Zajednicki master program Ekonomskog fakulteta Sarajevo i Ekonomskog fakulteta Zagreb - smjer "Ekonomska diplomatija"

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
Vaya

#1 Zajednicki master program Ekonomskog fakulteta Sarajevo i Ekonomskog fakulteta Zagreb - smjer "Ekonomska diplomatija"

Post by Vaya » 18/06/2015 12:24

Dragi moji,

Registrovao sam se u nadi, da otvorim ovu temu i dobijem informaciju, od ljudi koji su upisali ili koji su imali doticaja sa master programom Ekonomskog fakulteta Sarajevo i Ekonomskog fakulteta Zagreb - smjer "Ekonomska diplomatija".

Uglavnom, zavrsio sam ekonomiju prije 4 godine, poceo raditit nakon toga. Radi obaveza koje imam na poslu, plus jos hiljadu nekih stvari sa strane, nisam stigao da u tom periodu upisujem master, medjutim odlucio sam da ove jeseni definitivno krenem da rijesavam i tu obavezu. Od svih opcija koje sam mogao da istrazim i na drzavnoj ekonomiji i na svim ostalim privatnim faxovima, ovaj program mi je se ucinio najinteresantnijim.

Jedna od opcija koju sam gledao bio je "Medjunarodni odnosi" na FPN, ali posto sam zavrsio ekonomiju, htio sam da ostanem u toj "ekonomskoj stazi", ali da u to unesem elemente medjunarodnih odnosa i politike. S toga mi je ovaj master program veoma zanimljiv!

Do sad nisam uspio da vidim (a istrazivao sam puno), da iko u regiji (Slovenija, Srbija ili Hrvatska) pojedinacno na svojim univerzitetima i fakultetima ima slican program.

Imao sam priliku, da indirektno od jedne osobe dobijem informacije, da ova saradnja koju EFSA, ima sa Ekonomskim Fakultetom iz Zagreba, ima jako dobre odnose, da ta linija sa njima jako dobro funkcionise!

Kao sto rekoh, konkretno ovaj program mi je jako zanimljiv i planiram ga na jesen upisati, medjutim volio bih ukoliko neko ima da ga ja pohadjao ili da poznaje nekog, da podijeli informacije i iskustva iz prve ruke... :)

Vaya

#2 Re: Zajednicki master program Ekonomskog fakulteta Sarajevo i Ekonomskog fakulteta Zagreb - smjer "Ekonomska diplomatija

Post by Vaya » 18/06/2015 15:13

Nije valjda da nema nikog koji pruzio neke informacije... :sad:

Vaya

#3 Re: Zajednicki master program Ekonomskog fakulteta Sarajevo i Ekonomskog fakulteta Zagreb - smjer "Ekonomska diplomatija

Post by Vaya » 18/06/2015 18:27

Hajd ovako... :)

Posto sam ja Ekonomski fakultet zavrsio u Tuzli, a ne u Sarajevu... Da li mi neko moze prenijeti informacije, o profesorici Azri Hadziahmetovic, jer prema dobivenim informacijama, prof. Hadziahmetovic, vodi ovaj smjer...

Kakva su iskustva sa doticnom profesoricom?

Nadam se da je sad pitanje lakse... :)

Vaya

#4 Re: Zajednicki master program Ekonomskog fakulteta Sarajevo i Ekonomskog fakulteta Zagreb - smjer "Ekonomska diplomatija

Post by Vaya » 19/06/2015 15:06

Da li iko ima zainteresovan ko bi pohadja ovaj smjer na ekonomiji?

brad90
Location: DVASPORTA.BA DALEKO NAJOZBILJNIJI FORUM NA NEBU INTERNETA

#5 Re: Zajednicki master program Ekonomskog fakulteta Sarajevo i Ekonomskog fakulteta Zagreb - smjer "Ekonomska diplomatija

Post by brad90 » 20/06/2015 02:43

IMAM JA

Vaya

#6 Re: Zajednicki master program Ekonomskog fakulteta Sarajevo i Ekonomskog fakulteta Zagreb - smjer "Ekonomska diplomatija

Post by Vaya » 20/06/2015 12:18

brad90 wrote:IMAM JA
Eh sad mi je lakse...:)

Mislio sam da sam jedini... :-D

Queen_of_hearts

#7 Re: Zajednicki master program Ekonomskog fakulteta Sarajevo i Ekonomskog fakulteta Zagreb - smjer "Ekonomska diplomatija

Post by Queen_of_hearts » 20/06/2015 12:25

Ima li neko sa Pravnim fakultetom da je upisao master na Ekonomiji ?

