Masinski fakultet Sarajevo?

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
veljaca

#376 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by veljaca » 09/10/2009 11:30

cobankov1 wrote:Evo me opet,

nedaju mi da pišem da je sadašnji inženjer ekvivalent svršeniku ( što je ranije bila viša škola).
Evo novi konkurs 2009/10 pa ko ne vjeruje neka vidi da je prvi ciklus 180 ECTS i zvanje inženjer,a
3+2 je magistar-diplomirani maš inž.
Znači bachelor je inženjer,a ako odgura još dvije bit će isto što je sada dipl inž.
Netreba se ljutiti.
evo link
http://unsa.ba/s/images/stories/pdf/sajam/sajamweb.pdf
Ti ovdje nisi izgleda shvatio neke stvari ..... ali ima vremena ....Ne treba se ljutiti ...
Ova zvanja su uvedena Bolonjskim procesom ...... Prije Bolonje se studiralo po tadasnjim propisima. ..... ( ovo valjda shvatas ) ...
Sada cu objasniti po Bolonji :
Nakon prvog ciklusa - 3 godine dobija se 180 ETCS i zvanje: Bakalaureat - Bachelor, inženjer mašinstva
Nakon drugog ciklusa - 2 godine dobija se 120 ETCS i zvanje: Magistar mašinstva - diplomirani inženjer mašinstva

Po tvojoj logici ( a i jos nekih ) sadasnji Magistar mašinstva - diplomirani inženjer mašinstva je u rangu prijašnjeg dipl. inžinjera mašinstva.
Znaci UKIDA SE PO TEBI prijasnji Magistar mašinstva ( prije se on zvao Magistar tehničkih nauka ) .... Gdje ces onda postaviti prijasnje Magistre u toj tvojo ljestvici poredjenja, jer po novom slijedi Doktor tehničkih nauka iz oblasti mašinstva - 3 godine i 180 ETCS.
Da li to znaci da su Magistri tehnickih nauka - po starom - SADA ODLEPRSALI ili mnogi bi voljeli da sada imaju RANG OVIH NOVIH DOKTORA ...
Gdje nestadose Magistri tehnickih nauka - odgovori ako mozes .....

Btw - ja sam davno zavrsio Masinstvo - dobio zvanje i tako da me licno ne interesuje ova tematika - ali ISTINE radi treba posmatrati stvari sa obje strane ...

BBtw - Buduce kolege ( zbog vas sam i na ovoj temi i pisem zbog vas ) nemojte da vas obeshrabre ovi "dobronamjerni" koji su u vecini slucajeva nesvrseni studenti ili cak nisu ni uspjeli da se upisu na Masinstvo pa svojim zlobnim komentarima zele da vas demolarisu. Moj savjet - ucite i zavrsite fakultet, ako zelite magistarski upisite dodatne 2godine a ako zelite biti doktor - upisite jos 3 godine. Sve je do vas .....

Partizan1

#377 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Partizan1 » 11/10/2009 20:50

imali ko ispite od prethodni godina(matematika,materijala) ......ako ima, nek se javi na pwt ............hvalaaaaaa..... :run:

RPM

#378 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by RPM » 18/10/2009 13:00

veljaca wrote:
cobankov1 wrote:Evo me opet,

nedaju mi da pišem da je sadašnji inženjer ekvivalent svršeniku ( što je ranije bila viša škola).
Evo novi konkurs 2009/10 pa ko ne vjeruje neka vidi da je prvi ciklus 180 ECTS i zvanje inženjer,a
3+2 je magistar-diplomirani maš inž.
Znači bachelor je inženjer,a ako odgura još dvije bit će isto što je sada dipl inž.
Netreba se ljutiti.
evo link
http://unsa.ba/s/images/stories/pdf/sajam/sajamweb.pdf
Ti ovdje nisi izgleda shvatio neke stvari ..... ali ima vremena ....Ne treba se ljutiti ...
Ova zvanja su uvedena Bolonjskim procesom ...... Prije Bolonje se studiralo po tadasnjim propisima. ..... ( ovo valjda shvatas ) ...
Sada cu objasniti po Bolonji :
Nakon prvog ciklusa - 3 godine dobija se 180 ETCS i zvanje: Bakalaureat - Bachelor, inženjer mašinstva
Nakon drugog ciklusa - 2 godine dobija se 120 ETCS i zvanje: Magistar mašinstva - diplomirani inženjer mašinstva

