60 MINUTA - All about

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Locked
User avatar
Adriatic
Posts: 3395
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#2276 Re: 60 MINUTA - All about

Post by Adriatic »

stochar wrote:
Adriatic wrote:
luckylaka wrote:Ima jos ovo al to su sitniceKo je Jadranka Lokmić-Misirača: Kuma Zlatka Lagumdžije mijenja Milorada Barašina!

Izvor vijesti: *** SPAM ***/bosna-i-hercegovina/67286-Jadranka-Lokmic-Misiraca-Kuma-Zlatka-Lagumdzije-mijenja-Milorada-Barasina.
Aha to je najvažnije.
Ko je čija kuma, tetka strina.......
E argumenata ovih haretovih bojovnika.
Bolje vam je da naučite da ne ubacujete reklame za vrijeme proglašenja pobjednika na boks meču.
reci da se salis, svega ti! molim te reci da se salis! reci da nisi ozbiljan, svega ti! reci da se zajebavas da je nepotizam sad odjednom OK?!
I ti pričaš o nepotizmu?????????
Ti i tvoja politička opcija?
Reci da se ti ne zajebavaš.
Reci da se šališ.
User avatar
Adriatic
Posts: 3395
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#2277 Re: 60 MINUTA - All about

Post by Adriatic »

kenijada wrote:
stochar wrote:
reci da se salis, svega ti! molim te reci da se salis! reci da nisi ozbiljan, svega ti! reci da se zajebavas da je nepotizam sad odjednom OK?!
Naravno da se ne šali! Nepotizam na Suletov, Dodikov, Čovićev, Haretov način je FUJ, al' Zlajin?!?!?! .......Zlajin je sa stilom i ZA ČOVJEKA samo mi to ne kontamo još :D

ŽIVIO NEPOTIZAM ZA ČOVJEKA! :D

Uzalud vam trud svirači.
Metla već radi.
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#2278 Re: 60 MINUTA - All about

Post by TheGodfather001 »

prazna naklapanja o kumstvu Zlatka i Jadranke, vjerovatno iz manjeg entiteta... Konkretni dokazi?? Neko ode u matični ured i skenira izvod iz matične knjige vjenčanih pa dokaže kumstvo??
Gospođa Lokmić-Misirača je jedina koja može upravljati Tužilaštvom BiH, jedina osoba koja čitav svoj profesionalni staž (30 godina) je ostvarila u tužilaštvima, a ne po kojekakvim ministarstvima, preduzećima, ili šta već, osoba koja ima izreknutih zatvorskih kazni po njenim optužnicama više nego neka tužilaštva zajedno. Ako iko može nešto postići, ako nije već kasno, u Tužilaštvu BiH na svim poljima, onda je to ona! Makar i bila kuma Lagumdžijina, ja joj želim mnogo sreće i nadam se da će uspjeti!
User avatar
luckylaka
Posts: 22520
Joined: 15/01/2010 06:28

#2279 Re: 60 MINUTA - All about

Post by luckylaka »

TheGodfather001 wrote:prazna naklapanja o kumstvu Zlatka i Jadranke, vjerovatno iz manjeg entiteta... Konkretni dokazi?? Neko ode u matični ured i skenira izvod iz matične knjige vjenčanih pa dokaže kumstvo??
Gospođa Lokmić-Misirača je jedina koja može upravljati Tužilaštvom BiH, jedina osoba koja čitav svoj profesionalni staž (30 godina) je ostvarila u tužilaštvima, a ne po kojekakvim ministarstvima, preduzećima, ili šta već, osoba koja ima izreknutih zatvorskih kazni po njenim optužnicama više nego neka tužilaštva zajedno. Ako iko može nešto postići, ako nije već kasno, u Tužilaštvu BiH na svim poljima, onda je to ona! Makar i bila kuma Lagumdžijina, ja joj želim mnogo sreće i nadam se da će uspjeti!
Daj boze da nesto uradi ali sa ovom garniturom BiH politicara-tesko. Sa ekipom Zlaja,Tihi.Mile,Cova,Hare ...ne nadaj se dobrom.Poslije karadzica najvece zlo za BiH je upravo ova ekipa..P.S.Mislim da je trenutno glavni cilj Tuzilastva Bih da utvrdi zasto Tv1 nije prenosila pobjednika box-meca.Bez toga nema nama opstanka. :-)
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#2280 Re: 60 MINUTA - All about

Post by mrtva kokoš »

Adriatic wrote:
Splinter wrote:
Adriatic wrote:
Aha to je najvažnije.
Ko je čija kuma, tetka strina.......
sta sad kao to nije vazno, pokakam se na kriterije...
evo ti dislajk Image
Kakaj u svojoj kući.
Smijurija je da nemate ništa drugo da popljujete novu vlast, pa je najvažnije koliko puta neko kaže neku riječ, ko je čija kuma .....
Fahrina škola.
Ali ne ide jebi ga, niko više nije slijep da vam da još 4 godine.
sam si se upeco, nastavi podrzavati i dalje rodbinsko-kumske veze, nemoj biti licemjeran, neka za sve vazi ovo odavno ustaljeno pravilo...

