N-GODISNJI PAKETI ZA DJECU KOJA NEMAJU... vol.2

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#901

Post by Ivy »

Evo i Ivy, nakon 24-sata putovanja iz IT prikljucila sam se timu i pala s nogu, 12 sati sam morala spavat hahahahaha ali je bilo extra!!!! Smijem slike stavit?
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#902

Post by Pearl »

ja sam krepana, sve me boli :D:D idem sad malo u real life, nevezan za paketice :D mislim, i diktator treba malo odmora, jel da? :D:D:D::D

dinchy, kupit cu ja skolski pribor danas s bratom..

ja na spisku imam gotova 144 paketica za sarajevo... statistiku za druge gradove nemam... to je ukupno 280 gotovih paketica za sarajevo, a treba nam jos toliko :( s obzirom da je bar jos 150 napravljeno juce za druge gradove (gorazde, olovo, rakovica, tuzla...), mislim da moze sve biti gotovo do 30-tog..
nismo napravili paketice za tuzlu, pa bi to mogli sutra popodne (ne znam koliko gotovih imamo, treba samo razliku do 100 paketica napraviti, za bebe imamo spremno... nermina, izganjaj nam kombi sto prije..

veceras posaljem cnermina i Ivy tabelarno, po godistima i polu koliko cega imamo...

sutra nam stize materijal iz jedne skole, ja cu dobiti jos nekih knjiga i imat cemo pribora skolskog (napunit cemo zalihe)..

sinoc smo otisli do gegica, odnijeli im paketice, garderobu, igracke i 2 jumbo pizze.. trazili smo ih pola sata i jedva nasli.. za ono sto smo zatekli nemam komentara :( njih 10-toro zivi u jednoj sobici (samo nju griju) u napustenoj razvaljenoj kuci; djeca su izletila polugola da ponesu stvari :( konyan se igrao deda mraza i podijelio im paketice, koje oni nisu ni ovorili dok smo mi bili tu nego ih drzali u narucju.. :( ma pretuzno... :(

odradjen je ogroooman posao, ljudi svaka cast...prave pcele radilice... kad sam vidjela slozeno sve sto smo juce popakovali, bila sam pravo ponosna na sve nas .. ljubim vas sve... :kiss:
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#903

Post by Ivy »

Pearl wrote:ja sam krepana, sve me boli :D:D idem sad malo u real life, nevezan za paketice :D mislim, i diktator treba malo odmora, jel da? :D:D:D::D

dinchy, kupit cu ja skolski pribor danas s bratom..

ja na spisku imam gotova 144 paketica za sarajevo... statistiku za druge gradove nemam... to je ukupno 280 gotovih paketica za sarajevo, a treba nam jos toliko :( s obzirom da je bar jos 150 napravljeno juce za druge gradove (gorazde, olovo, rakovica, tuzla...), mislim da moze sve biti gotovo do 30-tog..
nismo napravili paketice za tuzlu, pa bi to mogli sutra popodne (ne znam koliko gotovih imamo, treba samo razliku do 100 paketica napraviti, za bebe imamo spremno... nermina, izganjaj nam kombi sto prije..

veceras posaljem cnermina i Ivy tabelarno, po godistima i polu koliko cega imamo...

sutra nam stize materijal iz jedne skole, ja cu dobiti jos nekih knjiga i imat cemo pribora skolskog (napunit cemo zalihe)..

sinoc smo otisli do gegica, odnijeli im paketice, garderobu, igracke i 2 jumbo pizze.. trazili smo ih pola sata i jedva nasli.. za ono sto smo zatekli nemam komentara :( njih 10-toro zivi u jednoj sobici (samo nju griju) u napustenoj razvaljenoj kuci; djeca su izletila polugola da ponesu stvari :( konyan se igrao deda mraza i podijelio im paketice, koje oni nisu ni ovorili dok smo mi bili tu nego ih drzali u narucju.. :( ma pretuzno... :(

odradjen je ogroooman posao, ljudi svaka cast...prave pcele radilice... kad sam vidjela slozeno sve sto smo juce popakovali, bila sam pravo ponosna na sve nas .. ljubim vas sve... :kiss:
nisam znala da ce te ici kod Gegica, sto niste rekli???? ccc pravi si diktator!!! a sto ih niste pozvali za priredbu u UNITIC?
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#904

Post by daduli_sa »

Slike paketica i ukupnog haosa u igraonici ovdje.... :-D
Privatne na mail pliz.
jasminasab
Posts: 704
Joined: 10/05/2006 16:51
Location: Sarajevo

#905

Post by jasminasab »

Bravoooo! Svaka cast ljudi, stvarno! :D

Ja sam ova dva dana malo bila off, valjalo je sve stici s obzirom na radni Bajram i bas mi je zao da nisam bila juce. Tako mi je drago da ste svasta uspjeli uraditi. Sutra sam back on track, pa pripomognem...

