FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Locked
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#20526 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Tesla Edison »

El_comadante wrote: 28/11/2021 13:36 nemožemo prebacati opticu, ima uhljeba u EP. ima ih svugdje. hoče li ovi iz EP reći haj prvo istjeraj uhljebe iz Grasa. pa će ovi reči nemoj od mene kreni iz Parka, ovi će reči nemoj ni od mene hajd kreni od Rada, i ode priča u nedogled. a nemože rudnik plačati palte koje nisu zarađene. eto reče Andelija, koji nije ciječka ali iznisi nekakve podatke demantuj ga, da rudnik u Tuzli đurđevik jeli nemože zaraditi ni za plate. kad rekneš smanji plate odmah problem. dobro moji rudari a odake da vam se da plata ako rudnik nema te pare?
Zato od rudnika nema hajra. Trebalo ih je zatvoriti sve do jednog i to jučer, a ne danas ili sutra. Tad je već prekasno. Globalno zatopljenje uzima danak. Sarajevo je kao Mostar 30 godina ranije. Nema zima više, a ljeta su sve ekstremnija.

Rudare treba pola prekvalifikovati, a drugu polovicu penzionissti, a rudnike i TE ugasiti. Okrenuti se hidro, vjetro i solarnoj energiji. U prijelaznom periodu uvoziti potrebne količine struje i korigovati trenutne cijene dok se ne izgrade proizvodni kapaciteti, a poslije vratiti cijenu struje kao što je sada. To je jedini izlaz i jedino rješenje, inače odnosno u belaj.

Ako se ne riješimo rudnika i TE, postat ćemo pustinja. Nema ni usijeva, nema ni poljoprivrede, nema ni stoke.
nekome
Posts: 2878
Joined: 17/05/2011 10:41

#20527 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by nekome »

Tesla Edison wrote: 28/11/2021 15:36
El_comadante wrote: 28/11/2021 13:36 nemožemo prebacati opticu, ima uhljeba u EP. ima ih svugdje. hoče li ovi iz EP reći haj prvo istjeraj uhljebe iz Grasa. pa će ovi reči nemoj od mene kreni iz Parka, ovi će reči nemoj ni od mene hajd kreni od Rada, i ode priča u nedogled. a nemože rudnik plačati palte koje nisu zarađene. eto reče Andelija, koji nije ciječka ali iznisi nekakve podatke demantuj ga, da rudnik u Tuzli đurđevik jeli nemože zaraditi ni za plate. kad rekneš smanji plate odmah problem. dobro moji rudari a odake da vam se da plata ako rudnik nema te pare?
Zato od rudnika nema hajra. Trebalo ih je zatvoriti sve do jednog i to jučer, a ne danas ili sutra. Tad je već prekasno. Globalno zatopljenje uzima danak. Sarajevo je kao Mostar 30 godina ranije. Nema zima više, a ljeta su sve ekstremnija.

Rudare treba pola prekvalifikovati, a drugu polovicu penzionissti, a rudnike i TE ugasiti. Okrenuti se hidro, vjetro i solarnoj energiji. U prijelaznom periodu uvoziti potrebne količine struje i korigovati trenutne cijene dok se ne izgrade proizvodni kapaciteti, a poslije vratiti cijenu struje kao što je sada. To je jedini izlaz i jedino rješenje, inače odnosno u belaj.

Ako se ne riješimo rudnika i TE, postat ćemo pustinja. Nema ni usijeva, nema ni poljoprivrede, nema ni stoke.
jedino rjesenje je nuklearna fuzija
do tada, blok 7
do tada, to su vlazni snovi pojedinaca
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#20528 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Tesla Edison »

nekome wrote: 28/11/2021 15:59
Tesla Edison wrote: 28/11/2021 15:36

Zato od rudnika nema hajra. Trebalo ih je zatvoriti sve do jednog i to jučer, a ne danas ili sutra. Tad je već prekasno. Globalno zatopljenje uzima danak. Sarajevo je kao Mostar 30 godina ranije. Nema zima više, a ljeta su sve ekstremnija.

Rudare treba pola prekvalifikovati, a drugu polovicu penzionissti, a rudnike i TE ugasiti. Okrenuti se hidro, vjetro i solarnoj energiji. U prijelaznom periodu uvoziti potrebne količine struje i korigovati trenutne cijene dok se ne izgrade proizvodni kapaciteti, a poslije vratiti cijenu struje kao što je sada. To je jedini izlaz i jedino rješenje, inače odnosno u belaj.