1. poskupljenje el. energije
2. placanje potvrda o nekaznjavanju 15KM, bez obzira na biro status...
3. izgubljena priliku za zaposlenje, ovo je na licnoj osnovi, a vjerujem da ih je bilo bar 30-tak u slicnoj situaciji unazad 15-30 dana zbog retardiranog pravila, koje ima za cilj odstraniti nepodobne.
4. sranje sa vjeronaukom
5. betmen za gradonacelnika, sigurnosna situacija, uporedit je sa situacijom unazad 3,4 godine..
6. studentske karte
7. trebao bih fakat sve ovo zapisivati i na kraju mandata izloziti sve "uspjehe" koalicije sdp-sda. ovo je ono sto
je meni licno zasmetalo, a mogu misliti kakve bi stvari isplivale na povrsinu kada bi se samo uradila kakva detaljna analiza, ali za to cemo pricekati bolje vrijeme, zna se pod cijim su sapama cci i ostali qrci, palci i nevladine organizacije...

i da nece vise niko biti slijep po drugi put, upravu si, to ti i ja mogu vec sada reci, sacekajmo opstinske izbore. od moguca 4 glasa ove godine je sdp je od mene dobio 3, a tako nekako i u porodici je bila slicna raspodjela glasova... slobodno arhiviraj ovaj post pa mi odgovori nakon sljedecih izbora.

mene bi bilo stid na takav nacin stajati iza ove odavno potrosene emisije ciji su novinari davnih dana izgubili sav kredibilitet. a tvoje smijurije vezane za stranku nije humano ni spominjati vise, samo mi zao sto ne udjose sa fahrom u formiranje vlasti zbog takvih kao ti, samo da vidim kakva bi onda bila opravdanja i da se zabavljam citajuci vase odg. pamti pa vrati, godine lete ka laste...

cao, ne trudi se da mi odg. nista pametno ne moze covjek od tebe ni procitati...
ev ti opet dislajk Image
brucos7
Posts: 413
Joined: 01/06/2008 19:40

#2281 Re: 60 MINUTA - All about

Post by brucos7 »

Nije Zlatkova kuma dugme


Piše: Emir Imamović

„Nema tu kriterija, politika je sjela, odabrala...“ (Nedžad Ajnadžić, član SDA, koalicionog partnera SDP-a)

Nije kuma dugme nigdje na Balkanu, pa ni u Bosni i Hercegovini. Ona, kuma, Jadranka Lokmić-Misirača će, međutim, raditi na dugme: kao vršiteljica dužnosti glavne tužiteljice Tužilaštva BiH. Dugme će, normalno, pritiskati Zlatko Lagumdžija, predsjednik SDP-a BiH.

„Ko će do fotelje, simpatizer koje stranke će dobiti posao na tenderu čiji se ishod zna prije raspisivanja? Čiji će sin, snaha, ini dobiti posao? Samo na ova pitanja je odgovore godinama prije davala matematička koalicija i čuveni IMT. Ima li mene tu, pitanje je koje u programskoj koaliciji nema mjesta“, rečeno je u uvodu intervjua Zlatka Lagumdžije Federalnoj televiziji, napravljenog tačno 100 dana od izbora. Bio je to, ako se neko ne sjeća, sasvim kratak razgovor. Trajao je tek devetnaest minuta i trideset sekundi, što je, naravno, smiješno ako se poredi sa gostovanjem SDP-ovaca u emisiji 60 minuta. Eno je Nermin Nikšić, predsjednik Vlade Federacije, nedavno pričao oko dva dana i devet minuta. O čemu, nevažno je koliko i nejasno.

Kako god, Fidel (Salke) Castro, je u svom kratko obraćanju građanima, rekao antologijsku rečenicu: „SDP ima obavezu prema građanima ove zemlje, da formira vlast na način na koji smo to obećavali ljudima“. E, ako su glasači stvarno glasali za način na koji danas funkcionira vlast – tamo gdje je ima – u Bosni, onda nema druge nego priznati: ja pripadam narodu koji je rijetko glup! Ime naroda je nebitno, pošto je SDP, kao što se zna, multietnička stranka. Odnosno, ako je 300.000 ljudi glasalo za to da Zlatko Lagumdžija unaprijedi kumu, to znači kako u BiH živi najmanje tri stotine hiljada budala. A ako nije, onda je Zlatko Lagumdžija od tih istih tri stotine hiljada ljudi napravio budale. Samo što mu nije prvi puta.

