Hayat

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#5751 Re: Hayat

Post by sokkia »

da valja, zbilja nevalja. :(
a koja valja? bh1, ftv,obn,pinkovi,tv1.
ma sve su u pet deka samo se u nijansama razlikuju,ima nekih 160 i kusur kanajla ma mojoj tv i samo se može gledat nacionalna geografija i malo istorik i povremeno euro sport.
sve ostalo je kic i bljak :(
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#5752 Re: Hayat

Post by Walther »

sokkia wrote:da valja, zbilja nevalja. :(
a koja valja? bh1, ftv,obn,pinkovi,tv1.
ma sve su u pet deka samo se u nijansama razlikuju,ima nekih 160 i kusur kanajla ma mojoj tv i samo se može gledat nacionalna geografija i malo istorik i povremeno euro sport.
sve ostalo je kic i bljak :(
gledao jednom, sponzor bio uvoznik lizika.... svi pred kamerama gurali lizike u usta kao da su poremeceni... WTF :skoljka: :skoljka:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#5753 Re: Hayat

Post by quarterback »

ignorisete cinjenicu da se program pravi prema tome kakav je prosjecan bh gledalac televizije, vi koji ste ovdje na ovoj grupi ne spadate u taj prosjek i cinite manjinu pa se program ni ne pravi prema vama

hayat je u momentu kada je poceo sa centralim dnevnikom imao jako veliku sansu da postane kvalitetna televizija, to je vrijeme kada je poceo kupovati prijenose reprezentacije, kada je dosao marijan mijajlovic, senad hadzifejzovic, malo prije toga tomislav i zaboravio sam ime, druga voditeljica ftv dnevnika koja je sada portpalol u EP BiH, na zalost za hayat ta sansa je propustena i sada je tako kako je, ipak kako rekoh hayat program pravi za prosjecnog bh gledaoca pa ako su standardi po vasem misljenju losi zapitajte se ko je i kakav je prosjecan gledalac
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#5754 Re: Hayat

Post by sabina1 »

quarterback wrote:ignorisete cinjenicu da se program pravi prema tome kakav je prosjecan bh gledalac televizije, vi koji ste ovdje na ovoj grupi ne spadate u taj prosjek i cinite manjinu pa se program ni ne pravi prema vama

hayat je u momentu kada je poceo sa centralim dnevnikom imao jako veliku sansu da postane kvalitetna televizija, to je vrijeme kada je poceo kupovati prijenose reprezentacije, kada je dosao marijan mijajlovic, senad hadzifejzovic, malo prije toga tomislav i zaboravio sam ime, druga voditeljica ftv dnevnika koja je sada portpalol u EP BiH, na zalost za hayat ta sansa je propustena i sada je tako kako je, ipak kako rekoh hayat program pravi za prosjecnog bh gledaoca pa ako su standardi po vasem misljenju losi zapitajte se ko je i kakav je prosjecan gledalac
Da.
Samo i prije rata je prosječan bh gledalac bio sličan ovome.
Realno bio je nešto obrazovaniji , realno provodio je manje vremena pred televizorom ali ruku na srce , našu zemlju su napustili isključivo eksperti u svojim oblastima te neki kulturnjaci...prosječan bh gledalac je 1990 i 2013 manje-više isti.
Škola je ta koja sve slabije obrazuje , pa gledalac iz 1990 je na nešto većem nivou no ponavljam...ne vidim baš drastičnu razliku.

Ali vrhunac kiča i šunda onog doba su recimo bili filmovi Lepe Brene koje nije emitovala televizija nego se moralo ići u kino.
Televizija je bia neuporedivo bolja sa samo dva a pred rat tri programa.
Ne mislim da je problem u gledaocu , problem je u nedostatku para silnih privatnih televizija koje od vlastite produkcije mogu instalirati samo ZMBT , ili Farmu ili opet neke zvijezde koje pjevaju...svi pjevaju i ko zna i ko ne zna i svi ulažu u to jer realno ne treba puno novca niti znanja , te silne sapunjare od kojih ćemo oboliti. (rijedak izuzetak je FACE tv koja opet ne emituje klasičan kičeraj i to treba pozdraviti u današnjem vremenu)
Niti jednoj našoj kući izuzev državne nije palo na pamet da producira dječiji program (Hayat je ovo nekada imao i nije bilo loše , ne znam zašto su maknute te emisije) , o igranom , kulturnom ne bih trošila slova o silnim reklamama također.

Stoga , nije toliko problem u gledaocima koliko u kokuznim televizijama koje ne znaju ili ne mogu unajmiti eksperte da im kreiraju dobre programe odnosno nemaju novca da to sve implementiraju. Za gledaoce ih svakako nije briga iako ih pune vrhunskim glupostima , važan je kakav-takav šer. Gledalac će se htio-ne htio prilagoditi.

