farmacija?

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Daphna

#176 Re: farmacija?

Post by Daphna » 12/10/2009 16:01

E sad će vama Daphna reći nešto, ali iskreno! Nema laganog fakulteta, samo treba voljeti to što studiraš! Koliko puta sam se izvlačila na profe (mada ih ima na svoju ruku, da se ne lažemo). Ali da se sam se manje zajebavala i učila bar 4 sata svaki dan a ne 10 dana pred ispit, sad bih imala najmanje 1500 KM u džepu umjesto što se smaram na četvrtoj godini!

Doduše, ima predmeta tipa farmaceutska hemija, klinička bohemija... gdje se moraš zatvoriti mjesec-dva u sobu i ne izlaziti, ali bar se položi od prve :)

Astarte

#177 Re: farmacija?

Post by Astarte » 12/10/2009 16:06

Slazem se :)
I vidam dosta ljudi koji odustaju masovno s druge godine.. nedostatak volje I guess, ali opet pogledam te konkurse za stipendije i te zahtjeve za prosjek 9. i pitam se ima li iko na farmaciji taj prosjek? Sta to govori o tezini ili smo svi priglupi pa nam je ocjena 9. i 10. nesto sto dobijemo jednom (hopefully) godisnje.. :x

Daphna

#178 Re: farmacija?

Post by Daphna » 12/10/2009 16:12

Ma nismo mi glupi, nego smo toliko isprepadani pa samo želimo vidjeti ocjenu u indeksu. Idemo linijom manjeg otpora, daj da se riješim pa neka mi upiše 5+ ako je prolazno :)

Iz moje generacije ih ima dosta koji su bili stipendisti, jedna djevojka ass ovdje u Sa, drugi kolega u Tz (kako sam čula). Ali to je samo rad. Ne do besvijesti već disciplinovan. Eh da sam bar prije 3 godine ovako razmišljala :roll: :)

Astarte

#179 Re: farmacija?

Post by Astarte » 14/10/2009 10:28

Mah nisam napisala gore da je te stvari najbolje ne slusati :) bice ti puno lakse na ispitu, a i dok ucis bez tih misli "a ako me bude gadala index-om" Ja sam polozila pismeni u junu i usmeni u sept. i gomila ljudi tako polozi, plus smo imali i oktobarski rok i naknadni rok poslije tog oktobarskog :) ali sve uz dobrog predstavnika godine- manjina je ta koja obnovi godinu. Licno poznajem djevojku koja je prof. Imamovic nazvala kravom kada ju je ista oborila i polozila je ispit (nakon 5. puta, ali polozila) dakle .. neki ljudi sami izazovu neke stvari, nema potrebe sa nekim profesorima raspravljati, a nije niti pozeljno (poprilicno pasivan stav, ali nisam cula za rasprave koje su prosle dobro). Ako si naucila polozit ces i nikakav trud nije uzaludan, tako da onima koji upisuju samo porucujem - uciti redovno i odmah, iako te niko ne tjera na to nekim kontrolnim radovima i prozivanjem. To je ta drasticna razlika srednja-fax koju je bolonja malo ublazila parcijalama.

bellisperennis

#180 Re: farmacija?

Post by bellisperennis » 03/11/2009 15:29

ima li neko kakvu ideju sta poslije farmacije, nakon prakse i strucnog neki prijedlozi ideje, iskustva...

Daphna

#181 Re: farmacija?

Post by Daphna » 03/11/2009 17:26

bellisperennis wrote:ima li neko kakvu ideju sta poslije farmacije, nakon prakse i strucnog neki prijedlozi ideje, iskustva...
Hm... Industrija, apoteka, komercijala, zavod, ministarstvo :-) Iiiiiiiiiiiiiii, koliko je mogućnosti :mrgreen:

kenzo

#182 Re: farmacija?

Post by kenzo » 03/11/2009 17:59

sa farmacijom u bosnalijeku cura ima platu oko 3000KM

tako da gdje god odes sa farmacijom...nece s se pozaliti na novac..jedena od najdeficitarnijih struka :D

bellisperennis

#183 Re: farmacija?

Post by bellisperennis » 03/11/2009 19:26

kenzo wrote:sa farmacijom u bosnalijeku cura ima platu oko 3000KM

tako da gdje god odes sa farmacijom...nece s se pozaliti na novac..jedena od najdeficitarnijih struka :D
3000KM??? :o pa prije jedno 5 godina kad sam ja trebala upisat i meni su tako govorili al sad kad mi je jos malo ostalo do kraja, sve manje mogucnosti, tj sve manje plate...ja sam cula da su bosnalijeku katastrofa radni uslovi a plata 1500KM.
ne znam sta onda radi ta tvoja prijateljica, mozda je na nekoj vecoj poziciji...

Rambo-Amadeus

#184 Re: farmacija?

Post by Rambo-Amadeus » 03/11/2009 19:42

Daphna wrote:E sad će vama Daphna reći nešto...

... da se sam se manje zajebavala i učila bar 4 sata svaki dan a ne 10 dana pred ispit, sad bih imala najmanje 1500 KM u džepu umjesto što se smaram na četvrtoj godini!
I ti bi da dijelis savjete nekome??? :D

Daphna

#185 Re: farmacija?