Otrcano je konstatovati kako se od prošle jeseni do danas, svakoga dana u svakom pogledu, pokazuje tačno značenje slogana: „Država za čovjeka“. Zlatko Lagumdžija se, uostalom, potrudio da svakome ko nije znao na kojeg se čovjeka misli, na nizu primjera objasni da se SDP borio za državu za čovjeka sa imenom i prezimenom, matičnim brojem, većim brojem nekretnina stečenih volonterskim radom i u stranci u Parlamentu BiH („Ja i u SDP-u i Parlamentu radim bez plate. Što bi vi rekli 'o svom trošku'. Sumnjam da ćete naći još nekog takvog predsjednika“, 13. 10. 2006.). Za državu Zlatka Lagumdžije, u kojoj će biti komotno svima. Naravno, ako ih sa Zlatkom veže kumstvo, prijateljstvo, porijeklo, odnos slijepe poslušnosti i... Ma ima još nešto, ali se ne mogu sjetiti.

Nije, naravno, imenovanje kume na mjesto televizijski strijeljanog Milorada Barašina početak otkrivanja stvarnog identiteta lažnog Valtera. Možda nije ni kraj, ali nastavak svakako jeste: prije Barašina, Lagumdžija je smakao i direktora Uprave policije Federacije Zlatka Miletića – da se, slučajno, ne bi zaigrali pa krenuli provjeravati je li ona priča Nihada Imamovića o reketu, nekim čudnom, tačna - ukopao se na Federalnoj televiziji i iz nje otpravio Dušku Jurišić: da ne smeta društveno političkim radnicima elektronske verzije bosanskog izdanja moskovske Pravde iz vremena Josifa Visarionoviča Zlaje; u Oslobođenju, zahvaljujući milosti i interesima Muje Selimovića, dobio poziciju reisa Cerića u Avazu; a u Avazu, zahvaljujući svojoj spremnosti da se smiluje Fahrudinu Radončiću, gospodina Lagumdžije; pa još zauzeo svašta nešto, od Elektroprivrede, preko Vodovoda i kanalizacije, do (što je već znakovito) Pokopa.

Ne treba, međutim sada upasti u zamku, pa porediti Lagumdžijom sa onima što su za ambasadora slali upravnika pošte, za direktora televizije postavljali člana hora četničkih dječaka ili se rastaljivali sa Lijanovićima. Nije, i laže ko god drugačije kaže, Lagumdžija kao Izetbegović poslao u ambasadore Hadžu Efendića, šefa mjesne pošte, već milicionera Tomislava Limova, nije on, kao Dodik, televiziju dao Draganu Davidoviću, već je na televiziji našao Slavu Kukića i umalo mu dao državnu vladu, niti je, kao Dragan Čović, radio sa Lijanovićima nešto oko pilećeg mesa, već je sa njima formirao vlast. Za (neprimjetnu) razliku od svojih prethodnika ili političkih protivnika, Zlatko Lagumdžija je samo pod kontrolu stavio policiju, tužilaštva, sudove, većinu medija i najprofitabilnija javna preduzeća. I to sa jasnim razlogom: „SDP ima obavezu prema građanima ove zemlje, da formira vlast na način na koji smo to obećavali ljudima“.

Nije, sve u svemu, ni čudno ni neobično to što je Zlatko Lagumdžija za vršiteljicu dužnosti glavne tužiteljice Tužilaštva BiH postavio kumu Jadranku Lokmić-Misirača. Problem bi mogao biti tek u činjenici da se on, Lagumdžija, ženio dva puta, a ako, slučajno, nije u dobrim odnosima sa kumovima iz prvog braka, velika je šansa da SDP ne nađe novog kandidata za predsjednika Vijeća ministara BiH. A „ima obavezu prema građanima ove zemlje, da formira vlast“.


