Izgradimo kuću porodici poginulog rudara!

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#1 Izgradimo kuću porodici poginulog rudara!

Post by banjaluka078 »

Izgradimo kuću porodici poginulog rudara!

Obavještavamo Bosance i Hercegovce u dijaspori da je pokrenuta akcija za izgradnju kuće porodici poginulog rudara Almira Babića.
Almir je poginuo u eksploziji metana u rudniku Stranjani, pokušavajući da izvuče svoga poginuloga kolegu.
Iza rahmetli Almira Babića ostali su njegova majka, supruga Alma, djeca Lejla 5 godina i Elmin 3 godine star.
Almir je preselio u svojoj 33. godini. Bio je vrijedan i pošten čovjek koji je radom u jami izdržavao svoju porodicu. Sa Almirom je živjela i njegova majka.
Živjeli su u djedovoj kući, koja je više šupa nego kuća.
Danas, kada Almira više nema, situacija u kući gdje je živjela njegova porodica veoma je teška te supruga sa dvoje jetima bez hranioca i zaštitinika mogu brzo završiti na ulici.
Zbog svih ovih okolnosti dvije bošnjačke humanitarne orbanizacije „Sadake” iz Njemačke i Most-Bro” iz Danske te portal bosnjaci-net iz SAD-a, pokrenuli su humanitarnu akciju za prikupljanje sredstava za izgradnju kuće porodici rahmetli Almira Babića. Brojevi računa i detaljnije u nastavku teksta.

Pozivamo sve Bosance i Hercegovce da pomognu izgradnju doma za ovu porodicu.

vise na: http://www.sadake.com/jetimi/izgradimo- ... og-rudara/
sadake.com tim me obavijestio da je moguce pomoci i iz BiH:
Uplate iz Bosne u Fond za hitnu pomoc se mogu izvrsiti na racun:
338 900 259 208 26 07 kod UNI Kredit Banke na ime saradnice HO Sadake: Hurija Mutapcic-Pismo
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#2 Re: Izgradimo kuću porodici poginulog rudara!

Post by Pearl »

ima li racun porodice ili barem kontakt podaci?
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#3 Re: Izgradimo kuću porodici poginulog rudara!

Post by banjaluka078 »

Pearl, ovo je sve sto sam ja dobila od organizacije Sadake, pa sam kontaktirala novinara koji je objavio pricu o njima i on mi je dao broj osobe preko koje se moze stupiti u kontakt. Poslacu ti pp.
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#4 Re: Izgradimo kuću porodici poginulog rudara!

Post by Pearl »

banjaluka078 wrote:Pearl, ovo je sve sto sam ja dobila od organizacije Sadake, pa sam kontaktirala novinara koji je objavio pricu o njima i on mi je dao broj osobe preko koje se moze stupiti u kontakt. Poslacu ti pp.
@banjaluka078, hvala puno, dobila sam pp :)
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#5 Re: Izgradimo kuću porodici poginulog rudara!

Post by banjaluka078 »

Nema na cemu, nadam se da ce biti uspjesno. :)
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#6 Re: Izgradimo kuću porodici poginulog rudara!

Post by Erzsebet »

Pa smijem li uplatiti na ovaj račun koji je ovdje objavljen u prvom postu? Jel' to to?
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#7 Re: Izgradimo kuću porodici poginulog rudara!

Post by banjaluka078 »

Ovdje ima broj porodice Babić i podaci o njihovim žiro-računu: http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 3#p2565421
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#8 Re: Izgradimo kuću porodici poginulog rudara!

Post by banjaluka078 »

Pokrenuta akcija izgradnje krova nad glavom za porodice stradalih zeničkih rudara

Dok se Mehmed Dizdarević i Nusret Arnautović, dvojica najteže povrijeđenih rudara u nesreći koja se u jami Stranjani dogovila prije mjesec dana, uspješno opravljaju u specijalističkoj klinici u Veroni i zeničkoj Kantonalnoj bolnici, Sindikat Rudnika Zenica pokrenuo je akciju za izgradnju kuća porodici poginilog Almira Babića te komoratima Naimu Ridžiću i Naseru Posavljaku. Ukoliko od zeničke općine dobiju zemljište, namjeravaju izgraditi i kuću Senadu Ibrahimagiću, čijoj porodici prijeti deložacija.

Porodica poginulog zeničkog rudara Almira Babića - majka, supruga i dvoje djece - suočila se i sa situacijom da ostane bez krova nad glavom. Babići su podstanari jer Almir sa skromnom rudarskom plaćom nije stigao za života riješiti stambeni problem. Zato je u Sindikatu Rudnika pokrenuta akcija prikupljanja pomoći za stambeno zbrinjavanje tri rudarske porodice. U Sindikatu kažu kako su, osim novca, dobrodošli i drugi oblici pomoći, posebno u građevinskom materijalu.

*** SPAM *** .ba
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#9 Re: Izgradimo kuću porodici poginulog rudara!

Post by Pearl »

Krajem jula, koordinator zajedničke humanitarne akcije: HO Sadake, Most-Bro i Bošnjaci-net, Ramo Begić, proglašava zadnju etapu radova na kući porodici Almira Babića.
Kuća je izgrađena, pokrivena te osnovni strujni, vodovodni i kanalizacioni čvorovi su uspostavljeni. Dodatno je kupljena i veš mašina za porodicu poginulog rudara, a njegovoj majci predano preostalih 4161 KM. Od ovog novca planirano je postavljanje vanjske fasade.

Više informacija možete naći na linku jednog od organizatora akcije: http://www.sadake.com/2009/zavrsena-kuc ... ra-babica/
Post Reply