Al Jazeera Balkans

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#1726 Re: Al Jazeera Balkans

Post by quarterback »

StupskaBitanga wrote:Čestitam im na 3 godine
Također konačno se u javnosti priča o projektima poput radija i proširivanje kapaciteta što me izuzetno veseli. Previše vijesti i dokumentarnog programa nekako više treba programa poput ovog Markovog što radi za AJB Biznis. Životne stvari i neke debatne istraživačke emisije
Zašto ne bi AJB neki istraživački maazin napravila da se nakon emitovanja istog trese komplet region a materijala ima
:thumbup:
Nass
Posts: 1795
Joined: 20/05/2010 16:17

#1727 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Nass »

Od velikih najava kako ce AJB biti jedina profesionalna i neovisna televizija na podrucju bivse Yu, spremna da uvijek kaze i prenese ono sto drugi nece ili ne smiju, nije ostalo nista. Kada govorimo o domacem informativnom programu sto joj je osnovni zadatak, to je blijedo, tanko, povrsno, suhoparno, kratko. Najmanje se s time bave. Vise i bolje cujes na svim ostalim televizijama u zemlji, od drzavnih do privatnih. Milic uopce ne radi svoj posao i napravio je jednu nerelevantnu marginaliju od te televizije. Jedino su im dobri strani dokumentarci, tehnika kojom raspolazu i neki opci nivo kulture, ali to je sve. Za jednu news tv, sramota je da ih sisaju svi u zemlji. Oni izgleda tamo primaju dobru lovu i spavaju, uhljebili se i dobro im je. A osim toga, nisu niposto ni neovisni, jer ih s jedne strane vode Cengicevi ljudi, a s druge jer su doveli neke novinare koji su odranije pod politickim patronatom odredjenih stranaka, a koji su prenijeli to i na AJB, pa tako npr. taj "gaf" od Hrge nije nikakav gaf, ko zna sto je ona bila mnogo prije AJB. Tako da imamo spoj opce nerelevantnosti i prikrivene pristrasnosti njenih novinara.

N1 je jos gora, jer su tamo zaposlili nekakvu djecu da glume novinare i uce se na svima nama, a sve vise pokazuju i zabrinjavajucu tendencioznost....
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1728 Re: Al Jazeera Balkans

Post by It_is_a_Leclerc »

Nass wrote:Od velikih najava kako ce AJB biti jedina profesionalna i neovisna televizija na podrucju bivse Yu, spremna da uvijek kaze i prenese ono sto drugi nece ili ne smiju, nije ostalo nista. Kada govorimo o domacem informativnom programu sto joj je osnovni zadatak, to je blijedo, tanko, povrsno, suhoparno, kratko. Najmanje se s time bave. Vise i bolje cujes na svim ostalim televizijama u zemlji, od drzavnih do privatnih. Milic uopce ne radi svoj posao i napravio je jednu nerelevantnu marginaliju od te televizije. Jedino su im dobri strani dokumentarci, tehnika kojom raspolazu i neki opci nivo kulture, ali to je sve. Za jednu news tv, sramota je da ih sisaju svi u zemlji. Oni izgleda tamo primaju dobru lovu i spavaju, uhljebili se i dobro im je. A osim toga, nisu niposto ni neovisni, jer ih s jedne strane vode Cengicevi ljudi, a s druge jer su doveli neke novinare koji su odranije pod politickim patronatom odredjenih stranaka, a koji su prenijeli to i na AJB, pa tako npr. taj "gaf" od Hrge nije nikakav gaf, ko zna sto je ona bila mnogo prije AJB. Tako da imamo spoj opce nerelevantnosti i prikrivene pristrasnosti njenih novinara.

N1 je jos gora, jer su tamo zaposlili nekakvu djecu da glume novinare i uce se na svima nama, a sve vise pokazuju i zabrinjavajucu tendencioznost....
Pretpostavljam da vama više gode stručne analize Vlade Marića, Avde Avdić i ostatka psihotičara sa FTV-a ?
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#1729 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Ned071 »

mozda mu vise godi kad tvoji sa bht 1 kazu u eter limitirano ogranicenje
IgiPop
Posts: 133
Joined: 22/11/2011 13:29

#1730 Re: Al Jazeera Balkans

Post by IgiPop »

