Vlaisavljevići - ALL ABOUT

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#2151 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by hadzinicasa »

Bloo wrote: 11/01/2022 22:38
snijeg_led wrote: 11/01/2022 20:19

Nije ali jeste. Ako pljuje i laze po svojima to valjda puno govori o karakteru osobe.
I onda mi, kao moralne vertikale, se spustimo na taj nivo i prebiremo joj po prezimenima i cija je.
Aha.
Joj ja sam malo podijeljena.
S jedne strane razumijem sta je htjela reci u kontekstu ovoga sto ti pricas - usvojena sam ergo dzabe krecite s krvnim zrncima i to se ne moze uzeti kao argument. Odnosno ne dozvoljavam vam/uskracujem vam tom izjavom bilo kakvu mogucnost koristenja toga „protiv“ mene i onoga sto govorim.
S druge strane - previse postujem svoje roditelje da bih ih se na takav nacin javno odrekla. Pa i u ovakvu svrhu. Ne opravdava cilj uvijek sredstvo.
O dvostrukim standardima koje primjenjuje na sebe i na sugovornika - necu. Napisala sam sta mislim o tome i o njoj na Face temi.
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2152 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by konektovan »

Znas kako ono kazu,..sve po zasluzi.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2153 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by Bloo »

hadzinicasa wrote: 11/01/2022 22:52
Bloo wrote: 11/01/2022 22:38

I onda mi, kao moralne vertikale, se spustimo na taj nivo i prebiremo joj po prezimenima i cija je.
Aha.
Joj ja sam malo podijeljena.
S jedne strane razumijem sta je htjela reci u kontekstu ovoga sto ti pricas - usvojena sam ergo dzabe krecite s krvnim zrncima i to se ne moze uzeti kao argument. Odnosno ne dozvoljavam vam/uskracujem vam tom izjavom bilo kakvu mogucnost koristenja toga „protiv“ mene i onoga sto govorim.
S druge strane - previse postujem svoje roditelje da bih ih se na takav nacin javno odrekla. Pa i u ovakvu svrhu. Ne opravdava cilj uvijek sredstvo.
O dvostrukim standardima koje primjenjuje na sebe i na sugovornika - necu. Napisala sam sta mislim o tome i o njoj na Face temi.
Iskreno, nisam ni upratila sta joj je sa roditeljima, jesu zivi, jel usvojena, sta je zapravo istina, nego citam komentare samo.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#2154 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by hadzinicasa »

Bloo wrote: 11/01/2022 23:01
hadzinicasa wrote: 11/01/2022 22:52

Joj ja sam malo podijeljena.
S jedne strane razumijem sta je htjela reci u kontekstu ovoga sto ti pricas - usvojena sam ergo dzabe krecite s krvnim zrncima i to se ne moze uzeti kao argument. Odnosno ne dozvoljavam vam/uskracujem vam tom izjavom bilo kakvu mogucnost koristenja toga „protiv“ mene i onoga sto govorim.
S druge strane - previse postujem svoje roditelje da bih ih se na takav nacin javno odrekla. Pa i u ovakvu svrhu. Ne opravdava cilj uvijek sredstvo.
O dvostrukim standardima koje primjenjuje na sebe i na sugovornika - necu. Napisala sam sta mislim o tome i o njoj na Face temi.
Iskreno, nisam ni upratila sta joj je sa roditeljima, jesu zivi, jel usvojena, sta je zapravo istina, nego citam komentare samo.
Ma ni ja. Niti me to interesuje.
snijeg_led
Posts: 6731
Joined: 08/12/2019 21:35

#2155 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by snijeg_led »

Bloo wrote: 11/01/2022 22:38
snijeg_led wrote: 11/01/2022 20:19

Nije ali jeste. Ako pljuje i laze po svojima to valjda puno govori o karakteru osobe.
I onda mi, kao moralne vertikale, se spustimo na taj nivo i prebiremo joj po prezimenima i cija je.
Aha.
dzaba cu ti ja objasnjavati zasto je to vazno, ako ti ne vidis
ha ja :D
zilog
Posts: 7503
Joined: 06/03/2009 11:19

#2156 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by zilog »

