Federalna televizija

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#4851 Re: Federalna televizija

Post by dječak sa šibicama »

Sad ce i novogodisnja Viza za buducnost hamzigaho hamzigaha
User avatar
N.N.
Posts: 2991
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#4852 Re: Federalna televizija

Post by N.N. »

Jesu li ovo u HDu !? :mrgreen:
User avatar
MTV
Posts: 14294
Joined: 21/08/2013 19:39

#4853 Re: Federalna televizija

Post by MTV »

Od 18.12.2020. Federalna emituje u HD formatu.
edd_77
Posts: 233
Joined: 16/07/2015 12:48

#4854 Re: Federalna televizija

Post by edd_77 »

:run:




Kćerka Danila Trgovčevića, škrabalo ratnog zločinca Radovana Karadžića

SKANDALOZNO: TAMARA TRGOVČEVIĆ SA FTV ŠIRI MRŽNJU PREMA BORCIMA ARMIJE RBIH



SKANDALOZNA NAJAVA FTV-A POVODOM HAPŠENJA PRIPADNIKA ARMIJE R BIH /VIDEO/:

Prije četiri dana policijski službenici Državne agencije za istrage i zaštitu su u Tuzli i Sapni uhapsili sedam pripadnika Armije RBiH za navodno počinjene ratnog zločina na području Zvornika.

Najavljujući sadržaj “Dnevnika 2”, voditeljica FTV-a Tamara Trgovčević je na skandalozan način uhapšene pripadnike Armije RBiH predstavila kao ratne zločince sa područja Tuzle i Sapne.

- “Na odgovornost pozvani ratni zločinci sa područja Tuzle i Sapne”, rekla je Tamara Trgovčević.



Iako su isti dan u Foči uhapšena dvojica pripadnika Vojske RS, u spomenutoj najavi nije navedeno da su na odgovornost pozvani ratni zločinci sa područja Foče. Također, najavljeni prilog u “Dnevniku 2” je urađen bez spomenutih skandaloznih konstatacija, a što upućuje na zaključak da je voditeljica Trgovčević smišljeno uhapšene pripadnike Armije RBiH nazvala ratnim zločincima.

Uz gornju prenešenu informaciju smatramo bitnim naglasiti da je Tamara kćerka Danila Trgovčevića koji je do početka srpsko-crnogorske agresije na Republiku Bosnu i Hercegovinu radio na RTV BiH u Sarajevu. Uz prve napade na državu i narod RBiH, Tamarin otac Danilo prelazi kod ratnog zločinca Radovana Karadžića i RTV tzv. Srpske Republike BiH, kada iz jazbine zloglasnog srpskog „Kanala C”, sa Ristom Đogom vodi antibosansku progandu i širi mržnju prema svemu što nije srpsko, odnosno prema svemu što je bosansko. Zbog širenja mržnje škrabalo ratnog zločinca Karadžića, Danilo Trgovčević, morao bi biti sudski gonjen.

Međutim, „za nagradu” kako se naglašava u jednom postu na Facebooku, „'crveni' njegovu kćerku zapošljavaju u Sarajevu, na Federalnoj RTV, u istom onom gradu kojeg je njen otac Danilo terorizirao propagandom, u istoj onoj kući koju je izdao i opljačkao”.

Dalje, isti izvor tvrdi, „Tamara Trgovčević je završila ‘prestižni’ fakultet na Palama, dok u Sarajevu vodi dnevnik na FTV”, sa posebnim naglaskom da zauzima mjesto nekom djetetu šehida, poginulog borca i RVI, koji su branili grad Sarajevo i državu od velikosrpskog agresora, Danilovih i Tamarinih sunarodnika.

Dalje se ističe: „Istina, Danilo Trgovčević je radio u Prenosu i emitovanju programa - PEP RTV Sarajevo. Sve njihove radne knjižice iz kadrovske služe i pečat je pokupila Radmila Tintor i svi su već u aprilu 1992.g. prešli na četničku stranu. Svi su imali zadatak da gdje rade pokupe sve i što više tehnike i vozila. Oni tehničari gdje je i on pripadao su pokupili svu tehniku za prenos i snimanja, reportažna kola direktnog prenosa, kao i ostala vozila“ /kraj citata/.

