Napustio masinstvo ispit pred diplomiranje

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
User avatar
Janjicar
Posts: 5451
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#51 Re: Napustio masinstvo ispit pred diplomiranje

Post by Janjicar »

Tesla10 wrote:Podržavam buntovnike. I ja sam sam buntovnik. Usudio bih se čak da kažem i budući revolucionar koji će da postavi zastavu sa ljiljanima u sred Bijeljine.

Ali neću da pričam o sebi, jer doći će moje vrijeme.

Nego rekao sam da podržavam buntovnike, to jest buntovnike sa razlogom. Ovaj student iz teksta je jedan od takvih.

Međutim imam nekoliko pitanja.

1. Tko su profesori koji prave probleme studentima?
2. Kakav je plan i strategija za borbu protiv takvih profesora odnosno sistema?
3. Zašto se je baš sad pobunio, zašto ne ranije?
4. U kojim strankama se nalaze ti profesori?
5. Koliko vas ima koji ste se pobunili?

Podržavam i podržavati ću borbu protiv nepravde do sudnjega dana! A da bi ta borba uspjela, moramo biti spremni i na to da mnogi od nas neće doživjeti dan pobjede odnosno da će mnogi položiti svoje živote na tome putu. Jer svaka revolucija je imala žrtve i to velike žrtve :bih: .
1. Svi studenti na Masinskom na UNTZ znaju ko su ti profesori
3. Da je se ranije pobunio, rekli bi, trebas uciti a nije samo se buniti.
4. SDA, SDP
5. max. ih je troje


USUT /unija studenata univerziteta u tuzli/ je kao i ostale studentske organizacije, pasivna, korumpirana itd. Grupa studenata koji misle da su ostvarili zivotni cilj ako su predsjednici ili clanovi takvih udruzenja.
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#52 Re: Napustio masinstvo ispit pred diplomiranje

Post by Tesla10 »

Pa daj stavi ovdje imena i prezimena tih ljudi :roll: .
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#53 Re: Napustio masinstvo ispit pred diplomiranje

Post by O'zone »

Podjeljeno mi je mišljenje......ne znam..ja sam napustio fax iz istog razloga jer sam skontao da ne vrijedi...jedni se ubiše učeći drugi šteleći i šta mislite ko je bolje prolazio.

Profesori koji ponižavaju studente, akademici, perjanica ove države a ponašaju se kao zadnji šljam. Odgađanje ispita jer je profesor došao pjan ko letva, ispovraćan, direktno iz kafane. Ispiti koji se organizuju u što bi narod rekao nevakat i traju do dugo u noć tako dok se dođe na red i što si znao je od iscrpljenosti izlapilo (sistem prije Bolonje).

Ja sam rano to odjebao nemam se za šta kajati ali kolega Ribić ako je već da prosti jeo govna četiri godine mogao je zažmiriti i progutati i taj zadnji tanjir i odlepršati odavde u tuđinu koja će ga sa tim znanjem i diplomom dočekati puno bolje nego njegova država.

A žao mi je što mu moram saopćiti da neće postići ništa ovim što je zakotrljao jer u ovoj državi se aktivizam i upozoravanje na nepravdu kažnjavaju u velikoj mjeri. Niko u svom kolektivu neće bundžiju nego mirne i poslušne ovce koje bleje i prate zvuk pištaljke.

