Medicinski fakultet Foča

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
XI JINPING
Posts: 211
Joined: 25/12/2012 12:38

#26 Re: Medicinski fakultet Foča

Post by XI JINPING »

Profesori u Foči su profesori sa beogradskog(uglavnom) i podgoričkog univerziteta
User avatar
XI JINPING
Posts: 211
Joined: 25/12/2012 12:38

#27 Re: Medicinski fakultet Foča

Post by XI JINPING »

TripLos wrote:A kako se polazu ispiti ? U restoranu sa profesorom :D :D Mojne meni suplje pasa
Vidim spomenuo si radnog kolegu , zanci da radis negdje tj. imas godina pun kurac i sad ti doslo iz guzice u glavu "vid' pa mogo sam nesto i ja doktor bit' ko komsijin mali "...Lave ne osudjujem ja nikoga , nego nemoj bezveze da glumis neku inteligenciju . Pun mi je kUfer takvih studenata i fakulteta . Neko se pegla , muci , krv propisa i dodje mu takav kao ti i uzme hljeb iz ruku ! MRS
:shock: :?
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#28 Re: Medicinski fakultet Foča

Post by detroit-mercy »

boyche wrote:
detroit-mercy wrote:
boyche wrote:Boze moj dragi, koliko ljubomornih, retardiranih, mentalno zaostalih i da ne nabrajam dalje pogrdne nazive ima u ovoj jebenoj drzavi.. Svaki put se iznova iznenadim, ali eto sta je tu je..
i da ovo nije jedan od onih fakulteta koji nicu kao sto alkibijad rece ko gljive poslije kise, vec postoji od 1993.
Tocnije od 1944 cini mi se postoji kao medicnski fakultet Foca, ali je bio smjesten u Sarajevu, a od '93. je u Foci, tako da..
@alkibijad, hvala na opseznom odgovoru.. Slazem se i to da covjek treba malo prozivjeti to dok je na fakultetu i da treba studentskog zivota.. Ali, postoji i ona druga strana medalje a to je da se ljudi upisuju vecinom u Sarajevo zato sto je to "Sarajevo" i nema veze ako nece biti primljen na onaj fakultet koji mu je primaran i koji ga zanima, predace nesto deseto i to upisati, ali u Sarajevu.. Malo je njih koji bi probali primjera radi nije primljen na medicinu u Sarajevu i upise pravo, malo ih je koji bi isto probali medicinu sta ja znam u Banja Luci ili Mostaru, nebitno....
Nadam se da me razumijes..
A da mozda univerzitetski klinicki centri nemaju kakve veze zasto osobe idu u odredjeni grad da studiraju :mrgreen: . Medicina nije samo uzmi knjigu i nabubaj nego i gdje imas praksu i ko sve radi na tim mjestima gdje imas praksu, koje sve klinike imaju, mislim mnogo drugih stvari izvan suhe teorije :mrgreen:. Da nije tako, onda bi u svakom selu mogao otvoriti medicinski fakultet :skoljka: .

Jesi sad ovime htio reci da je u Foci zato sto ona ima klinicke centre ili suprotno ??
Pa valjda si dovoljno inteligentan da zakljucis sta sam htio reci, obzirom da hoces da studiras medicinu :mrgreen:
RtrnOfSalisbury
Posts: 3601
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#29 Re: Medicinski fakultet Foča

Post by RtrnOfSalisbury »

dao sam vec izjavu da treba sto vise fakulteta da se otvori zbog smanjenja nezaposlenosti samo hin treba dobro rasporediti. mogli bi izvoziti strucnjake i tako namaknuti malo para za budjet. evo u visokom bi se komotno mogla otvorit arkeologija i niko to da uradi. u neumu recemo okeanografija u posavini isto nesto oko mora i brodogradnje jer su nadjene kuke dje su vezivali drevne i drvene brodove.
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#30 Re: Medicinski fakultet Foča