Ako se ne riješimo rudnika i TE, postat ćemo pustinja. Nema ni usijeva, nema ni poljoprivrede, nema ni stoke.
jedino rjesenje je nuklearna fuzija
do tada, blok 7
do tada, to su vlazni snovi pojedinaca
Ma kakva fuzija, da postanemo novi Pripjat.

Ništa od toga. Samo hidroelektrane, i to što više njih, posebno MHE jer iste ne prave velike akumulacije, što je opet ekološki puno bolje, nego praviti vještačka jezera kao što je Jablaničko ili Višegradsko. Također, uz gradnju hidroelektrana, paralelno graditi i vjetroelektrane, a donijeti zakonsku obavezu da svaka privatna kuća i svaka zgrada mora na krovu imati instalirane solarne panele, čiju će ugradnju sufinansirati država/entitet/kanton.

Nakon toga, nema više zime kada je energija u pitanju.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24384
Joined: 08/09/2005 20:08

#20529 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Haris.ba »

Tesla Edison wrote: 28/11/2021 16:13 Ništa od toga. Samo hidroelektrane
Na drugoj temi o energiji sam ti postavio isto pitanje.

Gdje hidroelektrane kada ih nigdje vise narod ne zeli?
User avatar
thekupus
Posts: 6786
Joined: 25/06/2011 22:38

#20530 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by thekupus »

Haris.ba wrote: 28/11/2021 16:45
Tesla Edison wrote: 28/11/2021 16:13 Ništa od toga. Samo hidroelektrane
Na drugoj temi sam ti postavio isto pitanje?

Gdje hidroelektrane kada ih nigdje vise narod ne zeli?
Ljudi ne žele mini hidroelektrane, koje objektivno ne doprinose značajno proizvodnji električne energije, a imaju ogroman impakt na okoliš
User avatar
Haris.ba
Posts: 24384
Joined: 08/09/2005 20:08

#20531 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Haris.ba »

thekupus wrote: 28/11/2021 16:46 Ljudi ne žele mini hidroelektrane, koje objektivno ne doprinose značajno proizvodnji električne energije, a imaju ogroman impakt na okoliš
Ma ne zele nikakve hidroelektrane. Ne zele pogotovo termoelektrane. Ne zele ni vjetroparkove.

Ovo je isto prica ko sa rudarima, daj im sve ali ne diraj cijenu
struje.

Isto djeca.
User avatar
thekupus
Posts: 6786
Joined: 25/06/2011 22:38

#20532 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by thekupus »

Haris.ba wrote: 28/11/2021 16:48
thekupus wrote: 28/11/2021 16:46 Ljudi ne žele mini hidroelektrane, koje objektivno ne doprinose značajno proizvodnji električne energije, a imaju ogroman impakt na okoliš
Ma ne zele nikakve hidroelektrane. Ne zele pogotovo termoelektrane. Ne zele ni vjetroparkove.

Ovo je isto prica ko sa rudarima, daj im sve ali ne diraj cijenu
struje.

Isto djeca.
Ne znam otkud ti da ljudi ne žele vjetroparkove. Ne treba ignorisati argumente onih koji pričaju protiv mini hidrocentrala, niti ih relativizirati govoreći da su protiv svega. Nisu, ljudi protestuju protiv mini hidrocentrala jer su katastrofalne za okoliš, subvencioniramo struju koju prozivode, i od njih profitira samo mala grupa ljudi nauštrb šire zajednice.

Solarne i vjetro elektrane nisu bez uticaja na okoliš, ali je on manji nego kod 10 000 mini hidrocentrala koje bi mogle biti izgrađene za istu količinu struje
User avatar
Haris.ba
Posts: 24384
Joined: 08/09/2005 20:08

#20533 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Haris.ba »

thekupus wrote: 28/11/2021 16:52 Ne znam otkud ti da ljudi ne žele vjetroparkove
Ma ja zivim u alternativnoj realnosti.

https://avaz.ba/kantoni/srednjobosanski ... oelektrane
Treba nam turizam, a ne vjetroelektrane

Mještani travničke mjesne zajednice Paklarevo protive se gradnji dva vjetroparka na planini Vlašić.

