pomozite malom edinu ( bebi od 7 mjeseci )

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#1 pomozite malom edinu ( bebi od 7 mjeseci )

Post by semmy »

Prijatelji moji..molim vas da pomognete bebi (7 mjeseci) mog prijatelja..trenutno se nalazi u bolnici u Zagrebu i za sad im je potrebno vise od 30.000KM samo da uspostave dijagnozu malom, sto znaci da ce im za lijecenje trebati mnogo vise..Ne moram vam mnogo pricati,znati i sami kakva je situacija sa lijecenjima vani.. POZOVITE 090292047 I DONIRAJTE 3KM za malog Edina!
HVALA VAM OD SRCA!


Edit 23.07.2010. :
S obzirom da sam dobila nove podatke o ovom slucaju, zelim da ispravim svoj post...
Naime, ipak se ne radi o sumi od 30 000KM, nego od oko 15 000KM, tacnije od 51 676.17kn, koju bolnica u Zg trenutno trazi... ali su im rekli da se moze desiti da se iznos poveca. Nije mi sihurno bila namjera da povecam iznos, to mi apsolutno nije u interesu, nego su im tako govorili, ali sada imamo predracun bolnice...
Last edited by semmy on 23/07/2010 22:03, edited 1 time in total.
Neena
Posts: 339
Joined: 08/06/2010 22:15
Location: Sarajevo

#2 Re: pomozite malom edinu ( bebi od 7 mjeseci )

Post by Neena »

:)
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#3 Re: pomozite malom edinu ( bebi od 7 mjeseci )

Post by semmy »

nadam se da su forumasi ( 21 osoba ) koji su otvarali ovu temu i nazvali humanitarni broj

neena hvala
Neena
Posts: 339
Joined: 08/06/2010 22:15
Location: Sarajevo

#4 Re: pomozite malom edinu ( bebi od 7 mjeseci )

Post by Neena »

semmy wrote:nadam se da su forumasi ( 21 osoba ) koji su otvarali ovu temu i nazvali humanitarni broj

neena hvala
sigurno jesu i opet cemo :)

sretno :)
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#5 Re: pomozite malom edinu ( bebi od 7 mjeseci )

Post by HAVANA »

:sax:
User avatar
kurty
Posts: 45059
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#6 Re: pomozite malom edinu ( bebi od 7 mjeseci )

Post by kurty »

;-)
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#7 Re: pomozite malom edinu ( bebi od 7 mjeseci )

Post by semmy »

:sax:
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#9 Re: pomozite malom edinu ( bebi od 7 mjeseci )

Post by zambaklija »

ima li broj za dijasporu :bih: :sax:
User avatar
Azamo
Posts: 556
Joined: 05/07/2007 17:33
Location: GPS signal lost...
Contact:

#10 Re: pomozite malom edinu ( bebi od 7 mjeseci )

Post by Azamo »

Da mu Allah da sve najbolje i na ovom i na onom svijetu,Amin! :thumbup:
Alhambra_
Posts: 19
Joined: 28/06/2010 15:25

#11 Re: pomozite malom edinu ( bebi od 7 mjeseci )

Post by Alhambra_ »

semmy wrote:POZOVITE 090292047 I DONIRAJTE 3KM za malog Edina!
HVALA VAM OD SRCA!
Vrijedi li poziv s mobitela?
Jeste li pokušali ovu akciju uključiti u aktivnosti udruženja Dobro?
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#12 Re: pomozite malom edinu ( bebi od 7 mjeseci )

Post by semmy »

Alhambra_ wrote:
semmy wrote:POZOVITE 090292047 I DONIRAJTE 3KM za malog Edina!
HVALA VAM OD SRCA!
Vrijedi li poziv s mobitela?
Jeste li pokušali ovu akciju uključiti u aktivnosti udruženja Dobro?
za eronet znam da nemoze, koji je razlog neznam...
kako doci do njih, nismo jos nista...do nedavno su se borili s nasim ljekarima i jedva su uspjeli dobiti ovaj humanitarni broj..
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#13 Re: pomozite malom edinu ( bebi od 7 mjeseci )

Post by semmy »

zambaklija wrote:ima li broj za dijasporu :bih: :sax:
za sada nema ali sestra i ja pokusavamo da i to a i racun u banci zavrsimo :sax:
User avatar
memlija
Posts: 884
Joined: 16/02/2008 11:14
Location: ubehutan u lavirintu...

