Corp circles(znakovi u zitu)vase misljenje.....

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
bonsai
Posts: 353
Joined: 25/05/2006 20:32

#76

Post by bonsai »

Za Bosnian spring , ono sto sam htjeo da kazem da nisi obavezan da se javljas na teme koje te ne interesuju,jer mozda ima ljudi koje to interesuje i koji bi rado diskutovali.Ja se recimo nikad ne javljam na temu religija jer nisam religiozan, ili bih mozda ipak trebao,pa da milionima vjernika sirom svijeta objasnim da sve u sta oni vjeruju nije dokazano i da je sve to suplja.Mislim da to nije u redu ako nista drugo ono radi kvaliteta ovog foruma.Zivi i pusti druge da zive! Pozdrav!
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#77

Post by bc_chupo »

Shoshana wrote:
bc_chupo wrote: ....ja nevjerujem da su krugovi napravljeni od strane vanzemaljaca
Ali si isto tako kategorican u tvrdnji da nisu napravljeni ni od strane ljudi :?

Pa, de da cujemo tvolje misljenje Chupo... Nisu ljudi, nisu vanzemaljci....a ko jeste?
mislim da su ljudi.........ali helac je kako naprave...sigurno ne prave sa onim bavlanom :? :D
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#78

Post by bc_chupo »

Bosnian_spring wrote:
bonsai wrote:Ovaj fenomen ,narocito sarajevski,pljuvanja po svemu osim golfu dvici,od strane ljudi koji o temi znaju malo ili nista mi je dobro poznat jer sam i sam sarajlija preko 40 godina.Medutim ,nije mi jasno zasto se ljudi javljaju na temu koja ih uopste ne interesuje.Po mome misnjenju tema se otvara da bi se prodiskutovalo sa ljudima koje to interesuje a ne da bi se svadalo sa,tog dana dezurnim pljuvacem.
Jarane, cisto je javljanje na temu da se da misljenje. Nije rijec o nikakvom pljuvanju nego podastiranju osnovnog znanja o necemu sto je "prevazidjeno". Ovo je otrplike kao kad bi neko tvrdio da je zemlja ravna....Toliko je "potkovano".

Mozda jedan od razloga sto se ljudi ovdje javljaju je taj da malo pokazu da se ne moze prodavati muda za bubrege tako lako i da je mozda vrijeme da se u korijenu sasijeku misticne i besmislene price. Mislim da je dosta narodu supljih izmisljotina pa makar one bile i preko foruma.

Eto zato mislim da se ljudi javljaju. Inace, otkud tebi ta da niko ama bas nista ne zna o ovome "fenomenu" osim genijalca koji je ovdje vidio jedan film o tome (hheee...jedan!!!) i skinuo neke slike sa interneta.

Jarane, na zalost, ovdje su ciste stvari, tako da tvoj "generalni" komentar ne stoji. Ako ti imas dilema ovdje, onda podhitno trebas da se izobrazujes o cemu je rijec, a imas podataka malo more koje su ti ovdje dati.

Pozdrav!
ti si dao misljenje...i reko si jasno da je ovo za tebe davno otpuhala misterija haj sad ne jebi vise temu i ako neko hoce naka gleda.....mozda ima neko ko ima drukcije misljenje od tebe jesil se kad to pito narcisu :D jedan
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#79

Post by Hierarchia »

Vec je bila ova tema, sa slikama i sa svim. Nije se bogznakako talasalo. :D

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... i+++%BEitu
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#80

Post by shin »

Ima li krugova u buraniji? :lol:
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#81

Post by bc_chupo »

hahahahaha
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#82

Post by bc_chupo »

hahahahaha
Bosnian_spring
Posts: 363
Joined: 12/07/2006 22:10

#83

Post by Bosnian_spring »

bonsai wrote:Za Bosnian spring , ono sto sam htjeo da kazem da nisi obavezan da se javljas na teme koje te ne interesuju,jer mozda ima ljudi koje to interesuje i koji bi rado diskutovali.Ja se recimo nikad ne javljam na temu religija jer nisam religiozan, ili bih mozda ipak trebao,pa da milionima vjernika sirom svijeta objasnim da sve u sta oni vjeruju nije dokazano i da je sve to suplja.Mislim da to nije u redu ako nista drugo ono radi kvaliteta ovog foruma.Zivi i pusti druge da zive! Pozdrav!
Normalno, javljam se gdje mislim da imam nesto da kazem i gdje mislim da ima nesto sto me interesuje ili sto mislim da je vrijedno za komentarisati. Ili jednostavno sto mi je merak pisace obicnih mistika i reklama-fora u korijenu sasijecati veoma jasnim argumentima.....Dakle imam isto pravo reagovati kao i oni kad postiraju svoje "gluposti".....