Kolega Ribiću sretno! Pa kud puklo da puklo....
Sunny-7
Posts: 1111
Joined: 29/06/2014 23:12

#54 Re: Napustio masinstvo ispit pred diplomiranje

Post by Sunny-7 »

Mozda je mogao zavrsiti faks i odleprsati, ali meni se cini da je svojom zrtvom htio skrenuti paznju na sve te prljavstine po tuzlanskom univerzitetu. A velika je zrtva odustati od necega sto volis jedan ispit prije kraja.
Zao mi je sto se vecina komentara odnosi na njega licno, tipa "debil" (?!?!), "nije trebao", "trebao se pok(o)rit" itd, umjesto da ljudi shvate poruku njegove zrtve, da nam je sistem obrazovanja u drzavi dno dna; umjesto da ga podrzimo, umjesto da svi studenti (koliko vidim vecina ih je nezadovoljna i prolazi kroz slicna maltretiranja) izadju na ulice, mladost je pokretacka snaga drustva, od nekud se mora poci naprijed.
edi basket
Posts: 1
Joined: 10/09/2015 20:46

#55 Re: Napustio masinstvo ispit pred diplomiranje

Post by edi basket »

ISTINA O ISPISU RIBIĆA JE IPAK SLJEDEĆA
Dragi Riba, kao jarani i kao kolege slušali smo jednu godinu predmete na Mašinskom fakultetu a posle se viđali od ispita do ispita. Izvini drug si mi ali nisi u pravu i napravio si cirkus od svega.
Prvo, čudi me koga nabrajaš kao dobre profesore , kakve oni veze imaju kada su sa proizvodnog odsjeka i sam znaš da ti je asistent profesora upisao ocjenu u indeks iz Reverzibilnog inženjeringa i niko te nije ni pitao ništa. Toliko o tvom poštenju i izigravanju žrtvenog jarca.
Drugo, pravi razlog zašto si ti napustio fakultet je zato što si izigravao nekog genijalca (jer si smislio saksiju koja se sama zalijeva o čemu smo jedanputpričali) a niko te nije na fakultetu pronosao niti te gotivio a kamo li organizovao presice. Jarane moj da si na nekom poljoprivrednom fakultetu ili agronomiji možda bi i imao sve to.
Nisi valjda mislio da će te zbog saksije osloboditi najtežih predmeta a mi ostali studenti ćemo učiti ko budale. Budi iskren pa svima reci dok si ti izlagao svoju saksiju po Sarajevu i drugim gradovima, mi smo učili jer to nama treba Riba.
Nismo mi krivi što dolazimo slabi sa matematikom još iz srednje škole pa imamo silnih problema da položimo teže predmete.
Mogu ti argumentovano sa potpisom navesti bar 30 kolega koje će potvrditi moju priču. Zajebi to Riba, jer ti si pripremljen napustio Mašinski fakultet u Tuzli i spas potražio na privatnom fakultatu u Travniku i to na nagovor istog profesora koji te iskoristio u obračunu sa dekanom našeg fakultata.
Zašto nisi otišao u Sarajevo ili Banja Luku, Mostar nego na privatni i kako mi studenti uopšte da vjerujemo ovoj priči a da ne pomislimo da je to obračun privatnih fakultata sa javnim a preko takvih kao što si ti, naivan i prepereden, zajebi to Riba ispo si budala i glupan, sram te bilo roditelja svojih meni moja nana od penzije daje novce za fax a ti ljagaš isti fakultet koji i tebe i mene mnogo toga naučio.
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#56 Re: Napustio masinstvo ispit pred diplomiranje

Post by graue_maus »

neznam kako je u bosni. ali u njemakoj navodno se traze ovakvi kadrovi, jer su kao neki buntovnici .......gledala sam neku reportazu kako ima dosta ovakvih dosli do kraja i bacili sve ...neki lutaju svijetom sa ruksakom na ledjima , neki ko hoce da naprave neki start up itd ........
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#57 Re: Napustio masinstvo ispit pred diplomiranje