Post by Daphna » 03/11/2009 19:55

Rambo-Amadeus wrote:

... da se sam se manje zajebavala i učila bar 4 sata svaki dan a ne 10 dana pred ispit, sad bih imala najmanje 1500 KM u džepu umjesto što se smaram na četvrtoj godini!
Bar su dobronamjerni ;-)

@bellisperennis, u Sarajevu su drastično pale plate u našoj struci. Razlog? Veliki broj studenata dolazi iz drugih gradove BiH, plus strani studenti... A vrlo malo njih se nakon završetka studija vraća u svoje gradove! Ostaju u Sarajevu! Tada dolazi do izražaja zakon ponude i potražnje :roll:

Prošle godine kolegica mi se jada kako je jedva našla pripravnički da odradi i daju joj svega 800KM. Iste godine u par mjeseci razlike čitam oglas za posao, u Srebreniku se tražio mr.ph za pripravnički, 2400KM plata plus prevoz plus topli obrok! Zašto neko ne bi otišao tamo? Pa nije preko bijela svijeta! Ali ne, bolje je ovdje za 800 :roll:

bellisperennis

#186 Re: farmacija?

Post by bellisperennis » 03/11/2009 21:01

@Daphne U pravu si u manjim gradovima su plate izgleda mnogoo vece, ali bojim se da za koju godinu ni to nece biti slucaj kada izadju nove generacije "koje kakvih" farmaceuta tipa Bijeljina isl. ne bih da vrijeđam nikog ali sto jest jest pretjuru sa otvaranjem fakulteta na svakom koraku. uf :x

Daphna

#187 Re: farmacija?

Post by Daphna » 03/11/2009 22:30

bellisperennis wrote:@Daphne U pravu si u manjim gradovima su plate izgleda mnogoo vece, ali bojim se da za koju godinu ni to nece biti slucaj kada izadju nove generacije "koje kakvih" farmaceuta tipa Bijeljina isl. ne bih da vrijeđam nikog ali sto jest jest pretjuru sa otvaranjem fakulteta na svakom koraku. uf :x
Ja zbog toga ne brinem... Svakako smo društvo koje se dijeli po svemu pa tako i po diplomama. Neće te u federaciji niko zaposliti sa diplomom iz Bijeljine. Pa u Tuzli njihove studente nisu htjeli zapošljavati čak ni u školama kao profesore stručnih predmeta jer su bili po bolonji i 3 godine. Sad se i oni prešaltaše na 5 :mrgreen:

Alkos

#188 Re: farmacija?

Post by Alkos » 04/11/2009 03:01

Daphna wrote:
Rambo-Amadeus wrote:

Bar su dobronamjerni ;-)

@bellisperennis, u Sarajevu su drastično pale plate u našoj struci. Razlog? Veliki broj studenata dolazi iz drugih gradove BiH, plus strani studenti... A vrlo malo njih se nakon završetka studija vraća u svoje gradove! Ostaju u Sarajevu! Tada dolazi do izražaja zakon ponude i potražnje :roll:

Prošle godine kolegica mi se jada kako je jedva našla pripravnički da odradi i daju joj svega 800KM. Iste godine u par mjeseci razlike čitam oglas za posao, u Srebreniku se tražio mr.ph za pripravnički, 2400KM plata plus prevoz plus topli obrok! Zašto neko ne bi otišao tamo? Pa nije preko bijela svijeta! Ali ne, bolje je ovdje za 800 :roll:
Sarajevo je Sarajevo... :mrgreen:
Ja sam dao konstruktivan prijedlog, hajmo mi u Srebrenik i ostale gradove, tamo se zaposlit i skucit', pa onda pozaposljavat i ostale Sarajlije. Mi tamo, oni vamo, pa da malo izbalansiramo ponudu i potraznju. Sto, evo ja cu prvi Tita mi! :mrgreen:

LekiCA_

#189 Re: farmacija?

Post by LekiCA_ » 05/11/2009 16:10

Da li postoji mogucnost negdje,polaganja razlike za farmaceuta i koji su to predmeti?!
Inace,zavrsila sam srednju medicinsku(smjer:fizioterpaut) i fakultet,koji nema veze samnom :)

Tnx:)

Daphna

#190 Re: farmacija?

Post by Daphna » 07/11/2009 12:33

Čestitam kolegama koji su promovirani danas u Zetri... 90 magistara farmacije :thumbup:

bellisperennis

#191 Re: farmacija?

Post by bellisperennis » 08/11/2009 14:38

LekiCA_ wrote:Da li postoji mogucnost negdje,polaganja razlike za farmaceuta i koji su to predmeti?!
Inace,zavrsila sam srednju medicinsku(smjer:fizioterpaut) i fakultet,koji nema veze samnom :)

Tnx:)
pitanje ti je konfuzno, ali mislim da ako si zavrsila neki fakultet ne mozes polagat razliku predmeta da dobijes diplomu farmacije, mozes krenut ispocetka i ako je slican fakultet neke predmete ce priznat. ako si to mislila :?

jasminam

#192 Re: farmacija?

Post by jasminam » 08/11/2009 14:51

studenti farmacije, ja sam studentica arhitektonskog fakulteta i zanima me jedna stvar. da li je kod vas bio slucaj ove godine da je studentima na prelazu izmedju ciklusa ostao jedan ispit (3+2 ili 1+4). Ako je bio takav slucaj da li su ti studenti pisali neki vrstu molbe za dodatno polaganje tog ispita i kome su pisali molbu. Ukoliko jesu koji je bio odgovor na tu molbu. Ja sam kao sto sam rekla studentica arhitektonskog fakulteta i medju studentima sam kojima je ostao jedan ispit na prelazu iz trece u cetvrtu (arhitektura je 3+2), pa me zanima kako se to kod vas rijesilo kao je bilo toga...

Hvala

Daphna

#193 Re: farmacija?

Post by Daphna » 21/11/2009 18:17

Ako neko od mojih kolega nije duže vrijeme bio na studentskoj, a čita ovu temu na forumu, mala info: morate se evidentirati na studentskoj službi ukoliko ste ponovci a nemate neki od potpisa! Navodno dekanica želi vratiti studente koji nisu bili redovni na predavanjima na ponovno slušanje istog!

pirmin

#194 Re: farmacija?

