Mjerenje gledanosti TV kuća u BiH

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
karanana
Posts: 47245
Joined: 26/02/2004 00:00

#51 Re: Mjerenje gledanosti TV kuća u BiH

Post by karanana »

ali zato nema sumnje da je nas dragi SA-X numero uno.
nomVe
Posts: 199
Joined: 17/01/2010 08:42

#52 Re: Mjerenje gledanosti TV kuća u BiH

Post by nomVe »

Sramota je sta radi Mareco. Cuj u Sarajevu imaju cak 19 piplmetara na kablovskoj!?!? Covjece kakav uzorak, ne mozes da vjerujes. Nadam se da ce im neko stati u kraj jer cemo zbog takvih sranja ostati bez F1 i mnogih drugih dobrih stvari.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#53 Re: Mjerenje gledanosti TV kuća u BiH

Post by StupskaBitanga »

nomVe wrote:Sramota je sta radi Mareco. Cuj u Sarajevu imaju cak 19 piplmetara na kablovskoj!?!? Covjece kakav uzorak, ne mozes da vjerujes. Nadam se da ce im neko stati u kraj jer cemo zbog takvih sranja ostati bez F1 i mnogih drugih dobrih stvari.
nažalost F1 ni u BiH niti u HR nema dovoljnu gledanost da bi bio isplativ televizijski program
Pero Zdero
Posts: 34
Joined: 22/11/2011 21:49

#54 Re: Mjerenje gledanosti TV kuća u BiH

Post by Pero Zdero »

Gledanost F1 u Hrvatskoj se mjeri na nacin da su mjerenjem peoplemetrima obuhvacene 3 od 10 TV stanica jer peoplemetri nisu upostavljeni u svakom mjestu pa cak ni u Hrvatskoj. Rekordna gledanost je bila za VN Singapura i na te 3 Tv stanice ukupno je gledalo 106.000 gledalaca. Rejting trke nije dat ali to je manje od 2%. Gledanost ostalih 7 tv stanica se ne mjeri pa je napravljena procjena da se radi oko 280.000 gledalaca. U BiH gledanost zadnje utrke je bila 2,79% ili oko 80000 gledalaca. Kad zanemarimo procjene iz Hrvatske i bavimo se samo peoplemetrima, drzava koja ima milion stanovnika vise od BiH za samo 25000 gledalaca vise biljezi rekordnu gledanost. Kad bi BiH imala medijski prostor Hrvatske, tj. Zavrsenu digitalizaciju i bar 25 TV stanica manje nego sto sad ima kao i novac koji se tamo vrti prica bi bila svakako drugacija.
Pero Zdero
Posts: 34
Joined: 22/11/2011 21:49

#55 Re: Mjerenje gledanosti TV kuća u BiH

Post by Pero Zdero »

nomVe wrote:Sramota je sta radi Mareco. Cuj u Sarajevu imaju cak 19 piplmetara na kablovskoj!?!? Covjece kakav uzorak, ne mozes da vjerujes. Nadam se da ce im neko stati u kraj jer cemo zbog takvih sranja ostati bez F1 i mnogih drugih dobrih stvari.
AGB Hrvatska: populacija 4,5miliona i ukupno 760 domacinstava sa instaliranim peoplemetrima
AGB Srbija: populacija 7,5 miliona i ukupno 880 domacinstava sa instaliranim peoplemetrima
Makedonija: populacija
MIB BiH: populacija jedva 3,8 miliona. Ukupno 500 domacinstava sa instaliranim peoplemetrima ali postavljeni na teritoriji koju cini 2,7 miliona stanovnika i izvjestavaju na tom broju a ne na nivou BiH.
AGB Slovenija: populacija 2,1 milion i ukupno 450 domacinstava sa instaliranim peoplemetrima.

Ne znam sta je ovdje sramota za BIH a nije za sve ostale drzave.

