FPN(fakultet politickih nauka)?

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Locked
Majjah
Posts: 672
Joined: 01/04/2004 02:26
Location: Iza choska

#251 Re: FPN(fakultet politickih nauka)?

Post by Majjah »

Mozel' jedno konstruktivno pitanje, od kad pocinje sa radom studentska sluzba na FPN? Do kojeg su datuma na godisnjem? Hvala unaprijed :)
chris
Posts: 9
Joined: 28/07/2009 13:41

#252 Re: FPN(fakultet politickih nauka)?

Post by chris »

Real Khan wrote:
chris wrote:A ovo o FPN reklami uopšte ne stoji, bar ne u BG. Kod nas je bilo onih sa svim peticama, prvih mesta iz istorije, jezika i slično....... preko glave :-D
E sad ima nekih koji misle da lako mogu proće, ali takvi brzo otpadaju. S druge strane ima izvanrednih studenata, koji čitaju dodatnu literaturu, posećuju seminare i tome slično. Bas moj kolega iz Bosne koga sam već pomenula je van konkurencije :-D
Secam se da kad je radio neku studiju o Bosni (sto je trebalo da bude kao esej od 5 kucanih strana, a on je imao 40, zamalo pa diplomski :-D ) Nisam mogla da verujem kad je poručivao neke knjige iz Zagreba, pa kad mi je pokazivao kakve knjige čita od vaših autora, najčešći je izvesni Duraković, te neki Filandra, pa Nerzuk Ćurak, pa neki Vlaisavljević, te Mujkić, ima i neki Ugo :o ( ja se uzvinjavam ako sam šta pomešala, jer nisam upućena u bosanske autore). Sve sam to navela je da bi istakla da ne treba generalizovati stvari i da ,bar kod nas, postoje vrsne erudite i ljudi koji bi mogli izmeniti dosta toga.
Prije svega, drago mi je da se interesiraš za FPN u Sarajevu. Nakon studija na Filozofskom fakultetu u Sarajevu, meni nije bilo naročito teško diplomirati i na FPN, jer sam oduvijek volio knjigu i čitao sam dosta "teških" knjiga još od osnovne škole (npr. u 7. i 8. razredu sam već pročitao sva objavljena djela Dostojevskog, "Zaratustru" i "Ecce Homo" F. Ničea, "Sidartu", "Demijana" i "Stepskog vuka" Hermana Hesesa, itd.) a kako rekoh, imao sam odlično predznanje iz sociologije sa Filozofskog fakulteta...

Nemoj nasjedati na ovaj niz dezinformacija o nekakvom "odronu FPN", "lakoći prolaza na ispitima", "poklanjanju diplome FPN-a" i sl. Koliko ja znam, FPN je za lošeg studenta, kampanjca i knjiga-dušmanina :D izuzetno težak fax i jako ga je teško završiti (na regularan način). Sada će neko reći "aha, znači može se proći uz pomoć štele!!!", a ja ću samo pomenuti nekoliko mojih (bivših) kolega koji ni dan-danas nisu diplomirali jer su "zapeli" baš na sociologiji, ili na politologiji kod Esada Zgodića, ili na geopolitici kod Nerzuka Ćurka, međunarodnim odnosima kod Nijaza Durakovića, metodologiji kod Lavića, itd.

P.S. Ugo je u stvari Prof. dr. Ugo Vlaisavljević i on je inače sa Filozofskog fakulteta...

Koliko se sjećam, ranije je bilo pitanje šta se nauči na odsjeku politologije...Eh, pa nauči se svašta nešto korisno o politici kao nauci općenito, nauči se o politici kao "umijeću vladanja", politici kao "javnim poslovima", o diplomatiji, o pravu (državno pravo, ustavno pravo, međunarodno javno pravo), osnovi ekonomije (sasvim dovoljno da razumiješ fiskalnu politiku, ekonomsku politiku, političku ekonomiju, ekonomske mehanizme države i princip rada tih mehanizama...), pa onda politička filozofija, etika, logika, osnovi metodologije, metodologija politoloških istraživanja, historija, historija socijalne i političke misli u BiH (jako obiman predmet), međunarodni odnosi, politički sistem BiH, politički sistem EU, uporedni politički sistemi... i ukoliko ti knjiga nije mrska, s pjesmom diplomiraš... :D

