Filozofski fakultet u Sarajevu - procitati prvi post

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#1351 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by minjonja »

pa otidji odmah sutra do fakulteta, do sefa odsjeka anglistike :wink:
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1352 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by alica.k »

Sarajevski_Marlboro wrote:
minjonja wrote:a joj, sto ne bi mogli :-) pa znas koliko ima ponovaca i obnavljaca. nemoj misliti da ce vas biti 20. moraces doci sat ranije mjesto da zauzmes. ti si svakako redovna, na trosku si drzave tako da im je svejedno. probaj, nista neces izgubiti.
Ne znam minjonja.
U ova 3 dana se valjda neće ništa promijeniti,odnosno to 1 mjesto neće valjda neko uzeti.
Meni sad preostaje razmisliti da li da se kandidujem za to 1 mjesto u avgustu...
Oj samo 1.
Kriza.
upisi arapski, i odma se prebacuj na romanistiku.

ili jos bolje, na arapskom ti je garant ostalo mjesta za kombinovane, upisi pod a arapski, a pod b romanistiku, i onda otpisi arapski. smije se to, moj prijatelj je tako ucinio.

btw, prosle godine je tonu mjesta ostalo na romanistici :S znam da sam se ja dvoumila izmedju arapskog i francuskog :S
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#1353 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by Sarajevski_Marlboro »

.
Last edited by Sarajevski_Marlboro on 22/03/2011 17:53, edited 1 time in total.
naikalt
Posts: 13
Joined: 22/06/2010 21:58

#1354 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by naikalt »

caes wrote:u fotokopirnici, ali to ne mozes prije septembra
pretpostavljam da je to kopirnica u fakultetu? i je li imaju neke dobre skripte ili se mora uciti iz knjiga?
hvala puno :D
caes
Posts: 535
Joined: 31/07/2008 17:02
Location: cardak

#1355 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by caes »

na fakultetu, na prvom spratu.

skripte su dobre, uglavnom se uci iz njih, 95% otprilike svega.
naikalt
Posts: 13
Joined: 22/06/2010 21:58

#1356 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by naikalt »

caes wrote:na fakultetu, na prvom spratu.

skripte su dobre, uglavnom se uci iz njih, 95% otprilike svega.

super ! hvala jos jednom :)
User avatar
bombas_vera
Posts: 127
Joined: 16/08/2006 01:52

#1357 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by bombas_vera »

naikalt wrote:Cao! Od srca cestitam svima koji su polozili ! Zamolila bih nekoga od "starijih" kolega sa anglistike da napise gdje se kupuju knjige i skripte i iz cega je najbolje uciti na prvoj godini, jer ja sam vanredna i nemam bas puno vremena za posjete fakultetu :( unaprijed hvala !
iskreno ti savjetujem da kupis od nekoga ili da kopiras a ne uzimas u kopirnici,ustedit ces brdo para,barem sam ja tako :D
jeca fleetwoodmac
Posts: 107
Joined: 20/01/2010 19:09
Location: Žepče

#1358 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by jeca fleetwoodmac »

..I još uvijek mi nije jasno zašto nam je rečeno da će na prijemnom za PEDAGOGIJU biti TEST OPĆEG ZNANJA...Pa ste vi dali popis nekih od prije,,tipa što je DNK,estrogen,logika.....
Bio je samo test opće informiranosti o odgoju,obrazovanju,pedagogiji i slično...niđe veze
:cry: :x :lol: 8-)
?
User avatar
Vrteska
Posts: 661
Joined: 23/05/2010 05:10
Location: iza tebe

#1359 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by Vrteska »

Gde si sad cica maco wrote:treba otići sutra ispred faksa i gledati fajtove pred onim pločama
I bi tako :lol: :lol: :lol:
enaa_
Posts: 7
Joined: 10/05/2010 13:21

#1360 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by enaa_ »

jeca fleetwoodmac wrote:PITANJEEEE.
Frendica mi uzela pedagogiju i engleski,dvopredmetno dakle.
Prvi taj predmet ili pod A,-kako već to ide-stavila je engleski,a drugi pedagogiju.
Pedagogiju je prošla kao redovni a engleski nije uopće.
Može li sada uopće studirati samo pedagogiju,iako joj je bio pod B ili šta već...HITNO netkooo?
ja sam mislila turski i engleski ali su mi rekla ako ne prodjem engleski ne mogu ni turski eto tako da znas pa neka ona ponovo provjeri
genijalnium
Posts: 5
Joined: 15/05/2010 20:49

#1361 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by genijalnium »

Moze li mi itko dati broj studentske sluzbe, po mogucnosti ako moze odmah za historiju :D

hvala unaprijed

( telefonske informacije nisu pomogle )
Mmuummii
Posts: 44
Joined: 05/05/2009 21:48

#1362 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by Mmuummii »

