FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...
karanana

#12851 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by karanana »

Sad oni rusofili gore u redakciji uz pomoc politbiroa vec tipkaju tekst i ocitavaju se po optuzbama avdica.

Ali nebitno, jasno je da je dogovor o sferi interesa vec postignut i BiH je po dogovoru potpala pod rusku sferu. To je podrzala i amerika i zapad tako da tu vise nema konflikta medju velikim. To se zna vec godinama povlacenjem omva i volksbanke i dolaskom na njihovo mjesto gazproma i sber. Lagano ali sigurno cizma se spusta. Ne kazem da je lose ni dobro ali tako je. Pa mislite da smo bitni i da dogovora nema da vec ne bi usli vanredno u nato i eu? Eto kao makedonija i albanija i cg toliko napredniji.
Haris.ba

#12852 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Haris.ba »

ExNihilo wrote: 04/07/2020 21:01
Haris.ba wrote: 04/07/2020 20:59 Razne stvari. Između ostalog šta ćeš pisati, a šta nećeš. Ili, češće, kako ćeš o nečemu pisati.
Da li to znači da je tebi uvjerljiva teza kako je Klix pod kontrolom Rusije zato što je Sberbank reklama osvanula na portalu?
Kontrola je teška riječ. Koliko sam skontao, Avdo je rekao da su krenule reklame o toj banci, a vijest o američkom izvještaju o uticaju Rusije u BiH nije objavljen.
ExNihilo
Nindža revizor

#12853 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by ExNihilo »

Haris.ba wrote: 04/07/2020 21:12
Haris.ba wrote: 04/07/2020 20:59 Razne stvari. Između ostalog šta ćeš pisati, a šta nećeš. Ili, češće, kako ćeš o nečemu pisati.
Da li to znači da je tebi uvjerljiva teza kako je Klix pod kontrolom Rusije zato što je Sberbank reklama osvanula na portalu?
Kontrola je teška riječ. Koliko sam skontao, Avdo je rekao da su krenule reklame o toj banci, a vijest o američkom izvještaju o uticaju Rusije u BiH nije objavljen.
Ne, rekao je da je to proruski medij u BiH. A argument mu je reklama.

Inače, upišete u Klix search Sberbank, izbaci jedan promo članak Sberbanke, ovaj koji Avdo spominje. Ubacite, recimo, Raiffeisen, i dobijete 13 (slovima: trinaest) promo članaka u zadnja 2 mjeseca.

Avdino istraživačko novinarstvo očito nije dobacilo do tog nivoa.
Haris.ba

#12854 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Haris.ba »

Poznate su austrijsko-njemačke-ruske veze. :D

P.S.
A sad ozbiljno, ta banka je medijski iščerečena (opravdano, ili ne nebitno) na sitnici promjeni cijene paketa e bankinga za pravna lica nedavno. Osnovi marketinga su da se pojača reklamiranje.
Last edited by Haris.ba on 04/07/2020 21:22, edited 1 time in total.
Ajatolah_

#12855 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Ajatolah_ »

Lik povezuje sve i svašta, i valjda u želji za ekskluzivom ovako samouvjereno rafala svoje hipoteze kao da su neosporive činjenice.

Ako nešto i ubode, to bude između ovih gluposti ala Klix objavio Sberovu reklamu ergo proruski portal. Ne kažem ni da jeste ni da nije, samo da je izneseni "dokaz", koji je za Avdu u kombinaciji s nedostatkom nekog članka bio sasvim dovoljan da ih javno optuži u vrlo gledanoj emisiji, meni smiješan.

Evo ukucajte u Google "site:klix.ba", pa ime banke po želji - Addiko, Raiffeisen, Unicredit, itd., vidjet ćete da Sberbank nije ni toliko frekventan u poređenju s nekim drugim.
ExNihilo
Nindža revizor

#12856 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by ExNihilo »

Pa šta reći o novinaru čija medijska kuća (Žurnal) traži od istog da prije gostovanja eksplicitno izjavi kako ne govori u njihovo ime. :lol:

Još mu je urednik rođak.
thekupus

#12857 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by thekupus »

https://www.youtube.com/watch?v=8DFsOu6IJq4
Šta je ovo rekao na 18:20 između "da bi sada" i "plakao"?

Baš ga neki prenosi udaraju. U razgovoru sa Brankom baš prostački izvali nešto kao "seri đe hoćeš".
ExNihilo
Nindža revizor

#12858 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by ExNihilo »

thekupus wrote: 04/07/2020 22:11 https://www.youtube.com/watch?v=8DFsOu6IJq4
Šta je ovo rekao na 18:20 između "da bi sada" i "plakao"?