Naime, 40-ak vlasnika zemljišta, kaže aktivista i mještanin Marko Bokulić, angažiralo je advokata te će podnijeti zajedničku tužbu protiv Srednjobosanskog kantona, koji je koncesiju dodijelio
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#20534 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Tesla Edison »

Haris.ba wrote: 28/11/2021 16:45
Tesla Edison wrote: 28/11/2021 16:13 Ništa od toga. Samo hidroelektrane
Na drugoj temi o energiji sam ti postavio isto pitanje.

Gdje hidroelektrane kada ih nigdje vise narod ne zeli?
Ko ih pita? Hoćeš, nećeš ima pendrek.

Pa bravar je cijele gradove potapao, ovdje se narod diže zbog par riba. Ma sve po leđima i vidjećeš kako sve može.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65587
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#20535 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by _BataZiv_0809 »

Haris.ba wrote: 28/11/2021 16:48
thekupus wrote: 28/11/2021 16:46 Ljudi ne žele mini hidroelektrane, koje objektivno ne doprinose značajno proizvodnji električne energije, a imaju ogroman impakt na okoliš
Ma ne zele nikakve hidroelektrane. Ne zele pogotovo termoelektrane. Ne zele ni vjetroparkove.

Ovo je isto prica ko sa rudarima, daj im sve ali ne diraj cijenu
struje.

Isto djeca.
Ne zeli narod ni Sarajevo Towere pod prozorom pa?
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#20536 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by El_comadante »

Tesla Edison wrote: 28/11/2021 15:36
El_comadante wrote: 28/11/2021 13:36 nemožemo prebacati opticu, ima uhljeba u EP. ima ih svugdje. hoče li ovi iz EP reći haj prvo istjeraj uhljebe iz Grasa. pa će ovi reči nemoj od mene kreni iz Parka, ovi će reči nemoj ni od mene hajd kreni od Rada, i ode priča u nedogled. a nemože rudnik plačati palte koje nisu zarađene. eto reče Andelija, koji nije ciječka ali iznisi nekakve podatke demantuj ga, da rudnik u Tuzli đurđevik jeli nemože zaraditi ni za plate. kad rekneš smanji plate odmah problem. dobro moji rudari a odake da vam se da plata ako rudnik nema te pare?
Zato od rudnika nema hajra. Trebalo ih je zatvoriti sve do jednog i to jučer, a ne danas ili sutra. Tad je već prekasno. Globalno zatopljenje uzima danak. Sarajevo je kao Mostar 30 godina ranije. Nema zima više, a ljeta su sve ekstremnija.

Rudare treba pola prekvalifikovati, a drugu polovicu penzionissti, a rudnike i TE ugasiti. Okrenuti se hidro, vjetro i solarnoj energiji. U prijelaznom periodu uvoziti potrebne količine struje i korigovati trenutne cijene dok se ne izgrade proizvodni kapaciteti, a poslije vratiti cijenu struje kao što je sada. To je jedini izlaz i jedino rješenje, inače odnosno u belaj.

Ako se ne riješimo rudnika i TE, postat ćemo pustinja. Nema ni usijeva, nema ni poljoprivrede, nema ni stoke.
slažem se sa svima što si napisao.
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#20537 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by El_comadante »

ma naš narod je, generalno, protiv svega, sve im smeta. neče hidroeltrane, vjetroelektrane, termoelektrane, a hoče struju i da bude što jeftinija. kako kad ništa nedaš i nečeš?
BadBoy
Posts: 8046
Joined: 01/11/2005 21:55

#20538 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by BadBoy »

Tesla Edison wrote: 28/11/2021 15:36
El_comadante wrote: 28/11/2021 13:36 nemožemo prebacati opticu, ima uhljeba u EP. ima ih svugdje. hoče li ovi iz EP reći haj prvo istjeraj uhljebe iz Grasa. pa će ovi reči nemoj od mene kreni iz Parka, ovi će reči nemoj ni od mene hajd kreni od Rada, i ode priča u nedogled. a nemože rudnik plačati palte koje nisu zarađene. eto reče Andelija, koji nije ciječka ali iznisi nekakve podatke demantuj ga, da rudnik u Tuzli đurđevik jeli nemože zaraditi ni za plate. kad rekneš smanji plate odmah problem. dobro moji rudari a odake da vam se da plata ako rudnik nema te pare?
Zato od rudnika nema hajra. Trebalo ih je zatvoriti sve do jednog i to jučer, a ne danas ili sutra. Tad je već prekasno. Globalno zatopljenje uzima danak. Sarajevo je kao Mostar 30 godina ranije. Nema zima više, a ljeta su sve ekstremnija.

