X FACTOR Adria

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Better Man
Posts: 16657
Joined: 01/10/2006 20:10

#3201 Re: X FACTOR Adria

Post by Better Man »

LEDA wrote:
mudrac2 wrote:
Partizzanka wrote:
lijepo pjeva, ali kao pojava je dno dna!
Neko bi mu trebao savjetovati da mudro šuti. pokušava ispasti duhovit, a lik je glupson.
Zbog toga i nije uspio. Moraš bit kompletan paket da se probiješ . takvi mogu biti folkeri ali ,pop i rock pjevači ...NE
Amel mi je antipatičan ,pravi prigradski papak
Amel je pobjedio u OBN-ovom showu zbog glasova djevojčica. Inače Enver Lugavić je daleko talentovaniji lik od njega i u kompletu je bio bolji, ali nije pobjedio.
User avatar
phillie
Posts: 9346
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#3202 Re: X FACTOR Adria

Post by phillie »

Hajd razumijem ovo, pjevac poznat samo u BiH, pa hoce da ga i regija upozna...ali, on je ipak koliko toliko afirmisan pjevac i ide "na crtu" pjevacima-amaterima (zbog kojih je vjerovatno ovaj show i osmisljen, da se nekom takvom da prilika da ostvari svoje snove).
I sta, pobjedi Amel i na ovom takmicenju, hoce li ici u Ameriku na njihov X factor, da ga i Amerikanci upoznaju? :-)
Nemam nista protiv Amela, ovo bih napisao za bilo kojeg pjevaca koji iza sebe ima bilo kakav trag u muzici, a prijavljuje se na ovaj tip takmicenja.
al-em
Posts: 3115
Joined: 01/03/2014 00:26

#3203 Re: X FACTOR Adria

Post by al-em »

Sto niste ovako maida napadali.
Momak fino pjeva i sa tom muzikom i stilom ovdje ne moze ostvariti uspjeh. Neka se prijavio i ovo ce mu svakako pomoci u karijeri. Papak mozda malo jeste ali je nas i nije los momak uopste.

A kice je moj favorit svakako :-D
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#3204 Re: X FACTOR Adria

Post by ćiribiribela »

Adnan Babajic se priprema za slijedecu sezonu. :D
User avatar
phillie
Posts: 9346
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#3205 Re: X FACTOR Adria

Post by phillie »

ćiribiribela wrote:Adnan Babajic se priprema za slijedecu sezonu. :D
Kadra se trebao prijaviti :D :D :D

@al-em
Ma nije problem sto se prijavio, ako ce imati hajra od toga. Samo, onako na prvu, njegov nastup mi lici kao da npr. Spaha igra Bajramski turnir u malom nogometu za svoju mahalu. Licna degradacija....
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3206 Re: X FACTOR Adria

Post by Partizzanka »

dajte molim vas

Maid je kompletan lik, kulturan, elokventan, pristojan

ovo je primitivcina i neka je nas 100x kad je primitivan ja to moram reci - dosta mi je vise te price "neka nas je, dobar je"
ne bih za amela glasala da je jedini bosanac tamo!
btw zar nije amel nedavno trebao nesto poceti oko sevdalinki da fura, kao i svi polupoznati propali pjevaci nasi kada nemaju sta drugo vise?

onaj enver je bio fin decko i sumnjam da se drogira
User avatar
LEDA
Posts: 1426
Joined: 13/04/2013 16:08

#3207 Re: X FACTOR Adria

Post by LEDA »

:shock: :shock: 2 dana raspravljate zašto se Amel prijavio na X factor....pa nije mu pobjeda na OBE-u donijela ništa ili vrlo malo. Ono što mislim je da Amel nema karizmu i zato mu uspijeh izmiče. Puno lošiji pjevači su popularni jer imaju ono nešto.... npr Madona . I da ,mislim da je bio jako hrabar i otišao se iznova takmičiti. Treba stisnuti pa se s 34 prijaviti opet na takmičenje . ;-)