Post by Hemera »

sjećate se hadžinica kad su radio vezom džonile ispite na medAcini?
sta ocekivati?
neke cvjecke na unsa?
convict
Posts: 2988
Joined: 10/02/2008 01:20

#31 Re: Medicinski fakultet Foča

Post by convict »

.
Last edited by convict on 19/02/2014 00:26, edited 1 time in total.
boyche
Posts: 141
Joined: 03/01/2013 18:51

#32 Re: Medicinski fakultet Foča

Post by boyche »

convict wrote:ekonomisti iz Travnika, pravnici iz Kiseljaka, doktori iz Foče... neće na dobro ljudi ja vam kažem
Bolan, ti nisi normalan šta s čime uspoređuješ!!!
Bukovski11
Posts: 1
Joined: 20/03/2013 14:05

#33 Re: Medicinski fakultet Foča

Post by Bukovski11 »

Trebaju li ti jos informacije vezane za ovaj fakultet? To ti niko nece bolje dati od jednog studenta koju upravo i studira tamo. A ja sam jedan od njih. Na sve vase prethodne komentare, uglavnom se mogu samo dobro nasmijati.. Vecina ni ne zna gdje tacno se Foca nalazi, a drugi prepricavaju price ljudi koji su dobili prepricane vec.. A cak i ti sam grijesis, kad kazes poprilicno lako upasti. Pa nije bas, pogledaj malo 150 prijavilo se, 80 primili. Zadnji imao 85 bodova, za budzet 92.. Uporedi malo sa ostalim fakultetima, mozda ti bude jasnije nesto. Dakle, da ja ne bih uopsteno tebi pisao, ti kazi sta te zanima pa da vidimo onda to redom sve..
User avatar
armin_tz
Posts: 789
Joined: 17/05/2008 10:12

#34 Re: Medicinski fakultet Foča

Post by armin_tz »

seljacka posla
wanna be fakultet jos medicinski
boyche
Posts: 141
Joined: 03/01/2013 18:51

#35 Re: Medicinski fakultet Foča

Post by boyche »

Bukovski11 wrote:Trebaju li ti jos informacije vezane za ovaj fakultet? To ti niko nece bolje dati od jednog studenta koju upravo i studira tamo. A ja sam jedan od njih. Na sve vase prethodne komentare, uglavnom se mogu samo dobro nasmijati.. Vecina ni ne zna gdje tacno se Foca nalazi, a drugi prepricavaju price ljudi koji su dobili prepricane vec.. A cak i ti sam grijesis, kad kazes poprilicno lako upasti. Pa nije bas, pogledaj malo 150 prijavilo se, 80 primili. Zadnji imao 85 bodova, za budzet 92.. Uporedi malo sa ostalim fakultetima, mozda ti bude jasnije nesto. Dakle, da ja ne bih uopsteno tebi pisao, ti kazi sta te zanima pa da vidimo onda to redom sve..
Hvala ti druze... Manje vise sam upoznat sa svime sto je me zanimalo.. Nabavio sam informatore i sve... koja si ti inace godina ??
harisl
Posts: 504
Joined: 25/10/2002 00:00

#36 Re: Medicinski fakultet Foča

Post by harisl »

Potrebno je 20-ak godina da se vidi vrijedi li fakultet, ili ne. Ovako se nece doci do znacajnijeg zakljucka, osim da zgrada postoji i drzi se nastava...
frngla
Posts: 3222
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#37 Re: Medicinski fakultet Foča

Post by frngla »

Medicinski fakultet Foča :lol:

Image
boyche
Posts: 141
Joined: 03/01/2013 18:51

#38 Re: Medicinski fakultet Foča

Post by boyche »

Najlakse je pljuvati po onome o cemu se nema pojma....
villdana
Posts: 11
Joined: 02/03/2013 01:34