Za one koji blate FPN, a nisu upoznati s tim faxom kao insideri: bujrum, pa završite vi tako "lagan" fakultet uz pomoć "štele" i neka vam neko tamo "pokloni diplomu"... Da mi je samo naći jednu facu koja se može argumentovano pohvaliti da je uspjela srediti ispit preko štele kod, npr. Prof. dr. Esada Zgodića, ili kod Prof. dr. Nijaza Durakovića... Oni koji ih poznaju, znaju o čemu pričam... Samo da kažem da osobe koje su radile na tom faxu nisu uspjele srediti sebi ispite kod njih dvojice (i još nekoliko drugih profesora), a kamoli da to srede za nekoga drugog...Svi su ili odustali ili su morali baš dobro naučiti da bi položili te predmete. Ja se eto mogu pohvaliti da sam sve ispite dao u roku, iz prve...a bilo je još boljih studenata sa boljim prosjekom...
I ja bi se složila s tobom. Zaista je ružno šta neki pričaju o FPN, a sve bez osnova. Ja sam se zainteresovala baš zbog tih priča, a za Bosnu me je zainteresova kolega iz Bosne, koji je jedan od najboljih studenata kod nas u Bg na međunarodnom smeru. On se naročito bavio u nekim svojim radovima raspravama o konsocijaciji u BiH (ja iskreno nisam znala ni šta je to, do sad, kad sam počela spremati uporednu politiku :-D ) Uopšte, ružno je potcenjivati nešto za šta samo znaš da postoji :roll:
Ne znam kako je kod vas, ali mi smo se satrali na prvoj godini čitajući knjige iz predmeta istorija političkih teorija, bilo je par 7-8 u semestru i iz toga imaš testiće plus kolukvijumi plus esej koji ne pišeš kući već na faxu, pa na kraju knjiga od Hejvuda POLITIČKE IDEOLOGIJE. To je za ispit. Mislim, nije to sad ne znam ti kako teško, ali oduzima vreme.......
Pa evo sad imam međunarodno javno pravo, pa u trećoj će i privatno i privredno.....u trećoj mi je 11 bubačkih predmeta, to i nije tako malo 8-) Ko kaže da je lagan, samo nek izvoli, ja znam slučajeva kod nas što su se prilično iznenadili, jer nisu znali koliko će stranica i stranica pročitati..i ne samo to, ja kad sam recimo odgovorala uporednu politiku, dobila sam nešto o Aziji da pričam i ispričala i on me upita : "A sa kakvim problemima se suočava vlada na Tajlandu" :shock:
ma daj..... htela sam samo reći da se traži i dodatno znanje i upućenost u aktuelnosti dosta država, što je malo previše za drugu godinu. Inače, isto tako moj kolega, bas iz Bosne :razz: je prilikom odgovoranja samoinicijativno počeo raspravljati o nedorečenostima autora koji je pisao o Francuskoj, o metodološkim greškama i slično :shock:
Ja sam zanemela, pa tek kako ga je milina bilo slušati kad slikovito upoređuje gornje domove u Britaniji i Americi :lol:
Želim reći kako ne treba verovati u sve to sa strane, pa čak ni studentima, jer svako ima svoju verziju, počnite samo od toga kako ko vrednuje kog profesora itd :-D
Ja sam inače i za Bosnu zainteresovana, baš zbog kolege koji me je najviše oduševio svojim osećajem da u Bosni žive tri naroda i da, on s obzirom da je Srbin ( i s obzirom na rat koji je sve upropastio) nije ružnu reč rekao na Bošnjake i na Hrvate, štaviše, često ističe i bošnjačke i hrvatske autore. To je zaista retko i ja sam od tada oduševljena Bosancima :lol: malo sam skrenula s teme, ali dobro, a baš pišem s kompa iz Bosne :-D
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#253 Re: FPN(fakultet politickih nauka)?

Post by Real Khan »

