Al Jazeera Balkans

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#2476 Re: Al Jazeera Balkans

Post by escobar__ »

almir90 wrote:Nemam običaj komentarisati ovakve gluposti, ali, kakve su to sada "Halal" usluge? Nema veće podvale od ove gluposti narodu, koji su objeručke se uhvatili za takozvane "Halal" proizvode. Namjerno pišem 'takozvane', jer ljudi nisu svjesni šta im se prodaje po ovim certifikatima, koje usput samo odabrani dobijaju, a prodaju svijetu loše proizvode. Nego, da pitam ove novinare, a siguran sam da vise po forumu, jesu li "Halal" ona smrznuta goveda što se uvozi iz EU i valja svijetu ovdje? Stare vojne zalihe, kao i živa goveda što se uvoze iz raznih EU država? Halal certifikat ne dobije neki manji domaći poljoprivrednik i lokalne klanionice, al' zato dobija onaj uvoznik, znamo već koji. :lol: Što ne istražite koliko po ovim "Halal" klaonicama mesari rade mjeseci u godini? :lol: Bošnjo i ne zna šta je "Halal" proizvod, kako se dobija, a svaka druga mu 'Je l' Halal". :lol:

A, mošnjo sve ovo objeručke prihvatio, budala ne zna da mu je sto puta bolje ono što je raslo na bosanskoj njivi, od onoga uveženog što se prodaje pod takozvanim "Halalom". A ono što valja, domaće, mi izvozimo u Tursku. :lol:

A ti sa 100% sigurnošću znaš da je halal certifikat glupost i podvala narodu?

Joj što ne mogu na rende kora i Bošnjaka koji se u svaki kurac razumiju, sve znaju i eksperti su za sve oblasti znane čovjeku. :-) :(
User avatar
Truba
Posts: 81779
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2477 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Truba »

sandzokan wrote:Nikakve borce ISIL-a nisam pomenuo, samo sam uočio jednu zanimljivu stvar.
I na osnovu čega tvrdiš da AJB simpatiše dražine momke?
joj
ne znam ni zasto se dopisujem s tobom
ako takva pitanja postavljas


buduci da su im isis koljaci borci isila...
onda imamo pravo svaku vojsku nazvati borcima treceg rajha :mrgreen:
kontas?

evo borci isila su spalili 2 turska zarobljenika
jesu li i oni asadovci

aj zivio
IgiPop
Posts: 133
Joined: 22/11/2011 13:29

#2478 Re: Al Jazeera Balkans

Post by IgiPop »

Crni labud gleda (i čita) Al Jazeeru više od svih ostalih... Ili je veliki fan, ili ga plaća Assad (ili Iran)... :D
User avatar
Truba
Posts: 81779
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2479 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Truba »

jaro zasto bih vas lagao
evo u kuci gori samo pink, al dzazira i treci ne znam koji je najčešći... kanton sa ili jos neka tipa obn maja kuha

od svega mi najlakse zapamtiti sto laze aldzazira...

jel vas zanima intervju cece iz aviona sa povratka iz ciriha?
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#2480 Re: Al Jazeera Balkans

Post by almir90 »

escobar__ wrote:
A ti sa 100% sigurnošću znaš da je halal certifikat glupost i podvala narodu?

Joj što ne mogu na rende kora i Bošnjaka koji se u svaki kurac razumiju, sve znaju i eksperti su za sve oblasti znane čovjeku. :-) :(
Da si bolje čitao, ne bi čaba komentarisao. Ne pišem da je Halal certfikat podvala, već ono što se prodaje pod tim certifikatom.

Kao drugo, ja se baš ne miješam u sve teme na ovom forumu, a kad je ovo pitanje, jesam s poslom u tim vodama i znam šta pričam.
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#2481 Re: Al Jazeera Balkans

Post by sandzokan »

Black swan wrote: joj
ne znam ni zasto se dopisujem s tobom
ako takva pitanja postavljas


buduci da su im isis koljaci borci isila...
onda imamo pravo svaku vojsku nazvati borcima treceg rajha :mrgreen:
kontas?

evo borci isila su spalili 2 turska zarobljenika
jesu li i oni asadovci

aj zivio
Pridajes paznju formi a ne sustini. AJB ni u jednom tekstu ni video prilogu nije pokazala ni trun simpatije prema isilu. Tebi smeta ova televizija iz drugih razloga, ova prica o isilu ti je samo podmetanje.
Ako cemo mak na konac tu frazu borci isila koriste mnogi, ukljucujuci i portal koji svakodnevno posjecujes.
A poredjenje Srninog izvjestavanja o tzv. Vrs i AJB o ISIL-u je previse cak i za hardcore asadovce.
User avatar
Truba
Posts: 81779
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2482 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Truba »

sustina je da isti ljudi financiraju al dzaziru i jabat al sam il kako se vec zove ta teroristicka skupina bliska al nusri tojest al kaidi koja je od isila razlikuje samo u jednom...sto ce dva puta razmisliti hoce li zbombati skjupinu ljudi da ubije jednog kojeg gadja i nekoliko nevinih dok isis nece ni sekunde razmisljati

ne pokusavaj ovo opovrgnuti gledao sam snimke raznih sejka koji objasnjavaju razlike izmedju boraca al kaide i boraca isila :mrgreen:
unix
Posts: 149
Joined: 30/03/2009 02:58

