam samo da prepišem zadatke" asistenti uskoro profesori :shock:

iz mog perioda bilder je jedini bio neki upitnik na energetici mada ja iskreno nikad nikakav problem sa njim nisam imao, a on sad ispade zlatan kakvi dolaze :skoljka:

moje mišljenje je da ako neko želi da radi kao profesor, mora raditi barem 5 godina van ustanove negdje. jedno od gore navedenih nije pravilo razliku između NV (gL) i B i C karakteristike osigurača, ovaj drugi dobro se sjecam toga, nije znao razliku između faznog i linijskog napona
papir sve trpi a onda i studenti sa tim glupostima
pozz :skoljka:
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#3541 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by hrasno38 »

Student ETF Sa wrote: 03/02/2020 10:14
Bušman wrote: 03/02/2020 09:23 Dotični nastavnici su najbolji profesori koje zaslužuje 90% studenata RI-a. Žao mi je jedino onih 10% :roll:
Vjerovatno se možemo složiti (i Bušman i hrasno, a vjerovatno i poneko još) da dosta studenata (ne znam tačan postotak, ali mislim da nije 90%) upiše RI zbog razloga koji nemaju veze sa obrazovanjem niti nekom "ljubavi" prema ovoj struci, već su u pitanju samo "pare koje ovaj faks donosi," to jeste, mogućnost da se neko zaposli u našem IT sektoru.
Ovo dovodi do toga da postoji veći broj studenata RI-a (naspram ostalih odsjeka koji su poslije završetka u BiH manje "profitabilni") koji samo žele da "dođu do diplome."

Naravno, bez obzira na ovu činjenicu, ovakve izjave mi se gade. Niko, ma kakav mu cilj obrazovanja bio, ne zaslužuje ovakve profesore. Da ne govorim što misija fakulteta ne bi trebala da ovisi o bilo kojoj karakternoj osobini koja se pripisuje studentima RI-a, već o viziji kakav RI treba zaista da bude. Ja se nadam da ta vizija RI-a ne uključuje ovakve profesore kakvi su nabrojani, niti profesore koji izvaljuju ovakve gluposti da neko "zaslužuje" nešto jer je nekakav, niti da se RI treba pretvoriti u "polu-naprednu" verziju IT akademije ili FIT-a (uz dužno poštovanje FIT-u, ali ne i IT akademiji).
Malo bih te ispravio u ovom prvom dijelu. Masa studenata upisuje RI zato sto od malih nogu imaju racunare kuci koji su postali skoro pa neizbjezan dio svakog domacinstva tako da do fakulteta bez kompjutera ne nzaju zivjeti a cinjenica je naravno i da je to najtrazeniji ali i vrhunski placen posao. Danasanja djeca su vise vezana za svoje elektronicke sprave nego za porodicu :) Problem je u tome sto se od te djece nadje i zaista talentovane za insformaticke nauke koji dodju i onda nalete na ovakve poluprofesore koji.....parafraziracu.....predaju npr. Operativne sisteme a ne znaju instalirati Windows ili Linux da optimalno rade. Jos u proslom sistemu veliki problem profesora je bio sto su bojali noviteta i novih stvari ko djavo od krsta i oni bi do kraja zivota ako je moguce programirali u Basicu. Vrlo malo profesora prati nove tehnologije i usvaja nova znanja u grani u kojoj su noviteti na dnevnoj osnovi. Problem nasih fakulteta je taj sto su se sveli na to da se ispunjavaju zelje profesora tj gradivo se pravi prema profesorima a ne prema studentima i stvarnim potrebama razlicitih naucnih grana. Tu je najbolji primjer matematika koja se u prvoj godini PMF-a i prvoj godini ETF-a na RI skoro ne razlikuju. Tamo ucis za profesora matematike a ovdje za inzinjera informatike i sto je najgore....taj predmet je oduvijek bio eliminacioni. Ja znam ljude koji su upisali ETF i koji su dosli sa ogromnim znanjem iz programiranja, baza podataka (oni sto ih mi zovemo frikovi) ali su morali odustati radi jebenih matematika, totalno bespotrebnih fizika i radi pojedinih tesko bolesnih profesora.
Zato mi se ova tvoja prica svidja i potvrdjuje donekle i moju koju na temi o ETF-u vazim vec godinama.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#3542 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by Euridika »

