MasterChef Nova TV

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Locked
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#2101 Re: MasterChef Nova TV

Post by Pitarrr82 »

Ja inace nisam pratio ovo od pocetka, mozda zadnjih 10tak emisija pa ne znam jel se to i prije desavalo, da dobio je ovaj sto je kod nas pobijedio :mrgreen: fine kritike za to jelo ali gledajuci sve kompletno kad oduzmes i saberes kritike Nikola je dobio po meni dosta vise pohvala, plus onaj je kasnio s glavnim jelom ne znam ni ja koliko...

Sad sto su ovi cirkus napravili ili je to uradila FTV je druga prica...
User avatar
agnostic_front
Posts: 6323
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#2102 Re: MasterChef Nova TV

Post by agnostic_front »

It_is_a_Leclerc wrote:
sumirprimus wrote:nema sanse,kod mene,i masteršef,a i amaterska ftv,zraooooo,pa nek ocu svom poturaju iznenadjenja...
Ma kakva FTV. Oni su samo pustili snimak koji su dobili. Krivci su u Zagrebu. Zamislite koji mentalni sklop tjera ljude da snimaju, prvo pobjedu jednog kandidata, a onda drugog i da na takav način zbunjuju gledatelje. Uzrok toga, nije nikakvo sakrivanje pobjednika, već neka mućka,pokušaj neke kompenzacije...

NOVA TV je odgovorna i zaslužuje oštre sankcije.
Kakve ba sankcije?
crnoplavo
Posts: 1446
Joined: 28/01/2012 15:03

#2103 Re: MasterChef Nova TV

Post by crnoplavo »

:lol:
Last edited by crnoplavo on 25/12/2012 11:25, edited 1 time in total.
User avatar
Sabirni centar
Posts: 1522
Joined: 23/06/2012 16:02

#2104 Re: MasterChef Nova TV

Post by Sabirni centar »

Pitarrr82 wrote:Ja inace nisam pratio ovo od pocetka, mozda zadnjih 10tak emisija pa ne znam jel se to i prije desavalo, da dobio je ovaj sto je kod nas pobijedio :mrgreen: fine kritike za to jelo ali gledajuci sve kompletno kad oduzmes i saberes kritike Nikola je dobio po meni dosta vise pohvala, plus onaj je kasnio s glavnim jelom ne znam ni ja koliko...

Sad sto su ovi cirkus napravili ili je to uradila FTV je druga prica...
Moj favorit je pobijedio :D ali gledajući neku hronologiju, Palfi je cijelu sezonu bio bolji, i tačno je da je u finalu kasnio i imao lošije deserte...ali nakon komentara za njegovo glavno jelo, ja sam mislio ok, frajer je zaslužio pobjedu i to je to...

Sačekaćemo da vidimo šta će reći tv kuće 8-)
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#2105 Re: MasterChef Nova TV

Post by Chuckie »

Hahaha koja blamaža, ode licenca Masterchefa, odoše glave sa Nove joj ... :lol:
User avatar
XI JINPING
Posts: 211
Joined: 25/12/2012 12:38

#2106 Re: MasterChef Nova TV

Post by XI JINPING »

Pa je li koliku paru dobija pobjednik te se ovoliko zakuhalo ili je sve na mobu ? :roll:
smijesni_ste
Posts: 5974
Joined: 09/10/2009 16:46

#2107 Re: MasterChef Nova TV

Post by smijesni_ste »

Navodno je ovo Nikola napisao na svom profilu.... :-) :-) ....kloc

"Nikola Lesar: ''Snimljeni je dupli kraj radi curenja informacija, FTV je dobil 2 dvda al ocito bosanci ne znaju radit s takvom tehnologijom pa su pustili netocnu :D kaj reci lol''
User avatar
Sabirni centar
Posts: 1522
Joined: 23/06/2012 16:02

#2108 Re: MasterChef Nova TV

Post by Sabirni centar »

smijesni_ste wrote:Navodno je ovo Nikola napisao na svom profilu.... :-) :-) ....kloc