Bloo wrote: 11/01/2022 22:51
konektovan wrote: 11/01/2022 22:47 Tebi sve smeta... :mrgreen:
Zasto ne bi prebirali?!.mora se priznati da je ona kvalitetan materijal za mahalanje bez trunke stida :mrgreen:
Ne smeta mi sve.
Ali gospoDŽi se spocitava sve, od nacina izrazavanja, gluposti i mrznje koja sipa iz nje, facijalnih ekspresija i sve sto se nabrojalo i onda se spusta na taj nivo i o njoj komentarise.
Ne znam, nekako mi je "uzvisenije" da se njene nebuloze lijepo rascerece i to je to, a ovako ko snaše nake opanjkava se "intelektualka" na nivou joj ovo prezime, ono prezime, cija li je, jel kopile et cetera et cetera.
Jedino, sto je moglo biti bitno, je da se kojim slucajem ne pocne zaliti na ugrozenost po nacionalnoj osnovi.
Onda mi pade na pamet, da je sutra u tome, djevojacko prezime, nece ni malo sprijeciti.

Sa papankom treba oprezno, kao na pocetku korone, sa dva para rukavica...
Palmalma
Posts: 1530
Joined: 15/01/2020 09:30

#2157 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by Palmalma »

zilog wrote: 11/01/2022 13:43
noviforumas wrote: 11/01/2022 13:31
Nikako mi ne ide u glavu prijavljivanje "Pojeli je lavovi u Pionirskoj...". Pa zna kakav ce odgovor dobiti... :lol:

U ovoj prijavi pise da joj je djevojacko prezime Hasanbegovic.
Znaci, tacno je rekao dr. Dragan na Face tv.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19419
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#2158 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by teskeredzic_22 »

Bloo wrote: 11/01/2022 23:01
Iskreno, nisam ni upratila sta joj je sa roditeljima, jesu zivi, jel usvojena, sta je zapravo istina, nego citam komentare samo.
Malo ko među ljudima izazove toliku lavinu reakcija nekom svojom izjavom kao što to uradi Sanja V.
Pa ova tema je aktivna koliko...desetak dana stalnih komentara ?

U tolikom broju reagovanja naći će se poneki koji će brojati krvna zrnca , itekako smo mi još uvijek zemlja rođaka , kumova , ahbaba.

Sanja V. može da misli sta hoće i dok god poštuje zakone i plaća porez treba da živi sasvim slobodno.
U doba najveće političke krize od Dejtona , svjesno je izjavila ono za što je znala da će razbjesniti ljude oko sebe.
Nek sad jede kašu koju je skuhala.
Eto nažalost i brojanje krvnih zrnaca jer jednostavno smo takvi...
Last edited by teskeredzic_22 on 11/01/2022 23:12, edited 1 time in total.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2159 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by Bloo »

zilog wrote: 11/01/2022 23:03 Onda mi pade na pamet, da je sutra u tome, djevojacko prezime, nece ni malo sprijeciti.
Prezime ne igra uvijek ulogu u odredivanju necije etnije. Interesantno je da npr. prezime koje je prisutno u Bosni i uglavnom (ali ne iskljucivo) ga nose Bosnjaci, je prisutno i u npr. Hrvatskoj i nose ga Hrvati (zajedno sa "hrvatskim imenom").
Ili prisutno u Srbiji...
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#2160 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by Haris033 »

Mislim da je ovoj vjestici Sarajevo postalo premaleno i dosadno, te se dosjetila kako najlakse doci do nekog posla i stana u Zg. A ovakvom Zadruga pričom, će, nažalost, doći do cilja..
Last edited by Haris033 on 11/01/2022 23:11, edited 1 time in total.
Palmalma
Posts: 1530
Joined: 15/01/2020 09:30

#2161 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by Palmalma »

Bloo wrote: 11/01/2022 23:01

Iskreno, nisam ni upratila sta joj je sa roditeljima, jesu zivi, jel usvojena, sta je zapravo istina, nego citam komentare samo.

Nema ona bioloske roditelje, tako je rekla.
ajdamo
Posts: 1046
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#2162 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by ajdamo »

Palmalma wrote: 11/01/2022 23:11
Bloo wrote: 11/01/2022 23:01

Iskreno, nisam ni upratila sta joj je sa roditeljima, jesu zivi, jel usvojena, sta je zapravo istina, nego citam komentare samo.