Black swan

#8 Re: Zajednicki master program Ekonomskog fakulteta Sarajevo i Ekonomskog fakulteta Zagreb - smjer "Ekonomska diplomatija

Post by Black swan » 20/06/2015 12:27

najdulji naslov u povijesti foruma
mora da je nejki bag kad je proslo

Vaya

#9 Re: Zajednicki master program Ekonomskog fakulteta Sarajevo i Ekonomskog fakulteta Zagreb - smjer "Ekonomska diplomatija

Post by Vaya » 20/06/2015 13:39

Black swan wrote:najdulji naslov u povijesti foruma
mora da je nejki bag kad je proslo
Vjeruj mi da zaista ne znam, ja sam ga ispisao ovakvog kakav jest i prihvacen mi je... :)

Vaya

#10 Re: Zajednicki master program Ekonomskog fakulteta Sarajevo i Ekonomskog fakulteta Zagreb - smjer "Ekonomska diplomatija

Post by Vaya » 20/06/2015 13:41

Queen_of_hearts wrote:Ima li neko sa Pravnim fakultetom da je upisao master na Ekonomiji ?
Ja mislim da na ovim "executive" programima, moze se upisati master, a da prije toga nisi zavrsio ekonomski fakultet... To licno znam par osoba..

Vaya

#11 Re: Zajednicki master program Ekonomskog fakulteta Sarajevo i Ekonomskog fakulteta Zagreb - smjer "Ekonomska diplomatija

Post by Vaya » 20/06/2015 13:43

Nego, da vidim ima li nas jos buducih "ekonomskih diplomata", da vidimo sta bi i kako bi se malo organizovali i pripremili pocetak na jesen... :)

Vaya

#12 Re: Zajednicki master program Ekonomskog fakulteta Sarajevo i Ekonomskog fakulteta Zagreb - smjer "Ekonomska diplomatija

Post by Vaya » 23/06/2015 09:07

Ono sto sam do sad uspio da saznam, da ovaj master krece sa predavanjima nekad pred kraj oktobra ili pocetkom novembra... 15 ili 20 dana prije se raspisuje konkurs, te isti bude objavljen na stranici EFSA...

Ono takodjer sto sam saznao, ono sto cini tu saradnju sa EFZG, jeste da pola predmeta predaju profesori sa EFSA, a pola sa EFZG...

ultima_palabra

#13 Re: Zajednicki master program Ekonomskog fakulteta Sarajevo i Ekonomskog fakulteta Zagreb - smjer "Ekonomska diplomatija

Post by ultima_palabra » 23/06/2015 09:21

Može se desiti da program ne bude imao dovoljno polaznika, tako da se onda budeš morao opredijeliti za neki gdje će vas biti dovoljno. Ja sam išao na drugi program u okviru kooperacije EFSA-EFZG, početak predavanja je znao kasniti do polovine decembra, pa se onda sve zgura nekako.

Što se tiče profesora i predmeta, većinom su to prepakovani predmeti sa dodiplomskog studija i profesori pričaju iste stvari... jedino što je dobro slušati profesore iz ZG, i to ne sve.

Vaya

#14 Re: Zajednicki master program Ekonomskog fakulteta Sarajevo i Ekonomskog fakulteta Zagreb - smjer "Ekonomska diplomatija

Post by Vaya » 23/06/2015 09:32

ultima_palabra wrote:Može se desiti da program ne bude imao dovoljno polaznika, tako da se onda budeš morao opredijeliti za neki gdje će vas biti dovoljno. Ja sam išao na drugi program u okviru kooperacije EFSA-EFZG, početak predavanja je znao kasniti do polovine decembra, pa se onda sve zgura nekako.

Što se tiče profesora i predmeta, većinom su to prepakovani predmeti sa dodiplomskog studija i profesori pričaju iste stvari... jedino što je dobro slušati profesore iz ZG, i to ne sve.
To sam i ja cuo, ali za ove "finansijske" smjerove, prvenstveno mislim na "Korporativno upravljanje" i "Racunovodstvo i revizija", radi tog famoznog profesora Jahica, koji ljudima smuci zivot radi racunovodstva, pa onda da ljudi bjeze na druge smjerove...

Ali mene prvenstveno ovdje interesuje ovaj smjer "Ekonomska diplomatija", koji je po meni pravo dobro skrojen i predmeti koji se nude na ovom smjeru, nije da ih bas imas previse slusat na diplomskom studiju...
Kazem ti ja nigdje nisam vidio, da bilo koji fakultet u okruzenju ima slican program skrojen da sklapa "ekonomski" i "politicki" dio... Meni je se pravo svidio, tako da imam namjeru da ga guram...

