Majka sa kćerkom živi još od vitri

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
sadake
Posts: 50
Joined: 04/04/2005 21:24
Contact:

#1 Majka sa kćerkom živi još od vitri

Post by sadake »

Majka rod. 1978 godine, a nedavno je osjetila na svojoj koži surovost i hladnoču koju mogu nanijeti ljudi. Majka je odmah nakon rodženja kčerke , ostavljena od muža u podstanarskom stanu bez ikakvih sredstava za život.  Otišao je i nikada se nije vratio. Ima jos i desetogodišnjeg sina sa sobom.
Nakon što nije platila dolazeću kiriju, jer nije imala odakle, bez hrane, novca, odjeće i sa tek rođenom bebom Senada biva doslovno istjerana na ulicu. Tek nakon što su komšije pozvale policiju, Uspjela je iznijeti nešto stvari za bebu.
Bili smo svjedoci da je mala kčerke umjeso bebi hrane, pila neku kako je majka nazvaše "Sutliju od brašna" "Jede ono što ima,... ma jede ona sve, kad nema drugo" Rekla nam je zabrinuta. Građani naselja Podhrastovi u ulici Husage Č. Božijim emrom, razumom i dobrotom spriječili su tragediju. Jedna komšinica joj je dala svoj podrum da u njemu živi, a  dobri ljudi iz mahle su saznavši za stanje ove majke i bebe, proteklog Ramazana su joj davali vitre i zekat od kojih je do skoro živjela. Od zadnjih vitri kupila je dva metra drva za zimu. SADAKE su, čuvši ovu priču odmah obavile posjetu te odvojile novac iz Fonda za hitnu pomoć.  Ovim apelom pozivamo da se preko naših računa pomogne kako bi ovu zimu preživjeli.

Image
klikom na button POMOZI otvaraju vam se mogučnosti kako da pomognete Senadi i Nedžli.

http://bs.wikipedia.org/wiki/Humanitarna_pomo%C4%87
Last edited by sadake on 16/10/2017 11:44, edited 1 time in total.
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#2 Re: Senada sa kćerkom živi još od vitri

Post by CaneBos »

Vidim da su neki vec posjetili ovu zenu sa djecom. Posto je sa smjestajem nekako zbrinuta makar privremeno, ono sto bi bilo bitno je hrana i potrebe za to dvoje djece u naredno vrijeme.
Ja ne mogu otici licno nikako, ali ako ce neko odlaziti neka mi se javi da mu prebacim makar nesto para na racun pa da ponese zeni.

pozz
strongwoman
Posts: 1311
Joined: 23/02/2007 08:36

#3 Re: Senada sa kćerkom živi još od vitri

Post by strongwoman »

Ja sam danas isla kod Senade, trenutno je obezbijedjena za narednih mjesec, dva hranom. Jedna hum. org. ce joj obezbijediti tri metra drva do kraja slijedeceg mjeseca...
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#4 Re: Senada sa kćerkom živi još od vitri

Post by CaneBos »

strongwoman wrote:Ja sam danas isla kod Senade, trenutno je obezbijedjena za narednih mjesec, dva hranom. Jedna hum. org. ce joj obezbijediti tri metra drva do kraja slijedeceg mjeseca...
Super..onda samo malo opet podici temu za mjesec, dva i da im skupimo hrane kroz cijelu zimu, bas mi je drago da ce klinci biti ok :-D
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#5 Re: Senada sa kćerkom živi još od vitri

Post by Droog »

Ima li ko "friske" informacije o stanju ove porodice? Kako sad stoje stvari? Vidio sam da na stranici Sadake.com pise da je akcija "okoncana"...??
sadake
Posts: 50
Joined: 04/04/2005 21:24
Contact:

#6 Re: Senada sa kćerkom živi još od vitri

Post by sadake »

Imamo.
Sreli smo Senadu ponovo, Senada i djeca su zdravo i dobro. Jedan nas dobri zemljak iz dijaspore joj redovno posalje nesto skromnih sredstava. Nedavno je Senada trebala da preseli u drugi smjestaj, jer je trenutni smjestaj bio samo privremeni. U novom je nazalost trebala placati kiriju, pa nas je povodom toga i upitala da li se moze sta pomoci. Medjutim to preseljenje je barem za sada pomjereno do daljnjeg. Mi i SADAKE bi rado pomogli opet, ali obzirom da statutarno imamo pravo na jednokratno pruzanje pomoci, trazimo alternativno rjesenje.

sadake tim
Post Reply