Nema ona bioloske roditelje, tako je rekla.
Ši iz adoptd
zilog
Posts: 7503
Joined: 06/03/2009 11:19

#2163 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by zilog »

Palmalma wrote: 11/01/2022 23:11
Bloo wrote: 11/01/2022 23:01 Iskreno, nisam ni upratila sta joj je sa roditeljima, jesu zivi, jel usvojena, sta je zapravo istina, nego citam komentare samo.
Nema ona bioloske roditelje, tako je rekla.
To je bila metafora... :mrgreen:
ajdamo
Posts: 1046
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#2164 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by ajdamo »

zilog wrote: 11/01/2022 23:15
Palmalma wrote: 11/01/2022 23:11
Nema ona bioloske roditelje, tako je rekla.
To je bila metafora... :mrgreen:
Jesi li siguran? Da nije hiperbola? :D :lol:
snijeg_led
Posts: 6731
Joined: 08/12/2019 21:35

#2165 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by snijeg_led »

Palmalma wrote: 11/01/2022 23:11
Bloo wrote: 11/01/2022 23:01

Iskreno, nisam ni upratila sta joj je sa roditeljima, jesu zivi, jel usvojena, sta je zapravo istina, nego citam komentare samo.

Nema ona bioloske roditelje, tako je rekla.
Eto i to je slagala :-) Naravno da ima
User avatar
Haris.ba
Posts: 24793
Joined: 08/09/2005 20:08

#2166 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by Haris.ba »

Palmalma wrote: 11/01/2022 23:08
U ovoj prijavi pise da joj je djevojacko prezime Hasanbegovic.
Znaci, tacno je rekao dr. Dragan na Face tv.
U prijavi pise razlog po kojemu se postupa, i razlog je taj recenica koja je citirana.
ajdamo
Posts: 1046
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#2167 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by ajdamo »

Inače me naslov ove teme podsjeća kao na neki Reality Show.
Dimu1927
Posts: 3974
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#2168 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by Dimu1927 »

znaci i u mupu treba dobru cistku petokolonasa uraditi, nesto ne vidim da se privode na razgovor oni sto negiraju genocid, ili pisu jedno 100 puta gore stvari od ovih komentara

cim se oni bave jbt... sanja zasticena ko polarni medvjed

doduse kad se sjetis da je ministar jatak od potkovanog sve ti bude jasno
User avatar
ljevoruki
Posts: 4753
Joined: 20/05/2011 22:49

#2169 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by ljevoruki »

Milenkov buraz wrote: 11/01/2022 19:59 Zna Sanja šta radi, nije ona glupa niti luda već kupljena tzv. džepni intelektualac. Davno je njoj dijagnozu postavio dr. Dražen Pehar a najbolje poznaje i Jugoslava, supruga od Sanje.
U svojim twitter objavama dr. Dražen Pehar je iznio konstataciju da je Sanja Vlaisavljević “najuspješnija sarajevska sponzoruša“. Vrlo precizno i na činjenicama zasnovano, ovaj je politički teoretičar u stvari identificirao opskurnu direktoricu Centra za kulturu dijaloga kao specifičan društveni fenomen, bez bilo kakvih primisli na bilo šta privatno. Jer, prema javnom djelovanju ove skandalozne direktorice, ona je sve postigla na vrlo sumnjiv, čak u segmentu finansijskog poslovanja vrlo moguće i nezakonit način. Kako to izgleda?

Sponzorušama se kolokvijalno nazivaju žene koje uspon u svojoj karijeri i svoju finansijsku probitačnost zasnivaju na uticaju muškaraca sa kojima su u ljubavnim vezama. Nema tu ništa problematično, izuzev što se nedostatak sposobnosti i kompetencija u profesionalnom smislu kompenzira sposobnostima druge vrste. Ukoliko sponzoruše stupe u brak sa svojim sponzorima, onda se ovakav način sticanja koristi može nazvati nepotizmom. Kako to izgleda u slučaju Sanje Vlaisavljević? Šta je Pehar mislio kada ju je precizno i bez uvijanja okarakterizirao sponzorušom?
Sanja Vlaisavljević je prije upoznavanja sa svojim glavnim životnim sponzorom Ugom Vlaisavljevićem bila neuspješna studentica prava. Ona je nekoliko godina bez rezultata provela na Pravnom fakultetu. Pokušala je buduća (prema Peharovim riječima) najuspješnija sarajevska sponzoruša upisati i studiji glume, ali su je odbili kao bolno netalentiranu. Godine su prolazile, a Sanja Bucalović (djevojačko prezime) nije mrdala sa prve godine prava.

