Fasto - smjer menadzment u sportu?

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
jasmin10
Posts: 41
Joined: 04/08/2012 01:52
Location: GB
Contact:

#51 Re: Fasto - smjer menadzment u sportu?

Post by jasmin10 »

Danaa bio prijemni. Ima li iko da je bio? Kakav vam se cinio prijemni?
User avatar
Onyxia
Posts: 31
Joined: 26/04/2013 12:20

#52 Re: Fasto - smjer menadzment u sportu?

Post by Onyxia »

:D
User avatar
Almir_93
Posts: 231
Joined: 02/02/2013 21:47

#53 Re: Fasto - smjer menadzment u sportu?

Post by Almir_93 »

Sta je bilo na prijemnom ?
jasmin10
Posts: 41
Joined: 04/08/2012 01:52
Location: GB
Contact:

#54 Re: Fasto - smjer menadzment u sportu?

Post by jasmin10 »

zna li neko do kada je upis primljenih studenata :) do sutra je rok na FPN, pa me zanima da li je i nama do sutra :)
User avatar
Almir_93
Posts: 231
Joined: 02/02/2013 21:47

#55 Re: Fasto - smjer menadzment u sportu?

Post by Almir_93 »

jasmin10 wrote:zna li neko do kada je upis primljenih studenata :) do sutra je rok na FPN, pa me zanima da li je i nama do sutra :)
Ja sam se upisao 1h prije prvog predavanja tačnije u 15:30.. haha
Idi na studentsku i provjeri ;)
jasmin10
Posts: 41
Joined: 04/08/2012 01:52
Location: GB
Contact:

#56 Re: Fasto - smjer menadzment u sportu?

Post by jasmin10 »

moze li mi neko objasniti sta ja mogu biti nakon ovog faxa :-D da li mogu biti menadzer, trener ili raditi u nekoj od sportskih organizacija :-D
User avatar
Almir_93
Posts: 231
Joined: 02/02/2013 21:47

#57 Re: Fasto - smjer menadzment u sportu?

Post by Almir_93 »

Trener ne možeš biti, niti menadžer (za menadžera moraš ići na nešto slično kao kurs)..
Možeš biti sve izvan "terena" tj. možer raditi u upravi..
Ako si upisao ovaj fakultet, javi mi se u PP.. ;-)
DON_eARL
Posts: 3727
Joined: 31/10/2010 22:26

#58 Re: Fasto - smjer menadzment u sportu?

Post by DON_eARL »

Zna li neko do kada traje upis u iduću akademsku godinu? Ne mogu da im nađem na sajtu obavještenje nigdje. :-)
User avatar
Almir_93
Posts: 231
Joined: 02/02/2013 21:47

#59 Re: Fasto - smjer menadzment u sportu?

Post by Almir_93 »

DON_eARL wrote:Zna li neko do kada traje upis u iduću akademsku godinu? Ne mogu da im nađem na sajtu obavještenje nigdje. :-)
Meni su na studentskoj rekli da traje do danas, 17.09.2013, ali prodekan za nastavu kaze da traje do 27.09.2013
User avatar
Onyxia
Posts: 31
Joined: 26/04/2013 12:20

#60 Re: Fasto - smjer menadzment u sportu?

Post by Onyxia »

Zna li ko imaju li sutra predavanja i kad :D
User avatar
Almir_93
Posts: 231
Joined: 02/02/2013 21:47

#61 Re: Fasto - smjer menadzment u sportu?

Post by Almir_93 »

Onyxia wrote:Zna li ko imaju li sutra predavanja i kad :D
http://fasto.unsa.ba/ - Potraži u rasporedu predavanja

Sutra počinje..
Alen_91
Posts: 1
Joined: 17/09/2014 08:41

#62 Re: Fasto - smjer menadzment u sportu?