#14 Re: pomozite malom edinu ( bebi od 7 mjeseci )

Post by memlija »

semmy wrote:Prijatelji moji..molim vas da pomognete bebi (7 mjeseci) mog prijatelja..trenutno se nalazi u bolnici u Zagrebu i za sad im je potrebno vise od 30.000KM samo da uspostave dijagnozu malom, sto znaci da ce im za lijecenje trebati mnogo vise..Ne moram vam mnogo pricati,znati i sami kakva je situacija sa lijecenjima vani.. POZOVITE 090292047 I DONIRAJTE 3KM za malog Edina!
HVALA VAM OD SRCA!
vrlo rado ću donirati ali,
šta je malom, mislim čekaju dijagnozu, ali nisi ništa konkretno opisala...hvala
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#15 Re: pomozite malom edinu ( bebi od 7 mjeseci )

Post by Pearl »

semmy wrote:
Alhambra_ wrote:
semmy wrote:POZOVITE 090292047 I DONIRAJTE 3KM za malog Edina!
HVALA VAM OD SRCA!
Vrijedi li poziv s mobitela?
Jeste li pokušali ovu akciju uključiti u aktivnosti udruženja Dobro?
za eronet znam da nemoze, koji je razlog neznam...
kako doci do njih, nismo jos nista...do nedavno su se borili s nasim ljekarima i jedva su uspjeli dobiti ovaj humanitarni broj..
za objavu apela na stranici udruzenja dobro je potrebno slijedece:
- nalazi (koje su dobili u sarajevu, i ako imaju vec nesto iz Zagreba), da se zna sta su malenom radili do sad
- predracun klinike iz Zagreba (ako se spominje cifra od 30.000 KM, onda predracun mora glasiti na tu ili slicnu cifru)..u svakom slucaju se objavljuje cifra koju bolnica navede na predracunu, a onda se mijenja po potrebi
- racun za uplate (Udruzenje nema nista sa novcem, sav novac donatori uplacuju direktno na racun korisnika) - ako moze kopija koju dobijete u banci, jer nam cesto korisnici posalju nepotpune ili pogresne podatke o racunu, pa se onda mi moramo ganjati sa bankama, sto samo produzava proceduru...
- kontakt podaci roditelja (ime, adresa, telefon)

Ovo sve pisem detaljno da ubrzamo proceduru, jer se radi ovih gore stvari najcesce oduzi. Nalaze pregleda doktorica koja s nama saradjuje i ako je sve ok apel objavljujemo (dovoljno je reci da od 10 apela koje dobijemo kod barem 4 nalazi ne odgovaraju onome sto se navodi u apelu, a nemali broj puta smo bili nasamareni :( pa sad stitimo koliko mozemo i sebe i ljude koji preko nas saznaju za one kojima treba pomoc)

Kada se apel objavi to izgleda ovako: http://dobro.ba/?p=3414

Sve to mozete poslati skenirano na [email protected] ili postom na adresu:
Udruzenje altruista DOBRO
Bjelave 14
71000 Sarajevo
(ako hocete da se nadjemo licno, javite nam na mail, posto na ovoj adresi samo primamo postu - online smo udruzenje :) :) )
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#16 Re: pomozite malom edinu ( bebi od 7 mjeseci )

Post by semmy »

memlija wrote:vrlo rado ću donirati ali,
šta je malom, mislim čekaju dijagnozu, ali nisi ništa konkretno opisala...hvala