"Nikola Lesar: ''Snimljeni je dupli kraj radi curenja informacija, FTV je dobil 2 dvda al ocito bosanci ne znaju radit s takvom tehnologijom pa su pustili netocnu :D kaj reci lol''
http://www.klix.ba/magazin/film-tv/ftv- ... /121225055 :-) :skoljka:
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#2109 Re: MasterChef Nova TV

Post by Revolucionar ★ »

A od pocetka je sve izvjestaceno, rinaka od show-a, a sad su se samo pokenjali na sve . Jebo ovo, odoh gledat reprize Paklene kuhinje :D
User avatar
Sabirni centar
Posts: 1522
Joined: 23/06/2012 16:02

#2110 Re: MasterChef Nova TV

Post by Sabirni centar »

Palfi ima pravo tražiti sto tisuća za sebe, mi smo mu svjedoci :lol: :lol: :lol:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2111 Re: MasterChef Nova TV

Post by un1ted »

"Snimana su dva kraja da se zataška curenje informacija o pobjedniku, Bosanci su emitirali krivi DVD", napisao je Nikola. No, Federalna televizija tvrdi da je samo emitovala gotov materijal koji je na njihov FTP prebacila Nova TV.
sorted
Posts: 580
Joined: 05/03/2012 11:56

#2112 Re: MasterChef Nova TV

Post by sorted »

MasterChef Hrvatska

Dragi naši fanovi:

Obje verzije završnice superfinala snimljene su jos u travnju. Uobicajena je televizijska praksa, u produkciji slicnih emisija, da se snimaju dvije verzije završnice super finala kako bi se sacuvala tajnost podataka o pobjedniku.Bodovanje, te odluku strucnog zirija je zabiljezio i ovjerio javni biljeznik. Nikola Lesar je pobjednik druge sezone Masterchefa!

Emisija koja je greskom emitirana u BiH nije dostavljena FTV-u kao finalna, no ona je na nasem serveru, kao i sve ranije emisije Masterchefa,upravo zbog očuvanja tajnosti identiteta pobjednika,bila do dana emitiranja.

Zasto je sa servera skinuta i emitirana kriva emisija, jos uvijek istrazujemo. Federalna televizija vec ce danas u 15:25 h emitirati finalnu emisiju Masterchefa.
Hoce li ko gledat? 8-) :lol:
User avatar
hary
Posts: 847
Joined: 16/02/2005 17:08
Location: Sarajevo

#2113 Re: MasterChef Nova TV

Post by hary »

Snimljene emisije prilikom razmjene se niti dostavljaju niti salju. One su na serveru i zainteresovana TV (u ovom slucaju FTV) skine taj materijal koji su kupili od proizvodjaca (u ovom slucaju Nove TV). Ko je pogrijesio ostaje da se vidi: a) Nova TV koja nije napomenula koji je "pravi" materijal, tj. emisija; b) FTV, koja je i pored napomene preuzela emisiju s krivim krajem, ili cak preuzela obje pa pustila onu s krivim krajem.

Momak kji je "pobijedio" na FTV nema pravo ni na kakvu naknadu, jer je pravi pobjednik upisan kod javnog biljeznika.

Uglavnom, odron emisija kkavim nas obasipaju Nove, OBNovi, Pinkovi, Hayati, a nazalost od nedavno i javni emiteri.
User avatar
Sabirni centar
Posts: 1522
Joined: 23/06/2012 16:02

#2114 Re: MasterChef Nova TV

Post by Sabirni centar »

Dragi naši fanovi:

Obje verzije završnice superfinala snimljene su jos u travnju. Uobicajena je televizijska praksa, u produkciji slicnih emisija, da se snimaju dvije verzije završnice super finala kako bi se sacuvala tajnost podataka o pobjedniku.Bodovanje, te odluku strucnog zirija je zabiljezio i ovjerio javni biljeznik. Nikola Lesar je pobjednik druge sezone Masterchefa!