Enver mi je bio simpatičniji ,a ona cura s medicine najbolja :)
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#3208 Re: X FACTOR Adria

Post by smartXL »

LEDA wrote::shock: :shock: 2 dana raspravljate zašto se Amel prijavio na X factor....pa nije mu pobjeda na OBE-u donijela ništa ili vrlo malo. Ono što mislim je da Amel nema karizmu i zato mu uspijeh izmiče. Puno lošiji pjevači su popularni jer imaju ono nešto.... npr Madona . I da ,mislim da je bio jako hrabar i otišao se iznova takmičiti. Treba stisnuti pa se s 34 prijaviti opet na takmičenje . ;-)

Enver mi je bio simpatičniji ,a ona cura s medicine najbolja :)
A kao X Factor će mu nešto donijet, kao i onom prošlogodišnjem pobjedniku (kako mu ono bijaše ime?) :shock:
User avatar
Better Man
Posts: 16657
Joined: 01/10/2006 20:10

#3209 Re: X FACTOR Adria

Post by Better Man »

Danas je u novinama Amel na kritike što se prijavio u X factor Adria rekao da je kao do sad trebao imati 5 albuma i da puni dvorane, ali eto nije i optužio druge da su krivi za to. Kako je jedna Natali uspjela da napravi odličnu karijeru? Bolje bi mu bilo da prizna svoju nesposobnost, loše pjesme itd.
__Phoenix__
Posts: 2667
Joined: 25/10/2013 20:44

#3210 Re: X FACTOR Adria

Post by __Phoenix__ »

Napravila karijeru u Hrv isto kao i Amel kod nas, precjenjuješ je...
User avatar
York Light 100`s
Posts: 915
Joined: 28/05/2011 14:09

#3211 Re: X FACTOR Adria

Post by York Light 100`s »

PriNc_ba wrote:e cuj uspjedne :shock: :-) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ovo se zove prosirivanje trzista samo sto ti nemas pojma o zivotu pa mozes samo palamuditi ovako po forumima. covjek poznat u BiH i nigdje vise. a ovako ce se covjeku poboljsati karijera za 500% ;)

vazno je da ce uspjednut, ili kako se kaze u tvom selu, bez obzira sta ti mislio :thumbup:
A kakva mu je to karijera u BiH pa misli da će mu se poboljšati za 500% u regiji? A nije da nije sve pokušavao. Neko ga je preko veze čak i gurao u svijet glume, enoi vidih ga po onim reklamama kisele vode sa Enisom Bešlagićem pa i u nekim epizodama Nadreality Show (koji je se emitirao čak i u Hrvatskoj), sve propali projekti.
I još kuka ko teško mu je zato što je iz Bosne gdje niko nikoga ne forsira pa želi u profesionalnu emisiju van BiH pa da svi vide ko je on a Dubioza i Frenkie iz Bosne rasturaju.
I još ga nije stid nakon 10 godina gdje nije ostvario ništa (uprkos što je sve pokušavao ali nije ništa ostvario jer nema X Factor :wink: ) pravdati ovaj šupački nesportski potez i pljuvati svu djecu koja su prijavila da i oni dobiju šansu sa komentarom "Napadaju mene a niko od ovih takmičara nije amater jer svi imaju iskustva sa pjevanjem po lokalima" kao izgovor izgovor za ovaj očajnički potez.
Ne znam ko će pobjediti X Factor, dabogda pobjedili svi ali ovu sezonu ću pratiti i strastveno navijati samo da Amel Ćurić ispadne
User avatar
PriNc_ba
Posts: 5924
Joined: 07/08/2009 12:28

#3212 Re: X FACTOR Adria

Post by PriNc_ba »

sta to ti znas da je pokusavao pa kazes nije da nije sve pokusavao?

