Vidi ko predstavlja studente!

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#26

Post by tech10 »

Kod nas zene treba da su pokrivene (dok razvijaju jufku za pitu). :D
Pa niko ne voli da nadje dlaku u piti. :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#27

Post by mIRCerka »

tech10 wrote:Kod nas zene treba da su pokrivene (dok razvijaju jufku za pitu). :D
Pa niko ne voli da nadje dlaku u piti. :D
Nemoj se zezati sa hidzabom. Onda je to sve haman isto.

a fakat, jebo ih dress code, nema zakona o visokoskolskom obrazovanju vec se studira po nekim odredbama...
User avatar
Prince
Posts: 810
Joined: 17/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#28

Post by Prince »

Jel se iko sjetio da se pozabavi drugim stvarima, koje su mnogo važnije. Ako ste alergični na dim, možete umrijeti na Fakultetu političkih nauka u Sarajevu, jer već nakon 2-3 minute smrdite na dim, čak i u amfiteatru. Nekvalitetna predavanja, neadekvatan nastavni kadar, nedostatak praktične nastave, nepostojanost kompjutera, nedostatak bilo čega što priliči normalnom studiju, a mi se opet bavimo glupostima, minjacima i dekolteima. Hajde da prvo riješimo egzistencijalne probleme studenata, lako ćemo onda napraviti norme oblačenja.

Kad već spominjem FPN, tu studentska organizacija ne radi apsolutno ništa. Najznačajniji projekti su im iftari i uvlačenje profesorima i dekanu. Čak ih i ovi normalniji profesori zovu "oni Grbini" (Grbo je dekan). Organizuju ekskurzije i to je sve što rade. Vrte se ukrug po partijskoj liniji već godinama, trenutno je predsjednik Bilfan Đelilović, koji ima 30 godina i prva je godina studija već nekoliko godina. Slično je i na Ekonomiji, koja je opet mnogo dalje otišla u kvalitetu nego bilo koji drugi fakultet. Apsolutno ni za kakva prava studenata se ti ljudi ne bore. Tabore po ofisu, imaju nekakvu titulicu, besplatan internet i telefon, glavni su u džematu i sl. Na ETF-u legendarni "Steleks" drže vehabije, i naravno, studentska organizacija, kao da i ne postoji. I kod njih je iftar kapitalan projekat. :( :roll: :sad: :? :shock: :x
Grom iz vedra neba
Posts: 1485
Joined: 25/06/2006 03:05

#29

Post by Grom iz vedra neba »

rozaluksemburg wrote:Drage moje studentice, samo vi i dalje odlazie na predavanja, a po najviše na ispite, u mini suknjicama i dekolteima, / ovo se odnosi na profesore muškog spola/ kako bi dobile lijepe šestice i tako nam diplomirale pa će ova lijepa država imati više dipl- zvanja žena, što sluijedi više žena na istaknutijim položajima, slijedi- matrijarhat-slijedi ŽIVIO AFŽ
i meni se cini da to dodje ko prostituisanje...dodju trebe i misle sve mogu preko sisa i guzova...
Grom iz vedra neba
Posts: 1485
Joined: 25/06/2006 03:05

#30

Post by Grom iz vedra neba »

tech10 wrote:Kod nas zene treba da su pokrivene (dok razvijaju jufku za pitu). :D
Pa niko ne voli da nadje dlaku u piti. :D
A da ti smanjis malo sa rasizmom, ha? Zdravije bi se osjecao :x
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#31

Post by babanovac »

Mislim da malo reda i po pitanju oblacenja (kao i po pitanju ostalih stvari) nije naodmet.
Neko rece da je dress-code regulisan pravilnikom obrazovne institucije.Ovdje predsjednik unije studenata i trazi uvodjenje (ili primjenu postojeceg?) propisa o oblacenju od univerziteta,ne trazi donosenje zakona ili nesto slicno...
Uveo bih uniforme i u srednje skole.Zene suknjice do koljena,muski panatalone,kao u pristojnijim skolama u Americi.
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#32

Post by Hierarchia »

babanovac wrote:Mislim da malo reda i po pitanju oblacenja (kao i po pitanju ostalih stvari) nije naodmet.
Neko rece da je dress-code regulisan pravilnikom obrazovne institucije.Ovdje predsjednik unije studenata i trazi uvodjenje (ili primjenu postojeceg?) propisa o oblacenju od univerziteta,ne trazi donosenje zakona ili nesto slicno...
Uveo bih uniforme i u srednje skole.Zene suknjice do koljena,muski panatalone,kao u pristojnijim skolama u Americi.
Da ali te "pristojne" skole nisu javne, nego obicno privatne ili renomirane. I najcesce nisu dostupne za sire narodne mase. Ipak mislim da se svugdje na zapadu, na javne fakultete moze dolaziti obucen kako hoces (i stilski i u svakom drugom smislu), naravno bez pretjerivanja. Sjetim se samo studentica iz Njemacke - svaka ispirsana, u majicama na bretele, poderanih hlaca. I tako idu na faks. :-)
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#33

