Re: Fahrin Avaz & avazovci - All about

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55766
Joined: 15/12/2008 16:53

#1101 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by ultima_palabra »

Control panel wrote:
radeljas wrote:
Control panel wrote:Mene ne brinu ovi umobolnici iz avaza mene vise brinu ljudi koji to citaju, odobravaju i u to vjeruju.
mene vise od onih koji citaju (moraju se ljudi negdje i generalno informisati, na stranu pljuvacki komentari), brine podrska "intelektualaca" tipa gdje sanje vlaisavljevic (doduse iz onoga sto ona pise vidi se da ona podrzava i dodika, a i ono sto je radio karadzic), tipa m.filipovica, sidrana i sl. da ne govorim da se nekakvih "pismenih" ljudi koje znam i za koje sam mislio da su pozitivni likovi, uclanilo kod fahre tajkuna u stranku. e to je tek jaaako zabrinjavajuce. jednostavno nema odgovarajuce alternative i nema dovoljno glasnih i ovdje cjenjenih ljudi da kazu nesto protiv pljuvanja koje dolazi iz avaza. sve prolazi samo tako
ja intelektualaca i govana. promijenili su stranaka da ni oni sami ne znaju sve zarad svoje licne koristi. pa dosao i Scepo na red da im da koju crkavicu za rakije.
To je malo i do našeg podaničkog mentaliteta. Avdo Sidran, kao naš najbolji pjesnik otkako nas je napustio Mak Dizdar, u ovoj državi ne može da zaradi za život (znam da previše cuga, ali opet) od svog minulog i trenutnog rada. I umjesto da vrišti do neba kad mu je Bog već dao talenat, on se za crkavicu stavlja u službu onih koji su ga upropastili, i njega i njegov narod :roll:
User avatar
softly
Posts: 446
Joined: 16/09/2009 21:20

#1102 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by softly »

radeljas wrote: mene vise od onih koji citaju (moraju se ljudi negdje i generalno informisati, na stranu pljuvacki komentari), brine podrska "intelektualaca" tipa gdje sanje vlaisavljevic (doduse iz onoga sto ona pise vidi se da ona podrzava i dodika, a i ono sto je radio karadzic), tipa m.filipovica, sidrana i sl. da ne govorim da se nekakvih "pismenih" ljudi koje znam i za koje sam mislio da su pozitivni likovi, uclanilo kod fahre tajkuna u stranku. e to je tek jaaako zabrinjavajuce. jednostavno nema odgovarajuce alternative i nema dovoljno glasnih i ovdje cjenjenih ljudi da kazu nesto protiv pljuvanja koje dolazi iz avaza. sve prolazi samo tako
Ma bitno je sta je napisano i ko je to napisao, dakle bitno je da su clanci potpisani STVARNIM imenima.
Mozda je bitno i to GDJE se to objavljuje, ali moramo shvatiti i cinjenicu da ne ide uvjek "ispravan" tekst u "ispravnu" novinu, odnosno da su u "neispravnoj" novini svi tekstovi neispravni.
JA, naprimjer, Sidranov tekst u Avazu dozivljam kao "placeni oglas"!
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#1103 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by Miki123 »

Primijeti li neko da većina ovih članaka nije uopće potpisana?? :sad:

Sad ispade Sinan Alić iskorištava sudbinu Ilije Jurišića... :oops: Ja mislim da Majka Tereza, Gandi i Dalaj Lama zajedno žive u BiH i da slučajno nešto kažu protiv Fahre ili Reisa, identičan ovakav članak (pljuvanje) bi bio lansiran sa svim sadržajima: Karadžić ga je pohvalio, čukun dedo mu bio kriminalac itd.

E, baš me interesuje koliko će Bošnjaka pasti na testu inteligencije i glasati za ovog bilmeza u oktobru.
User avatar
luckylaka
Posts: 22559
Joined: 15/01/2010 06:28

#1104 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by luckylaka »

Evo recimo ja sam Bosnjak i blasat cu za Fahru.E sad zasto za Fahru.Pa jebi ga Glasao sam za Izetbegovica,glasao za Silajdzica,glasao za Lagundziju,glasao za Tihica i niko nista.Moramo dati sansu i ovom mafijasu,ko ga jebe svako nemamo sta izgubiti.E sad ti Miki testiraj moj IQ
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1105 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by JThomas »

a gdje piše da "moraš" glasati za fahru? u avazu?
User avatar
luckylaka
Posts: 22559
Joined: 15/01/2010 06:28

#1106 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by luckylaka »

Ja ti sad nabroja za koga sam dosad glasao i oni me razocarali.Ne moram za Fahru,al hocu da vidim kako izgleda drzava kad je vodi jedan mafijs(naravno ako pobijedi,a hoce ja i sto hiljada Sandzaklija,pobjeda zagarantovana)
User avatar
nezavisni
Posts: 241
Joined: 23/08/2008 01:23

