Studenti iz BiH ostaju bez prava na stipendiju Erasmus

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Muuky
Posts: 646
Joined: 04/11/2011 10:53

#26 Re: Studenti iz BiH ostaju bez prava na stipendiju Erasmus

Post by Muuky »

STUDENTI,KOCKARI,MANGUPI,PICKE,DILERI,SPORTISTI,CUGERI,TRAVARI,LOPOVI,PARTIJANERI(JEBAO VAS DOM MLADIH I OXIA,TOGA CE UVIJEK BIT),FILOZOFI,GLUMCI,SLIKARI,CANONI,NIKONI....SVI NA ULICE....RECIMO IM SADA IL SUTIMO ZAUVIJEK....
User avatar
Janjicar
Posts: 5458
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#27 Re: Studenti iz BiH ostaju bez prava na stipendiju Erasmus

Post by Janjicar »

Ko je organizator protesta u subotu ?
User avatar
ferratilis
Posts: 7282
Joined: 25/11/2013 16:48

#28 Re: Studenti iz BiH ostaju bez prava na stipendiju Erasmus

Post by ferratilis »

---
Last edited by ferratilis on 02/12/2022 09:53, edited 1 time in total.
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#29 Re: Studenti iz BiH ostaju bez prava na stipendiju Erasmus

Post by bull21 »

Prep'o se Dodo studenata :lol:
x_lecter
Posts: 703
Joined: 04/11/2013 16:11

#30 Re: Studenti iz BiH ostaju bez prava na stipendiju Erasmus

Post by x_lecter »

eki izaci vani ... pa savjetuju da se ostne kuci zbog zagadjenja.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#31 Re: Studenti iz BiH ostaju bez prava na stipendiju Erasmus

Post by O'zone »

x_lecter wrote:eki izaci vani ... pa savjetuju da se ostne kuci zbog zagadjenja.
:lol: :thumbup:
User avatar
BadCopy
Posts: 2941
Joined: 18/09/2013 23:01
Location: Beton

#32 Re: Studenti iz BiH ostaju bez prava na stipendiju Erasmus

Post by BadCopy »

Jos malo guzovace za studente :roll:
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#33 Re: Studenti iz BiH ostaju bez prava na stipendiju Erasmus

Post by bull21 »

Kakve crne guzovače? Jebote ima li išta da vama odgovara? Da pobacamo studente, damo im lopate pa nek kopaju kanale, jel' to najbolje? Šta je, vokri što ti nisi znao za ovo ili što nije bilo pa nisi mogao iskoristiti? A?
User avatar
BadCopy
Posts: 2941
Joined: 18/09/2013 23:01
Location: Beton

#34 Re: Studenti iz BiH ostaju bez prava na stipendiju Erasmus

Post by BadCopy »

bull21 wrote:Kakve crne guzovače? Jebote ima li išta da vama odgovara? Da pobacamo studente, damo im lopate pa nek kopaju kanale, jel' to najbolje? Šta je, vokri što ti nisi znao za ovo ili što nije bilo pa nisi mogao iskoristiti? A?
Nek kopaju,nije nikoga lopata ubila.Zar svako ko ima dva oka u glavi treba studirat?Meni nije trebalo da me neko guzovace voda po dunjaluku :thumbup:
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#35 Re: Studenti iz BiH ostaju bez prava na stipendiju Erasmus

Post by Sarajevski_Marlboro »

Mislim da ce na protest doci samo oni koji misle da imaju neku sansu da dobiju stipendiju Erasmus programa, tj. oni koji imaju namjeru da se prijave.
A cesto kruze price da ju je nemoguce dobiti ako nemas neki wow prosjek. Ja mislim da se moze dobiti neovisno o tome, tj. da veliki uticaj ima polje studija za koje se ljudi prijavljuju. Logicno da ce biti vise interesanata, tj. konkurencije na polju ekonomije ili politickih nauka, u odnosu na, recimo, historiju umjetnosti.
A jezik isto tako igra ogromnu ulogu, a mnogi ne zadovoljavaju taj uslov.

