Evolucija

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5851 Re: Evolucija

Post by Dozer »

scarr wrote: 13/03/2023 10:16 Mozes ti postaviti ovdje sta hoces, on to uopšte neće pročitati i uzeti u razmatranje, jer uopšte nije cilj da nešto novo nauči.

Evolucija mu bajka, al nije da je prvi covjek prvu zenu iz rebra napravio :lol:
Zato mu i rekoh da smo mi sad bog, jer radimo isto ono sto je bog "uradio" s Adamom i Evom - genetski izninjering. Ali ne konta CPT to, kao sto onomad nije kontao ni za nacije, drzavlljanstva, BK, itd. :D

Ali, ipak on sve zna. E da, seveda, dapace, damace, dalabu(d). :D
teodati
Posts: 650
Joined: 07/09/2017 20:25

#5852 Re: Evolucija

Post by teodati »

apsidejzi wrote: 13/03/2023 10:03
teodati wrote: 12/03/2023 19:41 Sada si sam rekao zapravo da nauka, dakle i teorija evolucije NE ZNA kako se to zapravo događa promjena genetskog materijala DNK, hvala što to priznaješ! :thumbup:
Ja sam u svom proslom postu na ovoj temi opisao eksperiment koji je provela grupa istrazivaca, te sam dao youtube podcast sa osobom koja je predvodila taj eksperiment. Ako si procitao post (a ocito nisi) vidio bi da je ona upravo dokazala ovo sto ti kazes da nauka ne zna. Nauka zna tj upravo je saznala. Imaju tacno korak po korak kako se mijenjao genetski materijal. Uzimali su uzorak svakih 70 generacija i analizirali genetski materijal te pratili promjenu po promjenu. Izvoli pogledaj video, ima i vremenski zapis kada o tome pocinju pricati. Ako te interesuju detalji mozes u opisu videa naci link za njen naucni rad na tu temu.

prema tome, nauka ZNA kako dolazi do promjena genetskog materijala.
Nije odgovoreno kako se dogodila promjena genetskog materijala nego se samo nabrajalo tko je s kime došao u vezu, to nije objašnjenje, dapače, i muškarac i žena imaju vezu pa nastaje novo biće, ali nitko ne zna KAKO točno nastaje recimo mozak, stvarno ko da s malom djecom razgovaram, kojima treba na svako pitanje postaviti još sto pitanja, a ni onda neće pitanje do kraja razumjeti, a time ni shvatiti što je odgovor, naprotiv! 8-)
teodati
Posts: 650
Joined: 07/09/2017 20:25

#5853 Re: Evolucija

Post by teodati »

scarr wrote: 13/03/2023 10:16 Mozes ti postaviti ovdje sta hoces, on to uopšte neće pročitati i uzeti u razmatranje, jer uopšte nije cilj da nešto novo nauči.

Evolucija mu bajka, al nije da je prvi covjek prvu zenu iz rebra napravio :lol:
Sve sam ja to pročitao zato i kažem da više ne vjerujem u te bajke, e da! :-D
teodati
Posts: 650
Joined: 07/09/2017 20:25

#5854 Re: Evolucija

Post by teodati »

Avetinho wrote: 13/03/2023 09:13 Gledaj ti kolika je arogancija u osvijestenih Jehovinih Svjedoka. To sve odjednom zna, i o evoluciji i o Bogu. To je cak "razgovaralo s akademski obrazovanim ljudima koji nista ne znaju" pa posto onda i on nist ne zna kao ni oni, onda ga to cini ravnopravnim sagovornikom.

Hodanje po vodi, ozivljavanje mrtvaca, pa onda ozivljavanje "svog jedinog sina" kako bi ovaj sin iskupio sva nase prosle i buduce grijehe, e to vise ne treba dokazivati, fino ti pise u svetim knjigama i to ce on nama sve fino objasniti, samo treba da pitamo. Nema veze sto su ljudi oprostenih grijeha u te zadnje 2 hiljade godina pocinele toliko zla jedni drugima, potamanili zena, djece, nevinog svijeta, sto je taj nas dobri Bog svijet bezrazlozno izlozio tolikim epidemijama, znanim i neznanim bolestinama. Nema veze, Bog zna zasto on to nama radi, on je milordan i pametan. Ali nema veze ni sto nam je oprostio, opalice on nas s jos malo nesrece i posasti, samo da se zna ko je glavni. Bog je dobar i milosrdan.

E to je njemu nauka, o ove trice i kucine, evolucija, to je bajka.