Mnoge kritike Al Jazeere stoje, ali je i činjenica da je to ubjedljivo najozbiljnija i najprofesionalnija stanica u regiji, ili barem kod nas u BiH. Novinari profesionalno obavljaju svoj posao, donose nam priče iz regije i svijeta, dokumentarci nemaju konkurencije (kako oni prevedeni, tako i ovi naši), imaju najbolju biznis emisiju, imaju Alhemiju Balkana koja je najbolji program u zadnje vrijeme, itd. Ne treba imati previše zavisti i izmišljati loše argumente protiv Al Jazeere. Mislim da je samo gubitak za one koji ne prate Al Jazeeru. Eto toliko od mene.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#1731 Re: Al Jazeera Balkans

Post by todd_smith »

IgiPop wrote:Marko Pavlovic je svjetlosnu godinu ispred svojih kolega u AJB. Svaka emisija je drugacija i super odradjena. I od svakodnevne teme napravi nesto drukcije.

Odlicno :thumbup:
mefistofilis
Posts: 1584
Joined: 09/04/2013 18:11

#1732 Re: Al Jazeera Balkans

Post by mefistofilis »

maloprije bi neki dokumentarac o bankama . neki svabo se kao ispovijeda (on spominje Deutsche Bank)nakon sto je dobio otkaz.
nisam upratio sve ali me ono sto sam cuo pravo zainteresovalo, malo trazio po YT ali bez uspjeha.
da neko ne zna slucajno gdje da nadem to
DON_eARL
Posts: 3730
Joined: 31/10/2010 22:26

#1733 Re: Al Jazeera Balkans

Post by DON_eARL »

mefistofilis wrote:maloprije bi neki dokumentarac o bankama . neki svabo se kao ispovijeda (on spominje Deutsche Bank)nakon sto je dobio otkaz.
nisam upratio sve ali me ono sto sam cuo pravo zainteresovalo, malo trazio po YT ali bez uspjeha.
da neko ne zna slucajno gdje da nadem to
http://balkans.aljazeera.net/site-page/programska-sema

Mislim da je ovaj Regioskop: Gospodar svemira, imaš reprizu večeras od 00:00, sutra od 19:05...
mefistofilis
Posts: 1584
Joined: 09/04/2013 18:11

#1734 Re: Al Jazeera Balkans

Post by mefistofilis »

DON_eARL wrote:
mefistofilis wrote:maloprije bi neki dokumentarac o bankama . neki svabo se kao ispovijeda (on spominje Deutsche Bank)nakon sto je dobio otkaz.
nisam upratio sve ali me ono sto sam cuo pravo zainteresovalo, malo trazio po YT ali bez uspjeha.
da neko ne zna slucajno gdje da nadem to
http://balkans.aljazeera.net/site-page/programska-sema

Mislim da je ovaj Regioskop: Gospodar svemira, imaš reprizu večeras od 00:00, sutra od 19:05...
provjeriti cu veceras u 00:00, hvala ti :thumbup:
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#1735 Re: Al Jazeera Balkans

Post by @mba »

merkawa "bozja kocija" jako dobro uradjena!

onda ono sa goranom milicem po bosni je prva klasa!
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#1736 Re: Al Jazeera Balkans

Post by navedeni »

@mba wrote:merkawa "bozja kocija" jako dobro uradjena!

onda ono sa goranom milicem po bosni je prva klasa!
:thumbup: :thumbup:
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#1737 Re: Al Jazeera Balkans

Post by sandzokan »

Prije par dana odgledam Kontekst na temu antiratnih filmova, gost u sarajevskom studiju je bio Ahmed Imamović (Go West), a u beogradskom Miroslav Lekić (Nož). Po Imamoviću i voditeljici Nož je ne samo antiratni film već je to odličan antiratni film. Pitam se da li je i Vuk 80-tih i 90-tih bio antiratni pisac/političar i da li je čitalačka publika u tom periodu Vukov roman shvatala kao antiratni :-? ? Debeo minus za AJB.
wolf07
Posts: 1718
Joined: 29/08/2010 02:44

#1738 Re: Al Jazeera Balkans

Post by wolf07 »

sandzokan wrote:Prije par dana odgledam Kontekst na temu antiratnih filmova, gost u sarajevskom studiju je bio Ahmed Imamović (Go West), a u beogradskom Miroslav Lekić (Nož). Po Imamoviću i voditeljici Nož je ne samo antiratni film već je to odličan antiratni film. Pitam se da li je i Vuk 80-tih i 90-tih bio antiratni pisac/političar i da li je čitalačka publika u tom periodu Vukov roman shvatala kao antiratni :-? ? Debeo minus za AJB.

