Koliko smo mi u stvari nepismeni i zašto (zbog koga) ?!?!?!?

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
sibelius

Post by sibelius » 07/02/2008 16:02

da, ja studiram da bih se hvalio...i naravno da studiram arhitekturu zato :D

vjerovatno me ceka siguran posao nakon...

i šta sad? :P

Miki123

Post by Miki123 » 07/02/2008 16:59

sibelius wrote:da, ja studiram da bih se hvalio...i naravno da studiram arhitekturu zato :D

Šteta što nisi na pravu, pa da ti se jednog dana ostvari san da braniš Vojvodu :(

Fiore

#203 Re: we

Post by Fiore » 07/02/2008 17:10

uvjek dobar gost wrote:
Fiore wrote:
uvjek dobar gost wrote: Zar nisi skontao hajvanu bosansko-hercegovački da se sve vrti u krug-... političari lažljivi sa pozicije na poziciju iz vlade u skupštinu iz skupštine u kanton iz kantona u opštinu il obratno dok se njihova djeca treniraju da zauzmu njihove pozicije... i da i oni sami (jer su kvalifikovaniji od nas koji smo se obraztovali ovdje) zauzmu njihove pozicije.....

Začarani krug.., ali nema veze vidi sifona onoj u drugom redu....il vidi mi mobitela !
Koga ti nazivas Hajvanom bosansko-hercegovackim.. :angry:

a joooj... ne iz konteksta, mislio sam ja prvo na sebe, pa onda tek na one koji to neće sebi da priznaju... neće da priznaju da preskupo plaćaju / plaćali smo visokoobrazovanje koje nije baš adekvatno i koje nam ne osigurava ... budućnost... bez štela, podmazivanja,čučanja, klečanja i nagu..vanja...

A Fiore ti znaš u stvari kako ja razmišljam.... izvinjenje svima...
Znam zato sam bio postavio pitanje.... :zoka:
U redu je :lol:

sibelius

Post by sibelius » 07/02/2008 17:12

Miki123 wrote:
sibelius wrote:da, ja studiram da bih se hvalio...i naravno da studiram arhitekturu zato :D

Šteta što nisi na pravu, pa da ti se jednog dana ostvari san da braniš Vojvodu :(
znam mnogo bolji nacin da pokvarim nasu zajednicu...planiram projektovati nesto slicno hotel saray-u, pa čak i na slicnoj lokaciji i kao da neko ima snage da me zaustavi u mom naumu...

ti me sigurno neces sprijeciti u tome :P

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 12/02/2008 09:52

Svi studenti sutra u 11.55h ispred kantonalnih institucija...!!!!!

SmislovS

#206 Re: we

Post by SmislovS » 28/02/2008 01:07

Zar nisi skontao hajvanu bosansko-hercegovački da se sve vrti u krug-...
Koga ti nazivas Hajvanom bosansko-hercegovackim.. :angry:[/quote]

Cini mi se da ovo i nije bilo direktno tebi upuceno., zvucalo mi je vise onako samokriticki sa blagom dozom gorcine zbog svakodnevnice i shema koje iritiraju ne samo studente.

Procitavsi ono hajvanu bosansko-hercegovacki, mislim da je, mozda nesvjesno i vjerujem bez zelje da tebe direktno uvrijedi, rekao nesto sto, nazalost ponekad "krasi" nas bosance i hercegovce, bili studenti ili sta drugo.
Dotakao je srz. Ako hocete i sa pravom je to kazao. Oslikao nase navike i sve ono sto nas koci da idemo dalje, gledamo vise naprijed, bez straha od promjena, borimo se ne samo za sebe, razvijamo i plasiramo nove ideje, itd.

Citajuci ove vase komentare, prvo sto se moze generalno uociti je da ste vi pravi studenti, od krvi i mesa, sa svim vasim potrebama i zeljama, manama i vrlinama, strahovima i sumnjama, i ne trebate se zbog toga "osjecati krivim".
Niste vi krivi sto ne mozete promijeniti sve ono sto se inace ne moze na precac promijenit, bar ne odmah. Nismo ni mi ni generacije prije, ali su bitni pokusaji da se to nesto promijeni. unaprijedi, ucini efikasnim i sl.
Bitno je da osjetite tu zar i shvatite da vi zaista mozete i da ste u stanju, bilo pojedinacno ili grupno, nesto uciniti.
To je "filing" koji se ne zaboravlja nikad, dok ste zivi prati vas, i to je ono sto vam daje snage kasnije da uistinu ucinite nesto.