Post by kolegione »

dulekrele wrote:
vjesticanametli wrote:klasika....prosla isto sa lejlom asistenticom koja misli da je bogom dana p**ka li joj materina......jedino je znala maltretirati djecu na faxu ......sve to treba rastjerati....cast izuzeTcima :D
pa toga ima na svakom fakultetu. to je jos vise bilo prisutno prije rata kada su studenti napustali fakultete zbog pojedinih profesora pa cak i asistenata. ovaj tip je po meni budala jer je na kraju studija to uradio, a nece nista promijeniti osim sto je sebi nastetio. shvatio bih da je to uradio na pocetku ali svo ucenje i trud koji je utrosio do sada je bacio u wc solju.
Iskreno zavrsice fax za cca 3 mjeseca prepis ocjena na nas univerzitet i polaganje predmeta i kraj.
Upravu je momak vidi se da je mozak, umjesto da ovakve cuvamo i guramo mi ih tjeramo sto je bas lose
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#58 Re: Napustio masinstvo ispit pred diplomiranje

Post by TDK-90 »

Pa kada onaj skandal sa nekim TZ profesorima i studenticama koje su "placale u naturi" nije naisao na nikakvu reakciju javnosti, vlasti, i sl. sta ce ovo napraviti da se stanje poboljsa :-? :-? :-?
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#59 Re: Napustio masinstvo ispit pred diplomiranje

Post by gnjev »

TDK-90 wrote:Pa kada onaj skandal sa nekim TZ profesorima i studenticama koje su "placale u naturi" nije naisao na nikakvu reakciju javnosti, vlasti, i sl. sta ce ovo napraviti da se stanje poboljsa :-? :-? :-?
Bas pa oni profesori sa mog bivseg fakulteta svodnici i nikom nista . Jedan umro . Pa kad se samo sjetim scene ulazim u wc a Grebo ko u americkim filmovima u jednoj ruci cigara u drugoj flasa neke zesce . Komedija . Al ja nisam napustio sto je tesko bilo nego sto sa lijen . Sad kopam kanale .
User avatar
Janjicar
Posts: 5451
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#60 Re: Napustio masinstvo ispit pred diplomiranje

Post by Janjicar »

gnjev wrote:
TDK-90 wrote:Pa kada onaj skandal sa nekim TZ profesorima i studenticama koje su "placale u naturi" nije naisao na nikakvu reakciju javnosti, vlasti, i sl. sta ce ovo napraviti da se stanje poboljsa :-? :-? :-?
Bas pa oni profesori sa mog bivseg fakulteta svodnici i nikom nista . Jedan umro . Pa kad se samo sjetim scene ulazim u wc a Grebo ko u americkim filmovima u jednoj ruci cigara u drugoj flasa neke zesce . Komedija . Al ja nisam napustio sto je tesko bilo nego sto sa lijen . Sad kopam kanale .
Ne sikiraj se uskoro i cu i ja diplomirat pa ti nece bit dosadno u kanalu 8-)
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#61 Re: Napustio masinstvo ispit pred diplomiranje

Post by stranacc »

edi basket wrote:ISTINA O ISPISU RIBIĆA JE IPAK SLJEDEĆA
Dragi Riba, kao jarani i kao kolege slušali smo jednu godinu predmete na Mašinskom fakultetu a posle se viđali od ispita do ispita..
Covjek polozio 54 ispita i eto sad hoce taj zadnji dzaba... Ma daj
Posto sam ja studiro to masinstvo mislim da znam koji je profesor u pitanju.
Covjek ni slova nije slagao. Te iste rijeci sam i ja nekada slusao.....
Od tada mrzim mehaniku fluida. Fuj
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#62 Re: Napustio masinstvo ispit pred diplomiranje

Post by It_is_a_Leclerc »

Hm..

Nisam siguran da je momak postigao ono što je htio. Dobro, postao je facebook atrakcija za 10. septembar, ali već 11. će ga zaboraviti. Ono što ostaje je činjenica da je on svoje 54 ocjene, sav trud i znanje, lagano bacio u hladnu vodu. Zar ne bi, kad mu je već sasvim svejedno hoće li ili neće položiti, bilo bolje da je cijeli slučaj otkrio iznutra, privukao pažnju medija, kroz sistem, kakav god da je, pokušao nešto promijeniti. Ovo je časna kapitulacija, ali i dalje kapitulacija.
Nadam se samo da su mu roditelji dobrostojeći, i da su saglasni sa ovim potezom. Jer, u protivnom, ako su mu oni financirali studiranje, a on uradio ovo - onda stvarno zlatnog sina imaju.