E da, dapace, seveda.
Ja nisam Jehovin svjedok, očito ti nije poznato U ŠTO oni vjeruju, pa malo to prouči prije nego nekoga svrstaš u neku organizaciju.

I jasno je da nemaš pojma o čemu zapravo Biblija govori, već sam to objasnio na jednoj drugoj temi, ZAŠTO se dešava ZLO na Zemlji, pa neću ponavljati, dapače.
teodati
Posts: 650
Joined: 07/09/2017 20:25

#5855 Re: Evolucija

Post by teodati »

Dozer wrote: 13/03/2023 13:09
scarr wrote: 13/03/2023 10:16 Mozes ti postaviti ovdje sta hoces, on to uopšte neće pročitati i uzeti u razmatranje, jer uopšte nije cilj da nešto novo nauči.

Evolucija mu bajka, al nije da je prvi covjek prvu zenu iz rebra napravio :lol:
Zato mu i rekoh da smo mi sad bog, jer radimo isto ono sto je bog "uradio" s Adamom i Evom - genetski izninjering. Ali ne konta CPT to, kao sto onomad nije kontao ni za nacije, drzavlljanstva, BK, itd. :D

Ali, ipak on sve zna. E da, seveda, dapace, damace, dalabu(d). :D
Daj ne lupetaj, što ti radiš kao Bog, stvarno si jako smiješan, lako je klonirati kad već postoj DNK, kloniraj ti kada ga nigdje nema, ajde, pa ga napravi, isto kao i sve u svemiru što postoji, nemaš pojma o pojmu, eto, kratko i jasno, bubneš nešto i misliš da si pametan,možeš mislit!
teodati
Posts: 650
Joined: 07/09/2017 20:25

#5856 Re: Evolucija

Post by teodati »

teodati wrote: 13/03/2023 18:54
Dozer wrote: 13/03/2023 13:09

Zato mu i rekoh da smo mi sad bog, jer radimo isto ono sto je bog "uradio" s Adamom i Evom - genetski izninjering. Ali ne konta CPT to, kao sto onomad nije kontao ni za nacije, drzavlljanstva, BK, itd. :D

Ali, ipak on sve zna. E da, seveda, dapace, damace, dalabu(d). :D
Daj ne lupetaj, što ti radiš kao Bog, stvarno si jako smiješan, lako je klonirati kad već postoji DNK, kloniraj ti kada ga nigdje nema, ajde, pa ga napravi, isto kao i sve u svemiru što postoji, nemaš pojma o pojmu, eto, kratko i jasno, bubneš nešto i misliš da si pametan,možeš mislit!
User avatar
apsidejzi
Posts: 8262
Joined: 25/05/2013 23:49

#5857 Re: Evolucija

Post by apsidejzi »

teodati wrote: 13/03/2023 18:45
apsidejzi wrote: 13/03/2023 10:03
Ja sam u svom proslom postu na ovoj temi opisao eksperiment koji je provela grupa istrazivaca, te sam dao youtube podcast sa osobom koja je predvodila taj eksperiment. Ako si procitao post (a ocito nisi) vidio bi da je ona upravo dokazala ovo sto ti kazes da nauka ne zna. Nauka zna tj upravo je saznala. Imaju tacno korak po korak kako se mijenjao genetski materijal. Uzimali su uzorak svakih 70 generacija i analizirali genetski materijal te pratili promjenu po promjenu. Izvoli pogledaj video, ima i vremenski zapis kada o tome pocinju pricati. Ako te interesuju detalji mozes u opisu videa naci link za njen naucni rad na tu temu.

prema tome, nauka ZNA kako dolazi do promjena genetskog materijala.
Nije odgovoreno kako se dogodila promjena genetskog materijala nego se samo nabrajalo tko je s kime došao u vezu, to nije objašnjenje, dapače, i muškarac i žena imaju vezu pa nastaje novo biće, ali nitko ne zna KAKO točno nastaje recimo mozak, stvarno ko da s malom djecom razgovaram, kojima treba na svako pitanje postaviti još sto pitanja, a ni onda neće pitanje do kraja razumjeti, a time ni shvatiti što je odgovor, naprotiv! 8-)
Pa zar nisi razumio da su svjetlosna bica dolazila i mjenjala DNA dok je doktorica spavala. Ona dodje kad ono drugacija DNA. Kaze kako ovo? Ne znamo, jbg. Magija.

