Porodica Muminovic kod Kalesije treba Vašu pomoć

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#1 Porodica Muminovic kod Kalesije treba Vašu pomoć

Post by zvrk »

"Težak je život koji sada živim, nema se posla. Živim sa suprugom i dvoje djece. Nemam nikavih primanja, ni dječijeg doplatka, zato što mi jedno dijete nije upisano u knjigu rođenih", govori Mujo Mumnović na početku razgovora.

Kako kaže, ljeti zaradi oko 250 KM ukoliko ga neko zovne da radi i s tim novcem kupi malo hrane za zimnicu.

"Ali i to je rijetko. Ja volim raditi i volio bih da imam neki stalni posao. Ali, svako voli u najam uzeti sposobnijeg i mlađeg čovjeka. Ovo je život od danas do sutra. Po čitavu noć ne mogu zaspati, ubi me psiha...", kaže Mujo.

Muminovići žive u sobi trošne kuće bez WC-a.

"Kupamo se samo ljeti na rijeci Spreči. Zimi se brišemo mokrim peškirima. Ovom djetetu koje ide u drugi razred nemam za šta kupiti sendvič tako da u školu nerijetko ode gladan. Nekoliko puta su mi isključivali struju, jer nemam čime platiti. Evo, sada imam već dva računa za platiti i čekam da mi je dođu isključiti", kaže Mujo.

Kaže, živi dan za danom. Često i sam zaspi bez večere kako bi njegova djeca imala šta jesti prije spavanja.

"Po dva dana mogu trpjeti glad. Ponekad kažem 'Daj Bože da se umre, da neko pomogne ovim ljudima'. Ja bih zahvalio svakome ko mi može pomoći. Ako neko ne može, hvala i njemu", kaže Mujo na kraju. Porodicu Muminović možete dobiti na broj telefona 061/389-472

Ukoliko želite novčano pomoći porodici Muminović, možete to uraditi na sljedeće žiroračune:

Devizni račun
SWIFT: TBTUBA22 -IBAN BA 391321410346195267 - Partija 103461952 Muminović Mujo, BiH.

Tekući račun
NLB 132-730-00000005-66 BR.R 1321402011326125



http://www.sarajevo-x.com/vijesti/human ... /120305122
Redd
Posts: 139
Joined: 29/06/2011 20:42

#2 Re: Porodica Muminovic kod Kalesije treba Vašu pomoć

Post by Redd »

Četveročlana porodica Muminović živi u šest kvadrata

Četveročlana porodica Muminović iz Donjih Rainaca kod Kalesije živi u šest kvadrata. Kako nam kaže Mujo Muminović, ni sam ne zna kako i od čega preživljavaju sve ove godine.

http://www.sarajevo-x.com/vijesti/human ... /120305122#

Pomozimo porodici Muminović! Ovi ljdi nemaju ama baš ništa! Sobu od 6m2 i dvoje djece koju nemaju gdje ni okupati. Nemaju ni za hranu ni za vodu, a ni za struju. Najgore od svega ni otac ni majka ne rade jer nemaju posla. nisu zaslužili da budu tretirani kao ulični psi, naročito ne njihova djeca, kojima je ova država dala da ne kažem šta.
Zato budimo mi humani, pomozimo porodicu Muminović!
Redd
Posts: 139
Joined: 29/06/2011 20:42

#3 Re: Porodica Muminovic kod Kalesije treba Vašu pomoć

Post by Redd »

up
Redd
Posts: 139
Joined: 29/06/2011 20:42

#4 Re: Porodica Muminovic kod Kalesije treba Vašu pomoć

Post by Redd »

UP!
kenzo
Posts: 366
Joined: 08/06/2007 21:40

#5 Re: Porodica Muminovic kod Kalesije treba Vašu pomoć

Post by kenzo »

uplaceno 2x10KM... 8)

nego, zna li neko ko je zaduzen za pracenje stanja racuna?
je li mujo licno ima pristup ili je to prave neke humanitarne ustanove?
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#6 Re: Porodica Muminovic kod Kalesije treba Vašu pomoć

Post by CaneBos »

Ima li neko iz Kalesije ili blizu ili bilo ko da je posjetio i vidio ovu porodicu?

Kad imamo neki slucaj iz Sa ili okoline Sa onda se to sve lakse organizuje i sazna, ali cim je slucaj iz malih mjesta, onda je poteze i dobiti informacije i pomoci osim uplatama.
Bilo bi jako dobro da ako nista prikupimo nesto sredstava da mogu obezbjediti drva za zimu, hrane, odjece za to dvoje djece. Kad bi se javio neko ko zna ili je bio tamo da nam kaze nesto vise? :-?
Montana1
Posts: 169
Joined: 03/07/2012 14:09
Location: SA-X

#7 Re: Porodica Muminovic kod Kalesije treba Vašu pomoć

Post by Montana1 »

CaneBos wrote:Ima li neko iz Kalesije ili blizu ili bilo ko da je posjetio i vidio ovu porodicu?