AGB tj. Nielsenovi peoplemetri se proizvode blizu Portoroza a glavni ciko se zove Vladimir.
zaluzinna
Posts: 222
Joined: 07/07/2011 08:48

#56 Re: Mjerenje gledanosti TV kuća u BiH

Post by zaluzinna »

cika Pero, sta ima u Mareko-u? :D
Pero Zdero
Posts: 34
Joined: 22/11/2011 21:49

#57 Re: Mjerenje gledanosti TV kuća u BiH

Post by Pero Zdero »

zaluzinna wrote:cika Pero, sta ima u Mareko-u? :D
Ne znam sta ima tamo, i ne znam da li ovo treba da shvatim kao provokaciju ili jednostavno se neko boji istine i znanja. "Najbolji" su treneri oni koji gledaju utakmicu kuci i nikad nisu vidjeli fudbalski teren izbliza. Sta je lose u tome sto govorim sa argumentima. Nemam razloga nikoga da branim, bavim se marketingom to je sve, ali definitivno previse se pridaje vaznosti necemu o cemu se ne zna dovoljno.
zaluzinna
Posts: 222
Joined: 07/07/2011 08:48

#58 Re: Mjerenje gledanosti TV kuća u BiH

Post by zaluzinna »

pa fino kazes da radis u Mareko-u i to je to :wink:
mahalik
Posts: 1918
Joined: 12/09/2009 16:48

#59 Re: Mjerenje gledanosti TV kuća u BiH

Post by mahalik »

Pero Zdero :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Hvala na iscrpnim odgovorima želimo još ovako dobrih informacija
Pero Zdero
Posts: 34
Joined: 22/11/2011 21:49

#60 Re: Mjerenje gledanosti TV kuća u BiH

Post by Pero Zdero »

zaluzinna wrote:pa fino kazes da radis u Mareko-u i to je to :wink:
Smijesno, to nigdje nisam rekao niti tamo radim. Samo znam malo vise otome. A oni se ne bave marketingom! Zao mi je sto ti smeta razlicito misljenje i to za razliku od vecine, argumentovano. To ti dodje kao ako nisi sa mnom onda si protiv mene. Bas ruzno. Nemoj da mislis da branim Mareko nego sam pokusao da pokazem da u drugim drzavama nije nista bolje. Da Nielsen dodje ovdje nema sanse. Mislis da oni ove budalastine ne citaju. Mislis da i njih neko ne bi razapeo. Bi i to mnogo gore. Jer oni nece doci u BiH dok ne mognu uzeti od nasih agencija i TV stanica najmanje 1,2 miliona Eur godisnje sa ovog trzista i odnijeti ga u Hrvatsku i Srbiju. Znas li da bi Nielsen dosao ovdje kao spoj hrvatske i srbijanske firme? Sta mislis koliko su planirali uzorak za BiH? Ne vise od 600! Znas li da bi instalirali uredjaje koje su poskidali u Hrvatskim domacinstvima jer se stari uredjaji ne koriste vise jer je tamo zavrsena digitalizacija a ovdje ce biti tek za 4 godine. I koliko bi novca ostalo u Hrvatskoj i Srbiji za oglasavanje jer bi podatke prodavali tamnosnjim medijima pa bi mi svi pod kljuc ovdje. Svakako su nam sve agencije iz ovih drzava, nema jake domace agencije. Smijesno je sve ovo. Ja sam samo za domace :bih: i ne treba nam uvoz tudje pameti. Neke komercijalne TV stanice su ih uvezle ovdje i to nelegalno, bez placanja poreza, doprinosa i radnih dozvola. Previse je na sceni sukobljenih strana da bi neko sutio dok se nekom namjesta. Budalastine. Prva News TV u danu kad Mevlid senluci po Sarajevu, prekida program uzivo da bi emitovala sapunicu Predaj se srce i onda se pita direktor programa kako to da su nestali gledatelji. Pa jadno je da taj direktor programa svaki dan dobija podatke automatski o gledansti, kao i svi mi ostali u isto vrijeme, i ne zna sta mu je emitovano na programu. E to je jadno. Svi smo dobili saopstenja za javnost iz Mareka jer ih skoro nijedan medij nije smio objaviti a ne da nije htio. Mozes ih pogledati i ti na njihovoj stranici. Mozda progledas
mahalik
Posts: 1918
Joined: 12/09/2009 16:48

#61 Re: Mjerenje gledanosti TV kuća u BiH

Post by mahalik »

Neke komercijalne TV stanice su ih uvezle ovdje i to nelegalno, bez placanja poreza, doprinosa i radnih dozvola
OBN
A kako je isti taj OBN mogao dobiti veću gledanost tj veće rejtinge baš onda kada je pljuvao po MIBU
Sjecate se onih emisija sa Marinom Pelemiš a i na FTV Advokatova OBmaNa
Imaš li tu informacija
Pero Zdero
Posts: 34
Joined: 22/11/2011 21:49