Post by gavrilo »

koji je to bolid... ma mora da mu ni jedna neda ckapi, pa tako lijeci frustracije :D ko veli ... kad ne mogu ja ... ne moze ni .... :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#34

Post by pitt »

jes vidio ti to gavro :D:D
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#35

Post by gavrilo »

... i jos nesto. kakav dress code? sta boli druge brige da l' ce neko doci u sorcu na predavanje?

evo kod mene na primjer jedan tip dolazi bos (i zimi i ljeti). jest da se svak nasmije kada ga vidi, ali zasto bi mu ja osporav'o njegovo pravo na upalu zgloba?
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#36

Post by gavrilo »

pitt wrote:jes vidio ti to gavro :D:D
cuti pa et'... :D

ja jadan sretan kad' vidim trebu na masinskom (jos kad bi se bog smilovo i poslo jednu u minicu), a on bi da zabrani ... :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#37

Post by pitt »

gavrilo wrote:
pitt wrote:jes vidio ti to gavro :D:D
cuti pa et'... :D

ja jadan sretan kad' vidim trebu na masinskom (jos kad bi se bog smilovo i poslo jednu u minicu), a on bi da zabrani ... :D
pa obrij none i navuci jedan kozni.....u znak protesta :D:D
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#38

Post by gavrilo »

ma imamo vec i lika sto nosi suknje :D ... covjek tvrdi da je hetero i da su to "muske" suknje... :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#39

Post by pitt »

gavrilo wrote:ma imamo vec i lika sto nosi suknje :D ... covjek tvrdi da je hetero i da su to "muske" suknje... :D
jel alfi sviju ti? :D:D
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#40

Post by gavrilo »

alfi studira u saraj'vu :P sad ne znam kol'ko ste vi liberalni u tom pogledu :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#41

Post by pitt »

kazu da je zbog toga presao iz provincije u metropolu :D:D
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#42

Post by gavrilo »

uuuuuu.... nisko, niskooo :D


idem ja spavat... valja ustat rano ... u moj evropskoj metropoli :P :D
encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#43

Post by encian »

Prince wrote:Jel se iko sjetio da se pozabavi drugim stvarima, koje su mnogo važnije. Ako ste alergični na dim, možete umrijeti na Fakultetu političkih nauka u Sarajevu, jer već nakon 2-3 minute smrdite na dim, čak i u amfiteatru. Nekvalitetna predavanja, neadekvatan nastavni kadar, nedostatak praktične nastave, nepostojanost kompjutera, nedostatak bilo čega što priliči normalnom studiju, a mi se opet bavimo glupostima, minjacima i dekolteima. Hajde da prvo riješimo egzistencijalne probleme studenata, lako ćemo onda napraviti norme oblačenja.

Kad već spominjem FPN, tu studentska organizacija ne radi apsolutno ništa. Najznačajniji projekti su im iftari i uvlačenje profesorima i dekanu. Čak ih i ovi normalniji profesori zovu "oni Grbini" (Grbo je dekan). Organizuju ekskurzije i to je sve što rade. Vrte se ukrug po partijskoj liniji već godinama, trenutno je predsjednik Bilfan Đelilović, koji ima 30 godina i prva je godina studija već nekoliko godina. Slično je i na Ekonomiji, koja je opet mnogo dalje otišla u kvalitetu nego bilo koji drugi fakultet. Apsolutno ni za kakva prava studenata se ti ljudi ne bore. Tabore po ofisu, imaju nekakvu titulicu, besplatan internet i telefon, glavni su u džematu i sl. Na ETF-u legendarni "Steleks" drže vehabije, i naravno, studentska organizacija, kao da i ne postoji. I kod njih je iftar kapitalan projekat. :( :roll: :sad: :? :shock: :x
ekonomski fakultet nema potrebe prozivati. tamo svi rade za studente, studentska sluzba, i dekani, i web moderatori i td. samo cu reci da smo se pobunili prije par godina protiv nastavnog plana za cetvrtu jer nismo bili zadovoljni ponudjenim predmetima. plan je promijenjen u roku od 2 sedmice, i svaka tacka naseg zahtjeva je adresirana, ako nije udovoljena.

nego na tom istom fakultetu sto puta sam gledala kako cure golih grudi dobiju 6 na "er". ili jos kad obuce one hlace sto bi joj se vidjele dlake da se ne obrije, pa ko fol nesto ispusti pred profom i sagne se....