Po tvojoj logici ( a i jos nekih ) sadasnji Magistar mašinstva - diplomirani inženjer mašinstva je u rangu prijašnjeg dipl. inžinjera mašinstva.
Znaci UKIDA SE PO TEBI prijasnji Magistar mašinstva ( prije se on zvao Magistar tehničkih nauka ) .... Gdje ces onda postaviti prijasnje Magistre u toj tvojo ljestvici poredjenja, jer po novom slijedi Doktor tehničkih nauka iz oblasti mašinstva - 3 godine i 180 ETCS.
Da li to znaci da su Magistri tehnickih nauka - po starom - SADA ODLEPRSALI ili mnogi bi voljeli da sada imaju RANG OVIH NOVIH DOKTORA ...
Gdje nestadose Magistri tehnickih nauka - odgovori ako mozes .....

Btw - ja sam davno zavrsio Masinstvo - dobio zvanje i tako da me licno ne interesuje ova tematika - ali ISTINE radi treba posmatrati stvari sa obje strane ...

BBtw - Buduce kolege ( zbog vas sam i na ovoj temi i pisem zbog vas ) nemojte da vas obeshrabre ovi "dobronamjerni" koji su u vecini slucajeva nesvrseni studenti ili cak nisu ni uspjeli da se upisu na Masinstvo pa svojim zlobnim komentarima zele da vas demolarisu. Moj savjet - ucite i zavrsite fakultet, ako zelite magistarski upisite dodatne 2godine a ako zelite biti doktor - upisite jos 3 godine. Sve je do vas .....
po "Bolonji" je:
1.) Bachelor i Master of Engineering dio dodiplomskog studija (najveći broj zemalja) s programom koji ima karakter i obim izučavanja primjenjenjenih znanja u praksi. Profesionalno zvanje.

2.) Master of Science in Engineering dio postdiplomskog studija (najveći broj zemalja) s programom koji ima karakter i obim izučavanja primjenjenjenih znanja u praksi i u području naučnih istraživanja i metoda. Akademsko zvanje.

Zato se poslje završetka programa Master of Engineering imaju još 3 godine za doktorat a poslje Master of Science in Engineering samo jedna jer je student već unutar akademskog programa stekao određene vještine potrebne za nivo doktorata.

harisl

#379 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by harisl » 21/10/2009 02:22

Kuku majko nebila. Kako to sada po novome od magistra do doktora za godinu dana... Ima li to igdje u svijetu osim kod nas? Pa iole postenija disertacija se jedva moze napisati u 5-6 mjeseci. A kada ces uraditi to silno istrazivanje da zasluzis titulu? Jedino ako ti disertacija bude ko pola ratnog Oslobodjenja...

nellington

#380 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by nellington » 21/10/2009 07:51

harisl wrote:Kuku majko nebila. Kako to sada po novome od magistra do doktora za godinu dana... Ima li to igdje u svijetu osim kod nas? Pa iole postenija disertacija se jedva moze napisati u 5-6 mjeseci. A kada ces uraditi to silno istrazivanje da zasluzis titulu? Jedino ako ti disertacija bude ko pola ratnog Oslobodjenja...
http://en.wikipedia.org/wiki/Master_of_Engineering

Ne može se općenito govoriti o nečemu što je ovako različito u različitim sistemima. Tu ni Bolonja ne može pomoći.