Da budem iskren meni je uopste cijela ta prica koja se zove "antiratni film" prilicno nategnuta. Stvar je onog ko gleda da li ce nesto shvatiti kao podsticaj za ovu ili onu stvar. Jbt, sjecam se kad se pojavio "Rambo" da su ga neki tumacili kao antiratni film, i ako cemo posteno zaista ima materijala za takve tvrdnje. Medjutim, kako je vrijeme odmicalo taj film je postao nesto s cime cemo identifikovati cijelu gomilu idiota koji ce pociniti najstrasnije ratne zlocine ne samo na prostoru ex-YU. Cijela jedna generacija (kojoj i ja pripadam) je odgojena na nekim holivudskim glupostima tipa "Rambo", "Top gun" i sl. Jedan od najznacajnijih izvora za deformisanje svijesti pojedinca je upravo "antiratni film"! Masa je nekih "arkana" koji su mislili da je sasvim OK da ubiju nekog civila, zarobljenika, dijete ili siluju zenu samo zato jer na sebi imaju maskirnu uniformu, svezali su krpu oko glave i imaju neki dupljak Ray Ban naocala.

Sto se tice "Noza", ne moze se praviti pita od govana! Knjizevno djelo (ili je mozda bolje reci - nedjelo) Vuka Draskovica sam citao, a gledao sam i film. Cinjenica je da je film sranje, ali kad vidis od cega je taj film pravljen - jos je i dobro ispao. Spadam u grupu onih koji vjeruju da je dobar scenario prvi uslov za dobar film. Ni najbolji reziser ne moze od loseg scenarija napraviti dobar film! Nazalost, od dobrog scenarija idiot lako moze napraviti sranje. Takvih ima koliko hoces. Za ove moje tvrdnje najbolji dokaz je ukupno djelo Kusturice. Sve sto vrijedi i njegovom stvaralackom opusu je u stvari djelo A.Sidrana. Cim se Kusturica okrenuo na drugu stranu poceli su leteci kreveti i druga sranja. Reziser "Noza" je iskoristio koliko je mogao onu ocajnu pricu Vuka Draskovica i malo je produzio (kraj filma ulazi u ratna zbivanja iz 1990-ih u BiH). Ostaje samo pitanje radi cega je uopste uzimao u ruke takav materijal da od njega pravi film. Sve u svemu, ima i taj film tu antiratnu notu samo ako neko hoce da je primijeti - pitanje identiteta glavnih junaka filma, i stvari za koju se bore! No, pretanko je to da bi se taj film stavio u ravan sa nekim drugim filmovima koji su eto svrstani u te antiratne filmove ma sta to bilo.
User avatar
area51
Posts: 4383
Joined: 06/03/2013 13:00

#1739 Re: Al Jazeera Balkans

Post by area51 »

mefistofilis wrote:maloprije bi neki dokumentarac o bankama . neki svabo se kao ispovijeda (on spominje Deutsche Bank)nakon sto je dobio otkaz.
nisam upratio sve ali me ono sto sam cuo pravo zainteresovalo, malo trazio po YT ali bez uspjeha.
da neko ne zna slucajno gdje da nadem to
Gledao sam,fantastično.
Dobro bi bilo da svi ovo pogledaju
:thumbup:
Evo najavljuju u petak u 17 h emisiju o "američkim robnim rezervama",biće interesantno
mefistofilis
Posts: 1584
Joined: 09/04/2013 18:11

#1740 Re: Al Jazeera Balkans

Post by mefistofilis »

area51 wrote:
mefistofilis wrote:maloprije bi neki dokumentarac o bankama . neki svabo se kao ispovijeda (on spominje Deutsche Bank)nakon sto je dobio otkaz.
nisam upratio sve ali me ono sto sam cuo pravo zainteresovalo, malo trazio po YT ali bez uspjeha.
da neko ne zna slucajno gdje da nadem to
Gledao sam,fantastično.
Dobro bi bilo da svi ovo pogledaju
:thumbup:
Evo najavljuju u petak u 17 h emisiju o "američkim robnim rezervama",biće interesantno
fakat, fakat
i ona o Goldman Sachsu je bila bas ono :shock:
interesantno
User avatar
area51
Posts: 4383
Joined: 06/03/2013 13:00

