FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Locked
dzumandzic1
Posts: 415
Joined: 11/10/2020 11:11

#16151 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by dzumandzic1 »

Najvece mudrosti mozete cuti u rubrici halo centralni :-) :lol:
nekome
Posts: 2880
Joined: 17/05/2011 10:41

#16152 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by nekome »

Rade najbolje zbori! :thumbup:
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#16153 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by nosara »

Mi necemo jos dugo imati izuzetnih, kreativnih, kvalitetno obrazovanih ljudi. Lagano se otapa ta gromada intelekta i karaktera. Jebena vremena su pred nama.

Senadu svaka cast za ovaj CD, a posebno za spicu jedne od emisija Omladinskog programa Drugog programa Radio Sarajeva iz 1987. godine. Ko nije dozivio nece nikada znati koliko je taj radio-program bio kvalitetan, vazan i uticajan za mlade tog doba.

Hvala Senade! 34 godine, a kao da je bilo jucer.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#16154 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by spinel_ »

Ovo mu ode Nedim?
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#16155 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by animus »

Nece ni Nedim da radi više za topli obrok. Mora čovjek od necega zivjeti. Sad je nasao ove dvije studentice da mu volontiraju. Davno je njemu trebala Poreska uci da ispita poslovanje ali nece jer bi onda bila prica da je to atak na neovisno novinarstvo.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#16156 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by spinel_ »

animus wrote: 10/04/2021 23:21 Nece ni Nedim da radi više za topli obrok. Mora čovjek od necega zivjeti. Sad je nasao ove dvije studentice da mu volontiraju. Davno je njemu trebala Poreska uci da ispita poslovanje ali nece jer bi onda bila prica da je to atak na neovisno novinarstvo.
Ode Nedim u Englesku na studij. Mislim da je to razlog.
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#16157 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Sociolog »

spinel_ wrote: 10/04/2021 23:32
animus wrote: 10/04/2021 23:21 Nece ni Nedim da radi više za topli obrok. Mora čovjek od necega zivjeti. Sad je nasao ove dvije studentice da mu volontiraju. Davno je njemu trebala Poreska uci da ispita poslovanje ali nece jer bi onda bila prica da je to atak na neovisno novinarstvo.
Ode Nedim u Englesku na studij. Mislim da je to razlog.
Pa zar nije zavrsio fax ovdje?
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4116
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#16158 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

animus wrote: 10/04/2021 08:36
Porodice Foht wrote: 10/04/2021 07:36 Poslusao novu gradonacelnicu i fakat dosao do zakljucka da ovoga sto je poveo raspravu da mu se dama “cini malo mentalno retardirana zbog nacina kako govori”- treba forumski “cebovati”!
Zena pametna i o sebi pri sebi!
:lol: :lol: :lol:
Drug pa to se i desava ako pratis temu. Ustala kuka i motika da brani gradonacelnicu od mene. Ipak je ona napravila selfi pored titine slike pa joj je sve oprosteno. :mrgreen:
Uzalud vam trud sviraci, žena treba kod logopeda.
Ali ebo nju, vrijeme ce pokazati sta smo dobili.
Fakat sam kriv i izvinjavam se sto sam temu nesvjesno skrenuo sa bitnijih stvari tj onih porodica koje su izgubile najmilije.
Ovu zenu iz Amerike sam upratio slucajno na Facebooku kad je govorila za svog muža dok je jos ziv bio. Govorila je tada o lijekovima koji pomažu bolesnicima. Nije ni slutila da ce ostati bez muža. Strasno sta se desava. Koliko ima ovih pojedinacnih tragedija. Znam da meni niko nebi uzeo mobitel i da mi onemoguci kontakt sa porodicom. Radije me pusti da idem kuci da umrem.
Inace jedan od najveci problem ove pandemije kod nas je sto nema nikakve sanse da komuniciras sa medicinskim radnicima. Od pocetka bolesti kad zoves Dom zdravlja pa do bolnica. Nikog živog ne možes dobiti.
Plus seronje pokusavaju izbjeci obdukciju. I prosle godine su me nervirali obducenti sa izbjegavanjem svog posla a nista se nije promijenilo izgleda.
Drago mi je da je brat ipak pregledao tijelo pa da je bar teorija o prodaji organa odbacena. Na Facebooku se bila bas razvila ta teorija a sve zbog izbjegavanja obdukcija.
Pogledao sam video i ovo oko qbdukcije je pograsno tumacenje otpusnog pisma umrlog od strane ucesnika u emisiji.
Ako na otpusnom pismu umrlog u bolnici (neovisno sta je uzrok smrti) pise "obdukcija-ne", to ne znaci da se obdukcija odbija, vec samo da nije izvrsena.
Ako neki clan porodice ili neko drugo lice ima sumnju u uzrok smrti umrlog, postoji procedura po kojoj se postupa i pokrece zahtjev za obduciju.
Ucesnici u emisiji bi trebali paziti za sto optuzuju doktore ili ustanovu u kojoj rade da im se to ne vrati kao bumerang.
Nisam niciji advokat i podrzavam da se svi navodi doticnih ispitaju, ali i oni trebaju paziti sta govore i za sta optuzuju. 8-)
Last edited by Ima Bosne_Bice Bosne on 11/04/2021 06:52, edited 1 time in total.
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4116
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#16159 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