U svakom slučaju, krajnje je nedopustivo da i FTV širi otvorenu mržnju, a novinarika Tamara Trgovčević se stavljaju u poziciji sudija i osuđuju prije presude, pa iako je dobro poznato da se radi o srpskim podmetačenima, političkim hapšenjima i procesima, radi izjednjačavanja žrtve i zločinaca u Bosni.
Nego, interesira nas, zašto šuti Regulatorna agencija za komunikacije BiH? Da li oni prate odvale sa FTV?
User avatar
chakany
Posts: 2906
Joined: 05/09/2010 14:05

#4855 Re: Federalna televizija

Post by chakany »

Na Federalnom radiju se već danima vrti reklama za audiciju za novo TV lice Alternativne TV.
Nekako mi je bilo zaparalo prvi put uši kad sam čuo, pa sam čekao da čujem drugi put, jer sam mislio da nešto nisam najbolje čuo.
Čudno mi je da reklamiraju konkurentsku TV kuću na radiju.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4391
Joined: 02/12/2017 20:10

#4856 Re: Federalna televizija

Post by fusion_ba »

Reklamirace sve sto se plati.
Samo cudno da ATV iz Banjaluke preko Federalnog radija trazi tv lica.
User avatar
chakany
Posts: 2906
Joined: 05/09/2010 14:05

#4857 Re: Federalna televizija

Post by chakany »

Blago nama, subotom i nedjeljom od 20:10. Sad kad seriju zatamne na RTL-u, a RTL-ovci emituju radnim danima seriju, a ovi sa FTV će samo vikendom.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#4858 Re: Federalna televizija

Post by Loki2k9 »

Federalna televizija inace zaposli vise Srba iz RS-a nego Hrvata s podrucja cijele BiH.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4391
Joined: 02/12/2017 20:10

#4859 Re: Federalna televizija

Post by fusion_ba »

chakany wrote: 05/02/2021 17:04 Blago nama, subotom i nedjeljom od 20:10. Sad kad seriju zatamne na RTL-u, a RTL-ovci emituju radnim danima seriju, a ovi sa FTV će samo vikendom.
Naslutio si :D evo repriza vec zakljucana
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1477
Joined: 21/04/2014 17:59

#4860 Re: Federalna televizija

Post by tvojkomsija »

Zasto se na ovoj televiziji ne bi poceo snimati i prikazivati neki kviz tipa ko zeli biti milioner, Potjera ili tako nesto slicno. Da se snima u Sarajevu i da bude na bosanskom jeziku?

Nek budu po jedan Hrvat i jedan Bosnjak voditelji, da se ispostuju federalni partneri, nije problem.

Kako u Zagrebu i Beogradu mogu imati kvizove a mi nikad? Jesmo li toliko debilan narod? Fakat to ne mogu shvatiti.

Pa ja bih sa 5 prijatelja smislio 1000 pitanja za Potjeru i 5 fakultetskih profesora nasao za lovce.

Hrvatsku Potjeru iskreno ne sjecam se kad sam propustio, odlican koncept kviza. "Milijunas" takodjer top.

Mozda nasem narodu ne treba prilika da nesto prate i nauce nove stvari.. Zvezde granda su ipak vrhunac televizije?
mahalik
Posts: 1916
Joined: 12/09/2009 16:48

#4861 Re: Federalna televizija

Post by mahalik »

a zašto FTV ne bi prvo postao javni servis a ne lokalna tv na nivou NTV 99 kakva je trenutno. Mada je i NTV99 u svoje vrijeme imala boljih trenutaka.
bhnapoleon1
Posts: 6494
Joined: 11/05/2014 23:47

#4862 Re: Federalna televizija

Post by bhnapoleon1 »

Kreteni pustili Astreiks i Obeliks i isjekli kraj da puste vijesti, pa pusti film do kraja, izračunaj koliko traje
User avatar
fusion_ba
Posts: 4391
Joined: 02/12/2017 20:10

#4863 Re: Federalna televizija

Post by fusion_ba »

bhnapoleon1 wrote: 22/03/2021 15:03 Kreteni pustili Astreiks i Obeliks i isjekli kraj da puste vijesti, pa pusti film do kraja, izračunaj koliko traje
Nastave oni film poslije vijesti koliko znam
bhnapoleon1
Posts: 6494
Joined: 11/05/2014 23:47

#4864 Re: Federalna televizija

Post by bhnapoleon1 »

fusion_ba wrote: 22/03/2021 15:27
bhnapoleon1 wrote: 22/03/2021 15:03 Kreteni pustili Astreiks i Obeliks i isjekli kraj da puste vijesti, pa pusti film do kraja, izračunaj koliko traje
Nastave oni film poslije vijesti koliko znam
e jbg nisam čekao, pogledao u programu nije pisalo da ide film poslije vijesti tako da sam napustio.
User avatar
chakany
Posts: 2906
Joined: 05/09/2010 14:05

#4865 Re: Federalna televizija

Post by chakany »

Blago nama, od danas u novom terminu od 21:05 od ponedjeljka do četvrtka.
User avatar
chakany
Posts: 2906
Joined: 05/09/2010 14:05

