POMOC NEJRI

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
kritika
Posts: 5
Joined: 18/04/2011 15:34

#1 POMOC NEJRI

Post by kritika »

Pomozimo majci Nejri Kurić da ozdravi

Nejra Kurić, majka dvogodišnjeg dječaka, oboljela je od leukemije. Trenutno se nalazi na liječenju u Kliničkom centru u Sarajevu. Međutim, za njeno ozdravljenje neophodan je nastavak liječenja u Francuskoj. Humani ljudi njena su najveća nada jer za liječenje treba 500.000 KM.

Nejra Kurić s porodicom
Zeničanki Nejri Kurić 14. aprila 2011. dijagnosticirana je leukemija. Smještena je u Klinički centar u Sarajevu, ali za njeno uspješno liječenje neophodna je transplantacija koštane srži. S obzirom da nema donora taj zahvat se mora izvršiti u Francuskoj. Za put, smještaj, operaciju i oporavak Nejri je potrebno 500.000 KM.

Dobri ljudi su njena jedina nada da ozdravi da ponovo bude sa svojim sinom Makom.

Ukoliko ste u mogućnosti pomozite Nejri Kurić.

Devizni račun na koji možete izvršiti uplatu:

RAIFFEISEN BANK d.d.
SHIFT CODE: RZBABA2S
ADRESA: ZMAJA OD BOSNE bb, 72 000 SARAJEVO, BiH
IBAN CODE: BA391613000007553445
NEJRA KURIC, MEJTAŠ BR.2, SARAJEVO

KM račun na koji možete izvršiti uplatu:

NEJRA KURIĆ
JMBG: 1403982195064
TRANSACIJSKI RAČUN:1613000007553445
SVRHA UPLATE: Humanitarna uplata za liječenje Nejre Kurić
RAIFFEISEN BANK
kritika
Posts: 5
Joined: 18/04/2011 15:34

#2 Re: POMOC NEJRI

Post by kritika »

Eh da ovdje ovo otvorim, bio sam koemntarisao tamo pa su valjda zbog mene i zabranili komentarisanje, zelim pomoci ovoj mladoj majci, ali zamolio bi ovim putem redakciju da ponovo sve nule prebroji jer mi se cini i dalje previsoka cifra !

Hvala ! i molim sve "ljude" i one koji se time smatraju da doniraju ukoliko su u mogucnosti !
User avatar
lys
Posts: 96
Joined: 09/09/2007 01:07
Location: Pariz
Contact:

#3 Re: POMOC NEJRI

Post by lys »

na zalost nema greske u cifri... :(
"cjenovnik" je dostupan i na internet stranci pariskog instituta.
User avatar
Kaiser
Posts: 359
Joined: 30/07/2004 15:06
Location: ni sam ne znam

#4 Re: POMOC NEJRI

Post by Kaiser »

:( up
kritika
Posts: 5
Joined: 18/04/2011 15:34

#5 Re: POMOC NEJRI

Post by kritika »

a kako sam ogorcen na ove zdravstvene sisteme i kod nas i svugdje u svijetu.... Gdje je ta zakletva tih doktora... stid i sram da ih bude tolike noce traziti od ljudi kojima su oni posljednja nada za zivot svoj i zivot svoje djece.... Daboga lijek za sebe u Sarajevu od mene trazili ti isti doktori i vlasnici tih klinika a ga imao a nedao !!!!
strongwoman
Posts: 1311
Joined: 23/02/2007 08:36

#6 Re: POMOC NEJRI

Post by strongwoman »

Nejra Kuric, majka dvogodišnjeg dječaka, oboljela je od leukemije i hitno joj treba za lijecenje 500 000 KM. Prikupljanje pomoći: Sarajevo- srijeda , Importane centar od 17- 20 sati ;subota, 23. 04. BBI- GuGu Bazar 12h-14h; 23.04. subota Grand centar ; nedjelja 24.04. Plato BBI.
BROJ TELEFONA ĆE BITI AKTIVAN OD SUTRA, 20.04. 2011. GODINE OD 12 SATI !!! BH telekom 090 292 089, po pozivu donirate 3 KM
CICKO_
Posts: 5
Joined: 22/04/2011 12:35

#8 Re: POMOC NEJRI

Post by CICKO_ »

Ovaj SHIFT CODE: RZBABA2S
je od banke u Danijela Ozme...nadam se da je ok ako uplata tamo stigne ja cu naglasiti da je za Nejru ili mozda imate neki drugi Code za banku u Zmaja od Bosne???
Pozdrav
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#9 Re: POMOC NEJRI

Post by Pearl »

Kroz različite humanitarne aktivnosti do sada je uz pomoć dobrih ljudi prikupljeno 125.773 KM za Nejrino liječenje, kao i 26.400 KM od poziva na humanitarni telefon BH Telecoma 090 292 089.

Kako bi se prikupila dodatna sredstva za Nejrino ozdravljenje, organizovano je humanitarno druženje sa koncertom u clubu Cinemas Sloga Sarajevo u utorak, 10. maja 2011. godine sa početkom u 20:00 sati. Tom prilikom će nastupiti Letu štuke, Skroz, Emir & Frozen Camels, SMS, Kice, Crossroad, Bosnische Post, DJ Jasmina i DJ Focho.

