Masinski fakultet Sarajevo?

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
AMMMeRRR
Posts: 195
Joined: 01/07/2013 22:02

#726 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by AMMMeRRR »

lucatoni05 wrote:Mozda sam postao naporan, ali evo sad pokusavam nacrtati neke projekcije iz 2D u 3D, pa ako vam nije problem da mi provjerite da li sam dobro uradio ovo:

Image

I ovu nisam zavrsio jer ne znam gdje ide ova kosina prikazana na nacrtu i ne znam da li je ovo sto sam uradio uopce dobro.

Image

Pa ako vam nije problem da u paintu ispravite greske ili da ugrubo samo nacrtate kako bi trebalo ici.

Hvala vam na pomoci
Image

Eto taj drugi. :izet: Ne znam kako si nacrtao to sto si nacrtao.

A prvi se cini ok, nesto mi smrdi, al nez sta :D
lucatoni05
Posts: 183
Joined: 13/05/2013 12:47

#727 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by lucatoni05 »

AMMMeRRR wrote:
Image

Eto taj drugi. :izet: Ne znam kako si nacrtao to sto si nacrtao.

A prvi se cini ok, nesto mi smrdi, al nez sta :D
Hvala ti puno :-D
Za ovaj drugi, ne znam ni ja kako sam uspio ovo nacrtati kad ga sad usporedim sa tvojim razlika nebo i zemlja.
A kod ovog prvog me muce ovi dijelovi koji su prikazani sa isprekidanim linijama, ne znam d ali sam ih dobro prikazao.
AMMMeRRR
Posts: 195
Joined: 01/07/2013 22:02

#728 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by AMMMeRRR »

lucatoni05 wrote:
AMMMeRRR wrote:
Image

Eto taj drugi. :izet: Ne znam kako si nacrtao to sto si nacrtao.

A prvi se cini ok, nesto mi smrdi, al nez sta :D
Hvala ti puno :-D
Za ovaj drugi, ne znam ni ja kako sam uspio ovo nacrtati kad ga sad usporedim sa tvojim razlika nebo i zemlja.
A kod ovog prvog me muce ovi dijelovi koji su prikazani sa isprekidanim linijama, ne znam d ali sam ih dobro prikazao.
Nema frke, danas je uzasno dosadan dan, pa mi nije mrsko :D :bih:

evo ti prvi, kako ja mislim da ide

Image
User avatar
Alevn
Posts: 65
Joined: 05/09/2013 09:17

#729 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Alevn »

lucatoni05 wrote:Mozda sam postao naporan, ali evo sad pokusavam nacrtati neke projekcije iz 2D u 3D, pa ako vam nije problem da mi provjerite da li sam dobro uradio ovo:

Image

I ovu nisam zavrsio jer ne znam gdje ide ova kosina prikazana na nacrtu i ne znam da li je ovo sto sam uradio uopce dobro.

Image

Pa ako vam nije problem da u paintu ispravite greske ili da ugrubo samo nacrtate kako bi trebalo ici.

Hvala vam na pomoci
Ne valja ti ni prvi, kakav ti je ovo žlijeb sa ovi mstjenkama!?!??! lijeva strana gledana iz nacrta je kao klin (muški pol) a desna kao žlijeb (ženski dio) . . . . Daleko ćeš ti dogurati ako savjete tražiš na forumu, a ne kod Vahe . . . .
AMMMeRRR
Posts: 195
Joined: 01/07/2013 22:02

#730 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by AMMMeRRR »

Alevn wrote:
lucatoni05 wrote:Mozda sam postao naporan, ali evo sad pokusavam nacrtati neke projekcije iz 2D u 3D, pa ako vam nije problem da mi provjerite da li sam dobro uradio ovo:

Image

I ovu nisam zavrsio jer ne znam gdje ide ova kosina prikazana na nacrtu i ne znam da li je ovo sto sam uradio uopce dobro.