Cuj kako :lol: jbt s kim ja forumski prostor dijelim. IQ = 84
teodati
Posts: 650
Joined: 07/09/2017 20:25

#5858 Re: Evolucija

Post by teodati »

apsidejzi wrote: 13/03/2023 20:24
teodati wrote: 13/03/2023 18:45

Nije odgovoreno kako se dogodila promjena genetskog materijala nego se samo nabrajalo tko je s kime došao u vezu, to nije objašnjenje, dapače, i muškarac i žena imaju vezu pa nastaje novo biće, ali nitko ne zna KAKO točno nastaje recimo mozak, stvarno ko da s malom djecom razgovaram, kojima treba na svako pitanje postaviti još sto pitanja, a ni onda neće pitanje do kraja razumjeti, a time ni shvatiti što je odgovor, naprotiv! 8-)
Pa zar nisi razumio da su svjetlosna bica dolazila i mjenjala DNA dok je doktorica spavala. Ona dodje kad ono drugacija DNA. Kaze kako ovo? Ne znamo, jbg. Magija.

Cuj kako :lol: jbt s kim ja forumski prostor dijelim. IQ = 84
Istina, dijeliti forumski prostor s nekima koji fanatično u nešto vjeruje bez dokaza, a još i kada ne razumiju neko pitanje do kraja što i mala djeca bi morala razumjeti nije baš veselje, ali kakvi smo takvi smo, e da!


Gotovi ste evolucionisti, USKORO ćete saznati KAKO su zbilja sve vrste živih bića nastale na Zemlji, bajke poput evolucije više se neće spominjati, ovo zapamtite pa kada se to desi, a desiti će se, sjetite se tko je to prorekao, e da! :)
Last edited by teodati on 13/03/2023 20:57, edited 2 times in total.
teodati
Posts: 650
Joined: 07/09/2017 20:25

#5859 Re: Evolucija

Post by teodati »

Gotovi ste evolucionisti, USKORO ćete zbilja saznati KAKO su sve vrste na Zemlji nastale, bajke poput evolucije više se neće spominjati, e da! :-D
User avatar
Ateista
Posts: 46568
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#5860 Re: Evolucija

Post by Ateista »

:-) :-) :-) :-) :-) :-)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Koji lik, sta reci na sve ovo... :run:
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5861 Re: Evolucija

Post by Dozer »

Ooooo, proroce nas, sidje, sta mai :pisnuo:
scarr
Posts: 490
Joined: 28/01/2019 23:34

#5862 Re: Evolucija

Post by scarr »

Seveda
User avatar
apsidejzi
Posts: 8262
Joined: 25/05/2013 23:49

#5863 Re: Evolucija

Post by apsidejzi »

teodati wrote: 13/03/2023 20:53 Gotovi ste evolucionisti, USKORO ćete zbilja saznati KAKO su sve vrste na Zemlji nastale, bajke poput evolucije više se neće spominjati, e da! :-D
Puno price malo sadrzaja :D
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#5864 Re: Evolucija

Post by Avetinho »

Udri, Jehovac. Deder tu tvoju teoriju, jer rece da sve znas, treba samo da te neko pita. Sta su ti rekli ti akademski obrazovani gradjani o ovome?

U ovoj zemljici Bosni punoj cudesa gdje su kvazi-ucenjaci na cijeni, nece mi nist biti ako se jos malo grohotom nasmijem. E da!
teodati
Posts: 650
Joined: 07/09/2017 20:25

#5865 Re: Evolucija

Post by teodati »

Avetinho wrote: 14/03/2023 07:02 Udri, Jehovac. Deder tu tvoju teoriju, jer rece da sve znas, treba samo da te neko pita. Sta su ti rekli ti akademski obrazovani gradjani o ovome?