Post by pirmin » 21/11/2009 18:45

Farmaceuti, sta mislite o ovim teorijama zavjere?

Originalni text – http://www.davidicke.com/content/view/25191
Prijevod: casopis NEXUS broj 38

David Icke - Najveca opasnost nije svinjska gripa – nego cjepivo

Autor – David Icke

AKO SMUCKATE I PROSIRITE VIRUS I ONDA PRIMJENITE OCIGLEDNO DUGO PLANIRANI PROGRAM MASOVNOG CIJEPLJENJA, MOZE POSTOJATI SAMO JEDAN RAZUMAN ZAKLJUCAK: OVDJE NAJVECA OPASNOST NIJE GRIPA – NEGO CJEPIVO
Ovo su teska vremena i trebamo ostati mirni i razmisljati trezveno – ne samo panicariti ili i nekontrolirano reagirati. Strah, panika i emocionalne reakcije doveli su nas u ovaj skripac i sigurno nas nece izvuci iz njega.
Takodjer moramo shvatiti – ovdje, sada – da smo odavno presli crtu i usli u pravu fasisticku diktaturu.
Dosad se skrivala od vecine ljudi, ali uskoro ce podici veo. Vise nije opcija ne ciniti nista ili se pasivno podcinjavati vlastima iz straha ili apatije. Ili , barem, nije ukoliko nam je stalo do nase slobode i, sto je najvaznije, slobode nase djece i unucadi koji ce morati prozivjeti skoro cijele svoje zivote pod globalnom cizmom cistog, nerazblazenog zla.

Rijec ‘zlo [engl. evil] izrazito se precesto koristi i ja ju ne izgovaram olako; ali mi zaista imamo posla sa zlom u smislu da je ta rijec u stvari obrnuto od zivjeti’ [engl. live]. Oni koji stoje iza zavjere da se prorijedi ljudsko stanovnistvo a ostatak pretvori u jedva nesto vise od kompjuterskih terminala, protivnici su zivota. Oni nemaju postovanja prema njemu i ne osjecaju empatiju prema onima koji trpe posljedice njihovih djela, ma koliko one bile uzasne.

Gotovo 20 godina upozoravao sam na to sto nam se sprema, i vise nam se ne „sprema“ – ovdje je. Ni od koga vise ne zelim cuti isprike, molim vas. Moramo se uhvatiti ukostac s tim. Moramo povuci liniju u pijesku i reci dosta je bilo. To nikada nije bilo vaznije nego sada, u kontekstu plana da se svjetsko stanovnistvo prisilno cijepi protiv svinjske gripe. Virus svinjske gripe stvoren je u laboratoriju kako bi se izazvala masovna panika upravo s ciljem da se svakoga prisili na cijepljenje Problem-reakcija-rjesenje. Ovaj prirodni virus svinjske gripe, kako izgleda, sadrzi gene ljudske, pticje i svinjske gripe s nekoliko kontinenata.

Ako smuckate i prosirite virus, i onda primijenite ocigledno dugo planirani program masovnog cijepljenja, moze postojati samo jedan razuman zakljucak: ovdje najveca opasnost nije svinjska gripa nego cjepivo.

DOKAZI O BIOTERORIZMU
Razmjeri i brzina planiranog programa cijepljenja suludi su uzme li se u obzir da je golema vecina onih koji su se zarazili virusom imala vrlo blage simptome. Dr. Peter Holden iz Britanskog udruzenja lijecnika, koji kontroliraju Rotshildi, rekao je da i ako svinjska gripa ne uzrokuje ozbiljnu bolest oni jedva cekaju da zapocnu s kampanjom masovnog cijepljenja, pocevsi s prioritetnim grupama. Sto? Ovdje se ne radi o javnom zdravlju, i nikad i nije.

Oni koji daju cjepiva nemaju pojma sto je u njima i kakve su njihove potencijalne posljedice. Oni su samo ponavljaci koji misle ono sto im je receno da misle i koji rade ono sto im je receno da rade.
Samo oni u srcu urote, i oni koji su se potrudili istrazivati znaju o kakvoj se igri radi. Austrijska novinarka Jane Burgermeister podnijela je kaznenu prijavu FBI-u protiv Svjetske zdravstvene organizacije (SZO) Ujedinjenih naroda, Baracka Obame, Rockfellera, Rotschilda i drugih jer je razotkrila njihovu zavjeru da se stanovnistvo prorijedi smrtonosnim cjepivom protiv svinjske gripe.
Izjavila je da su pticija i svinjska gripa razvijene u laboratorijama i pustene medju stanovnistvo s ciljem masovnog ubojstva putem cjepiva. Njen prilozeni dokument zove se „Dokazi o bioterorizmu“ (Bioterrorism Evidence).

U njemu ona pise o Sjedinjenim Drzavama, ali ista stvar vrijedi posvuda:
„Postoje dokazi da internacionalna korporacijska zlocinacka mreza, koja je podvrgnula svojoj kontroli visoke vladine urede na saveznoj i drzavnoj razini, namjerava provesti masovni genocid protiv naroda Sjedinjenih Drzava koristenjem umjetnog (genetskog) pandemijskog virusa gripe i programa prisilnog cijepljenja, kako bi uzrokovala masovne smrti i povrede, i kako bi smanjila broj stanovnika Amerike u svrhu prebacivanja kontrole nad Sjedinjenim Drzavama na Ujedinjene narode i njima pridruzene snage sigurnosti (UN-ovu vojsku iz drzava kao sto su Kina, Kanada, Ujedinjeno Kraljevstvo i Meksiko).