Baš ga neki prenosi udaraju. U razgovoru sa Brankom baš prostački izvali nešto kao "seri đe hoćeš".
Get the fuck? :lol:
mahalik

#12859 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by mahalik »

karanana wrote: 04/07/2020 19:24 Samo nek se po sebijici pljuje.
Ja se nesto ne sjecam sta je ustvari problem sa lijecenjen ove curice. Znam da je tata potego pistolj bio ali zasto je to bilo? Odbili da je lijece? Sad kao da nesto drugo pricaju i pokazuju lijekove koje su dobili u sarajevu. Nisam nesto previse pratio.
Sad je pogresno i sto su se ovi raspitivali da vide kako je.
Sustina je da su ovi iz
Kcusa predložili isto kao sto je radjeno u Turskoj a oni to ovdje odbili
Došli iz Turske i dijete dobilo po receptu tuberkulostatike i ovdje tog lijeka nema a iz kcusa rekli nije normalno da djetetu se daju takvi lijekovi sa takvom jačinimo
Nekako sve je ovo ispolitizirano na račun djeteta
Mislim da toj sapunici nema kraja
chelo

#12860 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by chelo »

luckylaka wrote: 04/07/2020 20:11 Mislim da je ovaj Suhret nakgluplji gradonacelnik u BIH...nece migrante tuzlaci,sarajlije,banjalucani...migrante hoce Suhret u Krajinu.Picko jedna poklopi se
Sjedište ničega je u Bihaću. Država i entitet su vidjeni samo na zastavama ispred svadbenih salona. A borili su se za nju opako. Svi ti gradovi su na tranzitu, oni ispadose šaht na najnižoj koti koji ne vodi nigdje. Nije on kriv, niti može cime prijetiti. Taj narod gore je ponosan i prkosan, još od rata i sobom zabavljen, ovo im je udarac. I tvoj komentar je udarac. Njima trebaju pare za zbrinjavanje tj sklanjanje tih ljudi s ulica. Sjetit će ih se supci, idu izbori.
mayab

#12861 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by mayab »

mahalik wrote: 04/07/2020 23:39
Ja se nesto ne sjecam sta je ustvari problem sa lijecenjen ove curice. Znam da je tata potego pistolj bio ali zasto je to bilo? Odbili da je lijece? Sad kao da nesto drugo pricaju i pokazuju lijekove koje su dobili u sarajevu. Nisam nesto previse pratio.
Sustina je da su ovi iz
Došli iz Turske i dijete dobilo po receptu tuberkulostatike i ovdje tog lijeka nema a iz kcusa rekli nije normalno da djetetu se daju takvi lijekovi sa takvom jačinimo
Ne zelim braniti direktoricu i ukc, ali ako smo mi u kući dobro skontali, ovi roditelji su na svoju ruku "izvukli" dijete iz bolnice i na svoju ruku potražili "drugo mišljenje" u Turskoj, i time pravno prestaje obaveza ovih prvih da opet rade liječenje na osnovu nalaza i mišljenja ovih drugih--možda jeste nehumano i neetično, ali bojim se da niko ne želi preuzeti tuđu odgovornost...uglavnom, neka je mala dobro :thumbup:
purgatorio

#12862 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by purgatorio »

mahalik wrote: 04/07/2020 23:39
Sustina je da su ovi iz
Svako malo se skupljaju novci da neko ide na liječenje u Tursku, bez obzira što se mnogi od tih tretmana mogu uraditi i u BiH. Nisam to nikad razumio, u čemu je fazon.
zubi

#12863 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by zubi »

https://nap.ba/news/67337

Podsjećamo, u novembru 2019. godine roditelji djevojčice tražili su od šefa Pedijatrijske klinike Ede Hasanbegovića dozvolu za liječenje van BiH što je on odbio potpisati. Otac djevojčice je u revoltu izvadio gasni pištolj i njime prijetio doktoru. Nakon toga su na KCUS-u organizirani protesti koje je predvodila direktorica Sebija Izetbegović na kojima je javno rekla da „dijete takvih roditelja“ neće niko da liječi. Dalje je navela da "oni mogu liječiti djevojčicu ali da nemaju terapiju za čiju je nabavku odgovoran Federalni zavod zdravstvenog osiguranja i reosiguranja".
JThomas

