Prirodno matematicki fakultet

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#1426 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by BIONA »

...
Last edited by BIONA on 11/03/2013 21:50, edited 1 time in total.
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#1427 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

toliku halabuku dizali oko histologije, govorili mi ako to polozim diplomiracu sto posto i onda me doceka ON :D
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#1428 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by chengaba »

Nema čovjek doživotni mandat, dok ovima sad bude vakat da mijenjaju smjer, bit će neko normalan na toj funkciji.
nurr
Posts: 34
Joined: 28/09/2012 15:16

#1429 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by nurr »

Na kraju je ipak dao potpis svima, bez obzira da li je ispit položen ili ne, uz konstataciju da on i dalje nije za to. :-) Prolaznost, a o ocjenama da ne govorim, se ne može ni porediti sa prošlom generacijom dok on još nije bio odgovorni profesor za Sistematiku hordata. A mogu samo misliti kako će proći slj.generacije kad se uvaženi profesor baš "udomaći" na toj poziciji. :roll:
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#1430 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by P308 »

la_roux wrote:
safran wrote:
minjonja wrote: 3. lelo ne odobrava svima prelazak, gleda prosjek ocjena

:D
Aleluja :thumbup:
A koliki prosjek moraš imati da ti to odobri?

8,5 cini mi se
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#1431 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by BIONA »

...
Last edited by BIONA on 11/03/2013 21:50, edited 1 time in total.
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#1432 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by safran »

nurr wrote:Na kraju je ipak dao potpis svima, bez obzira da li je ispit položen ili ne, uz konstataciju da on i dalje nije za to. :-) Prolaznost, a o ocjenama da ne govorim, se ne može ni porediti sa prošlom generacijom dok on još nije bio odgovorni profesor za Sistematiku hordata. A mogu samo misliti kako će proći slj.generacije kad se uvaženi profesor baš "udomaći" na toj poziciji. :roll:
Ko je prije njega držao Sistematiku hordata? Prof. Škrijelj?
nurr
Posts: 34
Joined: 28/09/2012 15:16

#1433 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by nurr »

safran wrote:
nurr wrote:Na kraju je ipak dao potpis svima, bez obzira da li je ispit položen ili ne, uz konstataciju da on i dalje nije za to. :-) Prolaznost, a o ocjenama da ne govorim, se ne može ni porediti sa prošlom generacijom dok on još nije bio odgovorni profesor za Sistematiku hordata. A mogu samo misliti kako će proći slj.generacije kad se uvaženi profesor baš "udomaći" na toj poziciji. :roll:
Ko je prije njega držao Sistematiku hordata? Prof. Škrijelj?
Držao je on i prije, zajedno sa prof.Škrijeljom (nisam sigurna ko je bio zadužen za oblast sisara ). Prof.Lelo je preuzeo ove godine, pored gmizavaca i vodozemaca, i sisare a moglo bi se reći i ptice jer je uspio završiti knjigu sa vrlo opsežnom klasifikacijom po kojoj se ispit spremao.
Poenta je u tome da prije nije bio glavni odgovorni profesor za taj predmet, ove godine je preuzeo tu poziciju od prof. Škrijelja. Dekan sad dođe nekako kao "usput" na predmetu :-)
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#1434 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by safran »

nurr wrote:
safran wrote:
nurr wrote:Na kraju je ipak dao potpis svima, bez obzira da li je ispit položen ili ne, uz konstataciju da on i dalje nije za to. :-) Prolaznost, a o ocjenama da ne govorim, se ne može ni porediti sa prošlom generacijom dok on još nije bio odgovorni profesor za Sistematiku hordata. A mogu samo misliti kako će proći slj.generacije kad se uvaženi profesor baš "udomaći" na toj poziciji. :roll:
Ko je prije njega držao Sistematiku hordata? Prof. Škrijelj?
Držao je on i prije, zajedno sa prof.Škrijeljom (nisam sigurna ko je bio zadužen za oblast sisara ). Prof.Lelo je preuzeo ove godine, pored gmizavaca i vodozemaca, i sisare a moglo bi se reći i ptice jer je uspio završiti knjigu sa vrlo opsežnom klasifikacijom po kojoj se ispit spremao.
Poenta je u tome da prije nije bio glavni odgovorni profesor za taj predmet, ove godine je preuzeo tu poziciju od prof. Škrijelja. Dekan sad dođe nekako kao "usput" na predmetu :-)
Aha, znači sad je odgovorni nastavnik odn. nosilac predmeta. A gdje sad dođu ribe? Koliko semestara otpada na hordate? U predbolonjskom sistemu postojala je Biosistematika kičmenjaka koja se slušala 2 semestra. Je li prof. Škrijelj zadržao ribe? Ili je možda Korjenić tu ?
EDIT: Sad se nešto prisjetih - da nije možda Šefkija rahmetli držao sisare?
nurr
Posts: 34
Joined: 28/09/2012 15:16

#1435 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by nurr »

Da, da, nosilac predmeta je sada. Za sisare prije stvarno nisam upoznata, moguće da je bio rahmetli prof.Šefkija.