#2483 Re: Al Jazeera Balkans

Post by unix »

Evo najcitanijih tekstova na Al Jazeeri Balkans u godini na izmaku, dijapazon tema, tekstova i blogova kao i obicno unikatan,nezavisan i objektivan, ponovo dolazi do izrazaja ta regionalna dominacija portala AJB koji mozete da pratite i na ovoj adresi www.ajb.tv - preko Srbije, Hrvatske, BiH, Makedonije, Crne Gore itd.. AJB, bili vi njeni kriticari ili samo simpatizeri pridonijela je neutralnom i bez presedana izvjestavanju, najbolje se to pokazalo na specijalima koje je AJB posvetila izborima u regiji.. Gdje su 'tradicionalni' mediji, ili bolje receno rezimski ovaj put bili u drugom planu..
Najcitaniji tekstovi na AJB, pogledajte ovdje: http://balkans.aljazeera.net/vijesti/na ... ere-u-2016
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#2484 Re: Al Jazeera Balkans

Post by quarterback »

:lol: :evil:
User avatar
Truba
Posts: 81779
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2485 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Truba »

neutralna ko šmiljko šagolj :D


mi nepoznavatelji muslimanskih sektaških terevenja smo često neutralni u odnosu na sunije koji dobivaju platu iz katara...47% vehabijske zemlje :D
elk
Posts: 2804
Joined: 14/08/2006 12:03

#2486 Re: Al Jazeera Balkans

Post by elk »

Ofiran si unixe :zjev:
Srebrni
Posts: 265
Joined: 07/08/2012 20:02

#2487 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Srebrni »

unix wrote:Evo najcitanijih tekstova na Al Jazeeri Balkans u godini na izmaku, dijapazon tema, tekstova i blogova kao i obicno unikatan,nezavisan i objektivan, ponovo dolazi do izrazaja ta regionalna dominacija portala AJB koji mozete da pratite i na ovoj adresi http://www.ajb.tv - preko Srbije, Hrvatske, BiH, Makedonije, Crne Gore itd.. AJB, bili vi njeni kriticari ili samo simpatizeri pridonijela je neutralnom i bez presedana izvjestavanju, najbolje se to pokazalo na specijalima koje je AJB posvetila izborima u regiji.. Gdje su 'tradicionalni' mediji, ili bolje receno rezimski ovaj put bili u drugom planu..
Najcitaniji tekstovi na AJB, pogledajte ovdje: http://balkans.aljazeera.net/vijesti/na ... ere-u-2016
Povratiću koliko se ljudima uvlačiš... Ili si uposlenik, ili to pokušavaš postati. Pa ako je tako, barem se nemoj kriti iza pseudonima. Nažalost rejtinzi i gledanost, a naročito rezultati posjećenosti portala opovrgavaju tvoj hvalospjev.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#2488 Re: Al Jazeera Balkans

Post by quarterback »

jedan smarač na n1, drugi smarač ovdje ...

:evil:
IgiPop
Posts: 133
Joined: 22/11/2011 13:29

#2489 Re: Al Jazeera Balkans

Post by IgiPop »

Dobar film o krvnoj osveti na Kosovu:

sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#2490 Re: Al Jazeera Balkans

Post by sandzokan »

Dobra Besa
User avatar
Truba
Posts: 81779
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2491 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Truba »

ne znam što mi je zanimljivje romski način života ili albanska krvna sranja
ali eto svaka roba ima svoju publiku
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2492 Re: Al Jazeera Balkans

Post by StupskaBitanga »

Vidim da je Ana Mlinaric sa zagrebačke AJB prešla na zagrebački n1
Last edited by StupskaBitanga on 11/01/2017 19:26, edited 1 time in total.
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#2493 Re: Al Jazeera Balkans

Post by @mba »

Black swan wrote:sustina je da isti ljudi financiraju al dzaziru i jabat al sam il kako se vec zove ta teroristicka skupina bliska al nusri tojest al kaidi koja je od isila razlikuje samo u jednom...sto ce dva puta razmisliti hoce li zbombati skjupinu ljudi da ubije jednog kojeg gadja i nekoliko nevinih dok isis nece ni sekunde razmisljati

ne pokusavaj ovo opovrgnuti gledao sam snimke raznih sejka koji objasnjavaju razlike izmedju boraca al kaide i boraca isila :mrgreen:
a ovi ostali ala CNN, BBC, EuroNews i svi ostali, kao oni nezavisni korektni ne navode vodu na svoj mlin, u kojem svijetu ti zivis?

to je federlana neutralna, objektivna, kao i obn, bht, i sve ostale privatne tv kuce, opet u kojem svijetu zivis ti danas?

ko to danas smije pisati sta hoce iz tih svih tv kuca, zapamti KO TE PLACA TAJ ZAPOVJEDA (cak i sta ces pisati) vrlo jednostavno!

sve te gluposti o slobodi stampe i govora, je bullshit!