Image

Pa ako vam nije problem da u paintu ispravite greske ili da ugrubo samo nacrtate kako bi trebalo ici.

Hvala vam na pomoci
Ne valja ti ni prvi, kakav ti je ovo žlijeb sa ovi mstjenkama!?!??! lijeva strana gledana iz nacrta je kao klin (muški pol) a desna kao žlijeb (ženski dio) . . . . Daleko ćeš ti dogurati ako savjete tražiš na forumu, a ne kod Vahe . . . .
Ja se nadam da je ovo srednjoskolac ;D

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
lucatoni05
Posts: 183
Joined: 13/05/2013 12:47

#731 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by lucatoni05 »

AMMMeRRR wrote:
Nema frke, danas je uzasno dosadan dan, pa mi nije mrsko :D :bih:

evo ti prvi, kako ja mislim da ide

Image
Hvala ti puno na pomoci.

Za ove ostale koji samo komentarisu, a ne mogu/ne zele pomoci:
Nisam srednjoskolac, ali grafiku imam samo jedan semestar(ne studiram masinstvo), ali pitanje sam ovdje postavio jer sam pretpostavio da cu odgovor prije dobiti u ovoj temi.
User avatar
Platformas
Posts: 1323
Joined: 07/08/2011 09:45
Location: /public_html
Contact:

#732 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Platformas »

#
posavina26
Posts: 15
Joined: 16/03/2012 08:50

#733 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by posavina26 »

Zamolio bih nekog iskreno da mi odgovori na jedno pitanje. Naravno, sadasnji ili bivsi studenti Masinskog fakulteta.

Zavrsio sam prvi ciklus studija na jednom fakuktetu, ali sam shvatio da se tu ne pronalazim niti da imam neku perspektivu, tako da na drugi ciklus i ne pomisljam. U mogucnosti sam da upisem jos jedan fakultet i zanima me da li mi se to isplati u kasnim 20-tim, a zanima me Masinski fakultet. Vjerujem da je zahtjevan fakultet i da zahtjeva dosta predznanja iz matematike, ali smatram da sam kroz srednjoskolsko obrazovanje i stekao dobro znanje iz matematike. Da li je biste mi preporucili Masinski fakultet ili mi je za to vec kasno?
AMMMeRRR
Posts: 195
Joined: 01/07/2013 22:02

#734 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by AMMMeRRR »

posavina26 wrote:Zamolio bih nekog iskreno da mi odgovori na jedno pitanje. Naravno, sadasnji ili bivsi studenti Masinskog fakulteta.

Zavrsio sam prvi ciklus studija na jednom fakuktetu, ali sam shvatio da se tu ne pronalazim niti da imam neku perspektivu, tako da na drugi ciklus i ne pomisljam. U mogucnosti sam da upisem jos jedan fakultet i zanima me da li mi se to isplati u kasnim 20-tim, a zanima me Masinski fakultet. Vjerujem da je zahtjevan fakultet i da zahtjeva dosta predznanja iz matematike, ali smatram da sam kroz srednjoskolsko obrazovanje i stekao dobro znanje iz matematike. Da li je biste mi preporucili Masinski fakultet ili mi je za to vec kasno?
Ako imas iole klikera u glavi, nemas frke..sve se moze ;) samo dobro izvagaj u kojoj grani masinstva su kakve plate, koliko kojih ima...
posavina26
Posts: 15
Joined: 16/03/2012 08:50

#735 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by posavina26 »

Hvala na odgovorima. Zaista su ohrabrujuci, iako me brine ta cinjenica da je proslo skoro 10 godina od zavrsetka srednje skole. Mislio sam da je kasno na pragu 30-tih upisivati tehnicki fakultet koji zahtjeva dosta odricanja. Procitao sam skoro cijeli topic i shvatio sam da je osnova svega tri matematicka predmeta na prve dvije godine. Zamolio bih jos neke studente da mi odgovore na pitanje.