#1107 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by nezavisni »

Sto se tice ovog clanka o Sinanu Alicu... Jasno je, da je on napisan tendenciozno, s tacno odredjenom svrhom. Medjutim, problem je sto su cinjenice iznesene o Alicu u potpunosti tacne, stavise, imalo bi se tu jos za dodati. E sad je pitanje, zasto se drugi mediji nikada kriticki nisu osvrnuli na njegovu ulogu u procesu protiv Ilije Jurisica. Ni samim Tuzlacima nije jasno otkuda Alic u toj prici, niti zasto budzetske pare idu toj njegovoj fondaciji koja je vrlo lose odradila posao u odbrani Jurisica. Elem, da se neko drugi pozabavio ovim pitanjima, Avazu to ne bi ni mogao iskoristiti na ovakav nacin. A tako je i sa mnogim drugim temama.
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#1108 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by callmethebreeeze »

nezavisni wrote:Sto se tice ovog clanka o Sinanu Alicu... Jasno je, da je on napisan tendenciozno, s tacno odredjenom svrhom. Medjutim, problem je sto su cinjenice iznesene o Alicu u potpunosti tacne, stavise, imalo bi se tu jos za dodati. E sad je pitanje, zasto se drugi mediji nikada kriticki nisu osvrnuli na njegovu ulogu u procesu protiv Ilije Jurisica. Ni samim Tuzlacima nije jasno otkuda Alic u toj prici, niti zasto budzetske pare idu toj njegovoj fondaciji koja je vrlo lose odradila posao u odbrani Jurisica. Elem, da se neko drugi pozabavio ovim pitanjima, Avazu to ne bi ni mogao iskoristiti na ovakav nacin. A tako je i sa mnogim drugim temama.
avaz je visegodisnjim lazima kod mene izgubio svo povjerenje. ni horoskopu im ne vjerujem vise.
:D
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#1109 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by HAVANA »

Jebo avaz. :skoljka:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#1110 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by kamen spoticanja »

callmethebreeeze wrote:
nezavisni wrote:Sto se tice ovog clanka o Sinanu Alicu... Jasno je, da je on napisan tendenciozno, s tacno odredjenom svrhom. Medjutim, problem je sto su cinjenice iznesene o Alicu u potpunosti tacne, stavise, imalo bi se tu jos za dodati. E sad je pitanje, zasto se drugi mediji nikada kriticki nisu osvrnuli na njegovu ulogu u procesu protiv Ilije Jurisica. Ni samim Tuzlacima nije jasno otkuda Alic u toj prici, niti zasto budzetske pare idu toj njegovoj fondaciji koja je vrlo lose odradila posao u odbrani Jurisica. Elem, da se neko drugi pozabavio ovim pitanjima, Avazu to ne bi ni mogao iskoristiti na ovakav nacin. A tako je i sa mnogim drugim temama.
avaz je visegodisnjim lazima kod mene izgubio svo povjerenje. ni horoskopu im ne vjerujem vise.
:D
evo sad gledam 60 minuta i naum mi pade danasnji clanak u avazu...i razlika je ? samo politicka opcija ...nista vise
zato se vise nikome ne vjeruje...i zato je izlaznost na izborima cca 30% :roll:
a hebi ga kome to najvise odgovara vide se iz dosadasnjih rezultat izbora...
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#1111 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by callmethebreeeze »

ni meni se ne svidja 60 minuta, bar malo onih epizoda sto sam gledao. previse pljuvanja, teskih rijeci, optuzbi... zamanta mi se.
Orbini
Posts: 1100
Joined: 26/07/2003 00:00

#1112 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by Orbini »

Pokusavam zamisliti Fahrudina kako svako vece kao Staljin,..... sjedi nad listom i odlucuje ko ce se prekriziti. Nije tesko. Dovoljno je procitati komentare nafuranih patriota koji zdravo za gotovo uzimaju sve - pa da covjek bude nacisto da Bosnjaci nece nikad biti jedinstven nacionalni korpus,.. a kako i bi pored ovoliko komunjara, islamofoba, ... sto ti je moc medija.
User avatar
mustang
Posts: 230
Joined: 16/12/2009 08:40
Location: negdje u Sibiru

#1113 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by mustang »

Orbini wrote:Pokusavam zamisliti Fahrudina kako svako vece kao Staljin,..... sjedi nad listom i odlucuje ko ce se prekriziti. Nije tesko. Dovoljno je procitati komentare nafuranih patriota koji zdravo za gotovo uzimaju sve - pa da covjek bude nacisto da Bosnjaci nece nikad biti jedinstven nacionalni korpus,.. a kako i bi pored ovoliko komunjara, islamofoba, ... sto ti je moc medija.
a probaj ga zamisliti ako osvoji bar 5% glasova, ne gine nam gulag :mrgreen:
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#1114 Re: Jos jedan Avazov biser :)

Post by amrica »

...
"Svirat ćemo naše hitove i nove stvari. Mi smo sada već dobri stari bend. Kako je sklon eksperimentiranju, Gobac je već nekoliko godina angažiran u različitim televizijskim projektima. Nakon uspjeha u shonju „Ples sa zvijezdama“, pojavljivanja u „Genijalcima“, bio je dio tima zabavnog talkshonja „Bez komentara“, u kojem je glumio dr. Fridricha Friedla (dr. nudist budist).