U ovoj zemljici Bosni punoj cudesa gdje su kvazi-ucenjaci na cijeni, nece mi nist biti ako se jos malo grohotom nasmijem. E da!
Nisam Jehovac, daj se obrazuj da znaš tko u što vjeruje, a što se evolucije tiče, nije problem što NE ZNATE kako dolazi do promjene genetskog materijala nego ne znate ni kako DNK nastaje, pazite ovo, u programu u DNK cjelokupni su podaci o CIJELOM novom biću, recimo svi podaci o mozgu (kojega mi ljudi već jako dugo proučavamo a jako malo znamo kako funkcionira, više ne znamo nego što znamo samo kažem), i ne samo da su podaci o cijelom mozgu nego i podaci KAKO ga napraviti i od kojega materijala, dakle samo budala može reći da je to slučajno nastalo, jer mozak je daleko složeniji nego sve što smo mi ljudi ikada napravili, a recimo ako nađemo neki program sa svim podacima za izgradnju recimo nekog nebodera, do toga koje sve dijelove mora imati, KAKO ga napraviti, koje materijale koristiti da se ne uruši, i tak dalje, sigurno nećemo reći da je to slučajno nastalo, već da je to netko inteligentan napravio program, mozak je bilijune puta teži program, a što znači i da je DNK program sa svim podacima o SVIM živim bićima morao netko inteligentan napraviti, koji je bilijune puta NAPREDNIJI od nas ljudi, pametnome dosta, e da! 8-)
User avatar
vaučer
Posts: 9155
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#5866 Re: Evolucija

Post by vaučer »

Ah da, komplicirano je - dakle Bog. Zijev.
Dosadan argument. Da su ljudi pratili taj argument i dalje bi se klanjali suncu i prinosili žrtve za plodnu žetvu. Kompliciranost po sebi nije argument ni za šta. Ne pričamo o stvarima koje su nastale za jedan dan, godinu, život.
teodati
Posts: 650
Joined: 07/09/2017 20:25

#5867 Re: Evolucija

Post by teodati »

vaučer wrote: 14/03/2023 20:01 Ah da, komplicirano je - dakle Bog. Zijev.
Dosadan argument. Da su ljudi pratili taj argument i dalje bi se klanjali suncu i prinosili žrtve za plodnu žetvu. Kompliciranost po sebi nije argument ni za šta. Ne pričamo o stvarima koje su nastale za jedan dan, godinu, život.
Ma nije neki vječni Bog, već netko tko je samo puno STARIJI i daleko NAPREDNIJI od nas ljudi, kada ZNA program za MOZAK napraviti a mi ljudi ne znamo još ni kako sve funkcionira, daj malo logike upotrijebi pa će ti biti jasnije da ništa takvo slučajno ne nastaje, dapače!
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#5868 Re: Evolucija

Post by Avetinho »

Jehovac, ko je napravio onda i kako? Vidim sve znas. Da li je onda odlucio porusiti kockice s kojima se igrao, pa je prognao Adama i Evu, a onda je vlastitog sina dao razapeti kako bi iskupio nase grijehe? Kako je to tacno islo? Reci nam, Jehovac, malo o karakteru tog bica, je li dobar, zao, zasto nas kaznjava bolescinama i ratovima.

Ili bolje nemoj. Predlazem ti da svoje nebulozne teorije preneses na podforum "Religija", pa se svadjaj sa ostalim sektama ko je od vas u pravu. Mozes na tom istom podforumu otvoriti temu "Evolucija" pa udrite u glas kako je Zemlja nastala prije 6000 godina i kako je Bog odlucio prvi dan ovo, drugi ono, pa se onda legao odmarati.

E da! Dapace, seveda!
teodati
Posts: 650
Joined: 07/09/2017 20:25

#5869 Re: Evolucija

Post by teodati »

Avetinho wrote: 15/03/2023 07:03 Jehovac, ko je napravio onda i kako? Vidim sve znas. Da li je onda odlucio porusiti kockice s kojima se igrao, pa je prognao Adama i Evu, a onda je vlastitog sina dao razapeti kako bi iskupio nase grijehe? Kako je to tacno islo? Reci nam, Jehovac, malo o karakteru tog bica, je li dobar, zao, zasto nas kaznjava bolescinama i ratovima.

Ili bolje nemoj. Predlazem ti da svoje nebulozne teorije preneses na podforum "Religija", pa se svadjaj sa ostalim sektama ko je od vas u pravu. Mozes na tom istom podforumu otvoriti temu "Evolucija" pa udrite u glas kako je Zemlja nastala prije 6000 godina i kako je Bog odlucio prvi dan ovo, drugi ono, pa se onda legao odmarati.