Postoje dokazi da su mnoge organizacije Svjetska zdravstvena organizacija, US, kao i kompanije proizvodjaci cjepiva poput Baxtera i Novartisa dio jednog sustava pod kontrolom sredisnje zlocinacke grupe koja upravlja na strateskoj razini i koja je takodjer financirala razvoj, izradu i sirenje umjetnih virusa kako bi opravdala masovna cijepljenja bioloskim oruzjem, radi eliminacije naroda SAD-a i postizanja kontrole nad imovinom, resursima itd., Sjeverne Amerike.

Motiv zlocina je klasicna pljacka pracena ubojstvom, premda su razmjeri i metode nove u povijesti. Sredisnja grupa odredjuje svoje strateske ciljeve i operativne prioritete u tajnosti koristeci odbore kao sto su Trilateralna komisija, te u osobnim susretima na godisnjim sastancima grupe Bilderberg.’

Jane Burgermeister jedna je od rijetkih pravih novinarki, u tolikoj mjeri da su je otpustili s mjesta europske dopisnice za internetsku stranicu Renewable Energy World nakon sto je podnijela prijevu FBI-ju.

Njihova kraljeznica i osjecaj za pristojnost su ti koji trebaju obnovu, ali to pokazuje koliko je sve kontrolirano. Ono sto Burgermeister opisuje u svom upozorenju FBI-ju sazetak je onoga sto ja pokusavam prenijeti ljudima u svojim knjigama i govorima vec gotovo dva desetljeca. Tajna grupa obitelji koje se medjusobno krizaju namjerava nametnuti globalnu fasisticku diktaturu totalne kontrole nad ljudima.

Njihov instrument je mreza tajnih drustava koja je strukturirana kao transnacionalna korporacija. Operativno srediste joj je u Europi, u mjestima kao sto su Rim, London , Pariz, Bruxelles i Berlin , ja to zovem „Paukom koji upravlja globalnom mrezom“. U svakoj zemlji postoje pomocne mreze tajnih drustava koje odgovaraju „Pauku“. Njihov je posao da u svojoj zemlji kontroliraju politiku, bankarstvo, trgovinu, vojsku, medije, zdravstvo i tako dalje, i u svojim sferama utjecaja provode globalni plan koji diktira ‘Pauk!

Oni na unutarnjim razinama ove strukture kolektivno su poznati kao «Iluminati». Na taj nacin oni koordiniraju naizgled nepovezane vlade, korporacije, medijske grupe, itd. Dinastije Rothschild i Rockefeller (ista krvna loza) fundamentalno su umijesane u ovo, kao sto sam dugo izlagao, i upravljaju farmaceutskom industrijom i vladinim zdravstvenim programima sirom svijeta.

Mreza kontrolira vlade, farmaceutsku industriju, poznatu i kao ‘Big Pharma”, Svjetsku zdravstvenu organizaciju, i agencije za ‘zastitu’ javnog zdravlja kao sto su Centri za kontrolu i prevenciju bolesti u Sjedinjenim Drzavama.

Ukratko, oni kontroliraju citav zdravstveni sustav. Iluminatska klika osnovala ie globalna tijela kao sto su Svjetska zdravstvena organizacija, Svjetska banka i Svjetska trgovinska organizacija kako bi prenijela moc s mnogih na nekolicinu.

Njihov cilj je svjetska vlada, svjetska centralna banka, svjetska valuta i svjetska vojska.

Da biste nametnuli globalnu diktaturu morate centralizirati moc, a raznolikost je vasa najgora nocna mora. Iz istog razloga iluminatska mreza stoji iza globalizacije’ i stvaranja diktatorskih superdrzava kao sto je Europska Unija.

Uz ovakvu pozadinu, nisam se iznenadio kad sam vidio popis imena i organizacija u prijavi koju je Jane Burgermeister podnijela FBI-ju:

Konkretno, predstavljeni su dokazi da su optuzeni Barack Obama, predsjednik Sjedinjenih Drzava, David Nabarro, sistemski koordinator UN-a za gripu, Margaret Chan, generalna direktorica Svjetske zdravstvene organizacije, Kathleen Sibelius, ministrica zdravstva i socijalnih sluzbi, Janet Napolitano, ministrica domovinske sigurnosti. David de Rothschild, bankar, David Rockefeller, bankar, George Soros, bankar, i Alois Stoger, austrijski ministar zdravstva, medju ostalima, dio ove medjunarodne korporacijske zlocinacke mreze koja je stupajuci kao jedna falanga u provedbi svog plana genocida, razvila, proizvela, nagomilala i upotrijebila biolosko oruzje kako bi eliminirala stanovnistvo Sjedinjenih Drzava zbog financijske i politicke koristi.

Burgermeister kaze da postoje jasni dokazi da su farmaceutske kompanije i internacionalne vladine agencije aktivno ukljucene u stvaranje, razvoj, proizvodnju i distribuciju bioloskih sredstava koja spadaju medju najsmrtonosnija bioloska oruzja na Zemlji. Ona kaze da je virus svinjske gripe stvoren i rasiren uz pomoc Svjetske zdravstvene organizacije pod kontrolom Rothschilda/Rockefellera – istog tijela koje je zatim kazalo kako se virus siri toliko brzo da je potrebno proglasiti pandemiju.
Simptomi ’svinjske gripe’ u ovom su trenutku manje-vise isti kao simptomi obicne gripe, pa je lako sve nazivati svinjskom gripom’ kako bi se povecale sluzbene brojke, britanska vlada najavila je da ljudi vise ne bi trebali ici kod lijecnika ako imaju simptome gripe te je umjesto toga uveden sistem dijagnoze preko telefona, bez laboratorijske potvrde, kako zgodno za namjestanje brojki:
"‘Dobar dan doktore, prehladio sam se.
-Mislim da je to svinjska gripa, ubrojit cu i vas.”

