Dekan ETF -a - diskusija

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
zz215
Posts: 59
Joined: 06/04/2021 23:00

#351 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by zz215 »

c0de wrote: 08/04/2021 11:18 Ovaj waxxyy vjerovatno nije mogao ni prijemni poloziti na ETFu pa mu sad malo krivo :D
Suvise informacija je iznio da bi bio student. Ja, koji ovisim od informacija koje mi predstavnici prenesu, nisam cuo nista od stvari koje je on iznosio. Studenti cak nisu ni znali da je pokrenuta peticija za smjenu dekana, a on prica o tome kako je neko povukao glas. Previse sumnjivo.
Ja licno pretpostavljam da je neko od dekanovih ljudi, neki mozda cak od profesora ili prodekan za NiR, jer nije vise nista pisao nakon sto se to spomenulo.
zz215
Posts: 59
Joined: 06/04/2021 23:00

#352 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by zz215 »

Zelio sam jucer pitati, ali nisam imao priliku. Koliko je clanova u vijecu fakulteta i koliko je potrebno potpisa za smjenu dekana? Zasto je dosta ljudi na forumu ubijedjeno da dekan ima vecinu? Jesu li svi profesori SDA i ekipa ili.. sta stoji iza toga da neko bude na strani ovog covjeka?
Koliko je ljudi potpisalo tu peticiju koja je bila potrebna za proces smjene?
Unaprijed hvala na odgovoru.
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1474
Joined: 09/09/2019 10:05

#353 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by Mate_Miso_Kovac »

Jašta ćete organizirati. Domet studenata je da išću dodatni rok u septembru, mekteb u školi, dodatni rok u oktobru, da se ne ide na faks petkom poslije 12 itd... Tri decenije vec tako... :roll:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#354 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by _BataZiv_0809 »

I da napune 10 autobusa za studentski pohod.
zz215
Posts: 59
Joined: 06/04/2021 23:00

#355 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by zz215 »

zz215 wrote: 08/04/2021 11:40 Zelio sam jucer pitati, ali nisam imao priliku. Koliko je clanova u vijecu fakulteta i koliko je potrebno potpisa za smjenu dekana? Zasto je dosta ljudi na forumu ubijedjeno da dekan ima vecinu? Jesu li svi profesori SDA i ekipa ili.. sta stoji iza toga da neko bude na strani ovog covjeka?
Koliko je ljudi potpisalo tu peticiju koja je bila potrebna za proces smjene?
Unaprijed hvala na odgovoru.
Sad za sad znamo da je prof matematika zena od direktora BH poste koji je SDA i prica se da je tako dosla na poziciju, a da je prof Odzak sestra od bivseg gradonacelnika Skake. Za njih dvije se pretpostavlja da su SDA. A sta je sa ostalim?
zz215
Posts: 59
Joined: 06/04/2021 23:00

#356 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by zz215 »

Mate_Miso_Kovac wrote: 08/04/2021 12:11 Jašta ćete organizirati. Domet studenata je da išću dodatni rok u septembru, mekteb u školi, dodatni rok u oktobru, da se ne ide na faks petkom poslije 12 itd... Tri decenije vec tako... :roll:
Pa nikad nije kasno da se to promijeni. Isto kao sto se kantonalna vlast u Sarajevu nije mijenjala toliko, pa su se ipak promijenili.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#357 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by Tesla Edison »

Guadalajara wrote: 08/04/2021 11:16
drag_gost wrote: 08/04/2021 08:09
Zeljko Juric wrote: 07/04/2021 14:37 Ovaj Waxxyyxxyy ima rukopis nekoga ko kod mene nije 10 godina mogao skontati da ispravno deklarira varijablu niti da napiše najobičniju for petlju, pa se sad iživljava. Nagledao sam se takvih i previše. Ali, nije džabe Einstein rekao samo su univerzuum i ljudska glupost beskonačni, pri čemu za univerzuum nisam sasvim siguran...
selma-etf wrote: 07/04/2021 14:28 Ja sam upravo otvorila nalog jer sam također jedan od "dvojice" prodekana, koji je pokušavao dvije godine ali nažalost izgleda neuspješno vratiti ETF na onaj nivo na kojem je bio kada sam prije 30 godina ga završila i ostala raditi kao asistent. Naravno i tokom cijelog trajanja agresije . Vrlo rado ću odgovoriti na sva pitanja kao što sam i do sada radila. Transparentno i dosljedno.
Studenti, bilo je vrijeme da se probudite.
Dragi moji dobri profesori,

Obzirom da se poznajemo i da sam davno polozio kod Vas, zelim samo da Vas pozdravim i porucim da sam iznenadjen da citam Vase upise ovdje. Mislim da pisanjem ovdje ne cinite sebi uslugu. Nemojte dozvoliti sebi da se spustate na ovaj nivo, pa i interesantnim replikama pojedinima. Postoji opcija gdje ih mozete staviti na "foe" listu i njihove postove necete vidjeti. To je jedini (i najbolji!) lijek za takve. Vi najbolje znate.

Veliki pozdrav

PS. Djeco draga sto napadate navedene profesore - ne laprdajte. U jednu misao profesora Jurica stane sav vas kombinovani intelektualni kapacitet.

@moderacija, molim vas reagujte na upise ovog @Waxxyyxxyy . Hvala!
Jurić je ba institucija! Gdje će njega pokušati ljagati i proturati nekakve klošarske priče. Ko god je ikakve veze imao sa ETFom zna o kakvom se prvo čovjeku radi i profesoru. Jedan od rijetkih koji svoj posao obavlja pošteno i profesionalno.

:bih:
Botovi nisu dostojni da mu čiste cipele, a da ne spominjem šta drugo. Profesor Jurić je prije svega ČOVJEK! Malo je danas takvih. Često prolazim pored raznih fakulteta i gledam te "profesorske" i "akademske" face. To su sve snobovi kojima ego raste do nebesa. Ja ih zovem obični paraziti jer kakve god da titule imaju, kakvo god znanje da imaju, malo mi imamo koristi od toga. Jedini su im poslovi predavanja na fakutetima, a i tu izbace asistente ispred, njih ni na mapi. Nažalost, danas su mnogi upravo takvi.