Ono sta nedostaje u svim ovim raspravama i komentarima je fokusiranje problema ili pitanja. Jedno po jedno pitanje i niposto uopsteno.
Sa oupstavanjem problematike, vezane za vasu buducnost, direktno "idete na ruku" onima koji zapravo nista i ne rade da bi vama bilo bolje, i da bi vam buducnost izgledala koliko-toliko izvjesnija. Jasno je da niko od vas ne trazi da je sve ruzicasto, ali minimum ljudskog je neophodan.

Zato se nemojte rasplinjavati, i trositi na gluposti, pa necete ni biti hajvani bosansko-hercegovacki, kao sto su bile generacije prije vas. Vjerujte mi da svaka generacija studenata povremeno nosi taj epitet i ne samo u BiH., studenti su studenti ma gdje oni bili.

Nacinite iskorak, dokazite prvenstveno sebi pa tek onda drugima da vas niko ne moze zvati hajvanima-bosanskohercegovackim.

Judge_Dread

Post by Judge_Dread » 28/02/2008 01:14

x
Last edited by Judge_Dread on 07/10/2009 00:26, edited 1 time in total.

SmislovS

Post by SmislovS » 28/02/2008 10:17

Ne bih se slozio sa tvojom tvrdnjom da je danasnja studentska populacija veliko razocarenje. Kakvih je razocarenja "izrodila" ova BiH, studenti bi, ako bi ikad i bili razocarenje, bili na posljednjem mjesto. Ali ne bih sad o tim istinskim BiH razocarenjima.

Bude u svakoj generaciji studenata i onih koji razocaraju, ipak manji procenat. Opet da naglasim da nema savrsenih studenata, pogotovo nema studenata te dobi sa rezonima cetrdesetogodisnjaka i starijih, izuzev ukoliko su (iz najcesce politickih razlloga) upisali fakultet po stare dane (...es takve). Ne daj nam Boze da danasnji studenti rezonuju kao ovi sto ih spomenuh.

Dakle ova danasnja studentska populacija je sigurno mnogo slobodnija u svojim promisljanjima i vjerujem progresivnija od onih prije, kao sto ce i buduca biti od njih samih naprednija. To je ipak cinjenica koju ne mozemo osporiti - prirodan progres.
Koliko ce studenti uspjeti izgraditi svoju studentsku i gradjansku svijest zavisi od vise faktora, ne samo od njih vec prvenstveno od okruzenja, drustvenog uredjenja i uslova u kojima oni studiraju.

Porediti ih sa domacim zivotinjama u razvojnoj fazi, zaista ne stoji, ma kako ti licno bio razocaran danasnjom studentskom populacijom. Mogu razumjeti tvoj stav samo ukoliko i sam pripadas toj populaciji, u suprotnom je takav stav, blago receno, nekorektan.

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 28/02/2008 10:44

Braniti populaciju koja nema svoje ja je ista stvar kao i generalizirati istu tu populaciju il bilo koju drugu...
Ja lično sam rekao da je pomenuta populacija hajvan... iz čitavog niza razloga... no recimo samo zadnji primjer... večera je spasila vlast od studentskih protesta, a to što je recimo Univerzitet u Sarajevu skoro pa ilegalan odnosno nije na adekvatan način zakonom regulisan njegov status...

Nije nagnalo studente da se zamisle ni to što u državi ima svega oko 3% visokoobrazovanih i 30% nepismenih.. možda oni to vide kao prednost pri zapošljavanju... varaju se jer svega oko 10% svršenih studenata nađe posao u struci.. ostali moraju prihvatiti prvi posao koji im se ponudi.. da sad ne spominjem uslove zaposlenja, kupovinu stana, zasnivanje porodice.. il neke druge životne stvari...