IMUNITET NA TUZBE ZBOG SMRTI
Jane Burgermeister podnijela je prijave za bioterorizam protiv farmaceutskih divova kao sto su Novartis International AG, sa sjedistem u Baselu u Svicarskoj, Baxter AG, sa sjedistem u Austriji, i njena maticna kompanija, Baxter International u Deerlieldu, Illinois. Pogodite tko proizvodi velik dio cjepiva protiv svinjske gripe za masovno cijepljenje Baxter International i Novartis.

To ie isti onaj Baxter International koji je ranije ove godine europskim
laboratorijima „greskom“ poslao virus pticje gripe, pomijesan s virusom sezonske gripe kako bi se stvorio mnogo opasniji soj. Najmanje je 81 osoba prosle godine ubijena zagadjenim antikoagulantom Baxter Internationala, heparinom, koji je pravljen u Kini od, izmedju ostalog i svinjskih utroba.

Nije li farmaceutska medicina divna? Zagadjeni heparin takodjer je ozbiljno narusio zdravlje stotina ljudi, a otkriveno je i da tvornicu Baxterovog kineskog dobavljaca nikada nisu pregledale ni americke ni kineske agencije za 'zastitu’ javnosti. Preko 50 pacijenata na dijalizi umrlo je 2001. zbog gresaka na opremi Baxter Internationala, a ovog je mjeseca Baxter Healthcare Corporation, podruznica Baxter Internationala, postigla izvansudsku nagodbu od dva milijuna dolara sa saveznom drzavom Kentucky . Baxter je uhvacen u napuhivanju cijena intravenoznih lijekova prodanih Kentuckv Mediciadu od cak 1300%.

To je ocigledno kompanija kojoj mozete vjerovati, a kada je i velik izvor cjepiva protiv svinjske gripe koje vlade diljem svijeta zele nametnuti citavom stanovnistvu uz sigurnosne provjere. Cjepivo se ubrzo progurava kroz regulatorni sustav sa sigurnosnim ispitivanjima koja traju tjedan dana.

Londonski Times je izvjestio:
Regulatorne Europske agencije za lijekove rekle su da je ubrzana procedura ukljucivala klinicka ispitivanja na „modelu“ cjepiva slicno onome koje ce se koristiti za najveci program masovnog cijepljenja u zadnjih nekoliko generacija. Pocet ce se koristiti na citavom stanovnistvu a regulatori ce nastaviti simultano provoditi klinicka ispitivanja.

Uopce nema potrebe za „testiranjima“ osim kako bi se zavaravala javnost. Oni vec znaju sto je u njemu i kako ce djelovati. Farmaceutskim kompanijama vec je dan imunitet na tuzbe zbog smrti ili povreda od cjepiva dokumentom koji je potpisala Obamina ministrica zdravstva i socijalnih sluzbi, Kathleen Sebelius.

Baxter International je rekao da ce poceli slati cjepivo protiv svinjske gripe diljem svijeta krajem srpnja, a potencijalni profiti su fantasticni; ali ovdje se ne radi prvenstveno o novcu. Radi se o dugo planiranom masovnom prorjedjivanju ljudske populacije.

Tvrde nam da su farmaceutske kompanije i Svjetska zdravstvena organizacija groznicavo radili kako bi sto prije razvili cjepivo za novi’ soj svinjske gripe poznat kao H1N1, ali… pazite sad …Baxter International podnio je zahtjev za patent za H1N1 cjepivo jos 28. kolovoza 2008. U Baxterovom zahtjevu za patent. US 20-09/0060950 A1, stoji:

… U konkretnom preferiranom obliku sastav cjepiva ukljucuje vise od jednog antigena … kao sto su gripa A i gripa B, posebno izabranih izmedju jednog ili vise ljudskih podtipova H1N1, H2N2, H3N2, H5N1, H7N7, H1N2. H9N2, H7N2, H7N3, HlN7, svinjskih podtipova H1N1, H1N2, H3NI i H3N2, pasjih ili konjskih podtipova H7N7, H3N8 ili pticjih podtipova H5N1, H7N2. H1N7, H7N3, H13N6, H5N9, HlN6, H3N8, H9N2, H5N2, H4N8, H10N7, H2N2, H8N4, H14N5, H6N5, H12N5!

Ovaj patent objavljen je u ozujku 2009, mjesec dana prije nego sto je virus pusten u Meksiku u travnju, ali je zahtjev podnesen sedam mjeseci priie nego sto se sluzbeno saznalo za ovaj ‘novi soj’. To je najocitija namjestaljka koju mozete zamisliti.

Patent sadrzi sljedece sastojke te upozorenja na otrovnost:
„Odgovarajuce pomocne tvari mogu se izabrati izmedju mineralnih gelova, aluminijevog hidroksida, povrsinski aktivnih tvari, lizolecitina, pluronskih poliola, polianiona ili uljnih emulzija kao sto su voda u ulju ili ulje u vodi, ili njihovih kombinacija. Naravno, odabir pomocnih tvari ovisi o predvidjenoj upotrebi. Na primjer, toksicnost moze ovisiti o organzmu koji prima cjepivo i moze varirati od netoksicnosti do visoke toksicnosti.

Druga velika farmaceutska korporacija koja je u to umjesana ie Novartis iz Svicarske. Glavni izvrsni direktor, Daniel Vasella, redovni je sudionik tajanstvenih susreta grupe Bilderberg koju odavna razotkrivam u svojim knjigama. Grupa Bilderberg, imenovana u prijavi koju je Jane Burgermeister podnijela FBI-ju, djelo je dinastije Rothschild i desetljecima ju vode ljudi poput Davida Rockefellera i Henrya Kissingera.
Ona odgovara Rothschildskom tajnom drustvu u Britaniji zvanom Okrugli stol.