Profesor Jurić je šusta suprotnost. Opet se vraćam na ono ČOVJEK. Čovjek je iz razloga što sa njim možeš opušteno razgovarati o svemu, što je uvijek otvoren za svako pitanje i savjet. Nažalost, to je na zapadu normalno, a kod nas je prava rijetkost.

Zato, Profesore, svaka čast, samo tako nastavite :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
hrasno38
Posts: 31431
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#358 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by hrasno38 »

Mate_Miso_Kovac wrote: 08/04/2021 12:11 Jašta ćete organizirati. Domet studenata je da išću dodatni rok u septembru, mekteb u školi, dodatni rok u oktobru, da se ne ide na faks petkom poslije 12 itd... Tri decenije vec tako... :roll:
Ne mogu da se ne slozim sa tobom :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31431
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#359 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by hrasno38 »

TESLA_EDISON wrote: 08/04/2021 12:39
Guadalajara wrote: 08/04/2021 11:16
drag_gost wrote: 08/04/2021 08:09
Dragi moji dobri profesori,

Obzirom da se poznajemo i da sam davno polozio kod Vas, zelim samo da Vas pozdravim i porucim da sam iznenadjen da citam Vase upise ovdje. Mislim da pisanjem ovdje ne cinite sebi uslugu. Nemojte dozvoliti sebi da se spustate na ovaj nivo, pa i interesantnim replikama pojedinima. Postoji opcija gdje ih mozete staviti na "foe" listu i njihove postove necete vidjeti. To je jedini (i najbolji!) lijek za takve. Vi najbolje znate.

Veliki pozdrav

PS. Djeco draga sto napadate navedene profesore - ne laprdajte. U jednu misao profesora Jurica stane sav vas kombinovani intelektualni kapacitet.

@moderacija, molim vas reagujte na upise ovog @Waxxyyxxyy . Hvala!
Jurić je ba institucija! Gdje će njega pokušati ljagati i proturati nekakve klošarske priče. Ko god je ikakve veze imao sa ETFom zna o kakvom se prvo čovjeku radi i profesoru. Jedan od rijetkih koji svoj posao obavlja pošteno i profesionalno.

:bih:
Botovi nisu dostojni da mu čiste cipele, a da ne spominjem šta drugo. Profesor Jurić je prije svega ČOVJEK! Malo je danas takvih. Često prolazim pored raznih fakulteta i gledam te "profesorske" i "akademske" face. To su sve snobovi kojima ego raste do nebesa. Ja ih zovem obični paraziti jer kakve god da titule imaju, kakvo god znanje da imaju, malo mi imamo koristi od toga. Jedini su im poslovi predavanja na fakutetima, a i tu izbace asistente ispred, njih ni na mapi. Nažalost, danas su mnogi upravo takvi.

Profesor Jurić je šusta suprotnost. Opet se vraćam na ono ČOVJEK. Čovjek je iz razloga što sa njim možeš opušteno razgovarati o svemu, što je uvijek otvoren za svako pitanje i savjet. Nažalost, to je na zapadu normalno, a kod nas je prava rijetkost.

Zato, Profesore, svaka čast, samo tako nastavite :thumbup: :thumbup: :thumbup:
To je ono o cemu sam ja pisao...niko ovdje ne umanjuje strucne kvalitete Velagica i kao profesor ne sumnjam da je on neko tko ti moze sasvim sigurno kvalitetno prenjeti znanje. Ali biti profesor i rukovoditi institucijom gdje vladas svim studentima i svim profesorima a kojih je minimalno 50% tvog ranga a sasvim sigurno neki i jaci i nemati ljudske kvalitete je totalni promasaj. Fatkic je izvrstan matematicar kao sto je bio nekada i Galic, Dinko je sasvim sigurno odlicna profesor bar sto se tice poznavanja materije, za Novicu Nosovica vazi isto ali nema onih ljudskih kvaliteta u njima jer ponekad covjek tacno stekne utisak da su klasicni mazohisti koji uzivaju da obaraju studente. Ja sam davno pisao da ni na jednom predmetu kvalitetnom profesoru nije nikakv problem da zavrne ispit da ga polozi maksimalno 5% studenata ali ako je to cilj onda ga jebi. Bilo je slucajeva gdje su studenti gubili upis u sljedecu godinu radi 0.5 poena na ispitu. To je klasicni mazohizam. Pisao sam ovddje ranije da Velagic nikada nije reagovao na neke zaista sramne rezultate koji su za zatvora ali od ove godine se neke stvari mijenjaju. Isto je bilo i sa Aksamovicem sve dok mu kcerka nije polozila kod Fatkica. I Juric i Selma su dvoje ljudi za koje nikada od nikoga nisam cuo ruznu rijec. Tu je reccimo i Mrdovic, Ribic....ima tu jos izuzetnih profesora i ljudi. Ali isto tako sasvim sigurno mogu da tvrdim da su to ljudi koji nikada sebi ne bi dozvolili da kazu "da su najbolji i najreferentniji na fakultetu" jer to je osobina papaka da sami sebe hvale. Pa studenti su pisali sirom interneta o Juricevim legendarnim predavanjima. Sto nisu pisali o Velagicevim?? Selmu znam jedno 35 godina i za nju mogu reci: red, rad i disciplina. Dakle tih dvoje ljudi sasvim sigurno su imali zelju da podignu odavno vec poljuljan rejting ETF-a ali su tim i udarili na narcisoidnost dekana i rat je bio neizbjezan.
Ovog dekana je postavila SDA i kako ga je ona postavila tako ga trojka moze nogirati a ima vise nacina za to. Ne postoje nedodirljivi ako neko zeli da radi svoj posao. Naravno ne treba svakako ignorisati ni cinjenicu da ima fus profesora koji za 3-4000 KM ne rade skoro pa nista a ponasaju se kao da su upravo kako u naslovu pise "bogovi". Kako god na ovom fakultetu ima puno posla i velik steta je sto ovo dvoje ljudi ne rade posao prodekana.
morelSeLezat
Posts: 276
Joined: 24/02/2021 23:51

#360 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by morelSeLezat »

hrasno38 wrote: 08/04/2021 12:57
TESLA_EDISON wrote: 08/04/2021 12:39
Guadalajara wrote: 08/04/2021 11:16

Jurić je ba institucija! Gdje će njega pokušati ljagati i proturati nekakve klošarske priče. Ko god je ikakve veze imao sa ETFom zna o kakvom se prvo čovjeku radi i profesoru. Jedan od rijetkih koji svoj posao obavlja pošteno i profesionalno.

