X FACTOR Adria

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
idic
Posts: 865
Joined: 04/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#2526 Re: X FACTOR Adria

Post by idic »

Jasno je da neće proći u finale neko ko je maloljetan. Ljudi dragi pa ovo je sve ogroman biznis na kojem se uzimaju velike pare. Šta da rade od djeteta od 13 - 14 godina. Ne može sama potpisati ugovor niti putovati, održavati koncerte niti graditi bilo kkavu karijeru u tim godinama. Lijepo je drže do kraja da na njoj uzmu pare od glasova, jer se zna da najviše glasaju tinejdžeri.
Žao će mi biti ako Maid ne pobjedi jer je u zadnja dva live pokazao koliko je nadmoćan u odnosu na ostale kandidate. :thumbup:
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#2527 Re: X FACTOR Adria

Post by Havatar »

szlava wrote:
x_lecter wrote:kome je tamarA lijepa taj nije dobar. sva ispijena ko da leukemiju treba ima ... em nikakva em ni sise ni guzova

Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
Meni zenska totalno odbojna kao mrtvac se ponasa mrzim onakve cure ne mogu ih organski :evil:
:thumbup:
User avatar
Big Ang
Posts: 14294
Joined: 08/05/2013 08:58

#2528 Re: X FACTOR Adria

Post by Big Ang »

ljubi je ja :D
User avatar
nineinchnails
Posts: 1665
Joined: 24/02/2009 12:09

#2529 Re: X FACTOR Adria

Post by nineinchnails »

Gdje je bila Emina da kaze Michaelu Jacksonu "jos si mlad" kada je poceo karijeru sa 5 godina...
User avatar
Big Ang
Posts: 14294
Joined: 08/05/2013 08:58

#2530 Re: X FACTOR Adria

Post by Big Ang »

nineinchnails wrote:Gdje je bila Emina da kaze Michaelu Jacksonu "jos si mlad" kada je poceo karijeru sa 5 godina...
:thumbup:
User avatar
LEDA
Posts: 1426
Joined: 13/04/2013 16:08

#2531 Re: X FACTOR Adria

Post by LEDA »

Nisam mogla vjerovati .....ispala Ilma :( najveći talenat X Factor-a.
Nešto mislim da se tamo svima tresu gaće od Ilminog pjevanja ......ima ,srećom,Ilma puno vremena pred sobom . Neka završi školu,pa nakon toga startuje s pjevanjem.

Sinoć ne najlošiji bio Danijel- pokazao koliko je slabiji od nekih drugih.
Maid je rasturio Odiseju - bravo. i mislim ,da je priča ova premlada ,a ovome zadnji voz -degutantna.Ali to reče "pametnica" Emina -pa nema težine.
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#2532 Re: X FACTOR Adria

Post by Partizzanka »

nije bila nigdje kada je on imao 5 godina
ali nije mu bila ni na sahrani kada je umro u 51. godini od predoziranja svime i svacime
nije bila sa njim kada je patio i imao i prevelikih psihickih problema
nije bila sa njim na masi plasticnih operacija i izbjeljivanju koze da se rijesi kompleksa iz ranog djetinjstva
nije bila sa njime kada je kupovao luna parkove i spavao u krevetu sa djecom da bi nadoknadio izgubljeno djetinjstvo
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2533 Re: X FACTOR Adria

Post by cyprus »

Ispadanje Ilme me baš iznenadilo :shock: :shock: Ja sam smatro da su Kajmakoski i ona sigurni finalisti...

I mislim da je sramotno glasanje publike bilo... Ali sa druge strane rekao bih da je odluka žirija logična... Maid je ipak izvođač koji u ovom trenutku na sceni može najviše da ponudi, dočim je Ilma dijete koje baš i ne mogu sad zamislit kako snima spotove i drži koncerte... Ima vremena, a svakako će ona ostat ponajviše upamćena na ovom showu, bez obzira ko god da pobjedi... Maidu je ulazak u finale bio potrebniji...

