F T V - Partizanska Eskadrila

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#26 Re: F T V - Partizanska Eskadrila

Post by Chmoljo »

Alfa Kentaur wrote:
Better Man wrote: A bilo bi interesantno napraviti priču o tim herojima, ali ne o njohovom herojstvu, več o mračnoj strani,
:roll:
Odjebi u skokovima pametnjakovicu!

Kad bi ti bio samo mali prst od Izeta Nanica, mozda bi i bilo nekog coj'ka od tebe...
zašto niko ovo ne prijavljuje? :-)
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#27 Re: F T V - Partizanska Eskadrila

Post by Pera Trta »

Chmoljo wrote:
Alfa Kentaur wrote:
Better Man wrote: A bilo bi interesantno napraviti priču o tim herojima, ali ne o njohovom herojstvu, več o mračnoj strani,
:roll:
Odjebi u skokovima pametnjakovicu!

Kad bi ti bio samo mali prst od Izeta Nanica, mozda bi i bilo nekog coj'ka od tebe...
zašto niko ovo ne prijavljuje? :-)
Ja prije pet dana prijavio nešto drugo...pa niakavog odgovora :sad:
User avatar
karanana
Posts: 47253
Joined: 26/02/2004 00:00

#28 Re: F T V - Partizanska Eskadrila

Post by karanana »

Alfa Kentaur wrote:
karanana wrote: problem za sve i osnova svih problema u bosni i hercegovini je sto u ratu nije bilo pobjednika a znamo da istoriju pisu pobjednici. ovdje takvih nema.
Ima pobjednik! A to je Armija BiH.

Armija BiH je vojni pobjednik jer je uspjela da brani i odbrani drzavu od dva daleko jaca agresora i da porazi plan o stvaranju Velike Srbije!

Armija BiH je moralni pobjednik jer se borila za pravu stvar i nije cinila zlocine!

Ali i kada bi se vodili tvojom logikom da nema pobjednika, je li to znaci da trebamo zaboraviti Armiju BiH i cinjenicu da je ta amrija zasluzna za danasnje postojanje BiH?
znam da ne mozes odgovoriti sada ali mozda citas. moralne pobjede su moralne pobjede, ali stvarne cinjenice govore da je stanje na terenu nerijeseno u najbolju ruku, mada ce neki cak i reci da je srpska vojska manje/vise dobila ono sto je zacrtala.
ali nebitno za ovu diskusiju, pobjeda je kao kada saveznici sravne sa zemljom berlin i kada njemacka kapitulira pa onda saveznici prave raznorazne filmove od partizanskih pa do ratnih americkih i nema im niko prigovoriti da je to bilo tako ili da se ne slaze sa stvarima iz filmova. kazem ti, istoriju pisu pobjednici, a posto toga ovdje nema, i ja kazem: NA ZALOST, mi se moramo zadovoljiti sitnim projkticicima televizija tipa tvsa kao i individualaca i amatera koji naprave pokoji dokumentarac na ovu temu tipa vanzemaljci iznad sarajeva i slicno.
User avatar
M.O.S-
Posts: 233
Joined: 15/09/2009 15:37

#29 Re: F T V - Partizanska Eskadrila

Post by M.O.S- »

karanana wrote:znam da ne mozes odgovoriti sada ali mozda citas. moralne pobjede su moralne pobjede, ali stvarne cinjenice govore da je stanje na terenu nerijeseno u najbolju ruku, mada ce neki cak i reci da je srpska vojska manje/vise dobila ono sto je zacrtala.
ali nebitno za ovu diskusiju, pobjeda je kao kada saveznici sravne sa zemljom berlin i kada njemacka kapitulira pa onda saveznici prave raznorazne filmove od partizanskih pa do ratnih americkih i nema im niko prigovoriti da je to bilo tako ili da se ne slaze sa stvarima iz filmova. kazem ti, istoriju pisu pobjednici, a posto toga ovdje nema, i ja kazem: NA ZALOST, mi se moramo zadovoljiti sitnim projkticicima televizija tipa tvsa kao i individualaca i amatera koji naprave pokoji dokumentarac na ovu temu tipa vanzemaljci iznad sarajeva i slicno.
@karanana svaka ti na mjestu :thumbup:
al evo da momka malo utjesim stranom produkcijom(nadam se da me nece banovati)

-- -----Veterans - Siege of Sarajevo-------



---------Margaret Moth - Fearless - CNN Camerawoman - Amazing Person!.........