Da zakljucim, doci ce samo oni koji misle da imaju sansu i oni koji su svjesni, a takvih je otprilike 2% u drzavi, da se radi o opstrukciji mladih ljudi od strane egoisticnih i bogatih nacionalista na vlasti, a ostale , nazovi studente, vjerovatno boli briga, oni pohadjaju "kafultete".
Jer bit' student je tako kul, danas su svi u tom fazonu.
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#36 Re: Studenti iz BiH ostaju bez prava na stipendiju Erasmus

Post by bull21 »

BadCopy wrote:
bull21 wrote:Kakve crne guzovače? Jebote ima li išta da vama odgovara? Da pobacamo studente, damo im lopate pa nek kopaju kanale, jel' to najbolje? Šta je, vokri što ti nisi znao za ovo ili što nije bilo pa nisi mogao iskoristiti? A?
Nek kopaju,nije nikoga lopata ubila.Zar svako ko ima dva oka u glavi treba studirat?Meni nije trebalo da me neko guzovace voda po dunjaluku :thumbup:
Smješan si, ako nam roditelji ne drže predavanja, zašto misliš i ti i bilo ko drugi da je to na vama? Da pametujete i kenjate, da istresate svoje frustracije jer vi niste imali priliku i/ili mogućnosti da studirate? Nisam ti ja kriv što si ti odlučio da pročerdaš svoje dvadesete pa sad svima pametuješ. Krampa je tu za lijene i glupe, a ti biraj koji si.
User avatar
Janjicar
Posts: 5458
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#37 Re: Studenti iz BiH ostaju bez prava na stipendiju Erasmus

Post by Janjicar »

Izgleda da je lose organizovano.
Na UNTZ niko nista ne govori, nit ima kakvo objasnjenje nit ista.
Ponovo smo neaktivni skroz naskroz...
User avatar
BadCopy
Posts: 2941
Joined: 18/09/2013 23:01
Location: Beton

#38 Re: Studenti iz BiH ostaju bez prava na stipendiju Erasmus

Post by BadCopy »

Samo ti studiraj,diplomiranih nezaposljenkovica nikad dosta :lol: Jedva cekam da zavrsis fax pa da vidim dokle ces dogurat sa krampa je za glupe :thumbup:
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#39 Re: Studenti iz BiH ostaju bez prava na stipendiju Erasmus

Post by Sarajevski_Marlboro »

Pa ne studiraju svi samo iskljucivo zarad moguce finansijske koristi, al ne bi ti to shvatio 8)
User avatar
Janjicar
Posts: 5458
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#40 Re: Studenti iz BiH ostaju bez prava na stipendiju Erasmus

Post by Janjicar »

Sarajevski_Marlboro wrote:Pa ne studiraju svi samo iskljucivo zarad moguce finansijske koristi, al ne bi ti to shvatio 8)
Ko to ne studira radi finansijske koristi, to me bas interesuje?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#41 Re: Studenti iz BiH ostaju bez prava na stipendiju Erasmus

Post by ExNihilo »

Janjicar wrote:
Sarajevski_Marlboro wrote:Pa ne studiraju svi samo iskljucivo zarad moguce finansijske koristi, al ne bi ti to shvatio 8)
Ko to ne studira radi finansijske koristi, to me bas interesuje?
Vjerovao ili ne, postoje ljudi koji studiraju jer vole oblast za koju su se opredijelili i uživaju u sticaju znanja :)
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#42 Re: Studenti iz BiH ostaju bez prava na stipendiju Erasmus

Post by Sarajevski_Marlboro »

Janjicar wrote:
Sarajevski_Marlboro wrote:Pa ne studiraju svi samo iskljucivo zarad moguce finansijske koristi, al ne bi ti to shvatio 8)
Ko to ne studira radi finansijske koristi, to me bas interesuje?
Ja, a znam ih mnogo jos. Naravno da je i to jedan od segmenata prilikom odabira buduce profesije, ali zasigurno ne prvi faktor koji se uzima u obzir. Apsurdno je odabrati nesto od cega se moze zivjeti odlicno danas a ne imati nikakve sklonosti ni predznanja u toj oblasti.
Za mene je robija biti nesto sto nikad nisi zelio.
Bitno je biti dobar u tome sto radis.