Za Gorazde ima prevoz veceras (ili iza Nove), a za Olovo u toku sedmice.

Grlim vas sve, giganti ste!
User avatar
buba
Posts: 551
Joined: 31/01/2005 15:32

#906 re

Post by buba »

Ja bi mogla uskociti ove sedmice za pakovanje. Kojim danima planirate otici?
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#907

Post by Tesssa »

Pearl, mogu misliti za Gegice...ja za to ne bih imala snage... :(

Ivy, daj slike! :D

Sutra cu ja otici do Sejtarije da pogledam knjige, Pearl, javim ti preko pp sta je bilo.

Ja sam danas spavala do 1 popodne :-) ledja me jos uvijek nenormalno bole, ali je volja za dalje tu :D
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#908

Post by konyan »

Narode, cuo sam maloprije da postoji neki kolektivni/izbjeglicki smjestaj negdje kod Ilijasa sa 40 porodica. Valjda nesto slicno onome kod Tuzle, gdje saljemo paketice.

Ako iko zna ista o tome neka napise ovdje, a ja cu se takodjer dalje raspitati, ako uspijem ista saznati.
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#909

Post by Dori »

Sad Vas gledam na Alfi.......Super ste!!! :thumbup:

A sve je pocelo od....
ne mora biti velika akcija kao ranije (vidim da je entuzijazam u posljednje vrijeme "na nivou" ), ali da pokusamo da usrecimo bar nekoliko djece...
:lol:

@konyan: Daj mi mail, da ti posaljem slike ;-)
justika_sa
Posts: 214
Joined: 10/07/2005 15:40

#910

Post by justika_sa »

ja se fratila...
nekako kad sam otisla u subotu na put kontala sam covjece kako cete ono sve rastabiriti, razvrstati i zapakovati... sad kad vidim šta ste sve uradili presretna sam!!! Pa vi ste fenomenalni!!! Svaka čast!
u mostar ja idem u četvrtak, ali se necu dugo zadržavati jer putujem dalje za trebinje, a i vracam se isti dan. Hajde mi pearl na pp ili mail ili telefon reci koliko je toga i ima li ko to podijeliti ili bih ja trebala, pa da vidim mogu li to odraditi...
ako pakujete sutra javnite mi, eto me da pomognem.
Pozdrav
Lejla_v
Posts: 49
Joined: 23/10/2007 23:36
Location: sarajevo

#911

Post by Lejla_v »

Ivy
molim te mozes li javiti koji je plan za "patuljke" :-D s obzirom da ima malih patuljaka pa ako treba nesto nauciti da imamo vremena uvjezbati :D :D
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#912

Post by daduli_sa »

Slike? :-D
Lejla_v
Posts: 49
Joined: 23/10/2007 23:36
Location: sarajevo

#913

Post by Lejla_v »

daduli_sa wrote:Slike? :-D
bice,bice :D :D :D

ubrzo :-) :-) :-D
Lejla_v
Posts: 49
Joined: 23/10/2007 23:36
Location: sarajevo

#914

Post by Lejla_v »

vrijedni daduli_sa


Image


zadovoljan ???:-D :-)
Lejla_v
Posts: 49
Joined: 23/10/2007 23:36
Location: sarajevo

#915

Post by Lejla_v »

evo ostalih vrijednica(oprostite zbog "lose"rezolucije ) :D :D

Image


etooooo
:kiss:
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#916

Post by daduli_sa »

Ama mislim na sve slike, one sto pokazuju sta je sve bilo, ono sto bi se kazalo "prije-poslije" :-) 'đe mene nadje....
Lejla_v
Posts: 49
Joined: 23/10/2007 23:36
Location: sarajevo

#917

Post by Lejla_v »

daduli_sa wrote:Ama mislim na sve slike, one sto pokazuju sta je sve bilo, ono sto bi se kazalo "prije-poslije" :-) 'đe mene nadje....
ja imam samo par ovih izmedju prije-poslije teko da .....
:D :D :-) :-) :lol: a "nađosmo " te oko paketica za bebe :-) :lol: :D
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#918

Post by Tesssa »