P.S. Momak je četvrta godina fakulteta (nije bitno kakvog), a osnove bosanskog jezika još uvijek nisu savladane. :( :(
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#63 Re: Napustio masinstvo ispit pred diplomiranje

Post by salik79 »

Thorgerson wrote:A ovaj Ribic je trebao do sad skontati kako kod nas hodaju stvari.

1. ne talasaj
2. LMO - Linija Manjeg Otpora

p.s. Ma ribić ba našo kakvu dijasporku i sad prosipa suplje... :D

Jos bolje, jer, recimo, u Njemackoj ce mu priznati sve ispite - tako da ce, s par razlika ispita (neki predmeti u Njemackoj traju 2 semestra, a kod nas samo semestar), mu i tamo ostati ispit, ili dva, do diplome. :)
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#64 Re: Napustio masinstvo ispit pred diplomiranje

Post by bull21 »

graue_maus wrote:neznam kako je u bosni. ali u njemakoj navodno se traze ovakvi kadrovi, jer su kao neki buntovnici .......gledala sam neku reportazu kako ima dosta ovakvih dosli do kraja i bacili sve ...neki lutaju svijetom sa ruksakom na ledjima , neki ko hoce da naprave neki start up itd ........
Jedan od njih 100 000 i uspije sa startup kompanijom i time.
Ovi ostali se povinuju sistemu i žive kao i druge "ovce".
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#65 Re: Napustio masinstvo ispit pred diplomiranje

Post by ranger »

It_is_a_Leclerc wrote:Hm..

Nisam siguran da je momak postigao ono što je htio. Dobro, postao je facebook atrakcija za 10. septembar, ali već 11. će ga zaboraviti. Ono što ostaje je činjenica da je on svoje 54 ocjene, sav trud i znanje, lagano bacio u hladnu vodu. Zar ne bi, kad mu je već sasvim svejedno hoće li ili neće položiti, bilo bolje da je cijeli slučaj otkrio iznutra, privukao pažnju medija, kroz sistem, kakav god da je, pokušao nešto promijeniti. Ovo je časna kapitulacija, ali i dalje kapitulacija.
Nadam se samo da su mu roditelji dobrostojeći, i da su saglasni sa ovim potezom. Jer, u protivnom, ako su mu oni financirali studiranje, a on uradio ovo - onda stvarno zlatnog sina imaju.

P.S. Momak je četvrta godina fakulteta (nije bitno kakvog), a osnove bosanskog jezika još uvijek nisu savladane. :( :(
upravo... najlakse je bit buntovnik na babin racun...
isto ko da niko nije studirao, pa ne zna kako to hoda... i meni je 100 puta doslo da im jebem familiju redom svima, al sipak.. prvo nemam obraza jer valja ocu na oci doc, drugo jer ja na faxu nisam ni zbog asistenta ni profesora ni raje, vec zbog te jebene diplome pomocu koje cu jest svoj hljeb a ne babin i trece, jer postoje procedure i pravila za rjesavanje slucajeva neslaganja profesora i studenta.
sto nije zavrsio i taj posljednji ispit i diploma u padze, zatim fino profi u kabinet i jebes mu od cukundede sve (ako je vec toliko dotuzilo). mogo je i nakon diplome sve ovo isto napisat mozda jos i vise i jos bolje prestavit cijelu pricu... ali.. ali... :run:
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#66 Re: Napustio masinstvo ispit pred diplomiranje

Post by dobar osjecaj »

Pa nisu ni sve "babe" zagovornici obaranja glave i pokorne poslusnosti. Ima roditelja koji ne samo sto podsticu nego su i ponosni na djecu koja se zauzmu za sebe i usprotive nekim opstim anomalijama u drustvu kojima se vecina olako pokorava.