Na njegovom je celu prvu bio Rothschildov agent Cecil Rhodes, koji je opljackao juznu Afriku u korist svoje obitelji. Vasella ie prisustvovao posljednjem sastanku grupe Bilderberg proslog svibnja, upravo dok je stvarana panika oko svinjske gripe, i bingo, njegova kompanija pojavljuje se sa cjepivom.

Ne tvrdim da ce ljudi odmah poceti umirati u velikom broju. To je svakako moguce, ali to bas ne bi ohrabrilo druge da budu cijepljeni. Posljedice bi kod nekih mogle biti vidljive odmah, a kod vecine vjerojatno na srednji ili dugi rok, kako bi se sakrio pravi izvor njihovih problema.

Ono sto znamo jest da gledamo dugo pripremani plan za masovno cijepljenje od strane ljudi koje ni najmanje nije briga za zdravlje stanovnistva. To dovoljno govori o pravim motivima, ali samo oni u sjeni znaju koje su planirane posljedice. U svakom slucaju, sigurno ce biti pogodjen ljudski imunoloski sustav, jednom kad ga onesposobe gotovo je, kao sto vidimo kod razaraca imunosustava koji zovemo AIDS. Ljudi ne umiru od AIDS-a, umiru od bolesti s kojima bi imunoloski sustav normalno izasao na kraj.

TEKUCI PLAN ZA UBIJANJE LJUDI
Odlican rad ljudi poput americkog istrazivaca i autora Patricka Jordana razotkrio je tekuci plan za ubijanje ogromnog broja ljudi putem umjetno stvorenih virusa i cjepiva. On kaze da su dugo usavrsavali cjepiva koja iskljucuju ljudski imunoloski sustav i da su americki vojnici cesto bili koristeni kao pokusni kunici. Istrazivanje Patricka Jordana razotkriva sustav trostrukog cijepljenja koji su razvili Iluminati. Prvo cijepljenje iskljucuje bijele krvne stanice (imunoloski sustav); drugo ubrizgava viruse; a trece ponovno ukljucuje imunitet.

U srednjem razdoblju virusi se sire tijelom, ali se ljudi ne osjecaju bolesno zato sto se imunoloski sustav ne bori protiv njih. Kad se imunitet ponovno ukljuci, on pokrene toliki napad na virusni koktel da ubije tijelo.

Ovo je poznato kao citokinska oluja, kod koje je imunoloski sustav toliko preopterecen da salje previse antitijela u istom trenutku u zahvacene dijelove tijela, i tako tijelo ubije samo sebe. Takodjer, Svjetska zdravstvena organizacija trazila je da i virusi svinjske gripe budu u cjepivima, i iako je moguce da ce prosiriti, a mozda i pojacati snagu virusa kroz cijepljenje.

Internetska stranica SZO-a kaze:
S obzirom na ocekivanu ogranicenu dostupnost cjepiva na svjetskoj razini i potencijalne potrebe za zastitom od izmijenjenih (drifted) sojeva virusa. SAGE savjetuje da je vazno poticanje proizvodnje i koristenja cjepiva poput onih koja su formulirana s dodatkom emulzija uliti u vodi i zivih oslabljenih cjepiva protiv gripe.”

Dokaze koje je predstavila Jane Burgermeister podupro je Wayne Madsen, bivsi casnik americke Mornaricke obavjestajne sluzbe koji je sada istrazivacki novinar. Rekao je kako je jedan od vodecih znanstvenika Ujedinjenih naroda zakljucio da H1N1 virus svinjske gripe ima odredjene Vektore prijenosa koji sugeriram da je novi soj gripe geneticki proizveden kao oruzje bioloskog ratovanja. UN-ov strucnjak vjeruje da su i ebola, HIV/AIDS, i trenutni virus svinjske gripe A-H1N1 bioloska oruzja.

Madsen pise:
U proslim zarazama svinjska gripa prosirila se sa svinja na ljude, koji su tada prenosili gripu drugim ljudima. Medjutim, kod A-H1N1 nije bilo prijavljenih zaraza kod svinja, U stvari, prema Centrima za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC), H1N1 ima genske segmente sjevernoamerickih svinjskih, pticjih i ljudskih sojeva gripe te segment euroazijske svinjske gripe.’

Wayne Madsen takodjer kaze da njegovi izvori potvrdjuju kako su Centri za kontrolu bolesti i americka vojska iskopali tijelo inuitske zene koja je umrla 1918. godine u Brevig Missionu na Aljasci od epidemije spanjolske gripe koja je ubila 100 milijuna liudi sirom svijeta u 18 mjeseci.

Madsenu je receno da je genetski materijal iz tijela osigurao osnovu za razvoj pticjeg soja H5N1 gripe u laboratoriju Medicinskog instituta za zarazne bolesti americke vojske u Fort Detricku , Maryland . Sve ce ovo zvucati kao nesto duboko iz Zone sumraka za one kojima su ovakve informacije novost, ali ono sto trebaju shvatiti jest da su iluminatske obitelji potpuno umno poremecene.

Oni ne razmisljaju poput vecine nas, i zato molim vas nemojte prosudjivati sto bi oni ucinili prema onome sto biste vi ucinili. To nije isto, zato sto oni nisu isti.

Iluminatski plan za svijet ukljucuje masovan odstrel stanovnistva i mikrocipiranje svakog muskarca, zene i djeteta. Mikrocipovi ce omoguciti da svi budu nadzirani 24 sata dnevno, ali to je samo dio price.
Racunalna tehnologija koja ce komunicirati s cipovima ima mogucnost manipulirati ljudima na mentalnoj, emocionalnoj i fizickoj razini. To bi se moglo ciniti masovno ili pojedinacno putem jedinstvenog primopredajnog signala svakog cipa. Ubiti nekoga na daljinu bilo bi cas posla.