archi_a wrote: 10/04/2021 09:31 Ne postoji intenzivna na svijetu u kojoj su dozvoljeni mobiteli! Ne radi se o jednom pacijentu, već o desetinama pacijenata. Ljudi, ovo što mi hodamo po ulicama, sunce sija, lijepa odjeća, šetnja, ne odražava šta se gore dešava. Totalno druga dimenzija, gore je rat. Zašto ljudi pucaju? Nije normalna situacija da čujete, vidite i gledate, dva tri kreveta oko sebe, kad u isto vrijeme ljudi počnu da ispuštaju dušu. I tako svakodnevno. Vidite trku doktora koji pokušavaju da pacijenta vrate u život. Čujete ton uređaja koji pokazuje da nije nešto ok. Mog poznanika su morali vezati. Htio kući, nije mogao da gleda. Unezvjeren, a ne bi do kapije mogao izdržati kakva je pluća imao. Ne zaboravite, nema lijeka za virusno oboljenje, možete samo pokušavati da date organizmu snage da se izbori sa upalama i virusom. Ne zaboravite da još niko na svijetu ne zna tačno šta, samo se pretpostavlja. Jedna Njemačka na koljenima, cijeli svijet. A razumijem bol porodica, ne dao Bog nikome. :sad: čuvajte se ljudi. Maska, distanca, higijena.
:thumbup:

Mozda i postoji, ali to onda nije dobra intezivna ( u bolnici u kojoj sam radio u USA, upotreba mobitela na nekim odjeljinjima je bila striktno zabranjena - ne treba objasnjavati zasto). :wink:
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4116
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#16160 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

animus wrote: 10/04/2021 11:44
dzumandzic1 wrote: 10/04/2021 11:30
animus wrote: 10/04/2021 11:18 :lol: :lol: :lol:
Nivo inteligencije po najnovijem mjerenju pacenika na ovom forumu


1. Benjamina
2.
3.
4. Prosjecni Sarajlija
5.
6.
7.
8.
9.
15. Ljudi iz istočne Bosne
VIdim da si SDA bot koji izvrce moje rijeci. Kazem da je nekoliko klasa iznad PROSJECNOG Sarajlije i a jos mnogo klasa iznad PROSJECNE osobe iz istocne Bosne. Mogao sam i reci istocna Hercegovina.
:lol: :lol: :lol:
Sve si ti rekao ovim ali o sebi. Ljude koje su fasisti kao ti pobili i protjerali iz njihovih kuca smatras nizim bicima. Jado jadni eto to si. Prcim ti Benjaminu eto sad sta ćeš. Zovi me sada SDA botom slobodno.
"I tata bi sine." :P :lol:
User avatar
mayab
Posts: 27017
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#16161 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by mayab »

spinel_ wrote: 10/04/2021 23:32
animus wrote: 10/04/2021 23:21 Nece ni Nedim da radi više za topli obrok. Mora čovjek od necega zivjeti. Sad je nasao ove dvije studentice da mu volontiraju. Davno je njemu trebala Poreska uci da ispita poslovanje ali nece jer bi onda bila prica da je to atak na neovisno novinarstvo.
Ode Nedim u Englesku na studij. Mislim da je to razlog.
I ja mislim da je to, prije neki dan je ovo izjavio ...
.... Od svoje struke i daljnje nadogradnje preko master studija ne želim da odstupam. Želja mi je završiti svoj master studij na koji sam primljen na najboljem britanskom univerzitetu u oblasti meteorologije i klimatologije (Univerzitet u Readingu) čim se pandemija koronavirusa stiša i dovede u mjeru da su studenti sigurni vratiti se u klupe jer od online nastave nema ništa. Nema treninga, a nema ni laboratorijskih vježbi i to nije onda upotpunjeno iskustvo koje mi je neophodno za kasnije. Za studij trebaju novci ili stipendija, ali za to ću se isključivo izboriti sam! Imam svoj jasno definisan put i koračam prema cilju koji kroz moj master studij uskoro može indirektno dati doprinos Bosni i Hercegovini. Za sve sam se u životu izborio, pa ću i za master. ...
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#16162 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by milejovic1971 »