Iz svega sto saznajemo o ovom studentu, da se zakljuciti da se radi o natprosjecnoj osobi, sposobnoj i da samostalno stvara i da se izbori za sebe. Hvala bogu pa nisu svi ljudi obozavaoci kulta savijene kicme.
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#67 Re: Napustio masinstvo ispit pred diplomiranje

Post by vade_mecum »

salik79 wrote:
Thorgerson wrote:A ovaj Ribic je trebao do sad skontati kako kod nas hodaju stvari.

1. ne talasaj
2. LMO - Linija Manjeg Otpora

p.s. Ma ribić ba našo kakvu dijasporku i sad prosipa suplje... :D

Jos bolje, jer, recimo, u Njemackoj ce mu priznati sve ispite - tako da ce, s par razlika ispita (neki predmeti u Njemackoj traju 2 semestra, a kod nas samo semestar), mu i tamo ostati ispit, ili dva, do diplome. :)
hoce al u qrcu. lakse ti priznaju diplomu nego nastavni plan jer svi nasi javni univerziteti akreditovani (barem u svabiji) pa je lakse prevesti samo diplomu nego cijeli kurikulum.

momak je zajebao samo sebe, niti ce sta promjeniti, niti ce mu ko reci hvala.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#68 Re: Napustio masinstvo ispit pred diplomiranje

Post by salik79 »

vade_mecum wrote:
salik79 wrote:
Thorgerson wrote:A ovaj Ribic je trebao do sad skontati kako kod nas hodaju stvari.

1. ne talasaj
2. LMO - Linija Manjeg Otpora

p.s. Ma ribić ba našo kakvu dijasporku i sad prosipa suplje... :D

Jos bolje, jer, recimo, u Njemackoj ce mu priznati sve ispite - tako da ce, s par razlika ispita (neki predmeti u Njemackoj traju 2 semestra, a kod nas samo semestar), mu i tamo ostati ispit, ili dva, do diplome. :)
hoce al u qrcu. lakse ti priznaju diplomu nego nastavni plan jer svi nasi javni univerziteti akreditovani (barem u svabiji) pa je lakse prevesti samo diplomu nego cijeli kurikulum.

momak je zajebao samo sebe, niti ce sta promjeniti, niti ce mu ko reci hvala.
Upravo suprotno, diplome - osim u iznimnim slucajevima (manjak strucnog kadra) -ne priznaju, ali ispite bez ikakvih problema. Znam o cemu pricam, njemacki sam student (Stuttgart).
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#69 Re: Napustio masinstvo ispit pred diplomiranje

Post by vade_mecum »

salik79 wrote:
vade_mecum wrote:
salik79 wrote:

Jos bolje, jer, recimo, u Njemackoj ce mu priznati sve ispite - tako da ce, s par razlika ispita (neki predmeti u Njemackoj traju 2 semestra, a kod nas samo semestar), mu i tamo ostati ispit, ili dva, do diplome. :)
hoce al u qrcu. lakse ti priznaju diplomu nego nastavni plan jer svi nasi javni univerziteti akreditovani (barem u svabiji) pa je lakse prevesti samo diplomu nego cijeli kurikulum.

momak je zajebao samo sebe, niti ce sta promjeniti, niti ce mu ko reci hvala.
Upravo suprotno, diplome - osim u iznimnim slucajevima (manjak strucnog kadra) -ne priznaju, ali ispite bez ikakvih problema. Znam o cemu pricam, njemacki sam student (Stuttgart).
za tehnicke fakultete diplome nasih univerziteta se priznaju 100% ako neko zeli nastaviti sa masterom. ima spisak ustanova na anabin.de koje su akreditovane. a poslodavci ionako gledaju samo radno iskustvo.

za neke druge fakultete kao sto je npr. je puno teze jer zakoni drzave su potpuno razliciti.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#70 Re: Napustio masinstvo ispit pred diplomiranje