Al' opet mi je frapantno kako su se njih dvoje našli u baražu... Svim ostalima je više bilo mjesto tu...
User avatar
LEDA
Posts: 1426
Joined: 13/04/2013 16:08

#2534 Re: X FACTOR Adria

Post by LEDA »

Zanima me šta bi Simon rekao kada bi čuo Ilmu.
Bezbeli bi je poslao kući zbog njenih 13 god.
Pa što su je tako mladu uopšte pustili u takmičenje.
Isto kao da je ovo takmičenje: "Uhvati zadnji voz,ako ga stigneš".
Nisam ljuta što je Ilma ispala ,ljuta sam zbog glupih -nebuloznih komentara muzičkih "veličina" iz žirija.
Domy31
Posts: 822
Joined: 08/06/2011 18:37

#2535 Re: X FACTOR Adria

Post by Domy31 »

Image
User avatar
LEDA
Posts: 1426
Joined: 13/04/2013 16:08

#2536 Re: X FACTOR Adria

Post by LEDA »

Emina je toliko bistra da joj se vidi kroz glavu.......čuj budale ,ona bi mijenjala pravila X Factora . Pravila su svuda ista i svuda učestvuju djeca od 12,13 ,14 god ( mada i ja mislim da je to prerano za ovakvo ,surovo takmičenje).
Emina , najbolje bi ti bilo da samo budeš lijepa i.......šutiš.
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#2537 Re: X FACTOR Adria

Post by Partizzanka »

leda,
posto su toliko pravila iskrivili i prekrojili kako bi njima pasalo ... da bi im ovo mozda bio jedini pozitivan potez
uvodjenje dobne granice
User avatar
LEDA
Posts: 1426
Joined: 13/04/2013 16:08

#2538 Re: X FACTOR Adria

Post by LEDA »

Partizzanka wrote:leda,
posto su toliko pravila iskrivili i prekrojili kako bi njima pasalo ... da bi im ovo mozda bio jedini pozitivan potez
uvodjenje dobne granice
Nadam se da OVI neće dobiti priliku da postavljaju dobnu granicu . Produkcija je vidjela "domet" rozla TV-a ,pa će X Factor prepustiti nekoj drugoj ,ozbiljnijoj TV kući. ako je ovo regionalni X F. tada su uz 2 voditeljice iz Srbije i jedne iz Makedonije ,trebali dovesti nekoga i iz BiH. U žiriju su trebali,isto.imati "udrobljene" sudije ,dovesti više učesnika iz Hrvatske .....sve u svemu ,ovo ispade k'o zabava u Domu kulture - Čekrčići. :D
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#2539 Re: X FACTOR Adria

Post by spinel_ »

evo sve
suze mi niz ledja liju
...
blago vama kad se zamarate idiotizmima
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#2540 Re: X FACTOR Adria

Post by muminovic »

Ilma je ispala, necu vise ni gledati X-FACTOR !!!!
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#2541 Re: X FACTOR Adria

Post by muminovic »

Kazu Ilma je premlada, a curica koja ima 13 godina u X-FACTOR USA, je osvojila DRUGO MJESTO, samo zato sto je COUNTRY pjevac imao vise glasova i glasaca, inace bi bila PRVA u USA.

bosanska rijec
Posts: 575
Joined: 25/09/2007 21:07

#2542 Re: X FACTOR Adria

Post by bosanska rijec »

bosanska rijec wrote:. Sreca da Ilma ima glas pa to ona sve stojicki dobro otpjeva.
Svaka joj cast kad sve to dobro podnosi, a tako mlada, ona je pravi x faktor.
kako otjpjeva Haris .... sve je laz.....
Rekoh li da je sve laz, :D cim su krenuli da joj prave smicalice od oblacenja, tona, i slicnih budalastinja pretpostavit je da nisu mogli podnijeli malu a veliku pjevacicu i slavuja Ilmu. Pa taj x faktor ne bih ni gledala da slucajno nisam primjetila na jednoj od stranica preslatku Ilmu koja fantasticno pjeva,a to samo Bog dragi moze dati onako nesto. Ne mozes je prestati ni gledati ni slusati toliko je predobra. Da nije bilo Ilme taj x faktor ne bi valjao ni sekunde.... Zao mi ovih talenata sto tamo uopce i idu ali jedino dobra stvar je za Ilmu sto sada svi znaju koji je dobar talenat. Ni Maid ni Ilma se nisu se u onoj ulozi nasli zbog glasanja, laz... :roll:
User avatar
shalla
Posts: 9312
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#2543 Re: X FACTOR Adria

Post by shalla »

To je ta zrela, vokalno perfektna, Emina Jahović sa nekih 20-ak godina :-)



Ono se našlo da komentariše nekoga, ccc.