ja koliko sam upoznat za reklame se obicno uvezu ljudi i onda glavni neko zove koga zeli. pretpostavljam da je on u reklami za kiselu iz razloga sto ima onu pjesmu sto nas ima masala koja je u neku ruku navijacka pod znacima navoda a i reklama je ista takva pa et... tako ja bar vidim. u nadrealitiju se ne sjecam nesto njega al kroz maglu cini mi se da je bio u onoj jednoj epizodi ono nesto kao neki talent show za narodnjake sto je bio ili sta vec.. i kakva je to reklama Boga ti? :/

malo je reci da ti je glupa prica jos pogotovo ako si zreo i imas godina.

karijera u BiH mu je solidna i lik koliko sam ja upratio svira svako malo po najjacim klubovima u Sarajevu kao i po drugim gradovima. i to je u biti jedino sto se i moze kod nas. a velika je razlika legendo kad ti imas da biras gdje ces koji vikend svirati. pa hoces li malo u novi sad, pa malo u podgoricu pa malo u budvu pa bg pa split pa rijeka pa zg... ja nisam rekao u regiji da ce mu se popraviti za 500% nego opcenito... jos ako dogura do live emisija njemu ce biti dobro. ne znam sto tebe tudja zelja za uspjehom i tudji trud da se izbori da stekne nesto u zivotu ima toliko tangirati i frustrirati i da si tako zloban da nekome zelis nesto zlo a to je da ispadne a niti poznajes covjeka niti ti je sta uradio niti ti imas nesto od toga prosao il ispao on, kao sto ni ja nemam niti bilo ko od nas. sad drugi je to par carapa ako se neko tvoj takmici tamo ili se i sam takmicis ili ako ti je mozda nekad bubnuo neku djevojku ili nesto slicno... nagadjam samo jer mi je fkt cudno kad vidim zlobu u komentarima prema bilo kome od nase raje na ovim emisijama ovog tipa.

i ne znam sta je pogresno rekao... velika vecina onih koji doguraju daleko ili imaju ogromnog iskustva po kafanama ili su pozavrsavali sve moguce muzicke skole i slicno... i kad vec pljujes na taj nacin onda pljuj argumentovano. ako je on los pjevac onda ta sva djeca koju spominjes valjda nemaju brige. ziri i publika i produkcija ce vidjeti da je on los i nece proci i vrlo jednostavna stvar :)
to sto se nekome ne svidja njegovo ponasanje i slicne stvari i sto je nekome papak to je stvar ukusa i mozda i nema taj potrebni x faktor npr koji je maid po meni bas imao u sebi i ima ga i dalje ali ovo je pjevacki show gdje on moze izbalansirati tim svojim glasom i eto ajmo reci taj neki negativni dio koji nije upotpounjen kod njega da bi se moglo reci da ima covjek x faktor.
nemaju ni oni momcici x faktor ali su zanimljivi i nesvakidasnji ali mislim da ce mozda u live emisijama isfurati ako ne budu sjeli i dobro s nekim poradili na planu kako i sta dalje. po meni oni su sigurni u finalu dok Curic je tu i tamo siguran koliko toliko. vidjet cemo.

svako se trpa legendo na svoj nacin... to sto npr frenki i dubioza rasturaju a ajmo reci da samo dubioza rastura... frenki se i dalje uvlaci u supak kome stigne i kako stigne i to se postuje jbg bori se momak s obzirom na to da se nema para od toga nesto posebno cime se on bavi pa se mora gombati... kad si vec frenkija spominjao pa zar se isti taj lik isto tako gura i u glumacke vode i sta sve vec ne, bar koliko me sjecanje sluzi ima i njega u reklamama ;) al ajd... svakom njegovo pa tako i tebi neka bude to da volis da pljujes bez razloga.

elem ja se nadam da ce svi nasi dogurati daleko aBd i drzim fige za sto boljim uspjehom svima i da im se otvore vrata za uspjeh u poslu kojim se vole baviti :)
User avatar
York Light 100`s
Posts: 915
Joined: 28/05/2011 14:09

#3213 Re: X FACTOR Adria

Post by York Light 100`s »