Kriv je RAK zbog dodjele frekvencija tim i takvim ali opet jako je teško i nezahvalno zakonski utvrditi kvalitet.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#5755 Re: Hayat

Post by KatarinaKosaca »

tvsabina wrote:Da.
Samo i prije rata je prosječan bh gledalac bio sličan ovome.
Realno bio je nešto obrazovaniji , realno provodio je manje vremena pred televizorom ali ruku na srce , našu zemlju su napustili isključivo eksperti u svojim oblastima te neki kulturnjaci...prosječan bh gledalac je 1990 i 2013 manje-više isti.
Škola je ta koja sve slabije obrazuje , pa gledalac iz 1990 je na nešto većem nivou no ponavljam...ne vidim baš drastičnu razliku.

Ali vrhunac kiča i šunda onog doba su recimo bili filmovi Lepe Brene koje nije emitovala televizija nego se moralo ići u kino.
Televizija je bia neuporedivo bolja sa samo dva a pred rat tri programa.
Ne mislim da je problem u gledaocu , problem je u nedostatku para silnih privatnih televizija koje od vlastite produkcije mogu instalirati samo ZMBT , ili Farmu ili opet neke zvijezde koje pjevaju...svi pjevaju i ko zna i ko ne zna i svi ulažu u to jer realno ne treba puno novca niti znanja , te silne sapunjare od kojih ćemo oboliti. (rijedak izuzetak je FACE tv koja opet ne emituje klasičan kičeraj i to treba pozdraviti u današnjem vremenu)
Niti jednoj našoj kući izuzev državne nije palo na pamet da producira dječiji program (Hayat je ovo nekada imao i nije bilo loše , ne znam zašto su maknute te emisije) , o igranom , kulturnom ne bih trošila slova o silnim reklamama također.

Stoga , nije toliko problem u gledaocima koliko u kokuznim televizijama koje ne znaju ili ne mogu unajmiti eksperte da im kreiraju dobre programe odnosno nemaju novca da to sve implementiraju. Za gledaoce ih svakako nije briga iako ih pune vrhunskim glupostima , važan je kakav-takav šer. Gledalac će se htio-ne htio prilagoditi.

Kriv je RAK zbog dodjele frekvencija tim i takvim ali opet jako je teško i nezahvalno zakonski utvrditi kvalitet.
:thumbup: Od-do. Osim boldiranog. To im nije palo na pamet, nego im je zakonska obveza, primaju pretplatu i kao javni emiter moraju imati najmanje 15% dječijeg programa. Čak i ne mislim da ispune taj procenat
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#5756 Re: Hayat

Post by quarterback »

hayat je pokrenuo poseban kanal za djecu - hayatovci, prije par dana ili sedmica kad vec spominjes program za djecu

ostalo sto si napisala, slazem se osim dijela da je prosjecan gledalac bio slican danasnjem

tv standardi su nekada bilo puno visi od sadasnjih, puno vise se gledalo ko ce se pojaviti na ekranu i sa kakvom pricom, ipak pad standarda u svemu se prenio i na televizije
6april
Posts: 105
Joined: 27/02/2011 13:32
Location: Sarajevo

#5757 Re: Hayat

Post by 6april »

"HAYAT" DOO 4200164420004 VOGOŠĆA SARAJEVO 422.510,95 125.886,61 548.397,56 KM

Platite porez drzavi bijednici... oni kritikuju lopovluk i korupciju, a sami su duzni preko pola miliona KM. Fuj!!
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#5758 Re: Hayat

Post by WildRedRose »

Dzontra Volta wrote:ja ne razumijem ove sponzore, placaju da ih reklamiraju ona Dalila i Ammar ...pa ne bih sad pojeo sad onaj kviki kroasan, a i tops mi se ogadio... vjerovatno ne kosta puno reklamiranje na hayatu
:lol: :lol: :lol: :thumbup:
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#5759 Re: Hayat

Post by manekenka u penziji »

magi87 wrote:
Picajzla wrote:Image
:lol: :lol: :lol:

zemljo Indijo... k'o kakav kamiondzija... :run:
User avatar
Tiger 033
Posts: 8695
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#5760 Re: Hayat

Post by Tiger 033 »

Dzontra Volta wrote:ja ne razumijem ove sponzore, placaju da ih reklamiraju ona Dalila i Ammar
:thumbup: :lol: Meni su oni "najjaci" kad poćMu reklamira't neki proizvod :-) ooooo mati draga :lol: :lol: :lol: k'o gladan srat' :!: :lol: a Fikro :lol: :lol: :lol: (ON) ono pokusava bit' šega :-) :!: ja fakat mislim da je i njih stid pregledat reprizu ove "emisije" ... Minja Subota i "Muzički tobogan" za njih su :roll: :roll: :roll: :?: :?: :?: :?:

Inace ovo ne gledam ,jedino kad sam na poslu pa se nekad zalomi po par minuta i noga.ba :bih:
Last edited by Tiger 033 on 10/12/2013 15:07, edited 1 time in total.
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#5761 Re: Hayat

Post by WildRedRose »