chris wrote:
I ja bi se složila s tobom. Zaista je ružno šta neki pričaju o FPN, a sve bez osnova. Ja sam se zainteresovala baš zbog tih priča, a za Bosnu me je zainteresova kolega iz Bosne, koji je jedan od najboljih studenata kod nas u Bg na međunarodnom smeru. On se naročito bavio u nekim svojim radovima raspravama o konsocijaciji u BiH (ja iskreno nisam znala ni šta je to, do sad, kad sam počela spremati uporednu politiku :-D ) Uopšte, ružno je potcenjivati nešto za šta samo znaš da postoji :roll:
Ne znam kako je kod vas, ali mi smo se satrali na prvoj godini čitajući knjige iz predmeta istorija političkih teorija, bilo je par 7-8 u semestru i iz toga imaš testiće plus kolukvijumi plus esej koji ne pišeš kući već na faxu, pa na kraju knjiga od Hejvuda POLITIČKE IDEOLOGIJE. To je za ispit. Mislim, nije to sad ne znam ti kako teško, ali oduzima vreme.......
Pa evo sad imam međunarodno javno pravo, pa u trećoj će i privatno i privredno.....u trećoj mi je 11 bubačkih predmeta, to i nije tako malo 8-) Ko kaže da je lagan, samo nek izvoli, ja znam slučajeva kod nas što su se prilično iznenadili, jer nisu znali koliko će stranica i stranica pročitati..i ne samo to, ja kad sam recimo odgovorala uporednu politiku, dobila sam nešto o Aziji da pričam i ispričala i on me upita : "A sa kakvim problemima se suočava vlada na Tajlandu" :shock:
ma daj..... htela sam samo reći da se traži i dodatno znanje i upućenost u aktuelnosti dosta država, što je malo previše za drugu godinu. Inače, isto tako moj kolega, bas iz Bosne :razz: je prilikom odgovoranja samoinicijativno počeo raspravljati o nedorečenostima autora koji je pisao o Francuskoj, o metodološkim greškama i slično :shock:
Ja sam zanemela, pa tek kako ga je milina bilo slušati kad slikovito upoređuje gornje domove u Britaniji i Americi :lol:
Želim reći kako ne treba verovati u sve to sa strane, pa čak ni studentima, jer svako ima svoju verziju, počnite samo od toga kako ko vrednuje kog profesora itd :-D
Ja sam inače i za Bosnu zainteresovana, baš zbog kolege koji me je najviše oduševio svojim osećajem da u Bosni žive tri naroda i da, on s obzirom da je Srbin ( i s obzirom na rat koji je sve upropastio) nije ružnu reč rekao na Bošnjake i na Hrvate, štaviše, često ističe i bošnjačke i hrvatske autore. To je zaista retko i ja sam od tada oduševljena Bosancima :lol: malo sam skrenula s teme, ali dobro, a baš pišem s kompa iz Bosne :-D
Kako vidim, taj Bosanac sa tvog faxa ti je opako zapeo za oko :D To je tako lijepo i simpatično :D

Što se tiče koncepta konsocijacije, ne znam šta je tvoj Bosanac pisao ili pričao na tu temu, ali taj koncept je predlagan od strane Mirjane Kasapović koja je imala ideološke pretenzije da "postojeći konsocijacijski poredak u BiH iskoristiti za pretvaranje "etnosa" u "demos", uz korjenito i opsežno institucionaliziranje politički proizvedenih etničkih razlika s konačnim ciljem etničke teritorijalizacije i (kon)federalizacije BiH" (citat: Prof. dr. Asim Mujkić)...što bi, jednostavnije rečeno, u konačnici dovelo do stvaranja 3 "nacionalne države" unutar BiH i to bi potpuno uništilo državu Bosnu i Hercegovinu...

Bez obzira na veličinu knjiga koje je objavio, Andrew Heywood je razradio perfektan način za lakše i brže razumjevanje temeljnih pojmova u politologiji. Ja bih ti preporučio obavezno da pročitaš i njegovu "Politiku" (Politics, A. Heywood, http://www.palgrave.com/foundations/heywood/index.html) premda je ta knjiga dobila ban sa beogradskog univerziteta (zbog uzgred spomenute, ali otvorene klasifikacije Srbije kao agresora u BiH 1992-1995, kao i pominjanja "pobune Karadžićevih bosanskih Srba protiv institucija države BiH").

Ali, da ne idemo od teme, samo želim potcrtati da se slažemo u tome da ne trebaju studenti vjerovati u svakakve priče (mitove) o fakultetima. Ni jedan nije lagan, a istovremeno, nema ni jedan toliko težak da se ne može završiti. Poenta je samo u ličnim afinitetima studenta - nekome bolje ide matematika, fizika i tehničke nauke, nekome biologija, hemija i prirodne nauke, a nekima ide od ruke pravo, sociologija, filozofija i ostale društvene nauke. Do frustracija dođe tek kada neko "zaluta" u oblast koja mu ne odgovara. Evo, recimo, da ja sad upišem elektrotehnički fax ili mašinstvo, i počnem na forumu kukati kako je taj fax "bez veze", "drugi polažu preko štele", sve je "haotično" (a u stvari jedini problem je u tome da mi matematika nije jača strana)... bilo bi to u najmanju ruku bezobrazno i neozbiljno sa moje strane. Osobe koje nisu imale afinitete za društvene nauke imale su jako loša iskustva sa FPN, FF, pravom i sl. a da su samo malo bolje odabrali, završili bi recimo medicinu, ekonomiju ili mašinstvo "s pjesmom"...
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#254 Re: FPN(fakultet politickih nauka)?

Post by Lace »

afinitete smo spomenuli vec nekoliko puta na temi...i sama sam isto rekla...ali nekim citaocima ove teme to jednostavno ne zeli da ostane u glavi :D :D :D
User avatar
ismich
Posts: 34
Joined: 06/07/2009 09:15

#255 Re: FPN(fakultet politickih nauka)?

