X FACTOR Adria

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#1551 Re: X FACTOR Adria

Post by jastuk1 »

Better Man wrote: Glede Maida, on je jedan veliki foler i umišljena zvijezda koja je bolesno opsjednuta Zdravkom Čolićem i izgleda samo njegove pjesme pjeva. Kad već pjeva Čolu onda nek otpjeva Pjesmo moja da ga vidimo na jednoj od najtežih pjesama ili Odvešću te.
E pa ovo je isto visoko i Maid skroz lijepo iznosi visoki registar, a da pri tome ne mora da se dere:



Uzgred, Maid se još i popravio tehnički u vokalu kakav je bio na ZMBT. I dan danas se naježim kad se prisjetim njegove izvedbe Kao moja mati. Onolika širina u visokom registru se rijetko čuje. Nažalost na youtube kod tog spota ton je ukinut.

Vokalno tehnički je bio pravi beton kako je izveo Pisaću joj pisma duga. Očekivao sam da će biti dobar, ali je i mene iznenadio koliko se tehnički dotjerao od ZMBT dana.

Neko reče Haris i ispadanje naredne sedmice. Nadam se da neće. Barem ću ja opet glasati za njega i to iz BL, aBd. :D
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#1552 Re: X FACTOR Adria

Post by Kal El »

Ma glasaju za njega male curice na twitteru :lol: Iako mi je drag i želim da prođem, ali napraviše od njega đastinu bieber -.-

Sent from my LT26i using Tapatalk
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#1553 Re: X FACTOR Adria

Post by Partizzanka »

pa kako se nece dotjerati kada radi sa zeljkom, u zmbt je bio prepusten sam sebi, ovako ipak ima nekoga ko ce smiriti njegovo talasanje - ovo se odnosi na Maida naravno

danijel, def sam skontala sta me nervira i zasto mi ne lezi covjek, bas zbog te socijalne price. ne mogu socijale i sve kao ja jadan ja bijedan eto ovako onako, a super pjevam - idi kuci mami u supu pa prosipaj tu pricu

maid ima ono nesto, a ono nesto nije x faktor nego je samouvjerenost koja proistice iz zelje da radi ovo sto radi ali fakat! nerviraju me svi ucesnici koji kada pjevaju ok to zvuci ali kada ih nesto pitas crvene se, mrmljaju, ne znaju sastaviti prostoprosirenu recenicu, smijulje se, zamuckuju i sl - NE MOZES BITI ZVIJEZDA niti stajati na sceni ako cim sidjes sa scene ti si mutavac!
crysis
Posts: 1336
Joined: 05/10/2009 16:47
Location: Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup.

#1554 Re: X FACTOR Adria

Post by crysis »

Maid samo pjeva pjesme zdravke čolića, treba mu dat nesto drugo, nekog drugog izvodjaca , domaceg ili stranog pa da vidimo kako bi to odradio.
User avatar
LEDA
Posts: 1426
Joined: 13/04/2013 16:08

#1555 Re: X FACTOR Adria

Post by LEDA »

Partizzanka wrote:pa kako se nece dotjerati kada radi sa zeljkom, u zmbt je bio prepusten sam sebi, ovako ipak ima nekoga ko ce smiriti njegovo talasanje - ovo se odnosi na Maida naravno

danijel, def sam skontala sta me nervira i zasto mi ne lezi covjek, bas zbog te socijalne price. ne mogu socijale i sve kao ja jadan ja bijedan eto ovako onako, a super pjevam - idi kuci mami u supu pa prosipaj tu pricu

maid ima ono nesto, a ono nesto nije x faktor nego je samouvjerenost koja proistice iz zelje da radi ovo sto radi ali fakat! nerviraju me svi ucesnici koji kada pjevaju ok to zvuci ali kada ih nesto pitas crvene se, mrmljaju, ne znaju sastaviti prostoprosirenu recenicu, smijulje se, zamuckuju i sl - NE MOZES BITI ZVIJEZDA niti stajati na sceni ako cim sidjes sa scene ti si mutavac!

:thumbup:

Svi oni znaju pjevati, ali "ono nešto" nemaju svi- e to je taj X faktor :)
Nadam se da će ih polako naučiti kako da se ponašaju na sceni ali i VAN scene. kako da se obuku ,kako se našminkaju ,kako da govore. Nije samo talent važan,on je temelj......treba kuću sagraditi :)
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#1556 Re: X FACTOR Adria

Post by klixo »

I dalje najbolji nastup na X FACTORU 8-)
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#1557 Re: X FACTOR Adria

Post by The Realist »

crysis wrote:Maid samo pjeva pjesme zdravke čolića, treba mu dat nesto drugo, nekog drugog izvodjaca , domaceg ili stranog pa da vidimo kako bi to odradio.