Lično ja mislim da je studentska populacija najpasivnija ali i jedna od najugroženijih u ovoj tužnoj zemlji.. oni tu istu zemlju shvataju kao prolaznu stanicu.. nisam pametan, misle li studenti što nemaju menzu, što se niko ne bori za njihov životni standard, što već godinama se kradu novci od stanova koji su fol trebali biti namjenjeni njima...
Zar fakat ti budući akademski građani ne vide šta se zbiva, ne vide dalje od svog nosa il nekih finih ženskih prsa, alu felgi il mobitela njihovih novih...
Zar ova rulja na ulicama Sarajeva nije zaslužila da joj se pridruži barem 5. 000 od 50 000 sarajevskih studenata... il su oni svi ovdje samo u prolazu...

Ja sam završio fakultet... upisao sam ga nekad 96 na 97... mislio sam da će se dok ja završim nešto promijeniti na bolje... no kad sam završio bilo je samo gore....
Šta i kako dalje... postavlja se pitanje... 1968-2008.... jel vrijeme.. il nije... jesmo li skontali il nismo....
Koliko generacija treba da upropasti vladajuća struktura da bi skontali...???

Balvane jedan Bosansko-Hercegovački...... jesil skonto...!!!!

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 28/02/2008 10:45

Braniti populaciju koja nema svoje ja je ista stvar kao i generalizirati istu tu populaciju il bilo koju drugu...
Ja lično sam rekao da je pomenuta populacija hajvan... iz čitavog niza razloga... no recimo samo zadnji primjer... večera je spasila vlast od studentskih protesta, a to što je recimo Univerzitet u Sarajevu skoro pa ilegalan odnosno nije na adekvatan način zakonom regulisan njegov status...

Nije nagnalo studente da se zamisle ni to što u državi ima svega oko 3% visokoobrazovanih i 30% nepismenih.. možda oni to vide kao prednost pri zapošljavanju... varaju se jer svega oko 10% svršenih studenata nađe posao u struci.. ostali moraju prihvatiti prvi posao koji im se ponudi.. da sad ne spominjem uslove zaposlenja, kupovinu stana, zasnivanje porodice.. il neke druge životne stvari...

Lično ja mislim da je studentska populacija najpasivnija ali i jedna od najugroženijih u ovoj tužnoj zemlji.. oni tu istu zemlju shvataju kao prolaznu stanicu.. nisam pametan, misle li studenti što nemaju menzu, što se niko ne bori za njihov životni standard, što već godinama se kradu novci od stanova koji su fol trebali biti namjenjeni njima...
Zar fakat ti budući akademski građani ne vide šta se zbiva, ne vide dalje od svog nosa il nekih finih ženskih prsa, alu felgi il mobitela njihovih novih...
Zar ova rulja na ulicama Sarajeva nije zaslužila da joj se pridruži barem 5. 000 od 50 000 sarajevskih studenata... il su oni svi ovdje samo u prolazu...

Ja sam završio fakultet... upisao sam ga nekad 96 na 97... mislio sam da će se dok ja završim nešto promijeniti na bolje... no kad sam završio bilo je samo gore....
Šta i kako dalje... postavlja se pitanje... 1968-2008.... jel vrijeme.. il nije... jesmo li skontali il nismo....
Koliko generacija treba da upropasti vladajuća struktura da bi skontali...???

Balvane jedan Bosansko-Hercegovački...... jesil skonto...!!!!

Amsterdammer

Post by Amsterdammer » 28/02/2008 11:51

Fakat se slažem s tobom svaku riječ koju napišeš (daj ba pravilno napiši nick, molim te:), para mi oči svaki put).

Bitno je naglasiti da studenti moraju naići na potporu nekoga ko je fakultet već završio, nekoga među asistentima, profesorima, jer ima mnogo takvih ljudi koji tako razmišljaju i među njima.

Nekoliko nas je na FPN-u, Odsjeku žurnalistike, od 2003. do 2007. organizovalo nekoliko tribina i pokušavali smo poboljšati standard, buneći se za svoja prava, za kompjutere, za biblioteku, novine, časopise, radio... sve što nam realno treba. Nikad nismo nešto posebno uspjeli, većina je na nas gledala kao na zatvorenu grupu, iako smo javno isticali da nam se svako može pridružiti. Mnogo profesora i asistenata nas je podržavalo usmeno, ali kad dođe do toga da se nešto kaže javno, svi šute, čak i oni najglasniji, niko ne da potporu, ni najmanju.

Onda smo počeli sami sebi organizovati predavanja, workshope, seminare, putovanja... i bolje smo prošli od ostalih, ako ništa naučili smo cijeniti sebe više nego drugi.