Kad imamo neki slucaj iz Sa ili okoline Sa onda se to sve lakse organizuje i sazna, ali cim je slucaj iz malih mjesta, onda je poteze i dobiti informacije i pomoci osim uplatama.
Bilo bi jako dobro da ako nista prikupimo nesto sredstava da mogu obezbjediti drva za zimu, hrane, odjece za to dvoje djece. Kad bi se javio neko ko zna ili je bio tamo da nam kaze nesto vise? :-?

:thumbup:
Na koji nacin si mislio/la? Imam poznanika kojeg bih mogao kontaktirati ako bi se sta uspjelo organizovati. Nekad u martu/aprilu sam slao neku novacnu pomoc ovoj porodici i cuo sam od osobe koja je urucila da tesko zive...
Last edited by Montana1 on 09/02/2013 00:06, edited 1 time in total.
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#8 Re: Porodica Muminovic kod Kalesije treba Vašu pomoć

Post by CaneBos »

Montana1 wrote:
CaneBos wrote:Ima li neko iz Kalesije ili blizu ili bilo ko da je posjetio i vidio ovu porodicu?

Kad imamo neki slucaj iz Sa ili okoline Sa onda se to sve lakse organizuje i sazna, ali cim je slucaj iz malih mjesta, onda je poteze i dobiti informacije i pomoci osim uplatama.
Bilo bi jako dobro da ako nista prikupimo nesto sredstava da mogu obezbjediti drva za zimu, hrane, odjece za to dvoje djece. Kad bi se javio neko ko zna ili je bio tamo da nam kaze nesto vise? :-?

:thumbup:
Na koji nacin si mislio/la? Ja sam iz Kal al ne zivim trenutno tamo, imam poznanika koje bih mogao kontaktirati ako bi se sta uspjelo organizovati. Nekad u martu/aprilu sam slao neku novacnu pomoc ovoj porodici i cuo sam od osobe koja je urucila da tesko zive...
Pa kontam nesto da ko ne moze doci licno, moze makar nesto uplatiti im na racun pa da mogu kupiti drva za zimu i hrane. A ko je nesto blize da bi mogao prikupiti neke odjece za njih zimske.
Ja licno mogu uplatiti na racun, ali ako im se ne skupi par stoja, nista nemaju, jer treba ipak kupiti najmanje 5 metara drva i jos hrane da se nekako ima kroz zimu.
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#9 Re: Porodica Muminovic kod Kalesije treba Vašu pomoć

Post by CaneBos »

Mozel se ista za ove ljude uraditi da imaju za ogrijev i hranu barem preko zime :(
Agnese
Posts: 1709
Joined: 29/12/2011 17:08

#10 Re: Porodica Muminovic kod Kalesije treba Vašu pomoć

Post by Agnese »

Nije valjda da nema niko iz Tuzle ko bi mogao obici ovu porodicu i vidjeti kakva je trenutna situacija :?: :( :(
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#11 Re: Porodica Muminovic kod Kalesije treba Vašu pomoć

Post by CaneBos »

Agnese wrote:Nije valjda da nema niko iz Tuzle ko bi mogao obici ovu porodicu i vidjeti kakva je trenutna situacija :?: :( :(
Pa eto i ja to kontam..nemoguce da nema niko iz Kalesije da se moze raspitati makar?
Agnese
Posts: 1709
Joined: 29/12/2011 17:08

#12 Re: Porodica Muminovic kod Kalesije treba Vašu pomoć

Post by Agnese »

Nazalost pocele su kruziti price da je Mujo alkoholicar :( i da pare koje dobije trosi na alkohol, a ne na djecu :( Kao sto sam vec napisala bilo bi lijepo kad bi mujkoni koji je iz Tuzle , a javio se na temi http://www.klix.ba/forum/djeca-jedu-a-o ... 88s75.html jer zeli pomoci porodici Hrustic obisao porodicu Muminovic ili se makar raspitao o njima, pa da znamo kakva je zaista situacija.
User avatar
VeriBizi
Posts: 2565
Joined: 01/08/2011 11:00
Location: Sarajevo

#13 Re: Porodica Muminovic kod Kalesije treba Vašu pomoć

Post by VeriBizi »

'bem ti, ovo javno traženje pomoći pravo unosan biznis postao :cry:
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#14 Re: Porodica Muminovic kod Kalesije treba Vašu pomoć

Post by CaneBos »

Agnese wrote:Nazalost pocele su kruziti price da je Mujo alkoholicar :( i da pare koje dobije trosi na alkohol, a ne na djecu :( Kao sto sam vec napisala bilo bi lijepo kad bi mujkoni koji je iz Tuzle , a javio se na temi http://www.klix.ba/forum/djeca-jedu-a-o ... 88s75.html jer zeli pomoci porodici Hrustic obisao porodicu Muminovic ili se makar raspitao o njima, pa da znamo kakva je zaista situacija.
Ajde nadati se da ce neko nesto znati iz "prve ruke", da ne donesemo sud iz prve, moze biti i neistina, a nazalost i istina..pa valjda se javi neko ko zaista zna situaciju.
Post Reply