#1741 Re: Al Jazeera Balkans

Post by area51 »

mefistofilis wrote:
area51 wrote:
mefistofilis wrote:maloprije bi neki dokumentarac o bankama . neki svabo se kao ispovijeda (on spominje Deutsche Bank)nakon sto je dobio otkaz.
nisam upratio sve ali me ono sto sam cuo pravo zainteresovalo, malo trazio po YT ali bez uspjeha.
da neko ne zna slucajno gdje da nadem to
Gledao sam,fantastično.
Dobro bi bilo da svi ovo pogledaju
:thumbup:
Evo najavljuju u petak u 17 h emisiju o "američkim robnim rezervama",biće interesantno
fakat, fakat
i ona o Goldman Sachsu je bila bas ono :shock:
interesantno
Mnogi će reći "teorije zavjere" ali ljudi na ovoj zemaljskoj kugli će kad tad uvidjeti o čemu se zapravo radi.
Kakva je to "hobotnica" :roll:
mefistofilis
Posts: 1584
Joined: 09/04/2013 18:11

#1742 Re: Al Jazeera Balkans

Post by mefistofilis »

pa nisu to teorije zavjere... to nije nista vise nego njihov nacin poslovanja samo sto je nama to sve "misticno" jer ne razumijemo
User avatar
area51
Posts: 4383
Joined: 06/03/2013 13:00

#1743 Re: Al Jazeera Balkans

Post by area51 »

Neke pojedinosti u samom "projektu" ne razumijemo ali sam "projekat" i njegov cilj jako dobro kontamo
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1744 Re: Al Jazeera Balkans

Post by KatarinaKosaca »

AJ sve bolja. Dokumentarci odlicni. Marko sa svojim programom o ekonomiji za 10.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#1745 Re: Al Jazeera Balkans

Post by StupskaBitanga »

KatarinaKosaca wrote:AJ sve bolja. Dokumentarci odlicni. Marko sa svojim programom o ekonomiji za 10.
:thumbup:
wolf07
Posts: 1718
Joined: 29/08/2010 02:44

#1746 Re: Al Jazeera Balkans

Post by wolf07 »

Volim dobre dokumentarne filmove i sve cesce sebe hvatam kako gledam nesto na AJB a kontam kako sam prebacio na Discovery ili National Geographic. I kad sam vec kod tih TV kuca, njihov program je sve losiji, jos malo pa cemo putem tih medijskih kuca moci samo gledati madjionicare, americke buvljake i idiote koji traze zlato i dijamante u nekim vukojebinama. Nigdje pravog dobrog dokumentarca!
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#1747 Re: Al Jazeera Balkans

Post by StupskaBitanga »

wolf07 wrote:Volim dobre dokumentarne filmove i sve cesce sebe hvatam kako gledam nesto na AJB a kontam kako sam prebacio na Discovery ili National Geographic. I kad sam vec kod tih TV kuca, njihov program je sve losiji, jos malo pa cemo putem tih medijskih kuca moci samo gledati madjionicare, americke buvljake i idiote koji traze zlato i dijamante u nekim vukojebinama. Nigdje pravog dobrog dokumentarca!
i kako su majka i kćerka u isto trenutku trudne
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#1748 Re: Al Jazeera Balkans

Post by quarterback »

wolf07 wrote:Volim dobre dokumentarne filmove i sve cesce sebe hvatam kako gledam nesto na AJB a kontam kako sam prebacio na Discovery ili National Geographic. I kad sam vec kod tih TV kuca, njihov program je sve losiji, jos malo pa cemo putem tih medijskih kuca moci samo gledati madjionicare, americke buvljake i idiote koji traze zlato i dijamante u nekim vukojebinama. Nigdje pravog dobrog dokumentarca!

:thumbup:
IgiPop
Posts: 133
Joined: 22/11/2011 13:29

#1749 Re: Al Jazeera Balkans

Post by IgiPop »

Još jedan genijalna business emisija:

User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#1750 Re: Al Jazeera Balkans

Post by @mba »

jos jedan dokumentarac :thumbup: :thumbup: :thumbup:

"tajna 7 sestara" obavezno pogledati!


1 dio
Post Reply