Pa odradio je u judges house i to odlično.
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#1558 Re: X FACTOR Adria

Post by krompir i riza »

Not My Idea wrote:Pa ne bas sve zene. Meni je totalno bezlican.


Sto se tice Maida, on odlicno pjeva. Gledala sam na YT ovaj sad nastup i bio je poprilicno los (u odnosu na koliko moze.)


Ilma..Boze, kako to dijete pjeva.
Steta sto je sve ostalo bezveze kod nje. I da je stoput dijete, mi imamo pravo komentarisat.

Cato...joj kad procitam ono "mali Cato"...il "mala Ilma"... Image
uglavom :mrgreen: ...Cato...be-zve-ze. nikad nisam vidjela nista posebno ni vrijedno paznje. Ne volim onakvu djecu pa haj.


grupa mi se ni jedna ne svidja.

Tamara mi je i dalje jako dobra..fizicki.. :mrgreen: ni pjevanje nije lose.
Kad ces da te vodim na cevape za ovo? 8-) 'bem ga vise u Danijela :twisted: Tamara mi se malo ogadila al neka je zasad :mrgreen:
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#1559 Re: X FACTOR Adria

Post by Partizzanka »

meni je tamara propala ko minder u ocima

od onog prvog nastupa mi je ona bila favorit a sve kasnije (osim djelimicno bebi dol) je lose da losije ne moze biti
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#1560 Re: X FACTOR Adria

Post by jastuk1 »

klixo wrote:I dalje najbolji nastup na X FACTORU 8-)
Daj ne nasmijavaj nas bezveze. :lol: To ti bolje od Ilminog prvog nastupa? Tamara jeste dobra u svojoj niši, ali jel pokuša malo izvan svoje vokalne zone odmah potone kao što smo vidjeli u pokušaju Rihanne.

Zato je jako bitno da biraju stil koji im leži i da ne eksperimentišu previše. Što se tiče potencijala za različite stilove, čini se da jedino Maid, Lukijan i donekle Haris imaju glasove koji se mogu bolje prilagođavati različitim stilovima, a da pri tome to frazalno ne zvuči malte ne isto kao sve druge pjesme koje su pjevali. Kod Ilme i Danijela sve naravno zvuči dobro, ali svaka nova vokalizacija previše podsjeća na onu iz prethodnih izvedbi. Istu ograničenost ima i Aleksandra B. Vazda sve otpjeva skoro 100% na isti fazon.

Danijel ustvari ima tu sposobnost da mijenja frazeološki stil u skladu sa onim što pjeva, ali mu je nažalost vokal prirodno premlak (nema onu širinu koju imaju Maid i Lukijan) da se kod slušaoca napravi jača distinkcija od pjesme do pjesme koju izvodi. Pa na kraju, iako naravno nisu, sve pjesme koje Danijel pjeva nekako završe da "zvuče isto," pa se stiče osjećaj dosadnosti. (Sličan problem je imao i Mirza Selimović koji je bio na ZMBT i trebao da pobijedi jer je imao glasove publike, ali je žiri dao pobjedu Anidi Idrizović. Mirza je na ZMBT bio standardno dobar ali "dosadan." Neki dan na audijici za Zvezde granda je razvalio i ja sam bio :shock: koliko se u međuvremenu popravio.)

Tako da kad se sve to uzme u obzir, realno gledajući Lukijan i Maid su do sada "najbolji," slijede Ilma i Danijel i onda Haris, Doktori, Aleksa, Tamara i Aleksandre.
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#1561 Re: X FACTOR Adria

Post by krompir i riza »

Partizzanka wrote:meni je tamara propala ko minder u ocima

od onog prvog nastupa mi je ona bila favorit a sve kasnije (osim djelimicno bebi dol) je lose da losije ne moze biti
Slabo sam je sluso :D vise sam nako, vizuelno 'zgadjen' onim ocno-obrvastim karafekama, fake zamisljenoscu i potenciranjem sexipila po svaku cijenu. Kontam da se presaltam na Aleksandru. Samo da malo smrsa :D
adincebic
Posts: 458
Joined: 13/07/2013 22:26
Location: Niđe na svijetu

#1562 Re: X FACTOR Adria

Post by adincebic »

Mislim da na x factoru neće biti namještena pobjeda. Govori, to iz jedne proste činjenice, a to je da x factor nije "naša" domaći show.
Imam velike zamjerke na pink produkciju. Ona greška sa mikrofonima je užasna. Pa samo poslušajte najavu Ilme pa ćete čut, tj. nećete čut Kikija kada je najavljuje. Onda ono glupo preskakanje matrice, pa ono niđe na svijetu nema, al ajd eto ima kod nas.