.........Robert Fisk about the Bosnian War---------------------



----------------Lost Images - Bosnia - 29min documentary-----------------



--------------The Road To Bosnia-----------------------



--------The resistance of Bosnia was heard up to the skies------------



---------The Bosnian War - Don't forget Srebrenica-----------



--------Cowards' War - 40 min Documentary------------------



-----Systematic rape of Muslim women and klix committed by Christians------



Evo za pocetak, pa ako ne budem banovan postiram jos!!!
Last edited by M.O.S- on 20/11/2009 16:30, edited 2 times in total.
User avatar
M.O.S-
Posts: 233
Joined: 15/09/2009 15:37

#30 Re: F T V - Partizanska Eskadrila

Post by M.O.S- »

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
dario_džamoja
Posts: 58
Joined: 10/10/2009 01:12

#31 Re: F T V - Partizanska Eskadrila

Post by dario_džamoja »

Alfa Kentaur wrote:
samo malo wrote:Koliko me sjecanje sluzi, FTV je vec emitovala i cak reprizirala serijal o generalima Armije BiH.
Emisija "Generali" je osmisljena da popljuje po Aliji i Armiji BiH. To je bio jedini cilj tog serijala.

Zasto nije pruzena prilika da govore i ostalim generalima, jer nisu Bosnu branilil samo Sefer i Jovan. E zato sto bi drugi mogli reci koju pozitivnu o Aliji, a to je NE NE brrrr
De nam ti reci koju pozitivnu o Aliji, osim one standardne da je bio dobar covijek, a da su ga oni oko njega izvarali. Znaci govorim o djelima.Kako nas je pripremio za rat? Nestanak para od donacija. Smjena generala koji su ustrojili ARBiH. Srebrenica i izlazak vodecih ljudi iz grada. Profiterstvo. Poslije rata certifikati... Izvoli
User avatar
grany-smith
Posts: 430
Joined: 22/02/2009 09:13

#32 Re: F T V - Partizanska Eskadrila

Post by grany-smith »

Sa osobitim uzitkom pratim program ftv.
Neka nama" Partizanske Eskadrile"
Ipak,to je podsjećanje na jedan lijep period u kojem je ogromna većina stanovnika ondasnje drzave zivjela zivot dostojan covjeku.

F T V-TELEVIZIJA BEZ PREMCA NA PODRUCJU BH
User avatar
M.O.S-
Posts: 233
Joined: 15/09/2009 15:37

#33 Re: F T V - Partizanska Eskadrila

Post by M.O.S- »

grany-smith wrote: F T V-TELEVIZIJA BEZ PREMCA NA PODRUCJU BH
:D :D :D :D
Alfa Kentaur
Posts: 382
Joined: 20/09/2009 08:56

#35 Re: F T V - Partizanska Eskadrila

Post by Alfa Kentaur »

FTV je potouno zaboravila heroje armije BiH, tako sto nikada ne prikazuju emisije o agresiji na BiH, od odbrani drzave, nikada ne spominje godisnjice heroja koji su pali za ovu zemlju.

FTV sprovodi agresivni zaborav odbrambeno oslobodilackog rata.

Zasto :?:
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#36 Re: F T V - Partizanska Eskadrila

Post by jefferson »

Jebo svrbez i krpelje kako je ovaj Alfa Kentaur naporan. pa covjek je otvorio za 24h jedno 20 tema u kojem samo jedno te isto kokodace!
get a life!
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#37 Re: F T V - Partizanska Eskadrila

Post by Better Man »

Alfa Kentaur wrote:FTV je potouno zaboravila heroje armije BiH, tako sto nikada ne prikazuju emisije o agresiji na BiH, od odbrani drzave, nikada ne spominje godisnjice heroja koji su pali za ovu zemlju.

FTV sprovodi agresivni zaborav odbrambeno oslobodilackog rata.

