Opstinska stipendija

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
puzzy
Posts: 6
Joined: 21/04/2013 12:32

#1 Opstinska stipendija

Post by puzzy »

Ja se izvinjavam, međutim, potrebna mi je informacija vezana za stipendiranje učenika. Nadam se da neko može da podijeli svoje iskustvo ili mišljenje. Naime, interesuje me kakva je procedura oko vraćanja primljene stipendije od opštine u slučaju napuštanja studija. Da li sam dužan vratiti to sve i da li postoji šansa da me neko čak i pravno tereti zbog toga? Hvala :)
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#2 Re: Opstinska stipendija

Post by purgatorio »

puzzy wrote:Ja se izvinjavam, međutim, potrebna mi je informacija vezana za stipendiranje učenika. Nadam se da neko može da podijeli svoje iskustvo ili mišljenje. Naime, interesuje me kakva je procedura oko vraćanja primljene stipendije od opštine u slučaju napuštanja studija. Da li sam dužan vratiti to sve i da li postoji šansa da me neko čak i pravno tereti zbog toga? Hvala :)
Ne vraćaj ništa, nece to niko nikad provjeravat.
User avatar
puzzy
Posts: 6
Joined: 21/04/2013 12:32

#3 Re: Opstinska stipendija

Post by puzzy »

purgatorio wrote:
puzzy wrote:Ja se izvinjavam, međutim, potrebna mi je informacija vezana za stipendiranje učenika. Nadam se da neko može da podijeli svoje iskustvo ili mišljenje. Naime, interesuje me kakva je procedura oko vraćanja primljene stipendije od opštine u slučaju napuštanja studija. Da li sam dužan vratiti to sve i da li postoji šansa da me neko čak i pravno tereti zbog toga? Hvala :)
Ne vraćaj ništa, nece to niko nikad provjeravat.
Ma ja, pitam čisto jer tamo to u ugovoru stoji. I.qju tri stavke: prekid resovnog školovanja, primanje stipendije po nekom drugom osnovu i promjena prebivališta (odselim se sa područja ove opštine). Kao u ova tri slučaja sam dužan obavijestiti opštinu. Ako to ne učinim, morao bih vratiti iznos uplaćene stipendije. Hvala na odgovoru :)
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#4 Re: Opstinska stipendija

Post by Mr.Penguin »

Da li si se već ispisao sa fakulteta?
User avatar
puzzy
Posts: 6
Joined: 21/04/2013 12:32

#5 Re: Opstinska stipendija

Post by puzzy »

Mr.Penguin wrote:Da li si se već ispisao sa fakulteta?
Nisam još uvijek, trebao bih da upišem ljetni semestar mislim da bih se vodio opet kao upisan. Inače, nisam još.
Post Reply