:bih:
Botovi nisu dostojni da mu čiste cipele, a da ne spominjem šta drugo. Profesor Jurić je prije svega ČOVJEK! Malo je danas takvih. Često prolazim pored raznih fakulteta i gledam te "profesorske" i "akademske" face. To su sve snobovi kojima ego raste do nebesa. Ja ih zovem obični paraziti jer kakve god da titule imaju, kakvo god znanje da imaju, malo mi imamo koristi od toga. Jedini su im poslovi predavanja na fakutetima, a i tu izbace asistente ispred, njih ni na mapi. Nažalost, danas su mnogi upravo takvi.

Profesor Jurić je šusta suprotnost. Opet se vraćam na ono ČOVJEK. Čovjek je iz razloga što sa njim možeš opušteno razgovarati o svemu, što je uvijek otvoren za svako pitanje i savjet. Nažalost, to je na zapadu normalno, a kod nas je prava rijetkost.

Zato, Profesore, svaka čast, samo tako nastavite :thumbup: :thumbup: :thumbup:
To je ono o cemu sam ja pisao...niko ovdje ne umanjuje strucne kvalitete Velagica i kao profesor ne sumnjam da je on neko tko ti moze sasvim sigurno kvalitetno prenjeti znanje. Ali biti profesor i rukovoditi institucijom gdje vladas svim studentima i svim profesorima a kojih je minimalno 50% tvog ranga a sasvim sigurno neki i jaci i nemati ljudske kvalitete je totalni promasaj. Fatkic je izvrstan matematicar kao sto je bio nekada i Galic, Dinko je sasvim sigurno odlicna profesor bar sto se tice poznavanja materije, za Novicu Nosovica vazi isto ali nema onih ljudskih kvaliteta u njima jer ponekad covjek tacno stekne utisak da su klasicni mazohisti koji uzivaju da obaraju studente. Ja sam davno pisao da ni na jednom predmetu kvalitetnom profesoru nije nikakv problem da zavrne ispit da ga polozi maksimalno 5% studenata ali ako je to cilj onda ga jebi. Bilo je slucajeva gdje su studenti gubili upis u sljedecu godinu radi 0.5 poena na ispitu. To je klasicni mazohizam. Pisao sam ovddje ranije da Velagic nikada nije reagovao na neke zaista sramne rezultate koji su za zatvora ali od ove godine se neke stvari mijenjaju. Isto je bilo i sa Aksamovicem sve dok mu kcerka nije polozila kod Fatkica. I Juric i Selma su dvoje ljudi za koje nikada od nikoga nisam cuo ruznu rijec. Tu je reccimo i Mrdovic, Ribic....ima tu jos izuzetnih profesora i ljudi. Ali isto tako sasvim sigurno mogu da tvrdim da su to ljudi koji nikada sebi ne bi dozvolili da kazu "da su najbolji i najreferentniji na fakultetu" jer to je osobina papaka da sami sebe hvale. Pa studenti su pisali sirom interneta o Juricevim legendarnim predavanjima. Sto nisu pisali o Velagicevim?? Selmu znam jedno 35 godina i za nju mogu reci: red, rad i disciplina. Dakle tih dvoje ljudi sasvim sigurno su imali zelju da podignu odavno vec poljuljan rejting ETF-a ali su tim i udarili na narcisoidnost dekana i rat je bio neizbjezan.
Ovog dekana je postavila SDA i kako ga je ona postavila tako ga trojka moze nogirati a ima vise nacina za to. Ne postoje nedodirljivi ako neko zeli da radi svoj posao. Naravno ne treba svakako ignorisati ni cinjenicu da ima fus profesora koji za 3-4000 KM ne rade skoro pa nista a ponasaju se kao da su upravo kako u naslovu pise "bogovi". Kako god na ovom fakultetu ima puno posla i velik steta je sto ovo dvoje ljudi ne rade posao prodekana.
Problem su i asistenti, ja sam imao tu srecu da budem prva godina dok su bili super asistenti koji su poslije napustili tu poziciju, da li presli negdje u profesore, otisli vani za zavrsavanje doktorata ili sta god, vise ne rade, a zamijenjeni su sa novopecenim asistentima i demonstratorima koji ne znaju prenijeti znanje studentima ali imaju dobar prosjek, puni sebe itd itd. Ne svi, ali dobar dio je sad takvih, jos kad ih uvezes s profesorima kojima takvi odgovaraju, bude veselo...
Zabrinuti student
Posts: 3
Joined: 07/04/2021 01:29

#361 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by Zabrinuti student »

Ovdje neki pričaju o lošim ljudskim osobinama dekana, o tome kako nije reagirao na neke stvari. Da li je dekan upoznat o tim događajima, je li se neko pismeno obratio. Ako su se studenti obraćali prodekanu za nastavu šta je urađeno? Zanimljivo je da o dekanu priča nekolicina studenata koji o njemu ne znaju ništa, niti im je dekan sigurno ništa ni predavao, ali ih je neko nasavjetovao da nije ljudsko biće. Koji su razlozi pojedinaca da blate dekana, osim što su to želje studenta prodekana, nerazdvojne drugarice kćerke bivše prodekanese. Otkad su to studenti zainteresirani za stvari koje ih se ne tiču, a nije im fokus na ono što je stvarno od interesa studenata? Fakultet čine profesoru, koji su odgovorni za predmete (nije dekan), asistenti i studenti. Zadatak studenata je da uče i da se trude što više. Ako postoji neki problem u komunikaciji nije ga problem delegirati. Dizala se frka oko rasporeda, a on se pojavi ranije nego što je bilo u prethodnim slučajevima i sigurno je relaksiraniji. Sve mi ovo liči na činjenicu da inicijatori nekakve smjene dekana, smijenjeni prodekani, ne mogu da se pomire sa fijaskom, pa preko malog broja studenata pokušavaju oživiti taj problem. Pa kako profesori neće podržavati dekana kada je on kao predsjednik Sindikata UNSA prije 2 godine, a ponovo prije pola mjeseca, potpisao kolektivni ugovor kojim se plaća profesora značajno povećala (preko 50%). Cijelo vrijeme korone se ta prava nisu umanjila. Kakvu to štetu studenti imaju od dekana, nikakvu. Ako imate problem, obratite se dekanu pismeno, a onda ako ne budete zadovoljni javno se požalite, a ne ovako niti ste se obratili, ali znate da dekan nije ljudsko biće, sramota.
Student40
Posts: 67
Joined: 28/04/2020 15:03