@ExNihilo upravo tako :-D
User avatar
Afanasi_94
Posts: 2349
Joined: 21/06/2013 00:19
Location: Са.

#43 Re: Studenti iz BiH ostaju bez prava na stipendiju Erasmus

Post by Afanasi_94 »

Janjicar wrote:
Sarajevski_Marlboro wrote:Pa ne studiraju svi samo iskljucivo zarad moguce finansijske koristi, al ne bi ti to shvatio 8)
Ko to ne studira radi finansijske koristi, to me bas interesuje?
Ja s obzirom da studiram nešto od čega i nema baš hljeba :oops: studiram jer to volim.
User avatar
Janjicar
Posts: 5458
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#44 Re: Studenti iz BiH ostaju bez prava na stipendiju Erasmus

Post by Janjicar »

Bas fino, studirate ono sto volite i kada budete na birou zaliti ce te se nema posla. Ako ne zelis finansijsku korist onda zavrsi to i radi dzaba.
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#45 Re: Izgubili su veliku šansu za obrazovanje i napredovanje

Post by Trebam te »

Eniac wrote:
Muuky wrote:Ugl. da ne pišem ovaj tekst,ima sve navedeno na linku gore, što se mene tiče ja sam ZA da izadjemo na proteste i tražimo svoja prava, mogućnost za napredovanje !!
Upravo o ovome sam govorio. Boricete se za svoja prava. Studenti su bili snaga koja se borila za promjene u drzavama i drustvima, za sveobuhvatne promjene, ne samo za sebe. 1968. studenti u Parizu nisu digli barikade jer su im trebala jos dva ispitna roka i jer im je hrana u menzi bila losa. Poceli su revoluciju da mijenjanju Francusku, za sebe, za radnike, za zene, za sve, nije im se svidjala kakva je njihova zemlja tada bila i zato su se digli. I onda su im se pridruzili i radnici i ostali. Pa je onda cijela Evropa krenula njihovim primjerom.

Da su se borili samo za sebe, danas bi Evropa bila puno drugacija. Nagore. Zato studenti danas u nasoj zemlji i kada pocnu da se bune nemaju podrsku ni od koga. Jer se bore samo za sebe. Kada se radnici pokusaju pobuniti, studenti ispijaju kafice. I umjesto da se nbore slusaju Frenkijeve revolucionarne stihove. Valjda je danas slusanje protestnih pjesama najvise sto se od bijesnog mladog covjeka kojem je pun kofer ovakve zemlje moze ocekivati. Zaboravljajuci da ako se pridruze radnicima rade i za sebe jer ce i oni jednog dana, ako budu imali srece da imaju posao, biti radnici. Ali ko ce o tome misliti...

I zato neka je propala stipendija. Ne zasluzujete je.

Odlicno, direktno u sridu!!! :thumbup: :thumbup:
:bih:
User avatar
Janjicar
Posts: 5458
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#46 Re: Studenti iz BiH ostaju bez prava na stipendiju Erasmus

Post by Janjicar »

Dobro Eniac rece

Danas na faksu pricam o protestima da vidim ko ce doci dobih jednostavan odgovor Doci ce samo oni koje taj erasmus+ dotice.Al uspjedoh par frendova nagovorit da dodjemo.