Da li je neko primijetio da za anglistiku u konkursu piše da primaju 25 redovnih, 30 smf, 3o vanrednih......a oni primiše 25 redovnih, 16 smf i 17 vanrednih....sve mi se čini da po tome oni onda zajebaše (da izvinete na izrazu) 27 osoba :-? ili ja možda griješim
genijalnium
Posts: 5
Joined: 15/05/2010 20:49

#1363 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by genijalnium »

Mmuummii wrote:Da li je neko primijetio da za anglistiku u konkursu piše da primaju 25 redovnih, 30 smf, 3o vanrednih......a oni primiše 25 redovnih, 16 smf i 17 vanrednih....sve mi se čini da po tome oni onda zajebaše (da izvinete na izrazu) 27 osoba :-? ili ja možda griješim
a jesu li ti "zajebani" polozili prijemni? ( onih 50 % )
Mmuummii
Posts: 44
Joined: 05/05/2009 21:48

#1364 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by Mmuummii »

genijalnium wrote:
Mmuummii wrote:Da li je neko primijetio da za anglistiku u konkursu piše da primaju 25 redovnih, 30 smf, 3o vanrednih......a oni primiše 25 redovnih, 16 smf i 17 vanrednih....sve mi se čini da po tome oni onda zajebaše (da izvinete na izrazu) 27 osoba :-? ili ja možda griješim
a jesu li ti "zajebani" polozili prijemni? ( onih 50 % )

Pa jesu, u tome i jest stvar, položilo ih je 99 redovnih, 14 smf i 13 vanrednih, a trebaju primit 85 i sad se ja pitam šta li je njima :?
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#1365 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by because_of_you »

jeca fleetwoodmac wrote:..I još uvijek mi nije jasno zašto nam je rečeno da će na prijemnom za PEDAGOGIJU biti TEST OPĆEG ZNANJA...Pa ste vi dali popis nekih od prije,,tipa što je DNK,estrogen,logika.....
Bio je samo test opće informiranosti o odgoju,obrazovanju,pedagogiji i slično...niđe veze
:cry: :x :lol: 8-)
?

Takav tip testa iz općeg znanja je bio na Psihologiji... :wink:

PS: Prošle godine je to sa DNK i ostalim bilo na prijemnom i iz Pedagogije, rekla mi jedna frendica...
Last edited by because_of_you on 06/07/2010 11:21, edited 1 time in total.
rednailed
Posts: 81
Joined: 01/07/2009 10:12

#1366 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by rednailed »

uh, a oni sendvici od marku u bifeu:)))
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#1367 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by because_of_you »

rednailed wrote:uh, a oni sendvici od marku u bifeu:)))

Bit će prilike da ih probam-o, aBd :)
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1368 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by alica.k »

Mmuummii wrote:
genijalnium wrote:
Mmuummii wrote:Da li je neko primijetio da za anglistiku u konkursu piše da primaju 25 redovnih, 30 smf, 3o vanrednih......a oni primiše 25 redovnih, 16 smf i 17 vanrednih....sve mi se čini da po tome oni onda zajebaše (da izvinete na izrazu) 27 osoba :-? ili ja možda griješim
a jesu li ti "zajebani" polozili prijemni? ( onih 50 % )

Pa jesu, u tome i jest stvar, položilo ih je 99 redovnih, 14 smf i 13 vanrednih, a trebaju primit 85 i sad se ja pitam šta li je njima :?
vjerovatno nisu zadovoljili kriterije i to je to. primice na drugom roku, ne brini se.
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#1369 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by Klodovik »

Mmuummii wrote:Da li je neko primijetio da za anglistiku u konkursu piše da primaju 25 redovnih, 30 smf, 3o vanrednih......a oni primiše 25 redovnih, 16 smf i 17 vanrednih....sve mi se čini da po tome oni onda zajebaše (da izvinete na izrazu) 27 osoba :-? ili ja možda griješim
Anglistika prima 25 redovnih A1 plus 5 redovnih studenata kojima je engleski A2. Plus po 30 samofinansirajućih i vanrednih studenata.

Imaš rezultate objavljene na stranici FF-a. Pročitaj dopis koji prethodi tabelama rezultata prijemnih ispita na Odsjeku za anglistiku.
Last edited by Klodovik on 06/07/2010 12:20, edited 1 time in total.
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#1370 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by Klodovik »