#362 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by Student40 »

Zabrinuti student wrote: 08/04/2021 13:15 Ovdje neki pričaju o lošim ljudskim osobinama dekana, o tome kako nije reagirao na neke stvari. Da li je dekan upoznat o tim događajima, je li se neko pismeno obratio. Ako su se studenti obraćali prodekanu za nastavu šta je urađeno? Zanimljivo je da o dekanu priča nekolicina studenata koji o njemu ne znaju ništa, niti im je dekan sigurno ništa ni predavao, ali ih je neko nasavjetovao da nije ljudsko biće. Koji su razlozi pojedinaca da blate dekana, osim što su to želje studenta prodekana, nerazdvojne drugarice kćerke bivše prodekanese. Otkad su to studenti zainteresirani za stvari koje ih se ne tiču, a nije im fokus na ono što je stvarno od interesa studenata? Fakultet čine profesoru, koji su odgovorni za predmete (nije dekan), asistenti i studenti. Zadatak studenata je da uče i da se trude što više. Ako postoji neki problem u komunikaciji nije ga problem delegirati. Dizala se frka oko rasporeda, a on se pojavi ranije nego što je bilo u prethodnim slučajevima i sigurno je relaksiraniji. Sve mi ovo liči na činjenicu da inicijatori nekakve smjene dekana, smijenjeni prodekani, ne mogu da se pomire sa fijaskom, pa preko malog broja studenata pokušavaju oživiti taj problem. Pa kako profesori neće podržavati dekana kada je on kao predsjednik Sindikata UNSA prije 2 godine, a ponovo prije pola mjeseca, potpisao kolektivni ugovor kojim se plaća profesora značajno povećala (preko 50%). Cijelo vrijeme korone se ta prava nisu umanjila. Kakvu to štetu studenti imaju od dekana, nikakvu. Ako imate problem, obratite se dekanu pismeno, a onda ako ne budete zadovoljni javno se požalite, a ne ovako niti ste se obratili, ali znate da dekan nije ljudsko biće, sramota.
Ko financira plate profesora? Odakle stiže taj novac?
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#363 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by Tesla Edison »

hrasno38 wrote: 08/04/2021 12:57
TESLA_EDISON wrote: 08/04/2021 12:39
Guadalajara wrote: 08/04/2021 11:16

Jurić je ba institucija! Gdje će njega pokušati ljagati i proturati nekakve klošarske priče. Ko god je ikakve veze imao sa ETFom zna o kakvom se prvo čovjeku radi i profesoru. Jedan od rijetkih koji svoj posao obavlja pošteno i profesionalno.

:bih:
Botovi nisu dostojni da mu čiste cipele, a da ne spominjem šta drugo. Profesor Jurić je prije svega ČOVJEK! Malo je danas takvih. Često prolazim pored raznih fakulteta i gledam te "profesorske" i "akademske" face. To su sve snobovi kojima ego raste do nebesa. Ja ih zovem obični paraziti jer kakve god da titule imaju, kakvo god znanje da imaju, malo mi imamo koristi od toga. Jedini su im poslovi predavanja na fakutetima, a i tu izbace asistente ispred, njih ni na mapi. Nažalost, danas su mnogi upravo takvi.

Profesor Jurić je šusta suprotnost. Opet se vraćam na ono ČOVJEK. Čovjek je iz razloga što sa njim možeš opušteno razgovarati o svemu, što je uvijek otvoren za svako pitanje i savjet. Nažalost, to je na zapadu normalno, a kod nas je prava rijetkost.

Zato, Profesore, svaka čast, samo tako nastavite :thumbup: :thumbup: :thumbup:
To je ono o cemu sam ja pisao...niko ovdje ne umanjuje strucne kvalitete Velagica i kao profesor ne sumnjam da je on neko tko ti moze sasvim sigurno kvalitetno prenjeti znanje. Ali biti profesor i rukovoditi institucijom gdje vladas svim studentima i svim profesorima a kojih je minimalno 50% tvog ranga a sasvim sigurno neki i jaci i nemati ljudske kvalitete je totalni promasaj. Fatkic je izvrstan matematicar kao sto je bio nekada i Galic, Dinko je sasvim sigurno odlicna profesor bar sto se tice poznavanja materije, za Novicu Nosovica vazi isto ali nema onih ljudskih kvaliteta u njima jer ponekad covjek tacno stekne utisak da su klasicni mazohisti koji uzivaju da obaraju studente. Ja sam davno pisao da ni na jednom predmetu kvalitetnom profesoru nije nikakv problem da zavrne ispit da ga polozi maksimalno 5% studenata ali ako je to cilj onda ga jebi. Bilo je slucajeva gdje su studenti gubili upis u sljedecu godinu radi 0.5 poena na ispitu. To je klasicni mazohizam. Pisao sam ovddje ranije da Velagic nikada nije reagovao na neke zaista sramne rezultate koji su za zatvora ali od ove godine se neke stvari mijenjaju. Isto je bilo i sa Aksamovicem sve dok mu kcerka nije polozila kod Fatkica. I Juric i Selma su dvoje ljudi za koje nikada od nikoga nisam cuo ruznu rijec. Tu je reccimo i Mrdovic, Ribic....ima tu jos izuzetnih profesora i ljudi. Ali isto tako sasvim sigurno mogu da tvrdim da su to ljudi koji nikada sebi ne bi dozvolili da kazu "da su najbolji i najreferentniji na fakultetu" jer to je osobina papaka da sami sebe hvale. Pa studenti su pisali sirom interneta o Juricevim legendarnim predavanjima. Sto nisu pisali o Velagicevim?? Selmu znam jedno 35 godina i za nju mogu reci: red, rad i disciplina. Dakle tih dvoje ljudi sasvim sigurno su imali zelju da podignu odavno vec poljuljan rejting ETF-a ali su tim i udarili na narcisoidnost dekana i rat je bio neizbjezan.
Ovog dekana je postavila SDA i kako ga je ona postavila tako ga trojka moze nogirati a ima vise nacina za to. Ne postoje nedodirljivi ako neko zeli da radi svoj posao. Naravno ne treba svakako ignorisati ni cinjenicu da ima fus profesora koji za 3-4000 KM ne rade skoro pa nista a ponasaju se kao da su upravo kako u naslovu pise "bogovi". Kako god na ovom fakultetu ima puno posla i velik steta je sto ovo dvoje ljudi ne rade posao prodekana.
:thumbup:

Pogodio si u "sridu". Zato ja kažem, obični paraziti. Može neki profesor biti i nobelovac, ali ako nije čovjek prije svega, (sad ću se malo neakademski izraziti), nabijem i njega i njegove titule zna se na šta.

U SAD-u, ako si profesor, mr. dr. itd, fino predaješ na fakultetu, nema asistenata da ih bacaš u vatru, a u BiH si fino kući, plata sigurna, boli te briga. Ne, nema toga. Fino si sa studentima svaki dan. Ako fakutet zahtjeva terensku nastavu, sa studentima si na terenu. Nema vrdanja.

Ako nisi sposoban kao predavač, ima institut pa tamo radi. Ima NASA, DARPA, vojska,... razvijaj državu, koristi to znanje koje si stekao. Zato je SAD toliko i superiornija od ostatka svijeta.

Kod nas profesorčići (ovako da ih nazovem) kad se domognu katedre, samo im fale toge, kao i zlatne kajle oko vrata i isti bi bili ko Lujevi u Francuskoj. Umišljeni snobovi koji misle da, ako su profesori da su oni svoj cilj ispunili i da im niko nema za pravo ništa prigovoriti jer, tobože, oni su se školovali i imaju znanje. Nek oni to svoje znanje, diplome, titule fino okače mačku o rep ako studenti, a i društvo općenito, nema nikakve koristi od toga. Šta ja imam od toga ako je neki profesor, primjer navodim, dobio nagradu, recimo, Al-Hvarizmi, a istoga niti sam imao priliku vidjeti, ići na konsultacije, pa ni u upoznati na kraju krajeva? Od njega jedino imam potpis u indexu, koje pokupi asistent ili asistentica, i vrati ih nakon što se dotični udostiji potpisati. U javnom životu ga, također nema nigdje. U naučnim institutima, u privredi, društvu, također ga nema. Jedino tu i tamo iskoči ako se treba uvaliti u neku "ekspertsku" vladu ili uhljebiti u politici. Tad se ne skida sa položaja.

Zato opet kažem neakademski, nabijem i njega i njegove nagrade i titule.

Zbog svega napisanog tvrdim, a i smatram da studenti trebaju da se izbore za svoja prava. Prije svega da se izmjeni Zakon o visokom obrazovanju. Ovog Frankenštajna od bosanske Bolonje odbaciti i vratiti se na stari sistem ili pak, napraviti sistem po evropskim ili američkim standardima. Ograničiti ovlasti profesorima, uvesti institut koji će vršiti kontrolu rada i ocjenjvanja profesora te po tome dodjeljivati licence ili ih oduzimati. Zakonom regulisati da profesor mora biti bar 80% akademske godine sa studentima, ukoliko je redovan profesor. Onih 20% otpada na opravdana odsustva na koja svi imamo pravo, nebitno u kojoj branši radimo. Izbiti, ako treba i Zakonom, stav u glavama profesora da su oni neka "uzvišena bića", vakcinisana od kritike i korekcije, imuna kako na samokorekcije, tako i na korekcije od strane studenata i društva u cjelini.

Ovo su po meni neki suštinski problemi u našem obrazovanju. Smatram da se to mora promijeniti još jučer, a ne danas ili sutra. Prioritet svih prioriteta, a poslije, polahko, u hodu rješavati i ostale stvari.

Toliko.
selma-etf
Posts: 25
Joined: 07/04/2021 13:54

#364 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by selma-etf »

Zabrinuti student wrote: 08/04/2021 13:15 Ovdje neki pričaju o lošim ljudskim osobinama dekana, o tome kako nije reagirao na neke stvari. Da li je dekan upoznat o tim događajima, je li se neko pismeno obratio. Ako su se studenti obraćali prodekanu za nastavu šta je urađeno? Zanimljivo je da o dekanu priča nekolicina studenata koji o njemu ne znaju ništa, niti im je dekan sigurno ništa ni predavao, ali ih je neko nasavjetovao da nije ljudsko biće. Koji su razlozi pojedinaca da blate dekana, osim što su to želje studenta prodekana, nerazdvojne drugarice kćerke bivše prodekanese. Otkad su to studenti zainteresirani za stvari koje ih se ne tiču, a nije im fokus na ono što je stvarno od interesa studenata? Fakultet čine profesoru, koji su odgovorni za predmete (nije dekan), asistenti i studenti. Zadatak studenata je da uče i da se trude što više. Ako postoji neki problem u komunikaciji nije ga problem delegirati. Dizala se frka oko rasporeda, a on se pojavi ranije nego što je bilo u prethodnim slučajevima i sigurno je relaksiraniji. Sve mi ovo liči na činjenicu da inicijatori nekakve smjene dekana, smijenjeni prodekani, ne mogu da se pomire sa fijaskom, pa preko malog broja studenata pokušavaju oživiti taj problem. Pa kako profesori neće podržavati dekana kada je on kao predsjednik Sindikata UNSA prije 2 godine, a ponovo prije pola mjeseca, potpisao kolektivni ugovor kojim se plaća profesora značajno povećala (preko 50%). Cijelo vrijeme korone se ta prava nisu umanjila. Kakvu to štetu studenti imaju od dekana, nikakvu. Ako imate problem, obratite se dekanu pismeno, a onda ako ne budete zadovoljni javno se požalite, a ne ovako niti ste se obratili, ali znate da dekan nije ljudsko biće, sramota.
Uvaženi dekane, drago mi je da ste bolje čim uspijevate da se poznatim izražavanjem obratite.
Molila bih vas da moju djecu ne "uzimate u usta" jer ni ja nisam neosjetljiva na to kao ni Vi, jer ste se odmah javljali sa najavljenim tužbama po tom pitanju.
Naravno sve transparentno kako ste i navikli.
Još jednom brz oporavak a ako želite sa mnom pričati za to sam uvijek otvorena
zz215
Posts: 59
Joined: 06/04/2021 23:00