Edinu je 7 mjeseci... 3 mjeseca je proveo u bolnici u Tuzli... ljekari rekli da mali ima epilepsiju zbog raznih napada, trzaja... kljukali ga tabletama, sto je samo pogorsalo njegovo stanje... doktorica na to rece: "Mozda sam mu davala vecu dozu" ZAMISLI!!! Na kraju su roditelju uzeli dijete i odveli u Zg, ali oni ih nisu htjeli primiti bez uputnice, koju bolnica ni u kom slucaju ne da, jer bi drzava snosila troskove... nisu im cak ni uputnicu za Sa dali... saznali su da im ni u Sa ne mogu pomoci, nego samo bolnica "Rebro" u Zg.
Edin ne reaguje ni na sta, ni na kakav pokret- kada biste mu mahnuli rukom pred ocima, ne biste nikakvu, ama bas nikakvu reakciju dobili od njega :( Mali spava po citav dan, ne moze nikako da drzi glavicu, Edin kao bebica nema osmijeha na licu... trzaji su se smanjili i ispostavilo se da nema nikakve veze sa epilepsijom... doktori u Zg kazu da bi mogao ostati paralizovan, pa onda da bi mogao i oslijepiti... ne znaju nista jos konkretno... upravo zbog toga su sada tamo i vade sve nalaze i na kraju mjeseca moraju platiti oko 30 000KM ili cak vise, i to je samo za dijagnozu, sta ce biti poslije ni sami ne znaju... roditelji su skupili nesto novca, zato su ih i primili, ali nemaju dovoljno ( samo je jedan roditelj zaposlen)...
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#17 Re: pomozite malom edinu ( bebi od 7 mjeseci )

Post by semmy »

Pearl wrote: za objavu apela na stranici udruzenja dobro je potrebno slijedece:
- nalazi (koje su dobili u sarajevu, i ako imaju vec nesto iz Zagreba), da se zna sta su malenom radili do sad
- predracun klinike iz Zagreba (ako se spominje cifra od 30.000 KM, onda predracun mora glasiti na tu ili slicnu cifru)..u svakom slucaju se objavljuje cifra koju bolnica navede na predracunu, a onda se mijenja po potrebi
- racun za uplate (Udruzenje nema nista sa novcem, sav novac donatori uplacuju direktno na racun korisnika) - ako moze kopija koju dobijete u banci, jer nam cesto korisnici posalju nepotpune ili pogresne podatke o racunu, pa se onda mi moramo ganjati sa bankama, sto samo produzava proceduru...
- kontakt podaci roditelja (ime, adresa, telefon)

Ovo sve pisem detaljno da ubrzamo proceduru, jer se radi ovih gore stvari najcesce oduzi. Nalaze pregleda doktorica koja s nama saradjuje i ako je sve ok apel objavljujemo (dovoljno je reci da od 10 apela koje dobijemo kod barem 4 nalazi ne odgovaraju onome sto se navodi u apelu, a nemali broj puta smo bili nasamareni :( pa sad stitimo koliko mozemo i sebe i ljude koji preko nas saznaju za one kojima treba pomoc)

Kada se apel objavi to izgleda ovako: http://dobro.ba/?p=3414

Sve to mozete poslati skenirano na [email protected] ili postom na adresu:
Udruzenje altruista DOBRO
Bjelave 14
71000 Sarajevo
(ako hocete da se nadjemo licno, javite nam na mail, posto na ovoj adresi samo primamo postu - online smo udruzenje :) :) )

HVALA ti puno za info, proslijedit cemo ovo roditeljima, pa vam se javimo...
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#18 Re: pomozite malom edinu ( bebi od 7 mjeseci )

Post by semmy »

Pearl wrote:

Kada se apel objavi to izgleda ovako: http://dobro.ba/?p=3414
da li ovaj apel za malog nedima ide jos uvijek..rado bi i ja dala svoj doprinos
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#19 Re: pomozite malom edinu ( bebi od 7 mjeseci )

Post by Pearl »

jeste, jos je aktualan apel za Nedima..
Post Reply