Emisija koja je greskom emitirana u BiH nije dostavljena FTV-u kao finalna, no ona je na nasem serveru, kao i sve ranije emisije Masterchefa,upravo zbog očuvanja tajnosti identiteta pobjednika,bila do dana emitiranja.

Zasto je sa servera skinuta i emitirana kriva emisija, jos uvijek istrazujemo. Federalna televizija vec ce danas u 15:25 h emitirati finalnu emisiju Masterchefa.

Evo i saopštenja sa fb stranice MC :-)
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#2115 Re: MasterChef Nova TV

Post by Comrad »

Mene uopste ne bi cudilo da je FTV zasrala, mislim ako cemo realno i objektivno vise su sanse da oni useru nego ovi sa NOVE TV.

Pa neko je cak ovdje napisao da je jednom prije reklama ili najave vidio nekog kandidata da je pobjednik te emisije.

Nego ono sto mene zanima, sta da su kojim slucajem procurile informacije da su Palfi i Nikola u finalu. A lako su mogle procuriti, i kakva je onda poenta gledanja brda emisija, ako vec znas ko ce proci ko ce ispasti.

Tako da ne znam, ovo mi je totalno glupo napravljeno i uopste nema logike ovo ipak najlogicnije objasnjenje. Takva emisija i nisu mogli skontati bolji nacin. Evo ja nisam p od producenta, rezisera ali bih fino dao ziriju jela, neka daju ocjene, ocjene u sef, kandidati cao do decembra. I fino onda napravis live emisiju i saopstis pobjednika. Jer ovo nije regularno i samo su se posrali u ceif pobjedniku.

Jedini nacin da Masterchef nastavi ovdje sa emisijom i da postigne opet ovu gledanost je da bude uzivo. Ne vidim drugacije da ce ih iko vise toliko pratiti.
Last edited by Comrad on 25/12/2012 14:19, edited 1 time in total.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2116 Re: MasterChef Nova TV

Post by un1ted »

Zanimljiv odgovor, ali me zbunilo ovo crveno, ima li neko dap pojasni na sto je doticni mislio !?
kako je mogla finalna emisija biti snimljena u travnju ako su oni u šestom ili sedmom tjednu Masterchefa kuhali na Wine & Gourmet Festivalu koji se održao od 13. do 15. travnja??
relevantan
Posts: 777
Joined: 08/10/2011 22:30

#2117 Re: MasterChef Nova TV

Post by relevantan »

Joj koje sranje napraviše :oops: :x

U jednu ruku drago mi što se desio ovakav propust, drugačije se ne bi skontala muljaža koju su napravili :evil: čuj snimati duple emisije, u jednoj da se raduje jedan u drugoj drugi :? :roll: ma niđe veze :evil: treba Novoj oduzeti licencu za MC.......kada su prestali sa emitovanjem Istrage, koja je po meni bila super sa onim Robijem :thumbup: nisam ih ni pratila sve do sada.....i evo zajebaše i ovo.
Nova, z'raooooooooooo :x :x
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#2118 Re: MasterChef Nova TV

Post by hamza_sa »

relevantan wrote:Joj koje sranje napraviše :oops: :x

U jednu ruku drago mi što se desio ovakav propust, drugačije se ne bi skontala muljaža koju su napravili :evil: čuj snimati duple emisije, u jednoj da se raduje jedan u drugoj drugi :? :roll: ma niđe veze :evil: treba Novoj oduzeti licencu za MC.......kada su prestali sa emitovanjem Istrage, koja je po meni bila super sa onim Robijem :thumbup: nisam ih ni pratila sve do sada.....i evo zajebaše i ovo.
Nova, z'raooooooooooo :x :x
Hajde jasno mi je to sto su snimili duple zavrsnice u smislu radovanja finalista zbog pobjede, ali mi nije jasno kako su i na osnovu cega vrsili ocjenjivanje koje je bilo razlicito na FTV od one na NOVOJ?!?!?!?!!?
desktop
Posts: 118
Joined: 31/10/2012 14:19

#2119 Re: MasterChef Nova TV

Post by desktop »