PriNc_ba wrote:sta to ti znas da je pokusavao pa kazes nije da nije sve pokusavao?

ja koliko sam upoznat za reklame se obicno uvezu ljudi i onda glavni neko zove koga zeli. pretpostavljam da je on u reklami za kiselu iz razloga sto ima onu pjesmu sto nas ima masala koja je u neku ruku navijacka pod znacima navoda a i reklama je ista takva pa et... tako ja bar vidim. u nadrealitiju se ne sjecam nesto njega al kroz maglu cini mi se da je bio u onoj jednoj epizodi ono nesto kao neki talent show za narodnjake sto je bio ili sta vec.. i kakva je to reklama Boga ti? :/

malo je reci da ti je glupa prica jos pogotovo ako si zreo i imas godina.

karijera u BiH mu je solidna i lik koliko sam ja upratio svira svako malo po najjacim klubovima u Sarajevu kao i po drugim gradovima. i to je u biti jedino sto se i moze kod nas. a velika je razlika legendo kad ti imas da biras gdje ces koji vikend svirati. pa hoces li malo u novi sad, pa malo u podgoricu pa malo u budvu pa bg pa split pa rijeka pa zg... ja nisam rekao u regiji da ce mu se popraviti za 500% nego opcenito... jos ako dogura do live emisija njemu ce biti dobro. ne znam sto tebe tudja zelja za uspjehom i tudji trud da se izbori da stekne nesto u zivotu ima toliko tangirati i frustrirati i da si tako zloban da nekome zelis nesto zlo a to je da ispadne a niti poznajes covjeka niti ti je sta uradio niti ti imas nesto od toga prosao il ispao on, kao sto ni ja nemam niti bilo ko od nas. sad drugi je to par carapa ako se neko tvoj takmici tamo ili se i sam takmicis ili ako ti je mozda nekad bubnuo neku djevojku ili nesto slicno... nagadjam samo jer mi je fkt cudno kad vidim zlobu u komentarima prema bilo kome od nase raje na ovim emisijama ovog tipa.

i ne znam sta je pogresno rekao... velika vecina onih koji doguraju daleko ili imaju ogromnog iskustva po kafanama ili su pozavrsavali sve moguce muzicke skole i slicno... i kad vec pljujes na taj nacin onda pljuj argumentovano. ako je on los pjevac onda ta sva djeca koju spominjes valjda nemaju brige. ziri i publika i produkcija ce vidjeti da je on los i nece proci i vrlo jednostavna stvar :)
to sto se nekome ne svidja njegovo ponasanje i slicne stvari i sto je nekome papak to je stvar ukusa i mozda i nema taj potrebni x faktor npr koji je maid po meni bas imao u sebi i ima ga i dalje ali ovo je pjevacki show gdje on moze izbalansirati tim svojim glasom i eto ajmo reci taj neki negativni dio koji nije upotpounjen kod njega da bi se moglo reci da ima covjek x faktor.
nemaju ni oni momcici x faktor ali su zanimljivi i nesvakidasnji ali mislim da ce mozda u live emisijama isfurati ako ne budu sjeli i dobro s nekim poradili na planu kako i sta dalje. po meni oni su sigurni u finalu dok Curic je tu i tamo siguran koliko toliko. vidjet cemo.

svako se trpa legendo na svoj nacin... to sto npr frenki i dubioza rasturaju a ajmo reci da samo dubioza rastura... frenki se i dalje uvlaci u supak kome stigne i kako stigne i to se postuje jbg bori se momak s obzirom na to da se nema para od toga nesto posebno cime se on bavi pa se mora gombati... kad si vec frenkija spominjao pa zar se isti taj lik isto tako gura i u glumacke vode i sta sve vec ne, bar koliko me sjecanje sluzi ima i njega u reklamama ;) al ajd... svakom njegovo pa tako i tebi neka bude to da volis da pljujes bez razloga.