Nakon što je vidjela da od prava nema ništa, odlučila je promijeniti studiji i upisuje filozofiju i sociologiju. Tu počinje streloviti uspon Sanje Bucalović! Ona se za vrijeme dvije godine studija uspijeva približiti tadašnjem asistentu Jugoslavu Vlaisavljeviću, sa kojim stupa u ljubavne odnose još na prvoj godini. Na takav odnos studentice i asistenta nisu svi gledali blagonaklono, a ni asistent nije bio tako uticajan da anulira osude takvog odnosa, tako da mlađahnoj studentici ni studiji filozofije i sociologije u prvo vrijeme nije baš išao od ruke. Sve dok nije izbio rat u Sarajevu i BiH. Tada Sanja Bucalović postaje Sanja Vlaisavljević, a Jugoslav Vlaisavljević Ugo Vlaisavljević i kreće uspon!
Sanja Vlaisavljević od neuspješne studentice prava i veoma suspektne studentice filozofije i sociologije, postaje vrlo uspješna ratna studentica, koja čak 1994. upisuje i magistarski studiji na Filozofskom fakultetu. Ono što prije toga godinama nije mogla, sada kao gospođa Vlaisavljević, mlada studentica postiže za svega nekoliko ratnih mjeseci. Paralelno sa tim ona postaje društveno angažirana, a po završetku rata zapošljava se u prestižnoj Drugoj gimnaziji.

Zahvaljujući suprugu Ugi, Sanja izdašnim novcem (govori se o milionima maraka) Soroš fondacije osniva Centar za kulturu dijaloga (CKD). Radilo se o klasičnoj instituciji za pranje para i jednoj vrsti paraobavještajnog centra. Koliko je CKD radio na promicanju kulture dijaloga, najbolje se vidi po tome što je čak i Facebook objave Sanje Vlaisavljević označavao kao govor mržnje. U svakom slučaju, kao svjedočanstvo govora mržnje koji je razvijan u CKD do danas je ostao blog “Antiekran“ kojim nesumnjivo rukovodi Sanja Vlaisavljević. Dakle, milionska sredstva dobijena za promociju kulture, utrošena su za sve drugo samo ne za kulturu dijaloga. Značajan dio tih para otišao je na osobnu promociju direktorice Sanje Vlaisavljević.
Već tada se moglo govoriti o najuspješnijoj sarajevskoj sponzoruši, ali kraj nije bio tu! Nakon što nije uspjela postati direktoricom Druge gimnazije, Sanja Vlaisavljević se okreće sticanju titule doktora znanosti. Ekspresno završava master studiji sociologije (na kojem je predavao suprug) i upisuje doktorski studiji iz iste oblasti. Naravno, sve to se dešava na Filozofskom fakultetu i pod budnom paskom supruga.
Prema informacijama do kojih smo došli zahvaljujući našim novinarskim izvorima, niko od studenata se ne sjeća Sanje Vlaisavljević sa ispita. Niko ne zna da je ona barem jedan ispit polagala sa drugim kandidatima. Navodno su ispiti polagani u kabinetu supruga Uge, uz kafu i ćaskanje sa predmetnim profesorima. Tako je Sanja Vlaisavljević stigla do kraja doktorskih studija.
Problem je, međutim, bio što nije imala neophodne reference da bi pristupila izradi doktorske disertacije. Trebala je, naime, imati nastupe na znanstvenim simpozijima. Ona sa tim, naravno, kao i svaka sponzoruša, nije imala nikakve veze. Ali i tu, kao i u svakoj priči o sponzorušama, na scenu stupa sponzor/zaštitnik. Ugo Vlaisavljević u Rektoratu UNSA organizira simpoziji sa samo jednim ciljem – omogućavanja supruzi da ima nastup na znanstvenom skupu. Sve se odvija pod pokroviteljstvom Rektorata UNSA u kojem u to vrijeme nelegalno boravi Ugo Vlaisavljević.