Mislim da Haris neće idući put da ispadne. Tu ima najviše šanse Aleksa Perović. On ionako dobija glasove na osnovu izgleda, a izgled nije ono što x factor traži. Dobit će glasove od curica, al to nije dovoljno da se pobijedi na x factoru. A ionako nije neki pjevač. Iskreno bilo bi dobro da on ode.
A što se tiče ostalih takmičara ja sam više pogubljen totalno. Ljudi realno on svi dobro pjevaju, i teško se može predvidjeti ko će ispast, a o pobjedi da ne govorim. Treba imati u vidu (opet se ponavljam) da ovo nije show domaće produkcije.

Eto opet se ja napisah, pa ko se slaže slaže, ko ne i ne mora.

P.S. Ovaj post bi bio i duži da mi prošli post nije jednostavno propao kad sam ga poslao :D pa ako se desi da se pojave slična moja dva posta halalite :D
User avatar
LEDA
Posts: 1426
Joined: 13/04/2013 16:08

#1563 Re: X FACTOR Adria

Post by LEDA »

Mislim da ćemo se prvo opraštati s grupama -realno ,jer je jako teško od individualaca koji se ne poznaju ,za kratko vrijeme stvoriti uigran tim.Zatim teško je i odabrati pjesmu u kojoj bi svi ,iz grupe,bili podjednako zastupljeni.....

Neki su "zaluđeni" Tamarom , meni i ona i Aleksandra B. ......znaju pjevati ,ali odmah ,nakon njihove izvedbe, ih zaboravim.

Pjevač bi trebao ostaviti takav utisak da dobro zapamtiš šta je pjevao ,odnosno kako si se osjećao dok je pjevao :)

Iako je Maid prilično iritantan -trenutno je njegov nastup jako pamtljiv .

Ponavljam -već se vidi ko će pobijediti :wink:

žao mi je što je X factor Adria -prilično dosadan. Nema dinamike i neizvjesnosti, puno je propusta i grešaka .....valjda će se popraviti....
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#1564 Re: X FACTOR Adria

Post by VenomousV »

ja sve vise i vise naginjem ka tome da ozbiljno pocnem navijati za aleksandru sekulic :-)
stoicki podnijela kritike prvi put, nije neka wow pjevacica ali zna pjevati, ima dobar nastup, nije mutava i zna fino razgovarati + super izgleda :D
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#1565 Re: X FACTOR Adria

Post by VenomousV »

iz nepoznatih razloga ne mogu da editujem post :roll:

helem, sto pokusavam treci put da napisem: malo me nervira njeno tarlahanje kosom s jedne strane na drugu ali ce se valjda dohavizati :D
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#1566 Re: X FACTOR Adria

Post by Havatar »

LEDA wrote:
Partizzanka wrote:pa kako se nece dotjerati kada radi sa zeljkom, u zmbt je bio prepusten sam sebi, ovako ipak ima nekoga ko ce smiriti njegovo talasanje - ovo se odnosi na Maida naravno

danijel, def sam skontala sta me nervira i zasto mi ne lezi covjek, bas zbog te socijalne price. ne mogu socijale i sve kao ja jadan ja bijedan eto ovako onako, a super pjevam - idi kuci mami u supu pa prosipaj tu pricu

maid ima ono nesto, a ono nesto nije x faktor nego je samouvjerenost koja proistice iz zelje da radi ovo sto radi ali fakat! nerviraju me svi ucesnici koji kada pjevaju ok to zvuci ali kada ih nesto pitas crvene se, mrmljaju, ne znaju sastaviti prostoprosirenu recenicu, smijulje se, zamuckuju i sl - NE MOZES BITI ZVIJEZDA niti stajati na sceni ako cim sidjes sa scene ti si mutavac!