Spominjem to jer mi je, kao sto je citateljima mojih knjiga poznato, jedan CIA-in znanstvenik 1997. rekao da su u tajnim vladino-vojnim istrazivackim projektima razvijeni mikrocipovi koii su vec tada bili dovoljno mali da budu ubrizgam hipodermickim iglama kroz programe cijepljenja. Uz nanotehnologiju, nitko to ne bi niti znao.

Panika zbog svinjske gripe iz 1976, bila je proba za ono sto se dogadja danas. Ovi su dogadjaji isplanirani daleko unaprijed, a ovi bolesni ljudi izuzetno su temeljiti u svojim pripremama.

Panika ie zapocela smrcu vojnog novaka u Fort Dixu u New Jersevju, za koju je vlada rekla da je izazvana ’svinjskom gripom'! Taj je novak bio jedini koji je umro od tog virusa 1976, ali vlada ie pokrenula program cijepljenja svih Amerikanaca podrzan besramnom propagandnom kampanjom utemeljenom, kao i uvijek, na zastrasivanju ljudi.

Rezultat je bio da je najmanje 23 ljudi umrlo od cjepiva, a na stotine je ozbiljno ozlijedjeno dok je novak iz Fort Dixa bio jedini umrli od svinjske gripe ako je vlada uopce rekla pravu dijagnozu. Sad nam se sprema repriza, samo u daleko vecim razmjerima.

Britanska i americka vlada narucile su dovoljno cjepiva protiv svinjske gripe za citavo stanovnistvo, a druge zemlje slijede primjer. Naravno da slijede. Pauk je tako naredio. Ocigledno je da cijepljenje namjeravaju uciniti prisilnim putem i prijetiti roditeljima da ce im oduzeti djecu ako se odbiju pokoriti ovom fasizmu. Cak i prije toga, pritisak na roditelje da se pokore diktatu drzave znatno ce se poveceti.

Centri za kontrolu bolesti (CDC) pod kontrolom Rockefellera u SAD-u rekli su da ce djeca koja nikada ranije nisu primila cjepivo protiv gripe mozda morati biti cijepljena cetiri puta ove jeseni – dvaput za sezonsku gripu i dvaput za svinjsku gripu. Ostala djeca primit ce tri cjepiva – obratite paznju na tri, u svjetlu Patricka Jordana.

Barack Obama, paravan Rothschilda i Rockefellera zahtijevao je da njegov predlog zakona o „reformi zdravstva“ bude usvojen do kolovoza, upravo prije masovnog cijepljenja. Zakon je ovog tijedna odobrio Senatski odbor za zdravlje, rad i mirovine, a cilja i na roditelje koji ne daju cijepiti svoju djecu. Njime se odobrava „orvelovski“ ogledni program povecanja pokrivenosti cijepljenjem.

Zakon kaze:
Ovim programom CDC ce osigurati potpore drzavama za povecanje pokrivenosti djece, adolescenata i odraslih osoba cijepljenjem kroz koristenje dokazno korisnih intervencija. Savezne drzave mogu koristiti fondove kako bi provele intervencije koje je preporucila Radna grupa za preventivne usluge zajednice, kao sto su podsjetnici ili pozivi za pacijente ili skrbnike, ili kucne posjete.

Intervencija? Kucne posjete? To je samo korak daleko od cijepljenja vase djece primjenom sile ili vaseg uhicenja ako se odbijete pokoriti. „Preporuke“ svjetske zdravstvene organizacije obavezujuce su za njenih gotovo 200 zemalja clanica kada se proglasi vanredno stanje zbog pandemije prema zakonu o medjunarodnim zdravstvenim propisima iz 2005. i SZO-ovim pandemijskim planom iz travnja ove godine.

Generalna direktorica SZO-a Margaret Chan proglasila je pandemiju svinjske gripe kad je nije bilo kako bi se aktivirale ove izvanredne ovlasti, i ta sluskinja Rothschildsko-Rockefellerske klike preporucit ce provedbu prisilnog cijepljenja. Prakticki je to vec ucinila. SZO-ov savjetodavni odbor za politiku cijepljenja ukljucuje direktore iz Baxtera, Novartisa, GSK-a i Sanofi Pasteura.

Proslog je tjedna Margaret ‘Budi Uplasen’ Chan upozorila da bi nam mogla zaprijetiti globalna pandemija tuberkuloze otporne na lijekove s potencijalno ‘katastrofalnim posljedicama. Dalje je natrtljala:
Stanje je vec alarmantno, i sprema se vrlo brzo prerasti u jos gore. Ova bi situacija lako mogla izmaknuti kontroli. Zovite je kako zelite: tempirana bomba ili bure baruta. Kako god gledali na to, ovo je potencijalno eksplozivna situacija.
Oh, zeno, dosadna si. Kada ce ta tuberkoloza eksplodirai? Cim je dovoljno rasire, pretpostavljam.

Ovo sto se sada dogadja odavno je planirano.
Gradjevinski radnici vec mjesecima rade na supertajnovitoj operaciji gradnje opcinske zgrade zvane Westridge, nize u mojoj ulici na Otoku Wright. I sami graditelji postali su vrlo sumnjicavi jer jedna grupa dobije planove za jedan dio posla, a onda dovedu potpuno novu grupu za sljedeci, i tako dalje. Ni jedna grupa nije vidjela cijelu sliku, a sada se pojavljuju ljudi u neoznacenim bijelim kombijima da zavrse posao. Zavirio sam kroz prozor blizu protupozarnog izlaza nakon sto su svi otisli i jasno je da se radi o nekoj vrsti centra za reakcije u hitnim slucajevima.