Meni nikada nece biti jasno kako je ''cuvena hayat produkcija'' dopustila da se emituje onaj prilog o djevojci iz okoline Gorazda, kada je Mirza ismijavala.. a ruku na srce, iz veceg je sela ona dosla, a sad gradom oblake nosom para i druge ismijava.
User avatar
Tiger 033
Posts: 8695
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#5762 Re: Hayat

Post by Tiger 033 »

Inace sliku postavio kolega @Logovan

Image
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#5763 Re: Hayat

Post by StupskaBitanga »

Idu logikom Pinka samo što koliko god to bilo nezamisljivo Pink ima veću dozu kvalitete nego Hayatlije
Može se to ovako reći
U žabokrećini zvanoj žutilo više je Hayat bljutaviji
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#5764 Re: Hayat

Post by KatarinaKosaca »

Je li ikad itko urednicima informativnog programa na Hayatu rekao da novinarski posao nije davati mišljenje na neku vijest, nego prenijeti vijest i ostaviti gledaocu da formira svoje mišljenje. Baš na dan ljudskih prava taj famozni Hayat čija kvazinovinarka MIrza Vranj često voli spomenuti postulate novinarske profesije je u svom dnevniku rekao da nitko nije bio od zvaničnika iz BIH na sahrani Nelsona Mandele, nego da je zemlju predstavljao naš ambasador iz najbliže zemlje. Ok, dotle. Ali onda ide famozno mišljenje Hayat tv u jeftinom populizmu koji mi izaziva mučninu , da je kao važno putovati na utakmice, a nije otići na sahranu Mandeli. Da je , pak, netko otišao, vjerojatno bi komentar bio U ovoj krizi se putuje do JAR-a, kao da nas ne može zastupati ambasador u najbližoj zemlji. :D
ketronsd1
Posts: 1402
Joined: 13/06/2006 15:29

#5765 Re: Hayat

Post by ketronsd1 »

Koji je ovaj Fikret debil u pm :-) :-) :-) :-)
MrAmani96
Posts: 194
Joined: 04/02/2013 20:29
Location: Rødovre

#5766 Re: Hayat

Post by MrAmani96 »

Ovi pjevaci vise lice na stripere. Na sta je svijet spao :run:
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#5767 Re: Hayat

Post by karanana »

lose. lose.
ona jelena cabarkapa je onako solidna i po glasu i po stasu. sve ostalo....ne bi moglo uci ni u istu sobu sa sasom popovicem a kamoli dogurati donekle u zvezdama granda ili nekim slicnim shovuvima.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#5768 Re: Hayat

Post by quarterback »

KatarinaKosaca wrote:Je li ikad itko urednicima informativnog programa na Hayatu rekao da novinarski posao nije davati mišljenje na neku vijest, nego prenijeti vijest i ostaviti gledaocu da formira svoje mišljenje. Baš na dan ljudskih prava taj famozni Hayat čija kvazinovinarka MIrza Vranj često voli spomenuti postulate novinarske profesije je u svom dnevniku rekao da nitko nije bio od zvaničnika iz BIH na sahrani Nelsona Mandele, nego da je zemlju predstavljao naš ambasador iz najbliže zemlje. Ok, dotle. Ali onda ide famozno mišljenje Hayat tv u jeftinom populizmu koji mi izaziva mučninu , da je kao važno putovati na utakmice, a nije otići na sahranu Mandeli. Da je , pak, netko otišao, vjerojatno bi komentar bio U ovoj krizi se putuje do JAR-a, kao da nas ne može zastupati ambasador u najbližoj zemlji. :D
:thumbup:
cancel
Posts: 474
Joined: 11/07/2006 22:56

#5769 Re: Hayat

Post by cancel »

jel bila turkovizija na hayatu u četvrtak?
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#5770 Re: Hayat

Post by StupskaBitanga »

cancel wrote:jel bila turkovizija na hayatu u četvrtak?
Hayat folk
cancel
Posts: 474
Joined: 11/07/2006 22:56

#5771 Re: Hayat

Post by cancel »

znači na glavnom nije? zanimljivo.. :-)
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#5772 Re: Hayat

Post by navedeni »

cancel wrote:znači na glavnom nije? zanimljivo.. :-)
Nisu Turci dali para, napravio se toliko bauk oko toga, kao da je world cup, i proslo, niko nista ziv ne zna ni kako ni sta ni gdje, i Svrakic ih gurnuo u Hayat Folk. Valjda je mislio da ce se upaliti sponzori, kriza. :run:
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#5773 Re: Hayat

Post by Kal El »

Ja fkt mislio biće to "spektakularno" kad ono prođe a ja pročitao na Klixu da je Azerbejdžan pobjedio :lol:
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#5774 Re: Hayat

Post by Kal El »

Na šta ovo liči mati draga :S
Upravo listam kanale,kad na Hayatu reklame za zmbt pa oni što su pjevali da se glasa...Bože me sačuvaj dvojica znaju pjevati kako tako,a ostalo nije ni za ulice...
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#5775 Re: Hayat

Post by theTruePath »

Fikret je postao babo 8-) congratulationzzz :D
Post Reply