Ima Bosne_Bice Bosne wrote: 11/04/2021 06:16
animus wrote: 10/04/2021 08:36
Porodice Foht wrote: 10/04/2021 07:36 Poslusao novu gradonacelnicu i fakat dosao do zakljucka da ovoga sto je poveo raspravu da mu se dama “cini malo mentalno retardirana zbog nacina kako govori”- treba forumski “cebovati”!
Zena pametna i o sebi pri sebi!
:lol: :lol: :lol:
Drug pa to se i desava ako pratis temu. Ustala kuka i motika da brani gradonacelnicu od mene. Ipak je ona napravila selfi pored titine slike pa joj je sve oprosteno. :mrgreen:
Uzalud vam trud sviraci, žena treba kod logopeda.
Ali ebo nju, vrijeme ce pokazati sta smo dobili.
Fakat sam kriv i izvinjavam se sto sam temu nesvjesno skrenuo sa bitnijih stvari tj onih porodica koje su izgubile najmilije.
Ovu zenu iz Amerike sam upratio slucajno na Facebooku kad je govorila za svog muža dok je jos ziv bio. Govorila je tada o lijekovima koji pomažu bolesnicima. Nije ni slutila da ce ostati bez muža. Strasno sta se desava. Koliko ima ovih pojedinacnih tragedija. Znam da meni niko nebi uzeo mobitel i da mi onemoguci kontakt sa porodicom. Radije me pusti da idem kuci da umrem.
Inace jedan od najveci problem ove pandemije kod nas je sto nema nikakve sanse da komuniciras sa medicinskim radnicima. Od pocetka bolesti kad zoves Dom zdravlja pa do bolnica. Nikog živog ne možes dobiti.
Plus seronje pokusavaju izbjeci obdukciju. I prosle godine su me nervirali obducenti sa izbjegavanjem svog posla a nista se nije promijenilo izgleda.
Drago mi je da je brat ipak pregledao tijelo pa da je bar teorija o prodaji organa odbacena. Na Facebooku se bila bas razvila ta teorija a sve zbog izbjegavanja obdukcija.
Pogledao sam video i ovo oko qbdukcije je pograsno tumacenje otpusnog pisma umrlog od strane ucesnika u emisiji.
Ako na otpusnom pismu umrlog u bolnici (neovisno sta je uzrok smrti) pise "obdukcija-ne", to ne znaci da se obdukcija odbija, vec samo da nije izvrsena.
Ako neki clan porodice ili neko drugo lice ima sumnju u uzrok smrti umrlog, postoji procedura po kojoj se postupa i pokrece zahtjev za obduciju.
Ucesnici u emisiji bi trebali paziti za sto optuzuju doktore ili ustanovu u kojoj rade da im se to ne vrati kao bumerang.
Nisam niciji advokat i podrzavam da se svi navodi doticnih ispitaju, ali i oni trebaju paziti sta govore i za sta optuzuju. 8-)
slazem se, NE za obdukciju znaci da nije radjena...a rodbina preko Tuzilastva moze istu traziti...prica brata iz USA o podignutoj Adamovoj jabucici kao znak moguceg gusenja, nema dalje....da se lupis cekicem odmah.. kakve gluposti ljudi mlate, strasno...a da je nemar u bolnicama jeste, ali , ubistvo, prodaja organa, :? :? :?
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#16163 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by milejovic1971 »

:-D
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#16164 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by milejovic1971 »

slazem se, NE za obdukciju znaci da nije radjena...a rodbina preko Tuzilastva moze istu traziti...prica brata iz USA o podignutoj Adamovoj jabucici kao znak moguceg gusenja, nema dalje....da se lupis cekicem odmah.. kakve gluposti ljudi mlate, strasno...a da je nemar u bolnicama jeste, ali , ubistvo, prodaja organa, :? :? :? ona zena mlada sto je izgubila valjda supruga , sto ce traziti obdukciju, najbolje da saceka jos 20 dana da tijelo totalno istruhli pa nek je radi dr///to se vec moralo uraditi, a ne pokopati tijelo..
[/quote]
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#16165 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by _BataZiv_0809 »

spinel_ wrote: 10/04/2021 21:35 Ovo mu ode Nedim?
Sta je to bilo :?
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#16166 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by spinel_ »

_BataZiv_0809 wrote: 11/04/2021 08:45
spinel_ wrote: 10/04/2021 21:35 Ovo mu ode Nedim?
Sta je to bilo :?
Sad sam preslusao opet. Rekao je da mijenja tv kucu prije nego ode u inostranstvo.
Umjesto njega doveo je 2 mlade od 23 i 27 god koje nemaju veze s vremenskom prognozom jer studiraju pravo i ekonomiju :-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#16167 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by _BataZiv_0809 »

spinel_ wrote: 11/04/2021 09:36
_BataZiv_0809 wrote: 11/04/2021 08:45
spinel_ wrote: 10/04/2021 21:35 Ovo mu ode Nedim?
Sta je to bilo :?
Sad sam preslusao opet. Rekao je da mijenja tv kucu prije nego ode u inostranstvo.
Umjesto njega doveo je 2 mlade od 23 i 27 god koje nemaju veze s vremenskom prognozom jer studiraju pravo i ekonomiju :-)
Aha znaci Sladic to izjavio u programu?
User avatar
konektovan
Posts: 40073
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16168 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by konektovan »