Kod nas je situacija sljedeća:

Dodiplomski studij: 3 godine. Zvanje: BoE (Bachelor of Engineering)
Diplomski studij: 2 godine. Zvanje: MoE (Master of Engineering)
Postdiplomski studij: 3 godine. Zvanje: Phd/dr.

Neka me ispravi neko, ako ima šta :)

cobankov1

#381 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by cobankov1 » 06/11/2009 12:45

nellington wrote:
harisl wrote:Kuku majko nebila. Kako to sada po novome od magistra do doktora za godinu dana... Ima li to igdje u svijetu osim kod nas? Pa iole postenija disertacija se jedva moze napisati u 5-6 mjeseci. A kada ces uraditi to silno istrazivanje da zasluzis titulu? Jedino ako ti disertacija bude ko pola ratnog Oslobodjenja...
http://en.wikipedia.org/wiki/Master_of_Engineering

Ne može se općenito govoriti o nečemu što je ovako različito u različitim sistemima. Tu ni Bolonja ne može pomoći.

Kod nas je situacija sljedeća:

Dodiplomski studij: 3 godine. Zvanje: BoE (Bachelor of Engineering)
Diplomski studij: 2 godine. Zvanje: MoE (Master of Engineering)
Postdiplomski studij: 3 godine. Zvanje: Phd/dr.

Neka me ispravi neko, ako ima šta :)
Obzirom da sam za Tebe "neznalica"djedaj,vidi šta pisas:

Dodiplomski studij: 3 godine. Zvanje: BoE (Bachelor of Engineering).ekvivalent Višoj školi

Diplomski studij: 2 godine. Zvanje: MoE (Master of Engineering),ekvivalent dipl inž
a na ovo ide +3 pa dr.nauka.
Pitanje:
jeli misliš da će ovi što donose sebi plate tek tako dozvoliti svršenim Bolonjcima da budu sedmi stepen(onaj pravi)?
jel misliš da neće usvojiti da je dipl inž ekvivalent mag.struke? Radit će poslove koje sam maloprije naveo u temi all abaut Bolonja?

Partizan1

#382 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Partizan1 » 11/12/2009 16:30

trazim instruktora za matematiku...po mogucnosti da je jeftino

Catala Cule

#383 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Catala Cule » 12/12/2009 00:40

Pozz svima :)

Trenutno zavrsavam cetvtri razred opce gimnazije u Bugojnu. Imam namjeru upisati masinstvo u Sarajevu. Imam dobro predznanje iz matematike, fizike, hemije i informatike.

Interesuje me ovo za prijemni, jel' se gleda ovaj zbir ocjena da bude 16, utice li vladanje na upis (u trecem razredu na kraju godine imao sam vladanje 3, jer sam im'o puno neopravdanih)

Procitao sam sve postove na ovoj temi, kako vam se cini na faxu, djelovali ste svi prilicno optimisticni poslije prijemnog :)

Hvala ! :D

rukometašica67

#384 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by rukometašica67 » 31/12/2009 18:24

Nedžad Repčić je dobar profesor ne znam zašto ga svi kude i kenjaju na nj.račun.Vjerovatno što kupuju grafičke radove za zadaće i sl.
Uostalom meni nije nikad tražio knjige već samo teke kada se ocjena upisivala.I da to je ocjena 9.I što ne znaju pisati već orati po papirima.

Pašić Omer je plagijator.Fotokopirao one svoje skriptetine o drugih ljudi i ništa se ne čuje kada priča treba mu megafon ugraditi na usta,milion nepotrebnih informacija,pola miliona polupotrebnih informacija i bezbroj važnih kojih nema.asistent Hajro Ismar je fin skroz.

Avdo Voloder(Statika) humor ali je nerealan.Daje 50 bodova po I i II parcijali.Ništa zadaće ne boduje,ne bodje prisustvo,nema nekih radova i sl.
Asistentica na statici Sabina Serdarević-Kadić je najbolja.Žena objasni da sve shvatiš ništa komplikovano.
Također kao i asistent Hajdarević čovjek smiren.

asistent Matematike Jasko samo priča kako je neko mazno,okotio se rezultat,i sl.Vala stvarno.....Mido i Vahidin užas...samo sjediš i kopiraš sa table....