Post by Alen_91 »

Vala ne znam šta bih Vam rekao za ovaj smjer, ambicije kod pojedinih studenata nisu na nivou za njihvo lični uspjeh, većina je još ostala u koži srednjoškolskih luftanja i djetinjastog ponašanja, shvatajući ovaj fakultet kao prizor za ismijavanje. Jeste, istina je da nema predavanja kao na redovnim studijskim programima drugih fakulteta kao ETF ili Ekonomski fakultet, FPN i sl. međutim, otvaraju Vam se mogućnosti interakcije sa profesorima i praksičkih mogućnosti, gdje se na Vas stavlja odgovornost za ishod vaše ocjene. drugim riječima, ne radiš = padaš, radiš = prolaziš. Loše sam iskustvo imao na FPN, profesorima nije stalo do studenata i do njihovog truda za učenjem i polaganjem ispita, što ovdje sigurno nije slučaj. 3 sam godina, isti smjer kao i kolega Almir_93 i dosad nije bilo nikakvih poteškoća. Većina profesora cjeni Vaše znanje i "priželjkuje da budete kreativni što se odgovaranja pitanja tiče, drugim riječima, kod većine nema učenja/bubanja napamet kao na svim dr. fakultetima, osim kod Mašale :D tu ako ne znaš nabubat, padaš 8) 8) 8)
User avatar
Almir_93
Posts: 231
Joined: 02/02/2013 21:47

#63 Re: Fasto - smjer menadzment u sportu?

Post by Almir_93 »

Alen_91 wrote:Vala ne znam šta bih Vam rekao za ovaj smjer, ambicije kod pojedinih studenata nisu na nivou za njihvo lični uspjeh, većina je još ostala u koži srednjoškolskih luftanja i djetinjastog ponašanja, shvatajući ovaj fakultet kao prizor za ismijavanje. Jeste, istina je da nema predavanja kao na redovnim studijskim programima drugih fakulteta kao ETF ili Ekonomski fakultet, FPN i sl. međutim, otvaraju Vam se mogućnosti interakcije sa profesorima i praksičkih mogućnosti, gdje se na Vas stavlja odgovornost za ishod vaše ocjene. drugim riječima, ne radiš = padaš, radiš = prolaziš. Loše sam iskustvo imao na FPN, profesorima nije stalo do studenata i do njihovog truda za učenjem i polaganjem ispita, što ovdje sigurno nije slučaj. 3 sam godina, isti smjer kao i kolega Almir_93 i dosad nije bilo nikakvih poteškoća. Većina profesora cjeni Vaše znanje i "priželjkuje da budete kreativni što se odgovaranja pitanja tiče, drugim riječima, kod većine nema učenja/bubanja napamet kao na svim dr. fakultetima, osim kod Mašale :D tu ako ne znaš nabubat, padaš 8) 8) 8)

Imaš pozdrave od prof. Mašale :)
User avatar
Tomos
Posts: 586
Joined: 30/06/2013 12:05

#64 Re: Fasto - smjer menadzment u sportu?

Post by Tomos »

:-D
User avatar
Tomos
Posts: 586
Joined: 30/06/2013 12:05

#65 Re: Fasto - smjer menadzment u sportu?

Post by Tomos »

:-D
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#66 Re: Fasto - smjer menadzment u sportu?

Post by detroit-mercy »

Onyxia wrote:Poštovani,
zanima me da li iko na forumu ide na ovaj smjer?
UNIVERZITET U SARAJEVU
FAKULTET SPORTA I TJELESNOG ODGOJA
SMJER ZA ŠKOLOVANJE TRENERA I KADROVA ZA SPORT
PRVI CIKLUS STUDIJA 180 ECTS
SMJER MENADŽMENT U SPORTU
Da li mi mozete dati informacije o upisu, prijemnom, profesorima, da li je moguce redovno studirati uz rad (znam da ima redovan samofinansirajuci, pitanje je da li je moguce upasti u redovne ako si u radnom odnosu, buduci da u svakom slucaju moras dolaziti na sva predavanja) ... nije isto info dobiti u studentskoj i od studenata koji vec pohadjaju ...

Htjela bih znati i vasa misljenja o upisu na ovaj smjer ...

Hvala unaprijed za sve info Image



EDIT: ... Ja se izvinjavam, pretrazila sam citav forum i tek kad sam postala temu, nasla sam ovu ...
Imam jednog u familiji sto je zavrsio ima iha ha godina, sad radi u prodavnici :mrgreen:
A u USA mi komsinica zavrsila isti taj kurca i konobarise :mrgreen: sta ti hocu rec, ili studirajte sta kako treba ili nemojte dzabe gubit vrijeme i trosit roditeljske pare na gluposti, vrijedi za sve prosle, sadasnje i buduce studente ovog faxa.
Post Reply