#62 Re: Mjerenje gledanosti TV kuća u BiH

Post by Pero Zdero »

Ko se moze sjetiti, OBN je proslo ljeto reprizirao UEFA utakmice i jos uvijek su bili aktuelni oni reality show-i koje niko nije gledao. Nisu ulagali u program nego su reprizirali uglavnom program Nove svih prethodnih godina. Krajem prosle godine usli su u sistem prodaje i kupili su program. Turske serije i utakmice. Pravu gledanost su dobili kad je prestala Seherzada u februaru. Mudro su napravili programsku semu jer su naisli na vakum kod drugih TV stanica, kupili program koji nije nista losiji od programa koje imaju TV stanice iz regiona i dobili bolju gledanost. U medjuvremenu su prodali dio vlasnistva za dobre pare i ta prodaja jos nije zavrsena. Samo su naivni povjerovali u sve sto se desavalo i pricalo. Svi su bili kolaterlna steta. Veliki dio oglasavanja nije isao preko nasih agencija nego direktno od klijenata i preko hrvatskih agencija tj. Onih koji su u vlasnistvu vlasnika OBNa, gdina. Calete, koji je ujedno jedan od najboljih poznavaoca marketinga na ovim prostorima. I nije samo OBN uveo Cro kadar. Na TV1 u marketingu rade sve ljudi iz Hrvatske i to za ekstremne plate.
Last edited by Pero Zdero on 30/11/2011 20:38, edited 1 time in total.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#63 Re: Mjerenje gledanosti TV kuća u BiH

Post by StupskaBitanga »

Na TV1 u marketingu rade sve ljudi iz Hrvatske i to za ekstremne plate.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
a nije niti čudo da će Ćaleta ostati kao konsultant
Pero Zdero
Posts: 34
Joined: 22/11/2011 21:49

#64 Re: Mjerenje gledanosti TV kuća u BiH

Post by Pero Zdero »

Ima nas ovdje dobro informisanih. Mozda zajednicki pomognemo da na vidjelo izadju stvari u pravom svjetlu. Mozda se stvarno baca kamenje na neduznog umjesto na :evil:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#65 Re: Mjerenje gledanosti TV kuća u BiH

Post by StupskaBitanga »

Pero Zdero wrote:Ima nas ovdje dobro informisanih. Mozda zajednicki pomognemo da na vidjelo izadju stvari u pravom svjetlu. Mozda se stvarno baca kamenje na neduznog umjesto na :evil:
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Svaka Vam čast u moje ime
Opet ponavljam TV1 nema adekvatnu gledanost a i ovaj smisao Mreže mi je totalno glup kada sam vidio da ne emitiraju serije i program u isto vrijeme
Pero Zdero
Posts: 34
Joined: 22/11/2011 21:49

#66 Re: Mjerenje gledanosti TV kuća u BiH

Post by Pero Zdero »

Slazem se. Koncept mreze je dobar ali nije na fer osnovama. Gledanost Mreze je visoka ali zahvaljujuci TV Tk, USK, i drugim stanicama sa zemaljskim prijemom. Ostvaruje se velika zarada na marketingu ali ove TV stanice sigurno ne dobijaju nista jer su valjda dobili programe djaba. Presedan je da TV koja se finansira iz budzeta udruzi u privatnu mrezu. Puci ce tu haos kad se pocnu sredjivati racuni. Jer sad i stanicama odgovara ocigledno povecanje gledanosti.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#67 Re: Mjerenje gledanosti TV kuća u BiH

Post by StupskaBitanga »

USK, TK kantonalne televizije :-) :-) :-) :-) :-)
TV1 ima zemaljsku pokrivenost jedino u Mostaru preko RTM a RTM je TV1
Jedino me interesuje šta će biti sa Beharom hoće li TV1 to preuzeti
A mogli bi
Pero Zdero
Posts: 34
Joined: 22/11/2011 21:49

#68 Re: Mjerenje gledanosti TV kuća u BiH

Post by Pero Zdero »