AJB sasvim ok, kao i svaka druga tv kuca koja globalno signal salje!!!
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#2494 Re: Al Jazeera Balkans

Post by sandzokan »

Cudi me da ovi sto su na strani legalnih u Siriji nisu otvorili temu o ljubljenom RT? Trebali bi da gledaocima ove pustinjske aljazeere pokazu sta je kvalitetna i ozbiljna medijska kuca.
savsvoj
Posts: 512
Joined: 13/01/2009 17:55

#2495 Re: Al Jazeera Balkans

Post by savsvoj »

sandzokan wrote:Cudi me da ovi sto su na strani legalnih u Siriji nisu otvorili temu o ljubljenom RT? Trebali bi da gledaocima ove pustinjske aljazeere pokazu sta je kvalitetna i ozbiljna medijska kuca.
Hahaha, :thumbup: , Russia Today - potpuno maloumna televizija za maloumne gledaoce. Vjerovatno ima takvih koji ovdje komentarišu, pa bi stvarno sebi trebali otvoriti taj thread i pjevati hvalospjeve RT, velikom i čestitom demokrati Putinu. I Assadu, naravno.
User avatar
Truba
Posts: 81779
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2496 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Truba »

@mba wrote:
Black swan wrote:sustina je da isti ljudi financiraju al dzaziru i jabat al sam il kako se vec zove ta teroristicka skupina bliska al nusri tojest al kaidi koja je od isila razlikuje samo u jednom...sto ce dva puta razmisliti hoce li zbombati skjupinu ljudi da ubije jednog kojeg gadja i nekoliko nevinih dok isis nece ni sekunde razmisljati

ne pokusavaj ovo opovrgnuti gledao sam snimke raznih sejka koji objasnjavaju razlike izmedju boraca al kaide i boraca isila :mrgreen:
a ovi ostali ala CNN, BBC, EuroNews i svi ostali, kao oni nezavisni korektni ne navode vodu na svoj mlin, u kojem svijetu ti zivis?

to je federlana neutralna, objektivna, kao i obn, bht, i sve ostale privatne tv kuce, opet u kojem svijetu zivis ti danas?

ko to danas smije pisati sta hoce iz tih svih tv kuca, zapamti KO TE PLACA TAJ ZAPOVJEDA (cak i sta ces pisati) vrlo jednostavno!

sve te gluposti o slobodi stampe i govora, je bullshit!

AJB sasvim ok, kao i svaka druga tv kuca koja globalno signal salje!!!
gospodine ne možete meni o žurnalizmu govoriti ipak sam završio taj faks i pročitao nekoliko knjiga o žurnalizmu razaraču čovječanstva

sumnjam da isti ljudi koji financiraju OBN i EURONEWS šalju pare terorističkim organizacijama, pa je tu jedna mala razlika između aldžazire i ostalih jer aldžazira se plaća i iz istog džepa kao teroristi na terenu u siriji

taj RT nemam, CNN ne gledam od ulaska amerikanaca u Bagdad, BBC nemam naviku gledati federalnu ne gledam, bht također...

nažalost baba uključi aldzaziru valjda fin zvuk i reklame pa kad god sam ja tu oko pola 9 uvijek čujem sve vijesti koje se ponove u 9 i tako dalje
IgiPop
Posts: 133
Joined: 22/11/2011 13:29

#2497 Re: Al Jazeera Balkans

Post by IgiPop »

Za one koje interesuje nešto više od svojih lokalnih tema... Prvi dio serijala o izraelskom lobiju u VB:

User avatar
klavirdžija
Posts: 2159
Joined: 24/02/2013 10:38

#2498 Re: Al Jazeera Balkans

Post by klavirdžija »

IgiPop wrote:Za one koje interesuje nešto više od svojih lokalnih tema... Prvi dio serijala o izraelskom lobiju u VB:

To je i zadatak Al-Jizzire, da nam učini Izrael i Palestince (posebno katarske interese i tamo i drugdje) važnijim od nas samih. Obzirom da imaju posla sa većinom balvanima i priglupim, zatucanim šljamom, to im odlično i uspjeva.
IgiPop
Posts: 133
Joined: 22/11/2011 13:29

#2499 Re: Al Jazeera Balkans

Post by IgiPop »

Balvani se našli prozvanim... Idemo dalje.
savsvoj
Posts: 512
Joined: 13/01/2009 17:55

#2500 Re: Al Jazeera Balkans

Post by savsvoj »

Ne interesuju ih cigani, ne interesuju ih Palestinci, ne interesuju ih Albanci, itd. Ili da ih zovemo rasistima, ili da ih pitamo šta rade na threadu "međunarodne/regionalne news televizije". :lol:
Post Reply