Skraćenje casova tokom ramazana

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#326 Re: Skraćenje casova tokom ramazana

Post by bitanga_sa_otesa »

canvra888 wrote: 01/04/2023 20:08

Pa eto, da si pratio temu, znao bi da sam postao da vas je oko 9% u Sarajevu takvih, u istom košu su vas sabili na popisu - 'ateisti, agnostici i neizjašnjeni'.

I tih 9% bi da se svi ravnaju prema njima. Ma jašta :lol:
pratio sam ja sve ,ja sam jos uz to i džedaj :D
a ovo da se ravnaju prema meni ,nesto si pogresno skontao ,pa da ti objasnim,vrlo je jednostavno:vjeruj svoje,nikog nije briga u sta ti vjerujes dok drugima ne nameces.ljudima poput nas 9% ide vise na q to silno nametanje i forsiranje vjere i uvlacenje u svaku poru drustva,drzave ,vojske,policije,obrazovanja,javnog zivota,gdje mu nije mjesto,ispiranje mozga s tim non stop,gdje god se okrenem,gdje god udjem.ni ja nikome ne namecem nista niti ispirem mozak...serete na ove lgbtjkedkjwkuh a isti ste ko i oni,svima namecete svoje ,a nemate razumijevanje prema ljudima koje to ne zanima,a zive tu s vama.ni cetnici ih nisu uspjeli otjerati,a vi cete izgleda uspjeti....
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#327 Re: Skraćenje casova tokom ramazana

Post by bitanga_sa_otesa »

canvra888 wrote: 01/04/2023 20:10

Jest, i evo država propada zbog toga :-D
propala je davno... 1990. god
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#328 Re: Skraćenje casova tokom ramazana

Post by kakavdanakneiskustvu »

canvra888 wrote: 01/04/2023 20:17
kakavdanakneiskustvu wrote: 01/04/2023 20:12

Ataše je valjda to znaš jedna osoba,već drugi put koliko ja primijetih na temi spominješ forumskog atašea,ovo od maloprije moglo bi se shvatiti da mene smatraš atašeom,i juče si to meni bio uputio ili nekom drugom?,opet te podsjećam,možda nisi upućen,ataše je jedna osoba a ne grupa ljudi
Pod forumskim atašeom smatram svakog klasičnog forumskog pametnjakovića kao individualca koji potentno misli da je moralna i intelektualna vertikala i da je svaka njegova zlatna i mjerodavna za ostale.
Onda to trebaš i naglasiti jer ponavljam ataše je jedna osoba,a kad napišeš forumski ataše onda svako pismen će pomisliti da pišeš o jednoj osobi,ne grupi ljudi,jer ataše je jedna osoba,ne grupa osoba


Dobro je,nek nisi mislio na mene
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#329 Re: Skraćenje casova tokom ramazana

Post by ¤ jelena ¤ »

Ne dobismo odgovor :sad:

samo gomila nekih ad hominem....

lapsusa. :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#330 Re: Skraćenje casova tokom ramazana

Post by kakavdanakneiskustvu »

Odgovor je valjda,ponavljam valjda,da je greška u pisanju
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#331 Re: Skraćenje casova tokom ramazana

Post by ¤ jelena ¤ »

Da, ali ne dobismo ispravno napisanu riječ da znamo na šta je mislio.

Sad ne znam jesam li zabrinuta ili zabranjena. :cry: :D
User avatar
canvra888
Posts: 4338
Joined: 09/07/2021 15:03

#332 Re: Skraćenje casova tokom ramazana

Post by canvra888 »

bitanga_sa_otesa wrote: 01/04/2023 20:18
canvra888 wrote: 01/04/2023 20:08

Pa eto, da si pratio temu, znao bi da sam postao da vas je oko 9% u Sarajevu takvih, u istom košu su vas sabili na popisu - 'ateisti, agnostici i neizjašnjeni'.

I tih 9% bi da se svi ravnaju prema njima. Ma jašta :lol:
pratio sam ja sve ,ja sam jos uz to i džedaj :D
a ovo da se ravnaju prema meni ,nesto si pogresno skontao ,pa da ti objasnim,vrlo je jednostavno:vjeruj svoje,nikog nije briga u sta ti vjerujes dok drugima ne nameces.ljudima poput nas 9% ide vise na q to silno nametanje i forsiranje vjere i uvlacenje u svaku poru drustva,drzave ,vojske,policije,obrazovanja,javnog zivota,gdje mu nije mjesto,ispiranje mozga s tim non stop,gdje god se okrenem,gdje god udjem.ni ja nikome ne namecem nista niti ispirem mozak...serete na ove lgbtjkedkjwkuh a isti ste ko i oni,svima namecete svoje ,a nemate razumijevanje prema ljudima koje to ne zanima,a zive tu s vama.ni cetnici ih nisu uspjeli otjerati,a vi cete izgleda uspjeti....
Jarane, plaho si iznerviran, opusti se :thumbup:

Možda je nekom smetao kult ličnosti u bivšoj državi pa ga je poštovao jer je bio nametnut zakonom. Pogledaj malo iz tog ugla. Tebi možda nije smetao i to je tvoja volja. Sad su druga vremena.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#333 Re: Skraćenje casova tokom ramazana

Post by bitanga_sa_otesa »

canvra888 wrote: 01/04/2023 20:32

Jarane, plaho si iznerviran, opusti se :thumbup:

Možda je nekom smetao kult ličnosti u bivšoj državi pa ga je poštovao jer je bio nametnut zakonom. Pogledaj malo iz tog ugla. Tebi možda nije smetao i to je tvoja volja. Sad su druga vremena.
ma nema ,iznervirao sam se evo ,sav sam kauc izgrizo...
ovo o cemu sam ja pisao nije nametnuto zakonom ,zato sam pitao da li je BiH islamska drzava,ali ti to ne kontas,vrtis svoju mantru ... vrti i dalje sretno ti bilo :bih:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#334 Re: Skraćenje casova tokom ramazana

Post by kakavdanakneiskustvu »

¤ jelena ¤ wrote: 01/04/2023 20:30 Da, ali ne dobismo ispravno napisanu riječ da znamo na šta je mislio.

Sad ne znam jesam li zabrinuta ili zabranjena. :cry: :D
Da,ostade neodgovorno,sad trebamo nagadjati
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#335 Re: Skraćenje casova tokom ramazana

Post by ¤ jelena ¤ »

Sve u svemu, od nameta nema selameta....

al haj.
User avatar
canvra888
Posts: 4338
Joined: 09/07/2021 15:03

#336 Re: Skraćenje casova tokom ramazana

Post by canvra888 »

bitanga_sa_otesa wrote: 01/04/2023 20:34
canvra888 wrote: 01/04/2023 20:32

Jarane, plaho si iznerviran, opusti se :thumbup:

Možda je nekom smetao kult ličnosti u bivšoj državi pa ga je poštovao jer je bio nametnut zakonom. Pogledaj malo iz tog ugla. Tebi možda nije smetao i to je tvoja volja. Sad su druga vremena.
ma nema ,iznervirao sam se evo ,sav sam kauc izgrizo...
ovo o cemu sam ja pisao nije nametnuto zakonom ,zato sam pitao da li je BiH islamska drzava,ali ti to ne kontas,vrtis svoju mantru ... vrti i dalje sretno ti bilo :bih:
I koja je efektivna razlika onda?

Izglasano vs. nametnuto? Je l' se i jedno i drugo u konačnici poštuje? Kad je nešto izglasano, to je opet volja većine, a nametnuto ne mora biti volja većine.

I da, 10 minuta kraći časovi nisu karakteristika islamske države. Islamskom državom se smatra država gdje je zastupljen šerijat ili recimo za današnje vrijeme, dio njega.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#337 Re: Skraćenje casova tokom ramazana

Post by bitanga_sa_otesa »

canvra888 wrote: 01/04/2023 20:41

I koja je efektivna razlika onda?

razlika je sto 9% nece da im se namece islamska drzava ako ne zive u njoj ,kontas?? al zadrt si ti,kao i svi ''vijernici'',tako da ne kontate nista ,vec samo vrtite isti spin ko i lgbtpqrstuv....
rekoh ti da me skraceni casovi ne interesuju ,dosadan si poyyy
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19513
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#338 Re: Skraćenje casova tokom ramazana

Post by teskeredzic_22 »

bitanga_sa_otesa wrote: 01/04/2023 20:18
canvra888 wrote: 01/04/2023 20:08

Pa eto, da si pratio temu, znao bi da sam postao da vas je oko 9% u Sarajevu takvih, u istom košu su vas sabili na popisu - 'ateisti, agnostici i neizjašnjeni'.