I čuj Maidu zadnji voz, pa nije valjda da umire tobe jaRabbi...
User avatar
Lunetina
Posts: 318
Joined: 27/12/2013 09:36
Location: Zimbabwe

#2544 Re: X FACTOR Adria

Post by Lunetina »

cyprus wrote:Ispadanje Ilme me baš iznenadilo :shock: :shock: Ja sam smatro da su Kajmakoski i ona sigurni finalisti...

I mislim da je sramotno glasanje publike bilo... Ali sa druge strane rekao bih da je odluka žirija logična... Maid je ipak izvođač koji u ovom trenutku na sceni može najviše da ponudi, dočim je Ilma dijete koje baš i ne mogu sad zamislit kako snima spotove i drži koncerte... Ima vremena, a svakako će ona ostat ponajviše upamćena na ovom showu, bez obzira ko god da pobjedi... Maidu je ulazak u finale bio potrebniji...

Al' opet mi je frapantno kako su se njih dvoje našli u baražu... Svim ostalima je više bilo mjesto tu...
I ja sam isto bila 100% sigurna da Ilma i Danijel idu u superfinale i da će se, čak, boriti za prvu poziciju, mada pomenutog smatram prosječnim pjevačem.

Što se glasanja tiče, nisam pobornik teorija zavjere, ali mi je sinoć sve bilo nekako čudno. Pored nas 'blentavih' Bosanaca koji podržavamo svakakve likove samo zato što su 'naši', odjednom toliko slabo glasamo da se ti isti 'naši' nađu u duelu. :roll:

Sljedeće, odluka žirija me, malo je reći, šokirala, odnosno Eminina odluka, jer je na kraju balade njen glas imao najveću težinu. Sinoć je napravljen presedan, jer ni u jedom prijašnjem live-u (ako me sjećanje dobro služi) žiri nije imao (da prostite) *uda da donese odluku o nečijem odlasku i onda se odjednom sinoć, niotkud, Emina odvažila da nekome zapečati sudbinu. Bilo bi, u najmanju ruku, pošteno da je tako važnu odluku (kakva god ona bila) prepustila publici, jer je publika ipak najmjerodavnija. Ovako je ostao gorak utisak da je Ilma zakinuta od strane žirija koji je od samog početka za nju imao samo riječi hvale i to je ispratiše glupavim obrazloženjem da je premlada. Poštenije bi mi onda bilo da joj uopšte nije bilo dozvoljeno da učestvuje, a ovako gospodo, ako ste joj već dozvolili da se takmiči, onda budite dosljedni u toj odluci do kraja. Hvatanje zadnjeg (odnosno posljednjeg) voza, neću komentarisati uopšte.

Na kraju, što se samog duela tiče, budimo realni, Maid dobro pjeva, ima sluha što je najvažnije, ali i njegov glas je prosječan i pjeva samo jedan žanr od kojeg se ja poprilično smorim (ok otpjevati jednu Čolinu pjesmu, ali skoro svaku, ipak je malo previše), dok je s druge strane Ilmin glas božanstven i vanserijski i ovo jeste bila i njena prilika, bez obzira šta ko mislio. Ne znamo mi šta će se desiti sutra, a kamoli u nečijoj budućnosti, ali sa velikom sigurnošću mogu reći da Maid neće biti ni blizu prvog mjesta, a ne da će pobijediti. Živi bili, pa vidjeli! Ako snimi album, prva ga kupujem...

Što reče jedan momak na nekom forumu koji sam čitala, žiri je počeo da traži Y faktor, jer je jedini X faktor sinoć izbačen.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#2545 Re: X FACTOR Adria

Post by Not My Idea »

zao mi je sto je doslo do toga da ispadne ili Ilma ili Maid, ali opet- izmedju njih dvoje, i ja sam bila za to da Maid ostane.