Rudare treba pola prekvalifikovati, a drugu polovicu penzionissti, a rudnike i TE ugasiti. Okrenuti se hidro, vjetro i solarnoj energiji. U prijelaznom periodu uvoziti potrebne količine struje i korigovati trenutne cijene dok se ne izgrade proizvodni kapaciteti, a poslije vratiti cijenu struje kao što je sada. To je jedini izlaz i jedino rješenje, inače odnosno u belaj.

Ako se ne riješimo rudnika i TE, postat ćemo pustinja. Nema ni usijeva, nema ni poljoprivrede, nema ni stoke.
Ironično je da trola al da je gotovo sve u pravu :razz:
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#20539 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Edin H. »

El_comadante wrote: 28/11/2021 18:00 ma naš narod je, generalno, protiv svega, sve im smeta. neče hidroeltrane, vjetroelektrane, termoelektrane, a hoče struju i da bude što jeftinija. kako kad ništa nedaš i nečeš?
Tako je, naš narod voli samo nuklearne centrale. :izet:
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#20540 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by El_comadante »

Edin H. wrote: 28/11/2021 18:38
El_comadante wrote: 28/11/2021 18:00 ma naš narod je, generalno, protiv svega, sve im smeta. neče hidroeltrane, vjetroelektrane, termoelektrane, a hoče struju i da bude što jeftinija. kako kad ništa nedaš i nečeš?
Tako je, naš narod voli samo nuklearne centrale. :izet:
nemamo mi para za to.
laik1981
Posts: 12923
Joined: 05/12/2012 13:04

#20541 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by laik1981 »

Nemamo mi para ni za sta.. Pored toga sto nemamo para, nemamo ni sistem koji moze bilo sta konkretno izgraditi. Jedino sto znamo je mastati..
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#20542 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Edin H. »

El_comadante wrote: 28/11/2021 18:39
Edin H. wrote: 28/11/2021 18:38

Tako je, naš narod voli samo nuklearne centrale. :izet:
nemamo mi para za to.
Šalim se, slažem se sa tvojim komentarom.
archi_a
Posts: 10356
Joined: 11/12/2011 18:11

#20543 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by archi_a »

Memorandum Srpske akademije nauka i umjetnosti (SANU) ima nevjerojatno identičnu osnovu kao neki elementi bošnjačkog nacionalizma u nastajanju, rekao je politički analitičar i bivši političar Žarko Papić gostujući u emisiji na televiziji „O kanal“.

Papićeva teza govori o tome da su srpski i bošnjački nacionalizam u Bosni i Hercegovini isti samo što im je, kako kaže, konačan cilj potpuno drugačiji. Dodao je da srpski nacionalizam za cilj ima razbijanje Bosne i Hercegovine dok bošnjački nacionalizam čini sve da BiH ostane cjelovita, samo što je, kako je rekao, problem sadržan u tome što bošnjački nacionalizam želi potpuno promijeniti karakter BiH te od nje stvoriti državu s izrazitom dominacijom bošnjačkog naroda.
Ovo može pričati iz dijela u kojem žive i bošnjaci, u entitetu rs bi ga odavno uputili, napenalili da preseli u Sarajevo i od tamo sere, kad bi ovako srao u rs-u i po rs-u. Nakon svega što se desilo i što se dešava u BiH, stavljati znak jednakosti između ovoga što unutrašnji neprijatelj radi i bošnjačke politike, pa i najekstremnijeg bošnjaka, u najmanju ruku je nenormalno. :oops:
Problem ovakvih je jebena GRAĐANSKA država, jer bi on GRAĐANSKU državu al da NJIH IPAK VIŠE IMA. Previše im je Muja u toj građanskoj državi. :-) Postavlja se pitanje kako oni tumače "Građansko, jednakost pojedinca, zagarantovana prava jedinke, građanina, državljanina". Ja i oni smo na suprotnim stranama, jer vidim da je za njih pojam građansko, pojam koji ipak na pijadestal stavlja bibliju. Ako toga nema, ipak se onda dijelimo na naši i njihovi. Fuj!!!!!
Cipiripi2
Posts: 457
Joined: 19/10/2021 14:55