#12864 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by JThomas »

u državi imamo tri vladajuće stranke koje drže 98% konaca društva. od kojih je jedna najotvorenije rusofilska, druga kao na papiru i izjavama nije, ali je njena majka iz hrvatske izručila na tacni najveći koncern uopšte na balkanu rusiji, i treću koja eto nije, ali je s par vanrednih miliona "kafe" ili par imenovanja možeš navesti da uradi šta god ova prva i druga hoće ne gledajući bilo kakav srednjeročni i dugoročni cilj. ali problem je reklama za banku na klixu :mrgreen:
apsidejzi

#12865 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by apsidejzi »

Haris.ba wrote: 04/07/2020 21:12
Kompletna ideja medija koji se finansira kroz pretplatu ili porez bazira se upravo na tome da drustvo ima jedan medij koji je nezavisan od sponzora. Drzavna televizija se ne bi trebala zvati drzavna jer je medij vlasti, nego drustva. Ti i ja je placamo kroz poreze kako bi bili ekonomski nezavisni i izvjestavali bez straha da ce im neko zavrnuti pipu. To bi tako trebalo u teoriji funkcionisati u jednom demokratskom drustvu. U nas nije tako i to svi znamo.

Medjutim, kliks nije drustveni medij nego privatni. Privatni medij ovisi o sponzorima i ne mogu biti nezavisni na isti nacin kao drustveni medij. Mogu imati nekog glavnog sponzora i onda odbijati konkurentne sponzore zato sto zele sacuvati glavnog sponzora. Neces dirat mecku. Neces sijeci granu s koje se hranis. U takvoj situaciji, onaj ko ima vise para i uticaja ima i kontrolu nad medijima. Najbolje bi bilo kada bi svaki centar uticaja imao svoj privatni medij. To imas u americi sa FOX tv i CNN-om, gdje su prvi republikanski a drugi demokratski nastrojeni. Tad je potrebno gledati oba medija i dobiti siru sliku desavanja da razumijes tokove u drustvu.

Problem sa klixom je taj sto se prodaju kao nezavisni medij gdje svako moze kupiti clanak koji ce se objaviti. Medjutim, ono sto je sastavni dio jednacine a nije vidljivo na prvu jeste mogucnost da kupis neobjavljivanje nekog clanka. Intrigantno je da jedan medij koji se prodaje za nepristrasno objektivan medij ne objavi jednu tako veliku vijest. Istovremeno, intrigantno je da se pojavljuju reklame za koje se dobio novac koje imaju i te kako veze sa akterima neobjavljene vijesti.

No sve u svemu, klix je privatni medij i ima pravo da (ne)objavljuje sta hoce. Nemaju obavezu da budu nepristrasni a jasno je da nisu ekonomski nezavisni. Sutra nek im dodje lokalni mafijas da kupi clanak oni imaju pravo da mu prodaju medijski prostor. Ono sto mene malo tangira u svemu ovome je mantra koju klix prodaje a koja ne stoji. I ja sam poceo primjecivati da se neke vijesti ne objave. Bio je jedan period kada su svi mediji bili u nekoj od politickih partija a posto ja nisam ljubitelj ni jedne, nisam htio biti vjeran ni jednom mediju. Onda sam pronasao klix koji je nekako bio van tih politickih sukoba i gdje si mogao procitati sve o svima. Primjetio sam i kada su poceli prodavati clanke. U pocetku je pisalo Promo a kasnije je to uklonjeno, no opet je ostalo ocito kad SDA naruci neki clanak a kad ne. Medjutim, sad kada su rusi polako poceli poklapati drustvo, klix je kod mene izgubio taj status. Sve cesce se uhvatim da citam druge medije a klix koristim sve vise samo radi foruma, i statistike o koroni.
ExNihilo
Nindža revizor

#12866 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by ExNihilo »

Nije "promo" uklonjeno, nego imaš cjenovnik sa istaknutom promo labelom, kao i bez iste. Sve se plaća.

Nadalje, postoji niz tema i dešavanja koja Klix ne pokriva, bilo zato što im se ne uklapa u uređivačku politiku, bilo zato što su neinformirani, bilo zato što im ne dođe pod radar. Ja dosta pratim vijesti iz nauke i na mjesečnoj razini pomislim kako ima barem 10 udarnih vijesti koje Klix ne objavi pod tom rubrikom. Ali ipak ne idem okolo pričati kako iste nisu objavili jer su ih potkupili ljudi gušteri. Dakle, neobjavljivanje nije dokaz potkupljivanja.