#39 Re: Medicinski fakultet Foča

Post by villdana »

boyche wrote:Najlakse je pljuvati po onome o cemu se nema pojma....
Covjece sta se obazires, raspitaj se u svojoj okolini, jos bolje nadji nekog ko tamo studira pa da cujes iz prve ruke, i upisi ako mislis da je ok. Pa neces valjda o fakultetu odlucivati na osnovu izliva primitivizma forumskih anonimusa i kompleksasa.
[Emma]
Posts: 350
Joined: 25/07/2012 01:25

#40 Re: Medicinski fakultet Foča

Post by [Emma] »

Jel moramo poderat rodni list ako hoćemo tamo faks upisati, pošto i ovi Fočaci čim u Sarajevo dođu poderu svoj. :)
electric
Posts: 313
Joined: 21/01/2011 17:24
Location: Tuzla

#41 Re: Medicinski fakultet Foča

Post by electric »

Mene kao studenta Medicinskog fakulteta u Tz ova institucija vrijedja jos pogotovo u ovakvoj situaciji u drzavi kada je do posla teze doci nego doo lijeka za rak ali eto kakvo je stanje u drzavi nas bukvalno nista vise ne moze iznenadit pa tako ni ova institucija nadam se samo da ce reagovati neke institucije ove drzave ili oadekvatno osoblje Med. fakulteta u Sa i Tz!!!
User avatar
Eluveitie
Posts: 2772
Joined: 15/09/2012 00:13
Location: Winterfell

#42 Re: Medicinski fakultet Foča

Post by Eluveitie »

jel' ovo neka šprdancija :lol:
boyche
Posts: 141
Joined: 03/01/2013 18:51

#43 Re: Medicinski fakultet Foča

Post by boyche »

electric wrote:Mene kao studenta Medicinskog fakulteta u Tz ova institucija vrijedja jos pogotovo u ovakvoj situaciji u drzavi kada je do posla teze doci nego doo lijeka za rak ali eto kakvo je stanje u drzavi nas bukvalno nista vise ne moze iznenadit pa tako ni ova institucija nadam se samo da ce reagovati neke institucije ove drzave ili oadekvatno osoblje Med. fakulteta u Sa i Tz!!!
Mozes li navesti zbog cega te to vrijedja to sto postoji medicinski fakultet u Foči? Po čemu je to MF TZ bolji od navedenog, jesi li mozda studirao i u Foči pa znas kako je, pa zato pljujes... Ne moras odgovoriti na ovo pitanje, jer se odgovor vec zna..
Foča ima KBC bolji i suvremeniji od Tuzle jedno 16 puta.. Ali, naravno, Foča je jedna selendra kojoj nije dozvoljeno imati medicinski fakultet... A iole "normalnim" ljudima je tamo studiranje zabranjeno...
Batt-x
Posts: 34
Joined: 04/03/2013 01:46

#44 Re: Medicinski fakultet Foča

Post by Batt-x »

boyche wrote:
electric wrote:Mene kao studenta Medicinskog fakulteta u Tz ova institucija vrijedja jos pogotovo u ovakvoj situaciji u drzavi kada je do posla teze doci nego doo lijeka za rak ali eto kakvo je stanje u drzavi nas bukvalno nista vise ne moze iznenadit pa tako ni ova institucija nadam se samo da ce reagovati neke institucije ove drzave ili oadekvatno osoblje Med. fakulteta u Sa i Tz!!!
Mozes li navesti zbog cega te to vrijedja to sto postoji medicinski fakultet u Foči? Po čemu je to MF TZ bolji od navedenog, jesi li mozda studirao i u Foči pa znas kako je, pa zato pljujes... Ne moras odgovoriti na ovo pitanje, jer se odgovor vec zna..
Foča ima KBC bolji i suvremeniji od Tuzle jedno 16 puta.. Ali, naravno, Foča je jedna selendra kojoj nije dozvoljeno imati medicinski fakultet... A iole "normalnim" ljudima je tamo studiranje zabranjeno...