Hvala.
dark_killer
Posts: 113
Joined: 02/05/2012 10:41

#736 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by dark_killer »

pozdrav svima,

Blizi se kraj srednje skole i vrijeme razmisljat o faksu.90% sam siguran da ce to biti masinstvo i odbrambene tehnologije mi se cine nekako atraktivne,pa cu to najvjerovatnije i upisat.Ali,interesuje me kakvo je stanje sa zaposlenjem u tom dijelu,gdje se najvise nudi posao za one koji zavrse OT i tako dalje

Hvala.
Seherovac
Posts: 243
Joined: 17/01/2012 20:05

#737 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Seherovac »

Prve dvije godine je svima isto osim smjera MTD, tako da ne razbijaš glavu time ima li posla u toj oblasti konkretno, mozes se poslije prebaciti na koji god hoces smjer kad udjes u fintu...
User avatar
ortodont
Posts: 1834
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#738 Masinski fakultet Sarajevo?

Post by ortodont »

posavina26 wrote:Hvala na odgovorima. Zaista su ohrabrujuci, iako me brine ta cinjenica da je proslo skoro 10 godina od zavrsetka srednje skole. Mislio sam da je kasno na pragu 30-tih upisivati tehnicki fakultet koji zahtjeva dosta odricanja. Procitao sam skoro cijeli topic i shvatio sam da je osnova svega tri matematicka predmeta na prve dvije godine. Zamolio bih jos neke studente da mi odgovore na pitanje.

Hvala.
Ja sam, recimo, ponio skromno znanje iz matematike iz srednje skole na fax, ovako s ove distance kada posmatram.

Ali sam shvatio gdje sam dosao i sta sam upisao, sa stavom i pristupom koji sam imao i jasnim ciljem da zelim zavrsiti fakultet - nije bilo vecih problema.

Tako da, sve je u tvojoj glavi i onome sta zelis uraditi, a prica o predznanju iz pojedinih predmeta je minorna.

I da, htio sam reci, sa stavom i pristupom sam i zavrsio masinstvo, tako da - sretno i bez straha jer si ipak kako kazes u nekim godinama gdje sigurno neces neozbiljno shvatiti fax.
AMMMeRRR
Posts: 195
Joined: 01/07/2013 22:02

#739 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by AMMMeRRR »

Ma samo ozbiljnost i nema problema... U mojoj generaciji bio momak koji nije uopšte imao matematiku u srednjoj, al ozbiljan, odlučan, i fino završi fakultet u roku, među boljim..

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#740 Re: AW: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by newlevel »

AMMMeRRR wrote:Ma samo ozbiljnost i nema problema... U mojoj generaciji bio momak koji nije uopšte imao matematiku u srednjoj, al ozbiljan, odlučan, i fino završi fakultet u roku, među boljim..

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Koja je to skola koja nema matematike u srednjoj ?

Sent from my Nokia 3310
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#741 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Tesla10 »

AMMMeRRR wrote:Ma samo ozbiljnost i nema problema... U mojoj generaciji bio momak koji nije uopšte imao matematiku u srednjoj, al ozbiljan, odlučan, i fino završi fakultet u roku, među boljim..

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Koja je to škola ?
AMMMeRRR
Posts: 195
Joined: 01/07/2013 22:02

#742 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by AMMMeRRR »

Tesla10 wrote:
AMMMeRRR wrote:Ma samo ozbiljnost i nema problema... U mojoj generaciji bio momak koji nije uopšte imao matematiku u srednjoj, al ozbiljan, odlučan, i fino završi fakultet u roku, među boljim..