Diskusija o relgiji je sasvim nesto drugo, i to su ozbiljnija pitanja. Ovdje je rijec o obicnoj komercijalnoj prevari. Kako da ne ima da tretiramo npr. casni Islam u istoj razini kao i ove besmislice sa "crop circles".....To jarane nije ni izbliza i malo ti je komentar promasen i ne primjeren.

Sto se tice kvaliteta javljanja, jasno sam iznio argumente zasto je navedeno obicni "hoax". Do sada nije odgovoreno nijednim kontra-argumentom, osim postiranjem dodatnih slika ili komentarima stila ako se ne slazes a ti ne moj pisati ili znas pa to je bilo tako na dokumentarcu. Vrlo tanko.... :-)

E sad ako ne moze neko podnijeti da diskutuje cinjenicama i da prihvati krtiku na obicni "hoax", sta ja tu mogu. Vrijeme je da se navikava postepeno da svijet mozda ne misli bas tako kao on/ona :)

Ili ti...ima svijeta iza kozje cuprije....

Svakako ostaj mi u dobrom raspolozenju. I pisi i javljaj se na sta te god interesuje.

Pozdrav domovini!
Last edited by Bosnian_spring on 11/03/2007 16:49, edited 1 time in total.
Bosnian_spring
Posts: 363
Joined: 12/07/2006 22:10

#84

Post by Bosnian_spring »

bc_chupo wrote:ti si dao misljenje...i reko si jasno da je ovo za tebe davno otpuhala misterija haj sad ne jebi vise temu i ako neko hoce naka gleda.....mozda ima neko ko ima drukcije misljenje od tebe jesil se kad to pito narcisu :D jedan
Ne samo za mene ovo je "prevazidjeno", nego za 90% ljudi. Onih 10% su ili ukljuceni u propagiranje fola radi komercijalne zarade (pa ne cudi im se) ili pak vjeruju kad mi se kaze bilo sta.... :-)

Cuj otvorio si temu, trazio si misljenja, ja govorim sta govorim kao i vecina ovdje, i diskutujemo slobodno. Pisemo kad nam je ceif i kako hocemo. Nazalost, ti nemas nikakav uticaj na to i vrijeme je da se naviknes da suplje teorije je jako tesko braniti i da se moras naviknuti da argumentiranje zahtjeva mnogo vise od obicnog postiranja par slikica i nekih lijevih clanaka. Zahtjeva znanje.

U svakom slucaju....uzivaj.....evo necemo ti vise dirati igracku ovu.....samo nemoj plakati....mama ce doci da rastjera ove koji ti ne vjeruju....casna pionirska.... :lol: :lol:
Bosnian_spring
Posts: 363
Joined: 12/07/2006 22:10

#85

Post by Bosnian_spring »

Za ovog "propagatora" crop-cirlces....

Jednostavno pitanje......Pokazi mi makar jednu komplikovanu sliku......Ne interesuju me matematicke/fraktalne i slicne konstrukcije od ocigledno geometrijskih primitiva.....Daj nam nadji neki "crop-circle" koji je totalno nepravilan, npr. slika Mona Lize ili pikasova slika ili neki pejsaz ili tako nesto gdje je sve radjeno sa "free hand".

Taj film neces gledati.....
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#86

Post by bc_chupo »

Bosnian_spring wrote:
bc_chupo wrote:ti si dao misljenje...i reko si jasno da je ovo za tebe davno otpuhala misterija haj sad ne jebi vise temu i ako neko hoce naka gleda.....mozda ima neko ko ima drukcije misljenje od tebe jesil se kad to pito narcisu :D jedan
Ne samo za mene ovo je "prevazidjeno", nego za 90% ljudi. Onih 10% su ili ukljuceni u propagiranje fola radi komercijalne zarade (pa ne cudi im se) ili pak vjeruju kad mi se kaze bilo sta.... :-)

to ti vodio evidenciju i ispitivao ljude worldwide od kuce do kuce od stana do stana od mosta do mosta i postavljo im pitanja o krugovima u zitu :? :?

nemoj napamet bubkat :D :oops:
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#87

Post by bc_chupo »

Image

evo druze sve za tebe
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#88

Post by bc_chupo »

Image
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#89

Post by bc_chupo »

Image
malo blize
Image
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#90

Post by bc_chupo »

Image
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#91

Post by bc_chupo »

Image
Image
medda
Posts: 476
Joined: 29/09/2006 09:35

#92

Post by medda »

Prije nego sto su se odlucili koristiti Photoshop trebali se se barem potruditi da ga savladaju... :D
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#93

Post by bc_chupo »

eto samo za tebe druzino
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#94

Post by pitt »

za ovo se zna da je dijelo ljudskih ruku :D:D haj jopet :D
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#95

Post by bc_chupo »

Bosnian_spring wrote:Za ovog "propagatora" crop-cirlces....