Zasto :?:

Smiri strasti momak i malo bolje prati tv.
Betand
Posts: 164
Joined: 29/11/2009 18:31

#38 Re: F T V - Partizanska Eskadrila

Post by Betand »

Alfa Kentaur wrote:
karanana wrote: problem za sve i osnova svih problema u bosni i hercegovini je sto u ratu nije bilo pobjednika a znamo da istoriju pisu pobjednici. ovdje takvih nema.
Ima pobjednik! A to je Armija BiH.

Armija BiH je vojni pobjednik jer je uspjela da brani i odbrani drzavu od dva daleko jaca agresora i da porazi plan o stvaranju Velike Srbije!

Armija BiH je moralni pobjednik jer se borila za pravu stvar i nije cinila zlocine!

Ali i kada bi se vodili tvojom logikom da nema pobjednika, je li to znaci da trebamo zaboraviti Armiju BiH i cinjenicu da je ta amrija zasluzna za danasnje postojanje BiH?
blago tebi kad si besposlen pa imas kad valjat gluposti
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#39 Re: F T V - Partizanska Eskadrila

Post by dr.gog »

Za večeras je bio najavljen antologijski film Okupacija u 26 slika (lordan zafranović), film koji je po mnogim mišljenjima najbrutalniji i najkrvoločniji prikaz jezivih ustaških zločina.Sniman je u Dubrovniku i zbog njega je Zafranović, uz Jasenovac pride, godinama bio proganjan od strane ustaških emigranata, te je na kraju na neko vrijeme i napustio Hrvatsku.

Film je jedan od rijetkih koje fakat nisam mogao gledati u komadu, i pored ogromnog broja odgledanih noir, horor i triler filmova u životu.
Scene ubijanja, masakriranja i mučenja nisu toliko pojačane efektima, koliko je neka morbidna rediteljska ruka uspjela da prenese autentičnost sotonskog zla koje je vladalo u umovima zločinaca.Preneseno je tako vjerno da je film decenijama ostao underground čak i za najvatrenije obožavaoce ratnih filmova-mračan, morbidan, jeziv, bez truna svjetla...


Okupacija u 26 slika je skinuta sa programa i ponavlja se Partizanska Eskadrila, bajkoviti ratni ep idealističkog tipa.Pitam se zašto?...ne mogu se oteti utisku da je nečija ruka precrtala film iz šeme kao suviše uznemirujući i nepodoban...jer je film definitivno najjača kinematografska šamarčina ustaškim fašistima u istoriji same ex-yu kinematografije.Jednostavno , neko se prepao žestine filma...jadno...
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#40 Re: F T V - Partizanska Eskadrila

Post by Better Man »

dr.gog wrote:Za večeras je bio najavljen antologijski film Okupacija u 26 slika (lordan zafranović), film koji je po mnogim mišljenjima najbrutalniji i najkrvoločniji prikaz jezivih ustaških zločina.Sniman je u Dubrovniku i zbog njega je Zafranović, uz Jasenovac pride, godinama bio proganjan od strane ustaških emigranata, te je na kraju na neko vrijeme i napustio Hrvatsku.

Film je jedan od rijetkih koje fakat nisam mogao gledati u komadu, i pored ogromnog broja odgledanih noir, horor i triler filmova u životu.
Scene ubijanja, masakriranja i mučenja nisu toliko pojačane efektima, koliko je neka morbidna rediteljska ruka uspjela da prenese autentičnost sotonskog zla koje je vladalo u umovima zločinaca.Preneseno je tako vjerno da je film decenijama ostao underground čak i za najvatrenije obožavaoce ratnih filmova-mračan, morbidan, jeziv, bez truna svjetla...


Okupacija u 26 slika je skinuta sa programa i ponavlja se Partizanska Eskadrila, bajkoviti ratni ep idealističkog tipa.Pitam se zašto?...ne mogu se oteti utisku da je nečija ruka precrtala film iz šeme kao suviše uznemirujući i nepodoban...jer je film definitivno najjača kinematografska šamarčina ustaškim fašistima u istoriji same ex-yu kinematografije.Jednostavno , neko se prepao žestine filma...jadno...
Pa vjerovatno smeta Čoviću, Ljubiću, Ivi Miri Joviću i sličnim ustašama kjoji javno podržavaju u Hrvatskoj za predsjednika države kandidata HDZ-a deklarisanog ustašu
5ar5rovic
Posts: 148
Joined: 01/10/2008 17:51