#365 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by zz215 »

Zabrinuti student wrote: 08/04/2021 13:15 Ovdje neki pričaju o lošim ljudskim osobinama dekana, o tome kako nije reagirao na neke stvari. Da li je dekan upoznat o tim događajima, je li se neko pismeno obratio. Ako su se studenti obraćali prodekanu za nastavu šta je urađeno? Zanimljivo je da o dekanu priča nekolicina studenata koji o njemu ne znaju ništa, niti im je dekan sigurno ništa ni predavao, ali ih je neko nasavjetovao da nije ljudsko biće. Koji su razlozi pojedinaca da blate dekana, osim što su to želje studenta prodekana, nerazdvojne drugarice kćerke bivše prodekanese. Otkad su to studenti zainteresirani za stvari koje ih se ne tiču, a nije im fokus na ono što je stvarno od interesa studenata? Fakultet čine profesoru, koji su odgovorni za predmete (nije dekan), asistenti i studenti. Zadatak studenata je da uče i da se trude što više. Ako postoji neki problem u komunikaciji nije ga problem delegirati. Dizala se frka oko rasporeda, a on se pojavi ranije nego što je bilo u prethodnim slučajevima i sigurno je relaksiraniji. Sve mi ovo liči na činjenicu da inicijatori nekakve smjene dekana, smijenjeni prodekani, ne mogu da se pomire sa fijaskom, pa preko malog broja studenata pokušavaju oživiti taj problem. Pa kako profesori neće podržavati dekana kada je on kao predsjednik Sindikata UNSA prije 2 godine, a ponovo prije pola mjeseca, potpisao kolektivni ugovor kojim se plaća profesora značajno povećala (preko 50%). Cijelo vrijeme korone se ta prava nisu umanjila. Kakvu to štetu studenti imaju od dekana, nikakvu. Ako imate problem, obratite se dekanu pismeno, a onda ako ne budete zadovoljni javno se požalite, a ne ovako niti ste se obratili, ali znate da dekan nije ljudsko biće, sramota.
Prodekan za nastabh se nikad prije nije obracao studentima na nacin kao sto je to dekan uradio. Prodekan je uspjesno rjesavao vecinu problema koji su u njegovoj nadleznosti, ali on nije bio taj koji ce odlucivati da li ce se iznosi skolarine umanjivati etc.
Nakon dva semestra koji se realiziraju u pandemiji, ispiti MORAJU BITI SVI ONLINE, iako su primjecene ogromne neregularnosti pri tome. Studenti ne zele dvije sedmice ispita i to nekakavo lazno rasterecenje, to je jedna velika medvjedja usluga studentima.
Iako je normalno da se studenti bore da ispiti neki budu uzivo, iz razloga sto profesori uglavnom daju teze ispite online nego uzivo, dekan insistira na tome sa nekom tackom pravilnika gdje se 'zabranjuje da ispit bude drugacije tezine'.. te stvari znamo da profesor Juric nikad ne bi dopustio.
Drugo, studenta prodekana su postavili studenti, MI SMO GA POSTAVILI I IZABRALI, mi cemo ga smijeniti ako budemo zeljeli - ne znam da li ste primijetili ali studenti vise zele smjenu dekana koji nije nas predstavnik u vijecu, nego samog studenta prodekana, ne zove se forum kako je student prodekan umislio da je Bog.
I brz oporavak dekanu, posto vidim pisete u 3. licu jednine bas kao u mailu sto ste poslali predstavnicima.
Ocito Vam je jedini argument povecanje plata jer time kupujete Vase glasove, a znate i sami da je pozicija dekana u sukobu interesa sa pozicijom predsjednika sindikata,medjutim to Vam nece biti problem jednom kada Vas smijene.
I ne, nece Vas studenti smijeniti, studenti ce samo podstaci lavinu vijesti, istine i borbu za pravdu - pa cete Vi, kad izadjete iz bolnice morati doci kuci, svojoj porodici i pokusat ocistiti obraz od stvari sto se o Vama pisu, a najvise ce utjecati na Vaseg sina koji je ocito krenuo da ide istim putem kao i Vi, upisom na ovaj fakultet.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#366 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by MarlboroGold »

Prvo treba izbiti iz glave ono ko zbog koga dolazi na predavanja, vježbe i ostalo. Kod nas je postavljeno tako da studenti dolaze zbog profesora i tako se i kreira podloga da isti postanu umišljeni, nedodirljivi, Bogovi i sve ostalo kasnije (naravno ne svi), a to je totalno pogrešno. Sve ovo je ostatak onog starog sistema iz Juge i neposredno nakon Juge, a to treba razmontirati na proste faktore.

Profesori, a koji su za to plaćeni, trebaju dolaziti zbog studenata i nikako drugačije. Tamam da od 50 studenata njih 5 dođe na predavanje - treba održati predavanje bez ikakvih pitanja, jer im je to posao i tu je kraj priče. Sebe mogu eventualno zapitati zašto im nije došlo i ostalih 45, pa da porade malo na sebi jer vjerovatno jeste do njih.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#367 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by Guadalajara »

MarlboroGold wrote: 08/04/2021 13:54 Prvo treba izbiti iz glave ono ko zbog koga dolazi na predavanja, vježbe i ostalo. Kod nas je postavljeno tako da studenti dolaze zbog profesora i tako se i kreira podloga da isti postanu umišljeni, nedodirljivi, Bogovi i sve ostalo kasnije (naravno ne svi), a to je totalno pogrešno. Sve ovo je ostatak onog starog sistema iz Juge i neposredno nakon Juge, a to treba razmontirati na proste faktore.