Rajfa prof. fizike odvaljena od sebe ali je dobra.....kao i asistent Mašić.

Prof.Aleksandra je mila majka kakav je bio Veselin Perić.Ko zna ko je taj čovjek sve sam rekla.Sva sreća da je preminuo.
Aleksandra je dobra profa ali joj plan i program prenatrpan i nevalja....

Malik Kulenović dobar skroz,kao i nj.asistent Čekić.
Martinović Dunja realna u ocjenjivanju i bodovanju.

Nadalje najgor je što nema da se stranica updatuje na mef.unsa.ba
To je nešto najgore i materijali nisu dostupni na webu.
Katastrofa.Najveća.

nellington

#385 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by nellington » 31/12/2009 18:28

rukometašica67 wrote:Sva sreća da je preminuo.
nisam znao da je akademik Perić preminuo - sad pročitah ovdje i o novinama. Počivao u miru - veliki čovjek, pedagog i stručnjak.

rukometašica67

#386 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by rukometašica67 » 01/01/2010 02:18

nellington wrote:
rukometašica67 wrote:Sva sreća da je preminuo.
nisam znao da je akademik Perić preminuo - sad pročitah ovdje i o novinama. Počivao u miru - veliki čovjek, pedagog i stručnjak.
Vjerujem da jeste.Rahmetli Muhamed Bračković je bio bolji profesor.

Ali moram dodati da su prof.Behlilović i Turković sa ETF-a(predmet elektrotehnika) puno korektniji što se tiče polaganja ispita i mogućnosti su veće da položiš.Za razliku od drugih profesora.

I da prof.Matematike II i III Alma je isto vrlo fina žena i prof.

U suštini ne valjaju puno asistenti.Sve se svodi na copy-paste sa table u teku. :twisted:

Neko je čak spominjao i Semiza ovdje.hhhhh dobri su to profesori bili ovi danas i po današnjem planu i programu slabo šta mogu ponuditi studentima...makar na izlet do neke fabrike...hmm prije se i išlo na praksu...a sada ništa.

nellington

#387 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by nellington » 01/01/2010 10:19

Složit ću se da je dr. Bračković također bio vrstan matematičar, a u rasprave ko je bolji neću ulaziti - ukusi su različiti.

Primjetio sam da je pominjan plan i program Matematike I, u negativnom kontekstu - to je boljka svih tehničkih fakulteta nakon reforme: 4 ili 5 semestara matematike je nagurano u 2 ili 3 semestra, pod maksimom "Moj stajling to može podnijeti". Nažalost, komisijama i stručnjacima koji su radili te planove se neke stvari ne mogu dokazati - ali postoji nada da će se ove kalendarske i sljedećih godina učiniti nešto po tom pitanju kroz revizije planova.

rukometašica67

#388 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by rukometašica67 » 01/01/2010 12:31

nellington wrote:Složit ću se da je dr. Bračković također bio vrstan matematičar, a u rasprave ko je bolji neću ulaziti - ukusi su različiti.

Primjetio sam da je pominjan plan i program Matematike I, u negativnom kontekstu - to je boljka svih tehničkih fakulteta nakon reforme: 4 ili 5 semestara matematike je nagurano u 2 ili 3 semestra, pod maksimom "Moj stajling to može podnijeti". Nažalost, komisijama i stručnjacima koji su radili te planove se neke stvari ne mogu dokazati - ali postoji nada da će se ove kalendarske i sljedećih godina učiniti nešto po tom pitanju kroz revizije planova.

Što se tiče plana i programa to je istina.Prenatrpana je Mat I. Ne moraju oni izbacivati neke lekcije ali onda neka uvedu još jednu Mat. neka je jednostavno prepolove(što je do I parcijale neka bude mat 1 a od druge mat II)jednostavno.