:thumbup: :thumbup:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#2282 Re: 60 MINUTA - All about

Post by dječak sa šibicama »

Emir Imamovic, naklon do poda!
Mitt_Romney
Posts: 18
Joined: 05/07/2011 06:33

#2283 Re: 60 MINUTA - All about

Post by Mitt_Romney »

Adriatic wrote:
Splinter wrote:
Adriatic wrote:
Aha to je najvažnije.
Ko je čija kuma, tetka strina.......
sta sad kao to nije vazno, pokakam se na kriterije...
evo ti dislajk Image
Kakaj u svojoj kući.
Smijurija je da nemate ništa drugo da popljujete novu vlast, pa je najvažnije koliko puta neko kaže neku riječ, ko je čija kuma .....
Fahrina škola.
Ali ne ide jebi ga, niko više nije slijep da vam da još 4 godine.
Ovaj me Adriatic neodoljivo podsjeća na lik Parsonsa iz Orvelove 1984. Ko je pročitao knjigu zna o čemu govorim.
User avatar
Adriatic
Posts: 3395
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#2284 Re: 60 MINUTA - All about

Post by Adriatic »

Mitt_Romney wrote:
Adriatic wrote:
Aha to je najvažnije.
Ko je čija kuma, tetka strina.......
sta sad kao to nije vazno, pokakam se na kriterije...
evo ti dislajk Image

A ti mene neodoljivo podsjećaš na Haretovog, Fahrinog, Suljinog trola. Izaberi sam.
Ili piši konkretno ili ne troši tastaturu.
I samo si se za to registrovao? hahahaha
E nek si mi rekao.
User avatar
Adriatic
Posts: 3395
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#2285 Re: 60 MINUTA - All about

Post by Adriatic »

Splinter wrote:
Adriatic wrote:

Kakaj u svojoj kući.
Smijurija je da nemate ništa drugo da popljujete novu vlast, pa je najvažnije koliko puta neko kaže neku riječ, ko je čija kuma .....
Fahrina škola.
Ali ne ide jebi ga, niko više nije slijep da vam da još 4 godine.
sam si se upeco, nastavi podrzavati i dalje rodbinsko-kumske veze, nemoj biti licemjeran, neka za sve vazi ovo odavno ustaljeno pravilo...

1. poskupljenje el. energije
2. placanje potvrda o nekaznjavanju 15KM, bez obzira na biro status...
3. izgubljena priliku za zaposlenje, ovo je na licnoj osnovi, a vjerujem da ih je bilo bar 30-tak u slicnoj situaciji unazad 15-30 dana zbog retardiranog pravila, koje ima za cilj odstraniti nepodobne.
4. sranje sa vjeronaukom
5. betmen za gradonacelnika, sigurnosna situacija, uporedit je sa situacijom unazad 3,4 godine..
6. studentske karte
7. trebao bih fakat sve ovo zapisivati i na kraju mandata izloziti sve "uspjehe" koalicije sdp-sda. ovo je ono sto
je meni licno zasmetalo, a mogu misliti kakve bi stvari isplivale na povrsinu kada bi se samo uradila kakva detaljna analiza, ali za to cemo pricekati bolje vrijeme, zna se pod cijim su sapama cci i ostali qrci, palci i nevladine organizacije...

i da nece vise niko biti slijep po drugi put, upravu si, to ti i ja mogu vec sada reci, sacekajmo opstinske izbore. od moguca 4 glasa ove godine je sdp je od mene dobio 3, a tako nekako i u porodici je bila slicna raspodjela glasova... slobodno arhiviraj ovaj post pa mi odgovori nakon sljedecih izbora.

mene bi bilo stid na takav nacin stajati iza ove odavno potrosene emisije ciji su novinari davnih dana izgubili sav kredibilitet. a tvoje smijurije vezane za stranku nije humano ni spominjati vise, samo mi zao sto ne udjose sa fahrom u formiranje vlasti zbog takvih kao ti, samo da vidim kakva bi onda bila opravdanja i da se zabavljam citajuci vase odg. pamti pa vrati, godine lete ka laste...

cao, ne trudi se da mi odg. nista pametno ne moze covjek od tebe ni procitati...
ev ti opet dislajk Image
Previše si na FB.
Onaj koji pominje kakanje ne zaslužuje ozbiljnu konverzaciju.
Ne namjeravam ponavljati ono što sam napisao.
I mene bi bilo stid ubjeđivati ljude da su ovi koji nas unazadiše 20 zadnjih godina, bolji od ovih koji nisu ni pošteno krenuli.
Postoje samo dvije strane: za i protiv BiH.
Sve ostalo je šuplja.
A ti idi lajkaj, FB je ipak tvoj najveći domet.
selma 83
Posts: 622
Joined: 10/12/2010 18:45

#2286 Re: 60 MINUTA - All about

Post by selma 83 »