Ali uvijek je problem bio što su svi za, dok ne dođe do konkretne akcije. Kad je trebalo rušiti dekana (barem riječima), samo nas nekoliko je bilo tu i pričalo, svi su se ušutili.

Mislim takođe da se konkretnim akcijama može mnogo toga uraditi, treba se učlaniti u neku NVO i onda se aktivizirati, promjene jedino mogu doći ako se i radi. Ako se samo priča i buni, a pritom ništa ne radi, nema ništa od takvih protesta...

alica.k

Post by alica.k » 28/02/2008 12:01

ne znam sto bi se neko hvalio da je student....danas je to normalno u bosni :s. cime da se hvalim?

madner

Post by madner » 28/02/2008 12:14

Moj savjet za sve sto zele poboljsati svoju situaciju kao student jeste da se uclane u studentsko udruzenje i uclane raju.

To moze biti sasvim dovoljno da se postane presjednik udruzenja. I onda se predloze konkretni programi, usvoji ih fakultet (ako su normalni ljudi) i kad se odobre sredstva isti se sprovede.

Para ima (ili ih je barem bilo) zvuci smjesno ali glavni problem su projekti.

SmislovS

Post by SmislovS » 28/02/2008 13:06

Na dobrom si putu da nesto skontas, jer te direktno ne dotice - tvoji studentski dani su iza tebe, samo to nije razlog da svoje bogato iskustvo iz tvojih studentskih dana ne podijelis sa danasnjom studentskom generacijom.

Ti i ja smo nebitni, ako svojim komentarima ne pomognemo. Ovakvim tvojim stavom ne doprinosimo kristalizaciji i fokusiranju problema, iako si ti djelimicno naceo neka pitanja - i to je ono sto se trazi i sto je bitno. Mozda ce me neko optuziti da sada branim tebe i tvoje stavove, ali ja pokusavam bar razumjeti i tebe i populaciju o kojoj govoris. Nisi ni ti bas puno odmakao od njih, ruku na srce.

Ako ce ti biti lakse i ako ce to unaprijediti stanje studentske populacije, onda meni mozes reci bilo sta, ali te molim da u odnosu na danasnju studentsku populaciju budes konstruktivniji.
Mozes ti to, imas ti u sebi potencijala i nemoj ga potrositi na prepucavanja i supljiranja, i budi uvijek dobar gost.

I jos nesto, zaista dobronamjerno, bez ikakve zelje da te uvrijedim ili omalovazim tvoje misljenje i stavove.
Nemoj nikada pitati da li je vrijeme za nesto - to se ne pita - to ce ti se samo kazat. U jednom vremenskom trenutku ces to osjetiti ili neces nikada pa neces onda ni znati da li je bilo vrijeme za nesto i uzalud onda sva pitanja.

S postovanjem.
SmislovS

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 28/02/2008 13:29

......Šta reći tebi kad izgleda ti sve znaš...

Pogledaj malo ulice Sarajeva, kafiće, ljetne bašte koje su tek propupale... koliko u njima ima populacije o kojoj ja govorim..., a kako te ulice izgledaju, šta se od muzike sluša po kafićima il po ljetnim baštama?

Lako je tuđim Q..cem gloginje mlatiti, možda ja nisam odmakao od pomenute populacije, ali kad ista počne plaćati svoje račune i planirati druge stvari oči (il neki drugi dijelovi tijela) će im se same otvoriti...
Ja sam se tokom studiranja konfrotirao sa asistentima, profesorima.... sa kim god je trebalo.. ostali studenti su mislili da sam lud...
Ako studenti još nisu shvatili u kakvom sistemom živimo svi mi....a i oni sami skupa sa nama... koji od mojih komentara će im pomoći.....??? Tu mislim na konstruktivnost.... zar nije vrijeme da pokažu inicijativu i prestanu se zadovoljavati banalnim stvarima.... i pogledaju malo unaprijed il barem u nazad... (zavisi šta im je lakše)...

Što se tiče moga nika.... budi ono što jesi... ali budi....

SmislovS

Post by SmislovS » 28/02/2008 21:14

Sve sto si rekao stoji, i muzika i struktura po kaficima., o sistemu vrijednosti da i ne govorim, a i vrijeme je da se razdrmaju.