- Glumio sam u nekoliko epizoda televizijske serije „Bitange i princeze“, a u Ljubljani sam snimao i „Našu malu kliniku“. Bilo je super raditi s Brankom Đurićem, jer se znamo 25 godina. Tokom „Rata bedova“ na TV OBN, Gobac je oduševljavao publiku zanimljivim dosjetkama kao član žirija.

- Takva su vremena i tako se radi u cijelom svijetu. Mislim da je „Rat bendova“ prava stvar. Grupe koje su nastupile ugodno su me iznenadile. Nisam očekivao da će biti takvih talenata. Pobjednič ki bend „Santosi“ bili su odlični. Ostao sam „paf“ kad sam vidio da tako mladi dečki odlično sviraju - s oduševljenjem će Davor o iskustvima. Ali, druga vrsta reality shonj-programa nimalo mu se ne dopada. Iako se prije nekoliko godina pojavio kao gost u hrvatskom „Big Brotheru“, kaže da ga takav angažman uopće ne interesira."...


http://www.dnevniavaz.ba/lifestyle/estr ... i-rockroll

Havaz nam obogaciva rjecnik, sad smo dobili shonj programe, talkshonj .... ne znam da li da :cry: ili :lol:
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#1115

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 19/04/2015 09:54, edited 1 time in total.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#1116 Re: Jos jedan Avazov biser :)

Post by amrica »

dzemmo wrote:NJ ćirilicom je W, a LJ je Q, tako da je vjerovatno išlo lat.->ćir.->lat. :D

:cry: :cry: :cry: :cry:

Ne znaju latinicu?

I kako su dobili latinicno NJ kad su klik na W? :?

Jedino ako pisu tekstove na cirilici pa ih masina ovako prevodi na latinicu? :roll:

A gdje su lektori, redatori, urednici, sefovi deskova.... i ostali nivoi kontrole kroz koje mora proci tekst prije objave?

:run: :run:
uroborus
Posts: 465
Joined: 08/04/2008 20:24
Location: Balvan-grad

#1117 Re: Jos jedan Avazov biser :)

Post by uroborus »

Najzanimljivija stvar kod "Havaza" je nevjerovatan oblik licemjerja i samoobmane citateljstva, jer, kao se moze vidjeti iz slucaja krme u LZN, oni su glavni pokretaci hajke kojom se vrijedjaju "bosnjacko-muslimanske moralne vrijednosti", dok uvlastitom krajnje primitivnom thrash zurnalistickom glasuliu pod nazivom "Express", u kojem dominiraju bombasticni naslovi o nekakvim anonimusima tipa Huleta ili Dzevada Ljubovcija, mozete naci i ovakava pitanja:

-Koja ti je najdraža poza u seksu? (062 578 xxx) -O tome ne bih pričao jer i moja majka redovno čita "Express", a i dosta djece, pa o takvim temama ne želim raspravljati. (Pitajte Adnana Babaju Babajića-Express)

Groteskna je stvar da na ovakav karakter pitanja, kao i na osvrt o populaciji citateljstva, dajeni "bosnajcko-muslimanskog morala" u urednistvu ne vide nikakav problem, dok nad krajnje bezazlenim stvarima drece... :-)
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#1118

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 19/04/2015 09:54, edited 2 times in total.
User avatar
windfucker
Posts: 778
Joined: 21/08/2009 10:22

#1119 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by windfucker »

jutros hajku digli na rajfajzen banku i povećanje troškova održavanja kartica...
očito je da nisu htjeli da mu reklamu daju, tj. neće da daju reket, pa se sad na njih okomio...
emerik
Posts: 77
Joined: 04/01/2010 10:50

#1120 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by emerik »

windfucker wrote:jutros hajku digli na rajfajzen banku i povećanje troškova održavanja kartica...
očito je da nisu htjeli da mu reklamu daju, tj. neće da daju reket, pa se sad na njih okomio...
Hahahahaha. Odavno nesto gluplje nisam procitao. Cuj nece da mu daju reket... Pa zar nije pozitivno sto se okomio na njih, jer uzimaju JOS para od SVIH gradjana (Raiffeisen je najjaca banka u BiH)? Zar nije dobro sto ih treha, pa mozda se nesto i promjeni povodom toga?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24991
Joined: 08/09/2005 20:08