Ribe su ostale kod prof.Škrijelja. Ptice nam je predavao Dražen Kotrošan, ali prof.Lelo je bio na svakom predavanju. :) Sistematika hordata je sada jedan semestar, pretpostavljam otkako je bolonja stupila na snagu :)
Elokventni
Posts: 141
Joined: 30/07/2010 00:32

#1436 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Elokventni »

Prosle godine je navedeni profesor predavao Vodozomce, Gmizavce i Ptice, a preostalo prof Skrijelj. Godinu prije te Sefkija - sisare i ptice.
User avatar
me22
Posts: 24316
Joined: 08/06/2007 22:08
Location: kod potocaRke u :skoljka:

#1437 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by me22 »

Nama je sve drzao prof Skrijelj, koliko se sjecam, nisam bas sigurna.
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#1438 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by BIONA »

...
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#1439 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

mojoj generaciji je prof. skrijelj ribe, prof. lelo vodozemce i gmizavce, a rahmetli prof. muzaferovic ptice i sisare.
safran, po bolonji su svi predmeti jednosemestralni nazalost.

nurr, znas li hoce li studenti ponovo morati slusati hordate ako ne poloze ove godine?
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#1440 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by safran »

minjonja wrote:mojoj generaciji je prof. skrijelj ribe, prof. lelo vodozemce i gmizavce, a rahmetli prof. muzaferovic ptice i sisare.
safran, po bolonji su svi predmeti jednosemestralni nazalost.

nurr, znas li hoce li studenti ponovo morati slusati hordate ako ne poloze ove godine?
Znam da su svi jednosemestralni ali neki imaju Vol. 1 i Vol.2 (niži i viši avertebrati npr. )
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#1441 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

nema, ahordate su podijelili, ove nisu...
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#1442 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by safran »

minjonja wrote: nurr, znas li hoce li studenti ponovo morati slusati hordate ako ne poloze ove godine?
Po pravilu bi trebali slušati otponove a pošto je Lelo odgovorni nastavnik - ja bih se potrudila da položim ove godine. Koliko sam čula nepoložena evolucija se ponovo sluša.
User avatar
me22
Posts: 24316
Joined: 08/06/2007 22:08
Location: kod potocaRke u :skoljka:

#1443 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by me22 »

Da, evolucija se ponovo slusa, cak ljudi idu na terensku opet :-)

Vjerujem da isto pravilo vazi i za hordate, tj. da ce se morati ponovo slusati.
User avatar
me22
Posts: 24316
Joined: 08/06/2007 22:08
Location: kod potocaRke u :skoljka:

#1444 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by me22 »

Tema ovosedmične emisije „Pošteno“ je: Istraga o smrti Sulejmana Redžića. Gosti emisije su: Izet Redžić, Nedžad Korajlić, Željko Karan, Vera Jovanović i Rifat Škrijelj. Pošteno, na programu Federalne televizije, ponedjeljak u 20 sati i 5 minuta.

Trenutno na FTV, pa eto, ako neko zeli pogledati. Ne znam na koju bih drugu temu ovo postavila.
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#1445 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by karanana »

jebo lud zbunjenog.
svi su nekako kontradiktorni ukljucujuci i gospodju.
User avatar
me22
Posts: 24316
Joined: 08/06/2007 22:08
Location: kod potocaRke u :skoljka:

#1446 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by me22 »

a evo slusam sad ovog Korajlica "Ne zelim da vjerujem da se nije poduzelo sve sto se moglo poduzeti, ali je nedovoljno" :?
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#1447 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by VjecitiStudent »

Otet, krenulo "prijateljsko ubjedjivanje" sa ko zna kakvom namjerom, pozlilo mu, iskipan.
nurr
Posts: 34
Joined: 28/09/2012 15:16

#1448 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by nurr »

Da li mi neko od biologa može reći na koji način ste radili herbar na drugoj godini iz predmeta Sistematika kormofita?
Tj. kako ste ga predavali, s obzirom da treba 300 biljaka, ne znam kako da ih adekvatno "spakujem" :D Jeste li koristili košuljice ili nešto drugo?
:)
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#1449 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

nurr wrote:Da li mi neko od biologa može reći na koji način ste radili herbar na drugoj godini iz predmeta Sistematika kormofita?
Tj. kako ste ga predavali, s obzirom da treba 300 biljaka, ne znam kako da ih adekvatno "spakujem" :D Jeste li koristili košuljice ili nešto drugo?
:)
ja sam koristila kosuljice jer se bilje rasipa. rasporedi ih u 3 velika registratora, tako ti je najbolje. svaki da novine mijenjaj. taj herbar je bio ogroman posao, svaki dan minimum 2 sata mijenjanja novina, a tek cirkusa oko ljepljenja, redanja, ucenja... nevjerovatno ali istinito - neki su redali porodice po abecedi. pazi kako redas. i dobro nauci. profesorice pitaju latinske i narodne nazove, porodicu, red, pa ti kazu haj mi nabroj nekoliko vrste iz te porodice, nabroj porodice tog reda, pitaju za sta se koristi, po cemu je poznata vrsta, gdje raste, cvijetne formule... budu sveukupno tri roka za herbar. jedan u junu, jedan u julu i jedan u septembru. ako dobro herbar odbranis, a malo ti bodova fali za vecu ocjenu, povecace ti. meni su kormofite prva i jedina desetka :-) :D
User avatar
me22
Posts: 24316
Joined: 08/06/2007 22:08
Location: kod potocaRke u :skoljka:

#1450 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by me22 »

taj herbar je nista naspram onog iz ekologije biljaka :lol: :D
ja nisam vala te novine svaki dan mijenjala :roll:
Post Reply