KORPA DOBROTE 2006

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#126

Post by digger »

Da li neko od vas zna ko moze da napravi providne kutije od akrilika? Kao one na aerodromima gdje se ostavlja lova?

Izabrati par lokacija u gradu (Mercator i slicno) gdje je veliki promet, i vjerujem da bi raja rado ubacila nekoliko pfeniga ili vise kada vide da tu vec nesto ima. Naravno, pored kutija mora postojati "vjecna straza" jer ce se uvijek naci mangup da pomogne brzom praznjenju istih!

Ma da je prosli put bilo jako mnogo angazovanja od par lokalnih pojedinaca—po snijegu, nevremenu, sa nemogucom logistikom—nismo se bas proslavili u finansijskom pogledu. Mirci zna bolje ali ne vjerujem da smo skupili vise od 1000 KM gotovine.

To treba da je petina... ma, desetina od onoga sto dijaspora moze i treba da obezbijedi.

I nemojmo da novac dodje samo od "usual suspects," nego hajmo da se svi pocesimo po dzepu.
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#127

Post by zena21 »

mIRCerka wrote:Dragi moji,
Akcije ide solidno. Dok se malo vise nakupi, nosice se tetki u vise tura. A i vi cete dobiti bogatiji izvjestaj.
Hvala forumashima koji su poslali pare, dok privedemo akciju kraju, kupicemo naveliko ono cega fali najvise.
Svi vi u Sarajevu kojima je HOSE daleko (opcina Novi Grad ugalvnom) mozete napraviti slicnu donaciju u Merkuru na Otoci. Naime, ovo je TJEDAN solidarnosti Crvenog Kriza i isto imaju korpu za donaciju namirnica ya njihove javne kuhinje.
TRK U SHOPPING!!!
Bila 8-)
Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#128

Post by Teufik iz Los Angelesa »

de prepravi naslov teme ziva bila :D
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#129

Post by Pearl »

Teufik iz Los Angelesa wrote:de prepravi naslov teme ziva bila :D
e nek je to najbitnije... :roll: :?
frozen
Posts: 167
Joined: 20/08/2003 00:00
Location: Sarajevo

#130

Post by frozen »

Bane Teufice ne diraj nam u naslov!!! :x Nije ti prije smetao, aaaa??? No maticna kuća nije vise sklona humanitarnim akcijama, te bi trebali imati neki Asovski oli ti Avazovski senzacionalistički naslov :D

Pittčiću :D udavača se još u Soliste ubraja i nada se da je više nećete tako zvati samo zbog karme...Rado bi se udala :D :P
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#131

Post by pitt »

frozen wrote:Bane Teufice ne diraj nam u naslov!!! :x Nije ti prije smetao, aaaa??? No maticna kuća nije vise sklona humanitarnim akcijama, te bi trebali imati neki Asovski oli ti Avazovski senzacionalistički naslov :D

Pittčiću :D udavača se još u Soliste ubraja i nada se da je više nećete tako zvati samo zbog karme...Rado bi se udala :D :P
Ja ti se vise necu nuditi....samo da znas :D:D:D
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#132

Post by digger »

pitt wrote:
frozen wrote:Bane Teufice ne diraj nam u naslov!!! :x Nije ti prije smetao, aaaa??? No maticna kuća nije vise sklona humanitarnim akcijama, te bi trebali imati neki Asovski oli ti Avazovski senzacionalistički naslov :D

Pittčiću :D udavača se još u Soliste ubraja i nada se da je više nećete tako zvati samo zbog karme...Rado bi se udala :D :P
Ja ti se vise necu nuditi....samo da znas :D:D:D
Hmmm... potencijalni bigamista...
Nego, hocemo li poceti sa skupljanjem novca... ne kojekakvih ponuda :D
Last edited by digger on 18/10/2006 02:52, edited 1 time in total.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#133

Post by pitt »

Eki sad to :? :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#134

Post by mIRCerka »

digger wrote:Da li neko od vas zna ko moze da napravi providne kutije od akrilika? Kao one na aerodromima gdje se ostavlja lova?

Izabrati par lokacija u gradu (Mercator i slicno) gdje je veliki promet, i vjerujem da bi raja rado ubacila nekoliko pfeniga ili vise kada vide da tu vec nesto ima. Naravno, pored kutija mora postojati "vjecna straza" jer ce se uvijek naci mangup da pomogne brzom praznjenju istih!

Ma da je prosli put bilo jako mnogo angazovanja od par lokalnih pojedinaca—po snijegu, nevremenu, sa nemogucom logistikom—nismo se bas proslavili u finansijskom pogledu. Mirci zna bolje ali ne vjerujem da smo skupili vise od 1000 KM gotovine.