Post by ismich »

latinalover wrote:za te neznalice je sve tesko..ali neko ko je zavrsio ekonomiju, pravo ,filozofiju...FPN bi bio sala obicna :D

da vidite kad kod nas zapnu na finansijskom racunovodstvu, na makroekonomiji..pa po 10 puta izlaze ...i vise na finansijskom...
al opet ..ekonomija je lagan faks....ne znam ond akako neko meni moze reci da je FPN tezak :D
To ti opet pokušavaš da ocrniš FPN i da kažeš da se na FPN sve polaže u roku.....ja mislim da si ti taj koji svoj fakultet ukivaš u zvijezde.Mislim da bi ti najbolje bilo da se više nejavljaš isto kao što je uradila i Amazonka27 i ne znam zašto administracija nije zaključala ovaj dio foruma-ovu beskorisnu temu
Last edited by ismich on 05/08/2009 20:17, edited 1 time in total.
latinalover
Posts: 961
Joined: 29/10/2004 22:01

#256 Re: FPN(fakultet politickih nauka)?

Post by latinalover »

@ismich

druze kulturni, miroljubivi...

smao sam realan..ekonomija i jeste lagan faks..nije to medicina...
al na fpn je kriterij lakoce vjerovatno dosta ispod..sto je steta zbog dobrih studenata. ...koji vole to usmjerenje
upisuju svi..i onda kruzi ovakva prica :-D
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#257 Re: FPN(fakultet politickih nauka)?

Post by mrtva kokoš »

latinalover wrote:@ismich

druze kulturni, miroljubivi...

smao sam realan..ekonomija i jeste lagan faks..nije to medicina...
al na fpn je kriterij lakoce vjerovatno dosta ispod..sto je steta zbog dobrih studenata. ...koji vole to usmjerenje
upisuju svi..i onda kruzi ovakva prica :-D
upisuju svi a da li zavrsavaju :-) ja sam ti rekao jednom na prvoj godini bilo 350-400 do kraja doslo 70-80 ne znam sta se desilo sa razlikom...toliko o tome
User avatar
ismich
Posts: 34
Joined: 06/07/2009 09:15

#258 Re: FPN(fakultet politickih nauka)?

Post by ismich »

latinalover wrote:@ismich

druze kulturni, miroljubivi...

smao sam realan..ekonomija i jeste lagan faks..nije to medicina...
al na fpn je kriterij lakoce vjerovatno dosta ispod..sto je steta zbog dobrih studenata. ...koji vole to usmjerenje
upisuju svi..i onda kruzi ovakva prica :-D
Druže neupućeni
Pa sa tobom ne vrijedi polemisati jer i sam si rekao
kriterij lakoće vjerovatno dosta ispod...
Namjerno sam boldirao riječ "vjerovatno" što znači da nisi siguran u to što govoriš.......a ja sam siguran kad kažem da FPN nije lahak. :evil:
User avatar
viva_castro
Posts: 725
Joined: 19/02/2008 21:10
Location: sa

#259 Re: FPN(fakultet politickih nauka)?

Post by viva_castro »

Jeste stvarno, strašna je razliak FPN i Ekonomija i Pravo recimo.

Ekonomiju upišeš kad hoćeš da su ti kafići blizu a babo ima para da te izdržava (95%) - faktički ona se upisuje kada ne znaš šta da upišeš pa ti fency da si menadžer.

A pravo, da digneš nos i mašeš indeksom u tramvaju.

Imam raje i na jednom i na drugom i nije puno veća razlika, tek u tome da u potonja dva imaju 2-3 profesora koji insistiraju da te karnu ako želiš proklaznu ocjenu... Smiješno, al eto, mahala ko mahala, ne mogu sad ljagu skinut i da hoće, šteta.
cikular
Posts: 389
Joined: 03/08/2009 13:06

#260 Re: FPN(fakultet politickih nauka)?

Post by cikular »

@ismic @viva_castro,
mojne se zamarat sa ovim zescim kompleksasem pozatim pod nickom latinalover.
Njemu je toliko dobar njegov fakultet da nema pametnijeg posla nego pljuvati po drugim
fakultetima.
chris
Posts: 9
Joined: 28/07/2009 13:41

#261 Re: FPN(fakultet politickih nauka)?

Post by chris »

viva_castro wrote:Jeste stvarno, strašna je razliak FPN i Ekonomija i Pravo recimo.

Ekonomiju upišeš kad hoćeš da su ti kafići blizu a babo ima para da te izdržava (95%) - faktički ona se upisuje kada ne znaš šta da upišeš pa ti fency da si menadžer.

A pravo, da digneš nos i mašeš indeksom u tramvaju.