#20544 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Cipiripi2 »

Upravo sam na temi o Dodiku napisao nešto o "patriotskim"izjavama Papića :D Vidim nastavlja po starom.
User avatar
omega369
Posts: 9289
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#20545 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by omega369 »

Haris.ba wrote: 28/11/2021 16:48
thekupus wrote: 28/11/2021 16:46 Ljudi ne žele mini hidroelektrane, koje objektivno ne doprinose značajno proizvodnji električne energije, a imaju ogroman impakt na okoliš
Ma ne zele nikakve hidroelektrane. Ne zele pogotovo termoelektrane. Ne zele ni vjetroparkove.

Ovo je isto prica ko sa rudarima, daj im sve ali ne diraj cijenu
struje.

Isto djeca.
Ovdje je trend "ne željenja ničega" a sve šuplja. Kakav ovaj narod, sve zavist i želja da nekog ako ikako mogu reketiraju.

Eto ne žele centrale i fol se bune a autocesta uništi hiljade hektara okoline, satra sela i naselja a niko se ne buni. Nema love u tome, šta li :-x
User avatar
Haris.ba
Posts: 24384
Joined: 08/09/2005 20:08

#20546 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Haris.ba »

_BataZiv_0809 wrote: 28/11/2021 17:46
Ne zeli narod ni Sarajevo Towere pod prozorom pa?
Da su se pobunili ko sto se buni narod za hidroelektrane i vjetroparkove mozda ne bi bilo ni Tauvera.

A poredjenje je veoma nategnuto, jer se radi o zgradi na privatnom zemljistu, a drugo su energetska postrojenja na drzavnom zemljistu.

Kod izgradnje stanova imas samo javnu raspravu za regulacioni plan, kod energetskih imas nekoliko javnih rasprava.
last mohicans
Posts: 11684
Joined: 09/08/2012 23:19

#20547 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by last mohicans »

Imas i desetine organizacija za zaštitu okoliša,nevladinih organizacija koje stranci finansiraju da rade to što rade. Čak se i Di Caprio "uključio". Za gradnju stambenih objekata se eventualno moze pobuniti lokalna MZ i to je to. Neke elektrane se moraju izgraditi, to je neminovno. Vjetro elektrane su kap u moru. Čuo sam podatak da građani Njemačke sami proizvedu oko 40% elek.energije na solarne panele, a kod nas jos nisu zakonom regulirane. Još nešto, nemali iznos se nakupi na mjesečnom i godisnjem nivou za obnovljive izvore energije..
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65587
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#20548 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by _BataZiv_0809 »

Haris.ba wrote: 28/11/2021 20:48
_BataZiv_0809 wrote: 28/11/2021 17:46
Ne zeli narod ni Sarajevo Towere pod prozorom pa?
Da su se pobunili ko sto se buni narod za hidroelektrane i vjetroparkove mozda ne bi bilo ni Tauvera.

A poredjenje je veoma nategnuto, jer se radi o zgradi na privatnom zemljistu, a drugo su energetska postrojenja na drzavnom zemljistu.

Kod izgradnje stanova imas samo javnu raspravu za regulacioni plan, kod energetskih imas nekoliko javnih rasprava.
A Dobrinja i terminal?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24384
Joined: 08/09/2005 20:08

#20549 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Haris.ba »

_BataZiv_0809 wrote: 28/11/2021 21:25 A Dobrinja i terminal?
Ma niko se nije ni pocesao dok se dozvole nisu dobile. Cak je bila i posebna odluka opcine da proda dio drzavnog zemljista, i niko nista.
Na prvu fakat ne zvuci negativno - terminal za gorivo na postojecem aerodromu.

U sustini narod nije htio da stopira. Imas primjer kako se u Konjicu stopira hidroelektrana.

Image
Last edited by Haris.ba on 28/11/2021 21:30, edited 1 time in total.
User avatar
Capajebo
Posts: 20693
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#20550 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Capajebo »

Male hidrocentrale su u privatnom vlasništvu, a finansiraju se od malog postotka sto mi svi plaćamo uz račun Elektroprivredi.
Nakon toga Elektroprivreda potpisuje ugovor sa tim vlasnikom privatne hidrocentrale na x godina o obaveznom otkupu proizvedene električne energije po fiksnoj cijeni.

Ako je vama to ok, onda ne znam stvarno.
Locked