#41 Re: F T V - Partizanska Eskadrila

Post by 5ar5rovic »

Partizanska eskadrila, Sutjeska, Neretva, Okupacija u 26, Valter... filmovi jugoslovenske produkcije puni snažnog emotivnog naboja, žrtvovanja, jedinstva ljudi u borbi protiv neprijatelja - okupatora i domaćih izdajnika, jednom riječju FAŠISTA.
Ne bih polemizirao sa onima koji slave privatizacijske i druge uspjehe posljeratnih bliskih sljedbenika AI, ali poslije Partizanskih eskadrila nije bilo ratnih profitera!
FTV nije jedina koja emitira ove filmove, isto radi i HRT1. Mislim da je ovo zbog povampirenog fašizma ne samo u BiH nego u regiji.
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#42 Re: F T V - Partizanska Eskadrila

Post by Pera Trta »

dr.gog wrote:Za večeras je bio najavljen antologijski film Okupacija u 26 slika (lordan zafranović), film koji je po mnogim mišljenjima najbrutalniji i najkrvoločniji prikaz jezivih ustaških zločina.Sniman je u Dubrovniku i zbog njega je Zafranović, uz Jasenovac pride, godinama bio proganjan od strane ustaških emigranata, te je na kraju na neko vrijeme i napustio Hrvatsku.

Film je jedan od rijetkih koje fakat nisam mogao gledati u komadu, i pored ogromnog broja odgledanih noir, horor i triler filmova u životu.
Scene ubijanja, masakriranja i mučenja nisu toliko pojačane efektima, koliko je neka morbidna rediteljska ruka uspjela da prenese autentičnost sotonskog zla koje je vladalo u umovima zločinaca.Preneseno je tako vjerno da je film decenijama ostao underground čak i za najvatrenije obožavaoce ratnih filmova-mračan, morbidan, jeziv, bez truna svjetla...


Okupacija u 26 slika je skinuta sa programa i ponavlja se Partizanska Eskadrila, bajkoviti ratni ep idealističkog tipa.Pitam se zašto?...ne mogu se oteti utisku da je nečija ruka precrtala film iz šeme kao suviše uznemirujući i nepodoban...jer je film definitivno najjača kinematografska šamarčina ustaškim fašistima u istoriji same ex-yu kinematografije.Jednostavno , neko se prepao žestine filma...jadno...
Zbog ovog mi se filma Zvonko Lepetić zgadio, iako je vjerovatno u stvarnom životu bio dobroćudan čikica. Kad bolje razmislim, imao je on još uloga odvratnih i sadističkih tipova (Đura Čvorović u "Balkanskom špijunu", Šiljin očuh u "Sivom domu"...). To u stvari pokazuje koliko je dobar glumac bio.
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#43 Re: F T V - Partizanska Eskadrila

Post by Pera Trta »

A pogodite zbog čega na FTV nisu, i nikada neće, reprizirati seriju "Brisani prostor"?
dario_džamoja
Posts: 58
Joined: 10/10/2009 01:12

#44 Re: F T V - Partizanska Eskadrila

Post by dario_džamoja »

Alfa Kentaur wrote:FTV je potouno zaboravila heroje armije BiH, tako sto nikada ne prikazuju emisije o agresiji na BiH, od odbrani drzave, nikada ne spominje godisnjice heroja koji su pali za ovu zemlju.

FTV sprovodi agresivni zaborav odbrambeno oslobodilackog rata.

Zasto :?:
Nisam dugo dolazio na ovu temu , i sad vidje da ti nastavljas sa svojom pricom. Nisi mi odgovorio na post o Aliji, pa bih te zamolio da to ucinis, ako smatras za shodno. Ne znam ko si i kako si i gdje proveo rat, ali mi svih ovih godina smeta ko se toboze zalaze za nase heroje. Jedna od personifikacija je ljiga, smutljivac, ljudska bijeda, moralna nakaza, govno koje se odaziva na ime Emir Vaha Hadžihafizbegovic. Covjek koga znam i kome niko od familije koju znam nije ni dana bio u rovu, a danas se predstavlja nekim zastitnikom nasih ratnih heroja. Ja dobro znam ko je bio heroj u ratu, jer mi je familija listom bila sto u Armiji, sto u MUP-u, ali ne baljezgam po forumima kao ti. Na kraju smo dobili od takvih kao Emir i slicnih sda protuha spolovilo ili po narodski karinu. Ostalo se i bez zdravlja, i bez posla, a 91. mi je amidza u Hrvatskoj kupio od svojih para tri puske za njega i njegova dva brata. A Emir i sl su se zavalili na pozicije i klicu dedi Aliji, sto dobro naplacuju. A ti mi po svojoj prici mnogo licis na njih, i gotovo sam siguran da si bio neki podrumas, ili si potomak podrumasa.
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#45 Re: F T V - Partizanska Eskadrila