Jednostavno pitanje......Pokazi mi makar jednu komplikovanu sliku......Ne interesuju me matematicke/fraktalne i slicne konstrukcije od ocigledno geometrijskih primitiva.....Daj nam nadji neki "crop-circle" koji je totalno nepravilan, npr. slika Mona Lize ili pikasova slika ili neki pejsaz ili tako nesto gdje je sve radjeno sa "free hand".

Taj film neces gledati.....
samo sam cojku pohkazao da vidja :lol:
Bosnian_spring
Posts: 363
Joined: 12/07/2006 22:10

#96

Post by Bosnian_spring »

bc_chupo wrote:to ti vodio evidenciju i ispitivao ljude worldwide od kuce do kuce od stana do stana od mosta do mosta i postavljo im pitanja o krugovima u zitu :? :? nemoj napamet bubkat :D :oops:
Pa nisam evidenticar da vodim "evidenciju"....ima ih koji to rade. :roll: Ja sam ti samo dao malo orijentacione podatke. Npr. dok gotovo preko 50% amerikanaca vjeruje u NLO, ovi tvoji krugovi nisu ni na mapi.....Onako usput.....Hebi ga.... :)
Bosnian_spring
Posts: 363
Joined: 12/07/2006 22:10

#97

Post by Bosnian_spring »

bc_chupo wrote:
Bosnian_spring wrote:Za ovog "propagatora" crop-cirlces....

Jednostavno pitanje......Pokazi mi makar jednu komplikovanu sliku......Ne interesuju me matematicke/fraktalne i slicne konstrukcije od ocigledno geometrijskih primitiva.....Daj nam nadji neki "crop-circle" koji je totalno nepravilan, npr. slika Mona Lize ili pikasova slika ili neki pejsaz ili tako nesto gdje je sve radjeno sa "free hand".

Taj film neces gledati.....
samo sam cojku pohkazao da vidja :lol:
Ok. Svako moze napraviti slikicu u photoshop. Ubjedio si me. :)

Ili su je pak ljudi napravili....istihane i sa ceifom.... :)

E daj sam podatke o ovom "fenomenu". Ko ga je pravio ("konja")? Kad? Ko ga prijavio? Oklnosti, neki novinski clanak i sl.

Normalno da bilo kakav crtez u zitu se moze napraviti u neograniceno mnogo vremena i "polako". Fol je to da se odradi preko "noci" od strane nekih nama neznanih sila kako to ti tvrdis kao Prof. Dr. Mistike i gubljenja vremena....

Slusamo podatke....
Bosnian_spring
Posts: 363
Joined: 12/07/2006 22:10

#98

Post by Bosnian_spring »

Da se ne trudis previse...Evo ti informacije sam nasao odmah:

RIJEC JE O LJUDSKOJ TVOREVINI

Niko to ne krije, vec cak sta vise su ljudi ponosni na taj rad. NIDJE BA NIKAKVE MISTIKE.... :? :?

Vise informacija na:
http://www.yourguide.org.uk/whitehorse/

Rijec je o konju koji je iskopan u brdu davne 1778. godine i restauiran nekoliko puta i danas je cak izliven cementom. Ljudi ga pravili mjesecima.

Kazu da 1999. u najnovijem naletu, ekipa ljudi je napravila sa savremenom mehanizacijom jos jednog konja za 1 mjesec uz pomoc naravno inzenjera itd. Jedan "mali" gradjevnski projekat.
"In September of 1999 the out look of the Vale of Pewsey changed with the cutting of a new White Horse facing that of Alton Barnes. A group of enthusiasts from Devizes with the help of local civil engineering contractors cut the horse in just over a month."
I ovo ti mistika. :zzzz: :zzzz: :zzzz: ...hahhahahahahahahahah..... :lol: :lol: :lol:

Nemoj vise umirem od smjeha.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#99

Post by Fair Life »

Bosnian_spring wrote:...

Vise informacija na:
http://www.yourguide.org.uk/whitehorse/

Rijec je o konju koji je iskopan u brdu davne 1778. godine i restauiran nekoliko puta i danas je cak izliven cementom. Ljudi ga pravili mjesecima.
...
mistika. :zzzz: :zzzz: :zzzz: ...hahhahahahahahahahah..... :lol: :lol: :lol

Nemoj vise umirem od smjeha.
Hashimovichev Zekan ??

Nema 'dje ga co'jek nije trazio...
umorni
Posts: 248
Joined: 30/10/2006 14:54

#100 wrwet

Post by umorni »

Za sve je potrebno sjeme... neko je bio u zitu.. neko je uzeo uzorak za produzenje vrste..

kako objasniti povisen nivo radijacije u tim krugovima kako ih zovu vec..
Post Reply