Ma momak zasluzuje mnogo više od face tv..uz duzno poštovanje fejsa..
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15466
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#16169 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by problemnatravunu »

spinel_ wrote: 11/04/2021 09:36
_BataZiv_0809 wrote: 11/04/2021 08:45
spinel_ wrote: 10/04/2021 21:35 Ovo mu ode Nedim?
Sta je to bilo :?
Sad sam preslusao opet. Rekao je da mijenja tv kucu prije nego ode u inostranstvo.
Umjesto njega doveo je 2 mlade od 23 i 27 god koje nemaju veze s vremenskom prognozom jer studiraju pravo i ekonomiju :-)
:lol: :lol: :lol: mijenjam jednog od 36 za dvije od 18 :evil:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#16170 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by un1ted »

konektovan wrote: 11/04/2021 09:47 Ma momak zasluzuje mnogo više od face tv..uz duzno poštovanje fejsa..
Kao npr? Moguce da zasluzuje, ali mislim da je i Senad ispao gospodin, jer ako se dobro sjecam, Nedim nije znao progovoriti pred kamerama, imao je mentore, ucio kako da drzi paznju i da umanji svoje "mane".
User avatar
konektovan
Posts: 40073
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16171 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by konektovan »

un1ted wrote: 11/04/2021 09:53
konektovan wrote: 11/04/2021 09:47 Ma momak zasluzuje mnogo više od face tv..uz duzno poštovanje fejsa..
Kao npr? Moguce da zasluzuje, ali mislim da je i Senad ispao gospodin, jer ako se dobro sjecam, Nedim nije znao progovoriti pred kamerama, imao je mentore, ucio kako da drzi paznju i da umanji svoje "mane".
Nemoj me pogresno shvatiti, ne mislim nista loše o face tv-u, jer mu je on upravo dao priliku kad niko nije htio....ali momku je vrijeme da ide dalje, na neki jaci medij, što je i normalno u svijetu tv stanica..
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#16172 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by spinel_ »

_BataZiv_0809 wrote: 11/04/2021 09:40
spinel_ wrote: 11/04/2021 09:36
_BataZiv_0809 wrote: 11/04/2021 08:45

Sta je to bilo :?
Sad sam preslusao opet. Rekao je da mijenja tv kucu prije nego ode u inostranstvo.
Umjesto njega doveo je 2 mlade od 23 i 27 god koje nemaju veze s vremenskom prognozom jer studiraju pravo i ekonomiju :-)
Aha znaci Sladic to izjavio u programu?
Ne. Zavrsio je on u petak zadnju vremensku.

https://youtu.be/L2wm3QDq0qE?t=9552
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#16173 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by _BataZiv_0809 »

Fine koke. Gara je Sandzak :D kako nastimas ovo da ti link radi u odredjenoj minuti videa? @spinel_
User avatar
mk ultra
Posts: 19228
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#16174 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by mk ultra »

un1ted wrote: 11/04/2021 09:53
konektovan wrote: 11/04/2021 09:47 Ma momak zasluzuje mnogo više od face tv..uz duzno poštovanje fejsa..
Kao npr? Moguce da zasluzuje, ali mislim da je i Senad ispao gospodin, jer ako se dobro sjecam, Nedim nije znao progovoriti pred kamerama, imao je mentore, ucio kako da drzi paznju i da umanji svoje "mane".
Pa naravno... tu mu je prva prilika bila, da nije bilo toga ne bi bilo ni dalje.
Svaka cast momku, jedan od rijetkih koji se stvarno zanima i radi nesto sto zna :bih:
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#16175 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by spinel_ »

_BataZiv_0809 wrote: 11/04/2021 10:02 Fine koke. Gara je Sandzak :D kako nastimas ovo da ti link radi u odredjenoj minuti videa? @spinel_
Da, ali nazalost tu znanja o oblasti nema. Ali eto valjda znaju citati :-)
A kopirao sam s racunara - premotas sta zelis i stopiras zatim desni klik na video i copy at current time. To je laksa metoda.
A s moba moze ako uradis copy urld i gdje si pauzirao prepises time tj na kraju url linka dodas u ovom slucaju ?t=2h29m13s sto ti ono kad podijelis pretvori u sekunde :D
Locked