mk ultra wrote: 03/02/2020 10:29
Euridika wrote: 03/02/2020 09:40
Bušman wrote: 03/02/2020 09:23 Dotični nastavnici su najbolji profesori koje zaslužuje 90% studenata RI-a. Žao mi je jedino onih 10% :roll:
Ovo je grozna izjava i velika uvreda za studente. Sramota.
ne znam kako je na RI, pogotovo ne sad, ali koliko mogu vidjeti, na energetici se razjebalo dobro

ako je adnan mujezinović doktor, a sa njim ubrzo i još neki koji su koliko sam čuo "nisam ja tu da vam objašnjavam samo da prepišem zadatke" asistenti uskoro profesori :shock:

iz mog perioda bilder je jedini bio neki upitnik na energetici mada ja iskreno nikad nikakav problem sa njim nisam imao, a on sad ispade zlatan kakvi dolaze :skoljka:

moje mišljenje je da ako neko želi da radi kao profesor, mora raditi barem 5 godina van ustanove negdje. jedno od gore navedenih nije pravilo razliku između NV (gL) i B i C karakteristike osigurača, ovaj drugi dobro se sjecam toga, nije znao razliku između faznog i linijskog napona
papir sve trpi a onda i studenti sa tim glupostima
pozz :skoljka:
:D
Imam ja takvih bisera i od profesora na fakultetu, ali i na poslu. Bolje da ne pričam kakvih sam se izvala naslušala. Ja sa RI bolje znam energetiku od nekih kolega koji su završili energetiku i imaju po 10-20 godina radnog staža. :D :D
megaribi1
Posts: 763
Joined: 21/09/2016 21:51

#3543 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by megaribi1 »

hrasno38 wrote: 03/02/2020 10:02
Bušman wrote: 03/02/2020 09:23 Dotični nastavnici su najbolji profesori koje zaslužuje 90% studenata RI-a. Žao mi je jedino onih 10% :roll:
POla tih profesora moze predavati samo u BiH i nigdje vise na svijetu sa svojim pristupom prema studentima a pogotovo sa svojim nikakvim prenosenjem znanja.
Misliš? Zašto onda postoji izreka koja se govori na američkim univerzitetima?
'He who can, does. He who cannot, teaches. He who cannot teach, teaches about teaching"
:D
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#3544 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by Euridika »

megaribi1 wrote: 03/02/2020 11:12
hrasno38 wrote: 03/02/2020 10:02
Bušman wrote: 03/02/2020 09:23 Dotični nastavnici su najbolji profesori koje zaslužuje 90% studenata RI-a. Žao mi je jedino onih 10% :roll:
POla tih profesora moze predavati samo u BiH i nigdje vise na svijetu sa svojim pristupom prema studentima a pogotovo sa svojim nikakvim prenosenjem znanja.
Misliš? Zašto onda postoji izreka koja se govori na američkim univerzitetima?
'He who can, does. He who cannot, teaches. He who cannot teach, teaches about teaching"
:D
Ima i na našem slična: "Student mora znati sve. Asistent mora znati gdje (u kojoj literaturi) to piše. Profesor mora znati gdje mu je asistent." :D
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#3545 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by Bušman »

Nekim ljudima mozda ne mozes prenijeti znanje. Tipa neko ko nakon 4 godine polaganja dodje na komisijski da bi mu clanovi komisije rekli da uzme instrukcije hahaha
Ne kazem ja da nije ruzno ovo sto pisem, ali je to tako. Take it or leave it :roll:
Melo15
Posts: 896
Joined: 13/08/2011 21:36