Meni je gore što sad imam osjećaj da je svaka ali baš svaka epizoda bila iscenirana.Sva ona ispadanja su bila smišljena,ocjene žirija unaprijed određene.Ona arhitektica što je sama sebe izbacila je vidjela kakva je to muljaža i otišla. Neko reče na drugom forumu: Jesu li i Dini namontirali pravljenje jajeta kada je demontrirao kako se treba po dršci tave udarati.Možda i jesu,možda su samo stavili gotov omlet
User avatar
Adriatic
Posts: 3391
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#2120 Re: MasterChef Nova TV

Post by Adriatic »

Ja ne znam ko jos moze da popije ove njihove gluposti?
Čuj normalno da se snimaju dva kraja, eto da ne bi curile informacije????
Ko da se radi o stvari svjetskog značaja a ne o gomili kretena koji lupaju loncima i poklopcima i kobajagi nesto kuhaju.
Ali gori su oni koji ovo gledaju i pogotovo koji vjeruju ovim njihovim imbecilnim saopštenjima.
desktop
Posts: 118
Joined: 31/10/2012 14:19

#2121 Re: MasterChef Nova TV

Post by desktop »

Ocjenjivanje je sigurno išlo ovako.Cijela se emisija snimala kako se i snimala.Kod davanja ocjena su napravljene dvije verzije. Prvi put je rečeno žiriju da namjeste ocijene da Marko pobjedi,a u drugom snimanju da Nikola pobjedi,odnosno da pokažu svoje stvarne ocjene.
relevantan
Posts: 777
Joined: 08/10/2011 22:30

#2122 Re: MasterChef Nova TV

Post by relevantan »

desktop wrote:Meni je gore što sad imam osjećaj da je svaka ali baš svaka epizoda bila iscenirana.Sva ona ispadanja su bila smišljena,ocjene žirija unaprijed određene.Ona arhitektica što je sama sebe izbacila je vidjela kakva je to muljaža i otišla. Neko reče na drugom forumu: Jesu li i Dini namontirali pravljenje jajeta kada je demontrirao kako se treba po dršci tave udarati.Možda i jesu,možda su samo stavili gotov omlet

Upravo to, sve mi sada izgleda kao namješteno, lažno, licemjerno....
(ne)forumas
Posts: 1681
Joined: 02/12/2009 00:08

#2123 Re: MasterChef Nova TV

Post by (ne)forumas »

do kraja je bilo krajnje neizvjesno
naime nije se znalo ko ce vise platiti za pobjedu.. mislim ono...
saja_dj
Posts: 459
Joined: 03/05/2012 14:02

#2124 Re: MasterChef Nova TV

Post by saja_dj »

relevantan wrote:
desktop wrote:Meni je gore što sad imam osjećaj da je svaka ali baš svaka epizoda bila iscenirana.Sva ona ispadanja su bila smišljena,ocjene žirija unaprijed određene.Ona arhitektica što je sama sebe izbacila je vidjela kakva je to muljaža i otišla. Neko reče na drugom forumu: Jesu li i Dini namontirali pravljenje jajeta kada je demontrirao kako se treba po dršci tave udarati.Možda i jesu,možda su samo stavili gotov omlet

Upravo to, sve mi sada izgleda kao namješteno, lažno, licemjerno....
Ne postoji reality show na TV-u koji nije barem djelimicno namjesten. A uglavnom je sve "staged".
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2125 Re: MasterChef Nova TV

Post by It_is_a_Leclerc »

Jel vi razumijete da su članovi žirija davali ocjene po instrukciji... Jednom za pravog pobjednika, drugi put za placebo... Postavlja se pitanje - na osnovu čega su ocjenjivali, davali komentare ? Na osnovu laži !

Sramota, jad, bijeda !

Nova TV treba dobiti sankcije. I vjerovatno će ih i dobiti od strane vlasnika licence, Agencije za elektroničke medije RH, jer se ovdje radi, ne samo o prevari kandidata, već i o obmani gledateljstva što je kažnjivo !

Fuj !
Locked