Imam raje i na jednom i na drugom i nije puno veća razlika, tek u tome da u potonja dva imaju 2-3 profesora koji insistiraju da te karnu ako želiš proklaznu ocjenu... Smiješno, al eto, mahala ko mahala, ne mogu sad ljagu skinut i da hoće, šteta.
A za ta dva tri profesora što hoće to i to :D za prolaznu ocenu, jel ne prave razliku između momaka i devojaka?! :D
Imam par prijatelja na oba fakulteta, pa zato pitam :lol:
latinalover
Posts: 961
Joined: 29/10/2004 22:01

#262 Re: FPN(fakultet politickih nauka)?

Post by latinalover »

cikular wrote:@ismic @viva_castro,
mojne se zamarat sa ovim zescim kompleksasem pozatim pod nickom latinalover.
Njemu je toliko dobar njegov fakultet da nema pametnijeg posla nego pljuvati po drugim
fakultetima.
e jbg sad..ne rekoh ja ni za ekonomiju da valja..vec razmislja mda necu posla imati kad zavrsim..smoa sam realan.. :D :D :D
znam ih nekoliko koji zavrsise ekonomiju i pravo..pa ne mogu posla da nadju :-D


kakvi drustveni...

et ,jesam sad kompleks ja ili ismich sa svojom kulturom na jendoj od prethodnih stranica?meni ne smeta kad se kaze tako nesto za ekonomiju jer je istina..a ovima kojima smieta..nisu "nimalo" iskompleksirani :D
User avatar
ismich
Posts: 34
Joined: 06/07/2009 09:15

#263 Re: FPN(fakultet politickih nauka)?

Post by ismich »

latinalover wrote:
cikular wrote:@ismic @viva_castro,
mojne se zamarat sa ovim zescim kompleksasem pozatim pod nickom latinalover.
Njemu je toliko dobar njegov fakultet da nema pametnijeg posla nego pljuvati po drugim
fakultetima.
e jbg sad..ne rekoh ja ni za ekonomiju da valja..vec razmislja mda necu posla imati kad zavrsim..smoa sam realan.. :D :D :D
znam ih nekoliko koji zavrsise ekonomiju i pravo..pa ne mogu posla da nadju :-D


kakvi drustveni...

et ,jesam sad kompleks ja ili ismich sa svojom kulturom na jendoj od prethodnih stranica?meni ne smeta kad se kaze tako nesto za ekonomiju jer je istina..a ovima kojima smieta..nisu "nimalo" iskompleksirani :D
.ne rekoh ja ni za ekonomiju da valja.
Kako si tako dvoličan a na predhodnim stramicam si govori da je ekonomija u samom vrhu,među najboljim fakultetima
Eto vidiš,sad se izvlačiš a prije si govorio da sa FPN-on nema posla a sada kukaš kako na Ekonomiji nema posla.Eeeee žalosno je to koliko si ti iskompleksiran.I sad kad ti je dosta raje na forumu reklo ono što ti ja odavno govorim i ti se sad praviš faca i kažeš kako sa Ekonomijom nema posla.
kakvi drustveni...
Ja nisam mišljenja kao ti i mislim da bez društvenih fakulteta nema ni nas,a i ovako smo jako zaostali što se tiče moralnih vrijednosti.
vec razmislja mda necu posla imati kad zavrsim
E to vidiš koliko si ti negativna osoba ni fax nisi završio a već si sebi zacrtao da nećeš imati posla...jako žalosno :-?
User avatar
ismich
Posts: 34
Joined: 06/07/2009 09:15

#264 Re: FPN(fakultet politickih nauka)?

Post by ismich »

Her Flick wrote:jedno pitanje za raju sa FPN-a

Ko je kriv za ovakve price o FPN-u, latinliver sigurno nije on prenosi cula/kazala, ja nisam jer nikad ni o jednom fakultetu nista ruzno nisam rekao

malo se upitajte sto kruze ovakve price i ko ih je prvi plasirao


a svim koji misle da je bilo koji fakultet lagan neka ga upise, ako neko misli da je FPN lagan i da se lako prolazi a studira ekonomiju, neka upise i FPN pa neka ga zavrsi imat ce dva dobra fakulteta, zamislite ekonomistu i politicara u jednom, pa to se danas trazi
Kao prvo krive su osobe koje nisu mogle da završe ovaj fax pa onda šire nebuloze tipa "FPN je loš fax,pun korupcije,nema posla kad se završi"a osobe poput latinalover su samo karika u lancu i prenose ono što su čuli od nekoga a taj neko od nekoga i td......E to je žalosno što POJEDINI pričaju nešto o čemu nemaju pojma.Znam da se većina neće složiti sa mojim mišljenjem ali mislim da su najviše krive osobe poput latinalover jer pričaju nešto u šta nisu upućeni i tvrde da su upravu a poslje kažu da nisu mislili baš tako-prilično nestabilne osobe zar ne?
zamislite ekonomistu i politicara u jednom, pa to se danas trazi
E pa nemože svako završiti dva fakulteta jer je na jednom možda imao štelu(npr.ekonomiji) a na drugom (npr.FPN-u) nema pa nemože da završi dva fakulteta-ovo je samo primjer
latinalover
Posts: 961
Joined: 29/10/2004 22:01

#265 Re: FPN(fakultet politickih nauka)?