Kada se govori o ma kojem fenomenu, važno je kritički ne posrnuti u teorije zavjere i slične konstrukcije, nego ostati na liniji onoga što možemo argumentovati i dokazati.
_BataZiv_0809
Nindža revizor

#12867 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by _BataZiv_0809 »

Primjeri nekih tema koje klix ne pokriva?
bingov buraz

#12868 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by bingov buraz »

Mali off,gledam na šta je spao servilni miš Mato Đaković,kaže Viškoviću hoćemo li u glavu kaže gost može,neupućen gledalac bi pomislio sad kad ga krene rešetati skočiće ovi iz osiguranja da se bace pred metak kad ono pitanje "gospodine Viškoviću kako ste u ovom teškom vremenu uspjeli da prestignete federaciju po visini ličnog dohodka" uz fingiran iznenađeno zadivljujući pogled
Fingiran jer zna da je to priča za malu djecu al služi svrsi.
JThomas

#12869 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by JThomas »

ExNihilo wrote: 05/07/2020 11:44 Nije "promo" uklonjeno, nego imaš cjenovnik sa istaknutom promo labelom, kao i bez iste. Sve se plaća.

Nadalje, postoji niz tema i dešavanja koja Klix ne pokriva, bilo zato što im se ne uklapa u uređivačku politiku, bilo zato što su neinformirani, bilo zato što im ne dođe pod radar. Ja dosta pratim vijesti iz nauke i na mjesečnoj razini pomislim kako ima barem 10 udarnih vijesti koje Klix ne objavi pod tom rubrikom. Ali ipak ne idem okolo pričati kako iste nisu objavili jer su ih potkupili ljudi gušteri. Dakle, neobjavljivanje nije dokaz potkupljivanja.

Kada se govori o ma kojem fenomenu, važno je kritički ne posrnuti u teorije zavjere i slične konstrukcije, nego ostati na liniji onoga što možemo argumentovati i dokazati.
vidi, valja sat i 10 minuta vaziti da bi suštinski rekao - jebo diplomu, država je u pitanju, gospodin osmica je jedina brana između nas i rusa - a da ne bude baš ofirno. valja to popuniti i napuniti. pa mora biti i šupljiranja.
Haris.ba

#12870 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Haris.ba »

A u biti je priča alternativa koje bi uvozile gas od Ruja da može, ili koje bi prodavale gas preko lng terminala u Rijeci.
Zijo77

#12871 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Zijo77 »

zubi wrote: 05/07/2020 09:18 https://nap.ba/news/67337

Podsjećamo, u novembru 2019. godine roditelji djevojčice tražili su od šefa Pedijatrijske klinike Ede Hasanbegovića dozvolu za liječenje van BiH što je on odbio potpisati. Otac djevojčice je u revoltu izvadio gasni pištolj i njime prijetio doktoru. Nakon toga su na KCUS-u organizirani protesti koje je predvodila direktorica Sebija Izetbegović na kojima je javno rekla da „dijete takvih roditelja“ neće niko da liječi. Dalje je navela da "oni mogu liječiti djevojčicu ali da nemaju terapiju za čiju je nabavku odgovoran Federalni zavod zdravstvenog osiguranja i reosiguranja".
Ne brani Sebiju ako misliš dobro i sebi i svojoj djeci. Sebija je oličenje zla i svega najgoreg što ljudsko biće može da ima. Ona sa svojim suprugom vodi ovaj jadni narod pravo u provaliju iz koje se nećemo izvući. Slučaj sa ovom djevojčicom je najmanji problem.
zubi

#12872 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by zubi »

Zijo77 wrote: 05/07/2020 14:33

Ne brani Sebiju ako misliš dobro i sebi i svojoj djeci. Sebija je oličenje zla i svega najgoreg što ljudsko biće može da ima. Ona sa svojim suprugom vodi ovaj jadni narod pravo u provaliju iz koje se nećemo izvući. Slučaj sa ovom djevojčicom je najmanji problem.
Izvini, jel to ti meni? Ja je branim??
pinkman

#12873 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by pinkman »

zubi wrote: 05/07/2020 14:46

Ispada da je branis.
zubi

#12874 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by zubi »

pinkman wrote: 05/07/2020 15:36
zubi wrote: 05/07/2020 14:46

Ispada da je branis.
Ni u ludilu. Neko je pitao zasto se djevojcica morala lijeciti u Turskoj kad je mogla i kod nas, ja samo okacih link sa Sebijin citatom da nije MOGLA kod nas, jer nije bilo terapije.
breuer

#12875 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by breuer »

dosta raja sere kad je riječ o Seki
Post Reply