I tih 9% bi da se svi ravnaju prema njima. Ma jašta :lol:
pratio sam ja sve ,ja sam jos uz to i džedaj :D
a ovo da se ravnaju prema meni ,nesto si pogresno skontao ,pa da ti objasnim,vrlo je jednostavno:vjeruj svoje,nikog nije briga u sta ti vjerujes dok drugima ne nameces.ljudima poput nas 9% ide vise na q to silno nametanje i forsiranje vjere i uvlacenje u svaku poru drustva,drzave ,vojske,policije,obrazovanja,javnog zivota,gdje mu nije mjesto,ispiranje mozga s tim non stop,gdje god se okrenem,gdje god udjem.ni ja nikome ne namecem nista niti ispirem mozak...serete na ove lgbtjkedkjwkuh a isti ste ko i oni,svima namecete svoje ,a nemate razumijevanje prema ljudima koje to ne zanima,a zive tu s vama.ni cetnici ih nisu uspjeli otjerati,a vi cete izgleda uspjeti....
Neki dan sam čitao neki članak , po nekom istraživanju Bosna i Hercegovina ima najviše vjernika među stanovništvom (66%) u Evropi.

Teško Bogu na šta je spao , teško Bogu.

Veći broj licemjera , lažova , prevaranata , prevrtljivaca , varalica , lažnih moralista , bahatih , "bolikurista" , neempatista , neradnika , profitera na nesreći drugih , nekompetentnih i neznalica , na kugli zemaljskoj nema.
User avatar
canvra888
Posts: 4338
Joined: 09/07/2021 15:03

#339 Re: Skraćenje casova tokom ramazana

Post by canvra888 »

bitanga_sa_otesa wrote: 01/04/2023 20:58
canvra888 wrote: 01/04/2023 20:41

I koja je efektivna razlika onda?

razlika je sto 9% nece da im se namece islamska drzava ako ne zive u njoj ,kontas?? al zadrt si ti,kao i svi ''vijernici'',tako da ne kontate nista ,vec samo vrtite isti spin ko i lgbtpqrstuv....
rekoh ti da me skraceni casovi ne interesuju ,dosadan si poyyy
Pa nemoj sad dosadan si ovo ono, kad si mi se sam natovario bio, hajde sad :kiss:

Pišem ti opet, 10 minuta skraćeno nije karakteristika islamske države. Pročitaj to sa razumijevanjem i pročitaj opet šta čini državu islamskom. Ponavljaš se.

I opet, nije se štošta htjelo u bivšoj državi pa se poštovalo nametnuto.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#340 Re: Skraćenje casova tokom ramazana

Post by kakavdanakneiskustvu »

teskeredzic_22 wrote: 01/04/2023 21:03
bitanga_sa_otesa wrote: 01/04/2023 20:18

pratio sam ja sve ,ja sam jos uz to i džedaj :D
a ovo da se ravnaju prema meni ,nesto si pogresno skontao ,pa da ti objasnim,vrlo je jednostavno:vjeruj svoje,nikog nije briga u sta ti vjerujes dok drugima ne nameces.ljudima poput nas 9% ide vise na q to silno nametanje i forsiranje vjere i uvlacenje u svaku poru drustva,drzave ,vojske,policije,obrazovanja,javnog zivota,gdje mu nije mjesto,ispiranje mozga s tim non stop,gdje god se okrenem,gdje god udjem.ni ja nikome ne namecem nista niti ispirem mozak...serete na ove lgbtjkedkjwkuh a isti ste ko i oni,svima namecete svoje ,a nemate razumijevanje prema ljudima koje to ne zanima,a zive tu s vama.ni cetnici ih nisu uspjeli otjerati,a vi cete izgleda uspjeti....
Neki dan sam čitao neki članak , po nekom istraživanju Bosna i Hercegovina ima najviše vjernika među stanovništvom (66%) u Evropi.

Teško Bogu na šta je spao , teško Bogu.

Veći broj licemjera , lažova , prevaranata , prevrtljivaca , varalica , lažnih moralista , bahatih , "bolikurista" , neempatista , neradnika , profitera na nesreći drugih , nekompetentnih i neznalica , na kugli zemaljskoj nema.
:thumbup:
no_sikiriki
Posts: 17243
Joined: 11/12/2012 13:21

#341 Re: Skraćenje casova tokom ramazana

Post by no_sikiriki »

teskeredzic_22 wrote: 01/04/2023 21:03 Neki dan sam čitao neki članak , po nekom istraživanju Bosna i Hercegovina ima najviše vjernika među stanovništvom (66%) u Evropi.
Teško Bogu na šta je spao , teško Bogu.
Veći broj licemjera , lažova , prevaranata , prevrtljivaca , varalica , lažnih moralista , bahatih , "bolikurista" , neempatista , neradnika , profitera na nesreći drugih , nekompetentnih i neznalica , na kugli zemaljskoj nema.
Tužno, ali istinito.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#342 Re: Skraćenje casova tokom ramazana