Profesori, a koji su za to plaćeni, trebaju dolaziti zbog studenata i nikako drugačije. Tamam da od 50 studenata njih 5 dođe na predavanje - treba održati predavanje bez ikakvih pitanja, jer im je to posao i tu je kraj priče. Sebe mogu eventualno zapitati zašto im nije došlo i ostalih 45, pa da porade malo na sebi jer vjerovatno jeste do njih.
pa njima je i cilj da sto manje dolazi studenata na predavanje...nznm gdje si ti studirao... :mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#368 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by MarlboroGold »

Idi na Ginis svega ti. Ceka te moonca.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#369 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by Tesla Edison »

MarlboroGold wrote: 08/04/2021 13:54 Prvo treba izbiti iz glave ono ko zbog koga dolazi na predavanja, vježbe i ostalo. Kod nas je postavljeno tako da studenti dolaze zbog profesora i tako se i kreira podloga da isti postanu umišljeni, nedodirljivi, Bogovi i sve ostalo kasnije (naravno ne svi), a to je totalno pogrešno. Sve ovo je ostatak onog starog sistema iz Juge i neposredno nakon Juge, a to treba razmontirati na proste faktore.

Profesori, a koji su za to plaćeni, trebaju dolaziti zbog studenata i nikako drugačije. Tamam da od 50 studenata njih 5 dođe na predavanje - treba održati predavanje bez ikakvih pitanja, jer im je to posao i tu je kraj priče. Sebe mogu eventualno zapitati zašto im nije došlo i ostalih 45, pa da porade malo na sebi jer vjerovatno jeste do njih.
Upravo :thumbup:
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#370 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by Tesla Edison »

Guadalajara wrote: 08/04/2021 14:02
MarlboroGold wrote: 08/04/2021 13:54 Prvo treba izbiti iz glave ono ko zbog koga dolazi na predavanja, vježbe i ostalo. Kod nas je postavljeno tako da studenti dolaze zbog profesora i tako se i kreira podloga da isti postanu umišljeni, nedodirljivi, Bogovi i sve ostalo kasnije (naravno ne svi), a to je totalno pogrešno. Sve ovo je ostatak onog starog sistema iz Juge i neposredno nakon Juge, a to treba razmontirati na proste faktore.

Profesori, a koji su za to plaćeni, trebaju dolaziti zbog studenata i nikako drugačije. Tamam da od 50 studenata njih 5 dođe na predavanje - treba održati predavanje bez ikakvih pitanja, jer im je to posao i tu je kraj priče. Sebe mogu eventualno zapitati zašto im nije došlo i ostalih 45, pa da porade malo na sebi jer vjerovatno jeste do njih.
pa njima je i cilj da sto manje dolazi studenata na predavanje...nznm gdje si ti studirao... :mrgreen:
Kad im sistem tako dozvoljava. Nema kontrole, nema ocjenjivanja rada.

To je ono komunističko razmišljanje "ja sam profesor, nedodirljiv, 'štovan. Dolazili studenti na predavanje ili ne, obarao ih ja sve redom ili ne, naučili oni šta od mojih predavanja ili ne, boli me briga. Još bolje. Manje posla a primanja ista".

Kompletan sistem visokog obrazovanja u BiH treba razmontoirati do elementarnih čestica i krenuti ispočetka, od zdravih temelja sa jasnim sistemom rada i upravljanja. Popravljanje trenutnog sistema je samo dalje mrcvarenje i nadogradnja Frankenštajna.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#371 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by Guadalajara »

TESLA_EDISON wrote: 08/04/2021 14:22
Guadalajara wrote: 08/04/2021 14:02
MarlboroGold wrote: 08/04/2021 13:54 Prvo treba izbiti iz glave ono ko zbog koga dolazi na predavanja, vježbe i ostalo. Kod nas je postavljeno tako da studenti dolaze zbog profesora i tako se i kreira podloga da isti postanu umišljeni, nedodirljivi, Bogovi i sve ostalo kasnije (naravno ne svi), a to je totalno pogrešno. Sve ovo je ostatak onog starog sistema iz Juge i neposredno nakon Juge, a to treba razmontirati na proste faktore.

Profesori, a koji su za to plaćeni, trebaju dolaziti zbog studenata i nikako drugačije. Tamam da od 50 studenata njih 5 dođe na predavanje - treba održati predavanje bez ikakvih pitanja, jer im je to posao i tu je kraj priče. Sebe mogu eventualno zapitati zašto im nije došlo i ostalih 45, pa da porade malo na sebi jer vjerovatno jeste do njih.
pa njima je i cilj da sto manje dolazi studenata na predavanje...nznm gdje si ti studirao... :mrgreen:
Kad im sistem tako dozvoljava. Nema kontrole, nema ocjenjivanja rada.

To je ono komunističko razmišljanje "ja sam profesor, nedodirljiv, 'štovan. Dolazili studenti na predavanje ili ne, obarao ih ja sve redom ili ne, naučili oni šta od mojih predavanja ili ne, boli me briga. Još bolje. Manje posla a primanja ista".