Zapravo, imaju li danasnji studenti kakve studentske asocijacije, a da nisu sistemski "poklopljene"? Komuniciraju li uopste, iznose li svoje probleme, da li iko od njih pokusava animirati medije i sl.?

Sto se tice tvog nicka, ne fali mu nista, cijenim dosljednost. Takvi buntovni duhovi su rijetkost danas, ali je porazavajuce kad te niko ne uprati nego izvuku ...icu.

Poz. i "vidimo" se opet na neku temu.

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 28/02/2008 23:00

Samo kratko... udruženja postoje ali služe nekolicini za rad lakšeg polaganja ispita zbog ustupanja prostora po fakultetima privatnicima... u tim prostorima su se nekad okupljali i družili studenti.. ili su bili sjedišta ferijalnih saveza... stvaraju se neka alternativna udruženja studenata ali samo po pojedinim fakultetima a ne na nivou univerziteta...

Nisam više siguran šta treba da se desi studentskoj popukaciji da bi skonala da je predmet .... neke vrste maniplacije od strane političkih oligarhija i da je talac njihovih politika bez stvarne perspektive van njih samih (mislim na političke partije)...što i jeste sistemsko poklapanje i uvlačenje njih samih u neki iskrivljeni svijet koji moraju da prihvate.. Uprkos tako vidljivom načinu zloupotrebe.. oni jednostavno biraju lakši put... liniju manjeg otpora... biraju šutnju... i bavljenje banalnim stvarima...

Sama činjenica da bi se masa studenata sutra ispalilia govori dovoljno sama za sebe..

Što bi Đuro reko u TLN... bogami će me mlatnut ovim kukuruzom....

P.S

Ja studentima želim (samo) da što prije odbiju nametnuti sistem vrijednosti i ukažu na sve nepravilnosti društva koje ih kao nečemu uči....ili ih treba naučiti nisam više siguran !

SmislovS

Post by SmislovS » 29/02/2008 20:48

I ja cu zaista kratko - da ne ispadne da smo uzurpirali forum, pa niko ne moze doci do rijeci.

Kad bacim pogled kroz tvoju prizmu, koji si i mladji i upuceniji u trenutnu situaciju u kojoj se nalazi studentska populacija, tek tada vidim u kakvoj smo drustvenoj krizi, posto nam je onaj, po svojoj prirodi najenergicniji, najaktivniji pa i najprogresivniji segment drustva, STUDENTI, letargicno fjaknut (nadam se momentalno, samo da ne bude "monumentalno").

Bojim se da ne bude gore, jer kad je covjek prehladjen opadne imunitet i virusi caruju. Vidjecemo sta ce biti?

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 04/03/2008 09:58

... Nije više kriza jaka riječ, ona tek djelomično objašnjava našu poziciju, ovdje ne mislim samo na studente, ali oni su ovdje tema....
Ovo stanje nekog kvazi mira i prividnog rahatluka traje već suviše dugo... toliko dugo da je obrazovni sistem zasnovan na aparthejdu (nacionalnim podjelama i segregaciji) izbacio barem dvanaest generacija ljudi kojim su vidici suženi, koji su usmjereni u pogrešnom pravcu. Obrazovni sistem u ovoj zemlji služi trima nacionalnim bratijama na vlasti, taj sistem ne obrazuje mlade ljude na adekvatan način, ne nudi im adekvatnu osnovu za normalan život...
Taj sistem u kombinaciji sa medijima i sredinom koja postaje sve rigidnije zatucana radi strašan posao i ubija mlade ljude, čitave generacije u pojam...

Da fakat ne tupim više... probaću samo u par rečenica reći sve ostalo...
Kolike šanse mladi ljudi imaju da sviraju instrumente neke, da gledaju u opservatoriji zvijezde, da plivaju na olimpijskom bazenu, da probaju neke sportove adrenalinske ma bilo koje sem kokuznih sportova u kojima deset ljudi il više trči za jednom loptom na ledini.... koliko mi kao društvo nudimo omladini, mladima... šta očekujemo od njih....

Sistem je posijao apatiju, beznađe, nestručnost, rustikalnost, mržjnu...
nama pod hitno treba alternativa.... problem je što profesori šute, što ne podstiču omladinu da ima svoje mišljenje... i oni izgleda da su dio tala....