To treba da je petina... ma, desetina od onoga sto dijaspora moze i treba da obezbijedi.

I nemojmo da novac dodje samo od "usual suspects," nego hajmo da se svi pocesimo po dzepu.
udarna mjesta su sva vec pokrivena tim kutijama...sto za merhamet, sto za groblje Kovaci, sto za Viktora...
a ovo je jednokratna akcija, jer ne mozes ti samo tako doci i postaviti kutije i to je to...

nego, TRENUTNE PARE KOJE IMATE cujvate za lijekove onoj zeni, akcija KORPA ide dosta dobro..a vec je stiglo nesto para :D
Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#135

Post by Teufik iz Los Angelesa »

izvini al mozes li mi prevesti drugu rijec naslova teme, ak vec ne vidis sta mi smeta :?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#136

Post by mIRCerka »

Teufik iz Los Angelesa wrote:izvini al mozes li mi prevesti drugu rijec naslova teme, ak vec ne vidis sta mi smeta :?
kao tipicni minder kriticar, na dvije strane laprdas da je doslo do permutacije slova umjesto da mi posaljes PP, a znas slat PP i supljirat sa mnom i ostalim..
sram i stid da te bude i pocni se sam tuci dok ja ne stignem!!!!
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#137

Post by mIRCerka »

Teufik iz Los Angelesa wrote:izvini al mozes li mi prevesti drugu rijec naslova teme, ak vec ne vidis sta mi smeta :?
8) ne vidim sta ti smeta
Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#138

Post by Teufik iz Los Angelesa »

10 do 8 svaki radni dan sidji pred zgradu, ako nes da ti izbusim gume :x
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#139

Post by mIRCerka »

Teufik iz Los Angelesa wrote:10 do 8 svaki radni dan sidji pred zgradu, ako nes da ti izbusim gume :x
to ti meni? Zakazujes, ne dao nam Bog, sastanak? :x
Idem zvat medu i reci cu mu da me pitar provocira, a onda ce ti medo dovest raje tovar i vidjeces ti!!!!
:D:D:D:D:D:D:D:D

MORTI IMA LI TE ZIVOG?
Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#140

Post by Teufik iz Los Angelesa »

koga ce medo dovest? :? vuka, liju, zeku, lava? :D :D :D

Image

:roll:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#141

Post by mIRCerka »

Teufik iz Los Angelesa wrote:koga ce medo dovest? :? vuka, liju, zeku, lava? :D :D :D

Image

:roll:
mali nijedne!!!!
Image
Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#142

Post by Teufik iz Los Angelesa »

Image
frozen
Posts: 167
Joined: 20/08/2003 00:00
Location: Sarajevo

#143

Post by frozen »

Tišina djeco :D

BTW, situacija se na Markalama i Mejtašu znatno popravila, sinoc sam popisala čitave 4 korpe na ove dvije lokacije, nadam se da će i večeras biti tako.

Ilidža ja trenutno najlošija. Ima li dobrovoljaca-volontera da objašnjavaju ljudima o kakvoj se akciji radi. Tomi će sutra prije posla ubaciti letke na Ilidži kako bi ih uposlenici davali kupcima.

Na Socijalnom se kako čujem pojavilo 8 ljudi na popisu :D Tri dana niko ništa ne popisuje i onda se čitav džemat ukaže, sreća pa imaju dovoljno prostora :) Ja se na Markalama sama sa sobom sudaram :D A još na Mejtašu zamalo da fasujem od nekog nadobudnog, polupismenog grmalja :(
Max.Cherry
Posts: 610
Joined: 07/10/2004 19:05

#144

Post by Max.Cherry »

Socijalno... danas negdje oko 15:30... Obzirom da se ne mogu ukljuciti u ovo popisivanje i slicno, nesto se stavilo u korpu i rekoh da uslikam i pokazem raji kako ovo dobro ide... Sjajno izgledaju pune... :D :D :D

Image
frozen
Posts: 167
Joined: 20/08/2003 00:00
Location: Sarajevo

#145

Post by frozen »

Super, hvala puno za sliku :)
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#146

Post by danas »

bravooooo :) :) :) :)
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#147

Post by pitt »

masala :D
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#148

Post by Pearl »

frozen, hos da ja doletim sutra? merem s tobom u obje prodavnice.. pa da zalomimo... :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#149

Post by pitt »

Pearl wrote:frozen, hos da ja doletim sutra? merem s tobom u obje prodavnice.. pa da zalomimo... :D
Uglancaj bisere :D:D
Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#150

Post by Teufik iz Los Angelesa »

sta ce zilhi vatrogasni aparat :D :D da ga zadrobi u supu :D :D :D
Post Reply