e ba, savjet: kad je usmeni iz finansijkog racunovodstva otidjite i vidite kakve dolaze. ja bih vrlo rado da im se zabrani da takve ulaze na ISPIT, ne na nastavu.
Smithers
Posts: 28
Joined: 28/01/2007 20:37

#44

Post by Smithers »

Hierarchia wrote:
babanovac wrote:Mislim da malo reda i po pitanju oblacenja (kao i po pitanju ostalih stvari) nije naodmet.
Neko rece da je dress-code regulisan pravilnikom obrazovne institucije.Ovdje predsjednik unije studenata i trazi uvodjenje (ili primjenu postojeceg?) propisa o oblacenju od univerziteta,ne trazi donosenje zakona ili nesto slicno...
Uveo bih uniforme i u srednje skole.Zene suknjice do koljena,muski panatalone,kao u pristojnijim skolama u Americi.
Da ali te "pristojne" skole nisu javne, nego obicno privatne ili renomirane. I najcesce nisu dostupne za sire narodne mase. Ipak mislim da se svugdje na zapadu, na javne fakultete moze dolaziti obucen kako hoces (i stilski i u svakom drugom smislu), naravno bez pretjerivanja.
E pa upravo o tome se radi. Sta je to po vama pretjerivanje? Bilo kakvo pravilo oblacenja da se stavi na papir izazvace ovakve reakcije od pojedinaca.
Inace u USA je u vrijeme Clintonove administracije pokrenut program da se i u javnim skolama uvedu skolske uniforme i sl.
Rezlutati su bili iznenadjujuce pozitivni

http://www.eastjeffersonparish.com/educ ... iforms.htm
http://www.education-world.com/a_issues/issues033.shtm

Kod nas vlada anarhija u svakom pogledu kad je obrazovni sistem u pitanju. Uzmimo primjer da je po zakonu zabranjeno pušenje u školskim ustanovama, prodaja duhanskih proizvoda u neposrednoj blizini škole (ko se toga pridrzava
Zabranjena prodaja alkohola djeci, Zabranjeno kladjenje u kladionicama itd

Neka pravila moraju postojati od prvacica do fakultetlija. Whats the problem
Ja mislim da je problem sto neko ko ima mkar muslimansko ime ne smije nista zivo predloziti u ovoj jebenoj drzavi jer ce odmah biti napadnut da pokušava da uvede talibanski sistem, da ne daj Boze hoce da postanemo drugi Afganistan, Iran itd
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#45

Post by amrino »

Ja sam za uvodjenje odredjenih pravila oblacenja, ne na ovakav nacin- naravno ali sto je previse previse je! Nema to veze sa religijom- kako ce zlobnici odmah pomisliti- nosam i ja minjake- ali ne na fakultet- ne na posao!
Ukoliko neko sam od sebe nema postovanja i kulture prema profesorima, ustanovama i ostalim sudentima- treba mu to nametnuti. A kada se zavrsi nastava neka hoda gol golcat! Nema nista odvratnije nego kada se treba na ispitu pojavi polugola...pa se onda jos cudi sto je svi poprijeko gledaju!
U njemackim osnovnim i srednjim skolama je zabranjeno cak i nosanje stikli...obrazlozenje je da im unistise podove :D svaka cast!
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#46

Post by babanovac »

Pjevacice Pinku,skola djacima.
Tacno,u srednjoj treba i stiklu ukinuti.
User avatar
Faust
Posts: 1162
Joined: 20/10/2005 23:38
Location: Ni pakao ni raj

#47

Post by Faust »

Uredu, sve treba i može. Samo je besmisleno da unija studenata traži propise o oblacenju, a ne traži usklađivanje izvođenja nastave sa principima koji su već u zemljama koje spominjete. Mogli su prozvati profesore koji daju veću ocjenu oskudno obucenim, jendostavnije je i efektnije. No, to se desiti u skoroj buducnosti nece. :D :D
encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#48

Post by encian »

Smithers wrote: Ja mislim da je problem sto neko ko ima mkar muslimansko ime ne smije nista zivo predloziti u ovoj jebenoj drzavi jer ce odmah biti napadnut da pokušava da uvede talibanski sistem, da ne daj Boze hoce da postanemo drugi Afganistan, Iran itd
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

ja bih npr zabranila pantalone niskog struka na go stomak i go stomak samim tim. zabranila bih dekolte koji ide dublje od pocetka "udoline" :), zabranila bih suknje krace od pola duzine do koljena i providne stvarke pa da se vidi uzorak na grudnjaku. eto to je sve. ovo su osnovna pravila ponasanja koja na zalost ne znaju svi.

a ne da meni koka dodje tamo na ispit i viri joj ono srce odozada na tangama.
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#49

Post by mala-i »

Prince wrote:Jel se iko sjetio da se pozabavi drugim stvarima, koje su mnogo važnije. Ako ste alergični na dim, možete umrijeti na Fakultetu političkih nauka u Sarajevu, jer već nakon 2-3 minute smrdite na dim, čak i u amfiteatru. Nekvalitetna predavanja, neadekvatan nastavni kadar, nedostatak praktične nastave, nepostojanost kompjutera, nedostatak bilo čega što priliči normalnom studiju, a mi se opet bavimo glupostima, minjacima i dekolteima. Hajde da prvo riješimo egzistencijalne probleme studenata, lako ćemo onda napraviti norme oblačenja.