Retoričko pitanje za kraj.... šta još nama treba da se desi da bi mi skontali...?

Fiore

#220 we

Post by Fiore » 04/03/2008 10:53

Goste.... po nekim podacima koje sam par sekundi gledao.. najvise studenatat na Sarajevskom univerzitetu je van Sarajeva.. Neka se niko ne ljuti ali to su podaci.. Tako kada hoces promjeniti nesto u svom gradu u kojem si odrastao dao mu sve i on dao-daje tebi... nemoguce skoro nista promjeniti od instaliranih kerova koji za istne pare prodaju dusu ovog grada i sve ostalo.. " sarajlije su se uglavnom "uhljebile" za neku platu 400-500KM i tako zivotare sa porodicom na vsakojake nacine..Ja sam ponosan sto sam nasao ljude koji su prezivjeli i jos trpe ovu agresiju nakon agresije i vjerujem u dan kada cemo ostvariti nase ciljeve.. Znamo svi ko nam sjedi u kantonalnim ministarstvima.,kako su dosli i na koji nacin..ko nam kroji zakone i sudbinu., ko nam ubacuje sve negativno po omladinu u ovaj grad ( ostale sredine da ne spominjem).. Starije generacije studenata su znale sta rade i sta planiraju u narednih najmanje par godina.. a ovde se podmece bukvalno zivotarenje od jutra do sutra.. i da bude jos zanimljivije..kazu dobro im je samo neka ima hljeba i cigara..Ma on nece da ima bolje on uziva u toj neimastini., na pokusaj da se stanje promjeni...to je napad na njega.. Sve sto vise zivim i shvatam prostor ovdje., ma citava BiH to je sve neka plemeska bratija ko ciganija..
Kada je u gradu Sarajevu bio neki dogadjaj koji je trajao bar na intervale osim SFF-a., cega ba vise i kome?Od koga ocekivati masovnu podrsku?
Kada cu gledati jaku fudbalsku utakmicu..na evropskom nivou.,jesmo li zasluzili bolje?

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 04/03/2008 11:16

Ovakvi kavi smo postali... nismo zaslužili bolje, tolika količina mozohizma.. gluposti.. kratkovidosti... na jednom tako malom mjestu... rijetko viđeno...

Životarenje... kao opcija je opšteprihvaćeno, čak i poželjno.. nepoželjno je imati svoje mišljenje, svoj stav... misliti protiv ovog nametnutog nam sistema... se okarekterizuje kao strano plaćeništvo, kao nešto suvišno....

Da sad se ne odmičemo puno od studenata.... oni nisu ni svjesni svojih potencijala i svoje moći..... :roll:

A moj Fiore... jake utakmice.. i mi.... mi smo danas samo topovsko meso za iole jake klubove...

Fiore

#222 we

Post by Fiore » 04/03/2008 11:39

uvjek dobar gost wrote:Ovakvi kavi smo postali... nismo zaslužili bolje, tolika količina mozohizma.. gluposti.. kratkovidosti... na jednom tako malom mjestu... rijetko viđeno...

Životarenje... kao opcija je opšteprihvaćeno, čak i poželjno.. nepoželjno je imati svoje mišljenje, svoj stav... misliti protiv ovog nametnutog nam sistema... se okarekterizuje kao strano plaćeništvo, kao nešto suvišno....

Da sad se ne odmičemo puno od studenata.... oni nisu ni svjesni svojih potencijala i svoje moći..... :roll:

A moj Fiore... jake utakmice.. i mi.... mi smo danas samo topovsko meso za iole jake klubove...
Studenti i ne razmisljau o tome., o politici i desavanjima oko njih.. dobro ima izuzetaka ali oni su opetaktivniji pri nekoj stranci za neku sitnu lovu i sl.. a nema one "kriticne" osvjestene mase., ne trjezne se od kafica i lahkih krpica
Tesko onima kojim danjasnji studenti budu nesto predavali.. i ono malo fanaticnih izuzetaka ce se utopiti u masi negacije svega pozitivnog..To ti govorim iz svog sektora..provjereno..