#1121 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by Haris.ba »

emerik wrote:
windfucker wrote:jutros hajku digli na rajfajzen banku i povećanje troškova održavanja kartica...
očito je da nisu htjeli da mu reklamu daju, tj. neće da daju reket, pa se sad na njih okomio...
Hahahahaha. Odavno nesto gluplje nisam procitao. Cuj nece da mu daju reket... Pa zar nije pozitivno sto se okomio na njih, jer uzimaju JOS para od SVIH gradjana (Raiffeisen je najjaca banka u BiH)? Zar nije dobro sto ih treha, pa mozda se nesto i promjeni povodom toga?
Nema niko ništa protiv toga. Nego što je 99% sigurno da ne bi napisao ništa da su sklopili neki poslovni ugovor sa njim.

P.S.
Najzanimljivije mi je gledati u Avazu kada uvijek napišu pogrešno prezime(često drugo slovo) djece kriminalaca čiji su očevi bliski strukturma u Avazu.
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#1122 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by SA 071 »

Ovdje moram podrzati Avaz :-)

Raiffeisen je prvi digao kamate na kredite, jos gudinu prije UniCredita i tada ih Avaz nije dirao, ali su se okomili na UniCredit jer su njima trazili reket, a ovi nisu htjeli dati (citaj iznajmiti prostor u Tornjaku). A sada su Raiffeisen s razlogom opleli, jer ne mozes mi bez obavijesti poskupljivati uslugu, a zauzvrat nista novo ne ponuditi ili mi naplatiti nesto sto ja nisam pristao da "kupim".

Zamisli, sjednes u kafanu pogledas cjenovnik i narucis hranu, pice, desert, a onda konobar dodje i donese ti to sa novim cjenovnikom. Pa da si mi unaprijed dao novi cjenovnik, mozda ja ne bih jeo kod tebe, zar ne?

Ovo ocito neko ili svi u Avazu primaju plate preko Raiffeisen banke pa ih zabolilo, pa zato i pisu... Al' neka, bar nesto kako treba i u Avazu... :-)
User avatar
windfucker
Posts: 778
Joined: 21/08/2009 10:22

#1123 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by windfucker »

SA 071 wrote:Ovdje moram podrzati Avaz :-)

Raiffeisen je prvi digao kamate na kredite, jos gudinu prije UniCredita i tada ih Avaz nije dirao, ali su se okomili na UniCredit jer su njima trazili reket, a ovi nisu htjeli dati (citaj iznajmiti prostor u Tornjaku). A sada su Raiffeisen s razlogom opleli, jer ne mozes mi bez obavijesti poskupljivati uslugu, a zauzvrat nista novo ne ponuditi ili mi naplatiti nesto sto ja nisam pristao da "kupim".

Zamisli, sjednes u kafanu pogledas cjenovnik i narucis hranu, pice, desert, a onda konobar dodje i donese ti to sa novim cjenovnikom. Pa da si mi unaprijed dao novi cjenovnik, mozda ja ne bih jeo kod tebe, zar ne?

Ovo ocito neko ili svi u Avazu primaju plate preko Raiffeisen banke pa ih zabolilo, pa zato i pisu... Al' neka, bar nesto kako treba i u Avazu... :-)
prelistajte malo avaz od prije 7-10 dana rajfajzenove reklame su bile tu, sad ih više nema.. ja o tome pričam... nisam rekao da čine dobru ili lošu stvar....
šega je da su sve banke povećale te troškove održavanja, a eto slučajno samo rajfajzen prozvali...
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#1124 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by callmethebreeeze »

User avatar
Better Man
Posts: 16787
Joined: 01/10/2006 20:10

#1125 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by Better Man »

VjecitiStudent wrote:http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/kome ... -terorista

Suljagic izribao plavusu (plavusa = Sanja V.) samo zato da bi javnost zaboravila na Alzirusku grupu????! :-)
Za koji koeficijent inteligencije je namijenjena ova logicka konstrukcija?
Sve što je rekao Emir Suljagić za Sanju Vlaisavljević stoji, samo nije bilo mjesto i vrijeme da tu izgovori, jer ipak je tema bila o djeci, njihovim pravima itd. Mislim da bi puno bolje i efektnije bilo da je Emir nasamo u četiri oka Rekao sve to što je rekao Sanji. nekad moraš imati dostojanstvo i ne spušati se na nivo Sanje i sličnih, već na neki drugi način biti u svemu inad njih. Svi koji ne znaju Sanju, bolje vam je da je nikad i ne upoznate, jer je riječ o ženi koja svoje hirove i komplekse lijeći na drugima, pa i vlastitom suprugu.
Post Reply