Mislim da je suludo da fizičari pišu plan i program za Ma. kao što je slučaj sa nama.Pogotovo literatura,zbirke i sl. :-?
I zanima me što nijedan prof matematike ne priznaje rad po Borisu Apsenu,vjerovatno što je prejednostavan i prelagan za shvatiti.To su knjige vrijedne zlata.

Dok ti ujedno i sačekaš da se smiluju i promjene nešto pola ljudi će odustati od faxa i to možda onih pola koji bi ga i sigurno završili da su neke druge stvari u pitanju.

I zanima me ko je nadležan na mef.unsa o priznavanju predmeta sa drugih univerziteta npr.tuzlanski?Konkretno Mašinski fax.Jel to dekan priznaje ili profesor.
Nek javne ko zna :-D

Toto

#389 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Toto » 01/01/2010 12:56

cobankov1 wrote:
Obzirom da sam za Tebe "neznalica"djedaj,vidi šta pisas:

Dodiplomski studij: 3 godine. Zvanje: BoE (Bachelor of Engineering).ekvivalent Višoj školi

Diplomski studij: 2 godine. Zvanje: MoE (Master of Engineering),ekvivalent dipl inž
a na ovo ide +3 pa dr.nauka.
Pitanje:
jeli misliš da će ovi što donose sebi plate tek tako dozvoliti svršenim Bolonjcima da budu sedmi stepen(onaj pravi)?
jel misliš da neće usvojiti da je dipl inž ekvivalent mag.struke? Radit će poslove koje sam maloprije naveo u temi all abaut Bolonja?
nisam bas siguran da li stoja ova izjednacavanja dodiplomskih studija sa visim skolama i diplomskih studija sa magistarskim

naime:
vise tehicke skole u predbolonsko vrijeme su mahom bile dvogodisnje ....sa 1300-1400 sati nastave za te dvije godine.....
uporedio sam dodiplomski studija na fasku kojeg sam ja zavrsio u proslom stoljecu :D i vidim da se radi o trogodisnjem studiju sa fondom od 2300 sati obavezne nastave..... sto je samo sa stanovista fonda sati stvarno neuporedivo.. kad uporedim ovaj dodiplomski sudij i tri godine studiranja u predbolonsko vrijeme vidim da je razlika samo u tome sto u bolonji nema makrsizma i opstenarodne odbrane i sto su predmeti nesto drukcije rasporedjeni po semestrima (iz iII prebaceni u II) itd...... skoro da nije nista promjenjeno u kvantitetu u te tri godine...
posto mi je poznat i postiplomski studij i to sam uporedio -istina ne bas apotekarskom vagoma -ali mi se cini da je potpuno ista situacija. nije isto studirati 4 i 5 godine ....ako nista: nije isto u bonovima za studentsku menzu i u kirijama za domove....da ne govorimo o ostalom
gledajuci sa stanovista stvarnih potreba i svih troskova strudiranja milsim da je bolonja prihvgaljiv kompromis izmedju zelja i potreba

nasi univerziteti trebaju prihvatiti cinjenicu da oni vise nisu naucne institucije nego da su -pa skoro iskljucivo- obrazovne istitucije i da je Bolonja upravo bazdarenje univerziteta prema tom rezalnom stanju
do prije 20 godian univerziteti su bili avangarde drustva i vukli zajednice sa sobom.... tad su samo diplomirani inzenjeri imali monopol i privilegiju da budu hakeri...danas sesnaetogodisnji hakeri diktiraju doktorima nauka probleme koje ce rjesavati.. a univerzitetski profesori u BiH drze predavanja i u atobusima izmedju fakulteta copy/pastiraju nove skripte koja samo zahvaljujuci Microsoftovom Word tekst procesoru mogu nazvati knjigama ...u to vrijeme njihovi studenti vec citaju na internetu ono sto njihovi profesori copiraju u svoje skripte....