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 05/03/2008 13:59

Pošto studenti čitaju ovaj podforum.. molim sve njih da dođu u subotu na potpisivanje peticije, da se upoznamo i porazgovaramo.. ja imam dovoljno živaca i vremena da odgovorim na sva pitanja.. na koja imam odgovor (naravno) , pozivam ih sve da me potraže... da se uključe jer ovo je i njihov problem.. oni sami moraju da prepoznaju ideju građana kao svoju...

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 10/03/2008 00:04

Na vijestima gledah studente, jedu buhtle, perece i trokute sa sirom ispred studentskog doma i pričaju o protestima. U pauzama zalogaja.. govore kako oni baš imaju snage da izvedu tu populaciju na demonstracije...... skupo im je kažu, cijene su previsoke, neće ni marke više platiti dom ili hranu u menzi.. kažu oni nema šanse... kažu još i da je strašno u kakvim uslovima uče i žive budući akademski građani ove zemlje......

Pa šta Vas je natjeralo na ovo .. Vas buduće akademske građane.. šta skontali ste tek kad je .. došlo do hrane, kreveta i muzike... pa gdje fakat Vi to učite kad ne vidite da sve oko Vas krivo je nasađeno... dodajte zahttjev da se Hamo nogira iz kuhinje molim Vas...

Umjesto da su jučer došli sa nama da porazgovaraju da podrže smjenu Smihe i Samira.. oni jedu buhtle pred studentskim domom i prijete u pauzama zalogaja... imaju izgleda i svoju akademsku peticiju..

Jeste skupo gospodo, biće još skuplje, plaćanje hrane i ića samo je kap u moru, kad stigne uplata godine, ispita prenesenih, pa onda kad uz mnogo sreće završite i ... kad vas tek tad dočeka ovo nešto što ni sami ne znamo objasniti...a drugi zovu država Bosna i Hercegovina i život u njoj...

Baš zato ste trebali podržati proteste građana Sarajeva, jer to su i Vaši protesti... podržat ćemo i mi Vas jer Vaši protesti su i naši protesti...

P.S

..Kad studenti iz gornje priče skontaju.. kao i ostale populacije.. uz uzoriti sindikad.. da im je mjesto sa nama na ulici.. biće bolje.. svima nama.. ali dok oni ne skontaju mi moamo biti aktivni i ostati na ostavkama S & S..

grunt
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.

Post by grunt » 10/03/2008 00:22

uvjek dobar gost wrote:Na vijestima gledah studente, jedu buhtle, perece i trokute sa sirom ispred studentskog doma i pričaju o protestima. U pauzama zalogaja.. govore kako oni baš imaju snage da izvedu tu populaciju na demonstracije...... skupo im je kažu, cijene su previsoke, neće ni marke više platiti dom ili hranu u menzi.. kažu oni nema šanse... kažu još i da je strašno u kakvim uslovima uče i žive budući akademski građani ove zemlje......

Pa šta Vas je natjeralo na ovo .. Vas buduće akademske građane.. šta skontali ste tek kad je .. došlo do hrane, kreveta i muzike... pa gdje fakat Vi to učite kad ne vidite da sve oko Vas krivo je nasađeno... dodajte zahttjev da se Hamo nogira iz kuhinje molim Vas...

Umjesto da su jučer došli sa nama da porazgovaraju da podrže smjenu Smihe i Samira.. oni jedu buhtle pred studentskim domom i prijete u pauzama zalogaja... imaju izgleda i svoju akademsku peticiju..

Jeste skupo gospodo, biće još skuplje, plaćanje hrane i ića samo je kap u moru, kad stigne uplata godine, ispita prenesenih, pa onda kad uz mnogo sreće završite i ... kad vas tek tad dočeka ovo nešto što ni sami ne znamo objasniti...a drugi zovu država Bosna i Hercegovina i život u njoj...

Baš zato ste trebali podržati proteste građana Sarajeva, jer to su i Vaši protesti... podržat ćemo i mi Vas jer Vaši protesti su i naši protesti...

P.S

..Kad studenti iz gornje priče skontaju.. kao i ostale populacije.. uz uzoriti sindikad.. da im je mjesto sa nama na ulici.. biće bolje.. svima nama.. ali dok oni ne skontaju mi moamo biti aktivni i ostati na ostavkama S & S..

Jebiga,većina studenata koje spominješ nisu iz našeg kantona,kad ove naše sarajlije ne zanimaju protesti,možeš misliti kako tek njih boli k...c za to!!! :)

Post Reply