Ko će glasati ponovo za SDP,pa oni koji koji su historijom i prirodom stvari, pod zaštitom SOCIJAL-DEMOKRATIJE :srednja klasa ,RADNICI obespravljeni,gradsko stanovništvo,Rudari sad kad im digne primanja ,pokoji penzioner (50%)
itd. Ne znam jel vam poznato da industijskim oblastima Njemačke (rudarska na zapadu NJemačke)nikad SPD Deutschland
ne pada ispod 60-70% na lokalnim ,regionalnim ,pokrajinskim izborima .zašto ? upravo u ovoj klasnoj i "prirodnoj" upućenosti ,zaštiti srednjeg sloja a Njemačka je zemlja između ostalog zemlja radnika i rudara .Eto ko bi mogao glasati ima tu oko 300 000 do 350 000 takvih u Bosni i Hercegovini P .S. NIKŠIĆ je bio kod radnika Šuma "herceg-bosne" koji mu je ?pa ide i u ta preduzeća. ;-)
wolf07
Posts: 1718
Joined: 29/08/2010 02:44

#2287 Re: 60 MINUTA - All about

Post by wolf07 »

selma 83 wrote:Ko će glasati ponovo za SDP,pa oni koji koji su historijom i prirodom stvari, pod zaštitom SOCIJAL-DEMOKRATIJE :srednja klasa ,RADNICI obespravljeni,gradsko stanovništvo,Rudari sad kad im digne primanja ,pokoji penzioner (50%)
itd. Ne znam jel vam poznato da industijskim oblastima Njemačke (rudarska na zapadu NJemačke)nikad SPD Deutschland
ne pada ispod 60-70% na lokalnim ,regionalnim ,pokrajinskim izborima .zašto ? upravo u ovoj klasnoj i "prirodnoj" upućenosti ,zaštiti srednjeg sloja a Njemačka je zemlja između ostalog zemlja radnika i rudara .Eto ko bi mogao glasati ima tu oko 300 000 do 350 000 takvih u Bosni i Hercegovini P .S. NIKŠIĆ je bio kod radnika Šuma "herceg-bosne" koji mu je ?pa ide i u ta preduzeća. ;-)
Pod zastitom socijal-demokratije, ovakva kakva je u BiH :lol: :lol: :lol: , su samo oni koji su duboko usidreni u supak Zlatka Lagumdzije ili Milorada Dodika :evil: (jeste, i on kaze da je socijal-demokrata)!!! Jel primjecujes koliko je njihovih klonova u tim partijama, kopira se sve od kravate, odijela, govora... Osim toga, nije SDP/SNSD izmislio radnike, srednju klasu (koju je u BiH rat unistio), rudare... Da je to jedini kriterij u nas SDP ne bi nikad ni silazio s vlasti. Svako poredjenje Njemacke i BiH u politickom smislu je krajnje smijesno ili naivno. Izvorna ideja socijal-demokratije je sjajna ali na zalost to ovdje ne provodi niko, ma i ne pokusava a kamo li da provodi. Uostalom, idi na BUKU i procitaj odlican clanak zasto se Zlatko i Milorad ne slazu, valjda ce ti onda biti stvari malko jasnije.
User avatar
Adriatic
Posts: 3395
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#2288 Re: 60 MINUTA - All about

Post by Adriatic »

wolf07 wrote:
selma 83 wrote:Ko će glasati ponovo za SDP,pa oni koji koji su historijom i prirodom stvari, pod zaštitom SOCIJAL-DEMOKRATIJE :srednja klasa ,RADNICI obespravljeni,gradsko stanovništvo,Rudari sad kad im digne primanja ,pokoji penzioner (50%)
itd. Ne znam jel vam poznato da industijskim oblastima Njemačke (rudarska na zapadu NJemačke)nikad SPD Deutschland
ne pada ispod 60-70% na lokalnim ,regionalnim ,pokrajinskim izborima .zašto ? upravo u ovoj klasnoj i "prirodnoj" upućenosti ,zaštiti srednjeg sloja a Njemačka je zemlja između ostalog zemlja radnika i rudara .Eto ko bi mogao glasati ima tu oko 300 000 do 350 000 takvih u Bosni i Hercegovini P .S. NIKŠIĆ je bio kod radnika Šuma "herceg-bosne" koji mu je ?pa ide i u ta preduzeća. ;-)
Pod zastitom socijal-demokratije, ovakva kakva je u BiH :lol: :lol: :lol: , su samo oni koji su duboko usidreni u supak Zlatka Lagumdzije ili Milorada Dodika :evil: (jeste, i on kaze da je socijal-demokrata)!!! Jel primjecujes koliko je njihovih klonova u tim partijama, kopira se sve od kravate, odijela, govora... Osim toga, nije SDP/SNSD izmislio radnike, srednju klasu (koju je u BiH rat unistio), rudare... Da je to jedini kriterij u nas SDP ne bi nikad ni silazio s vlasti. Svako poredjenje Njemacke i BiH u politickom smislu je krajnje smijesno ili naivno. Izvorna ideja socijal-demokratije je sjajna ali na zalost to ovdje ne provodi niko, ma i ne pokusava a kamo li da provodi. Uostalom, idi na BUKU i procitaj odlican clanak zasto se Zlatko i Milorad ne slazu, valjda ce ti onda biti stvari malko jasnije.
Izjednačiti Zlatka i traktoristu može samo krajnje maliciozan čovjek ili simpatizer ovih "prošlih" koji se dobro uhljebio pa se boji za poziciju.
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#2289 Re: 60 MINUTA - All about