Gde si sad cica maco wrote:
Klodovik wrote:
Gde si sad cica maco wrote:Sarajevsko_Marlboro, upišeš Romanistiku (ili neki drugi odsjek na kojem ima mjesta), a tokom studija, već u prvom mjesecu prvog semestra, prebaciš se negdje drugdje gdje si prvotno željela. Pratio sam na ovoj temi što ti se događalo, i mislim da je nepravedno. No, svima dokaži što možeš. Sretno. :thumbup:
A kako će se prebaciti negdje drugdje gdje je željela? Tek tako će reći da hoće npr. na Anglistiku i gotovo? Nisam siguran da to ide baš tako.
Kao što reče Minjonja, to je unutar fakulteta dozvoljeno. Ja sam tako učinio, doduše samo odsjek pod B, ali znam slučajeve u kojima su studenti u potpunosti promijenili studijsku grupu.
Ne znam kako će je primiti na Anglistiku ako nije položila prijemni ispit ili ga nije polagala. Ako hoće na odsjek na kom nema prijemnog, to je nešto drugo. Uopćeno, možeš otpisati A2 studij i ostati na A1 studiju (tj. na onom na kom si predao dokumente). Barem bi trebalo biti tako.
jeca fleetwoodmac
Posts: 107
Joined: 20/01/2010 19:09
Location: Žepče

#1371 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by jeca fleetwoodmac »

sumayya wrote:
jeca fleetwoodmac wrote:..I još uvijek mi nije jasno zašto nam je rečeno da će na prijemnom za PEDAGOGIJU biti TEST OPĆEG ZNANJA...Pa ste vi dali popis nekih od prije,,tipa što je DNK,estrogen,logika.....
Bio je samo test opće informiranosti o odgoju,obrazovanju,pedagogiji i slično...niđe veze
:cry: :x :lol: 8-)
?

Takav tip testa iz općeg znanja je bio na Psihologiji... :wink:

PS: Prošle godine je to sa DNK i ostalim bilo na prijemnom i iz Pedagogije, rekla mi jedna frendica...
Da,znam daje bio na psihologiji,,,i znam da su pitanja od prošle godine sa pedagogije bila onakva...ALI-nama je rečeno da će tako biti i ove za pedagogiju,,takva pitanja,a bilo ne nešto 10-o XDXD..Al bilo je opet fora :D
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#1372 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by Sarajevski_Marlboro »

Mmuummii wrote:
genijalnium wrote:
Mmuummii wrote:Da li je neko primijetio da za anglistiku u konkursu piše da primaju 25 redovnih, 30 smf, 3o vanrednih......a oni primiše 25 redovnih, 16 smf i 17 vanrednih....sve mi se čini da po tome oni onda zajebaše (da izvinete na izrazu) 27 osoba :-? ili ja možda griješim
a jesu li ti "zajebani" polozili prijemni? ( onih 50 % )

Pa jesu, u tome i jest stvar, položilo ih je 99 redovnih, 14 smf i 13 vanrednih, a trebaju primit 85 i sad se ja pitam šta li je njima :?
Pa nece ni primit vise od pola njih.
Primice sad na SF jos 16 njih koji danas predaju molbe.
Tj.upadaju oni od broja 26 do 42.
A na vanredne dalje od 42 do 55.
Naravno,ako se neko predomisli i odustane od SF ili vanrednog studija otvaraju se mjesta onima koji su polozili prijemni ispod 55-og mjesta.
Sumnjam da ce biti drugog roka uopste.Jedino ako misle prosiriti listu... :-)
User avatar
Lee Loo
Posts: 20
Joined: 15/06/2010 22:20

#1373 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by Lee Loo »

Trebam pomoć hitno,
naime nisam upao u psihologiju u redovne, ali s brojem bodova bi bio 10 u samofinacirajucim
pa sad trebam vas savjet ljudi, dali postoji sansa da se prebacim u samofinacirajuce ili vanredne,
spreman sam platiti godinu i sve, dali ko zna dali je to moguce,napisati neku molbu ili slicno?
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1374 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by alica.k »

Lee Loo wrote:Trebam pomoć hitno,
naime nisam upao u psihologiju u redovne, ali s brojem bodova bi bio 10 u samofinacirajucim
pa sad trebam vas savjet ljudi, dali postoji sansa da se prebacim u samofinacirajuce ili vanredne,
spreman sam platiti godinu i sve, dali ko zna dali je to moguce,napisati neku molbu ili slicno?
otidji na studentsku, oni to rjesavaju. reci im ovo isto.
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#1375 Re: Filozofski fakultet u Sarajevu

Post by Sarajevski_Marlboro »

Lee Loo wrote:Trebam pomoć hitno,
naime nisam upao u psihologiju u redovne, ali s brojem bodova bi bio 10 u samofinacirajucim
pa sad trebam vas savjet ljudi, dali postoji sansa da se prebacim u samofinacirajuce ili vanredne,
spreman sam platiti godinu i sve, dali ko zna dali je to moguce,napisati neku molbu ili slicno?
Sve ti to pise ispred faxa na onim papirima.
Samo pogledaj da li su zauzeta mjesta,a mislim da nisu.
Evo prijateljica je isla da preda to za anglistiku,u istoj situaciji je kao ti.
Rekli su joj da je u cetvrtak sjednica te da bi u ponedjeljak trebali pocet predavat te molbe.
Malo mi je to sve sumnjivo :roll: al et... :-)
Post Reply