Vaya

#16 Re: Zajednicki master program Ekonomskog fakulteta Sarajevo i Ekonomskog fakulteta Zagreb - smjer "Ekonomska diplomatija

Post by Vaya » 30/06/2015 09:07

alchak.ba wrote:KOliko kosta ovaj program?
Jednogodisnji master - 8.000, 00 KM
Dvogodisnji master - 12.000, 00 KM

fortaleza

#17 Re: Zajednicki master program Ekonomskog fakulteta Sarajevo i Ekonomskog fakulteta Zagreb - smjer "Ekonomska diplomatija

Post by fortaleza » 30/06/2015 10:22

Vaya wrote:Ono sto sam do sad uspio da saznam, da ovaj master krece sa predavanjima nekad pred kraj oktobra ili pocetkom novembra... 15 ili 20 dana prije se raspisuje konkurs, te isti bude objavljen na stranici EFSA...

Ono takodjer sto sam saznao, ono sto cini tu saradnju sa EFZG, jeste da pola predmeta predaju profesori sa EFSA, a pola sa EFZG...
I to kao novi smijer?

Pa moji profesori su bili iz Splita, Zagreba, Osijeka uz domaće iz Mostara pa to nije bio novi smijer (nije društveni studij).

Šta sve neće izmisliti i dobro naplatiti.

Vaya

#18 Re: Zajednicki master program Ekonomskog fakulteta Sarajevo i Ekonomskog fakulteta Zagreb - smjer "Ekonomska diplomatija

Post by Vaya » 30/06/2015 11:28

fortaleza wrote:
Vaya wrote:Ono sto sam do sad uspio da saznam, da ovaj master krece sa predavanjima nekad pred kraj oktobra ili pocetkom novembra... 15 ili 20 dana prije se raspisuje konkurs, te isti bude objavljen na stranici EFSA...

I to kao novi smijer?

Pa moji profesori su bili iz Splita, Zagreba, Osijeka uz domaće iz Mostara pa to nije bio novi smijer (nije društveni studij).

Šta sve neće izmisliti i dobro naplatiti.
Ovi programi nisu svedeni za uzimanje para... U samoj realizaciji programa je napravljeno da pola predmeta predaju profesori iz Sarajeva, a pola iz Zagreba!

Druga stvar, koja je i bitnija, jeste da nakon sto zavrsis studij i dobijes diplomu Ekonomskog fakulteta Sarajevo, sjednes i odes za Zagreb i uzmes diplomu Ekonomskog fakulteta Zagreb!

Dual degree program...

Vaya

#19 Re: Zajednicki master program Ekonomskog fakulteta Sarajevo i Ekonomskog fakulteta Zagreb - smjer "Ekonomska diplomatija

Post by Vaya » 03/07/2015 14:22

Volio bih da se javi neko, ko je zavrsio ekonomski fakultet u Sarajevu i da podijeli kakva su mu iskustva sa profesoricom Azrom Hadziahmetovic?

Ali ako mogu komentari da budu sto objektivniji... :)

Vaya

#20 Re: Zajednicki master program Ekonomskog fakulteta Sarajevo i Ekonomskog fakulteta Zagreb - smjer "Ekonomska diplomatija

Post by Vaya » 19/07/2015 14:37

Na ovom forumu izgleda nema nikog iz Sarajeva ili ko je zavrsio ekonomiju u Sarajevu... :?

Daryl Dixon

#21 Re: Zajednicki master program Ekonomskog fakulteta Sarajevo i Ekonomskog fakulteta Zagreb - smjer "Ekonomska diplomatija

Post by Daryl Dixon » 15/08/2015 00:52

.
Last edited by Daryl Dixon on 03/03/2016 03:47, edited 1 time in total.

Vaya

#22 Re: Zajednicki master program Ekonomskog fakulteta Sarajevo i Ekonomskog fakulteta Zagreb - smjer "Ekonomska diplomatija

Post by Vaya » 26/08/2015 13:18

Daryl Dixon wrote:
Vaya wrote:Na ovom forumu izgleda nema nikog iz Sarajeva ili ko je zavrsio ekonomiju u Sarajevu... :?
Nejma niko isarajva, zajebahli smo hin sve, ta ce sarajlijce sitna boranija araneee samo hrabro je-bi him majku, ispolaži to sve na bubicu. Ljep pozdrav. Izo :izet: :thumbup:
Uopce mi nije cilj provociranje ili prepucavanje na bilo kojoj osnovi, pa i na regionalnoj... :-D

Zanimljivo mi je da niko nista ne zna/ne zeli da napise o profesorici, a tema Upis na Ekonomski fakultet je veoma aktivno... Nista vise... :)

Vaya

#23 Re: Zajednicki master program Ekonomskog fakulteta Sarajevo i Ekonomskog fakulteta Zagreb - smjer "Ekonomska diplomatija

Post by Vaya » 14/09/2015 14:30

Za sve zainteresovane, 15, 22 i 29 septembra su planirane promocije magistarskih programa koje se izvode u saradnji sa EFZG, a Ekonomska diplomatija je jedna od njih.

Prezentacije su zakazane u 17h na Ekonomskom fakultetu Sarajevo!

Post Reply