#4866 Re: Federalna televizija

Post by chakany »

Nova serija Drim Tim, subotom od 20:10.
Posljednja sezona serije Crno-bijeli svijet nedjeljom od 20:10.
Uskoro i nova serija iz HBO originalne produkcije, Naši momci.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4391
Joined: 02/12/2017 20:10

#4867 Re: Federalna televizija

Post by fusion_ba »

Samo srpske i hrvatske serije na programu "našeg" javnog servisa. :bih:
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#4868 Re: Federalna televizija

Post by Grean »

Napokon neko da zna odgovoriti kad i kako treba. Salkicu do sad :thumbup:

Oporavak nakon onog Jerlagica, dojucerasnjeg predsjednika Za BiH. Pregazi tnikace Tadic i njega i voditeljicu u jednoj od prijasnjih emisija o non-paperu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65331
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4869 Re: Federalna televizija

Post by _BataZiv_0809 »

Sta Salkic misli o respiratorima, aferi Asim, Osmici koji vodi obavjestajnu sluzbu jer ko Brus Vilis gasi zavjese, o intelektualcima Mahiru Devicu i Harisu Zahiragicu kao novim nadama stranke mu, te koliko je slovom i brojem svoje familije uhljebio u institucije RS koja na posao putuje iz Tuzle.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#4870 Re: Federalna televizija

Post by Grean »

Ne znam niti je bitno u ovom kontekstu.

Prica je o uglavnom teladi koja sjede i klimaju glavom, nisu se u stanju verbalno iznijeti sa raznoraznim negatorima zlocina, sa svojatanjem pola drzave i sl. provokacijama koje redovno slusamo. Eto ovaj za promjenu nesto i zna. Nije Salkic jestjednako stranka. Ovdje govorim o njemu, zaboli me za SDA.

Sto se ovih iz Sarajeva tice, mozda Dino osvjetla obraz danas sutra, ima taj fluid kad ga krene i nije ga lako poklopiti. Ovi ostali rupa, ne znaju bez zamuckivanja hljeb u granapu zatraziti.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65331
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4871 Re: Federalna televizija

Post by _BataZiv_0809 »

Evo upalio sam pa cemo vidjeti.
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#4872 Re: Federalna televizija

Post by musicman80 »

tvojkomsija wrote: 06/03/2021 00:44 Zasto se na ovoj televiziji ne bi poceo snimati i prikazivati neki kviz tipa ko zeli biti milioner, Potjera ili tako nesto slicno. Da se snima u Sarajevu i da bude na bosanskom jeziku?

Nek budu po jedan Hrvat i jedan Bosnjak voditelji, da se ispostuju federalni partneri, nije problem.

Kako u Zagrebu i Beogradu mogu imati kvizove a mi nikad? Jesmo li toliko debilan narod? Fakat to ne mogu shvatiti.

Pa ja bih sa 5 prijatelja smislio 1000 pitanja za Potjeru i 5 fakultetskih profesora nasao za lovce.

Hrvatsku Potjeru iskreno ne sjecam se kad sam propustio, odlican koncept kviza. "Milijunas" takodjer top.

Mozda nasem narodu ne treba prilika da nesto prate i nauce nove stvari.. Zvezde granda su ipak vrhunac televizije?

Kvizovi o kojima govoris su vlasnistvo britanske TV kuce ITV. Da bi se isti emitovali u drugim zemljama, potrebno je kupiti licence i uloziti novac u opremanje studija i druge stvari koje odredjuje vlasnik licence. Sve to je jako skupo, a FTV jedva ima novac za isplatu plata radnicima, takvi projekti bi bili preskupi za realizaciju. HRT ima godisnji budzet od 147,000,000,000 Kn za 2021.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4391
Joined: 02/12/2017 20:10

#4873 Re: Federalna televizija

Post by fusion_ba »

Pa neka smisle neki svoj kviz, ne mora biti visokobudžetni.
Ali lakše je kupovati gotove proizvode iz Srbije i Hrvatske, a nazivati se "javnim servisom". To su samo na papiru.
mahalik
Posts: 1916
Joined: 12/09/2009 16:48

#4874 Re: Federalna televizija

Post by mahalik »

Njima nema Ko raditi pa su ovog sa face tv doveli
https://www.jabuka.tv/sramotno-tv-izvje ... og-wuhana/
Sjećate li ga se hhaha
Ajdinn4
Posts: 629
Joined: 21/06/2021 20:59

#4875 Re: Federalna televizija

Post by Ajdinn4 »

Ovi kao u HD idu a ne znaju seriju pustiti u 16:9, o HD da ne govorim. Ona serija Kriza ide uredno u HD na RTL a kod ovih u 4:3 letterboxu.
Post Reply