Post by Bloo »

bitanga_sa_otesa wrote: 01/04/2023 20:04 ja vjerujem u neke druge stvari,mozemo reci da sam agnostik.
Vjerujes u Golfa II i mjenjac.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#343 Re: Skraćenje casova tokom ramazana

Post by bitanga_sa_otesa »

Bloo wrote: 01/04/2023 21:15

Vjerujes u Golfa II i mjenjac.
nista golf,samo u pezejca i poloneza :D
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5637
Joined: 04/08/2020 19:22

#344 Re: Skraćenje casova tokom ramazana

Post by -Chesterfield- »

Bloo wrote: 01/04/2023 21:15
bitanga_sa_otesa wrote: 01/04/2023 20:04 ja vjerujem u neke druge stvari,mozemo reci da sam agnostik.
Vjerujes u Golfa II i mjenjac.
Da li je po tvome mišljenju ovo OK?

Image
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#345 Re: Skraćenje casova tokom ramazana

Post by laserShow »

nigdje vise rasprava o vjeri, a manje pravih insana. Bosna i Hercegovina. Svi bi neka prava, bez ikakvih obaveza. Odgajaju razmazena derista, jer su i sami takvi, iskompleksirani i iza paravana vjere.

Skola
pa deset mjesta
pa insan i postenje
pa vjera u svoja cetiri zida.
konami666
Posts: 2513
Joined: 11/05/2015 21:57

#346 Re: Skraćenje casova tokom ramazana

Post by konami666 »

W0rM wrote: 01/04/2023 18:55
konami666 wrote: 01/04/2023 05:27
Vidim da djeca u Njemačkoj idu u školu većinu juna i jula i onda august slobodan. U Bosni koliko znam djeca su slobodna od sredine juna pa do kraja Augusta.
Da ali kao sto si mogao vidjeti raspusti su podredjeni vjerskim praznicima i simbolima, od uskrsa, bozica, 3 kralja itd.
Naravno, jesmo li u Europi ili ne?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#347 Re: Skraćenje casova tokom ramazana

Post by Bloo »

-Chesterfield- wrote: 01/04/2023 21:42 Da li je po tvome mišljenju ovo OK?
Naravno da nije, treba odvojiti posebnu prostoriju u skoli, koja bi sluzila za sve konfesije.
Pristup prostoriji je dozvoljen maloljetnim licima kada odgovore na 3 pitanja iz domena svoje religije. Dodatni kvisko da se dobije prostorija samo za sebe je odgovaranje na dodatno pitanje iz domena neke druge religije.
Ali svojim riječima :D jer pitanja se ne znaju unaprijed. :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 17209
Joined: 31/03/2019 14:56

#348 Re: Skraćenje casova tokom ramazana

Post by vjeshalica »

konami666 wrote: 31/03/2023 17:26 https://www.klix.ba/vijesti/bih/nakas-n ... /230331137

Kakva je ovo sad glupost? Ovo je sekularna država i vjera ne smije utjecati na uskraćivanje obrazovanja omladini pa da je i minut dnevno! Šta je sljedeće? Žene ne smiju ići u školu? :-)
Gospodja iz tih predstavnika roditelja-vijeca, je obajsnila na TVSA zasto je to neizvodivo i krajnje neprakticno
za turbo daiiije i oni koji ce to da postanu, nije li da ljudi poste u mnogo ekstremnijim uslovima, pa nemaju benefite ikakve? samo turbo budale svaki dan
User avatar
vjeshalica
Posts: 17209
Joined: 31/03/2019 14:56

#349 Re: Skraćenje casova tokom ramazana

Post by vjeshalica »

Bloo wrote: 01/04/2023 22:19
-Chesterfield- wrote: 01/04/2023 21:42 Da li je po tvome mišljenju ovo OK?
Naravno da nije, treba odvojiti posebnu prostoriju u skoli, koja bi sluzila za sve konfesije.
Pristup prostoriji je dozvoljen maloljetnim licima kada odgovore na 3 pitanja iz domena svoje religije. Dodatni kvisko da se dobije prostorija samo za sebe je odgovaranje na dodatno pitanje iz domena neke druge religije.
Ali svojim riječima :D jer pitanja se ne znaju unaprijed. :D
zbog cega? :lol:
u jednoj libiji prije 40 godina, kad ti nisi postojala,a ovaj nardo dole isao,nisu imali odvojene prostorije za klanjanje, vec prostru sedzadu i kraj price...samo kod nas hoce munaru u ucionici,munaru u trolejbusu,munaru u zatvoru itd
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#350 Re: Skraćenje casova tokom ramazana

Post by kakavdanakneiskustvu »

Što samo munaru,i kapelicu u škole
Post Reply