Post by Daryl Dixon »

fortaleza wrote:
insomnia78 wrote:Debil
Vjerojatno nisi pročitao tekst (a usudiš se komentirati samo po naslovu), a vjerujem da nisi bio student na tehničkom fakultetu u BiH. Vjerojatno fizikaneriš vani.
Normalno da fizikaneri sta si mislio? Da je studirao mogao bi ovakav jedan tekst ili ti ga članak pročitati do kraja jer vjerujem da ne bi ovakav komentar ostavljao. Elem, ovakvi odu trbuhom za kru'om pod ženinu kandžu u bijeli svijet i kontaju da su kao nešto uspjeli. Jesu al' u qrcu.

Da se vratim na temu. Nije ovo Riba bezveze uradio. Vjerujem da ce ovo uzdrmati malo ove kretene na fakultetu a red bi bio da se ovi hojrati malo igraju vozića i ne to samo u TZ nego i u drugim gradovima i fakultetima. Na svakom fakultetu ima kretena, evo recimo javna tajna je da je Farmaceutski fakultet u Sa toliko korumpiran da je to za ne povjerovati, ovim putem bi da se pojedinim profesorima i asistentima sjetim članova uže i šire familije. Ista stvar je i sa recimo Ekonomijom sa jednim seljakom a zove se Adnan Efendić, nauce studenti sve i padnu i tako obnove godinu za godinom. Do koga je - do studenata očito nije. Pa jedan Mehmed Jahić isto tako.. Kriminalistika u Sa također ima svoje fakine, pa tu je Pravo isto tako itd.. Još nisam naišao na nekoga da je okivao u zvijezde neki fakultet a da ne jadikuje od nekim iskompleksiranim seljačinama koji te iste komplekse liječe na studentima..

Hoću da kažem da doticni nije bezveze ovo uradio. Sigurno ili ima neki dobar posao u planu van BiH ili studij također u planu unutar ili van BiH, ipak spominje se Beč a lahko mu se mogu priznati ispiti koje je položio na svom faksu, možda još neka razlika od 2-3 predmeta da se položi i ne mora trpiti i gledati smradove i nepravdu na faksu. Iskreno ja da sam na njegovom mjestu i da mi je ostao jedan ispit da zavrsim fakultet, sutio bih i trpio tu nepravdu ma koliko me pogađala, a šutio sam i na kraju je uvijek pravda pobjeđivala zato sam danas to sto jesam. Pozdrav :thumbup: :bih:
User avatar
mk ultra
Posts: 19465
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#72 Re: Napustio masinstvo ispit pred diplomiranje

Post by mk ultra »

It_is_a_Leclerc wrote:Hm..

Nisam siguran da je momak postigao ono što je htio. Dobro, postao je facebook atrakcija za 10. septembar, ali već 11. će ga zaboraviti. Ono što ostaje je činjenica da je on svoje 54 ocjene, sav trud i znanje, lagano bacio u hladnu vodu. Zar ne bi, kad mu je već sasvim svejedno hoće li ili neće položiti, bilo bolje da je cijeli slučaj otkrio iznutra, privukao pažnju medija, kroz sistem, kakav god da je, pokušao nešto promijeniti. Ovo je časna kapitulacija, ali i dalje kapitulacija.
Nadam se samo da su mu roditelji dobrostojeći, i da su saglasni sa ovim potezom. Jer, u protivnom, ako su mu oni financirali studiranje, a on uradio ovo - onda stvarno zlatnog sina imaju.