Post by latinalover »

@ismich

nigdje ja ne rekoh da je ekonomija u vrhu..pogresno si citao...to si ti napisao da je FPN prestizan ,pa meni prebacujes :-D .zna se najtezi su medicina, farmacija, arhitektura, gradjevina..i jos pa njih...
fino sa mrekao da protiv tih nauka nista nemam, ali mi se ne svidja organizacija na tom faksu...mozda sam nekad htio magistarski iz diplomatije upisati..ali ne bih tamo bas zbo groganjizacije..i govore mi vecinom tamo..da se mora uciti ali uopste nije tesko ko na ostalim...
i znam raje sto ej sa ekonomije otisla na FPN.-.i sad tamo studenti pravi..necu vise o tome

a tebe sam dobro nalozio da se upalis, da pocnes pricati o tome da je prestizan..sto nijedan faks na UNSA nije...al haj stas..zasmetalo ti nesto...
ok ismich ,ja jesam iskompleksiran,ati nisi NI SEKUNDE :D
pokazao si to u prvim postovima

ja sam i ekomiju dosta omalovazavao, jer ne patim od toga da je moj faks nesto dobro..za razliu od ismich-a akademika ,kojem je FPN prestizan faks..a koji pokaza svoju kulturu u nekoilko komentara...

necu vise ni raspravljat ovdje
Vozdra
User avatar
ismich
Posts: 34
Joined: 06/07/2009 09:15

#266 Re: FPN(fakultet politickih nauka)?

Post by ismich »

latinalover wrote:@ismich

nigdje ja ne rekoh da je ekonomija u vrhu..pogresno si citao...to si ti napisao da je FPN prestizan ,pa meni prebacujes :-D .zna se najtezi su medicina, farmacija, arhitektura, gradjevina..i jos pa njih...
fino sa mrekao da protiv tih nauka nista nemam, ali mi se ne svidja organizacija na tom faksu...mozda sam nekad htio magistarski iz diplomatije upisati..ali ne bih tamo bas zbo groganjizacije..i govore mi vecinom tamo..da se mora uciti ali uopste nije tesko ko na ostalim...
i znam raje sto ej sa ekonomije otisla na FPN.-.i sad tamo studenti pravi..necu vise o tome

a tebe sam dobro nalozio da se upalis, da pocnes pricati o tome da je prestizan..sto nijedan faks na UNSA nije...al haj stas..zasmetalo ti nesto...
ok ismich ,ja jesam iskompleksiran,ati nisi NI SEKUNDE :D
pokazao si to u prvim postovima

ja sam i ekomiju dosta omalovazavao, jer ne patim od toga da je moj faks nesto dobro..za razliu od ismich-a akademika ,kojem je FPN prestizan faks..a koji pokaza svoju kulturu u nekoilko komentara...

necu vise ni raspravljat ovdje
Vozdra
samo pricam ono sto sam cuo od ostailh,a cim dosta ljudi tako pica vrlo vjerovatno adf je istina..jer znam ljudi koji bas ne lete za knjigom, tamo 9 dobijaju ...
ja ucim da prodjem ,6 mi dovoljna sasvim...bez ikakvih preseravanja...a tamo neki tako uce za 9-ke i ovako kad gledam sa strane ,mislim da sam ja glup sto ne mogu vise od 7....dobio sam 3 osmice iz laganih predmeta...ove teze, kad prodjem ,sretan sam... :D
Pa normalna je stvar da ti ekonomija i nije teška kad ne učiš,a ne moraš meni govoriti koji su fakulteti najteži ja to savršeno znam.
ali mi se ne svidja organizacija na tom faksu
Ne znam kako možeš tvrditi za nešto da je loše ako nisi pokušao i to što kažeš da je mnogo raje otišlo sa ekonomije na FPN i sad tamo dobri studenti-pa zar nije normalno da ako nekom nešto ne ide i ne zanima ga da se prebaci na ono što voli i da to izučava :?:
Hhahah :lol: kak si samo neelokventan...pa druže ja nisam takva osoba da se ložim na nečije nebuloze i gluposti.ako je za mene FPN prestižan,to je moje mišljenje i ne tjeram nikog da ga prihvati.Dobro je da si priznao da si iskompleksiran,sad će ti možda biti lakše kad si sebi priznao to.Za razliku od tebe ja patim od toga da je moj fax bolji od ostalih :mrgreen: .A za sve lijepe riječi hvala ti.I hvala Bogu da se više nećeš javljati.
User avatar
ismich
Posts: 34
Joined: 06/07/2009 09:15

#267 Re: FPN(fakultet politickih nauka)?