Toto

#390 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Toto » 01/01/2010 14:53

rukometašica67 wrote:
Što se tiče plana i programa to je istina.Prenatrpana je Mat I. Ne moraju oni izbacivati neke lekcije ali onda neka uvedu još jednu Mat. neka je jednostavno prepolove(što je do I parcijale neka bude mat 1 a od druge mat II)jednostavno.

Mislim da je suludo da fizičari pišu plan i program za Ma. kao što je slučaj sa nama.Pogotovo literatura,zbirke i sl. :-?
I zanima me što nijedan prof matematike ne priznaje rad po Borisu Apsenu,vjerovatno što je prejednostavan i prelagan za shvatiti.To su knjige vrijedne zlata.

Dok ti ujedno i sačekaš da se smiluju i promjene nešto pola ljudi će odustati od faxa i to možda onih pola koji bi ga i sigurno završili da su neke druge stvari u pitanju.

I zanima me ko je nadležan na mef.unsa o priznavanju predmeta sa drugih univerziteta npr.tuzlanski?Konkretno Mašinski fax.Jel to dekan priznaje ili profesor.
Nek javne ko zna :-D
nastavni planovi i programi matematike na tehnickim fakultetima su jedan veliki promasaj....... ako katedre matematike ne ucine nesto mislim da ce za 10 godina doci do toga da ce se matematika u potpunosti izbaciti iz dodiplomskog studije, mozda ce se samo slusati na diplomskom studiju. inzenjeri ce matematske alate zamjeniti "kompjuterskim matematskim alatima" ..mamtematika ce postati nepotrebna ....matematika jeste fundamentalna nauka ali je ona za inzenjere ipak samo alat i nista vise.
ja ne propagiram izbacivanje matematike niti smanjenje fonda sati...ja samo insistiram na tome da se iz nastavnih planova matematike na tehnickim fakultetima izbaci "teorija" .... odnosno: da se da prednost primjenjenoj matematici, tako sto ce 30 % nastave biti teorija i to fakultativna; preostalih 70 % treba da budu vjezbe i prekticna primjena matematike.
ni u svom poslu inzenjeri ne moraju znati napamet dokazti ispravnost one "kobasice" od bernulijeve jednacine....... moje je da je znam primjeniti, a bernuliju je slava sto je je izmislio i dokazao njenu ispravnost..... kada bih ja svom sefu -koji moze o bernuliju pricati 100 sati neprestano- poceo na tabli izvoditi i dokazivati bernulijevu jednacinu on bi me izbacio sa posla... jer me on ne placa da dokazujem dokazno....ne daj boze da mu pocnem drobit o onoj Njutnovoj binomnoj zajebanciji koja mi je toliko trebala u poslu da mi je od svega ostao samo naslov te lekcije.

Sentinel

#391 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Sentinel » 07/01/2010 23:16

Mašinstvo je zakon

ismar92

#392 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by ismar92 » 21/01/2010 19:28

pozz... ja sam ewo prije par min se prijavio na forum... stim da sam vidio owu temu i nteresuje me jako jer planiram da upisem masinski fakultet... ja zavrsavam 4 razred masinske tehnicke skole pa mi je sledece fax na redu :D
planirao sam u sarajevu...

moje pitanje je gdje mogu da nadjem prijemne ispite, kako sta odakle swe moguce o tome...

citao sam da u zenici opste ni nema toga, broji ti se samo uspjeh iz 4 raz srednje.. a ovde sad kako i sta ?? ako moze ko da odg ??

hvala pozz

MAN-lion's coach

#393 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by MAN-lion's coach » 22/01/2010 02:10

...
Last edited by MAN-lion's coach on 11/01/2017 00:16, edited 1 time in total.