P.S. Momak je četvrta godina fakulteta (nije bitno kakvog), a osnove bosanskog jezika još uvijek nisu savladane. :( :(
Ispravljanje krive Drine, mislim da je samo bezveze sebi problem napravio, i od svog ponašanja nema ništa... nažalost
položit će on negdje drugo, nema samo u TZ mašinstvo

a ovo u vezi Bosanskog, to je kriva srednja škola
jezika nema više na fakultetima
User avatar
Platformas
Posts: 1323
Joined: 07/08/2011 09:45
Location: /public_html
Contact:

#73 Re: Napustio masinstvo ispit pred diplomiranje

Post by Platformas »

edi basket wrote:ISTINA O ISPISU RIBIĆA JE IPAK SLJEDEĆA
Dragi Riba, kao jarani i kao kolege slušali smo jednu godinu predmete na Mašinskom fakultetu a posle se viđali od ispita do ispita. Izvini drug si mi ali nisi u pravu i napravio si cirkus od svega.
Prvo, čudi me koga nabrajaš kao dobre profesore , kakve oni veze imaju kada su sa proizvodnog odsjeka i sam znaš da ti je asistent profesora upisao ocjenu u indeks iz Reverzibilnog inženjeringa i niko te nije ni pitao ništa. Toliko o tvom poštenju i izigravanju žrtvenog jarca.
Drugo, pravi razlog zašto si ti napustio fakultet je zato što si izigravao nekog genijalca (jer si smislio saksiju koja se sama zalijeva o čemu smo jedanputpričali) a niko te nije na fakultetu pronosao niti te gotivio a kamo li organizovao presice. Jarane moj da si na nekom poljoprivrednom fakultetu ili agronomiji možda bi i imao sve to.
Nisi valjda mislio da će te zbog saksije osloboditi najtežih predmeta a mi ostali studenti ćemo učiti ko budale. Budi iskren pa svima reci dok si ti izlagao svoju saksiju po Sarajevu i drugim gradovima, mi smo učili jer to nama treba Riba.
Nismo mi krivi što dolazimo slabi sa matematikom još iz srednje škole pa imamo silnih problema da položimo teže predmete.
Mogu ti argumentovano sa potpisom navesti bar 30 kolega koje će potvrditi moju priču. Zajebi to Riba, jer ti si pripremljen napustio Mašinski fakultet u Tuzli i spas potražio na privatnom fakultatu u Travniku i to na nagovor istog profesora koji te iskoristio u obračunu sa dekanom našeg fakultata.
Zašto nisi otišao u Sarajevo ili Banja Luku, Mostar nego na privatni i kako mi studenti uopšte da vjerujemo ovoj priči a da ne pomislimo da je to obračun privatnih fakultata sa javnim a preko takvih kao što si ti, naivan i prepereden, zajebi to Riba ispo si budala i glupan, sram te bilo roditelja svojih meni moja nana od penzije daje novce za fax a ti ljagaš isti fakultet koji i tebe i mene mnogo toga naučio.
Imaš dobrih opaski ali ovo "i kako mi studenti uopšte da vjerujemo ovoj priči" je :-)
Čovjek ništa nije slagao, sve što je napisao je istina. Jest da se našao buniti neko ko je realno zadnji trebao ali sve što je rečeno je istina.
Ko nije osjetio Delalića i Alića na koži i to po 7-8 predmeta kod istih možda neće ni vjerovati.
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#74 Re: Napustio masinstvo ispit pred diplomiranje

Post by Tesla10 »

Ponavljam pitanje. Kako se zovu svi ti loši profesori? Ime i prezime gospodo kao i naziv predmeta koji predaju. Nismo svi studenti na tom tamo fakultetu da znamo ;-) .
User avatar
Platformas
Posts: 1323
Joined: 07/08/2011 09:45
Location: /public_html
Contact:

#75 Re: Napustio masinstvo ispit pred diplomiranje

Post by Platformas »

Fikret Alić - Riba je kod njeg zaribao na Prenosu topline i mase II kao uostalom i svi što tu zaribaju i bivaju mučeni i ponižavani.
Sead Delalić - Hidromašine, Turbomašine, Kotlovi I, Kotlovi II, Pumpe, ventilatori, kompresori.

Teške ličnosti, blago rečeno.
Post Reply