Post by mrtva kokoš »

Adriatic wrote:
Previše si na FB.
Onaj koji pominje kakanje ne zaslužuje ozbiljnu konverzaciju.
Ne namjeravam ponavljati ono što sam napisao.
I mene bi bilo stid ubjeđivati ljude da su ovi koji nas unazadiše 20 zadnjih godina, bolji od ovih koji nisu ni pošteno krenuli.
Postoje samo dvije strane: za i protiv BiH.
Sve ostalo je šuplja.
A ti idi lajkaj, FB je ipak tvoj najveći domet.
na fb nisam, znaci fail 1
ponavljas za mnom tu istu rijec, fail 2
ti koji nas unazadise 20 zadnjih godina cine vlast zajedno sa sdp-om, fail 3
jel to kritika sdp-u znaci da sam protiv BiH, daj malo budi pametniji mozes ti to , fail 4

dislajkanje je sarkazam, ali ne razumijes ti to... :wink:
wolf07
Posts: 1718
Joined: 29/08/2010 02:44

#2290 Re: 60 MINUTA - All about

Post by wolf07 »

Nista JA nisam izjednacio, samo sam htio da naglasim koliko ima socijal-demokratije u BiH. Oba pomenuta se nominalno tako predstavljaju (kao socijl-demokrati), imaju vlast, i umjesto da nam sad krene k'o nikad do sad mi smo u qrtzu. Ko to ne vidi onda neka mi kaze da sam maliciozan!
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#2291 Re: 60 MINUTA - All about

Post by fidoremilienko »

Ma SDP je gori od SDA i SBiH zajedno! To tek sada pokazuju ;)
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#2292 Re: 60 MINUTA - All about

Post by nellington »

fidoremilienko wrote:Ma SDP je gori od SDA i SBiH zajedno! To tek sada pokazuju ;)
Još treba nova vlast vagon pure pojest' da dostigne 5% onog što nam uradiše ovi iz 20 najtežih godina :)
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#2293 Re: 60 MINUTA - All about

Post by fidoremilienko »

nellington wrote:
fidoremilienko wrote:Ma SDP je gori od SDA i SBiH zajedno! To tek sada pokazuju ;)
Još treba nova vlast vagon pure pojest' da dostigne 5% onog što nam uradiše ovi iz 20 najtežih godina :)
Vala kako su krenuli, brzo će ih stići :roll:
convict
Posts: 2996
Joined: 10/02/2008 01:20

#2294 Re: 60 MINUTA - All about

Post by convict »

Splinter wrote:
Adriatic wrote:
Splinter wrote: sta sad kao to nije vazno, pokakam se na kriterije...
evo ti dislajk Image
Kakaj u svojoj kući.
Smijurija je da nemate ništa drugo da popljujete novu vlast, pa je najvažnije koliko puta neko kaže neku riječ, ko je čija kuma .....
Fahrina škola.
Ali ne ide jebi ga, niko više nije slijep da vam da još 4 godine.
sam si se upeco, nastavi podrzavati i dalje rodbinsko-kumske veze, nemoj biti licemjeran, neka za sve vazi ovo odavno ustaljeno pravilo...

1. poskupljenje el. energije
2. placanje potvrda o nekaznjavanju 15KM, bez obzira na biro status...
3. izgubljena priliku za zaposlenje, ovo je na licnoj osnovi, a vjerujem da ih je bilo bar 30-tak u slicnoj situaciji unazad 15-30 dana zbog retardiranog pravila, koje ima za cilj odstraniti nepodobne.
4. sranje sa vjeronaukom
5. betmen za gradonacelnika, sigurnosna situacija, uporedit je sa situacijom unazad 3,4 godine..
6. studentske karte
7. trebao bih fakat sve ovo zapisivati i na kraju mandata izloziti sve "uspjehe" koalicije sdp-sda. ovo je ono sto
je meni licno zasmetalo, a mogu misliti kakve bi stvari isplivale na povrsinu kada bi se samo uradila kakva detaljna analiza, ali za to cemo pricekati bolje vrijeme, zna se pod cijim su sapama cci i ostali qrci, palci i nevladine organizacije...