Problem svakih protesta je sto zahtjevi ni obuhvataju sire narodne mase.
Problem u Tuzli, ovih protesta je sljedeci.
Okupiti se ispred Filozofskog Fakulteta i protestovat na Trgu Slobode ???
Kome ces tako protestovat ? Neces nikom nego ces samo prosetat od tacke A do tacke B i nista.
Zasto ne otici ispred vlade TK ? Zasto ne napraviti 100 koverti i uputiti pozivnice radnicima AIDE, radnicima DITE , Penzionerima, Prosvjetnim radnicima itd.?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#47 Re: Studenti iz BiH ostaju bez prava na stipendiju Erasmus

Post by uglavnomja »

auuu, a to su se studenti prudruzivali radnicima?

mislim, nikakvog, ali bas nikakvog osnova nemate da pozivate, niti oni imaju da vam dodju. studente nije bilo briga za njihove plate, zasto bi njih bilo briga sto jedan mali dio (odabranih sa visokim prosjekom) studenata nece dobiti neku stranu stipendiju?
kako posijali - tako cete i poznjeti.


uostalom, sta sa ovim tekstom?

"Vlada Republike Srpske dala je jučer saglasnost za učešće BiH u prvoj fazi programa Erasmus+ i to je ono što je bilo potrebno da bismo se uključili u ovaj program, potvrdila je danas Agenciji Fena zamjenica ministra civilnih poslova BiH Denisa Sarajlić-Maglić."

http://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajlic ... /131219079
User avatar
Janjicar
Posts: 5458
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#48 Re: Studenti iz BiH ostaju bez prava na stipendiju Erasmus

Post by Janjicar »

uglavnomja wrote:auuu, a to su se studenti prudruzivali radnicima?

mislim, nikakvog, ali bas nikakvog osnova nemate da pozivate, niti oni imaju da vam dodju. studente nije bilo briga za njihove plate, zasto bi njih bilo briga sto jedan mali dio (odabranih sa visokim prosjekom) studenata nece dobiti neku stranu stipendiju?
kako posijali - tako cete i poznjeti.


uostalom, sta sa ovim tekstom?

"Vlada Republike Srpske dala je jučer saglasnost za učešće BiH u prvoj fazi programa Erasmus+ i to je ono što je bilo potrebno da bismo se uključili u ovaj program, potvrdila je danas Agenciji Fena zamjenica ministra civilnih poslova BiH Denisa Sarajlić-Maglić."

http://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajlic ... /131219079
Pljuvator malo citaj sta sam napisao gore u postu.
PROBLEM OVIH PROTESTA...
Kada su bili JMBG protesti ko je uputio Udruzenjima studenata poziv da ucestvuju ?
Sve je to preko medija tamo 'vamo a niko da fino nazove predstavnike i organizuje se...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#49 Re: Studenti iz BiH ostaju bez prava na stipendiju Erasmus

Post by uglavnomja »

ni mene niko nije zvao ni na jmbg ni za denisa ... pa opet se pojavih

a kad smo zbog denisa hodali, smijali su nam se iz kafica, tako :zzzz:

nisu ni studenti zvali cukoljupce, ali su se oni sami priklembetili...

ako studnetu treba poziv preko studentske organizacije, onda fakat ... ne znam sta. ne cita novine, portale, folrume, ne prica sa ljudima ... nego ceka da ga neko pozove :-)

izvini, ne zelim s tobom da se svadjam ni prepirem, samo kazem kako situacija izgleda iz drugog ugla:

"ti nisi meni, necu ni ja tebi ..."

"aaa sto me nisi zvao ..."

zvali su i radnici preko svih medija sve ljude da im se pridruze, ali svako vise voli guzu u fotelju, dok njega ne pocne zuljati ... e tu nastaje problem.
ona milion pita citirana pjesmica, prvo su doli po ove, pa po one ... na kraju ostao sam ...
x_lecter
Posts: 703
Joined: 04/11/2013 16:11

#50 Re: Studenti iz BiH ostaju bez prava na stipendiju Erasmus

Post by x_lecter »

bez 200 000 pred parlamentom, uz polupan i zapaljen isti ... niko nista ovdje nece postici.
Post Reply