TV 1 nasla dan kad je gledanost AJB bila kao u TV Vogosce. A sto nisu pokazali nekoliko dana kad je AJB imala u Sarajevu vecu gledanost od TV 1. Neka ne bude cudno ali TV Vogosca ima istu pokrivenost u Sarajevu kao AJB, zemaljsku i kanlovsku. I obje su cesto gledanije od News TV.
Pero Zdero
Posts: 34
Joined: 22/11/2011 21:49

#69 Re: Mjerenje gledanosti TV kuća u BiH

Post by Pero Zdero »

StupskaBitanga wrote:USK, TK kantonalne televizije :-) :-) :-) :-) :-)
TV1 ima zemaljsku pokrivenost jedino u Mostaru preko RTM a RTM je TV1
Jedino me interesuje šta će biti sa Beharom hoće li TV1 to preuzeti
A mogli bi
Prica se da ce opet mijenjati stanice za Mrezu. Ko zna sta ce biti. Valjda ko bude trazio pare od reklama dobit ce nogu. Silno me zanima da li podatke o gledanosti imaju sve clanice mreze ili ti podai ostaju samo u TV 1.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#70 Re: Mjerenje gledanosti TV kuća u BiH

Post by StupskaBitanga »

Pero Zdero wrote:TV 1 nasla dan kad je gledanost AJB bila kao u TV Vogosce. A sto nisu pokazali nekoliko dana kad je AJB imala u Sarajevu vecu gledanost od TV 1. Neka ne bude cudno ali TV Vogosca ima istu pokrivenost u Sarajevu kao AJB, zemaljsku i kanlovsku. I obje su cesto gledanije od News TV.
Tužno ali istinito :thumbup:
Samo jedna opaska
AJB tj bivša NTV99 osim Sarajeva pokriva zemaljski do Fojnice jeste da je broj malo veći ali ipak Vogošća pokriva samo Sarajevo
AJB-506.983 potencijalnih gledatelja
Vogošća-453.119 potencijalnih gledatelja
Sama TV1-RTM 142.435 potencijalnih gledatelja
Pero Zdero
Posts: 34
Joined: 22/11/2011 21:49

#71 Re: Mjerenje gledanosti TV kuća u BiH

Post by Pero Zdero »

Za opasku :thumbup:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#72 Re: Mjerenje gledanosti TV kuća u BiH

Post by StupskaBitanga »

Sada TV1 i njihovm portalima ne odgovara ni mjerenje posjecenosti internet portala
Šta će kada nisu u stanju privuči ljude
Saopštenja i hvalospjevi na račun SzBiH nikoga ne interesuju
pravaistina
Posts: 134
Joined: 18/05/2010 12:13

#73 Re: Mjerenje gledanosti TV kuća u BiH

Post by pravaistina »

:D 8-) 8-) cika pero sto ti je frka pa svi znamo da se mulja u marecu i da nisu prihvatili reviziju koju je trzio ivan caleta nego mu je skocio rejting za tri mjeseca .i 24 sataa info je odlicno napisao za gemius jer su ga izbacili u hrvatskoj zbog proizvoljnih brojeva :lol: koliko ja vidim frka tek pocinje i treba napraviti tu reviziju i onda svim televizijama zacepiti usta :D :D
Pero Zdero
Posts: 34
Joined: 22/11/2011 21:49

#74 Re: Mjerenje gledanosti TV kuća u BiH

Post by Pero Zdero »

Nezadovoljni portali su društvo jednog lica i to istog. Ne može čovjek više sve da ih plaća pa će Valicon biti kriv što se zatvaraju. Inače su to uticajni portali i ako oni prestanu da postoje, drastično će opasti korištenje interneta u BiH.
Ni ti portali vjerovatno nisu poslali potpune skripte za praćenje posjetilaca. Šta ćeš kad tamo rade podobni a ne sposobni!
A što se tiče te revizije Mareca, desit će se i to jednom ali mnogo drugih i važnijih revizija treba uraditi prije te revizije. Uostalom šta se misli pod revizijom i šta je to u stvari? Mislim da detalje oko tog procesa malo ko zna i razumije. Sigurno to nije listanje faktura ako tako misliš.
Pero Zdero
Posts: 34
Joined: 22/11/2011 21:49

#75 Re: Mjerenje gledanosti TV kuća u BiH

Post by Pero Zdero »

pravaistina wrote::D 8-) 8-) cika pero sto ti je frka pa svi znamo da se mulja u marecu
Kako mi to svi znamo da se mulja tamo???
Post Reply