elem ja se nadam da ce svi nasi dogurati daleko aBd i drzim fige za sto boljim uspjehom svima i da im se otvore vrata za uspjeh u poslu kojim se vole baviti :)
Nisam rekao da je loš i da ne zna pjevati, rekao sam da nije fer, nije sportski i da je šupački i zbog toga bi volio da ispadne.
Pusti taj emotivni fazon "ne znam zašto želiš da neko ko ti nije šta lično uradio ne uspije" ovo je tema o X Factor emisiji i ja sam dao komentar o jednom kandidatu i svoje mišljenje i to je to.
Mogu i ja sad tebe pitati zašto misliš da je korektno da jedan pjevač koji ima iskustvo na bini, sa kasting emisijama, 10 godina iskustva i koji ne osjeća više tremu na bini (za razliku od ostalih kandidata) se takmiči sa amaterima koji žele svojih 5 minuta slave i ostvare svoj san? Ovaj je imao svojih 5 minuta i dobio ih je.
Ne može niko njemu zabraniti da se takmiči kao što niko nije mogao zabraniti Toniju Cetinskom prije 10 godina da se takmiči u onoj OBN emisiji gdje je Amel pobjedio i zayebe ga ili da se Željko Joksimović prijavi za Zvezde Granda ali je onda i pravo pojedinih da to osude i nazovu nefer potezom.

On da ima ikakve kvalitete da uspije više ne bi se takmičio kao neko sa BiH karijerom od 10 godina sa nepoznatim uplašenim amaterima da bi izgledao dobro
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#3214 Re: X FACTOR Adria

Post by gnjev »

It_is_a_Leclerc wrote:
smijesni_ste wrote:U idućoj emisiji očekujemo Rafu :lol: :lol:

Hajd Amel i nekako, al' što je ovaj propao u zemlju :shock: :shock:
Rafo je bio narkoman. Navukao se do boga. Mislim da je do šprice dogurao. Onda je posjetio Sjeminište majke Božije u nekom selu, i tu se dugo, dugo liječio. Kad se izliječio bio je na Farmi Hrvatskoj i tu pobijedio, jer je bio sav ćutljiv, radišan, totalno čudan. Danas je žestoki konzervativni kršćanin. Drži propovijedi i pjeva duhovnu muziku.

Svi su iz tog showa napravili bolju karijeru. Nera (?), ona crna, fina sa otoka nekog, je postala profesionalna pozorišna glumica, Natali Dizdar da ne pričam, Saša Lozar ima školu pjevanja, pjeva i on nešto. Rafo jedini propao k'o KK Bosna. Iz naše verzije, Maja Milinković je u Portugalu - pjeva fado, Jelena iz Mostara je negdje vani, isto pjeva i nešto je skroz daleko dogurala, al' se ne mogu sjetiti gdje. Enver je,kažu, opet počeo da se drogira :roll:
User avatar
Better Man
Posts: 16657
Joined: 01/10/2006 20:10

#3215 Re: X FACTOR Adria

Post by Better Man »

__Phoenix__ wrote:Napravila karijeru u Hrv isto kao i Amel kod nas, precjenjuješ je...
Ne precjenjujem je. Napravila je ona karijeru ne samo u Hrvatskoj, već na cijelom području ex Yu i amel se ne može porediti sa njom i nije joj ni do nožnog palca. ipak su za nju pjesme pisale takve legende, kao što su Arsen Dedić, Darko Rundek itd.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#3216 Re: X FACTOR Adria

Post by The Realist »