:thumbup:

Svi oni znaju pjevati, ali "ono nešto" nemaju svi- e to je taj X faktor :)
Nadam se da će ih polako naučiti kako da se ponašaju na sceni ali i VAN scene. kako da se obuku ,kako se našminkaju ,kako da govore. Nije samo talent važan,on je temelj......treba kuću sagraditi :)
Vecina njih nece nikad "sagraditi kucu" posto nemaju materijala
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#1567 Re: X FACTOR Adria

Post by Partizzanka »

i moji su postovi nestali

veno slazemo se, sve mi je draza alexa s
jebizovna je i solidno pjeva
da je poguraju vani ... itekako bi uspjela
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#1568 Re: X FACTOR Adria

Post by Not My Idea »

krompir i riza wrote: Kad ces da te vodim na cevape za ovo? 8-) 'bem ga vise u Danijela :twisted: Tamara mi se malo ogadila al neka je zasad :mrgreen:
iduci vikend 8-) zapamti sta si reko! :mrgreen:
User avatar
LEDA
Posts: 1426
Joined: 13/04/2013 16:08

#1569 Re: X FACTOR Adria

Post by LEDA »

Partizzanka wrote:i moji su postovi nestali

veno slazemo se, sve mi je draza alexa s
jebizovna je i solidno pjeva
da je poguraju vani ... itekako bi uspjela
I meni je Saška -lutka prava.Ai bolje pjeva od npr. Severine . Bolje i izgleda :-D
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#1570 Re: X FACTOR Adria

Post by krompir i riza »

Not My Idea wrote:
krompir i riza wrote: Kad ces da te vodim na cevape za ovo? 8-) 'bem ga vise u Danijela :twisted: Tamara mi se malo ogadila al neka je zasad :mrgreen:
iduci vikend 8-) zapamti sta si reko! :mrgreen:
Kupicu ti i jogurt ako sve budes vikala kako je onaj smokljo bezveze 8-)
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#1571 Re: X FACTOR Adria

Post by jastuk1 »

Eto, nakon što se od utorka sve slego, ispada kao što sam i rekao - Lukijan se pretvara u sve većeg favorita. U prolosedmičnim nastupima, još malo pa će po youtube pregledima prestići Danijela, jučer je čini mi se prestigao Ilmu, a prilično vodi po broju youtube lajkova.

Top četvorka se već zna - Maid, Lukijan, Ilma, Danijel. Poredao sam ih kako bih volio da završe, mada mi ne bi bilo krivo da pobijedi bilo ko iz ove četvorke. Stvarno ne znam ko mi je bolji: Maid ili Lukijan. Oba imaju podosta vokalnih osobina koje cijenim. Baš će zato biti interesantni naredni krugovi, valjda mi se mišljenje o tome ko je najbolji iskristališe.
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#1572 Re: X FACTOR Adria

Post by Loulou »

Na stranu sve ostalo, ali da mi je samo vidjeti bilo koga od njih da onoliko pleše a ne ostaje bez daha. Da u žaru plesa zvuči jednako dobro kao u studijskom snimku. Zato - Maid :thumbup:

Na stranu i to što mi je još od vremena sudjelovanja u ZMBT-u neprikosnoven.
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#1573 Re: X FACTOR Adria

Post by Partizzanka »

Danijel ima oko 120'
Maid 72'
Ilma 90'
Lukijan 109'
Pregleda

E zato i ja maida cijenim
Nije stidljiv
Skace i pjeva kao niko od njih
A moze i mirno stajati (iako tesko hehe)
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#1574 Re: X FACTOR Adria

Post by jastuk1 »

Partizzanka wrote:Danijel ima oko 120'
Maid 72'
Ilma 90'
Lukijan 109'
Pregleda

E zato i ja maida cijenim
Nije stidljiv
Skace i pjeva kao niko od njih
A moze i mirno stajati (iako tesko hehe)

Koji ti youtube imaš:

Lukijan 111
Danijel 113

Najveća poenta je u tome što je Danijel prije 3 dana imao sigurno 30, 40000 više od Lukijana, a ovaj ga je dostigao, sutra ga definitnvno presiže. OK, mnogi nemakedonci nisu možda toliko zagrijani za pjesmu na makedonskom. Bez obzira, Lukijanov porast ipak značajan i može mu osigurati dobru bazu glasača i u Srbiji. RS već svakako glasa za njega.
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#1575 Re: X FACTOR Adria

Post by Partizzanka »

Ups umjesto 102 napisala 120 :)

Ali brojevi rastu brzinom svjetlosti
Post Reply