Kad već spominjem FPN, tu studentska organizacija ne radi apsolutno ništa. Najznačajniji projekti su im iftari i uvlačenje profesorima i dekanu. Čak ih i ovi normalniji profesori zovu "oni Grbini" (Grbo je dekan). Organizuju ekskurzije i to je sve što rade. Vrte se ukrug po partijskoj liniji već godinama, trenutno je predsjednik Bilfan Đelilović, koji ima 30 godina i prva je godina studija već nekoliko godina. Slično je i na Ekonomiji, koja je opet mnogo dalje otišla u kvalitetu nego bilo koji drugi fakultet. Apsolutno ni za kakva prava studenata se ti ljudi ne bore. Tabore po ofisu, imaju nekakvu titulicu, besplatan internet i telefon, glavni su u džematu i sl. Na ETF-u legendarni "Steleks" drže vehabije, i naravno, studentska organizacija, kao da i ne postoji. I kod njih je iftar kapitalan projekat. :( :roll: :sad: :? :shock: :x
stari dobri Bilfo? :lol: pa on je men se čini bio na nekom drugom faxu, čini mi se saobraćaju...
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#50

Post by Hierarchia »

Smithers wrote:
Hierarchia wrote:
babanovac wrote:Mislim da malo reda i po pitanju oblacenja (kao i po pitanju ostalih stvari) nije naodmet.
Neko rece da je dress-code regulisan pravilnikom obrazovne institucije.Ovdje predsjednik unije studenata i trazi uvodjenje (ili primjenu postojeceg?) propisa o oblacenju od univerziteta,ne trazi donosenje zakona ili nesto slicno...
Uveo bih uniforme i u srednje skole.Zene suknjice do koljena,muski panatalone,kao u pristojnijim skolama u Americi.
Da ali te "pristojne" skole nisu javne, nego obicno privatne ili renomirane. I najcesce nisu dostupne za sire narodne mase. Ipak mislim da se svugdje na zapadu, na javne fakultete moze dolaziti obucen kako hoces (i stilski i u svakom drugom smislu), naravno bez pretjerivanja.
E pa upravo o tome se radi. Sta je to po vama pretjerivanje? Bilo kakvo pravilo oblacenja da se stavi na papir izazvace ovakve reakcije od pojedinaca.
Inace u USA je u vrijeme Clintonove administracije pokrenut program da se i u javnim skolama uvedu skolske uniforme i sl.
Rezlutati su bili iznenadjujuce pozitivni

http://www.eastjeffersonparish.com/educ ... iforms.htm
http://www.education-world.com/a_issues/issues033.shtm

Kod nas vlada anarhija u svakom pogledu kad je obrazovni sistem u pitanju. Uzmimo primjer da je po zakonu zabranjeno pušenje u školskim ustanovama, prodaja duhanskih proizvoda u neposrednoj blizini škole (ko se toga pridrzava
Zabranjena prodaja alkohola djeci, Zabranjeno kladjenje u kladionicama itd

Neka pravila moraju postojati od prvacica do fakultetlija. Whats the problem
Ja mislim da je problem sto neko ko ima mkar muslimansko ime ne smije nista zivo predloziti u ovoj jebenoj drzavi jer ce odmah biti napadnut da pokušava da uvede talibanski sistem, da ne daj Boze hoce da postanemo drugi Afganistan, Iran itd
To sto kod nas pijaca Otoka proda onih uskih majicica i hlaca ko za cijelu vojsku uniformi - to je problem tih koje dolaze na ispit. Ja znam samo da se odredjeni tip djevojaka tako oblaci i na njima se dosta ostalog moze vidjeti. Nisu u vecini i one sa kojim sam ja studirala oblacile su se pristojno i ok. Govorimo ipak o manjini onih kojim ce *ise ispasti iz grudnjaka i tangice iz pantalona.
A sta je pretjerivanje? to jeste diskutabilno pitanje i moze podrazumijevati citav dijapazon odgovora. Meni je pretjerano doci na ispit ko da si krenula u nocni bar ili u crvenu četvrt. Sve ostalo je ok. Ja bih takodjer zabranila sminkanje onda - neke studentice dodji na ispit ko maskote.
Post Reply