York Light 100`s wrote: Nisam rekao da je loš i da ne zna pjevati, rekao sam da nije fer, nije sportski i da je šupački i zbog toga bi volio da ispadne.
Pusti taj emotivni fazon "ne znam zašto želiš da neko ko ti nije šta lično uradio ne uspije" ovo je tema o X Factor emisiji i ja sam dao komentar o jednom kandidatu i svoje mišljenje i to je to.
Mogu i ja sad tebe pitati zašto misliš da je korektno da jedan pjevač koji ima iskustvo na bini, sa kasting emisijama, 10 godina iskustva i koji ne osjeća više tremu na bini (za razliku od ostalih kandidata) se takmiči sa amaterima koji žele svojih 5 minuta slave i ostvare svoj san? Ovaj je imao svojih 5 minuta i dobio ih je.
Ne može niko njemu zabraniti da se takmiči kao što niko nije mogao zabraniti Toniju Cetinskom prije 10 godina da se takmiči u onoj OBN emisiji gdje je Amel pobjedio i zayebe ga ili da se Željko Joksimović prijavi za Zvezde Granda ali je onda i pravo pojedinih da to osude i nazovu nefer potezom.

On da ima ikakve kvalitete da uspije više ne bi se takmičio kao neko sa BiH karijerom od 10 godina sa nepoznatim uplašenim amaterima da bi izgledao dobro
U Engleskoj se bio prijavio lik koji je imao svoju grupu, bili poznati, ali pali i karijera krenula naopako. Niko mu ništa nije rekao što se prijavio, poželjeli mu sreću i gotovo.

Ja stvarno ne znam šta tu nije fer, osim što je on jednom pjevao pred puno Zetrom (Skednerijom, gdje je već bilo finale) i ima to iskustvo jednog nastupa, to je to.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6744
Joined: 20/02/2013 14:14

#3217 Re: X FACTOR Adria

Post by Cherry-Cherry »

Svako se bori za sebe kako zna i umije. Nema tu ništa ni fer ni nefer. Pobjedio je jednom, uspio je koliko toliko u BiH i sada želi da uspije u ex Yu, pa se prijavio opet na takmičenje. Pa šta sad?

Bez veze je priča: naš je. Ja navijam za onog, ko mi se najviše svidi. Svejedno mi je, čiji je. :) Takođe mi je bez veze i ovo: on je papak. :-) Ne takmiče se u tome, ko je najveći ili najmanji papak.
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#3218 Re: X FACTOR Adria

Post by Skyfox »

na kojoj se tv moze pratiti u BiH?
User avatar
MTV
Posts: 14295
Joined: 21/08/2013 19:39

#3219 Re: X FACTOR Adria

Post by MTV »

Skyfox wrote:na kojoj se tv moze pratiti u BiH?
RTRS & FTV
Fauja Singh
Posts: 2467
Joined: 07/12/2011 12:40

#3220 Re: X FACTOR Adria

Post by Fauja Singh »

Joj Darije Sreckovic, znaci nema dalje :srce:
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#3221 Re: X FACTOR Adria

Post by karanana »

ima dobrih koka. ko bi ta darija? jel to ona sto rece da je porijeklom sa braca?
dobra i ona mala zvezdasica. mislim tijelo dobro ima pa malo podize majicu da se vidi. faca i nije nesto. poslase kuci jednu dobru stariju plavku. starija ali dobra.
Fauja Singh
Posts: 2467
Joined: 07/12/2011 12:40

#3222 Re: X FACTOR Adria

Post by Fauja Singh »

Jeste, Beogradjnka, porijeklom s Braca, Masimo i Tonci nisu trpenuli dok je bila na sceni, kaze Masimo "slab sam na ljepotu" i dao joj prolaz :thumbup:
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#3223 Re: X FACTOR Adria

Post by karanana »

dobar pichich.
a valjda dobro i pjeva.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4191
Joined: 25/08/2013 13:31

#3224 Re: X FACTOR Adria

Post by JanuaryJones »

Ova mala Antonia Dora Pleško je bila u HR Supertalentu i opako me nervirala. Vidjećemo koliko je ufurana.
User avatar
phillie
Posts: 9346
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#3225 Re: X FACTOR Adria

Post by phillie »

Dora me malo podsjetila na Ilmu, mislim ne ocekujes da iz dijeta onakav glas izadje :D :thumbup:
Mostarac dobar
Zvezdasica, meni super izvedba bila
Crnogorac sto lici na Macu, odlican
bilo je jos dobrih kandidata
Post Reply