Post by ismich »

Her Flick wrote:@ismich jesi li se upitao da mozda vecinu krivce snose upravo studenti koji studiraju na FPN a ne ti koji ga ne mogu zavrsiti

ja licno poznajem nekoliko ljudi koji se hvale kako malo uce a prolaze (sa FPN-a)
Ne bih se mogao složiti sa tobom u potpunosti jer isto tako i ja znam koliko se treba truditi za dobru ocjenu,bar na politologiji a ne vjerujem da je išta lakše na ostalim smjerovima(soc.rad,sigurnosne i mirovne studije...).A te koje ti poznaješ i koji kažu da malo uče a prolaze,siguran sam da imaju para,a pare su ključne na svakom fakultetu za one koji nemaju mozga. :-D
User avatar
ismich
Posts: 34
Joined: 06/07/2009 09:15

#268 Re: FPN(fakultet politickih nauka)?

Post by ismich »

Her Flick wrote:
ismich wrote:
Her Flick wrote:@ismich jesi li se upitao da mozda vecinu krivce snose upravo studenti koji studiraju na FPN a ne ti koji ga ne mogu zavrsiti

ja licno poznajem nekoliko ljudi koji se hvale kako malo uce a prolaze (sa FPN-a)
Ne bih se mogao složiti sa tobom u potpunosti jer isto tako i ja znam koliko se treba truditi za dobru ocjenu,bar na politologiji a ne vjerujem da je išta lakše na ostalim smjerovima(soc.rad,sigurnosne i mirovne studije...).A te koje ti poznaješ i koji kažu da malo uče a prolaze,siguran sam da imaju para,a pare su ključne na svakom fakultetu za one koji nemaju mozga. :-D
e sad ga usra do bola
odkud ti znas kolik ko ima para i stela
hadj makar se djelomicno slaze samnom, ali ja i dalje mislim da su za price o FPN-u krivi sami studenti sa tog fakulteta
niko drugi, ovi sto prenose te price i nisu ni nogom krocili na taj fakultet nisu toliko krivi

necu da iznosim primjere, ispostavit ce se da su ovi koji "pljuju" po FPN-u u pravu
Najviše me nervira to što ja znam koliko sam se trudio na FPN-u,i onda se nađu pametnjakovići i primitivci koji će mi reći da ja ne znam ko prolazi pomoću znanja a ko pomoću para.Pa para imaju baš ti koji se hvale da prolaze bez učenja.A ti nećeš nikome naštetiti ako izneseš te primjere jer to ne mora da znači da su upravu oni koji pljuju po FPN-u.Ja odgovorno tvrdim da ni na jednom fakultetu pa ni na FPN-u neće niko proći ako nema znanja ili para.Ja nisam bio toliko bogat da sam mogao plačati ispite pa sam morao učiti,i zato kao što rekoh baš bih volio da vidim te "primjere"(ako se mogu nazvati primjerima)
latinalover
Posts: 961
Joined: 29/10/2004 22:01

#269 Re: FPN(fakultet politickih nauka)?

Post by latinalover »

ismich wrote: Pa normalna je stvar da ti ekonomija i nije teška kad ne učiš,a ne moraš meni govoriti koji su fakulteti najteži ja to savršeno znam.
ali mi se ne svidja organizacija na tom faksu
Ne znam kako možeš tvrditi za nešto da je loše ako nisi pokušao i to što kažeš da je mnogo raje otišlo sa ekonomije na FPN i sad tamo dobri studenti-pa zar nije normalno da ako nekom nešto ne ide i ne zanima ga da se prebaci n.

aj mi ovaj boldirani dio objasni ako je ikako moguce...kazes ne ucim,...a sve prolazim..kako ona studiram 5-u godinu?
da je bas tako lagano zavrsio bi u roku
tek su mi sad ostali jos ispit ipo
Last edited by latinalover on 06/08/2009 15:07, edited 1 time in total.
User avatar
ismich
Posts: 34
Joined: 06/07/2009 09:15

#270 Re: FPN(fakultet politickih nauka)?