Graditeljima je receno da moraju zavrsiti poslove do sredine srpnja po svaku cijenu, a izgleda da se slicne stvari dogadjaju po cijeloj zemlji. Slusate li pazljivo, ljudi u tamnim odjelima govore vam sto ce se dogoditi. Kao sto sam nedavno rekao u svom biltenu, iz razlicitih agencija i drzava stalno cujem maniru o opasnostima od masovnog sirenja svinjske gripe u jesen i to je sada njihov cilj za stvarno pokretanje masovnog cijepljenja.

Sada cujem da bi virus mogao postati jos smrtonosniji u istom razdoblju i moglo bi se desiti da planiraju povecati broj onih koji ce umrijeti od svinjske gripe kako bi izazvali vecu paniku i potaknuli zahtjeve za cijepljenjem.

Medjutim, ne bismo smjeli zaboraviti da ‘normalna gripa’ ubije stotine tisuca ljudi godisnje sirom svijeta. Ne treba ni sumnjati da ce se velik dio tih ljudi odsad sluzbeno ubrajati medu umrle od svinjske gripe, bez obzira hoce li umrijeti od nje ili ne. Ovo nam se oduvijek spremalo, i osvijesteni ljudi moraju biti jaki i ujediniti se u kolektivnom nepokoravanju.

Ti ludjaci zele pristup nasim tijelima i tijelima nase djece iz razloga koji nema nikakve veze sa zdravljem.
Vecina ljudi ce stati u red sa svojom djecom kao dobre male ovce. Prihvatit ce ocite lazi bez pogovora, a vlasti ce iskoristiti te ljude za napad na one koji odbiju. Slusat cete besmislice poput ‘Povodis moju djecu u opasnost’. U stvari, upravo su programirani ljudi koji stoje u redovima ti koji dovode svu djecu u opasnost. Vlasti ce tvrditi da oni koji odbijaju cijepljenje sprecavaju „imunitet stada“, a zapravo samo ne prihvacaju „mentalitet stada“.

Ovo je vrijeme da se ljudi slicnih gledista zblize u uzajamnoj potpori i da pripreme strategiju miroljubive nesuradnje. Daleko smo jaci kad smo brojni nego kad to radimo sami. Ne smijemo popustiti prisilnom cijepljenju ni pritisku onih koji ne misle vlastitom glavom.

Ako se odreknemo svoje slobode da zaustavimo drzavu u prisilnom cijepljenju nas i dase djece, sto je jos uopce preostalo od slobode?

Originalni text – http://www.davidicke.com/content/view/25191
Prijevod: casopis NEXUS broj 38

Daphna

#195 Re: farmacija?

Post by Daphna » 21/11/2009 18:55

Pa da ima neke istine u svemu tome - vjerovatno ima!

Najjednostavniji i najsvježiji primjer, H1N1 i tamiflu! Svi se pitaju otkuda tako brzo ovaj lijek na tržištu, još i "djelotovoran" ako se zna da se na proces laboratorijskih ispitivanja, predkliničkih i kliničkih, pa silnih administrativnih peripetija dok se lijek odobri i stavi u promet, prođe i po nekoliko godina.

JThomas

#196 Re: farmacija?

Post by JThomas » 21/11/2009 19:01

kako je govorio moj pokojni djed, a mi mu se smijali, sve je to interes krupnog kapitala.

BIONA

#197 Re: farmacija?

Post by BIONA » 19/01/2010 22:20

Posto cesto vidim oglas za posao consultant plus active, predpostavljam da vi farmaceuti znate o cemu bi se tu moglo tacno raditi i da li je neko od vas to vec radio u apotekama? Hvala... :)

akcija007

#198 Re: farmacija?

Post by akcija007 » 22/01/2010 23:03

BIONA wrote:Posto cesto vidim oglas za posao consultant plus active, predpostavljam da vi farmaceuti znate o cemu bi se tu moglo tacno raditi i da li je neko od vas to vec radio u apotekama? Hvala... :)
To nema vezu s vezom s farmacijom. To ti je ona firma s znakom ko swiss zastava imas onaj aparat nesto za pregled kose ,vlasista uglavnom treba da uvalis da kupi cistacu pjenu 18 KM, a poslije 2 sedmice ti dodje na kontrolu onda propisujes neke kapi za kosu 42 KM forfora uro,due,sebo i sl... To je ko neki kozmeticki kurs i to je to

BIONA

#199 Re: farmacija?

Post by BIONA » 22/01/2010 23:16

akcija007 wrote:
BIONA wrote:Posto cesto vidim oglas za posao consultant plus active, predpostavljam da vi farmaceuti znate o cemu bi se tu moglo tacno raditi i da li je neko od vas to vec radio u apotekama? Hvala... :)
To nema vezu s vezom s farmacijom. To ti je ona firma s znakom ko swiss zastava imas onaj aparat nesto za pregled kose ,vlasista uglavnom treba da uvalis da kupi cistacu pjenu 18 KM, a poslije 2 sedmice ti dodje na kontrolu onda propisujes neke kapi za kosu 42 KM forfora uro,due,sebo i sl... To je ko neki kozmeticki kurs i to je to
Hvala ti, vidjam stalno te oglase pa nisam znala tacno o cemu se radi i ne znam da li da se prijavim,kakva je plata itd...
;-)

Aylana

#200 Re: farmacija?

Post by Aylana » 06/02/2010 18:23

Cao raja! ja sam zavrsila farmaciju u rusiji i sad evo prolazim kod nas pripravnicki da bi se zaposlila kasnije. Ja nikog ne znam u sarajevu pa ima li iko od vas da prolazi sada pripravnicki? ja sam negdje do juna u apoteci a kasnije ide hitna, galensko i tako nesto. cula sam da obicno je raja u toku kad se to okuplja, a ja posto nikog ne znam ne bi htjela da fulim rokove.
Bilo bi super da se neko javi.
Vozdra :))))

Post Reply