Mislim da u Foči nije KBC, a po čemu si zaključio da je u Foči bolja i savremenija bolnica nego u Tuzli? I to još 16 puta :D
vuk_samotnjak
Posts: 113
Joined: 23/06/2011 23:50

#45 Re: Medicinski fakultet Foča

Post by vuk_samotnjak »

electric wrote:Mene kao studenta Medicinskog fakulteta u Tz ova institucija vrijedja jos pogotovo u ovakvoj situaciji u drzavi kada je do posla teze doci nego doo lijeka za rak ali eto kakvo je stanje u drzavi nas bukvalno nista vise ne moze iznenadit pa tako ni ova institucija nadam se samo da ce reagovati neke institucije ove drzave ili oadekvatno osoblje Med. fakulteta u Sa i Tz!!!
Mene kao građanina ove drzave i nedaj boze vasih usluga vrijeđa količina vaše inteligencije, jer se kompletna može izmjeriti tvojim postom punim mržnje i ogorčenosti. Ustvari ti nisi budući doktor, nego jedan veliki paćenik.

Imao sam priliku liječiti se na Koševu i ni najgorem neprijatelju nebih preporučio da gore ide, ako nema u startu love da podmaže od čistačice do doktora sve redom, a za razliku od tebe koji vjerovatno tako ogorčen nisi maknuo iz Tuzle, imao sam priliku svjedočiti spašavanju života kojeg su doktori u federaciji bili otpisali pa i ti tvoji u Tuzli, a koliko znam dole se bar jos uvijek trazi neko znanje za polaganje ispita, a ne ko nasi buduci doktori u sarajevu i tuzli na bubice.

Svaka cast onim doktorima iz predratnih generacija, sad vama ni ovcu nebih dao da je lijecite.

I da bi bili doktori a ne napaćeni kretenčići, morate biti svjesni da sarajevo i tuzla nisu centar svijeta, a sto se tice fakulteta, svaki je on isti, samo je bitno hoće li ga kakav paćenik ko ti upisati.

LP :wink:
boyche
Posts: 141
Joined: 03/01/2013 18:51

#46 Re: Medicinski fakultet Foča

Post by boyche »

vuk_samotnjak

Svaka ti cast prijatelju na postu... Stvarno si sa jako malo rijeci sve rekao... Bilo sta dodatno bilo bi pametovanje...
User avatar
Eluveitie
Posts: 2772
Joined: 15/09/2012 00:13
Location: Winterfell

#47 Re: Medicinski fakultet Foča

Post by Eluveitie »

Upisao bi se ti u Sarajevo, da iole vrijediš :). Nama ne pričaj gluposti, možeš jedino mami, tati, neni i dedi pričati kako je tvoj fakultet wow, nama Bgt nemoj.

(Eno isto oni u Travniku tako svoj fax dižu.. ah šta ćeš svakome njegovo najbolje pa makar bilo govno :D)
User avatar
kako to
Posts: 420
Joined: 10/04/2013 08:12

#48 Re: Medicinski fakultet Foča

Post by kako to »

Na kraju ce otvoriti fakultet za astronaute u Teočaku.
boyche
Posts: 141
Joined: 03/01/2013 18:51

#49 Re: Medicinski fakultet Foča

Post by boyche »

Kol'ko ste glupi ljudi, pa to se riječima ne može opisati. Ljudska glupost stvarno nema granica.
User avatar
milojca
Posts: 17
Joined: 18/06/2013 01:36
Location: -> tude iza coska

#50 Re: Medicinski fakultet Foča

Post by milojca »

Imam dosta prijatelja koji dole studiraju i ja sam iz doboja i pola mog razreda je u Foci. Ne zato sto im se svidja vec zato sto je jeftinije nego u Bl il nezz ti gdje.. Uglavnom su zadovoljni a grad kao grad malan pa et.. Ako je tebi do medicine nebitno je gdje studiras.. pozz
Post Reply