Tako je Sanja Vlaisavljević došla do situacije da brani doktorat. To je bio poseban skandal! Profesor Samir Arnautović je, dajući precizne i neoborive primjedbe na politički pamflet kojim je Sanja Vlaisavljević stekla titulu doktora znanosti, cijelu ovu stvar nazvao najvećim skandalom u povijesti Filozofskog fakulteta. Uprkos svemu, propagandni maerijal HDZ BiH proglašen je doktoratom, a Sanja Vlaisavljević doktoricom! Nakon što je održala nastupno predavanje na Čovićevom Sveučilištu u Mostaru, Sanja Vlaisavljević je zaokružila svoj uspon.
I zaista se mora priznati da je dr. Dražen Pehar s punim pravom ovu opskurnu direktoricu nazvao najuspješnijom sarajevskom sonzorušom. Malo ko je sa tako malo kapaciteta i prethodnim potpunim neuspjehom, zahvaljujući suprugu uspio dostići ono što je dostigla Sanja Vlaisavljević. Zapravo, uprkos novinarskom istraživanju, do druge tako uspješne sponzoruše nismo uspjeli doći. Barem ne u sarajevskim geografskim okvirima.


Na kraju svega može se reći da je titula “najuspješnije sarajevske sponzoruše“ jedina titula do koje je Sanja Vlaisavljević uspjela doći zahvaljujući svojim sposobnostima. Sve drugo je bilo i ostalo izvan njenih mogućnosti.
P.S Ako se ponovo zarati mora se završavati neki magistarski pa onda doktorirati, kada može Sanja mogu i ostali za par mjeseci ono što ne mogu u mirnodopsko doba.
To je to. :thumbup: Nesto slicno, samo u kracoj verziji sam i ja napisao.
Sponzorusa seto danas kaze. Mi smo nekada imali drugi naziv za to. :run:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#2170 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by ¤ jelena ¤ »

Odgledah juče ono kod Senada...

Meni samo nije jasno zašto je gošći dozvoljeno da dominira na onakav način, a da se maltene i ne osvrne na ono zbog čega je bila pozvana u emisiju....

Zar je toliki problem bio pitati je da objasni javnosti šta je to hiperbola?

Jednom jedinom riječju...

i time je suočiti sa razlogom zbog kojeg je pozvana u emisiju bez mogućnosti da obmanjuje javnost ulogom žrtve.


Nevjerovatno.
__Phoenix__
Posts: 2684
Joined: 25/10/2013 20:44

#2171 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by __Phoenix__ »

Dobar intervju na televiziji herceg bosne, baš onako dosljedno s obrazom
zilog
Posts: 7503
Joined: 06/03/2009 11:19

#2172 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by zilog »

__Phoenix__ wrote: 13/01/2022 10:18 Dobar intervju na televiziji herceg bosne, baš onako dosljedno s obrazom
Koga smo sad protjerali? :roll:
__Phoenix__
Posts: 2684
Joined: 25/10/2013 20:44

#2173 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by __Phoenix__ »

Protjeralo je političko Sarajevo, ili kako ona naziva Republika Sarajevo.
Piaty
Posts: 5688
Joined: 01/12/2020 00:58

#2174 Re: Vlaisavljevići - ALL ABOUT

Post by Piaty »

¤ jelena ¤ wrote: 13/01/2022 08:49 Odgledah juče ono kod Senada...

Meni samo nije jasno zašto je gošći dozvoljeno da dominira na onakav način, a da se maltene i ne osvrne na ono zbog čega je bila pozvana u emisiju....

Zar je toliki problem bio pitati je da objasni javnosti šta je to hiperbola?

Jednom jedinom riječju...

i time je suočiti sa razlogom zbog kojeg je pozvana u emisiju bez mogućnosti da obmanjuje javnost ulogom žrtve.


Nevjerovatno.
Nije nevjerovatno. Senad to tako radi, neka je i offtopic ali daj da se emocije kod gledalaca dignu jer je on svjestan toga, da oni koji kazu "necu vise gledati face", zapravo jedva cekaju novu emisiju. Tek ce na kraju "napasti" sa glavnom temom ali najvaznije da se pobudi gnjev, mrznja itd. Sa ovom Sanjom je to uspjelo.
Uostalom, to uvijek radi.
Mislis da on nije svjestan toga kada upada gostu u rijec? Hehe zna on to dobro.

Televizije su smece pa i ova. Opet cu spomenuti Zeljka Malnara koji je to godinama pokusavao objasniti ljudima preko svoje antitelevizijske emisije koja je POSTALA NAJGLEDANIJA!
Eto ti cuda, isto kao sto je i Face jako jako gledan.
Post Reply