Kompletan sistem visokog obrazovanja u BiH treba razmontoirati do elementarnih čestica i krenuti ispočetka, od zdravih temelja sa jasnim sistemom rada i upravljanja. Popravljanje trenutnog sistema je samo dalje mrcvarenje i nadogradnja Frankenštajna.
Dok vi to popravite nece biti djece ni za osnovne skole, a ne za fakulteta. :mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#372 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by MarlboroGold »

Svaki profesor kojem je stalo do struke i posla bi trebao dolazak 5 od 50 studenata na predavanje shvatiti kao alarm, te da rade na sebi, metodama predavanja i na odnosu prema studentima, a ne da im bude svejedno ili dobro sto je doslo 10% studenata na predavanje. Ako je to tako kontinuirano to je nista drugo nego poraz za njihovu struku i njih kao profesore iako toga neki nisu ni svjesni.
User avatar
hrasno38
Posts: 31431
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#373 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by hrasno38 »

TESLA_EDISON wrote: 08/04/2021 14:22
Guadalajara wrote: 08/04/2021 14:02
MarlboroGold wrote: 08/04/2021 13:54 Prvo treba izbiti iz glave ono ko zbog koga dolazi na predavanja, vježbe i ostalo. Kod nas je postavljeno tako da studenti dolaze zbog profesora i tako se i kreira podloga da isti postanu umišljeni, nedodirljivi, Bogovi i sve ostalo kasnije (naravno ne svi), a to je totalno pogrešno. Sve ovo je ostatak onog starog sistema iz Juge i neposredno nakon Juge, a to treba razmontirati na proste faktore.

Profesori, a koji su za to plaćeni, trebaju dolaziti zbog studenata i nikako drugačije. Tamam da od 50 studenata njih 5 dođe na predavanje - treba održati predavanje bez ikakvih pitanja, jer im je to posao i tu je kraj priče. Sebe mogu eventualno zapitati zašto im nije došlo i ostalih 45, pa da porade malo na sebi jer vjerovatno jeste do njih.
pa njima je i cilj da sto manje dolazi studenata na predavanje...nznm gdje si ti studirao... :mrgreen:
Kad im sistem tako dozvoljava. Nema kontrole, nema ocjenjivanja rada.

To je ono komunističko razmišljanje "ja sam profesor, nedodirljiv, 'štovan. Dolazili studenti na predavanje ili ne, obarao ih ja sve redom ili ne, naučili oni šta od mojih predavanja ili ne, boli me briga. Još bolje. Manje posla a primanja ista".

Kompletan sistem visokog obrazovanja u BiH treba razmontoirati do elementarnih čestica i krenuti ispočetka, od zdravih temelja sa jasnim sistemom rada i upravljanja. Popravljanje trenutnog sistema je samo dalje mrcvarenje i nadogradnja Frankenštajna.
Generalni problem naseg obrazovanja je taj sto ne postoji aposlutno nikakva odgvornost profesora za posao koji rade. Dakle oborili sve ili ne, pustili sve ili ne niko se nece ni pocesati. Koliko sam shvatio iz Juricevog posta on je upravo aapostrofirao takve stvari tj. da postoje odredjene sankcije npr. za profesore kod kojih je prolaznost 0% jer tu nema teorije da su studneti krivi. Medjutim na ETF-u od kada postoji studenti su ti koji uvijek kusali sve i uvijek snosili sve posljedice.. Znaci kad student prepisuje fasuje kaznu...peke opravdanao.....kada profesor obori sve studente to bi trebalo da znaci da nije radio svoj posao kako treba i nikom nista. E sad svaki dekan ima naravno svoju ekipu na fakultetu koja mu titra guzove i upravo su ti oni koji su upravo kao ovi o kojima sam pisao i onda da bi ih zastitio udari na predlagaca toga. U nasem visokom obrazovanju trebaju opsezne promjene jer sad vise profesorske plate nisu takve da kazu necemo da radimo za ovakve plate...dapace vise su nego solidne. ETF posebno treba da dozivi promjene prije svega u programu jer toliko toga bespotrebnog je natovareno na ledja studenata a toliko toga potrebnog nedostaje da sve gubi smisao. Sve dok matematika bude definisala ETF taj fakultet nece biti ono sto bi trebao da bude. U biti ne bi trebalo da ga definise ni jedan predmet i da zaista studenti uce ono sto im je potrebno a ne ono sto nema blage veze sa zivotom.
User avatar
hrasno38
Posts: 31431
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#374 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by hrasno38 »

MarlboroGold wrote: 08/04/2021 14:59 Svaki profesor kojem je stalo do struke i posla bi trebao dolazak 5 od 50 studenata na predavanje shvatiti kao alarm, te da rade na sebi, metodama predavanja i na odnosu prema studentima, a ne da im bude svejedno ili dobro sto je doslo 10% studenata na predavanje. Ako je to tako kontinuirano to je nista drugo nego poraz za njihovu struku i njih kao profesore iako toga neki nisu ni svjesni.
Pazi kod vecine profesora se predavanja svode na prepricavanje slajdova i rijetki su recimo kao Zeljko koji od predmeta naprave jednu zanimljivu predstavu kvalitetnog i interesantnog ucenja sto je odlika vecine profesora na zapadu. To je poenta svega...pristup ane dodjes namrsten ko ti nesto zaheban i svi studenti trebaju da drhte pred tobbom a ti u biti jedna najobicniji ljudski mis samo ti dali u ruke nezasluzeno tu plaicu koja ti sluzi samo za izivljavanje!
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#375 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by Tesla Edison »

hrasno38 wrote: 08/04/2021 15:04
MarlboroGold wrote: 08/04/2021 14:59 Svaki profesor kojem je stalo do struke i posla bi trebao dolazak 5 od 50 studenata na predavanje shvatiti kao alarm, te da rade na sebi, metodama predavanja i na odnosu prema studentima, a ne da im bude svejedno ili dobro sto je doslo 10% studenata na predavanje. Ako je to tako kontinuirano to je nista drugo nego poraz za njihovu struku i njih kao profesore iako toga neki nisu ni svjesni.
Pazi kod vecine profesora se predavanja svode na prepricavanje slajdova i rijetki su recimo kao Zeljko koji od predmeta naprave jednu zanimljivu predstavu kvalitetnog i interesantnog ucenja sto je odlika vecine profesora na zapadu. To je poenta svega...pristup ane dodjes namrsten ko ti nesto zaheban i svi studenti trebaju da drhte pred tobbom a ti u biti jedna najobicniji ljudski mis samo ti dali u ruke nezasluzeno tu plaicu koja ti sluzi samo za izivljavanje!
Najgore je to što se večina ne želi ni pozdraviti. Kažeš mu dobar dan, on samo prođe pored tebe.

Ma marš idiote :evil:
Post Reply