Ulaz na humanitarno druženje je 5 KM, a ulaznice će se moći kupiti na ulazu u club Cinemas Sloga prilikom dolaska na događaj. Sva sredstva prikupljena ovim putem će biti uplaćena na bankovni račun otvoren za liječenje Nejre Kurić.

http://www.city.ba/en/pulse/757-humanit ... ejri-kuric
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#10 Re: POMOC NEJRI

Post by valterbranisarajevo »

User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#11 Re: POMOC NEJRI

Post by valterbranisarajevo »

Dragi moji,

počeli smo tražiti donora za transplantaciju. To uopšte nije problem za stanovnike onih zemalja koje su uvezane sa bankom donora. Na žalost, procedura sa stanovnicima BiH je malo komplikovanija. BiH nije uvezana u mrežu donora i prilično je teško naći krv koja će se podudariti s mojom.

Ovom prilikom vas molim da se testirate i priključite banci donora. Procedura je sljedeća:

1. Za zemlje u inostranstvu (ogromna većina je uvezana s bankom donora) dovoljno je da se obratite svojoj najbližoj ambulanti i izrazite želju da se priključite banci donora, navedete za Nejru Kurić, Skane hospital, Sweden. Provjeriti će se vaša HLA tipizacija na osnovu samo jedne epruvete krvi i to je sve!

2. Za BiH, najbliži grad koji je uvezan s bankom donora je Zagreb. Molim sve moje prijatelje koji žive u Zagrebu, ili budu slučajno prolazili da prođu prethodno pomenutu proceduru.

Danas su obaviješteni svi Bosanci, koji žive u Švedskoj da urade isto.

Još jednom vas molim da razmislite o ovome i odvojite vrijeme da date jednu epruvetu krvi, jer i ako se ne podudari sa mojom, ostaje mogućnost da ćete nekome spasiti život.

Nejra Kurić
zastava101
Posts: 66
Joined: 27/09/2005 06:44

#12 Re: POMOC NEJRI

Post by zastava101 »

Na apel za pomoc za Nejru Kuric odazvala se Lutrija BiH i pozvala Udruzenje DOBRO da bude gost u vanrednom kolu emisije TV Bingo koje ce se odrzati 27.07. Ukoliko ste punoljetni, slobodni 27.07 od 16-21h ili mozete animirati jos nekoga,prijavite se do petka na adresu [email protected] sa slijedecim podacima (potrebni Lutriji BiH): Ime i prezime,kontakt telefon,broj licne karte i organ izdavanja. HVALA!
User avatar
liliput
Posts: 652
Joined: 14/03/2011 10:21
Location: Trg Barcelone :-)

#13 Re: POMOC NEJRI

Post by liliput »

zastava101 wrote:Na apel za pomoc za Nejru Kuric odazvala se Lutrija BiH i pozvala Udruzenje DOBRO da bude gost u vanrednom kolu emisije TV Bingo koje ce se odrzati 27.07. Ukoliko ste punoljetni, slobodni 27.07 od 16-21h ili mozete animirati jos nekoga,prijavite se do petka na adresu [email protected] sa slijedecim podacima (potrebni Lutriji BiH): Ime i prezime,kontakt telefon,broj licne karte i organ izdavanja. HVALA!
Evo i link:

http://dobro.ba/?p=3814

POMOZIMOOO NEJRIII!!
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#14 Re: POMOC NEJRI

Post by Pearl »

Za Nejrino liječenje u emisiji TV Bingo Lutrije BiH, Udruženje DOBRO i ostali volonteri koji su nam se pridružili osvojili su 7 000 KM!!! Kada se odbije porez, ostane 6300 KM koje ce biti uplacene na Nejrin racun cim ih udruzenje dobije od Lutrije.

Hvala svima koji su se odazvali pozivu i pomogli da skupimo 90 ljudi za snimanje emisije, nije bilo lako ! :)

----

Nejra se dobro osjeca, jos uvijek je u Svedskoj u gradu Lundu, ide redovno na kontrole i pretrage, da bi se tijelo odrzalo zdravim (ne daj Boze da ne bi doslo do infekcije, virusne prehlade).

Bolnica u Lundu, gdje se Nejra lijeci pripada mrezi donora (cca 15 miliona donora), gdje je pronadjen donor iz Francuske koji je najadekvatniji po medicinskim parametrima. Takodjer i donor ce morati proci analize i kontrole zdravstvenog stanja prije nego sto se Nejra podvrgne operaciji.

Tacan datum transplantacije jos uvijek nije poznat, samo se zna da bi trebao biti izmedju 15 i 31.08.2011. godine. Nakon operacije Nejra bi trebala lezati u bolnici 4-6 sedmica, kako bi se pratio njen oporavak. Do sada, svaki dan boravka u bolnici je iznosio 500 EUR-a, jos uvijek se ne zna da li ce taj iznos biti isti za postoperativni oporavak.

Zakljucno sa 20.7.2011. godine je prestao sa funkcijom humanitarni telefon koji je bio namijenjen za prikupljanje sredstava za Nejru, prikupljeno je 39.000,00 KM.

Nakon gostovanja u emisiji BINGO SHOW, trebao bi biti zaokruzen finansijski dio do operacije. Za postoperativni oporavak nemamo podatke koliko ce novaca biti potrebno, jer se od bolnice ocekuje racun sa konacnom cifrom (konacan iznos ce zavisiti od postoperativnog procesa).

Nejrini roditelji se zahvaljuju svim aktivistima na nesebicno pruzenoj podrsci.
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#15 Re: POMOC NEJRI

Post by Pearl »

Novac osvojen u emisiji TV Bingo show (6 300 KM) je prebacen na Nejrin racun.
kako je porodica objavila, ovim je zaokruzeno prikupljanje novca za transplantaciju za koju se ocekuje da ce se desiti ovog mjeseca.

Nejra, zelimo ti puno srece!
Post Reply