E da! Dapace, seveda!
Ja nisam Jehovac, i treba postavljati pitanja ovdje na evoluciji, jer vi evolucionisti NISTE sami za to sposobni, pa vas treba malo "potaknuti" na razmišljanje, da ne zakržlja onaj dio mozga koji je za to zadužen, e da! :-D

Po evoluciji živa bića( dakle i naš mozak) su nastala slučajno, a POSTOJI program za to, pa KAKO onda slučajno nastade ak se PO PROGRAMU RADI, jel, e pameti? :lol:
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#5870 Re: Evolucija

Post by Avetinho »

Jehovac, nemoj samo kritikovati. Daj da cujemo tu tvoju sveobuhvatnu teoriju kako je svemoguci Bog prije 6000 godina stvorio Adama od prasine, a Evu od rebaraca, i to toliko savrseno da ih je u jednom trenutku htio unistiti, ali na svu srecu pojavo se Abram da zakolje svog sina iz silne ljubavi. Sta ima veze sto si Jehovac, i Jehovci su ljudi. E da, seveda, dapace.
teodati
Posts: 650
Joined: 07/09/2017 20:25

#5871 Re: Evolucija

Post by teodati »

Avetinho wrote: 16/03/2023 06:27 Jehovac, nemoj samo kritikovati. Daj da cujemo tu tvoju sveobuhvatnu teoriju kako je svemoguci Bog prije 6000 godina stvorio Adama od prasine, a Evu od rebaraca, i to toliko savrseno da ih je u jednom trenutku htio unistiti, ali na svu srecu pojavo se Abram da zakolje svog sina iz silne ljubavi. Sta ima veze sto si Jehovac, i Jehovci su ljudi. E da, seveda, dapace.
Vidiš da pojma o Bibliji nemaš, samo se sramotiš svojim neznanjem, Biblija se ne može samo doslovno prevoditi, ima puno simbolike, tako je jasno da pisac simbolično opisuje dane stvaranja a ne da se radi doslovno o 24 sata, "jedan dan je u Boga kao tisuću godina, i tisuću godina kao jedan dan", po toj računici, a koja je preteška da bi ti je detaljno objašnjavao, jedan dan stvaranja trajao bi nekoliko stotina bilijuna zemaljskih godina, dakle nemaš pojma što zapravo u Bibliji piše, isto je tako i sa drugim ovdje uvredljivim tvojim iskazima o Bibliji, pametnome dosta, e da! 8-)
User avatar
vaučer
Posts: 9155
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#5872 Re: Evolucija

Post by vaučer »

A taj vremenski preračun si izvukao ravno iz dupeta a? Ili ti je Jahve poslao šalabahter? 😁 Kad treba je sve doslovno, kad treba ništa nije. E da.
teodati
Posts: 650
Joined: 07/09/2017 20:25

#5873 Re: Evolucija

Post by teodati »

vaučer wrote: 17/03/2023 18:49 A taj vremenski preračun si izvukao ravno iz dupeta a? Ili ti je Jahve poslao šalabahter? 😁 Kad treba je sve doslovno, kad treba ništa nije. E da.
Pa računaj ak shvaćaš što Biblija kaže, matematički je tako kako sam napisao tko zna to izračunati, i dakako da treba ZNATI kada je nešto doslovno a kada nije u Bibliji napisano inače se ništa ne razumije, za to treba to dobro proučiti, a ne samo ponavljati za nekim ko papagaj, a mozak na pašu, e da!
User avatar
vaučer
Posts: 9155
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#5874 Re: Evolucija

Post by vaučer »

Da računam? Gdje si našao tu formulu za računicu? Koji pasos si ‘dubinski’ čitao? Ništa ti ne ZNAŠ, nego samo izvlačiš nebulozne zaključke iz ničega i interpretiraš kako ti odgovara.

Dakle? Daj tu ‘pretešku za objasniti’ računicu na sunce. 🤣 Kakav trol.
teodati
Posts: 650
Joined: 07/09/2017 20:25

#5875 Re: Evolucija

Post by teodati »

vaučer wrote: 17/03/2023 22:31 Da računam? Gdje si našao tu formulu za računicu? Koji pasos si ‘dubinski’ čitao? Ništa ti ne ZNAŠ, nego samo izvlačiš nebulozne zaključke iz ničega i interpretiraš kako ti odgovara.

Dakle? Daj tu ‘pretešku za objasniti’ računicu na sunce. 🤣 Kakav trol.
Prvo nešto pročitaj i prouči pa će ti i samome biti neke stvari jasnije, a ne da ti netko mora to objašnjavati, ak hoćeš znati moraš učiti, seveda.

Eto ti citata iz Biblije, pa izračunaj ako si pametan, ajde, ali sumnjam da ćeš to znati. :-D



2. Petrova 3,8 Jedno, ljubljeni, ne smetnite s uma: jedan je dan kod Gospodina kao tisuću godina, a tisuću godina kao jedan dan.

E da!
Post Reply