Partizan1

#394 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Partizan1 » 13/02/2010 21:41

ismar92 wrote:pozz... ja sam ewo prije par min se prijavio na forum... stim da sam vidio owu temu i nteresuje me jako jer planiram da upisem masinski fakultet... ja zavrsavam 4 razred masinske tehnicke skole pa mi je sledece fax na redu :D

moje pitanje je gdje mogu da nadjem prijemne ispite, kako sta odakle swe moguce o tome...

citao sam da u zenici opste ni nema toga, broji ti se samo uspjeh iz 4 raz srednje.. a ovde sad kako i sta ?? ako moze ko da odg ??

hvala pozz
heh...ewo ovako prvo ako ti je zbir zakljucnih ocjena iz matematike na kraju sve cetiri godine preko 16 ....i prolazio si najmanje vrlodobrim... ne moras to traziti jer ces biti primljen.....bez ispita......

ukoliko ovo ne zadovoljavas ........onda uzmi preradi zadatke iz oblasti :trigonometrije,analitike,kompleksne br...i obicna pojednostavljivanja nekih izraza.....uzmi bilo koju zbirku....samo nemoj USCUMLICA :x ...heh......
a prijemni nije tezak koliko sam cuo od kolega...nisam ga radio :D ........
Last edited by Partizan1 on 13/02/2010 21:43, edited 1 time in total.

Partizan1

#395 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Partizan1 » 13/02/2010 21:42

..

ludilo konstantno

#396 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by ludilo konstantno » 13/02/2010 22:03

Repac je Zakon.Ali valja raditi i učiti.

staxx

#397 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by staxx » 15/02/2010 15:55

ismar92 wrote:pozz... ja sam ewo prije par min se prijavio na forum... stim da sam vidio owu temu i nteresuje me jako jer planiram da upisem masinski fakultet... ja zavrsavam 4 razred masinske tehnicke skole pa mi je sledece fax na redu :D

hvala pozz
kao sto su ti vec rekli... analitika, trigonometrija, kompleksne brojeve, malo nesto neke kvadratne funkcijice (nule, nacrtat f-ju, tjeme) i bude ovako izracunat povrsinu nekog pravougaonika, kvadrata u sustini bezveze... ali ipak nemoj da podcijenis prijemni, koliko god ti govorili da je lahko! otidji na masinski fakultet, pitaj raju gdje je kopirnica i pitaj za prijemne proslih godina, ima almir to sve :)) meni se potrefilo na prijemnom par zadataka skoro ISTI kao sa prijemnih prosle godine... eto sretno, buduci kolega aBd :P

Ares 1921

#398 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by Ares 1921 » 15/02/2010 16:20

ima li smijer "industrijski dizajn" na ovom fakultetu , ili moram ici u Kragujevac ? :run:

ismar92

#399 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by ismar92 » 15/02/2010 23:21

Partizan1 wrote:

hvala pozz
heh...ewo ovako prvo ako ti je zbir zakljucnih ocjena iz matematike na kraju sve cetiri godine preko 16 ....i prolazio si najmanje vrlodobrim... ne moras to traziti jer ces biti primljen.....bez ispita......

ukoliko ovo ne zadovoljavas ........onda uzmi preradi zadatke iz oblasti :trigonometrije,analitike,kompleksne br...i obicna pojednostavljivanja nekih izraza.....uzmi bilo koju zbirku....samo nemoj USCUMLICA :x ...heh......
a prijemni nije tezak koliko sam cuo od kolega...nisam ga radio :D ........

znaci nije potreban prijemni ispit raditi ako sam najmanje prolazio vrlodobrim i imao najmanje 16 bodova iz 4 godine iz matematike.. pa ja sam imao 2 puta peticu i jednom 4.. sad ovu cetvrtu godinu idem na 5 :D inace sam vrlodobar/odlican ucenik samo sam u 3 prosao cetvorkom, sad u 4 neznam kako ce.. :D

a jel to 100% sigurno za prijemni ???

MAN-lion's coach

#400 Re: Masinski fakultet Sarajevo?

Post by MAN-lion's coach » 16/02/2010 00:49

...
Last edited by MAN-lion's coach on 11/01/2017 00:19, edited 1 time in total.

Post Reply