Post by ismich »

latinalover wrote:
ismich wrote: Pa normalna je stvar da ti ekonomija i nije teška kad ne učiš,a ne moraš meni govoriti koji su fakulteti najteži ja to savršeno znam.
ali mi se ne svidja organizacija na tom faksu
Ne znam kako možeš tvrditi za nešto da je loše ako nisi pokušao i to što kažeš da je mnogo raje otišlo sa ekonomije na FPN i sad tamo dobri studenti-pa zar nije normalno da ako nekom nešto ne ide i ne zanima ga da se prebaci n.

aj mi ovaj boldirani dio objasni ako je ikako moguce...kazes ne ucim,...a sve prolazim..kako ona studiram 5-u godinu?
tek su mi sad ostali jos ispit ipo
ja ucim da prodjem ,6 mi dovoljna sasvim...bez ikakvih preseravanja...a tamo neki tako uce za 9-ke i ovako kad gledam sa strane ,mislim da sam ja glup sto ne mogu vise od 7....dobio sam 3 osmice iz laganih predmeta...ove teze, kad prodjem ,sretan sam... :D
Ovo si sam rekao a iz ovoga se da zaključiti da NE UČIŠ,kažeš učiš za 6 a 6 je skoro kao i 5 jel tako?
latinalover
Posts: 961
Joined: 29/10/2004 22:01

#271 Re: FPN(fakultet politickih nauka)?

Post by latinalover »

ismich wrote: Ovo si sam rekao a iz ovoga se da zaključiti da NE UČIŠ,kažeš učiš za 6 a 6 je skoro kao i 5 jel tako?
ispade bez ucenja dobijam 6-ice
..moram malo vise nauciti da bi dobio tu 6...nije samo otvori knigu i zatvori ...nije bas samo sjedi i procitaj..inace su mi sve 6 ,sam poneka 7 i iz onih laganih dvije 8..

kakav je tebi prosjek na politologiji? je li 9?
User avatar
ismich
Posts: 34
Joined: 06/07/2009 09:15

#272 Re: FPN(fakultet politickih nauka)?

Post by ismich »

@ Her Flick
Kada čitam ove tvoje postove.....tako mi se sažali na tebe,skoro pa počnem plakati.Zar nemožeš da skontaš da samo potvrđuješ ono što sam ja prije napisao.Vidiš ti misliš da si ti faca i da možeš pričati o nečemu o čemu nemaš pojma.Odkud ti znaš da se na FPN-u lakše plačaju ispiti?Zašto mi nisi naveo te primjere koje kažeš da znaš da prolaze a ne uče?U ovom postu govoriš sve najgore o FPN-u i onda na kraju kažeš da ti nemaš pravo da pljuješ FPN jer ga nisi "okusio." Iz tvojih postova se da zaključiti da infamna osoba bar što se tiče FPN.Znaš ne ukivam u zvijezde več ga stavljam na sedmo nebo da tebi i osobama poput tebe obasja put a to dali je to bezveze ili ne o tome ću ja odlučiti.Evo samo da ti dam jedan savjet "Ne pričaj o nečemu ako ga nisi predhodno "okusio""Pozzz :lol:
latinalover
Posts: 961
Joined: 29/10/2004 22:01

#273 Re: FPN(fakultet politickih nauka)?

Post by latinalover »

@ismich

koji ti je prosjek?
User avatar
ismich
Posts: 34
Joined: 06/07/2009 09:15

#274 Re: FPN(fakultet politickih nauka)?

Post by ismich »

latinalover wrote:@ismich

koji ti je prosjek?
Pa neću ja na forumu da pričam ja sa tobom o prosjeku ali sigurno je veći od tvoga.A u ostalom ti si rekao da se više nećeš javljati na ovaj dio foruma...toliko o tebi
User avatar
ismich
Posts: 34
Joined: 06/07/2009 09:15

#275 Re: FPN(fakultet politickih nauka)?

Post by ismich »

Her Flick wrote:
ismich wrote:@ Her Flick
Kada čitam ove tvoje postove.....tako mi se sažali na tebe,skoro pa počnem plakati.Zar nemožeš da skontaš da samo potvrđuješ ono što sam ja prije napisao.Vidiš ti misliš da si ti faca i da možeš pričati o nečemu o čemu nemaš pojma.Odkud ti znaš da se na FPN-u lakše plačaju ispiti?Zašto mi nisi naveo te primjere koje kažeš da znaš da prolaze a ne uče?U ovom postu govoriš sve najgore o FPN-u i onda na kraju kažeš da ti nemaš pravo da pljuješ FPN jer ga nisi "okusio." Iz tvojih postova se da zaključiti da infamna osoba bar što se tiče FPN.Znaš ne ukivam u zvijezde več ga stavljam na sedmo nebo da tebi i osobama poput tebe obasja put a to dali je to bezveze ili ne o tome ću ja odlučiti.Evo samo da ti dam jedan savjet "Ne pričaj o nečemu ako ga nisi predhodno "okusio""Pozzz :lol:
e svaka ti dala :lol: :lol: :lol: :lol:
To je sve što imaš za reči???Zašto mi nisi naveo te primjere koje kažeš da znaš da prolaze a ne uče? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Je li to ti možda malo lagišššš :razz: :?:
Locked