Post by pure_love »

ko zeli objektivan tv neka gleda BHT,a FTV ce i onako za par godina propasti,natrpi se iv ne gledaj do tada :-D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#46 Re: F T V - Partizanska Eskadrila

Post by Chmoljo »

pure_love wrote:ko zeli objektivan tv neka gleda BHT,a FTV ce i onako za par godina propasti,natrpi se iv ne gledaj do tada :-D
ko drugom jamu kopa, sam u nju pada. :) :dance:
User avatar
M.O.S-2
Posts: 24
Joined: 07/12/2009 20:31

#47 Re: F T V - Partizanska Eskadrila

Post by M.O.S-2 »

:dance: :lol: :lol:
Chmoljo wrote:
pure_love wrote:ko zeli objektivan tv neka gleda BHT,a FTV ce i onako za par godina propasti,natrpi se iv ne gledaj do tada :-D
ko drugom jamu kopa, sam u nju pada. :) :dance:
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#48 Re: F T V - Partizanska Eskadrila

Post by Miki123 »

dr.gog wrote:Za večeras je bio najavljen antologijski film Okupacija u 26 slika (lordan zafranović), film koji je po mnogim mišljenjima najbrutalniji i najkrvoločniji prikaz jezivih ustaških zločina.Sniman je u Dubrovniku i zbog njega je Zafranović, uz Jasenovac pride, godinama bio proganjan od strane ustaških emigranata, te je na kraju na neko vrijeme i napustio Hrvatsku.

Film je jedan od rijetkih koje fakat nisam mogao gledati u komadu, i pored ogromnog broja odgledanih noir, horor i triler filmova u životu.
Scene ubijanja, masakriranja i mučenja nisu toliko pojačane efektima, koliko je neka morbidna rediteljska ruka uspjela da prenese autentičnost sotonskog zla koje je vladalo u umovima zločinaca.Preneseno je tako vjerno da je film decenijama ostao underground čak i za najvatrenije obožavaoce ratnih filmova-mračan, morbidan, jeziv, bez truna svjetla...


Okupacija u 26 slika je skinuta sa programa i ponavlja se Partizanska Eskadrila, bajkoviti ratni ep idealističkog tipa.Pitam se zašto?...ne mogu se oteti utisku da je nečija ruka precrtala film iz šeme kao suviše uznemirujući i nepodoban...jer je film definitivno najjača kinematografska šamarčina ustaškim fašistima u istoriji same ex-yu kinematografije.Jednostavno , neko se prepao žestine filma...jadno...
Ima li kakvog objašnjenja zašto nije prikazan? Sva sreća ima internet :) Inače, i ja sam gledajući okupaciju imao istu mučninu u stomaku. Čini mi se da ovaj film od propasti komunizma nije prikazan na Hrt-u. Znam da je i sam Zafranović govorio o tome gostujući u Nedeljom u 2, što mu je bilo prvo pojavljivanje na hrtu nakon rata i to prije 2 godine otprilike.
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#49 Re: F T V - Partizanska Eskadrila

Post by Pera Trta »

Ponavljam, šta mislite da ih pitamo zašto nikada u zadnjih 20 godina nisu reprizirali igranu seriju "Brisani prostor" (a sve druge jesu, po nekoliko puta). Baš me zanima šta bi odgovorili.
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#50 Re: F T V - Partizanska Eskadrila

Post by taxi_driver »

.Tu seriju mozes naci na internetu.A kako se zvala ona serija kad su ustase fatali poslije rata? Najcesce izgovorena recenica je bila "joza daj vode" .
Post Reply