#3546 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by Melo15 »

Ja nacuo da bi mu sin mogao uzeti koji predmet da predaje :mrgreen:
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#3547 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by Bušman »

Student ETF Sa wrote: 03/02/2020 10:14 Naravno, bez obzira na ovu činjenicu, ovakve izjave mi se gade. Niko, ma kakav mu cilj obrazovanja bio, ne zaslužuje ovakve profesore. Da ne govorim što misija fakulteta ne bi trebala da ovisi o bilo kojoj karakternoj osobini koja se pripisuje studentima RI-a, već o viziji kakav RI treba zaista da bude. Ja se nadam da ta vizija RI-a ne uključuje ovakve profesore kakvi su nabrojani, niti profesore koji izvaljuju ovakve gluposti da neko "zaslužuje" nešto jer je nekakav, niti da se RI treba pretvoriti u "polu-naprednu" verziju IT akademije ili FIT-a (uz dužno poštovanje FIT-u, ali ne i IT akademiji).
Da citiram Josepha de Maistrea: "Toute nation a le gouvernement qu'elle mérite" ("Svaki narod ima vlast kakvu zasluzuje"). Naravno, ova izjava se lako moze primjeniti i na ovu pricu. Ko ne vjeruje neka procita http://www.prometej.ba/clanak/osvrti/fr ... isuju-2345
sabanss
Posts: 4578
Joined: 13/08/2006 11:20

#3548 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by sabanss »

Novica je sasvim ok i daleko od prozvanih profesora. Malo je tezak kao licnost ali predmet je imao glavu, rep, logiku i normalno je predavao. Kvalitet njegovih knjiga nije na nivou svjetskih udzbenika ali je u odnosu na ostale na ETF-u u gornjem domu.

Njegov jedini problem je sto su ga nervirali ljudi koji su ETF shvatali na isti nacin kao sto bi shvatali Pravo ili Knjizevnost. Po meni sasvim ispravno, marljiv inzinjer je los inzinjer. Bezbroj puta kroz praksu sam to shvatio :D
Nazif_Gljiva
Posts: 703
Joined: 06/02/2008 21:58

#3549 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by Nazif_Gljiva »

hrasno38 wrote: 29/01/2020 16:27
nekome wrote: 29/01/2020 16:18 Ja im necu prezaliti sto ne vracaju indexe nakon diplomiranja. Je li iko ovo ganjao, mogu li se uzeti indexi? Ne bi trebali imati pravo zadrzavati indexe...
Jel se ti sprdas???? Kako ti moze neko zadrzati index??? Index je tvoje vlasnistvo!
Može li neko potvrditi šta je tačno? Dobio diplomu, nisam dobio index? Trebam li otići tamo da tražim?
User avatar
zanimljiv
Posts: 291
Joined: 19/08/2013 10:13

#3550 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by zanimljiv »

Nazif_Gljiva wrote: 03/02/2020 14:11
hrasno38 wrote: 29/01/2020 16:27
nekome wrote: 29/01/2020 16:18 Ja im necu prezaliti sto ne vracaju indexe nakon diplomiranja. Je li iko ovo ganjao, mogu li se uzeti indexi? Ne bi trebali imati pravo zadrzavati indexe...
Jel se ti sprdas???? Kako ti moze neko zadrzati index??? Index je tvoje vlasnistvo!
Može li neko potvrditi šta je tačno? Dobio diplomu, nisam dobio index? Trebam li otići tamo da tražim?
Koraci su sljedeći:
1. Odeš na studentsku službu
2. Pitaš možeš li dobiti indeks
3. Oni kažu možete ako ga kopirate i dostavite kopiju
4. Prošetaš 50m do kopirnice i platiš <1KM
5. Odneseš kopiju
6. Daju ti indeks i imaš šta pokazati djeci :mrgreen:
Post Reply