Slazem se s Eminom, da je ovo njemu vjerovatno zadnja sansa, a Ilma...njeno vrijeme ce stvarno tek doci. Sad treba da zavrsi OSNOVNU skolu, pa srednju. Mozete li vi Ilmu zamislit da za dva mjeseca pjeva po nekim klubovima, kafanama i diskotekama? Da Ilma pjeva teske ljubavne pjesme? Ja ne mogu jer ona tu emociju tek treba dozivjeti. Doci ce njeno vrijeme, u to nema nikakve sumnje.

I da, drago mi je sto je Emina presudila, konacno je neko skupio mooda pa nesto odlucio i rekao stvarno sta misli.



nazalost, pobjedit ce Danijel i to nam je vec odavno svima jasno a apsolutno se nista tu ne moze uradit.
bosanska rijec
Posts: 575
Joined: 25/09/2007 21:07

#2546 Re: X FACTOR Adria

Post by bosanska rijec »

a sto se tice Eminine odluke imala je pravo...od dva zla ipak je izabrala ono manje.... Ilma ima vremena, a sto se nasla i ona i Maid u ovoj situaciji nije Emina kriva.
kroz cijeli show Emina me prijatno iznenadila, fino i njezno bice.... :)
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2547 Re: X FACTOR Adria

Post by It_is_a_Leclerc »

spinel_ wrote:evo sve
suze mi niz ledja liju
...
blago vama kad se zamarate idiotizmima
A ti si na temu došao da pokažeš kako si ti urban, moderan, prosvijećen i slušaš samo Haydena ?
User avatar
LEDA
Posts: 1426
Joined: 13/04/2013 16:08

#2548 Re: X FACTOR Adria

Post by LEDA »

It_is_a_Leclerc wrote:
spinel_ wrote:evo sve
suze mi niz ledja liju
...
blago vama kad se zamarate idiotizmima
A ti si na temu došao da pokažeš kako si ti urban, moderan, prosvijećen i slušaš samo Haydena ?
A,ne ,ne -njegov izbor je Bach :lol:
Baba_Droga
Posts: 407
Joined: 24/01/2006 23:16

#2549 Re: X FACTOR Adria

Post by Baba_Droga »



E sinoc kada sam gledala ovaj nastup i Maidovu pjesmu spasa, opazila sam Eminu kako drži otvorena usta...ibreti se :) i sa usana joj se moglo pročitati da kaže: Je Bo Teeee :D
Smjela bi se zakleti da je bilo tako, NO MEĐUTIM, sada pogledam ovaj Maidov snimak...i nigdje tog dijela...samo dio kada Emina trepće i uživa .

Jel moguće da su oni to montažirali i izbacili taj dio sa JE i BE :D
Ja sam nešta toliko uvjerena u to... ali ko zna, možda me san počeo da 'fata pa mi se pričinjavalo :)

Kada je repriza ovog šoua...neko ko ne radi neka gleda :)
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#2550 Re: X FACTOR Adria

Post by jastuk1 »

Baba_Droga wrote:
E sinoc kada sam gledala ovaj nastup i Maidovu pjesmu spasa, opazila sam Eminu kako drži otvorena usta...ibreti se :) i sa usana joj se moglo pročitati da kaže: Je Bo Teeee :D
Smjela bi se zakleti da je bilo tako, NO MEĐUTIM, sada pogledam ovaj Maidov snimak...i nigdje tog dijela...samo dio kada Emina trepće i uživa .

Jel moguće da su oni to montažirali i izbacili taj dio sa JE i BE :D
Ja sam nešta toliko uvjerena u to... ali ko zna, možda me san počeo da 'fata pa mi se pričinjavalo :)

Kada je repriza ovog šoua...neko ko ne radi neka gleda :)
Jeste nije ti se pričinilo. To Je booou teeee je sigurno bilo sinoć i razgovjetno se moglo pročitati s usana, jer je to izgovorila prilično polako i u iskrenom šoku.

Uzgred, Odiseja hajde de, dobra kolko jeste, ali završetak u Nije ljubav stvar je meni prosto zapanjujući.

Stvarno je umjetnost kad vokalist uspije izjednačiti tonalitet u vrhu svog visokog registra sa tonom muzičke podloge, pa se ni ne osjeti kad je ustvari prestao pjevati jer se vokal potpuno stopio s visokim tonom muzičke podloge. (ovo se odnosi primarno na Odiseja nastup)

Post Reply