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Koja je to škola ?
Medresa.. Imao ali vrlo vrlo osnovno, ni blizu gimnazijama npr.... :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
User avatar
nermin9200
Posts: 331
Joined: 10/12/2010 22:21

#743 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by nermin9200 »

je li moguc master na masinskom fakultetu u sarajevu za studente koji su zavrsili masinstvo u tuzli? pitam prvenstveno iz razloga jer je u tuzli sistem skolovanja 4+1, a u sarajevu koliko sam upucen 3+2... kolika je cijena, kako to fercera i sl.? hvala :)
Sweet Weed
Posts: 3
Joined: 11/01/2014 20:47

#744 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Sweet Weed »

Da li iko zna hoce li ove godine biti prijemni ispit pri upisu na fakultet?
green520
Posts: 2
Joined: 05/05/2014 13:02

#745 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by green520 »

Imam par pitanja, nadam se da ce se neko javiti da odgovori

Kakvi su uslovi studiranja na fakultetu (opremljenost, nastavni kadar) i kakve su sanse za zaposljavanje nakon fakulteta (koliko vidim, trazeno je zanimanje)?

Postoji vise odsijeka, koji je najperspektivniji ?

Volio bih, ako vam nije mrsko natipktati, cuti par iskustava studenata koji su relativno nedavno zavrsili ili trenutno studiraju...

Ove godine, je li tako, nema prijemnog na fakultetu? Imam 5.0 uspjeh, ucenik generacije i diplome iz srednje skole sa takmicenja iz matematike, fizike, informatike i stranog jezika. (da li i to ulazi u bodovanje?)

Postoji li kakva saradnja sa inozemnim fakultetima i da li je diploma priznata vani?

Hvala vam svima unaprijed ! :)))
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#746 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by fidoremilienko »

Tesla10 wrote:
AMMMeRRR wrote:Ma samo ozbiljnost i nema problema... U mojoj generaciji bio momak koji nije uopšte imao matematiku u srednjoj, al ozbiljan, odlučan, i fino završi fakultet u roku, među boljim..

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Koja je to škola ?
To je dokaz na šta se obrazovanje svelo. Tuga.


Nekad je Mašinski Fakultet slovio za jedan od težih, rame uz rame sa ETF-om i GF-om. A danas :-)

Za ovog što pita koji smjer: uvijek su bili i biće najbolji i najteži: mašinske konstrukcije i motori i vozila. Tu ne možeš fulati nikako. Automobilska industrija, eto to ti je dovoljno drugar moj, da se ne dvoumiš puno.


Ne sekiraj se za prijemni, diplome i ostale zajebancije. Primiće, primaju svakoga. Nema prijemnog koliko znam.


Sretno
Denox
Posts: 93
Joined: 13/03/2012 17:05
Location: Goražde

#747 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Denox »

Pozdrav,interesuje me od jedna stvar ako mogu da mi odgovore sadasnji studenti ovog faxa.

Kakve su mi realne sanse da budem primljen u redovne,prosjek
I-4.3
II-4.6
III-4.7
IV-4.9

Matematika sve četri razreda 5,bosanski sranje :S 4,4,4,5
I imam pokoju diplomu s matematike :)
Denox
Posts: 93
Joined: 13/03/2012 17:05
Location: Goražde

#748 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Denox »

Zeljo_do_groba wrote:Bez i jednog problema upadas... Ne sikiraj se... Samo uci od pocetka i nadji nesto sto te zanima i za to postani bas dobar i nemas brige...
Ovo mi je odavno duboko zacrtan cilj,tetić mi sad završava tako da od njega imam i knjige i naravno savjete,gdje kako i šta raditi :)

Fala
Denox
Posts: 93
Joined: 13/03/2012 17:05
Location: Goražde

#749 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Denox »

Zeljo_do_groba wrote:Koju si skolu zavrsio?
Gimnaziju-Prirodni smjer.
User avatar
Melanholik
Posts: 583
Joined: 28/12/2011 16:43

#750 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Melanholik »

zna li mi neko reći o mogućnostima upisa na postdiplomski vanredno? koji ima smjer i je li to uopšte moguće, da se ne ide nikako na predavanja...
Post Reply