i da nece vise niko biti slijep po drugi put, upravu si, to ti i ja mogu vec sada reci, sacekajmo opstinske izbore. od moguca 4 glasa ove godine je sdp je od mene dobio 3, a tako nekako i u porodici je bila slicna raspodjela glasova... slobodno arhiviraj ovaj post pa mi odgovori nakon sljedecih izbora.

mene bi bilo stid na takav nacin stajati iza ove odavno potrosene emisije ciji su novinari davnih dana izgubili sav kredibilitet. a tvoje smijurije vezane za stranku nije humano ni spominjati vise, samo mi zao sto ne udjose sa fahrom u formiranje vlasti zbog takvih kao ti, samo da vidim kakva bi onda bila opravdanja i da se zabavljam citajuci vase odg. pamti pa vrati, godine lete ka laste...

cao, ne trudi se da mi odg. nista pametno ne moze covjek od tebe ni procitati...
ev ti opet dislajk Image
Vrlo selektivan izbor aktivnosti, mora se priznati...

Kao prvo, Vlada je tu tek stotinjak dana i govoriti već sada da su loši je vrlo pristrasno i nedobronamjerno. Zar misliš da bilo ko može u tako kratkom roku napraviti neki dramatičan preokret? Ja nisam glasao za SDP, ali ovoj Vladi dajem bar još 2 godine prije nego ih krenem kritikovati. Zasad nije idealno, ali u poređenju sa Vladama Mujezinovića, Brankovića i Hadžipašića, ova mi Vlada izgleda kao da je iz druge države u najmanju ruku.

Nego kad si već pobrojao neke negaativnosti, onda i par pozitivnih primjera:
1. Podignute penzije 5% iako se unazad par mjeseci govorilo o smanjenjima pa i obustavama isplata
2. Drastično smanjenje raznih dodataka za odvojen život i sličnih beneficija
3. Zukan Helez - prvi put nakon 16 godina da neko stisne muda i krene u obračun sa lažnim borcima i organizatorima otpora koji više od deceniju ilegalno muzu državu; sjetimo se da je prije samo godinu dana Vlada gorila zbog najava o smanjenju boračkih dodataka i invalidnina.
4. Najavljene socijalne mjere za najugroženije zbog poskupljenja struje. Sva dosadašnja poskupljenja struje i svega ostalog nisu imala prateće socijalne mjere.
5. Smijenjena Arzija Mahmutović
6. Iako nisam siguran šta je konačna odluka, pokušaj ukidanja diskriminacije prema učenicima koji ne pohađaju vjeronauku - vidjet ćemo još kako će se ovo realizovati

Sve ovo za malo više od 3 mjeseca. Opet kažem, nije idealno, puno posla ima, pogotovo u domenu zdravstva i sigurnosti, ali očigledno je da ima dobre volje, što je nedostajalo proteklih godina
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#2295 Re: 60 MINUTA - All about

Post by mrtva kokoš »

uredu to sve stoji, samo ja kao neko ko je dao podrsku sdp-u i neko ko je najblizi toj opciji imam neka ocekivanja i sve to a od sda, sbih i ne mogu nista da ocekujem, jer od stoke jedino sto mozemo dobiti je jad i bijeda.
Mitt_Romney
Posts: 18
Joined: 05/07/2011 06:33

#2296 Re: 60 MINUTA - All about

Post by Mitt_Romney »

Adriatic wrote:
Mitt_Romney wrote:
Adriatic wrote:
Aha to je najvažnije.
Ko je čija kuma, tetka strina.......
sta sad kao to nije vazno, pokakam se na kriterije...
evo ti dislajk Image

A ti mene neodoljivo podsjećaš na Haretovog, Fahrinog, Suljinog trola. Izaberi sam.
Ili piši konkretno ili ne troši tastaturu.
I samo si se za to registrovao? hahahaha
E nek si mi rekao.

Pa moj Adriatic, ne prodajemo svi tek tako lako vlastiti obraz i dostojanstvo pa da svoje intelektualne sposobnosti svedemo na PR i fanatizam prema nekoj političkoj partiji i njenim protagonostima.

Prema SDP-u si objektivan kao lagumdžija prema svojim ličnim sposobnostima, tako da je s tobom suvišno diskutovati. Ali uostalom, tebi je džaba bilo šta govoriti.