Kod Ivy su ostale slike :) Lejla, hvala na ovima :)
Lejla_v
Posts: 49
Joined: 23/10/2007 23:36
Location: sarajevo

#919

Post by Lejla_v »

dinchy84 wrote:Kod Ivy su ostale slike :) Lejla, hvala na ovima :)
dinchy84 :kiss:
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#920

Post by Pearl »

Ivy wrote:
nisam znala da ce te ici kod Gegica, sto niste rekli???? ccc pravi si diktator!!! a sto ih niste pozvali za priredbu u UNITIC?
skontali smo da cemo ici oko pola 9, kad smo vidjeli sve stvari za njih:s ... oni zive bogu iza nogu, jedva smo ih nasli... :( ne bi mogli ni doci, a niti bi mogli poslati vozilo po njih... ima 8 djece..
pa posto smo im nosili puno garderbe, igracaka i hrane, ponijeli smo i paketice..
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#921

Post by Pearl »

kad smo vec kod stvari.. u igraonici stvarno vise nema mjesta ni za sta..

ima li neko prostor, da prebacimo sve gotove paketice, a da u igraoni drzimo samo stvari od kojih pravimo paketice?.. sa bratom danas kupih pun gepek skolskog pribpra za ostale paketice, ali nema vise gdje da stane :( (dinchy, dobih prevoz danas, pa obavih... jolia i ja smo im ispraznili magacin:):) )

takodjer, ako neko zna nekog ko moze da nam posudi kombi ili veliko dostavno vozilo u subotu popodne i nedelju ujutro, neka pogura malo :) ako mislimo 500 paketica prevesti u boulevard :D

cure, jeste sredile spiskove ko dolazi, djece za koju nismo znali i sl? da mi javite popunjenost po grupama, da znamo podijeliti ovu djecu cije cemo spiskove sutra dobiti (ocekujemo da ce ih biti oko 400-500)
Last edited by Pearl on 24/12/2007 00:31, edited 2 times in total.
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#922

Post by Pearl »

justika_sa wrote:ja se fratila...
nekako kad sam otisla u subotu na put kontala sam covjece kako cete ono sve rastabiriti, razvrstati i zapakovati... sad kad vidim šta ste sve uradili presretna sam!!! Pa vi ste fenomenalni!!! Svaka čast!
u mostar ja idem u četvrtak, ali se necu dugo zadržavati jer putujem dalje za trebinje, a i vracam se isti dan. Hajde mi pearl na pp ili mail ili telefon reci koliko je toga i ima li ko to podijeliti ili bih ja trebala, pa da vidim mogu li to odraditi...
ako pakujete sutra javnite mi, eto me da pomognem.
Pozdrav
ja ti nemam te spiskove, tako da nista ne znam :( vidi sa cnermina.. :(
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#923

Post by Vozdra_123 »

cnermina wrote:Evo stigoh i ja kuci :)

preumorna sam da pisem detaljan izvjestaj- ukratko: puuuno pozitivne energije, daduli je ziva legenda, Ivy nam je pristigla cak iz Italije, pglinator iz Breze ;), do sada smo spakovali oko 300 paketica (znaci dosta uradjeno ali jos nas ceka toliko), pozivnice izgledaju preeeeedivnooo, vec smo obavjestavali neke porodice- neki su nas i rasplakali svojim reakcijama...

naravno svaka pomoc je vise nego dobrodosla... ljudi javljajte se!!!

Pripremili smo paketice za gorazde, olovo, tuzlu, kakanj, mostar, ugorsko, pa ako neko slucajno bude isao do nekog od ovih mjesta molim vas da nam se javite da povezete paketice, u igraonici stvarno ponestaje prostora.

eto ljubim vas sve :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

a sad odoh i ja malo :zzzz: :zzzz: :zzzz:
:thumbup: :kiss:
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#924

Post by Vozdra_123 »

Lejla_v wrote:evo ostalih vrijednica(oprostite zbog "lose"rezolucije ) :D :D

Image


etooooo
:kiss:
svaka cast raja! :thumbup: :thumbup:
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#925

Post by Pearl »

na temi sa informacijama sam postirala broj napravljenih paketica ZA SARAJEVO u ovom i prethodnom terminu pakovanja (i ukupan broj koji sada imamo).. juce je napravljeno bar jos 150 paketica za druge gradove, ali nazalost tu evidenciju nemam ja, vec cnermina, pa se nadamo brzim zbirnim rezultatima (ovo maltene kao izbori) :D

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 33#1615533
Post Reply