Ja sam ti samo jedan suljin haretovsko-fahrin-dodikovsko-čovićevsko-ljubićev klon.
Mitt_Romney
Posts: 18
Joined: 05/07/2011 06:33

#2297 Re: 60 MINUTA - All about

Post by Mitt_Romney »

selma 83 wrote:Ko će glasati ponovo za SDP,pa oni koji koji su historijom i prirodom stvari, pod zaštitom SOCIJAL-DEMOKRATIJE :srednja klasa ,RADNICI obespravljeni,gradsko stanovništvo,Rudari sad kad im digne primanja ,pokoji penzioner (50%)
itd. Ne znam jel vam poznato da industijskim oblastima Njemačke (rudarska na zapadu NJemačke)nikad SPD Deutschland
ne pada ispod 60-70% na lokalnim ,regionalnim ,pokrajinskim izborima .zašto ? upravo u ovoj klasnoj i "prirodnoj" upućenosti ,zaštiti srednjeg sloja a Njemačka je zemlja između ostalog zemlja radnika i rudara .Eto ko bi mogao glasati ima tu oko 300 000 do 350 000 takvih u Bosni i Hercegovini P .S. NIKŠIĆ je bio kod radnika Šuma "herceg-bosne" koji mu je ?pa ide i u ta preduzeća. ;-)

Kažeš ima 350 000 takvih u BiH? A znači svi ostali su poslodavci i privrednici? :mrgreen:

Što smo mi neka prosperitetna zemlja :mrgreen:. Ponovo banalizovanje stvari, jedna od glavnih podjela ljevice i desnice na zapadu je u poreznoj politici, desnica se najčešće zalaže za povećanje poreza u korist socijalnih davanja, dok se desnica zalaže za smanjenje poreza (dakle pojedincu ostaje više u džepu) ali na štetu socijalnih davanja. Građani mogu birati šta im je draže, da nešto više novca imaju u svom džepu ali da se onda u potpunosti moraju sami o sebi brinuti uz minimalnu pomoć države, ili da imaju sva moguća socijalna prava zagarantovana od država ali uz manje love u novčaniku.
Mitt_Romney
Posts: 18
Joined: 05/07/2011 06:33

#2298 Re: 60 MINUTA - All about

Post by Mitt_Romney »

wolf07 wrote:Nista JA nisam izjednacio, samo sam htio da naglasim koliko ima socijal-demokratije u BiH. Oba pomenuta se nominalno tako predstavljaju (kao socijl-demokrati), imaju vlast, i umjesto da nam sad krene k'o nikad do sad mi smo u qrtzu. Ko to ne vidi onda neka mi kaze da sam maliciozan!

A zašto su ljudi u BiH ubijeđeni da je socijaldemokratija nešto sama po sebi spasonosno i savršeno.

Šta je ta socijaldemokratija uradila u Grčkoj?

Što to čak ni Skandinavci više ne podržavaju socijaldemokrate?

Kako se to Španija našla u najvećoj krizi u posljednjih nekoliko decenija upravo pod vodtsvom socijaldemokrata?

Kako to da su u samo 4 države u EU socijaldemokrati na vlasti?

Kako je to Njemačka nakon Drugog svjetskog rata postala ekonomski div i najjača sila u Evropi uglavnom pod vodstvom umjerene desnice tokom većeg dijela druge polovine dvadesetog stoljeća do danas?

Gospodo, ne pljujem ja po ljevici kao takvoj, ali ne zamišljajte da je socijaldemokratija neki spas i odgovor na sve probleme kad puše u cijeloj Evropi, a pitajte se zbog čega.
stecak
Posts: 236
Joined: 10/12/2006 00:55
Contact:

#2299 Re: 60 MINUTA - All about

Post by stecak »

Adriatic wrote:
luckylaka wrote:Ima jos ovo al to su sitniceKo je Jadranka Lokmić-Misirača: Kuma Zlatka Lagumdžije mijenja Milorada Barašina!

Izvor vijesti: *** SPAM ***/bosna-i-hercegovina/67286-Jadranka-Lokmic-Misiraca-Kuma-Zlatka-Lagumdzije-mijenja-Milorada-Barasina.
Aha to je najvažnije.
Ko je čija kuma, tetka strina.......
E argumenata ovih haretovih bojovnika.
Bolje vam je da naučite da ne ubacujete reklame za vrijeme proglašenja pobjednika na boks meču.
NO COMMENT !!!! Nevjerovatno.... :run:
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#2300 Re: 60 MINUTA - All about

Post by stochar »

meni cinjenica da se na temi koja govori o jednoj televizijskoj emisiji cijelo vrijeme prica o jednoj politickoj partiji dovoljno govori o tome cija je to emisija...
Locked